به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 آبان 89 [ 19:45]
    سطح
    27
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 93
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

آیا اشتباهه در نامزدی توقع وفاداری داشت؟

سلام

من امروز عضو همدردی شدم
    تاپیکا رو مطالعه کردم
    سوال دارم از متخصصین و نظر(کارشناسی) آقایون که همجنس خودشون رو میشناسن. میخوام این موضوع رو باز کنید.

من و (میشه گفت) نامزدم سه سال پیش با هم آشنا شدیم.نامزدیمون در حدیه که توی 2 خانواده ( وحتی اقوام) به اسم همیم، هنوز رابطه بین 2 خانواده وجود نداره.ایشون توی شهر دیگه ای تنها زندگی میکنه.خب، رابطه من و ایشون به صورت تلفنی، روزانه، و چند سری که من واسه دیدن او رفتم، اومدن ایشون واسه دیدن من و یه بار اومدن او به خونه ما.
    از روزی که تصمیم به زندگی با هم گرفتیم، مثه خانمش باهاش بودم، با وجود اینکه رابطه دورادور بود خیلی خوب مسائل و مشکلات رو حل و سر میکردیم و... [size=large]الان قراره تا 2 هفته آینده ، بعد امتحانات من، با هم عقد شیم.[/size]
    1 ماه پیش، پیش رامین بودم، توی مدت این 3 سال با هم رابطه جنسی داشتیم، اما بیشتر همراهیش میکردم. رامین با وجود موقعیت کاری وشرایط آزادی که داشت، خودشو به من وفادار میدونست ( میگفت و تاکید میکرد) ، بعد از برگشت از اونجا با توجه به زمان کنار هم بودنمون یه سری بحث پیش اومد و:
    به نظر شما رامین حق داشته از وقتی تصمیم به ازدواج با هم گرفتیم، رابطه جنسی با کسی دیگه داشته باشه؟ چون من که قراره زن او باشم، او رو درک نکردم، و اینکه تعهدی بین ما نبوده، و اینکه او یه مرده و نیاز جنسی برا او معنی دیگه ای داره و من باید میفهمیدم و...به نظر او: به من دروغ نگفته و قبل از تعهد هر کی هر جا بوده مهم نیست.
    من با این موضوع کنار اومدم، اما شاکی ام که دروغ گفته، که باید به من میگفت، یا نمیگفت به من وفاداره.
    اما الان به ازدواج با رامین تردید دارم. میتونم مطمئن باشم بعد از ازدواج چنین مسئله ای پیش نمیاد؟؟؟ دید شما به این مسئله چیه؟

یه دنیا ممنون که حرفامو خوندید و ببخشید که وقتتونو گرفتم.

2. کاربر روبرو از پست مفید sipura تشکرکرده است .

sipura (دوشنبه 24 خرداد 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

RE: آیا اشتباهه در نامزدی توقع وفاداری داشت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sipura
    سلام

من امروز عضو همدردی شدم
    تاپیکا رو مطالعه کردم
    سوال دارم از متخصصین و نظر(کارشناسی) آقایون که همجنس خودشون رو میشناسن. میخوام این موضوع رو باز کنید.

من و (میشه گفت) نامزدم سه سال پیش با هم آشنا شدیم.نامزدیمون در حدیه که توی 2 خانواده ( وحتی اقوام) به اسم همیم، هنوز رابطه بین 2 خانواده وجود نداره.ایشون توی شهر دیگه ای تنها زندگی میکنه.خب، رابطه من و ایشون به صورت تلفنی، روزانه، و چند سری که من واسه دیدن او رفتم، اومدن ایشون واسه دیدن من و یه بار اومدن او به خونه ما.
    از روزی که تصمیم به زندگی با هم گرفتیم، مثه خانمش باهاش بودم، با وجود اینکه رابطه دورادور بود خیلی خوب مسائل و مشکلات رو حل و سر میکردیم و... [size=medium][size=large]الان قراره تا 2 هفته آینده ، بعد امتحانات من، با هم عقد شیم.[/size]
    1 ماه پیش، پیش رامین بودم، توی مدت این 3 سال با هم رابطه جنسی داشتیم، اما بیشتر همراهیش میکردم. رامین با وجود موقعیت کاری وشرایط آزادی که داشت، خودشو به من وفادار میدونست ( میگفت و تاکید میکرد) ، بعد از برگشت از اونجا با توجه به زمان کنار هم بودنمون یه سری بحث پیش اومد و:
    به نظر شما رامین حق داشته از وقتی تصمیم به ازدواج با هم گرفتیم، رابطه جنسی با کسی دیگه داشته باشه؟ چون من که قراره زن او باشم، او رو درک نکردم، و اینکه تعهدی بین ما نبوده، و اینکه او یه مرده و نیاز جنسی برا او معنی دیگه ای داره و من باید میفهمیدم و...به نظر او: به من دروغ نگفته و قبل از تعهد هر کی هر جا بوده مهم نیست.
    من با این موضوع کنار اومدم، اما شاکی ام که دروغ گفته، که باید به من میگفت، یا نمیگفت به من وفاداره.
    اما الان به ازدواج با رامین تردید دارم. میتونم مطمئن باشم بعد از ازدواج چنین مسئله ای پیش نمیاد؟؟؟ دید شما به این مسئله چیه؟

