به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 اردیبهشت 89 [ 15:09]
    سطح
    29
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 6 پست

Array

همسرم خیلی سرده

سلام به همه دوستان خوبم من دوباره با یه مشکل تازه اومدم با وجود رعایت تمام نصایح دوستانم در این سایت و با وجود مطالعه زیاد در خصوص روابطم با همسرم ومراعات بیش از حدم اما نمی دونم چرا همسرم اینقدر با من سرد رفتار می کنه شاید باورتون نشه اما الان نزدیک به 13 روزه که با من هیچ حرفی به جز ضروریات نگفته وقتی بهش اعتراض می کنم می گه من همینم از اول هم همین بودم در حالی که واقعا این نبود خیلی مهربون تر بود توجه بیشتری به من می کرد بارها بهش گفتم تو که می تونی با یه ذره توجه و محبت بیشتر من و میخکوب زندگی با خودت می کنی چرا این و از من دریغ می کنی؟ و پاسخ اون همیشه اینه که من از سرتم بیشتر بهت محبت می کنم. وقتی من باهاش حرف می زنم وسط حرف من گوشی تلفن و بر می داره و تلفن می زنه تا اون جایی که می تونه سعی می کنه بیرون از خونه باشه وقتیم خونس یا با کامپیوتر ور می ره یا با بچه بازی می کنه یا با تلفن حرف می زنه یا تلویزیون نگاه می کنه. جالبه که به من می گه تو زیاد حرف می زنی بهش گفتم من زیاد حرف نمی زنم این تویی که خیلی کم داری حر ف می زنی. حرفای تکراری براش نمی زنم حرفایی که دوست نداره رو نمی گم موقعی که می دونم حالش و داره حرف می زنم و واقعا زیاد حرف نمی زنم. چند روز پیش یکی از دوستام بهم گفت من با دیپلم دارم تدریس خصوصی ریاضیو فیزیک می کنم اونم تضمینی و موفقم بودم تو چرا با لیسانس این کار و نمی کنی وقتی به همسرم گفتم به من گفت تو عرضه این کارا رو نداری اینقدرم تصمیماتت و روی گفته دیگران نگیر. من اصلا رو حرف دیگران تصمیم نمی گیرم ولی همسرم این جوری فکر می کنه . من چیکار باید بکنم تا همسرم به زندگی با من دلگرمتر بشه این در حالیه که هیشه می گه دوست ندارم وقتی میام خونه ببینم ارایش کردی من از هر نوع ارایش چه توی خونه و چه بیرون خونه متنفرم اما من همیشه اراسته هستم بهش توجه می کنم احترام می ذارم هیچ وقت توی روابطش با خانوادش دخالتی نمی کنم با وجودی که بعضی وقتا واقعا عصبیم می کنن اما اون بازم با من سرد رفتار می کنه لطفا راهنماییم کنید متشکرم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

RE: همسرم خیلی سرده

سلام دوست خوبم
    من اولین باره ارسال شما رو میبینم
    اگه خواستین میشه بیشتر توضیح بدین؟
    منم خیلی وقتا رفتاررهایی از همسرم میبینم که دلیلشو نمیدونم.اما وقتی ته توشو درمیارم میبینم مثلا از یه حرف یا رفتار من سوبرداشت کرده
    ممکنه تو پیدا کردن دلیل رفتار همسرتون دقت بیشتری بکنین.فقط پرسیدن کلامی شاید جواب نده.
    سعی کنید تا ریشه مشکلتونو پیدا کنین .اگه صورت مساله رو متوجه بشید نصف مسئله حل شده
    در اونصورت هم خودتون هم ما بهتر میتونیم بهتون کمک کنیم
    موفق باشید

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

دوست عزیز
    بیشتر از این خودتون رو بهش تحمیل نکنید ، وقتی میگه خیلی حرف می زنید وتمایلی به بودن با شما نداره دوتا کار بکنید:

- کنکاش کنید ببینید تو روابطتون با او دارید سرکوفت می زنید، ایراد می گیرید و... اگه اینجوریه به سمت تعریف و تمجید و تشکر و... متمایل بشید.
    - شما هم وقتی او خونس به کارهای شخصی تون بپردازید و توجه تون رو تا یه مدت به او کمتر کنید . پا پیچش نشید.
    - درخصوص آرایش هم حرفش رو باور نکنید ، او واقعا دوس داره براش آرایش کنید میگید نه ؟ یه چند وقتی کمتر به خودتون برسید ببینید او نمیگه چرا
    !

