به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 دی 90 [ 15:42]
    سطح
    41
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

اگر از تعدادی ازمعیارهام بگذرم پشیمون نمیشم؟

سلام به دوستای مهربون و همدردم در تالار خوب همدردی

من تازگیا دارم با یه آقایی برای ازدواج صحبت می کنم که توی اکثر موضوعات مهم-مثل موارد اخلاقی، فکری ، مذهبی، احساسات، ظاهر و سن و...- با هم به توافق و اشتراک نظر رسیدیم
    ما از قبل هیچ آشنایی با هم نداشتیم و به هم معرفی شدیم که برای ازدواج اقدام کنیم. توی این مدت کوتاه اعتماد من به این آقا و صداقتش کاملا جلب شده و از نظر خانوادگی هم میشه گفت تقریبا هم سطح هستیم.
    خب می بینید که تا اینجای قضیه مشکلی نیست، تردیدی که من دارم از اینچا برام پررنگ میشه که ایشون بعضی از خصوصیات و ویژگیهایی که همیشه برا من مهم بوده رو ندارن مث علاقه های هنری که دارم یا محور بودن (متمایز بودن) در جمع های دوستانه و رسمی ، و وضعیت تحصیلی ، شغلی و اقتصادی که داره.....
    به نظزتون اینایی که میگم چقدر نقش داره ؟ ممکنه اگر از اینا چشمپوشی کنم، بعدها حتی اگر زندگی خوبی هم داشته باشم احساس رضایت کامل نکنم؟ که چرا عجله کردم و منتظر نموندم سو کله کسی با تمام ویژگیهایی که مهم هستن پیداش بشه...(کما اینکه الانم بالقوه چند نفری هستند! ;) )
    ؟؟
    راس
    تی یکی دو تا موضوع دیگه هم هست که تردیدم رو بیشتر کرده. یکیش این که ایشون بارها و بارها تو همین مدت کوتاه از من خواسته اگر موضوع باقیمانده ای برای صحبت ندارم دیگه قضیه رو رسمی کنیم و مزاسم و اینا رو شروع کنیم اما من با وجود اینکه راحع به تمام موضوعاتی که به ذهنم میزسده سوال کردم و صحبت کردیم اما باز هم فکر می کنم برای وارد شدن به مراسم رسمی خواستگاری آمادگی ندارم! چی کار کنم؟!
    دیگه اینکه دقعه اولی که اومدن خونه ما از مادر ایشون برخورد تحقیرآمیزی دیدم که کاملا انرژی منفی در من نسبت به ایشون ایجاد کرده و با وجود اینکه فکر می کنم خودش از مادرش تبعیت نمی کنه اما فکر نمی کنم در آینده بتونم با مادرش احساس نزدیکی داشته باشم و ارتباط خوبی باهاش برقرار کنم، فکر می کنید این چفدر مهمه که توی تصمیم گیریم بخوام راحع بهش بیشتر فکر کنم ؟
    اگر روح خداوندي دميده در روان آدم و حواست
    پس اي مردم خدا اينجاست ....
    خدا در قلب انسانهاست
    به خود آي

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

RE: اگر از تعدادی ازمعیارهام بگذرم پشیمون نمیشم؟

یاس سپید عزیز

ان شاء الله که همیشه در پی بررسی خواستگارهای قابل باشی .

پیداست شناخت شما و روشهای شناختیتون چندان پیخته و اساسی نیست .

نکته دیگر مواردی که به عنوان عامل تردید اشاره داشتی . بسته به نظرهر فردی فرق می کنه .
    به عبارتی این شمایی که باید تشخیص بدی با مواردی که مطرح کردی چطور خواهی بود ، یعنی باید خودت و روحیاتت و تواناییهایت را شناخته باشی و بعد متناسب با اونها و افکار و اعتقاداتت در مورد مواردی که گفتی ، بسنجی که آیا اینها برایت اساسی هست یا خیر ؟ آیا بعداً این موارد برایت بغرنج خواهد بود یا نه ؟

در یک کلام اول خودت را بفهم ( به خصوص نسبت به این موارد ) بعد تشخیص بده و تصمی بگیر .

در مورد تحقیر مادر این آقا بهتره بگم ،

موضوع خانواده و رفتار خانواده ی طرف مورد نظر نیز با توجه به انتظارت معقول و منطقی خودت و این که در مقابل چه نوع رفتاری بی تفاوتی و در مقابل چه نوع حساسی می توانی دریابی که قابل اهمیت هست یا نه . ضمن این که مقوله خانواده هم مقوله مهمیه ، یعنی لازمه علاوه بر معیارهایی که برای انتخاب همسرت در نظر می گیری ، معیارهایی هم در رابطه با خانواده اش مد نظر قرار دهی .

