به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 71
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 11:14]
    سطح
    37
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

با ازدواج عشق از بین میره؟؟؟؟؟؟

با سلام به دوستای عزیزم
    "در یک از تاپیکها خوندم که یکی از دوستان اعتقاد داشت با ازدواج عشق کم کم از بین میره"
    میخوام دوستانی که تجربه کافی دارن با نظرات و دلایل قشنگشون به این دوستانمون بگن که دارن اشتباه میکنن چون راهی را که در فهم عشق انتخاب کردن غلط بوده.
    من ازدواج بدون عشق اصلا قبول ندارم ولی عقل و منطقهم در کنار عشق باید باشه منتها در طول زندگی باید نهال عشق آبیاری بشه در غیر این صورت خشک خواهد شد.
    نظرات شما دوستان چیه؟
    کسی تجربه ای داره در اختیارمون بزاره تا بقیه هم استفاده کنن

2. 2 کاربر از پست مفید همون شادزی تشکرکرده اند .

همون شادزی (یکشنبه 19 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

RE: با ازدواج عشق از بین میره؟؟؟؟؟؟

احتمالا كسي كه اين اعتقاد رو داره در واقع داره دوران زندگي مشترك رو با نامزدي و دوستي مقايسه ميكنه ....

به نظر من فرق دوران نامزدي با ازدواج در از بين رفتن عشق و علاقه نيست بلكه رمانتيك بازي هاي طرفين كمتر ميشه و ابراز علاقه هاشون به هم رنگ و بوي منطق ميگيره....شايد به همين دليل باشه كه بعضي ها فكر ميكنن با ازدواج عشقشون كمتر شده يا از بين رفته...

مثلا در دوران دوستي يا نامزدي هديه هاي بي مناسبت هر چند كوچك و ارزان فرد رو خيلي خوشحال ميكنه اما بعد از ازدواج اين هداياي مختص مناسبتهاي خاصي ميشه و البته از نظر قيمت هم بالاتر ميره...

به زبون خودموني اگه بخوام بگم اين ميشه كه توي دوران دوستي و نامزدي جفنگ بازي ها و بچه بازي ها بدور از هر مسئوليت و استرسي خيلي زيبا خودشو نشون ميده اما وقتي رفتيم زير يه سقف استرس هاي يه زندگي مستقل و به اصطلاح عاقل تر شدن باعث ميشه با حسرت به دوران گذشته نگاه كنيم...

نميدونم تونستم منظورم رو درست منتقل كنم يا نه!!

ريزه کاري هاي نخستين روزهاي زندگي مشترک >>>>

http://www.hamdardi.net/thread-10965.html

فضای رومانتیک بعد از ازدواج را همچنان حفظ کنیم>>>>

http://www.hamdardi.net/thread-10329.html

تفاوت زندگی مشترک با دوستی های عاشقانه!>>>

http://www.hamdardi.net/thread-11228.html

چطور عشق خود را هدایت کنید که در طول زندگی فراموش نشود>>>>

http://www.hamdardi.net/thread-8954.html

4. 3 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (یکشنبه 19 اردیبهشت 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

gh.sana عزیز
    ممنونم از پاسخت
    ولی به نظر تو زوجهای جوان چرا نمی تونن همون جفنگ بازیها و بچه بازیها رو پس از ازدواج هم داشته باشن؟چرا استرس؟
    آیا به نظر تو لازم نیست بعد از ازدواج چون استرس بالاتر میره بچه بازیها و ابراز علاقه ها بیشتر بشه؟من کاملا با اون چیزی که گفتی موافق نیستم چون خودم اعتقاد دارم بعد از ازدواج هدایا،علاقه ها و شیطنتها و .... باید بیشتر بشه.نه اینکه فقط رو مسائل مادی و قسط و ... تمرکز کنیم اینجوری تا چشم باز می کنیم می بینیم فرسنگها با همسرمون فاصله داریم.آبیاری کردن نهال عشق یعنی چی واقعا؟اصلا چطوری باید آبیاری بشه؟
    دوستان نظری ندارن؟خودتون توی بحثمون شرکت بدین دیگه !! تنبلی نکنید

6. کاربر روبرو از پست مفید همون شادزی تشکرکرده است .

همون شادزی (یکشنبه 19 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

نه عزيزم ابدا من موافق اين نظريه نبودم و نيستم فقط به عنوان يه واقعيت كه معمولا در زندگي هاي مشترك اتفاق ميفته مطرحش كردم....

بعله حق با شماس بعد از زندگي مشترك بايد جفنگ بازي ها ادامه پيدا كنه...اما نميدونم جشن ازدواج چه جادويي داره كه به محض تموم شدنش دختر و پسر مجنون رنگ و بوي يه خانم و اقاي سنگين و (گاهي جدي و عبوس) به خودشون ميگيرن...