یه دنیا ممنون که حرفامو خوندید و ببخشید که وقتتونو گرفتم.
    سلام،

خیر، نمیتونین مطمئن باشین و هیچ تضمینی وجود نداره!...

اصولاً هیچوقت، هیچکس از آینده خبر نداره و البته با توجه به سابقه‌ این آقا، این مساله نا مطمئن تر هست...

بنابرین، تردیدتون به جا هست...

اگرچه، در این مساله، خود شما هم بی‌ تقصیر نبودین، به نظر میرسه، رابطه شما، در حقیقت رابطه دوست پسر و دوست دختری بوده، که با توجه به فضای باز خانوادگی، خانوادهاتون هم به طور جداگانه در اطلاع بودن...

اما این رابطه هیچوقت رسمی‌ نبوده، و هیچ تعهد خاصی‌ هم نداشته، با این حال شما با این آقا ۳ سال رابطه جنسی‌ داشتین، بدون اطلاع خانواده...

که البته، با توجه به شنیده‌ها از دوستان، زمانی‌ که پسری چنین رابطه‌ای رو تجربه نکرده باشه تحملش براش راحت تر هست تا زمانی‌ که طعم چنین رابطه‌ای رو میچشه! بنابرین، زمانی‌ که دور از دسترس این آقا بودین، فشار زیادی ممکنه روی ایشون بوده باشه...

اگرچه، با این حال، باز هم این توجیه خوبی‌ برای این مساله نیست، چرا که، پس از ازدواج شما ممکنه به هر دلیلی‌ فردا به مسافرت برین، فکر نمیکنم براتون خوشایند باشه وقتی‌ بر میگردین، ایشون رو با فرد دیگری ببینین و با توجیهات مشابه...

و البته، خطای ایشون متأسفانه، در آینده موجب احساس نا‌ امنی‌ و بی‌ اعتمادی شما هم خواهد بود، همینطور که الان دچار تردید هستین...

ایشون، با قرار گرفتن در یک رابطه عمیق سه ساله با شما، هیچ تعهدی رو در این زمینه نسبت به شما حس نمیکردن و الان خیلی‌ راحت میگویند گذشته هر فردی به خودش مربوط است و البته نمیتوان ندیده گرفت که قبلاً در این زمینه به شما دروغ هم گفته اند...

عدم صداقت، ارتباط خارج از عرف و شرع و مهمتر از همه، عدم پشیمانی و سعی‌ در توجیه روابطشون...

این‌ها از نظر من همه نشانگر داشتن پتانسیل‌های مشابه در آینده هست...

در کلّ، جالب است خودتان فکر کنید و ببینید اگر چنین خطایی را شما مرتکب میشدین، ایشون باز هم چنین ادعایی داشتن که گذشته تان به خودتان مربوط هست؟!

نمیدانم، روابط تان در چه حد بوده، اما با توجه به این مساله بد نیست، کمی‌ در رابطه با ازدواج با ایشان بیشتر فکر کنین و بعد تصمیم بگیرین...

به طور خلاصه، با توجه به سوابق این آقا، تردیدتان کاملاً به جا هست...

موفق باشین

کامران

4. 13 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

kamran2007 (پنجشنبه 20 خرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

جناب آقای کامران ممنون از توجه و نظرتون

چندتا چیز رو باید مشخص کنم:
    اینکه ایشون راتطه یا رابطه های دیگه ای رو داشته رو خودش طی یه سری بحث گفت، یعنی از جایی نشنیدم.
    و اینکه گفتم مثه خانمش باهاش بودم از لحظ فکری و عاطفی بود و هست نه از لحاظ تامین نیاز...
    و اینکه توی این 3 سال، 4-5 بار رابطه ... باهاشون داشتم، و میدونم که اشتباه محض بوده... و الان میخوام دیگه اشتباه نکنم

6. کاربر روبرو از پست مفید sipura تشکرکرده است .

sipura (پنجشنبه 20 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 23:11]
    سطح
    26
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 27 در 6 پست

Array

سلام

به نظر من طرز فکرش از همه مهمتره ، با این که شما نامزدش بودی می گه قبل از تعهد هر کی هر کاری بخواد می تونه بکنه ، به قول کامران این توجیهه

باید خوب فکر کنی و بیشتر بشناسیش

8. کاربر روبرو از پست مفید عقیق تشکرکرده است .