موفق باشی

3. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

فرشته مهربان (دوشنبه 13 اردیبهشت 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

از فرشته مهربون عزیزم بابت پاسخشون بسیار ممنونم

ان شاء الله که همیشه در پی بررسی خواستگارهای قابل باشی .
    ان شااله شما هم به همچنین... ;)

پیداست شناخت شما و روشهای شناختیتون چندان پیخته و اساسی نیست .
    من تا به الان با ایشون چندین جلسه صحبت کردم و با هم بیرون هم رفتیم(برای صحبتای دونفره)همون طوری که گفتم راجع به وضعیت مذهبی، جسمانی، ارتباطی، فکری و رشد و بلوغ شخصیمون مث همدیگه بودیم و ایشون هم فرد بسیار متین و نجیبی هستش(در کل ویژگیهای مثبت شحصیتی و اخلاقی که برا من مهم بودند رو داره)
    حالا نمی دونم برای شناخت بیشتر چه روشی به کار ببرم که مفید باشه، ایشون میگه شناخت بیشتر از این رو باید بعد از اینکه برام نشون آوردن و خودمون هم صمیمی تر شدیم به دست بیاریم...اما من یه کم تردید دارم
    [/quote]
    نکته دیگر مواردی که به عنوان عامل تردید اشاره داشتی . بسته به نظرهر فردی فرق می کنه .
    به عبارتی این شمایی که باید تشخیص بدی با مواردی که مطرح کردی چطور خواهی بود ، یعنی باید خودت و روحیاتت و تواناییهایت را شناخته باشی و بعد متناسب با اونها و افکار و اعتقاداتت در مورد مواردی که گفتی ، بسنجی که آیا اینها برایت اساسی هست یا خیر ؟ آیا بعداً این موارد برایت بغرنج خواهد بود یا نه ؟

در یک کلام اول خودت را بفهم ( به خصوص نسبت به این موارد ) بعد تشخیص بده و تصمی بگیر .
    مواردی که گفتم برای من مهم هستند اما اساسی نیستند مثل مسایل شغلی و اقتصادی(هنوز کسب وکار ثابتی نداره(دانشجوی ازشده و تدریس هم می کنه) ولی وضعیت اقتصادیش یه مفدار ریسکیه ) آخه من خودم خیلی وقته که کار می کنم و ز نظر شغلی موقعیت خوبی دارم واسه همین اطرافیان میگن اگه تو کارش موفق نشه اذیت میشی
    در مورد تحقیر مادر این آقا بهتره بگم ،

موضوع خانواده و رفتار خانواده ی طرف مورد نظر نیز با توجه به انتظارت معقول و منطقی خودت و این که در مقابل چه نوع رفتاری بی تفاوتی و در مقابل چه نوع حساسی می توانی دریابی که قابل اهمیت هست یا نه . ضمن این که مقوله خانواده هم مقوله مهمیه ، یعنی لازمه علاوه بر معیارهایی که برای انتخاب همسرت در نظر می گیری ، معیارهایی هم در رابطه با خانواده اش مد نظر قرار دهی .
    من نسبت به رفتار مادرشون مستقیما حساس نشدم و حتی خود ایشون هم از اینکه من از این موضوع گذشت کردم ازم تشکر کرد، نگرانیم از اینه که این رفتارها ادامه دار باشه و در آینده از خود ایشون مشاهده کنم(این برام قابل گدشت نیست)
    موفق باشی
    مرسی شما هم همین طور دوست خوبم
    خدا در قلب انسانهاست
    به خود آي

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

چرا هيشكي به من همفكري نميده!!!آخه من چه كار كنم؟!!!؟؟؟

اينا ميخوان ما نامزد بشيم من مامانمينا ميگن يك - دو ماهي بگذره از خانواده شون بيشتر شناخت پيدا كنيم
    من هم نمي دونم از چه جنبه اي و چه جوري باهاش صحبت كنم تا هم شناخت فرديمون بيشتر بشه هم نامزد و. اينا نباشيم!
    خدا در قلب انسانهاست
    به خود آي

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 13 بهمن 91 [ 23:57]
    سطح
    53
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    564