شايد توقعات اطرافيان باعث ميشه كه مثلا ميگن دخترم شما ديگه خانم خونه اي اين اداها چيه در مياري؟

من جز اون دسته هستم كه در حد توانم در مقابل اين اتفاق مقاومت ميكنم ...دوست دارم در اين مورد هميشه بچه بمونم حتي اگه اطرافيان هم رفتارم رو زشت بدونن چون ديدم و ميبينم كه بزرگ بودن زياد هم خوب نيست

مقالاتي رو كه لينك كردم براي همين بود كه اگه كسي ميخواد به اين روز دچار نشه بدونه بايد چي كار كنه...

ببين يه مثال در مورد خودم ميزنم از مواردي كه ناخواسته نتونستم مقابلش واستم ....

من و همسرم در دوران دوستي با هر زحمتي بود هفته اي يكبار همديگرو ميديديم(در يك شهر نبوديم)
    من صبح ها به جاي دانشگاه(()) با قطار ميرفتم تهران از حدود ساعت 11 با هم بوديم تا مثلا 4 بعد از ظهر بعدش دوباره با قطار برميگشتم و ميومدم خونه....(مثلا سر كلاس بودم)

اما الان نميدونم چرا ديگه چرا به نظرم نمي ارزه براي 5 ساعت اين همه راه بكوبم برم ببينمش....
    حالا طوري شده كه به خاطر كلاس ها و مشغله هردومون گاهي چند هفته همديگرو نميبينيم...

متاسفانه من نتونستم اين مورد رو حل كنم و شكست خوردم

8. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (یکشنبه 19 اردیبهشت 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 27 فروردین 90 [ 20:38]
    سطح
    37
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    تشکرها
    349

تشکرشده 355 در 151 پست

Array

خوب کسل کنندست دیگه.
    من ازدواج نکردم، اما وقتی فکرش رو می کنم که هر روووووززززززز خدا باید قیافه یک آدم رو ببینم، اونم برای 40 ساااااااال. بابا وحشتناکه دیگه.
    خسته کنندست. تکراریه.
    البته می دونم الان همتون بهم می گید بی احساس

و البته من همیشه یک سوال تو ذهنم بوده، اونم اینکه: "چه دلیلی داره یک آدم بتونه تمام نیازهای آدم رو به صورت کامل، ارضا کنه؟"

به نظر من واقعیت اینه که این انتظار بی جاست.

و دلیل دیگه هم (البته از دید من) اینه که ماها، نیازهای اساسی خودمون رو درست نمی شناسیم و حد و مرز اختیارات شخصی رو، برای بعد از ازدواج، قبل از ازدواج تعیین نمی کنیم.

مثلا من، نیاز دارم روزی 3 ساعت، تنهای تنها باشم تا با خودم خلوت کنم و کمی به اتفاقات روز و عکس العمل هام فکر کنم و در سکوت تنهایی، ذهنم رو آروم و مرتب و آماده کنم. این واقعا نیاز منه و اگر برآورده نشه، به شدت عصبی می شم و اخلاقم بد می شه.
    پس این نیاز رو باید قبل از ازدواج بگم و حوزه اختیارات شخصیم رو ، و نیازهای شخصیم رو مشخص کنم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

سلام

شادزی عزیز سوال خوبی کردید .

با ازدواج عشق از بین میره ؟ نه البته که نه

اون عشق و علاقه ای که مد نظر اکثریت هست یعنی ابراز عواطف ، خریدن هدیه ، کلمه ها و جمله هایی سرشار از عشق و ... که بیشتر در دوران نامزدی دیده میشه . ممکنه بعد از ازدواج کمرنگ تر بشه .

اما چرا؟؟؟

این امر کاملا طبیعیه چرا که در دوران نامزدی (اول رابطه) دو طرف محدودیت های خاصی دارند و لحظات کمتری رو درکنار هم هستند بنابراین بی قراری های خاص این دوران سبب میشه که ابراز علاقه ها شدید تر و بیشتر به صورت کلامی و یا گرفتن هدایا و .... باشه . که اگر در همین امر هم تعادل حفظ بشه این باور که طرف مقابل عشقش بعد از ازدواج کمتر شده پیش نمیاد .
    در ضمن وقتی دو طرف به شدت ابراز علاقه هایی که مد نظر هست رو داشته باشند ، مدتی که بگذرد ، کمی احساس تهی بودن خواهند کرد ، چرا که احساس می کنند چیز جدیدی ندارند که علاقه شان را نشان دهد . مثلا وقتی دوران نامزدی 2 سال طول بکشد ، قطعا شدت عواطف ابتدای نامزدی با اواخر آن متفاوت خواهد بود . بنابراین تعادل سبب شادابی بیشتر یک رابطه خواهد شد .

