به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 مهر 91 [ 22:20]
    سطح
    38
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    36

تشکرشده 36 در 21 پست

Array

میشه کمکم کنید بهم بگین چجوری باهاش برخورد کنم

سلام من نمیتونم با شوهرم کنار بیام سعی کردم درست برخورد کنم تقریبا بهتر از قبل شده ولی بازم نمیتونم تحمل کنم ما تقریبا 4 سال میشه که ازدواج کردیم یه بچه هم دارم خیلی عصبی شدم نمیدونم من خوب برخورد نمیکنم باهاش یا اون با من خوب تا نمیکنه شوهرم چت میکنه فیلم میبینه یه مدتی با دخترا اس ام میداد الان فکر میکنم بیخیالش شده خیلی ولخرجی میکنه- و برعکس من نه سعی کردم قانع باشم هنوز یه وقتایی حوص میکنه مجرد بگرده با دوستاش میره بیرون اصلا واسش مهم نیست من کجا میرم بنظرم ترجیح میده تنها باشه البته میگه که منو خیلی دوست داره و من دیونه ام که بهش شک میکنم .اصلا نمیتونم بهش اعتماد کنم و همیشه فکرای بد میکنم اینم بگم که خیلی بیش از حد دوسش دارم و همین بیشتر واسم دردسر درست میکنه همش به خودم میگم نکنه با کسی دوس باشه یا معتاد باشه من ترجیح میدم با اون وقتمو بگذرونم و اون فکر میکنم نه تورو خدا بگین اقایون محبتو چه جوری میخوان از چجور زنی خوششون میاد من باید چجوری باهاش برخورد کنم وقتی دیر میاد خونه یا با دوستاش میچرخه یا سیگار میکشه من باید چیکار کنم لطفا اقایون هم کمک کنن

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

RE: میشه کمکم کنید بهم بگین چجوری باهاش برخورد کنم

سلام خانم صبا
    چه امضای با معنی دارید

زمانیکه زن ومرد با شناخت تفاوتهای یکدیگر راه احترام متقابل را فراهم می اورند بی درنگ جوانه های عشق امکانی برای شکفتن پیدا می کند

شناخت تفاوت های زن و مرد
    شما گفتید شوهرتون میگه دوستتون داره...پس هنگامی که ایشون وقت هایی رو پای چت ، فیلم و ... می گذراند احتمالا به دنبال پر کردن خلاء هایی است که در خونه دارد.

== توی خونه زیاد به رفتارشون حساس نشوید (مثلا اینکه چرا نیومدی کنارم..چنار بچه رو نگه نداشتی...چرا حواست همش به تلویزیون هست و ...)

== محبت افراطی بهشون نداشته باشید(کمی محبتتون را نگه دارید...همیشه و به راحتی در دسترس نباشید...جوری که ایشون دلتنگتون بشود)

==سعی موضوعات مورد علاقه اش را پیدا کنید و در اون زمینه باهاش گفتگو کنید

== برای خودتون هم وقت بگذارید (به کارهای مورد علاقتون بپردازید..کارهایی که قبل از ازدواج دوستشون داشتید و الان فراموششون کردید بپردازید)

==کمی از وقتتون را به مهمونی های دوستانه که هم شما تمایل دارید و هم ایشون قرار دهید
    در نهایت تمرکز خودتون رو از شوهرتون کم کم ، کم کنید و سعی کنید با محبت و احترام ایشون رو به سمت خودتون جذب کنید ،سعی کنید توی زندگی پرده حیا بینتون از بین نره ...با محبت می توانید هر کاری را انجام دهید.

موفق باشید

3. 11 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (شنبه 08 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 مهر 90 [ 16:01]
    سطح
    39
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    تشکرها
    120

تشکرشده 123 در 52 پست

Array

دوست عزیز فیلم دیدن یا با دوست رفتن بیرون که خلاف نیست...اصلا به نظر من ما خانمها باید یه وقتایی هم به اقایون فرصت بدیم تنها باشن...این براشون لازمه
    اینکه میگی براش مهم نیست کجا میری...شاید به خاطر اعتمادیه که به شما داره نه به خاطر بی تقاوت شدن...یعنی توی این چند سال زندگی مشترک میدونه که شما یا میری خرید یا میری خونه پدر مادرتون یا مثلا خونه فلان دوستتون ولزومی نمیبینه که بخواد مرتب ازتون بازجویی کنه
    درمورد اینکه میگی به دخترا اس ام اس میده.....میخوام بدونم شما ازکجا میدونی اونا دخترن؟؟؟!!!محتوای اس ام اس هاش چیه؟ ایا اون متوجه حساس شدن شما روی این قضیه شده؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اسفند 89 [ 11:26]
    سطح
    27
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