4. 2 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (چهارشنبه 22 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

سلام دوست عزیز

گفتید که همسرتون اینطور نبودند و قبلا با شما برخورد خوبی داشتند .
    دقیقا از کی همسرتون تغییر رفتار دادند ؟
    آیا این تغییر رفتار از همون زمانی شروع شده که ایشون فهمیدند شما روابط اینترنتی و روابط دوستی داشتید ؟
    آیا واقعا این تغییر رفتار تازه رخ داده چون خاطرم هست که درجایی دیگر کلا در رابطه با کمرنگی عواطف همسرتون صحبت کردید .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 6 پست

Array

سلام دوستای خوب و مهربون از پاسخ هاتون ممنون نه این طور نیست که اون بعد فهمیدن روبطم این جوری شده باشه چون خودش فرد مذهبی هست و دید که من واقعا بابت اون قضایا توبه کردم و حتی روابطم و با صمیمی ترین دوستم که باعث این قضایا شد خیلی خیلی کم کردم اون موضوع و تمام کرد و و روابطش با من تقریبا مثل سابق شد .منظورم از قبل از زمان اشنایی ما تا حالا بوده همسرم همیشه رفتار متعادلی داشت شاید اون اوایل به خاطر فقدان مادر و خواهر من بیشتر به اون نیاز داشتم اما الان عادت کردم ازش خیلی انتظار ندارم که همش بخواد قربون صدقه من بره اتفاقا خودش می دونه که من همیشه توی محبت و عشق از مردای لوس متنفرم ازش زیاد تقضای ابراز علاقه ندارم اما می خوام بهم توجه بیشتری نشون بده مثلا همین دیشب همون طور که گقتم چندین روزه با من حرف نمی زنه اما همین که رفتیم خونه مادرش و همه خواهر ها و برادراش هم بودن چنان با اونا می گفت و می خندید که ادم فکر می کردم بچه شده. من قبول دارم بهش زیاد گیر می دم اما خودش باعث می شه وقتی برام کم می ذاره< پس من چجوری باید بهش بگم که از این کارش ناراحتم هر جور که می گم اون بهش بر می خوره و می گه تو گیر می دی با هر زبونی می گم با نرمی با ناراحتی همه رو گیر دادن من می دونه اون دلش می خواد من به هیچ کاریش کاری نداشته باشم نپرسم حقوقت چقدره چرا برای مامانت اینا خرج کردی چرا این ماه پول کم اومد هیچی در هیچ موردی نباید بپرسم حتی وقتی می گم الان چیزی تو خونه نداریم باید بریم خرید ناراحت می شه می گه چرا این جوری می گی که هیچی توی خونه نیست پس من دارم چیکار می کنم ؟ من واقعا نمی دونم من مقصرم یا نه خیلی سرم و گرم کردم به کلاس و چیزای دیگه اما بازم دلم می خواد وقتی میاد خونه باهام حرف بزنه از بیرون بگه از من بپرسه نه اینکه همش بشینه پای تلویزیون و کامپیوتر من که از صبح تنهام شبم تنها باشم؟ این قضیه مال امروز و دیروز نیست همیشه این بوده تمام این 7 سال همین بوده اما من دیگه کم اوردم انرزیم ته کشدیه. لطفا راهنماییم کنید.

7. کاربر روبرو از پست مفید ---- تشکرکرده است .

---- (چهارشنبه 22 اردیبهشت 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 11:14]
    سطح
    37
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

سلام عزیزم
    رفتار این آقا بیشتر شبیه کسی که میخواد انتقام بگیره.راستش باید ببریش پیش روانپزشک ببینی مشکلش چیه چون رفتار این آقا نرمال نیست.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,023

Array

سلام دوست عزیزم
    کاش شما هم یک اسم انتخاب می کردید

دوست عزیز یک مدت شیوه جدیدی رو در پیش بگیر و ببین آیا تغییری در رفتار همسرتون حاصل میشه یا خیر ؟
    شما 7سال رو اینجوری گذروندی حالا چند هفته رویه جدیدی رو در پیش بگیر .
    اول از همه این رو بدون که اکثر مردها همین تصور رو دارند ، همین که کار کنند و خرج و مخارج زندگی رو تامین کنند کافیه و وظیفه دیگه ای ندارند ....