اما بعد از ازدواج چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

مسلما بعد از ازدواج عشق از بین نمی رود ، اما باید قبول کرد که دیگر از آن بی قراری های دوران نامزدی خبری نیست و دو نفر در کنار هم هستند بنابراین از شدت ابراز زبانی عواطف کاسته می شود . اما عشق ؟ عشق پابرجاست اگر شما درست و عاقلانه انتخاب کرده باشید و از آن رضایت داشته باشید .
    عشق بعد از ازدواج از بین نمیرود بلکه تغییر حالت میدهد چرا که دامنه آن گسترده تر می شود . و دو نفر شیوهای دیگری برای ابراز عشق در پیش می گیرند .

مثال: زنی که خانه را تمیز می کند تا وقتی همسرش بازگشت خوشحال شود و بتواند فارغ از کار لحظاتی با او باشد . مردی که به سر کار میرود اما بی تاب است که به خانه بازگردد و سعی می کند دست پر به خانه بیاید که نشان دهنده توجه او به زندگیش باشد . مردی که سعی می کند در کارهای منزل کمک کند و همچنین کارهای فنی خانه را در دست می گیرد . زنی که غذای مورد طبع همسرش را آماده می کند و پذیرش مسئولیت های دیگر و.........

تمام اینها خود نشان دهنده عشق و علاقه طرفین به یکدیگر است که زمینه بروز آن در دوران نامزدی نبوده ، بنابراین محدود شده به کلام و هدیه و گل و....

اما اینکه رفتارهای دوران نامزدی را در زندگی حفظ کرد ( به قدر تعادل ) یک مهارت است و امکان پذیر .
    که در این راستا در همین تالار مقالات زیادی وجود دارد.

موفق باشید .

11. 3 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (چهارشنبه 22 اردیبهشت 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 27 فروردین 90 [ 20:38]
    سطح
    37
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    تشکرها
    349

تشکرشده 355 در 151 پست

Array

خانم همسایه ما، در سن 45 سالگی همسرشون فوت کردند. یکسال بعد سبک زندگی ایشون کاملا تغییر کرد. تمام خانم های محل نظرشون این بود: "زندگیش تو دستش اومد از وقتی همسرش فوت کرد و الان داره همون طوری زندگی می کنه که لذتش رو می بره"

لطفا نگاه مقدس رو از ازدواج بردارید. چیزی که من می بینم اینه که یعد از 20 سال زندگی مشترک ، زن و مرد با هم اصطکاک پیدا می کنند.
    من این اتفاق رو توی عاشقانه ترین زندگی ها هم دیدم.
    دقیقا بعد از مدتی، رابطه زن و مرد با هم ،بیشتر از طریق بچه هاشونه. منظورم اینه که رابطه مستقیم "زن و مرد" در اوایل ازدواج، تبدیل می شه به رابطه غیرمستقیم "زن-فرزند-مرد".

یا اصلا تا حالا فکر کردید چرا بعد از چند سال زندگی مشترک، زن و مرد ایرانی خواهان "بچه" (نفر سوم در رابطه) می شوند و در زندگی های سبک اروپایی خواهان "دوست مشترک"

فکر کردید اگر از زنی که ازدواج کرده و بیش از 3 سال از زندگی مشترکش میگذره، ازش بپرسن که" آیا حاضری اگر قرار باشه دوباره ازدواج کنی، با همین همسرت ازدواج کنی؟" چه جوابی می ده؟
    آمارها نشون دهنده حرف هایی تکان دهندست و همه ی ابنها نشون می ده ازدواج اونی نیست که تو فکر می پرورونیم.

من یک دخترم، و می دونید که یک دختر از کودکی در مجلس های زنانه چه چیزهایی می شنوه. به عنوان یک دختر می گم:
    یک دختر قبل از ازدواج می گه : کاش زودتر یه پسر خوب بیاد خواستگاریم.
    وقتی ازدواج کرد، تا دو سال تو آسمونا سیر می کنه و می گه : وااااای، ازدواج فوق العاده عالیه
    بعد از 2 سال می گه : همسر من این عیب ها رو داره. از شوما ها هم همین طوره؟
    چند سال بعد: به خدا دیگه اعصابم نمی کشه. از دستش خسته شدم. دیگه تحملش رو ندارم.

