به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

خیانت !!!!!!!!!!!واژه ای قبیح ،علل و راهکار ها

این تاپیک در چند مقوله بحث میکند

1-عللخیانت زوجین به همدیگر

2-راهکار ها

و یه سوال کلی که دوست دارم هر کسی وارد تاپیک میشود جواب دهد

ایا شما فکر میکنید خیانت زنان خطرناک تر و همچینین قبیح تر است یا هر دو به یک اندازه؟

2. کاربر روبرو از پست مفید gole maryam تشکرکرده است .

gole maryam (شنبه 08 خرداد 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

RE: خیانت !!!!!!!!!!!واژه ای قبیح ،علل و راهکار ها

با توجه به اینکه تاپیکهای مرتبط با این موضوع ایجاد شده و تعریف خیانت برا افراد متفاوت بود ، بنظر من قبل از شروع بحث و برا جمع بندی مناسب تر ،بهتره خود شما تعریف مورد نظر تون از واژه خیانت رو بیان کنید و محدوده اونو رو تعریف کنید.

ازدید برخی خیانت یعنی ارتباط جنسی نامشروع ،.... برخی عدم بیان هر مطلبی رو خیانت می دونن. من دو سر این طیف وسیع رو گفتم. بنابراین محدوده خیانت از نظر صاخب تاپیک راهگشاست.

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

ممنون از پاسختون اقای بیبی
    یه نقل قولی چند روز پیش تو یکی از تاپیک ها اومده بود ،به نظر من خیلی درست بود

هر گونه برقراری ارتباط با جنس مخالف که در آن احساسات دخیل باشه به گونه ای که همسرم از آن رابطه ناراضی باشه به خیانت تعبیر می کنم
    به نظر من هم معنی خیانت اینه

امیدوارم با سعه صدر و همیاری دوستان بحث خوبی انجام بگیره

5. 2 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (دوشنبه 01 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام

1-عللخیانت زوجین به همدیگر

-- عدم شناخت کافی هر فرد نسبت به خودش قبل از ازدواج (فرد به درستی از سطح نیازهای عاطفی و جنسی خویشتن و واکنش خود نسبت به محرک های بیرونی آگاه نیست)

-- ازدواج های شتابزده ،دور از منطق ،با شناخت سطحی طرفین از یکدیگر (توانایی طرفین برای برآورده کردن خواسته های یکدیگر قبل از ازدواج بررسی نمیشود و در مورد این موضوع اغلب اوقات آگاهی و برنامه ریزی وجود نخواهد داشت) پروسه شناخت پروسه زمانبری هست که متاسفانه بهایی چندانی به آن داده نمیشود.

-- کمالگرایی

-- توقعات یکطرفه (تلاشی در جهت برآورده کردن یا اندیشیدن به خواسته های طرف مقابل صورت نمیگیرد و فرد مصرا به خواسته ها و نیازهای خود می اندیشد)

-- راحت طلبی (معمولا منطبق شدن زوجین از لحاظ عاطفی و جنسی زمانبر هست و تلاش و انرژی و وقت لازم دارد.وقتی فرد گزینه آماده ای رو خارج از منزل میابد تمایلی به تلاش کردن و صرف وقت و انرژی نخواهد داشت) از دیدگاه من این مساله مستقیما به نوع تربیت فرد در کودکی و نوجوانی مرتبط هست.

-- ارتباط با افراد خائن بگونه ای که قبح این عمل در نظر فرد شکسته میشود.

-- ترس از طلاق ، ترس از دست دادن موقعیت و وجهه اجتماعی فعلی(در مورد افرادی که فکر میکنند همسر فعلیشون قدرت خوشبخت کردنشون رو نداره)

2-راهکار ها

--داشتن هدف در زندگی و برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

-- آینده نگری (فرد خائن هیچ گاه در طولانی مدت احساس آرامش و خوشبختی نمیکند و مدام نگران رسوایی و .. است. جایگزینی لذت آنی با تلاش برای ساختن لذتی هر چند کمتر اما مداوم و پایدار)

ایا شما فکر میکنید خیانت زنان خطرناک تر و همچینین قبیح تر است یا هر دو به یک اندازه؟

از نظر من خیانت با سایر جرائم فرق چندانی نداره مثل دزدی ،مثل قتل و...
    دزد دزده فرقی نمیکنه زن باشه یا مرد .خائن هم همینطور . خطر این مساله از بین بردن بنیان خانواده و در سطح گسترده لطمه زدن به جامعه هست پس فرقی نمیکنه که این فرد خاطی زن باشه یا مرد.