سلام صبای عزیز
    شک و بدبینی، آفت زندگی مشترکه. من فکر می کنم هیچ چیزی مثل بدبینی نمی تونه تیشه به ریشه زندگی زناشویی بزنه. چه از طرف زن باشه چه از طرف مرد

عزیزم، نباید بذاری افکار نادرست ذهنت رو مشغول کنن. در مورد چت کردن و اس ام اس زدن، با همسرت صحبت کن و از این مسئله ابراز ناراحتی کن. بذار این خطر رو حس کنه که اگر اعتماد شما به ایشون، از بین بره چه اثر مخربی خواهد داشت

بعد از این کار، اگر باز هم احساس کردی به همسرت شک داری، سعی کن وقتت را پر کنی و به این افکار مجال ندهی به ذهنت راه پیدا کنه. به هیچ وجه منظورم این نیست که بی خیال باشی، فقط در حد معقول و منطقی به شک و تردیدت بها بده

«پیش از ازدواج چشم هایتان را باز کنید و بعد از ازدواج آنها را روی هم بگذارید»

6. کاربر روبرو از پست مفید ریحان تشکرکرده است .

ریحان (یکشنبه 16 خرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 36 در 21 پست

Array

سلام ممنون از شما بالهای صداقت meral ریحان فکر نمیکردم به این سرعت جوابمو بدین بازم ممنون.بالهای صداقت چشم حرفاتونو عملی میکنم امیدوارم مشکلم حل بشه با حرفاتون یکم اروم تر شدم.meralعزیز منظور من از فیلم .فیلمای بده و دوستاشم اونایی که من میشناسم اصلا نرمال نیستن و همین ازارم میده اینم که میگم دوستاش مشکل دارن خودش درموردشون قبلا بهم گفته از شانس بد منم همشون مجردن یا بهتر بگم شوهرم سن کم ازدواج کرده و یه ذره زود تو میدون افتادیم ولی با این وجود من سعی کردم بسازم واز حساسیتام کم کنم تا اونم راه بیفته ولی بخدا دارم روانی میشم اون شهرستانیه و یه کم طرز فکرش با من فرقداره البته میدونم که اونم شاید داره میسازه ولی من عاشق شوهرم وزندگیمم و دلم نمیخواد از دستش بدم و از طرفی نمیخوام فقط زندگی کنم.درمورد اعتمادم اره بهم اعتماد داره و من دلم میخواد ولی من فکر میکنم دوستم نداره یا ترجیح میده پیشش نباشم.در مورد اس ام اس و اینکه دخترا .اون چت میکنه و شمارشم داده بهشون البته الان کمتر شده ولی بازم یه چیزایی هست تو گوشیشم یه عالمه شماره با اسمای نا مفهومه .خودشم میدونه که من میدونم حتی بهش گفتم که خوشم نمیاد و با این کارات ناراحت میشم ولی اون میگه من باهاشون کاری ندارم و اس ام اسم مشکلی نداره من که قرار نیست برم بگیرمشون.راستی اینو نگفتم که ما باهم دوست بودیم ولی مشکل ما بخاطر دوست بودنمون نیست خونواده شوهرم دوتا شهر خونه دارن و اینجور که میگه در سال شاید 3 ماه پیشش بودن و بقیه شو تنها بوده.ریحان عزیز من سعی کردم هروقت مشکل دارم با هاش درمیون بذارم ولی چون بلد نیستم درست واز راه منطقی حرف بزنم ختم شده به بنبست

8. کاربر روبرو از پست مفید saba m تشکرکرده است .

saba m (دوشنبه 28 تیر 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,458 در 1,179 پست

Array

با درود

saba m جان گفتنی ها را دوستان بخصوص بالهای صداقت گرامی بسیار روشن و عالی گفتند.