دیگه پای درد و دل پیر زن ها هم که حتما نشستید. (البته اونایی که همسرشون زندن. چون می دونید که، اصولا مرده ها عزیز می شن)

من سوالم اینه از شماها. چرا چشمتون رو به روی این اتفاقات بستید؟ این اتفاقات تا جایی که من دیدم توی همه ی خونه ها هست.
    چرا منکر این واقعیات می شید؟

13. 2 کاربر از پست مفید reihaneh تشکرکرده اند .

reihaneh (شنبه 11 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

ریحانه عزیز

مثالی که شما زدید ، من کاملا عکسش رو هم دیدم زنی در همسایگی ما هست که همسرش 2 سال پیش فوت کرد . با اینکه تمام بچه هاش سعی می کنند تنهاش نگذارند و هر کاری لازمه انجام میدن تا روحیه خوبی داشته باشه اما این زن روز به روز شکسته تر شده و برای خود من خیلی جالبه که بعد از گذشت 2 سال هنوز هم یک هفته در میان 5شنبه ها غذا درست می کنه و برای همسرش خیرات میده .

ببینید من زن و شوهر هایی رو دیدم که با هم مشکل دارند اما تحمل دوری همدیگر رو هم ندارند .

ببینید اینکه در بسیاری از زندگی ها مشکل به وجود میاد (یا به قول شما یک زن زندگیش تو دستش نیست) دلیل اون این نیست که ازدواج کرده بلکه بی مهارتی هایی هست که دو طرف دارند و باعث میشه که تحمل زندگی که خودشون ساختن رو نداشته باشن .

چند درصد دخترهای جامعه ما از روحیات جنس مخالفشون شناخت کامل دارند ؟ و دست به انتخاب ازدواج میزنند ؟

و همینطور پسرهای جامعه ما ؟

به طور کل چند درصد جونهای جامعه ما که ازدواج می کنند آمادگی کامل برای ورود به زندگی مشترک رو دارند ؟؟

حالا بعد از انتخاب و ازدواج هم چند درصد دنبال بالا بردن کیفیت زندگی و کسب آگاهی ها و مهارت های لازم هستند ؟ و چند درصد با وجود اطلاعات کافی اونها رو به کار می گیرند ؟

آیا این آمارها رو هم دارید ؟

بنابراین مشکل از ازدواج نیست . مشکل عدم اطلاعات و شناخت کافی و همینطور عدم مهارت های لازم است .

15. 2 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (شنبه 11 اردیبهشت 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

اگه محبت رو با عشق جایگزین کنیم ، من معتقدم نه تنها محبت از بین نمی ره که بطور نسبی افزایش هم پیدا می کنه. من تجربه خودم رو میگم ،
    اما هستند خانواده هائی که اوائل زندگیشون خیلی عاشقانه بوده اما با گذشت زمان شدت علاقه شون بهم کم شده. بهرحال فقط می خوام بگم که این یه اصل کلی نیست ،(حداقل یه مثال نقض داره)
    زندگی مثل یه نهال کوچیک می مونه ، با مراقبت های پیوسته و صحیح به یه درخت تنومند تبدیل میشه ، طبیعیه که سالهای اول زندگی به مراقبت بیشتر نیاز داشته باشه
    .

17. 2 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (شنبه 11 اردیبهشت 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

از همه دوستان عزیزم ممنونم
    نظرات سازنده ای دارید ولی ای کاش جوانهای ما قبل از اینکه زندگیشون رو شروع کنن به جای توجه بیش از حد به نوع مجلس عروسی و ،جهاز و مسائل فرعی دیگه بیشتر مطالعه و هزینه می کردن تا مهارتها و اطلاعاتشون بالا بره.
    ما زنان ایرانی عادت داریم اینقدری که تو فکر این هستیم که از لحاظ دکوراسیون و جواهرات از بقیه عقب نیوفتیم اصلا به فکر یک برنامه جالب غافلگیرانه مثلا یک شب رومانتیک با شوهر یا نامه ای عاشقانه و یا هر کار دیگه که بعد از چن سال زندگی به شوهر بیچاره بفهمونیم هنوز هم دوسش داریم.دوستان مقصر خودمون هستیم نه ازدواج و نه مسائل دیگه فقط خودمون.دیشب با دختر عمم که 7 سال ازدواج کرده پرسیدم آیا روابط جنسیت با شوهرت مثل روزها ی ااول پر شور و جذاب ؟در جوا ب گفت؟ نه بابا اون مال روزهای اول بود دیگه تموم شد کی حوصله داره!!!!
    خیلی تاسف خوردم که چرا باید اینجوری باشه؟چرا ما زنان ایرانی فقط برای روزهای اول باید جذاب باشیم با این شرایط من کاملا به بعضی از مردان که دوزنه میشن حق میدم قابل توجه خانمهایی که در این تالار شوهرشون شلوارش دو تا شده برن ببینن عیب کارشون کجا بوده مطمئنا یه جای کارشون می لنگه.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)