به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
 1. #1
  ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

  آخرین بازدید
  دیروز [ ۱۳:۱۱]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۶-۲۵
  نوشته ها
  8,485
  امتیاز
  214,856
  سطح
  100
  Points: 214,856, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 47.0%
  دستاوردها:
  VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
  تشکرها
  22,594

  تشکرشده 35,296 در 6,278 پست

  نوشته های وبلاگ
  7
  حالت من
  Sepasgozar
  Rep Power
  0
  Array

  قوانین بسته و سخت گیرانه تالار همدردی

  سلام بر شما عزیزانم

  این سئوال بعضی از اعضاء عزیز هست که چرا این مدیر همدردی اینقدر سخت گیرانه ، تنگ نظرانه قوانین تالار همدردی را وضع می کند، پست ها را ویرایش یا حذف می کند .(بخوانید سانسور )، و بدون اغماض نسبت به مسدود کردن حساب کاربران خاطی اقدام می کند؟

  این تالار و قوانین سخت گیرانه آن (که به خاطر مقتضای خدمات تخصصی به مراجعین، در چنین تالاری هست)، واقعا تنگنایی برای افرادی هست که می خواهند روشنفکرانه و انتزاعی مباحث را به چالش بکشانند.

  لذا می توانم درک کنم که جو بسته چنین تالاری چقدر کسالت آور و خفقان آور برای افرادی هست که تالار همدردی را نمونه جامعه به حساب می آورند و انتظار دمکراسی و مباحثه و ... دارند.

  در حالیکه ما صریحا در قوانین تالار همدردی آورده ایم که اینجا ماکت یک جامعه دمکراتیک نیست. که افراد بحث کنند و نظرات آزاد اندیشانه و متفاوت ارائه دهند. بلکه اینجا مانند یک کلینک خصوصی در مورد مشکلات هست که صرفا افراد می توانند در راستای تخصصی به دیگران کمک کنند نه نظر شخصی.(و در این مورد مدیر همدردی مسئول هست.) و البته دیدهای واگرایانه تخصصی هم در انجمن های عمومی باید تحت نظر مدیر همدردی و همگرا ارائه شود و مراجعه کنندگان را آشفته و سردرگم نکند.

  دوستان من
  وقتی که کسی صرفا بر اساس تجربه شخصی، یا مطالعه محدود یا نظر انتزاعی خود بحثی را راه می اندازد، یا پاسخی ارائه می دهد که از نظر تخصصی و روانشناختی غلط هست (بدیهی هست که مدیرهمدردی در این مورد مسئول هست)، آنگاه ممکن است زندگی یک مراجعه کننده به خطر بیفتد.
  چالش های نظری گاهی موجب آشفتگی مراجعان بین نظرات می شود. لذا ضرورت هماهنگی جوابها با مدیر همدردی اجتناب ناپذیر هست.

  این که حرفهای قشنگ بزنیم و بگوئیم خود افراد شعور دارند و می توانند تشخیص دهند ، این یک سفسطه هست. در موارد تخصصی تشخیص و درمان با متخصص هست.

  چون اگر موضوعی تخصصی هست. باید نظر متخصص صائب باشد. و رای گیری و دمکراسی صرفا یک شعار خنده دار در این مورد هست.

  البته گاهی متخصصین در یک امر تفاوت دیدگاه دارند. که در اینجا هم نباید این چالشها را بر سر مراجع خراب کنند، بلکه در بین خودشان باید به نتیجه برسند و برون ده آن مشخص و دقیق باشد.


  بنابراین انعطاف پذیری نسبت به محدودیت هایی که با آنها روبرو هستیم به ما فرصت بهره برداری متناسب با آن موقعیت را می دهد. و اگر چنین انعطافی را داشته باشیم آنگاه سیاه و سفید نمی کنیم. که یا باشیم یا نباشیم. بلکه می توانیم در چارچوب توانایی هایمان و محدودیت هایمان عمل کنیم.

