به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 28 اسفند 95 [ 12:50]
    سطح
    48
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 33 در 18 پست

Array

سنجیدن میزان وابستگی طرف مقابل به خانواده در تصمیم گیری ها.چگونه؟

سلام دوستان مهربانم.
    گمان کنم از عنوان تاپیک روشنه که سوال من چیه ...
    کمی شک دارم که خواستگارم در این زمینه به اصطلاح "بچه ننه" باشه و نتونه بین محبت یا احترام به خوانواده اش و استقلال در تصمیم گیری ها فرق بذاره.
    قابل ذکره که ایشون سالهاست برای درس، دور از خانواده بودن و برای زندگی هم در یک شهر دیگه خواهند بود. دور بودن، شاید جلوی خیلی از دخالت ها و اظهار نظرها رو ( هر چند دوستانه) بگیره. اما ...
    قبلا، طی صحبت هام در این مورد، به طور کلی از ایشون پرسیدم که " توی تصمیم هاتون چقدر از بزرگترتون نظر می خواید؟" و یا اینکه " برام توضیح بدید نقش مشورت با بقیه توی زندگی مشترک چیه؟" ... ولی اینها به نظرم چندان کافی نبود برای رفع این دغدغه... دغدغه ای که این روز ها برام شبیه هشدار شده (به خاطر صحبتی که یکی از آشنایان مشترکمون در مورد شخصیت کلی آقایون این خانواده، انجام شد) ... بد نیست بگم که من خودم یه شخصیت مستقل (نه خود رای) دارم و از طرف مقابل هم همین رو انتظار دارم.
    لطفا بهم بگید با چه نوع سوالات و صحبت هایی می تونم به این اطمینان دست پیدا کنم که میزان وابستگی و محبت بین طرف مقابلم و خانواده اش تاثیری توی استقلال توی تصمیم هاش نداره؟

2. کاربر روبرو از پست مفید dandelion تشکرکرده است .

dandelion (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 33 در 18 پست

Array

RE: سنجیدن میزان وابستگی طرف مقابل به خانواده در تصمیم گیری ها.چگون

کسی راهکاری نداره دوستان؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

اون دوست مشترك راجع به بچه ننه بودن اقايون اين خانواده به شما چي گفتن؟
    البته دليل نميشه همه زنها يا مردهاي يه خانواده شبيه به هم باشن اما خب نبايد بي احتياطي كرد...

5. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 33 در 18 پست

Array

غزاله ( درست می گم دیگه؟! ) عزیزم!
    ممنون که جواب دادی

قبلا می دونستم که روابط بین بچه ها و پدر و مادر توی این خانواده بسیار از سر احترام و محبت و خیلی قویه.
    ولی انگار طرف این دوستم، جزو اوناییه که حتی بعد از زندگی مشترک هم همونقدر برای ابراز نظر خانوادش اهمیت و اجازه قائل میشه .... مثلا دوستم می گفت سر بحث مسکن حتی حاضر نشد نظر منو بشنوه و همون کاری رو کرد که خانوادش گفته بودن و آخر هم ضرر کرد ...اونقدر این قضیه شوره که گاهی حتی سر چیزهای بسیار بی اهمیتی مثل این که غذا واسه مهمونا چی بپزه ، میره از مامانش نظر می پرسه! ... این مطلب در مورد برادر ایشون هم گویا صدق می کرده و خانومش گفته که تونسته به مرور زمان این رفتار های شوهرش رو کنترل کنه! ...
    ولی من دوست ندارم به امید عوض شدن چیزی زندگیمو شروع کنم و دلم میخواد این بعد شخصیت ایشون رو کامل بشناسم و بعد تصمیم بگیرم ...
    باز هم می گم فاصله جغرافیایی می تونه خیلی از مسائل رو پیش گیری کنه. ولی بالاخره عصر ارتباطات هست و من دوست ندارم جوری باشه که حساس بشم و به طرف مقابلم برای این نوع تماس ها اعتراض کنم و اونم لابد بعدش ازم مخفی کنه! ...
    واقعا نمی دونم چطور باید در این مورد حرف بزنم که چیزایی که می خوام دستگیرم بشه ...