اول اینکه آرامشت رو حفظ کن و بدون از رویه ای که در پیش گرفتی هدفی داری پس خسته نشو و جا نزن ، صبر داشته باش.

نقل قول نوشته اصلی توسط ----
    من قبول دارم بهش زیاد گیر می دم اما خودش باعث می شه وقتی برام کم می ذاره< پس من چجوری باید بهش بگم که از این کارش ناراحتم هر جور که می گم اون بهش بر می خوره و می گه تو گیر می دی با هر زبونی می گم با نرمی با ناراحتی همه رو گیر دادن من می دونه
    دیگه بهش گیر نده ، به هیچ وجه عنوان نکن که نیازمند توجه هستی . این رو بدون که یک مرد نمیتونه تحمل کنه چیزی رو مدام براش تکرار کنند خسته میشه و طبیعیه . حالا شما به هر زبونی که بگی ، اول و آخرش اینه که من به توجهت نیاز دارم خوب این براش خسته کنندست . در ضمن هیچ مردی دوست نداره که همسرش ضعف هاش رو مدام براش تکرار کنه . اونوقته که تحملش کم میشه بنابراین شما با این کار بیشتر زندگی خودت رو به خطر میندازی . ممکنه از شما و از فضای خونه خسته بشه . با تو حرف نمیزنه اما با فامیل گرم میگیره خوب دلیلش همینه ، میترسه شما بازم شروع کنی به گیر دادن از حرف زدن با شما لذت نمیبره اما از حرف زدن و شوخی و خنده با فامیل لذت میبره .

اون دلش می خواد من به هیچ کاریش کاری نداشته باشم نپرسم حقوقت چقدره چرا برای مامانت اینا خرج کردی چرا این ماه پول کم اومد هیچی در هیچ موردی نباید بپرسم
    طبیعیه . الان به شما و تمام حرفهاتون حساس شده و به نوعی بدبین شده . خوب به هیچ کاریش کار نداشته باش ، از هیچی نپرس . یه مدت این رویه رو باید در پیش بگیری . هر حرفی که میدونی ممکنه در مقابلش جبهه بگیره یا براش ناخوشایند باشه نزن .
    اون مرد خونه است و باید خرج خونه تو دستش باشه . اینکه شما میگی چرا این ماه پول کم اومد یعنی اینکه همسر من ، شما درایت به دست گرفتن مخارج خونه رو نداری و این هم بیان ضعف همسرت هست .

حتی وقتی می گم الان چیزی تو خونه نداریم باید بریم خرید ناراحت می شه می گه چرا این جوری می گی که هیچی توی خونه نیست پس من دارم چیکار می کنم ؟
    میبینی ایشون واقعا به حرفهای شما حساس شده و احساس می کنه هر چیزی که می خوای بگی برای اینه که ضعف هاش رو بهش گوشزد کنی چیزی که هیچ مردی نمیتونه تحمل کنه .
    شما باید در بیانتون کمی دقت کنید . مثلا هیچی تو خونه نیست جمله ایه که همسرتون برداشت بدی ازش داره میتونی کمی با سیاست تر اینو بیان کنی . مثلا بگی می خواستم امشب برات فلان غذا رو درست کنم اما حیف فلان ماده غذایی تموم شده . میای با هم بریم چیزایی که لازم داریم بخریم تا منم بتونم شامی رو که دلم می خواست برات درست کنم ....
    ببینید حرف های شما باید به گونه ای باشه که به شوهرتون ارزش بده نه اون رو زیر سوال ببره .

