به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: اجبار

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 20 خرداد 90 [ 15:37]
    سطح
    31
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

اجبار

سلام اگر خانواده مجبورت کنند که با کسی که دو مقطع تحصیلی از تو پایین ترست ازدواج کنی فقط به این دلیل که تو سنت بالاست و ممکن است دیگر موقعیت برایت پیش نیاید چه باید بکنی ؟ بنده 28 سال دارم استخدام دولت هستم و فوق دارم .

2. کاربر روبرو از پست مفید saba Irani تشکرکرده است .

saba Irani (شنبه 09 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 مهر 90 [ 16:01]
    سطح
    39
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    تشکرها
    120

تشکرشده 123 در 52 پست

Array

RE: اجبار

صبا جان اختلاف سطح تحصیلی واقعا ضامن خوشبختی با بدبختی نیست...من کسی رو سراغ دارم که خودش فوق لیسانس داره وشوهرش دیپلم و زندگی بسیار بسیار خوبی رو دارن...اگه همه شرایط خوبه و تنها ایرادتون اینه فکر میکنم جا داره بیشتر فکر کنین ولی اگه احساس میکنین که ازدواج با این شخص داره بهتون تحمیل میشه و هیچ وقت نمیتونین با این موضوع کنار بیاین و از ازدواج با ایشون پشیمون میشین به خدا توکل کنین و منتظر شانسهای بعدی باشید

4. 2 کاربر از پست مفید meral تشکرکرده اند .

meral (شنبه 09 مرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

ایشوت کارمند یک شرکت خصوصی هستند و بنده دولتی نمی گم من بالاترم ابدا ولی از چند تا از اساتید مثل استاد دهنوی شنیدم که گفتن "پسر باید به جز از نظر زیبایی ار همه نظر بالاتر باشه". چه کنم با این شرایط در ضمن بنده یک عیب نیز دارم و شاید این علت عدم پسندیده شدن بنده باشه توسط کسانی که از من بالاترن و یا مثل من هستند و آن قد بسیار کوتاه من هست .حدود 150 سانتی متر .چه کنم به خاطر این عیب از ملاک تحصیل و شغل مطمئن بگذرم .واقعا از طرف خانواده ام تحت فشارم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 فروردین 90 [ 14:21]
    سطح
    35
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 28 در 15 پست

Array

سلام صبا جان،
    بنظر من يه مقدار بيشتر وقت بذار باهاش صحبت كن چون فهم و شعور بيشتر از تحصيلات اهميت داره ولي بازم ميگم تحصيلات جايگاه خودش رو داره مخصوصا براي مرد!!!! تحصيلات بالاتر در موقعيت شغلي مرد تأثير داره و موفقيتشو بالا ميبره مخصوصا پسرايي كه در ارگانهاي دولتي مشغول بكار هستند .
    خودم ليسانس دارم ولي به شخصه دوس دارم تحصيلات همسرم حداقل هم سطح خودم و بالاتر باشه و خيلي موردها بهم پيشنهاد ميكنن كه فوق ديپلم و وقتي ميگم تحصيلات برام مهمه بلافاصله همه بهم ميگه چقدر سخت ميگيري شخصيت مهمتره تا تحصيلات هيچ كس كامل نيست يكم كوتاه بيا و ... ولي پيش خودم فكر ميكنم كه خب من اگه اول رابطه از تحصيلات اين شخص بگذرم بايد بقيه شرايطش مطلوب من باشه كه مسئله تحصيل برام هضم بشه مثلاً اخلاقش- خانوادش- تا حدي ظاهر و ... خوب باشه و اگه بعدها اينها هم ايده آل نباشه خيلي بد ميشه !!!!
    ولي در هر حال پيشنهاد ميدم يكي دو جلسه باهاش صحبت كن اگه كوچكترين ترديدي پيدا كردي جواب رد بده...
    يه نكته ديگه هم كه بهت بگم اينه كه اصلا توجهي به حرفها و تعريفهاي مردم نداشته باش كه پسر خوبيه ... خودت بشناس و بس... اينو من تجربه كردم...