فقط اگه یه سری به دادگاههای غیر از خانواده و مرکز بازپروری و زندان ها و... بزنیم میبینیم که همه جای دنیا تعداد مجرمین مرد بیشتر از زنه
    در انظار عمومی اگه یه زن سیگار بکشه خیلی ناخوشاینده ولی تقریبا همه به سیگار کشیدن آقایون عادت کردند. دیدگاه جامعه ما نسبت به خیانت همینطوریه .نه تنها خیانت ارتباط دختر و پسر و ...

7. 4 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

gole.hasrat (یکشنبه 27 بهمن 92), صبا_2009 (یکشنبه 02 خرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,458 در 1,179 پست

Array

با درود

می دانی گل مریم عزیز گاهی تعریف یک واژه ان را تا حدی محدود می کند که سایر فریب ها که به خیانت ختم می شوند جزء آن واژه به حساب نمی آید.

به نظرم تعریف خیانت تنها ما را محدود می سازد(این یک نظر کاملا شخصی است)

دوست دارم به علت ها بپردازیم.

اما قبل از آن باید بگویم من تنها به علل خیانت مردها اشاره می کنم چون باور کنید تا حالا شما خانم ها را نشناختم ولی خوب می دانم هر زنی تحمل این را دارد مردش بداخلاق باشد... تحمل این را دارد مردش کمتر به او توجه کند...تحمل دارد که مردش از انجام مسئولیت ها شانه خالی کند

اما تحمل "خیانت" برای تمام زنان بسیاردشوار است تا سرحد مرگ.

قبلا هم اشاره کردم مردان بدلیل خصوصیت فیزیکی که دارند بطور ناخودآگاه به سمت زنان کشش دارند اما این کشش حتما به معنای این نیست که دوست دارند با آن زن رابطه ای داشته باشند.

در این میان مردانی وجود دارند که متاسفانه قادر به کنترل احساس و غریزه خویش نیستند و این اولین جرقه شروع "خیانت" است.

نکته دوم این است که خیلی از مردها فکر می کنند می توانند رابطه خارج از عرف با فرد دیگری برقرار کنند در حالی که همسرآنان متوجه این رابطه نشود

همیشه فکر می کنند می تونن از این خیانت و عواقب آن جان سالم به دربرند. از این رو گاهی بسیار آسان و با آرامش خیال این کار را ادامه می دهند.

همواره یک مرد قبل از شروع خیانت برنامه ریزی و نقشه هایی در سر دارد که کارخود را(خیانت) را بدون هیچ گونه مانع انجام دهد و کسی هم متوجه نشود.
    بنابراین مردان قبل از اینکه به همسرشان خیانت کنند برنامه و نقشه خیانت رو می کشن.

عموما بسیاری از مردهای که قصد خیانت دارند دچار خطای شناختی عمیقی نسبت به همسر خود هستند... انها فکر می کنند حتی اگر همسرشان از این رابطه با خبر شود آسیب زیادی به او وارد نخواهد شد و اینکه زنان تمام تلاش خود را خواهند کرد که زندگی را حفظ کنند.

نکته بسیار مهم دیگر نداشتن برنامه ریزی و آینده نگری یک مرد هست. شاید شما هم بارها دیده باشید که مردی در پاسخ به سوالات و درخواست های همسر خودش میگه:
    "" صبر کن هر وقت امکانات و پول کافی داشته باشم یا وقتی که مثلا در شغلم پیشرفت کنم بعد از اون در مورد نیازها و خواسته ها صحبت می کنیم"

در واقع این نشان دهنده عدم مسئولیت پذیری همسر است...این چنین مردی هنوز هم غرق در رویاهای خودش هست و سعی می کنه تازه تازه خودش رو کامل کنه.