  به هر حال حرکت و رفتن نیز جزء پویایی های ماست اگر آگاهانه و از روی منطق به آن دست یافته باشیم.
  زیرا گذشتن از هر کهنه ای اگر برای رسیدن به نویی باشد ارزشمند است، بلکه لازم.
  =================
  ***** متاسفانه وقت محدودما و کثرت پستها و مراجعین نیز اجازه نمی دهد که ما تک تک پستها را آنالیز کنیم و اصلاح کنیم. یا با صاحب تاپیک ها و پستها مباحثه کنیم.

 2. 18 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

  alireza35 (جمعه ۲۵ بهمن ۹۲),ویدا@ (شنبه ۲۶ بهمن ۹۲),مدیرهمدردی (پنجشنبه ۰۶ خرداد ۸۹)

 3. #2
  سرپرست سایت

  آخرین بازدید
  [ ]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۱-۰۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  7,854
  امتیاز
  120,892
  سطح
  100
  Points: 120,892, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 69.0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
  تشکرها
  27,361

  تشکرشده 35,229 در 7,198 پست

  نوشته های وبلاگ
  4
  Rep Power
  1028
  Array

  RE: قوانین بسته و سخت گیرانه تالار همدردی

  نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان
  نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

  متاسفانه هميشه بين آنچه كه تمايل داريم و آنچه مي توانيم فاصله زيادي هست.
  براي هر تغييري در تالار متد مشخص و معيني هست. كه اگر چه گاهي بعضي را مي رنجوند ولي در نهايت به همه كمك مي كند و وحدت بخش هست.

  هركجا تنش و عدم صميميت هست حتما حداقل يكي از بندهاي تالار همدردي نقض گرديده است.

  ما در اين تالار به شدت با كمبود بودجه، وقت و كارشناس مواجهيم.
  علت آن هم اينست كه بسيار به محتوايي بودن تالار ارزش داديم.

  هميشه هر سايت و هر تالاري نحوه شكل بندي و مفاهيم و موضوعاتش با صاحب امتياز سايت هست كه هدف گذاري مي كند.

  ما براي اينكه هيچ عضوي هم حقش ضايع نشود. اين موضوع را از اول در قوانين تالار گنجانديم كه اين تالار شخصي هست. و نحوه چينش و سو گيري و مسائلش با اهدافي هست كه مدير تالار تبيين كرده است.

  اما اين اهداف بر اساس وظايف و مسئوليت هاي متقابل مدير و اعضاء تعريف شده است. يعني اگر اعضاء قوانين را دقيق عمل كنند. مشاور هم مي تواند دقيق بازسازي ارتباطات را درون تالار به شكلي هدايت كند كه افراد در زندگي واقعي بتوانند از آن بهره ببرند.

  همه اعضاء بايد ميزاني از ناكامي ها را تجربه كنند حتي در اين تالار.
  مهم نحوه تعامل با اين ناكامي هاست.
  بعضي قهر مي كنند و مي روند
  بعضي درگير مي شوند و دعوا مي كنند.
  بعضي نمره منفي مي دهند و پيام خصوصي
  بعضي ديگران را تحريك به درگيري و مقاومت و جريان سازي مي كنند
  بعضي سعي در تعامل و شفاف سازي و حل مسائل مي كنند.
  بعضي بي تفاوتي پيش مي گيرند.
  بعضي مي سوزند و مي سازند.
  و بعضي....
  همه اينها شيوه هاي مختلف شخصيتي هست. اما در اينجا با اين همه مقاله و مطلب بايد روشهاي صحيح تمرين شود تا در زندگي واقعي به هنگام ناكامي بهترين روش به كار گرفته شود نه يك روش احساسي و دم دستي.