7. 2 کاربر از پست مفید negar20 تشکرکرده اند .

negar20 (شنبه 09 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 اردیبهشت 90 [ 12:11]
    سطح
    33
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    240

تشکرشده 247 در 59 پست

Array

سلام صبای عزیز
    اول بشین در خلوت خودت و در آرامش به معیارهایت برای ازدواج فکر کن.
    بعد
    بشین یه لیست از اون چیزهایی که برات معیار هستن و تو از زندگی آیندت انتظار داری بنویس
    بعد
    بشین اونها رو اولویت بندی کن اول اونهایی رو در نظر بگیر که تو رو در آینده خوشحال تر میکنه و میدونی که احساس رضایتمندی بیشتری به تو خواهد داد.
    بعد ببین چند درصد به خواسته هات نزدیکتره
    ببین برای مثال ممکنه یک نفر قیافه . ظاهر براش خیلی مهم باشه اما به خاطر صلاحدید دیگران این موضوع رو ندید بگیره اما بعد میبینه که این مورد همیشه اون رو آزار میده.
    ببین چی میخوای؟
    اگه بیش از نیمی به خواسته هات نزدیکتر بود میتونی قدم بعدی رو برای شناخت بیشتر برداری و او را بیشتر بشناسی و توی ترازوی عقل و احساست سبک و سنگین کنی.

9. 4 کاربر از پست مفید m.m.a تشکرکرده اند .

m.m.a (شنبه 19 آذر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 13:21]
    سطح
    53
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 144
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

سلام صبا جان خوشحالم باهات اشنا شدم،عزيزم من متاهلم و از ديد يه متاهل که بارها و بارها مشکلم رو تو تالار مطرح کردم و درگير شدم عزيزم يه توصيه خواهرانه بهت ميکنم،من نه بهت پيشنهاد ميکنم که رو اين بعد زياد مانور بدي يا نه بي خيالش بشي همونطور که دوستان گفتن منم موافقم تا ببيني چه جور فرديه و خودت تا چه حد فکر ميکني بعدا برات مهم خواهد شد و اگه يه خواستگاري مياد و دچار ترديد براي جواب دادن ميشي ميدونم سخته ولي تو رو خدا سعي کن بيشتر از روي عقل تصميم بگيري نه احساسات منظورم اينه که همه جوانب رو خوب بسنج و بعد به يه نتيجه قطعي برس،هيچ کس بدون عيب نيست اينو مطمئنم ولي چيزي که هست بايد ببيني چي ها برات تو اولويته و اگه همسر آينده ات يه سري چيزها رو نداره آيا حاضري بخاطر اينکه که اولويتهاي مهم و اساسي که تو ذهنته و داره رو بخاطر اولويتهاي ديگه که از اهميت کمتري برخوردارن قبول کني و مواظب باش خطا نري و ممکنه يه چيزي برات مهم نباشه ولي بعد ازدواج برات مهم بشه،مثلا براي من مهم نبود که شوهرم نسبت به زنگ زدن و احوالپرسي من حساس باشه يا نه ولي الان ميبينم اگه اينکار رو نکنم و از هم تو وقت اداري از هم خبر نگيريم ناراحت ميشه و فکر ميکنه من ديگه برام عادي شده که متاهل شدم و ديگه بهش توجه ندارم و گاهي وقتها حس ميکنم من بايد دائم اونو در جريان کارام بذارم و تحت نظرش باشم و اين حس منو ناراحت ميکنه، سعي کن اگه شد اگه يه روز فکر کردي همسر مناسبت رو پيدا کردي راجع به همه چيز باهاش صحبت کرده باشي و کاملا شناخته باشيش و اگه ميتوني سعي کن باهاش مشاوره هم اخر سر بري تا بيشتر از خصوصيات هم آشنايي پيدا کنينن کاري که من نکردم و فکر ميکردم از روي تصميم گرفتم ولي من هم بيشتر اسير احساسات بودم تا عقل و خودم نميدونستم.
    موفق و خوشبخت باشي خواهر عزيزم

اينم بگم هيچ وقت هيچ وقت از روي اجبار با کسي ازدواج نکن يا اينکه ترس از اين باشه که ممکنه ديگه از اين موقعيت پيش نياد، به نظر من مجرد موندن با وجود حرف مردم خيلي بهتره تا آدم عجولانه تصميم بگيره و بعد مجبور بشه بخاطر همون مردم تحمل کنه و عذاب بکشه و يا اينکه خدايي ناکرده .... اتفاق بيفته و حرف مردم هم بشنوه.

11. 5 کاربر از پست مفید مي مي تشکرکرده اند .