بنابراین جرقه دوم خیانت از آنچه زده میشه که مرد از مسئولیت زندگی زناشویی شانه خالی می کنه.

اخ چی بگم از این زندگی های مثلا مدروز و پیشرفته که پدر زن و شوهرو درآورده

آقا...> صبح تا عصر سرکاره
    خانم..> هم همین طور
    حالا اینا رسیدن خونه ...دیگه مثا اوایل ازدواج نیست که شوق داشتند و چندروز مرخصی گرفته بودند و .......... بمانـــــــد
    بله نرسیده از خستگی با همون شلوار و باهمون وضع و ........ وارد رختخواب میشن و هزارتا فکر در مورد کار...پول...

دیگه شما چه انتظاری دارید این ها چند کلامی هم در مورد خودشون یا آینده حرف بزنن.

بله........ یکنواختی زندگی>> عامل دیگر در بروز خیانت است. بخصوص مردان (دقت کنید چون فقط از مردان حرف می زنم باید مردان را مثال زنم وگرنه ماچاکر مردها هم هستیم) که خواستار تنوع بیشتری در زندگی و رابطه هستند متاسفانه جذب عوامل خارجی بیرونی که اتفاقا تنوع بیشتری دارند می شوند.
    .................................................. .................................................. .

خانم>> می دونم من مقصرم.... حتما یه کاری کردم که اون.... آره من براش به اندازه کافی خوب و مهربون نبودم...اگه ترکم کنه!!!!"""

صبرکن خانم....>> ""ترس از دست دادن""

یکی از عوامل دیگری که باعث میشه مردان به تکرار خیانت روی آورند برخورد غلط همسر در مقابل خیانت شوهر است ..
    اگر برخورد زن شامل تنبیه....عصبانیت و ناراحتی باشد برای مرد درسی می شود که دیگر به فکر خیانت نباشد چرا؟؟

چون مرد با نوع برخورد شما تازه متوجه کار ش شده و از خود می پرسد"" یعنی همسرم را از دست دادم... یعنی دیگر او و فرزندانم را ملاقات نخواهم کرد؟!"""" واقعا من بخاطر یک هوس؟"

بنابراین برای جبران و کسب اعتماد شما تلاش خواهد کرد و این یعنی شروع زندگی پایدار.

(البته در مورد فوق روان شناسان نظرات متفاوتی دارند عده ای نیز می گویند بخشش و در کنارمرد بودن به صورت یک دوست بسیار سازگارتر از برخورد تند است)

و دلیل آخر... خانم گل اگر نیازهای مردت از جمله نیاز جنسی و عاطفی او را برآورده سازی او حتی فکر خیانت را نمی کند.

اما آیا بسیاری از زنان شیوه محبت ورزیدن به مرد را می دانند؟!

عده ای از زن ها فکر می کنند محبت یعنی تکرار و گفتن مداوم کلمه "دوستت دارم"

نه اینها خوب است ولی کافی نیست نوع عشق زن و مرد متفاوت است.

مردان بسیار دوست دارند از خودشان حرف بزنند...از طبیعت خود بگویند. شما باید این حس کنجکاوی او را برآورده سازید از او درباره خودش...شغلش...از اینکه چگونه تا حال موفق بوده و ترقی کرده...از تجربیاتش بپرسید خواهید دید مرد چه عاشقانه با شما سخن می گوید.

بدرود

9. 3 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

maryam240 (یکشنبه 30 آذر 93), حسین پور (دوشنبه 01 اسفند 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

از دید من و فقط از دید من
    در مورد استثنا ها صحبت نمی کنم

اولین تفاوت

آقایان به لحاظ فکری یک توانایی فوق العاده خاص دارند . و این توانایی فایل بندی ذهنی آنهاست.