  هر كدام از ما بايد ياد بگيريم كه بيشترين چيزي كه در
  زندگي به ما كمك مي كند ارتقاء خودمان، تغيير خودمان و بازسازي نگرش ،‌احساس و رفتار خودمان هست. چون اگر انرژي خود را فقط روي تغييرات بيروني سرمايه گذاري كنيم دير يا زود متوجه بي نهايت بودن آنها و محدود بودن خودمان مي شويم و سر به سنگ باز خواهيم آمد.  1- همدردی جایی است که لازم است در آن بحثهایی که بتواند به افراد کمک کند تغییراتی رفتاری در خود ایجاد کنند که بهتر و مناسب ، با خود و دیگران در تعامل و ارتباط باشند و کلاً بهتر زندگی کنند طرح شود . همدردی آنجا که مواجه با مشکل یک مراجع است که از طریق فضای نت کمکی نمیشه به وی کرد تاکید می کند مراجعه حضوری به مشاوری مطمئن داشته باشد .

  2 - همدردی هدفش تا اونجا که در امکان و توان دارد ایجاد بحثهایی است که از یاس و الم کم کند و به مراجعین یاد دهد کمتر برای داشتن آرامش و نشاط و مفید بودن و ... به عوامل بیرونی وابسته باشید و بدانید اگر از درون سیستم ایمنی روانیتان قوی باشد دنیا باهمه ناملایماتش شما را غمیگین و مأیوس نخواهد ساخت حتی در اوج دردمندی .

  3 - همدردی هدفش این است که هدایت کند تا بیاموزیم سهم خود را از مسئولیتها باز شناسیم و بپذیریم و عمل کنیم .

  4 - همدردی رسالتش این است که مراجعینش یاد بگیرند که تنها به نیمه خالی لیوان نظر کردن جز بدبینی و رنج روانی کاهنده چیزی به دنبال ندارد ، از این رو منصفانه نیمه پر را هم ببینید ، و در میان عیبهای خود و دیگران ، حسنها را هم ببینید و بیان کنید تا آرام شوید و وقتی اشکالی را در زندگی به اطرافیانتان گوشزد می کنید ، سهم خود را هم ببینید ، و راهکار مناسب ذا پیشنهاد دهید ، نه فقط ناله و غم و عیب و .....


  5 - همدردی همتش مراجع محوری از منظر راهنمایی و هدایت برای حل مشکلات خانوادگی و فردی از بعد رفتاری و روحی و شخصیتی است و ... هر عضوی که در این زمینه فعالیت می کند چه با راهنمایی دادن ، چه تهیه مقاله و چه ایجاد بحثهای مناسب را مورد قدردانی قرار می دهد به هر نحوی که برایش ممکن باشد .

  6 – همدردی توصیه می کند که دوستان از بحثهایی که نه تنها هیچ کدام از این اهداف راتأمین نمی کند ، بلکه ورود به حواشی و بحثهایی است که ربطی به اهدافش پیدا نمی کند ، و زمینه درگیری و تنش را ایجاد می کند بپرهیزند و همانطور که به مراجعی که مشکلش طوری است که نیاز به درمان با مراجعه حضوری به متخصص دارد همین را صادقانه و صریح توصیه می کند ، می خواهد که این گونه بحثها را نیز به جایی ببرید که ربطی به آن و اهدافش داشته باشد و در این زمینه فعالیت می کند ، چه در دنیای مجازی و چه حقیقی ، لذا با همه احترامی که برای اعضاء قائل است بنا به ضرورت برای حفظ مسیر مطابق با اهداف و روند تخصصی ، پستها و تاپیکهای اینچنینی را حذف خواهد کرد . 4. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

  فرشته مهربان (سه شنبه ۰۹ آبان ۹۱),ویدا@ (شنبه ۲۶ بهمن ۹۲),اقای نجار (چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۴)

 5. #3
  سرپرست سایت

  آخرین بازدید
  [ ]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۱-۰۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  7,854
  امتیاز
  120,892
  سطح
  100
  Points: 120,892, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 69.0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
  تشکرها
  27,361