7. کاربر روبرو از پست مفید dandelion تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آذر 89 [ 09:45]
    سطح
    28
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    137

تشکرشده 139 در 78 پست

Array

عزيزم شما بايد سعي كني تو رفتارا و صحبت هاي طرفت بيشتر دقت كني لزومي به سول مستقيم از ايشون در مورد اين موضوع نيست
    مثلا من خودم موردي داشتم كه فكر مي كردم خيلي از لحاظ تصميم گيري مستقل است تا اينكه وارد فاز آشنايي شديم ولي در همون دوران ايشون همش از مشاور خانوادگيشون صحبت ميكردن به طوريكه سر هر موضوع بايد ايشون هم نظر ميدادن من اوايل اينو چون ايشون مشاور بودن عيب نمي دونستم تا اينكه خانواده ها جدي تر باهم آشنا شدن ديدم نقش اين آقا به عنوان نفر سوم غير قابل جداست بنابراين رابطه رو كات كرديم
    مي خوام بهتون بگم خيلي وفت ها لزومي به سوال صريح نيست فقطدقت ميخواد و اينكه خودمون و طرفمون رو هم استثنا ندونيم
    حتما با يه خورده ارتباط بيشتر ميتونين از طرفتون تو اين زمينه شناخت پيدا كنين فقط افراطي نشين يعني يه ذره وابستگي ايشون خوبه اگه اين وابستگي اصلا نباشه بايد به طرف شك كين
    موفق باشين

9. 2 کاربر از پست مفید نعمت يعني ما تشکرکرده اند .

نعمت يعني ما (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط dandelion
    غزاله ( درست می گم دیگه؟! ) عزیزم!
    ممنون که جواب دادی

قبلا می دونستم که روابط بین بچه ها و پدر و مادر توی این خانواده بسیار از سر احترام و محبت و خیلی قویه.
    ولی انگار طرف این دوستم، جزو اوناییه که حتی بعد از زندگی مشترک هم همونقدر برای ابراز نظر خانوادش اهمیت و اجازه قائل میشه .... مثلا دوستم می گفت سر بحث مسکن حتی حاضر نشد نظر منو بشنوه و همون کاری رو کرد که خانوادش گفته بودن و آخر هم ضرر کرد ...اونقدر این قضیه شوره که گاهی حتی سر چیزهای بسیار بی اهمیتی مثل این که غذا واسه مهمونا چی بپزه ، میره از مامانش نظر می پرسه! ... این مطلب در مورد برادر ایشون هم گویا صدق می کرده و خانومش گفته که تونسته به مرور زمان این رفتار های شوهرش رو کنترل کنه! ...
    ولی من دوست ندارم به امید عوض شدن چیزی زندگیمو شروع کنم و دلم میخواد این بعد شخصیت ایشون رو کامل بشناسم و بعد تصمیم بگیرم ...
    باز هم می گم فاصله جغرافیایی می تونه خیلی از مسائل رو پیش گیری کنه. ولی بالاخره عصر ارتباطات هست و من دوست ندارم جوری باشه که حساس بشم و به طرف مقابلم برای این نوع تماس ها اعتراض کنم و اونم لابد بعدش ازم مخفی کنه! ...
    واقعا نمی دونم چطور باید در این مورد حرف بزنم که چیزایی که می خوام دستگیرم بشه ...
    عزيزم اين جمله كه قرمزش كردم فوق العاده برام خوشايند بود...خيلي خوشحال ام از اين كه ميشنوم شما نميخواي مثل اكثر خانمها با اميد به تغيير دادن شوهرت وارد زندگي بشي...
    اما در مورد اينكه چه طور بايد بفهمي همسرت به خانوادش وابسته هست يا نه واقعا راهي به ذهنم نميرسه جز اينكه مثلا دوران نامزدي رو بيشتر كني(دوران نامزدي با دوران عقد متفاوت هست!!)تا بهتر بشناسيش .....
    اجازه بده دوستان ديگر نظرشون رو بدن و من هم يه چيزي ياد بگيرم

11. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 مرداد 91 [ 19:03]
    سطح
    33
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    تشکرها
    216

تشکرشده 222 در 93 پست

Array

من هم با همین مشکل داشتم و دارم دسته پنجه نرم می کنم به حدی که این وابستگی همسرم به خانواده اش باعث جدایی ما داره می شه باید ببینی که نظر شما جقدر برای نامزدتون مهمه آیا تلاشی برای نظر شما می کنه آیا کاری مخالف با نظر خانواده اش انجام می ده ببین این موضوع خیلی مهمه چون در آینده همه اش باید کاری کنی که موافق با میل پدر و مادر همسرت باشه و ببین برای تو مقدر هست آیا نامزدت اصلاً دوست داره که مستقل بشه یا نه برای رسیدن به تو چقدر تلاش می کنه اگر خانواده اش تو را نخواستند می تونه مقابل آنها محترمانه وایسه و بگه که من تو را می خوام؟

13. کاربر روبرو از پست مفید ستاره1388 تشکرکرده است .

ستاره1388 (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 33 در 18 پست

Array

مي خوام بهتون بگم خيلي وفت ها لزومي به سوال صريح نيست فقطدقت ميخواد و اينكه خودمون و طرفمون رو هم استثنا ندونيم
    حتما با يه خورده ارتباط بيشتر ....

دوست بزرگوارم!
    فرمودید دقت در رفتارها ... تلاشمو کردم اما به گمان من در اینجور موارد ، تا وقتی دو طرف در شرایطی شبیه زندگی قرار نگیرن و درگیر تفاوت دیدگاهها نشن ، نمی تونن ارزیابی درستی از رفتار همدگیه داشته باشن.
    منظور اینکه ممکنه من بگم به خونواده ام کمی وابسته ام ولی از نظر یه نفر دیگه سطح این وابستگی زیاد باشه. این جور تفاوت ها رو چه جوری میشه از راه کلام فهمید؟

عزيزم اين جمله كه قرمزش كردم فوق العاده برام خوشايند بود...خيلي خوشحال ام از اين كه ميشنوم شما نميخواي مثل اكثر خانمها با اميد به تغيير دادن شوهرت وارد زندگي بشي...
    اما در مورد اينكه چه طور بايد بفهمي همسرت به خانوادش وابسته هست يا نه واقعا راهي به ذهنم نميرسه جز اينكه مثلا دوران نامزدي رو بيشتر كني(دوران نامزدي با دوران عقد متفاوت هست!!)تا بهتر بشناسيش .....
    اجازه بده دوستان ديگر نظرشون رو بدن و من هم يه چيزي ياد بگيرم

ممنون عزیزم. الان حدود دو ماه هست که با هم آشنا شدیم و گمان نمی کنم شرایط، بیشتر دو سه هفته دیگه برای تصمیم به من و ایشون فرصت بده ...
    باز هم ممنون که نوشتی

من هم با همین مشکل داشتم و دارم دسته پنجه نرم می کنم به حدی که این وابستگی همسرم به خانواده اش باعث جدایی ما داره می شه باید ببینی که نظر شما جقدر برای نامزدتون مهمه آیا تلاشی برای نظر شما می کنه آیا کاری مخالف با نظر خانواده اش انجام می ده ببین این موضوع خیلی مهمه چون در آینده همه اش باید کاری کنی که موافق با میل پدر و مادر همسرت باشه و ببین برای تو مقدر هست آیا نامزدت اصلاً دوست داره که مستقل بشه یا نه برای رسیدن به تو چقدر تلاش می کنه اگر خانواده اش تو را نخواستند می تونه مقابل آنها محترمانه وایسه و بگه که من تو را می خوام؟