یک مرد می تواند دراین زمان دختری را به عنوان همسر انتخاب کند و با او ازدواج کند این زن فقط همسر او و مادر فرزندان او خواهد بود و انن خانم را در همین جایگاه عن الابد حفظ می کند . (با فاکتور دوست داشتن و حتی بدون چنین فاکتوری !)
    همین مرد در همین زمان می تواند یک معشوقه خیالی با عشقی افلاطونی و تخیلی داشته باشد !!!
    همین مرد در همین زمان می تواند یک معشوقه ی کامل حقیقی داشته باشد .
    همین مرد در همین زمان می تواند یک شریک جنسی فوق العاده داشته باشد .
    همین مرد در همین زمان می تواند برای تنوع با چندین خانم ارتباط جنسی تفریحی داشته باشد .
    همین مرد در همین زمان می تواند برای تغیر ذائقه با چندین خانم در حد و اندازه های مختلف رابطه ی نزدیک و خاص !از تماس تلفنی گرفته تا تماس چشمی تا .....( هر چه فکرش را بکنید ) برقرار کند .
    همین مرد در همین زمان می تواند مرد موفقی باشد و در کار موفق باشد و سهم مشخصی از پول خود را برای همسر و بچه اش خرج کند و .............
    همین مرد در همین زمان می تواند .................
    همین مرد در همین زمان می تواند ................

در نهایت برای این مرد خیانت تعریف به شکل رایج ندارد .چرا که او به همه ی امور می پردازد و همسر وظیفه شناسی است . پدر مهربان و مسئولی است وهمه چیز مرتب است . چرا که خود را در زندگی زناشویی و خانواده موفق می بیند در کار و اجتماع و کسب در آمد در حد عالی می بیند و.....( و همه ی اینها هم به واقع وجود دارد و واقعی است ) و به کارهای تفریحی خود هم سرو سامان می دهد در حد بنز !!!

همه چیز تحت کنترل و نظارت و مدیریت کامل !!!!

چرا که تداخل موضوعی در هیچ یک از موضوعات ایجاد نمی کندو...... !

( آقایانی که بر نفس خود کنترل دارند در واقع این توانایی را به نوعی کنترل و مهار و مدیریت می کنند و با جنبه های ایمانی و باوری و اعتقادی خود سعی می کنند اصول و مبانی اولیه انسانی و اخلاقی را رعایت کنند .

به واقع هنر می کنند و باید روزی هزار بار مورد تقدیر و تشکر قرار بگیرند . قدر این دسته از آقایان را به واقع باید دانست . چون این کنترل به واقع کار سختی است و معمولا خانم ها عمق ماجرا ی وفاداری همسرانشان را درک نمی کنند و یک وظیفه ی ساده می پندارند که باید انجام شود و ....!)

از دید من

همه ی این ها در مرد یک توانایی است و آن را هم همین می نامم . هر چند که شخصا دل خوشی از این توانایی به شکل افسار گسیخته نداشته باشم و نپسندم .

چرا که در مقابل مردان نازنینی وجود دارند که به واقع این توانایی وجودی را نادیده می گیرند و ...............( باز هم قدر همسران و آقایان اینچنینی را باید در هر جایگاهی دانست و به وجودشان افتخار کرد و نهایت احترام را برایشان قائل شدو گمان نکنیم که شرط اول توانایی مرد وفاداری است . این گروه ضد توانایی عمل می کنند . )

اما یک زن

یک فایل ذهنی دارد " خانواده و تشکیل خانواده "

زن در اولین ارتباط - با اولین سلام و علیک - خانم حالت چطوره ؟!( در صورت کشش اولیه ) -------> در ذهنش جرقه ی ازدواج می خورد و .........
    همین زن ، مرد مقابل خودش را همسر زندگی اش می بیند و وارد مرحله ی خیالپردازی می شود و.......
    احساسش تماما متعلق به همین مرد می شود.
    با هیمن مرد تلفنی صحبت می کنم
    از همین مرد تمنای نوازش دارد
    نسبت به این مرد احساس وفاداری می کند .
    با همین مرد به اوج آسمان هفتم پرواز می کند .
    در نهایت با این مرد ازدواج می کند .
    شریک جنسی اش می شود همین مرد
    ,...........
    پول و در آمدش هم تماما متعلق به همین مرد می شود --------->( همه ی وجودش در کاسه ی اخلاص قرار می گیرد !)