من واقعا نمی دونم من مقصرم یا نه خیلی سرم و گرم کردم به کلاس و چیزای دیگه اما بازم دلم می خواد وقتی میاد خونه باهام حرف بزنه از بیرون بگه از من بپرسه نه اینکه همش بشینه پای تلویزیون و کامپیوتر من که از صبح تنهام شبم تنها باشم؟
    شما و همسرتون گفت و گو های کوتاهی هم که با هم دارید شامل بیان ناراحتی شما و ضعف های همسرتون هست یا به قول خودتون گیر دادن خوب پس طبیعیه که تمایلی برای حرف زدن با شما نداره .
    اصلا بهش گیر نده که با من حرف بزن . شما خودت اگر حرفی داشتید (نه گیر دادن یا ناراحتی ، حرف های روزمره ) بزن و بگذار که موقعیتی هرچند کوتاه اگر پیش اومد که با هم حرف بزنید به دور از تنش و گله و شکایت باشه بگذار از حرف زدن با شما لذت ببره . چیزهایی بگید که دوست داره یا یه مساله ای که اونو بخندونه و تو حرفهاتون بهش ارزش بدید . بگذارید اعتمادش جلب بشه کم کم حرف زدنش با شما بیشتر خواهد شد چون می بینه شما دیگه نمی خواید ازش شکایت کنید یا ضعف هاش رو بیان کنید .

اگر اون احساس می کنه که با کارش داره به خانوادش خدمت می کنه این احساس رو ازش نگیرید و یا زیر سوال نبریدش بلکه بر عکس بزرگش کنید و به کارو وقتی که به خاطر خانوادش صرف می کنه ارزش و بها بدید .

شما خودت رو بذار جای ایشون اگر کسی همش از شما ایراد بگیره آیا دیگه انگیزه ای برای حرف زدن با اون دارید ؟
    خلاصه کلام مهارت هاتون رو بالا ببرید و کاری کنید که از تو خونه بودن و در کنار شما بودن لذت ببره و احساس فوق العاده ای بهش دست بده و فکر کنه شما تنها کسی هستی که پیشش بالاترین و با ارزش ترین جایگاه رو داره .

10. 3 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (شنبه 25 اردیبهشت 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 6 پست

Array

باران عزیز ازت بی نهایت ممنونم که وقت گذاشتی و این مطالب و برام نوشتی. اگر فرصتی کردی و هر کدوم از دوستای خوب این سایت وقت کردن به من راهکار بدید چه حرفایی باید بزنم که اون خوشش بیاد چون من هر کاری که می کنم کافیه اون کار و یکی دیگه کرده باشه حتی اگه من اون کار و به میل و اراده خودم انجام بدم اون باز می گه تو از خودت اراده ای نداری کارایی و که دیگران بهت می گن و می کنی مثل رانندگی که رفتم خیاطی که دارم می رم و .... تا حدی قبول دارم من ابتکار عمل خیلی کمی دارم اما وقتی یکی به من خط می ده تا تهش و به بهترین شکل انجام می دم به من راهکار بدید؟ به نظر شما من باهاش خیلی حرف نزنم خیلی بهش گیر ندم ازش تقاضای محبت و توجه نکنم درست می شه>؟ ممنونم.

12. کاربر روبرو از پست مفید ---- تشکرکرده است .

---- (چهارشنبه 22 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,023

Array

عزیزم منتظر زود نتیجه گرفتن نباش . بی صبری نکن .
    ببین به عبارتی خودت رو به اون راه بزن انگار که مشکلی وجود نداره . آره عزیزم گیر نده . بگذار موقعیت حرف زدن خودش پیش بیاد و از اون موقعیت بهترین استفاده رو ببر .
    اینکه ایشون سعی می کنه با حرفهاش شما رو کوچک و بی اراده جلوه بده شاید واکنشی در برابر حرفها و شکایات شما از اون باشه ، سعی کنید چنین موقعیتی تو این مدت پیش نیاد اگر هم چیزی گفت جبهه گیری نکنید و به روی خودتون نیارید.
    باید با حرف هات بزرگش کنی و بهش ارزش بدی ، قدردانی کنی ازش . باید طوری باشه که احساس کنه از نظر تو اون بهترین مرد دنیاست و یک پدر فوق العاده .

چون تو این تاپیک در این رابطه حرف زدم نمی خوام اینجا تکرار کنم .

این تاپیک رو بخون خیلی میتونه بهت کمک کنه .

http://www.hamdardi.net/showthread.php?mode=linear&tid=11265&pid=104326

14. 2 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (سه شنبه 28 اردیبهشت 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)