  تشکرشده 35,229 در 7,198 پست

  نوشته های وبلاگ
  4
  Rep Power
  1028
  Array

  RE: قوانین بسته و سخت گیرانه تالار همدردی

  7 - اگر عضوي در تاپيكي كه براي مشكلش ايجاد كرده ، در موقعيت مراجع و طرح كننده مشكل دچار اشتباه شود، ما مشاوران در تعامل با وي پذيرا عمل كرده و همسو با اهداف تالار سعي در اصلاح روش و نظر اشتباه او داشته و با سعه صدر با او ارتباط مي گيريم.
  ليكن اگر عضوي در جايگاه مشاور و پاسخ دهنده در تاپیکهای مشاوره ای فعاليت كرد، بايد همگرا با مديران تالار و زير نظر آنها عمل كند. چون راهنمايي هاي اشتباه گاه عواقب جبران ناپذیری برای مراجع در پی دارد و مسئولیت آن به عهده تالار همدردي است . این است که در این زمینه توجه سخت گیرانه می شود ، و در جهت آموزش به اعضاء علاقمند به فعالیت در بعد مشاوره ای تاپیک آفت های احتمالی در کار مشاوره تدارک دیده شده و توصیه به مطالعه دقیق آن داریم

 6. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

  فرشته مهربان (سه شنبه ۰۹ آبان ۹۱),ویدا@ (شنبه ۲۶ بهمن ۹۲)

 7. #4
  سرپرست سایت

  آخرین بازدید
  [ ]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۱-۰۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  7,854
  امتیاز
  120,892
  سطح
  100
  Points: 120,892, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 69.0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
  تشکرها
  27,361

  تشکرشده 35,229 در 7,198 پست

  نوشته های وبلاگ
  4
  Rep Power
  1028
  Array

  RE: قوانین بسته و سخت گیرانه تالار همدردی

  8 - همدردی تأکید دارد در تاپیکهایی که مراجعین برای دریافت راهنمایی باز می کنند دوستان از بحث و جدل با یکدیگر پرهیز نموده و مراجع و مشکل وی را از نظر دور ندارند ، یا مراجع را مطابق نظرات و تعصبات شخصی مورد سرزنش قرار ندهند ، که جملگی خلاف اصول و روند مشاوره ای است ، و تاپیک را از حهت اصلی خارح می کند ، و برای بازگشت به روند تخصصی مدیران مجبور به حذف پستهای نامناسب و حاشیه ای می شوند

  9 - همدردی انجمنهایی همسو با اهداف تالار برای تلطیف روح ، و تقویت روحیه و تأمین آرامش و.... ازحمله بخش سرگرمی ،تدارک دیده ، دوستان در موقعیت تعامل همراه با طنز و شوخی با یکدیگر از این بخشها می توانند بهره ببرند و از ارسال پستهای چت گونه و محاوره ای شوخ طبعانه با یکدیگر در تاپیکهایی که مراجعان برای طرح مشکل و دریافت خدمات مشاوره ای ایجاد کرده اند جداً پرهیزنمایند، یادآور می شود که بهره گیری از تکنیکهای عملیاتی مشاوره ای با محتوای طنز و شوخی در راهنماییها ( که بارها در جای مناسب و لازم خطاب به مراجع به کار گرفته شده ) منظور نظر این بند نیست .

 8. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

  فرشته مهربان (سه شنبه ۰۹ آبان ۹۱),ویدا@ (شنبه ۲۶ بهمن ۹۲)

 9. #5
  سرپرست سایت

  آخرین بازدید
  [ ]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۱-۰۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  7,854
  امتیاز
  120,892
  سطح
  100
  Points: 120,892, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 69.0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
  تشکرها
  27,361

  تشکرشده 35,229 در 7,198 پست

  نوشته های وبلاگ
  4
  Rep Power
  1028
  Array

  Re: قوانین بسته و سخت گیرانه تالار همدردی


 10. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

  فرشته مهربان (سه شنبه ۰۹ آبان ۹۱),ویدا@ (شنبه ۲۶ بهمن ۹۲)