اما تنها یک نکته را از یاد نبر::

مردان حس ششم ندارند و نمی توانند حدس بزنند زنشان از رفتار او دلگیر است یا خیر. و اصولا کانال دریافتی او حرف های ساده و بسیار مستقیم را می گیرد

مثال»» شما وقتی با هم جنس و دوستان خود(خانم ها) در مورد موضوعی به گفت و گو می نشیند شاید ساعت ها صرف تعریف کردن موضوع نمایی و اتفاقا یار هم جنس هم با کنجکاوی آن را دنبال می کند

""زهراجون دیروز رفته بودم خونه مریم اینا...مدل موهاشو دیدی؟

زهرا> نه چه طوریه..حتما مثل قبل بی ریخت

شما>نه بدبخت از من تقلید کرده درست عین موهای من...یکی نیست بگه اخه تو که نمی دونی مد یعنی چی چرا داری خودتو می کشی؟خیلی عصبانیم میکنه

زهرا> واقعا..باورم نمیشه... مریم همیشه این طوری. یادت اون موقع که رفته بودیم ... و بحث ادامه پیدا می کنه
    ..............................

اما اگه همین موضوع رو با شوهرتون به گفت وگو بشنید اون فقط میگه:: خب اگه ناراحتت میکنه.. دیگه خونشون نرو""
    ...........................................

نکته همین جاست مرد در پی حل مشکل موجود هست بنابراین باید حرفتون رو مستقیم بهش بگید
    .

مثلا> عزیزم من احساس می کنم دیگه اون احترام سابق رو پیش تو ندارم.... فکر می کنم آنقدرها که باید برای حفظ زندگیمون تلاش نمی کنی...گاهی اونقدر خسته میشم.

این یک گفت و گوی مسقیم و خوب است..

یادتان باشد تا هنگامی که یک مرد احساس نکند که شاید با رفتار خود زندگی و همسر خویش را از دست خواهد داد هرگز دست به تلاش مضاعف برای شادای و نشاط زندگی نخواهد کرد

بدرود

10. 6 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (چهارشنبه 08 تیر 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array

سلام صبای عزیز

سعی می کنم ذیل آنچه عنوان داشته ای و سئوالاتی که پرسیده ای جواب دهم ، امیدوارم مفید باشه .

اول از همه چیز باید بهت بگم « نگران نباش » مشکل حادی نیست تو زندگیت ، مطمئن باش .

نقل قول نوشته اصلی توسط saba m
    اصلا نمیتونم بهش اعتماد کنم و همیشه فکرای بد میکنم

همین عدم اعتماد خود باعث سوء رفتار می شود ، یعنی وقتی در دل به او اعتماد نداری ، در ذهنت ، نسبت به هر رفتارش هزار و یک نتیجه منفی خواهی گرفت ، و به عبارتی ذهنیت منفی پیدا می کنی ، و هر چه این عدم اعتماد ادامه پیدا کنه ، دامنه سوء ظن هم گسترده می شود ، و ظن هم رفتارهای وسواسی و حتی اضطراب و عدم تسلط و تمرکز بر اعمال را در پی دارد .

بنایت نه فقط نسبت به همسرت که نسبت به انسانها ، لازمه اعتماد باشه مگر آن که خلاف آن ثابت شود ( و البته منظور از اعتماد عدم احتیاط نیست ).

پس سعی کن این بی اعتمادی را رفع کنی ، لازمه اش هم اینه که از نظر شناختی روی خودت کار کنی .

مثلاً تا وقتی نگرش شما این باشه که با دوستانش بیرون رفتنش یعنی پی خلاف رفتن ، نسبت به بیرون رفتن با دوستانش واکنش منفی خواهی داشت ، اما اگر مثلاً نگرشت این یشه که ، با دوستانش که بیرون میره ، هوایی تازه می کنه ، تجدید خاطره می کنه و ... بعد هم سرحال میشه و میاد خونه ، و اینجاست که پر انرژی و شاداب خواهد بود و منم باید سر حال باشم و لحظات خوشی را با هم بگذرانیم .

دقت کن دوست عزیز و رفتار خودت را زمانی که هر کدام از این نگرشها را داری در نظر بگیر و ببین چقدر تفاوت خواهد داشت ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saba m
    اینم بگم که خیلی بیش از حد دوسش دارم و همین بیشتر واسم دردسر درست میکنه همش به خودم میگم نکنه با کسی دوس باشه یا معتاد باشه
    درست تشخیص دادی ......

اما این دوست داشتن نیست ، این نوعی انحصار طلبیه ، و به عبارتی شما عاشق عشق شوهرت به خودتی نه عاشق شوهرت .