این محدوده ی ذهنی واقعی یک زن در مقابل مردی است که دوستش دارد و شرایط ساز انتخاب خود می شود و..... .

( واقعیتی تلخ که اکثریت لذت وافری هم از تک فایلی بودن به این شکل می بریم و در دراز مدت آخ از 4 ستون بدنمان بلند می کند . )

با توجه به نوع توانایی آقایان بحثی بر چرایی وقوع خیانت باقی نمی ماند.بلکه باید بر روی این بحث کنیم که چرا و چگون گروه دیگر از تمام توانایی خود بهره نمی برند و استفاده نمی کنند ؟!

اما چرا با روند رو به رشد خیانت در خانم ها رو به رو هستیم ؟! مگر زن تک فایل نیست ؟!

به دلیل همان تک فایلی بودن و آخی که از 4 ستون بدن زن بلند می شود و هر چه میزان آن آخ بلندتر باشد میزان آسیبی که زن به خودش می زند بیشتر خواهد بود .

این نظر یه کاملا شخصی است و فرض کنید هیچ مبنای علمی ندارد . پس خواهشا بحث به بیراهه کشیده نشود .

اگر حرفها و نظراتم را تاب بیاورید شاید ادامه داشته باشد

11. 5 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (جمعه 07 خرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اسفند 89 [ 11:26]
    سطح
    27
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

تعریف من از خیانت هم، همون تعریفیه که گل مریم عزیز نقل قول کرده بودن

علل خیانت از نظر من:
    - برآورده نشدن انتظارات و توقعات طرفین، در چارچوب زندگی مشترکی که جریان داره
    - کشش طبیعی هر شخص به طرف جنس مخالف، که طبیعتا باید با ازدواج محدود بشه (و فقط معطوف به همسر باشه)، اما به دلایل مختلف، این حس طبیعی، فرد رو از این محدوده خارج می کنه و خیانت کم کم شکل می گیره
    - تفاوت زندگی واقعی با تصوراتی که پیش از این، فرد در مورد زندگی مشترک داشته
    - بی تعهدی در قبال زندگی مشترک و عدم پذیرش مسئولیت
    و عوامل متعدد دیگر...

راهکارها:
    - سعی در ایجاد یک زندگی متنوع و جلوگیری از یکنواختی
    - بذل عشق و محبت و بروز احساسات عاشقانه
    - ایجاد اعتماد متقابل و جلوگیری از شکستن حرمت ها
    و راهکارهای دیگری که هرشخص با تجربه و مشورت با دیگران باید به کار ببنده تا از خیانت جلوگیری کنه

و اما اینکه کدام خیانت بدتر و قبیح تره؛
    با اینکه خیانت از هر دو طرف زشته ، به نظر من خیانت زن به شوهر بدتره

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ani
    از دید من و فقط از دید من
    در مورد استثنا ها صحبت نمی کنم

اولین تفاوت

آقایان به لحاظ فکری یک توانایی فوق العاده خاص دارند . و این توانایی فایل بندی ذهنی آنهاست.

یک مرد می تواند دراین زمان دختری را به عنوان همسر انتخاب کند و با او ازدواج کند این زن فقط همسر او و مادر فرزندان او خواهد بود و انن خانم را در همین جایگاه عن الابد حفظ می کند . (با فاکتور دوست داشتن و حتی بدون چنین فاکتوری !)
    همین مرد در همین زمان می تواند یک معشوقه خیالی با عشقی افلاطونی و تخیلی داشته باشد !!!
    همین مرد در همین زمان می تواند یک معشوقه ی کامل حقیقی داشته باشد .
    همین مرد در همین زمان می تواند یک شریک جنسی فوق العاده داشته باشد .
    همین مرد در همین زمان می تواند برای تنوع با چندین خانم ارتباط جنسی تفریحی داشته باشد .
    همین مرد در همین زمان می تواند برای تغیر ذائقه با چندین خانم در حد و اندازه های مختلف رابطه ی نزدیک و خاص !از تماس تلفنی گرفته تا تماس چشمی تا .....( هر چه فکرش را بکنید ) برقرار کند .
    همین مرد در همین زمان می تواند مرد موفقی باشد و در کار موفق باشد و سهم مشخصی از پول خود را برای همسر و بچه اش خرج کند و .............
    همین مرد در همین زمان می تواند .................
    همین مرد در همین زمان می تواند ................