 11. #6
  سرپرست سایت

  آخرین بازدید
  [ ]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۱-۰۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  7,854
  امتیاز
  120,892
  سطح
  100
  Points: 120,892, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 69.0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
  تشکرها
  27,361

  تشکرشده 35,229 در 7,198 پست

  نوشته های وبلاگ
  4
  Rep Power
  1028
  Array
  نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
  سلام بر شما عزیزانم

  این سئوال بعضی از اعضاء عزیز هست که چرا این مدیر همدردی اینقدر سخت گیرانه ، تنگ نظرانه قوانین تالار همدردی را وضع می کند، پست ها را ویرایش یا حذف می کند .(بخوانید سانسور )، و بدون اغماض نسبت به مسدود کردن حساب کاربران خاطی اقدام می کند؟

  این تالار و قوانین سخت گیرانه آن (که به خاطر مقتضای خدمات تخصصی به مراجعین، در چنین تالاری هست)، واقعا تنگنایی برای افرادی هست که می خواهند روشنفکرانه و انتزاعی مباحث را به چالش بکشانند.

  لذا می توانم درک کنم که جو بسته چنین تالاری چقدر کسالت آور و خفقان آور برای افرادی هست که تالار همدردی را نمونه جامعه به حساب می آورند و انتظار دمکراسی و مباحثه و ... دارند.

  در حالیکه ما صریحا در قوانین تالار همدردی آورده ایم که اینجا ماکت یک جامعه دمکراتیک نیست. که افراد بحث کنند و نظرات آزاد اندیشانه و متفاوت ارائه دهند. بلکه اینجا مانند یک کلینک خصوصی در مورد مشکلات هست که صرفا افراد می توانند در راستای تخصصی به دیگران کمک کنند نه نظر شخصی.(و در این مورد مدیر همدردی مسئول هست.) و البته دیدهای واگرایانه تخصصی هم در انجمن های عمومی باید تحت نظر مدیر همدردی و همگرا ارائه شود و مراجعه کنندگان را آشفته و سردرگم نکند.

  دوستان من
  وقتی که کسی صرفا بر اساس تجربه شخصی، یا مطالعه محدود یا نظر انتزاعی خود بحثی را راه می اندازد، یا پاسخی ارائه می دهد که از نظر تخصصی و روانشناختی غلط هست (بدیهی هست که مدیرهمدردی در این مورد مسئول هست)، آنگاه ممکن است زندگی یک مراجعه کننده به خطر بیفتد.
  چالش های نظری گاهی موجب آشفتگی مراجعان بین نظرات می شود. لذا ضرورت هماهنگی جوابها با مدیر همدردی اجتناب ناپذیر هست.

  این که حرفهای قشنگ بزنیم و بگوئیم خود افراد شعور دارند و می توانند تشخیص دهند ، این یک سفسطه هست. در موارد تخصصی تشخیص و درمان با متخصص هست.

  چون اگر موضوعی تخصصی هست. باید نظر متخصص صائب باشد. و رای گیری و دمکراسی صرفا یک شعار خنده دار در این مورد هست.

  البته گاهی متخصصین در یک امر تفاوت دیدگاه دارند. که در اینجا هم نباید این چالشها را بر سر مراجع خراب کنند، بلکه در بین خودشان باید به نتیجه برسند و برون ده آن مشخص و دقیق باشد.


  بنابراین انعطاف پذیری نسبت به محدودیت هایی که با آنها روبرو هستیم به ما فرصت بهره برداری متناسب با آن موقعیت را می دهد. و اگر چنین انعطافی را داشته باشیم آنگاه سیاه و سفید نمی کنیم. که یا باشیم یا نباشیم. بلکه می توانیم در چارچوب توانایی هایمان و محدودیت هایمان عمل کنیم.