یعنی چی ؟

یعنی این که >>> با همسرت پیش از ازدواج دوست بودی ، از این که او را عاشق خودت می دیدی ، احساس خوبی داشتی ، اونم با رفتارش اینو دامن می زده ، و شما عاشق این عشق شوهرت به خودت شدی ، و شد این که او را برای خودت خواستی نه برای خودش ، .....
    با هم ازدواج کردید ، به مرور روند زندگی و رفتارهای همسرت عادی شد ، یعنی احوالات رمانتیک قبل از ازدواج جای خود را داد به جدیت ( یک امر طبیعی ) و شما احساس کردی دیگه همسرت دوستت نداره ، لااقل مثل سابق ، و همیشه مایل بوده ای بدانی آیا واقعاً دوستت داره ؟ گاهی از او جویا می شوی و اون اظهار می داره آری خیلی دوستت داره ، اما باور نمی کنی و..... این باعث حساسیت تو و گمانت نسبت به او شده ، و چون قبل از ازدواج با هم دوست بوده اید ، می گی نکنه با کس دیگه ای دوست شده و دیگه منو دوست نداره !! ، نکنه فلانه !!!، نکن بهمانه !!!!.

اینها همه برای اینه که عاشق عاشق بودنشی نه عاشق خودش
    ، اینه که وقتی حس می کنی عشقش کم شده به هم می ریزی و ذهنیتها پیدا می کنی و بر اساس اونها رفتار و واکنش داری .

فرق عاشق بودن و عاشق عشق طرف بودن چیه ؟

وقتی عاشقی ، حتی مستقیماً از او بدی هم ببینی به راحتی باور نمی کنی ، توجیه می کنی و... چه برسه به این که بخوای تصور کنی که فلانه و بهمانه ....
    عاشق نسبت به معشوقش حسن ظن داره ، و عاشق عشق بر عکس هر رفتاری از معشوق که باب میلش نباشه را تعبیر و تفسیر منفی می کنه و پر از انتظاراته از معشوق و وای اگر یکی برآورده نشه .... هزار فکر و تصور منفیه که پیدا می کنه . اما عاشق واقعی هر رفتاری از معشوق را توجیه می کنه و زیبا می بینه .

وفایت با جفایت هر دو نیکوست
    تفاوت کی کند ، چون دارمت دوست

عاشق حقیقی ، معشوق را در انحصار خود نمی خواد و آزادی طبیعی او را سلب نمی کنه ، اما عاشق عشق معشوق ، او را محصور می کند ، عاشق عشق ، معشوق را فقط برای خود می خواهد و حق او نمی داند که لحظاتی برای خودش باشد ، تا معشوق کمی از دور می شود ، ذهنیت منفی به سراغش می آید ، وای به روزی که معشوق کمی احوالاتش ایجاب کند خلوت گزیند .... انواع ترس و نگرانی و خشم و ناراحتی و قهر و ذهنیت است که سراغ عشق عشق می آید و.....

پس تا عاشق عاشق بودن همسرتی وضعت همینه و هیچ کس هیچ کاری نمیتونه برات انجام بده و کم کم همسرت را از خود خواهی راند و خست اش می کنی .

برو و با خودت کار کن و همسرت را واقعاً به خاطر خودش دوست داشته باش نه به خاطر خودت . ( به این فکر کن که راستی چرا همسرت را دوست داری ؟، و آنچه از او جذبت کرده را لیست کن و اینجا به ما هم بگو ، یه سر هم به تاپیک خصوصیات خوب شوهرم بزن و اونجا هم بگو )

طولانی شد خانمی

بقیه اش را بعداً جواب می دهم .

خوش باش و اصلاً هم نگران نباش .

زیر ایوان محبت جستجو کن عشق را

وا رهان خود را از این رنج و عذاب زندگی

قدر با هم زیستنها را بدان، چون طی شود

لحظه های همچو رعد پرشتاب زندگی

12. 9 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (سه شنبه 26 مرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 36 در 21 پست

Array

سلام حسینی پور عزیز ممنون از راهنماییاتون .فرشته مهربان ممنونم که با حرفاتون هم ارومم کردین هم چشمامو بازکردین راست میگین اشتباه از من بوده من عاشق عشق شوهرم شدم نه خودش .ولی خواهشن بهم کمک کنید تا راه درستو انتخاب کنم من خیلی کتاب یا سایت در رابطه با روابط خانواده طرز برخورد ...و خیلی چیزا خوندم ولی معنی اونا رو نفهمیدم ونتونستم تو زندگیم ازش استفاده کنم حتی امضامم از تو کتاب مردان مریخی وزنان ونوسی دیدم .میدونم که زن وشوهر باهم تفاوت دارن ولی باز به خاطر شک وتردیدام نتونستم تو زندگیم استفادشون کنم از شما وبقیه دوستان میخوام تنهام نذارین وبازم راهنماییم کنین تا هم زندگیم درست بشه هم دخترم این وسط مشکل پیدا نکنه بازم ممنون