در نهایت برای این مرد خیانت تعریف به شکل رایج ندارد .چرا که او به همه ی امور می پردازد
    بادرود

آنی گرامی من که تاب نیاوردم . گذشته از شوخی:

من قدری متوجه منظور شما نشدم.... آیا برای یک مرد موارد فوقی که اشاره کردید مجاز است و جزء اساس فکری او؟

اگر این چنین است تفاوت بین مردی در زندگی زناشوی تعهد خود را زیرپا می گذارد با مردی که متعهد است چیست؟

14. کاربر روبرو از پست مفید حسین پور تشکرکرده است .

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

اساس ذهن مرد چنین قابلیتی را دارد و اساس فکر زن فاقد این قابلیت است .

آقایان به لحاظ انسانی و اخلاقی مجاز به چنین بهره گیری از توانایی نیستند .

مردی که متعهد و وفادار است ، برضد قابلیت و توانایی خود عمل می کند و بسیار کار سختی انجام می دهد . شاید خداوند خواسته مردان را به این روش و با نهادن چنین قابلیتی در ذهن آنها در بوته ی آزمایش قرار دهد . هر آن و هر لحظه .

به واقع مردان متعهد و وفادار کار فوق العاده و سختی انجام می دهند که بر طبق یکسری باور و ...تبدیل به عادت شده و بهره گیری از این قابلیت ذهنی خود را نمی کنند.در اصل این گروه قابلیت ذهنی خود را نادیده می گیرند .

یک زن نمی تواند دراین زمان مردی را به عنوان همسر انتخاب کند و با او ازدواج کند این مرد فقط همسر او و پدر فرزندانش باشد و .... (با فاکتور دوست داشتن و حتی بدون چنین فاکتوری !)
    یک زن نمی تواند در همین زمان یک معشوقه خیالی با عشقی افلاطونی و تخیلی داشته باشد !!!
    یک زن نمی تواند در همین زمان یک معشوقه ی کامل حقیقی داشته باشد .
    یک زن نمی تواند در همین زمان یک شریک جنسی فوق العاده داشته باشد .
    یک زن نمی تواند در همین زمان برای تنوع با چندین مرد ارتباط جنسی تفریحی داشته باشد .
    یک زن نمی تواند در همین زمان برای تغیر ذائقه با چندین مرد در حد و اندازه های مختلف رابطه ی نزدیک و خاص !از تماس تلفنی گرفته تا تماس چشمی تا .....( هر چه فکرش را بکنید ) برقرار کند .
    یک زن نمی تواند در همین زمان زن موفقی باشد و در کار موفق باشد و سهم مشخصی از پول خود را برای همسر و بچه اش خرج کند و .............
    یک زن نمی تواند در همین زمان یک.................
    یک زن نمی تواند در همین زمان یک ................

خلاصه اینکه

به نوعی زن قابلیت ذهنی این را ندارد که
    در آن واحد
    همسر مردی باشد و معشوقه ای خیالی داشته باشد و با چندین مرد شریک جنسی باشد

این چیزها تواما در مغز هیچ خانمی نمی گنجد مگر موارد خاص و بیمار

اما شما به آقایان یک نگاه بکنید ( صورت شرعی مسئله در فرهنگ خودمان )
    مردمی تواند تا چهار زن را در آن واحد عقد کنند
    مرد می تواند تا بی نهایت صیغه داشته باشند
    مرد می تواند با زنان بسیاری رابطه ی جنسی را تجربه کند
    مرد می تواند به کارهای اجتماعی خودش به شکل موفق بپردازد و.......
    و مرد می تواند ...............