مي مي (دوشنبه 03 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آذر 89 [ 09:45]
    سطح
    28
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    137

تشکرشده 139 در 78 پست

Array

ببينيد به نظر من تحصيلات عامل تعيين كننده ايي در خوشبختي نيست
    شما آيا فقط و فقطمشكلتون با تحصيلات ايشونه يا از خيلي جهات ديگر هم با ايشون تفاهم نداريد؟
    به نظرم انسان بايد زمان كافي و اطلاعات مناسب را براي تصميم گيري موفق به خودش بده پس زود تصميم نگيرين و به خودتون فرصت بدين
    و در ضمن من فكر مي كنم خود شما روي سن و قدتون زيادي حساس شدين شايد واقعا خانوادتون اين آقا را مناسب مي دونن اما شما فكر ميكنين به خاطر اين مسايل دارن شما را مجبور ميكنن (بازم ميگت من اين جوري فكر كردم شايد برداشت شما درست بوده باشه)
    به هر حال با نظر مي مي جان موافقم هيچ وقتبه خاطر حرف مردم كاري نكنين و كاري رو كه فكر ميكنين درسته همونو انجام بدين و بدونين در نهايت همه چي دست يكي ديگست(خدا)
    براتون خوشبختي ارزومندم

13. 2 کاربر از پست مفید نعمت يعني ما تشکرکرده اند .

نعمت يعني ما (دوشنبه 03 خرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

وقتی اولین ملاک انتخاب برای خیلی ها قد و سن کم است آیا نباید حساس باسم .در اطرافیان خودم کم نیستند کسانی که دانشجوی دکترای مهندسی هستند اما دختر کم سن زیبا و قد بلند را طالبند .آیا با این شرایط باید امثال من به حداقل ها بسنده کنیم ؟البته بنده ده سالی از سنم کوچکتر دیده می شوم به نحوی که همیشه در محل کار همه همکاران جدید ابتدا فکر می کنند دانش آموزم (بنده معلم هستم) و با این که به لطف خدا زشت نیستم اما باز هم ملاک اول خیلی ها (حتی افراد بسیار تحصیلات بالا)سن کم و زیبایی ظاهر و اندام عالی است همین است که خانواده مرا به قکر انداخته که ملاک مهمم را کنار بگذارم .بگویید چه کار کنم؟

15. کاربر روبرو از پست مفید saba Irani تشکرکرده است .

saba Irani (شنبه 09 مرداد 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 بهمن 90 [ 01:46]
    سطح
    33
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 353 در 156 پست

Array

سلام صبا جان
    به نظر من فقط و فقط خودت تصميم بگير و به هيچ عنوان تحت تحميل ديگران و خانواده انتخاب نكن.
    اين قدر هم اعتماد به نفستو پايين نيار به نظر من اقايون از خانمي خوششان مي ايد كه از خودش راضي باشه و قد و سن و اين حرفا اولويت خيلي كمتري دارد.پس بهتره به جاي اينكه توي سر خودت بزني و از حدي كه هستي خودتو پايين تر بياري و همش خودتو با بقيه مقايسه كني سعي كني كه بر روي اعتماد به نفست كار كني و با تلاش و ارتباط و حضور بيشتر در جامعه فرصت هاي ازدواجت را بيشتر كني
    در عين حال به نظر من روي اين خواستگارت هم فكر كن و اينو بدون كه الزاما داشتن تحصيلات دليل برتر بودن يك نفر نيست .
    اما باز هم تاكيد ميكنم فقط معيارهاي خودت را در نظر بگير و فقط خودت انتخاب كن و تحت فشار خانواده انتخاب نكن.

17. 2 کاربر از پست مفید mahsa_mhmh تشکرکرده اند .

mahsa_mhmh (دوشنبه 03 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 11:14]
    سطح
    37
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

سلام عزیزم
    نمی دونم چن سالت هست ولی معیارهای جالبی برای ازدواج نداری و هنوز معنای دقیق ازدواج رو نفهمیدی .دو نفر که با هم ازدواج می کنن نه تحصیلات و نه ظاهر و نه شغل دولتی میتونه اونا خوشبخت کنه. فقط و فقط روحیاتشون یکی باشه و باهم تفاهم داشته باشن. شما هم ببین این آقا اخلاقش خوب هست، روحیاتش به شما می خوره؟بعد تصمیم بگیرید.عمیقا فکر کنید و تصمیم بگیرید نه ظاهرا. اگر تفاهم نداشتی اون موقع یه دلیلی داری که به خانوادت بگی.اونا هم خوشبختی تو رو میخوان و قبول می کنن

19. کاربر روبرو از پست مفید همون شادزی تشکرکرده است .

همون شادزی (شنبه 09 مرداد 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)