میخواستم پیام خصوصی بهتون بدم نشد بنظرتون با اون چیزایی که من گفتم وتو تایپیک قبلیمم هست فکر نمیکنین شوهرم بوده که منو تحریک کرده تا بهش شک کنم وبه کاراش حساس بشم البته نمیخوام بهونه بیارم شوهرم در کنار رفتار بد خیلی خصوصیات خوب هم داره ولی بازم تنهام نذارین و کمکم کنید لطفا

14. 3 کاربر از پست مفید saba m تشکرکرده اند .

saba m (چهارشنبه 12 خرداد 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

سلام
    متشکرم فرشته مهربان عزیز اما...
    بنظر من عاشق عشق کسی بودن بیشتر با عقل جور درمیاد.
    اگه کسی بخواد بطور محض عاشق طرف مقابل باشه و بقول شما ایرادهاشو نبینه که خیلی بده
    حداقل در ازدواج بدرد نمیخوره
    باید بگم یه جورایی هم غیر ممکنه
    من شخصا دوست داشتنو ترجیح میدم که بهتر از هر دو اینهاست
    عاشق خود فرد بودن بدون اینکه نقاط منفیشو ببینی یعنی یه جورایی پاک کردن صورت مسئله
    چیزی که هست بنظر من رفتار شوهر صبا جان واقعا دور از انصاف و اشتباهه
    چرا باید با دخترای دیگه در ارتباط باشه در حالیکه زن و بچه داره؟
    برفرض که میگه اونا رو نمیگیره!!!
    این فقط گرفتن اونا نیست که میتونه واسه خانواده مشکل ایجاد کنه.
    صبا جان فکر کنم بهتره برین مشاور حضوری
    آخه این شوهر شماست که مشکل داره(حداقل قسمت اعظم مشکل از ایشونه)
    و مشکلش هم بنظر بسختی با کمک شما به تنهایی حل میشه.
    اصلا باید فهمید از درون مشکل ایشون چیه که اینطور بروز میکنه؟
    ظاهرا که زندگی خوبی داره
    البته مدیر محترم در تاپیک قبلی شما گفتن که مشکل ایشون عدم مسئولیت پذیریه و فکر کنم درسته
    و ازتون خواستن برین مشاور.رفتین؟
    فرشته مهربان عزیز
    من خیلی نظرات شما رو مطالعه کردم و میتونم بگم تا اینجا تقریبا همه رو قبول داشتم
    اما اینیکی رو نمیتونم قبول کنم.یه جورایی دعوت به الکی خوش بودنه.عاشق خود فرد بودن تا حدی خوبه نه بطور محض
    امیدوارم از پشت نوشته لحنم بنظرتون تند نیاد و ناراحت نشین
    من برای شما احترام زیادی قائلم
    موفق باشید

16. 2 کاربر از پست مفید lvlahtab تشکرکرده اند .

lvlahtab (سه شنبه 11 خرداد 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط lvlahtab
    سلام
    متشکرم فرشته مهربان عزیز اما...
    بنظر من عاشق عشق کسی بودن بیشتر با عقل جور درمیاد.

عشق حقیقی یا همان به تعبیر شما دوست داشتن ، با خود خواهی میانه ای نداره ، و عاشق این که معشوق به ما عشق بورزد ، عشق نیست ، خود خواهی است ، نتیجه اش هم دلهره ها ، شک و تردیدها ، انحصار طلبی ، و محدود کردنهاست ، و..... هیچ وقت هم عاشق معشوقه بودن آرامش نمیاره .

اگه کسی بخواد بطور محض عاشق طرف مقابل باشه و بقول شما ایرادهاشو نبینه که خیلی بده
    حداقل در ازدواج بدرد نمیخوره

شعار من اینه ، عاقلانه انتخاب کن ، عاشقانه زندگی کن ، هرچقدر وقت برای درست انتخاب کردن لازمه باید قبل از ازدواج صرف کرد ، و دقیق بود ، و راه احساسات و عاشقانه نظر کردن را بست ، و بعد از ازدواج با عشق زندگی کرد و نیمه پر لیوان را دید . ضمناً اینجا من بحث نظری نکردیم ، دقیقاً عطف به مسئله و سئوالات دوست عزیز پاسخ دادم ، که موضوع ایشان مربوط به زندگی ای هست که آغاز شده و با ظن و گمان مواجه شده .