تشکرشده 574 در 212 پست

Array

باسلام
    ياس سپيد عزيز بهت تبريك ميگم كه تو يكي از مراحل مهم زندگيتون هستيد . من هم تاپيك شمارو و هم مشكلاتي كه با خواهرتون داشتيد رو خوندم. ميخواهم بدونم شما براي معياراتون با چه كسي مشورت كردين يا اصولا مبناي معياراتون بر چه اساسيه؟فقط تمايلات شخصي يا تجربه خود يا ديگران يااز اين تستهاي روانشناسي ازدواج يا...؟
    آيا براي ازدواج غير از ملاكهاي خودتون و خانواده شرايط ديگر مثل سن و شغل و شرايط خانواده طرف مقابلتون رو هم در نظر گرفتيد؟
    پيش مشاور ازدواج به صورت حضوري چطور؟چون اگر معياراتون مناسب باشه و اين آقا از صلاحيت و سلامت كامل هم برخوردار باشن به قول دكتر افروز شايد به صورت چند جلسه ميهماني /خواستگاري بشه بيشتر به تفاهم فكري رسيد ولي ادامه دادن اين شرايط اون هم به صورت نيمه جدي و تعليقي ممكنه ذهنيت و عواقب بدي براي شما داشته باشد.باز هم با همفكري خانواده براي صحبت در مورد يك اقدام جدي بيشتر فكر كنيداين نظر شخصي منه!
    موفق باشيد:

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 بهمن 90 [ 01:46]
    سطح
    33
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 353 در 156 پست

Array

سلام یاس سپید عزیزم
    خوبی؟ به نظر من هنوز نمی دانی که حسن های این اقا به قول معروف به عیب هایش می چربه یا نه، پس شناختت هنوز کمه. به نظر من با هم بیشتر بیرون بروید تا بیشتر شناخت پیدا کنید (مثلا برید کافی شاپی رستورانی چیزی). من اطمینان دارم که اگر این اقا به شما علاقه مند باشد اگر بگی که مثلا یک ماه نامزد نکنیم تا شناخت پیدا کنیم مخالفتی نمی کند.
    به نظر من راجع به همههههههههههههه چیززززززززز و از همههههههههههه جااااااااا که برایت مهم است صحبت کن.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

خانم نیلوفر عزیز ممنون از لطفتون و همچنین پاسختون
    من برای معیارهام هم مشورت کردم، هم مطالعه داشتم و هم از تجربه خواستگارای قبلیم یه چیزایی دستم اومده
    یه بار خیلی وقت پیش نشستم برای خودم تمام معیارهایی که فکر می کردم برام مهم هستند رو توشتم و هر وقت لازم شده و بهش رجوع کردم دیدم تغییری نکرده و هنوز همون مسایل برام مهمه
    لیستم دسته بندی شده است و بر اساس همون گقتم ایشون چه معیارهایی رو داره و چیا رو نداره
    البته برای من مهمترین مساله سلامت روحی و روانیش هست که حدا رو شکر توی این چند جلسه هیچ نکته مشکوکی از این نظر درش ندیدم و فکر می کنم این خودش یه نکته مثبت بزرگیه
    از نظر سن و سال به هم می خوریم(از من 4 سال بزرگتره) و خانواده هامون هم شباهت دارند.
    یه کمی نسبت به ما سنتی تر هستند و بعضی حرکاتشون برای ما عجیبه
    مثلا امشب برای یه نشست خانوادگی و آشنایی بیشتر ما ازشون خواسته بودیم و اومده بودن منزل ما، دم رفتنشون خواهرشون می خواست انگشت من رو برای گرفتن نشون اندازه بگیره!!!!
    البته من رد کردم و گفتم هنوز زوده !
    منم فکر می کنم بایدخانوادگی بیشتر رفت و آمد کنیم
    به خودش هم که گفتم قبول کرده ولی ظاهرا سختشه که بدون صمیمیت بیشتر فقط صحبت کنیم حالا چرا نمی دونم!

مهسا جونم مرسی ، خوب که هستم خدا رو شکر
    یه کم دلواپسی و اینا دارم که احتمالا خودت تجربه شو داری می دونی میگن طبیعیه
    دوست دارم از تجربیاتت برام بگی فکر می کنم هر چی بیشتر بدونم بهتر بتونم تصمیم بگیرم
    الان سعی می کنم تحت فشار تصمیمی نگیرم و ایشالا به آرامش و اطمینان خاطر برسم که به درستی کارم مطمئن باشم
    یه بار ازش خواستم با هم شام بریم بیرون که رفتیم و حسابی هم صحبت کردیم
    یه بارم کافی شاپ رفتیم و بار اول هم توی پارک هم رو دیدیم
    می دونم برای شناخت صرف صحبت کردن کافی نیست اما ما راجع به مساثل اصلی مون صحبت کردیم و تا حالا که مشکلی تبوده
    اون میگه بیشتر از این موندن در این مرحله تکرار مکرراته و خسته کننده میشه
    البته به نظرم پیشنهاد یک ماه فرصت خواستن فکر خوبیه و احتمالا قبول می کنه
    اما باید ببینم چه کارهایی میشه کرد
    به نظر شما زود نیست اگر ازش بخوام که یه سفر یه روزه با هم باشیم ؟
    خدا در قلب انسانهاست
    به خود آي