  به هر حال حرکت و رفتن نیز جزء پویایی های ماست اگر آگاهانه و از روی منطق به آن دست یافته باشیم.
  زیرا گذشتن از هر کهنه ای اگر برای رسیدن به نویی باشد ارزشمند است، بلکه لازم.
  =================
  ***** متاسفانه وقت محدودما و کثرت پستها و مراجعین نیز اجازه نمی دهد که ما تک تک پستها را آنالیز کنیم و اصلاح کنیم. یا با صاحب تاپیک ها و پستها مباحثه کنیم.
  .

 12. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

  ویدا@ (شنبه ۲۶ بهمن ۹۲)

 13. #7
  سرپرست سایت

  آخرین بازدید
  [ ]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۱-۰۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  7,854
  امتیاز
  120,892
  سطح
  100
  Points: 120,892, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 69.0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
  تشکرها
  27,361

  تشکرشده 35,229 در 7,198 پست

  نوشته های وبلاگ
  4
  Rep Power
  1028
  Array

  سلام بر عزیزان

  متأسفانه گاه با افرادی مواجه می شویم که مالکانه معترض قوانین و روند محتوای مشاوره در همدردی هستند و به نوعی ویرایشها و حذفیات مواردی که برخلاف روند همدردی هست را دیکتاتوری و عدم آزادی و تحمل نظر مخالف می دانندو آنرا هم در فضای تاپیکهای مراجعین مطرح می کنند ( نه از مسیرهایی که اعلام شده ) ... بخصوص در موضوع دوستی دختر و پسر بیشتر این ان قلت ها را داریم . ضمن تأکید بر پست مدیر همدردی . باید عرض کنم که کمترین روال و نگاه منطقی آن است که وقتی وارد جایی می شویم که خصوصی هست و توسط کسی راه اندازی شده و هزینه برایش صرف می شود و زحمات اداره آنرا به دوش می کشد طبیعی هست که خود را ملزم به توجه به این نکته بدانیم و مالکانه و طلبکارانه با قواعد و قوانینی که آن فرد برای اداره جایی که متعلق به اوست و برای یاری رسانی تدارک دیده مخالفت نکرده و نتازیم که این رفتار با دمکراسی مورد ادعا و روشنفکری هم منافات دارد ( یعنی فرد مدعی روشنفکری و نگاه دمکراتیک با روش و رویه و نگاهی غیر روشنفکر و دمکراتیک برخورد می کند ) بلکه اگر نقد یا نظر پیشنهادی یا سئوال و ابهامی داریم با رعایت اصول ارائه نقد و نظر و سئوال از کانالهایی که برای آن اعلام شده مطرح کنیم ( که قطعاً استقبال می شود )

  شما اگر وارد چنین جایی شدید و دیدید که قوانینی برای بهره گیری بهینه و سالم و درست برای آنجا وضع شده و شما نپسندیدید آیا خود را مجبور به ورود به آن مکان می دانید ؟ آیا اصرار دارید که آنچه من نمی پسندم نباید باشد و مهم نیست که این مکان خصوصی و شخصی هست و کس دیگری برای آن هزینه می کند و زحمت اداره آنرا آن هم به صورت تخصصی و مطابق ضوابط و قوانین کشوری به عهده دارد او حق ندارد آنچه ما دوست نداریم را منع کند ؟

  همدردی نیز یک سایت شخصی هست که طبق قوانین جمهوری اسلامی و بر مبنای دین مبین اسلام و با نگاه و روندی تخصصی احداث شده تا یاری رسان همنوعان باشد و قوانین خاصی برای بهره گیری سالم ومفید در اینجا وضع نموده و هیچ کس را هم مجبور به پذیرش و عضویت حتمی نکرده بلکه اختیار داده تا هرکس می خواهد عضو شود آنرا اول مطالعه کند و در صورتی که موافقت با قوانین داشت عضو شود و بله دادن به قوانین که مدخل اجازه عضویت هست یعنی امضاء تبعیت از این قوانین .