این یک مجوز شرعی ساده و یک نوع سبک تربیتی و فرهنگی و مذهبی خاص نیست

شما چنین نمونه ای را در هیچ کجای دنیا در مورد زنان پیدا نمی کنید ( موارد استثنا) . اما در هر کجای دنیا که خواسته باشید با هر روش تربیتی و مذهبی و فرهنگی می توانید نمونه های مردانی که شرح آن در بالا آمد را بیابید.

16. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (شنبه 08 خرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

Array

بادرود

ممنون از توضیحات شما آنی گرامی... بگذارید حالا که ایجاد کننده تاپیک گل مریم عزیز خودشان حضور ندارند ما کمی توی سرو کله هم بزنیم.

آنی گرامی با بخشی از توضیحات شما مبنی بر عرف و قوانین جامعه کاملا موافق و هم رای هستم

اما با بخشی دیگر که می گویید مرد قابلیت دارد در عین حال چند مورد در ذهنش داشته باشد ولی زن هرگز... موافق نیستم چرا؟

ببینید مردان جهان بینی بسیار ساده و شفافی دارند. از این رو رویکرد آنان در برخورد با مسائل به دو نوع کاملا متفاوت تقسیم می شود.

یکم: مردانی که بدلیل پایندی به اصول اخلاقی و ارزش های انسانی خویش(دقت کنید خویش) هرگز فکر خیانت در ذهن ندارد چه برسد که عمل آن را مرتکب شود

دوم: مردانی که حتی در حضور همسر و فرزندان خویش نیز دائم در حال برنامه ریزی برای یک خیانت یا همان به قول شما اساس ذهنی هستند

مردان گروه اول> مردانی نیستند که تنها بدلیل ترس از گناه کردن یا عرف جامعه اصول انسانی را رعایت کنند. بلکه مردانی هستند که به شخصیت خویش ارزش قائلن در واقع خود را ""ارزان"" نمی فروشند...به همین دلیل ارزش های انسانی در برابر تمامی افراد چه کودک..چه زن خود.. چه جنس مخالف دیگر رعایت می کنند.

مردان گروه دوم> مردانی هستند که مسئولیت پذیری در زندگی شخصی ندارند... و کسی که مسئول نیست قطعا عواقب کارهای خود را هم نخواهد پذیرفت و آغاز زیر پا گذاشتن ارزش های انسانی است.
    ...........................

بله این را قبول دارم و بارها هم گفته ام مردان نوعی کشش ذاتی به جنس مخالف دارند ولی این کشش در تمامی مردان ختم به رابطه های نامشروع یا افکار نامناسب نمی شود.

ببینید مرد خود را با چه معیارهای تعریف می کند؟

الف: چه کسی هستم؟
    ب:چه کاری می کنم؟
    ج:و اینکه چه مقدار فعال و موثر هستم؟

اگر هر مردی در زندگی زناشویی خود این سه تعریف کلی را در ذهنش نداشته باشد و تا کنون نتوانسته باشد جواب گویی این سوالات باشد هرگز نمی تواند با جریان زندگی و همسر سازگار شود.و به دلیل عدم یافتن هویت و جایگاه واقعی خویش از انجام هیچ کاری ابا نخواهد داشت

به نظرم ما گاهی صورت مسئله را پا می کنیم ببینید::
    "" در مقابل خیانت هر مردی یک زن هم وجود دارد و رابطه دو طرف است."" لذا اگر طبق دیدگاه فرضی شما آنی گرامی بررسی کنیم آن هنگام هیچ خیانتی صورت نمی گیرد چون عرضه و تقاضا یکی نیست""

یا مردی چه در زندگی مجردی و چه آینده فکر خیانت را در ذهن ندارد...در نتیجه هیچ گاه این عمل را انجام نخواهد داد

و یا مردی در تمام مراحل زندگی بدلیل زیر پا گذاشتن ارزش های انسانی حتی در حضور همسر خویش نیز دست به خیانت خواهد زد.

و در آخر اینکه زیرپا گذاشتن ارزش های انسانی و ارزان فروختن خود علاوه بر مردان در زنان هم بسیار مشهود است.

ممنون از اینکه فعالانه در بحث حضور دارید لااقل نظرات به خوبی مطرح می شوند
    بدورد

18. 3 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (دوشنبه 01 اسفند 90)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)