9. 2 کاربر از پست مفید yasesepid تشکرکرده اند .

yasesepid (چهارشنبه 15 اردیبهشت 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 بهمن 90 [ 01:46]
    سطح
    33
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 353 در 156 پست

Array

سلام یاس سپید عزیزم
    حتما حتما هر کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم
    من با سفر یک روزه خیلیییی موافقم به نظرم یکی از این تورهای یک روزه را(مثلا نمک آبرود،زنجان،گلپایگان،کاشا ن،تور تهران و ...) را با این تورهای دسته جمعی برید خیلی به شناختت کمک می کنه هم یک روزه هستش و سختت نمیشه و هم کمتر کسی مخالفت می کنه و حرف در نمیارند.
    به نظر من حتما به رفتارهایش با اطرافیان دقت کن و بپرس( رفتارش و ارتباطش با فامیل با همسایه با همکار مرد و زن ،فروشنده،گارسن، راننده تاکسی، مردم توی خیابون ....)خیلی از این رفتارهایش بعدا به تو هم نشان داده میشه.
    حتما در مورد دیدگاهش نسبت به خانم ها ،کارشان، حق و حقوقشان، حق تحصیل، حق طلاق و ... صحبت کن و اگر خواهر دارد دیدگاهش را نسبت به خواهرش بپرس
    در مورد آینده ی زندگیش بپرس و بگو برایت تصویر سازی کنه که می خواد در آینده چه جور زندگی داشته باشه (مسافرت و تفریح، زندگی در خارج،شغل، ارتباط با فامیل و...)
    حتما در مورد مسائل مالی جدی صحبت کن و بپرس که دوست دارد به چه سطحی از زندگی از نظر مالی برسد.و این مسئله را دقیق بپرس مثلا پولدار شدن از نظر تو داشتن یک مقدار درآمد است از نظر من داشتن یک مقدار درآمد دیگه است حتما اینو بپرس و اینکه دوست دارد پولهایش را بیشتر در چه زمینه ای خرج یا سرمایه گذاری کند( تفریح،خانه،ماشین،...)
    در مورد بچه دار شدن یا نشدن و تعدادش هم حتما صحبت کنید.
    فعلا اینها به ذهنم رسید عزیزم امیدوارم که مفید باشه

11. کاربر روبرو از پست مفید mahsa_mhmh تشکرکرده است .

mahsa_mhmh (چهارشنبه 15 اردیبهشت 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

سلام عزیزم
    تا جاییکه متوجه شدم با طرف مقابلت مشکل خاصی نداری
    اما من خودم که الان یک سال و نیمه ازدواج کردم.اون اوایل خیلی به رفتارهای خانواده ش فکر نکردم.یعنی معیار اصلیم نبودن
    اونا هم ظاهرا با ماها تفاوت زیادی از نظر فرهنگی نداشتن.اما الان میبینم درمورد عقاید و تفاوتها ورفتارهای خانواده ش باید بیشتر دقت میکردم.حداقل خودمو واسه بعضی چیزا آماده میکردم و متناسب با روحیاتشون برخورد میکردم
    به شما هم پیشنهاد میکنم به این موضوع بیشتر فکر کنی.نه اینکه بخاطر این تفاوتهای کوچیک فرد مناسب رو رد کنی ها
    فقط با دونستن این تفاوتها سعی کن با نشون دادن عکس العملهای مناسب جلوبعضی از سو تفاهمای الکی رو بگیری و از همون اول ناشی گری های ما ها رو نکنی
    موفق باشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

مرسی مهتاب خانم ؛ ممنون از جوابت، میتونی روشنتر بگی که خودت رو باید برای چی آماده می کردی و چطوری می شد جلوی بعضی از سو تفاهم های اولیه رو از همون اول بگیری؟
    ببین یه چیزی هست این خواستگار من بعضی اوقات بهو دو سه روز ناپدید میشه!...تا حالا 3 بار این اتفاق افتاده، آخریش پریشب ازمن خواست تا آخر این هفته یه روز با هم بیرون بریم منم گفتم باشه اما هنوز زنگ نزده هماهنگ کنه حتی احوالپرسی هم نکرده! من نمی دونم به نظزتون توقع داره که من بهش اس ام اس بدم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)