  باز هم تکرار می کنم که همدردی
  ضمن اینکه با قاطعیت بر قوانین خود استوار هست از هرگونه نقد سازنده و پیشنهاد یا سئوال برای شفاف سازی در مواردی که ابهامی وجود دارد با آغوش گرم استقبال می کند و از دوستانی که هرگونه نقد و یا پیشنهاد و یا سئوالی دارند دعوت می کند که از طریق لینک تماس با ما اقدام فرمایند و از استفاده از فضای تاپیکهای مراجعین برای این کار خودداری فرمایند
  نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها
  7 - اگر عضوي در تاپيكي كه براي مشكلش ايجاد كرده ، در موقعيت مراجع و طرح كننده مشكل دچار اشتباه شود، ما مشاوران در تعامل با وي پذيرا عمل كرده و همسو با اهداف تالار سعي در اصلاح روش و نظر اشتباه او داشته و با سعه صدر با او ارتباط مي گيريم.
  ليكن اگر عضوي در جايگاه مشاور و پاسخ دهنده در تاپیکهای مشاوره ای فعاليت كرد، بايد همگرا با مديران تالار و زير نظر آنها عمل كند. چون راهنمايي هاي اشتباه گاه عواقب جبران ناپذیری برای مراجع در پی دارد و مسئولیت آن به عهده تالار همدردي است . این است که در این زمینه توجه سخت گیرانه می شود ، و در جهت آموزش به اعضاء علاقمند به فعالیت در بعد مشاوره ای تاپیک آفت های احتمالی در کار مشاوره تدارک دیده شده و توصیه به مطالعه دقیق آن داریم
  همگی موفق و سربلند و پیروز باشید در پناه خدای بزرگ و مهربان
 14. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

  ویدا@ (شنبه ۲۶ بهمن ۹۲),مدیرهمدردی (سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۲),اقای نجار (چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۴)

 15. #8
  ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

  آخرین بازدید
  دیروز [ ۱۳:۱۱]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۶-۲۵
  نوشته ها
  8,485
  امتیاز
  214,856
  سطح
  100
  Points: 214,856, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 47.0%
  دستاوردها:
  VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
  تشکرها
  22,594

  تشکرشده 35,296 در 6,278 پست

  نوشته های وبلاگ
  7
  حالت من
  Sepasgozar
  Rep Power
  0
  Array
  با سلام و احترام
  یکی از بازدیدکنندگان تالار همدردی با خواندن قوانین همدردی، ابهام و اعتراضی را برای بنده ارسال کردند که چند خطی در پاسخ ایشان ارسال کردم.
  به خاطر اینکه معمولا چنین سئوالاتی برای دیگران هم کم و بیش گاهی وجود دارد در ذیل سئوال ایشان و چواب بنده عینا ارسال می گردد.

  کاربر:
  سلام
  وقتی قوانین تالارتون رو خوندم تازه فهمیدم که چرا اینهمه در مملکت مشکل روحی و افسردگی هست!
  حقوق اساسی ما رو که ندادن! کسی که به فکر آدم نیست. مسئولی نیست که حتی جونت براش مهم باشه. اعتراض هم که نمی تونی بکنی در فضای حقیقی. اونوقت میای فضای مجازی کمی با دیگران درد و دل کنی با قوانینی مثل قوانین تالار شما مواجه می شی که اگر میخواید بحث اجتماعی-سیاسی و... کنید ممنوعه مگر اینکه حق عضویت بپردازید!

  دیگه آدم چیکار می تونه بکنه؟! یعنی بخوای درد و دل هم بکنی ممنوعه مگر پولدار باشی!

  روزگار غریبی است نازنین...  پاسخ مدیر همدردی:

  با سلام


  ضمن تشکر از اینکه نظرات خود را در موردقوانین همدردی شفاف و صریح بیان کردید.
  لطفا به مثال ذیل توجه کنید.