تا حالا که هر حرفی زدم و هر خواسته ای داشتم چه خودم چه خونواده ام، مخالفتی از اون طرف نبوده و تا الان هم همونطور که گفتم، چندان موردی که تقابل دیدگاه ها درش پیش بیاد، اتفاق نیفتاده
    البته خانواده ایشون هم نظرشون کاملا مساعده که اگه نبود من خودم می گفتم نه!
    به اصل همراهی و موافقت خانواده طرف مقابلم بسیار اهمیت می دم ولی می خوام که هر چیزی جای خودش باشه!:D

15. کاربر روبرو از پست مفید dandelion تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

سلام عزیزم
    اگه تنها مسئله مبهم فقط اینه
    باید بگم
    بنظرم دوست مشترک شما کاملا واضح گفتن که چقدر ایشون به نظر خانواده شون اهمیت میدن

اینو مطمئن باشین اگه حتی ایشون به قول شما بچه نه نه هم باشن اینو به زبان نخواهند اورد

شما تابحال تو این دوران نامزدی نتونستین از رو رفتاراشون متوجه بشین؟یا غیر مستقیم از رو حرفاشون؟که چقدر به نظر خانواده اهمیت میدن؟

البته با نگاهی به گذشته ایشون میتونین تقریبا غیر مستقیم یه چیزای کلی متوجه بشین
    مثلا
    ازش بپرسی تو تصمیم گیریهایی که داشتن چی رو ملاک قرار دادن از کی کمک خواستن و مشورت.چه چیز هایی رو در نظر گرفتن
    اینو در مورد مسائل خاصی بپرسین.مثل تصمیمات مهمی که هر فرد در طول زندگیش میگیره.تحصیلات.حتی ازدواج.
    در ضمن اگه متوجه بشین خانواده شون تا چه اندازه منطقی هستن بهتر میتونین تصمیم بگیرین.اگه اونا منطقی باشن و انسانهای زورگویی نباشن راهنماییهاشون هم حتما به نفع شما خواهد بود.البته گفتم خیلی دقت کنین و از رو ظاهر امر اصلا تصمیم نگیرین.
    موفق باشین

17. کاربر روبرو از پست مفید lvlahtab تشکرکرده است .

lvlahtab (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آذر 89 [ 09:45]
    سطح
    28
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    تشکرها
    137

تشکرشده 139 در 78 پست

Array

سلام
    ببينيد ما توهمون دوران شناخت كه بوديم مثلا ايشون مي خواستن ماشين بگيرن از من پرسيدن چه رنگي بگيرن من هم نظرمو گفتم ولي يه دفه ناراحت شدن گفتن چه بد شد كه نظرت با نظر بابام يكي نيست آخه بابام نميذاره اون رنگي كه شما ميگي بخرم اين حرف اون واسم عجيببود آخه وقتي پولشو خود آدم ميده ديگه نهايت بايد مشورت بگيره نه اينكه نتونه حتي نظرشو اعمال كنه و خيلي موارد ديگه

ببينيد وابستگي از نظر ه كس فرق مي كنه ولي از نظر من اين كارا وابستگيه چون من فقط وفقطدر موارد اصولي با خانواده مشورت مي كنم و در بقيه موارد به تنهايي تصميم ميگيرم
    شما هم بايد دقت كنين ببينين در چه مواردي رجوع به نظر خانوادشون ميكنن و اين لازمش اينه كه قدري بيشتر همو ببينين تا شرايط هاي مختلف پيش بياد تا عكس العمل ها ايشون رو ببينين و بهتر بتونين ارزيابي كنين
    موفق باشين

البته مهتاب جون اون دوست مشترك در مورد برادر اون آقا گفته نه خود فرد و به نظرم فرد با فرد خيلي ممكنه رفتاراشون فرق كنه حتي اگه برادر باشن

19. 2 کاربر از پست مفید نعمت يعني ما تشکرکرده اند .

نعمت يعني ما (پنجشنبه 27 خرداد 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)