عقیق (دوشنبه 24 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 11:14]
    سطح
    37
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

سلام عزیزم
    به نظر خودت مسخره نمیاد؟ آیا تعهد داشتن فقط با نشستن پای سفره عقد هست؟ آیا این مدت سه سال ایشون هیچ تعهدی در قبال شما احساس نمی کردن؟ شما خودت چون متعهد بودی باهاش مثل خانمش برخورد میکردی. به نظر منم بیشتر فکر کن این آقا خیلی قابل اعتماد به نظر نمیرسه.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran2007

خیر، نمیتونین مطمئن باشین و هیچ تضمینی وجود نداره!...

اصولاً هیچوقت، هیچکس از آینده خبر نداره و البته با توجه به سابقه‌ این آقا، این مساله نا مطمئن تر هست...

بنابرین، تردیدتون به جا هست...

اگرچه، در این مساله، خود شما هم بی‌ تقصیر نبودین، به نظر میرسه، رابطه شما، در حقیقت رابطه دوست پسر و دوست دختری بوده، که با توجه به فضای باز خانوادگی، خانوادهاتون هم به طور جداگانه در اطلاع بودن...

اما این رابطه هیچوقت رسمی‌ نبوده، و هیچ تعهد خاصی‌ هم نداشته، با این حال شما با این آقا ۳ سال رابطه جنسی‌ داشتین، بدون اطلاع خانواده...
    کامران

سلام
    كامران خيلي قشنگ اشاره كردند.
    قبل از ازدواج و قبل از عقد تعهد زناشويي قانونا وجود ندارد. و از نظر اخلاقي هم كه هميشه براي هر كسي اين تعهد بايد وجود داشته باشد.
    اينجا يك پيوستار را رسم كنيد.
    قبل از آشنايي با شما رابطه هايش چگونه بوده است؟!
    بعد از وارد شدن همه جوره در زندگي او چگونه ساير رابطه ها را داشته است؟
    بعد از ازدواج حدس مي زنيد چگونه رابطه هايش را ادامه دهد؟

البته شما آگاهانه خواستيد كه در چنين رابطه اي وارد شويد. اگرچه خودتون را به تجاهل زده ايد و با مسامحه گذشته ايد.
    كساني كه به تعهد زناشويي خيلي اهميت مي دهند و عدم تعهد را به هيچ وجه بر نمي تابند بايد خيلي خيلي دقت زيادي به روابط قبل از ازدواج آقايان داشته باشند و به سادگي از آن نگذرند. (حتي ارتباطات قبل از ازدواج خودشون را با آن فرد استثناء نكنند.)

=====
    پاورقي:
    بحث ما روي درصدهاي كمي كه مستثني هستند ، نيست.
    اما ياد بگيريم هيچ وقت زندگي خودمان را با ريسك بالا و براساس ذهنيت استثناء شروع نكنيم.

11. 8 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (سه شنبه 25 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آذر 89 [ 09:45]
    سطح
    28
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    تشکرها
    137

تشکرشده 139 در 78 پست

Array

شما قبل از اينكه با طرف وارد رابطه هاي عميق تري مي شديد بايد آگاهانه تر از اين فكر مي كرديدن.

احتمال تكرار اين عمل از طرف آقا بسيار زياد است آيا شما قادر به پذيرش اين عمل هستيد؟در ضمن با توجه به اتفاقي كه براتون افتاده بيشتر بينديشيد و در واقع انتخاب بين بد و بدتر است

به هر حال در جايي كه ما زندگي ميكنيم اگر همچين رابطه ايي متاسفانه رخ بدهد فقط زودتر ازدواج ميكنند و ديگر به خيلي از مسايل فكر نمي كنند،
    مي دانم حتما خيلي از دوستان به اين حرفم انتقاد مي كنند ولييييييييي........................... ن نظرم را گفتم

13. کاربر روبرو از پست مفید نعمت يعني ما تشکرکرده است .