  فرض کنید یک پزشکی هزینه کرده است چند واحد در یک آپارتمان اجاره کرده است. منشی و دکتر و پرستار و آب و برق و گار و سیستم آنجا برای طبابت تخصیص داده است.

  در این بین یک نفر تمایل دارد بیاید یک یا چند اتاق را در اختیار بگیرد و در آنجا با بقیه دوستان یا ارباب رجوع ها بحث و نظر و گعده بگیرند. در مورد پزشکی و مسائل دیگر گپ بزنند و درد دل کنند.

  در این صورت آیا آزادی هست؟!!!!
  آیا حقوق افراد مراجعه کننده رعایت شده است؟!!!!
  مسلما هیچ عقل سلیمی قبول نمی کند یک پزشک علم و تخصص و سرمایه و وقت بگذارد و جایی را تهیه کند و افراد بیایند جمع شوند و فقط مشغول صحبت کردن باشند و به جو تخصصی آنجا توجه نکنند.
  این سایت تخصصی روانشناسی هم دقیقا اینطور هست هزینه ثبت دامین، برنامه نویس و طراح سایت، سرور، پشتیبانی فنی، مشاور و .... شده است. و مکانی برای کمک به همنوعان ایجاد شده است.

  حالا نکته ای که ما گفته ایم اینست که اگر کسی تمایل دارد بحث و گفتگو و .... بکند به یکی از این زیر انجمن ها باید برود و طبیعی هست هزینه ای برای این منظور باید بدهد. چون هزینه های هایی که برای تالار شده است به هدف انجام کارهای تخصصی مشاوره ای انجام شده است. نه سایر بحث و ....  گفتنی هست این تالار وقتی راه اندازی شد چنین قوانین سخت گیرانه ای نداشت. اما فقط طی کمتر از یکسال تقریبا تالار به حالت عوام پسندانه و گفتگوهای غیر تخصصی کشیده شد و روزانه صدها پست غیر علمی غیر کارشناسی و غیر مشاوره ای ارسال می شد. و وقت مدیران تالار و مشاوران به میانجی گری بین افرادی می شد که در بحث های سیاسی؛ اجتماعی، اقتصادی، شخصی و .... به هم حتی گاهی اهانت می کردند.  این قوانین محدود و مدارجویانه و ضعیف بود. به مرور کامل سنجیده و دقیق شد به طوری که اکنون تالار همدردی تقریبا شاید بیش از 70 درصد صرفا مسائل روانشناختی هست و این اتفاقی نیست.  ما در تالار همدردی هم تاپیکی به این مهم اختصاص داده ایم.

  قوانین بسته و سخت گیرانه تالار همدردی
  من هم با شما موافقم

  روزگار غریبی هست نازنین. آنها که وقت و انرژی و قانون و پیگیری برای رفع مشکلات همنوعان بگذارند، و سعی در سرپا نگهداشتن یک محیط تخصصی داشته باشند. دیکتاتورند و عامل افسردگی ملتند!!!!!

  اما کسانی که دوست دارند هر حرفی را در هر سایتی و در هر جایی بدون قانون بزنند افرادی مظلومند.
  الحمد الله به یمن شبکه های اجتماعی و صدها سایت های عوام پسندانه اکنون در هر تالار غیر تخصصی عضو شوید می توانید هر مطلبی را ارسال کنید. همه جا مثل تالار تخصصی همدردی سخت گیر نیستند.

  غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
  زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

  http://www.hamdardi.com


 16. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

  Erica (سه شنبه ۲۶ دی ۹۶),بی نهایت (سه شنبه ۲۶ دی ۹۶),بابک 1369 (چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶)


 

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright © ۱۳۹۷ vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
طراحی ، تبدبل ، پشتیبانی شده توسط انجمنهای تخصصی و آموزشی ویبولتین فارسی
vBCredits II Deluxe v2.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2010-2018 DragonByte Technologies Ltd.
Runs best on HiVelocity Hosting.
اکنون ساعت ۱۰:۱۴ برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.