باید بگم یه جورایی هم غیر ممکنه
    من شخصا دوست داشتنو ترجیح میدم که بهتر از هر دو اینهاست
    عاشق خود فرد بودن بدون اینکه نقاط منفیشو ببینی یعنی یه جورایی پاک کردن صورت مسئله
    چیزی که هست بنظر من رفتار شوهر صبا جان واقعا دور از انصاف و اشتباهه
    چرا باید با دخترای دیگه در ارتباط باشه در حالیکه زن و بچه داره؟

مهتاب عزیز ، ما اجازه نداریم اینجوری قضاوت کنیم ، و ضمناً مراجع را بیشتر غرق مشکل کنیم .
    و دیگر این که یک سری از مسائلی که دوست عزیزمون بیان کرده ذهنیتهای وی نسبت به همسرش هست ، ایشون هیچ مدرکی دال بر رابطه داشتن همسرش با دختری نداره و صراحتاً گفته احساس می کنم . اونوقت عزیزم شما بر اساس احساس ایشان همسرش را اجازه داری متهم کنی ؟!

برفرض که میگه اونا رو نمیگیره!!!
    این فقط گرفتن اونا نیست که میتونه واسه خانواده مشکل ایجاد کنه.
    صبا جان فکر کنم بهتره برین مشاور حضوری
    آخه این شوهر شماست که مشکل داره(حداقل قسمت اعظم مشکل از ایشونه)
    و مشکلش هم بنظر بسختی با کمک شما به تنهایی حل میشه.
    اصلا باید فهمید از درون مشکل ایشون چیه که اینطور بروز میکنه؟
    ظاهرا که زندگی خوبی داره

دوست خوبم مهتاب جان
    به قول آنی عزیز ، دوربین به سمت خود ، البته من اصطلاح روی خود زوم کنیم رو دارم ، به نظرم اول ایشون به خود نظر کنند و از وابستگی و ذهنیت خلاص شوند ، چه بسا همینها بر همسرش اثر بگذارد .

البته مدیر محترم در تاپیک قبلی شما گفتن که مشکل ایشون عدم مسئولیت پذیریه و فکر کنم درسته
    و ازتون خواستن برین مشاور.رفتین؟
    فرشته مهربان عزیز
    من خیلی نظرات شما رو مطالعه کردم و میتونم بگم تا اینجا تقریبا همه رو قبول داشتم
    اما اینیکی رو نمیتونم قبول کنم.یه جورایی دعوت به الکی خوش بودنه.عاشق خود فرد بودن تا حدی خوبه نه بطور محض

تصور می کنم منظور بنده رو خوب متوجه نشده اید . اینو دوستانی که در این رابطه مشاوره گرفته و به نتیجه رسیده اند بهتر میتونند قضاوت کنند ، البته چون مطمئن نیستم راضی هستند یا نه نمیتونم اشاره به نامشون کنم .

امیدوارم از پشت نوشته لحنم بنظرتون تند نیاد و ناراحت نشین

نگران نباش ، عزیز جان ، می تونم تنگنای ابزار و الفاظ را درک کنم . تندی دریافت نکردم ( من دلسوزی رو حس می کنم )

من برای شما احترام زیادی قائلم

ممنون گلم ، لطفت مورد امتنانه

موفق باشید

و شما هم خوش و خرم باشی و از نگرانیها و رنجهای زندگی به حق روز فرخنده در پیش فازغ و آزاد گردی ان شاء الله

صبا جان ببخش اگه چند خطی از این پست از موضوع شما خارج شد .

در پست بعدی راه کارهایی که به نظرم می رسه تا از این وضعیت خارج شوی را تقدیمت می کنم .

فعلاً بهت توصیه می کنم آرامشت رو حفظ کنی و به این فکر کنی ، باید قوی تر از هر چیزی که بخواد اختلال در زندگیت وارد کنه باشی ، هر چقدر تو قوی تر باشی همسرت بیشتر جذبت خواهد بود .

قوی باش ، محکم ، با اعتماد به نفس ، به دور از ذهنیت و منفی اندیشی و بدان که مشکل حادی نداری

پس حلـــــــــــــــــــــــ ــــــه

18. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (سه شنبه 26 مرداد 89)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)