نعمت يعني ما (دوشنبه 24 خرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

عزیزم، تعهد داشتن فقط به یک شخص خاص نیست، در واقع انسانها باید به اصول اخلاقی تعهد داشته باشن، حالا اگه شخص خاصی در زندگی من نبود من باید ..... نه عزیزم، اینا بهونه است. آدم باید به شخصیتی که خودش داره تعهد داشته باشه، اینطوری همیشه مواظبه که خطایی ازش سر نزنه، چیزی رو زیرپا نذاره، دیگه این موقع تعهدی که با وجدانش و اعتقاداتش داره جلوش رو میگیره نه یه تعهد نامه محضری..
    به هر حال من نمیدونم که شما چه تصمیمی خواهید گرفت، اما طبق سوالی که شما با اون تایپیکتون رو ایجادکردید جواب من اینه که به هیچ وجه اشتباه نیست.. حتی قبل از نامزدی هم اشتباه نیست.. یک انسان اول باید به خودش و شخصیتش وفادار باشه بعد به شخص دیگه..

15. 8 کاربر از پست مفید shad تشکرکرده اند .

shad (شنبه 29 خرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 فروردین 93 [ 12:48]
    سطح
    81
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 212
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,122

تشکرشده 8,124 در 1,482 پست

حالت من
    Vaaaaay
    Array

سلام دوست عزیز:
    به تالار همدردی خوش آمدید...
    دوست عزیزم من نیز نظر مشابه دوستان دارم و همون طور که همه دوستان برای شما ذکر کردند باید به خوبی در این دو هفته بیاندیشید گاهی یک تصمیم درست منجر به خوشبخت شدن در همه عمر شما می شود...
    دوست عزیز شما قبل از برقراری ارتباط رسمی بین خانواده ها نباید ارتباطی برقرار می کردید و اگر هم کردید چرا این همه مدت طولانی که مطمئنا شما الان انقدر وابسته شده اید که طی 2 هفته چطور می خواهید تصمیم بگیرید؟
    ببین دوست عزیز همه ما تا حدی می دونیم که مردان نیاز ...... جز لاینفک وجودشون هست..و چیزی که پسرها و حتی دخترها رو از هم متمایز می کنه به قول شاد عزیزم میزان پایبندی به این اصول است..
    احترام به شخصیت خود و خرج نکردن آن بهر هرکسی حتی کسی که نامزد شماست و قرار است با شما ازدواج هم کند و خانواده هم می دانند هم نباید رابطه ...برقرار کرد..
    دوست من ..تردید شما کاملا صحیح است...من و همسرم هم یکسال هم را می خواستیم هیچ ابط ای هم نداشتیم و وقتی هم که بله من دادم تا برگزاری نامزدی 2 ماهی فاصله بود ولی با وجودی که محرم بودیم و خیلی زیاد هم همو دوست داشتیم و حتی ایشان منزل ما هم می امدند دست هم را نیز نگرفته بودیم و وقتی شبی که به هم محرم شدیم همان دست گرفتن ساده کلی لذت داشت..باور کن با اینکه اصلا خانواده هیچ کداممان مذهبی نبود ولی خودمان با همه عشقمان این حدود را حفظ کردیم در حالیکه من نیاز را در چشمانش می دیدم او به من و خودش احترام گذاشت و صبوری کرد و نتیجه اش لذت بخش بود..و حتی الان هم از حد متعارف خارج نمی شویم تا عروسی..چون معتقدیم همین داشتن ها و هجران ها ما رو نسبت به هم علاقه مند تر می کند و به نظر من مردان عاشق وقتی هستند که خانمی دور از دسترسشان باشد حتی اگر زنشان باشد و از خواستن و نداشتن لذت می برند..حالا شما در دورانی که خانواده ها هم کامل در جریان نبودید تا میزان زیادی این عطش را در ایشان ایجاد کردید و پاسخ دادید....و بعد در جایی ایست داده اید و او رها شده است..هم شما هم ایشان مقصر هستید ..ولی باز من ایشان را بیشتر مقصر می دانم و همان طور که دوستان گفتند این حرف یک توجیه بی منطق است...ما انسان هستیم و قدرت کنترل غرایز خود را داریم..حتی اگر شما هیچ ارتباطی هم با وی نداشتید و وی این کار را با کس دیگری انجام داده و بدتر از آن به قول کامران حتی پشیمان نیست خیلی جای فکر دارد..خیلی زیاد...
    همه عمر زمان برای خاموشی عطش....هست چرا زودتر از زمانش آن را خرج کنیم....چرا؟
    دوست خوبم خوب فکر کن و در این رابطه همه سنگ هاتو با نامزدت وا بکن..بی تفاوت نگذر...مسئله کوچکی نیست...در توبه همیشه باز است...توبه کند از اعماق دل و آنگاه دستانش لیاقت دستان تو را خواهد داشت...
    سارا

17. 7 کاربر از پست مفید سارا بانو تشکرکرده اند .

سارا بانو (سه شنبه 08 تیر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

فقط میتونم بگم ممنون همه،

19. 2 کاربر از پست مفید sipura تشکرکرده اند .

sipura (دوشنبه 24 خرداد 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)