به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

چطور با حس مردسالاری در خانواده شوهرم کنار بیایم؟

سلام من حدود یک سالو نیم پیش عقد کردم و بعد از یک سال مستقل شدم
    از یک طرف خوشحالم که بیشتر مشکلاتی رو که اینجا دیدم ندارم از طرفی ناراحت
    پدر همسر من روحانی هستن.ولی از بسیاری جهات خشک مذهبی نیستن.مثلا ماهواره دارن.ترانه تا حدی گوش میدن ولی از بسیاری جهات خیلی خشکن.مثلا در رعایت حریم ها از قبیل اضهار زبانی و عملی محبت به اطرافیان حتی بچه های خودش و یا صحبت در مورد احساسات درونی و مشکلات عاطفی با اینکه قلب صافی دارن
    خانواده همسرم دوپسر و دو دختر دارن و فقط دختر بزرگتر شوهر کرده و همسرم فرزند ارشد هست
    شوهرم اقتدار مردانه خیلی کم داره و همین هم قسمت زیادی از مشکل ما رو ایجاد میکنه
    خانواده همسرم در اصل بخاطر شرایط پدرشوهرم و غریب بودن در این شهر خیلی منزوی و در نتیجه متفاوت با ما هستن
    خانواده همسرم و مخصوصا پدرش خیلی به مرد سالاری اعتقاد دارن.این طرز فکر اونا در مدت عقدکنان هم مشکلاتی برامون ایجاد کردsize][size=x-large].

پدر شوهرم بخاطر محدودیت و بیماری خیلی از خانواده ش کم میذاره و من و همسرم باید این کمبود رو جبران کنیم
    ایجاست که صدای من در میاد و این اجازه رو نمیدم که همسرم از روی ترس و دلسوزی این کارها رو تبدیل به وظیفه بکنه
    و با اینکه پیش اونا من نمیذارم متوجه بشن که من باعث میشم همسرم وفق مرادشون رفتار کنه.با رفتارهای تابو شوهرم متوجه میشن
    چند روز پیش طی اتفاقی دلشون پر شد و هر چی داشتن به همسرم گفتن:اینکه تو مرد نیستی و ما رو ول کردی چسبیدی به اونا.زنت نمیذاره واسه ما کار ی کنی.زنت و خانواده اش میخوان تو رو بکشن سمت خودشون از ما دور کنن.به ما اهمیت نمیدی[size=large] تنهایی نمیای خونه ما تا اگه حرف خصوصی داشتیم بهت بگیماز زنت میترسی.....

داشتم سکته میکردم.تلفنی اینا رو گفتن.گرفتم با باباش حرف زدم گفت مادر تو به چه حقی تو زندگی شما دخالت میکنه؟[/]چرا همیشه باپسرم میای اینجا نمیذاری تنها بیاد؟؟؟؟؟[/[/size]
    درسته عصبانیتشون فروکش کرد اما حرف دلشونو زدن موضوع ظاهرا حل شد اما اگه من بازم مثل قبل باشم وضع بدتر میشه
    من بدم میاد کسی بهم زور بگه و دوست دارم استقلال بیشتری داشته باشم و مجبور نباشم به حرف غیرمنطقی کسی گوش بدم[size=large]
    کمک کنید با این طرز فکر پدرسالارانه اونا چطور کنار بیام در صورتیکه همسرم خودش بامردسالاری مخالفه اما خیلی ترسو و دلنازکتر از اینه که اضهار استقلال و مردانگی بکنه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 13:21]
    سطح
    53
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 144
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

RE: چطور با حس مردسالاری در خانواده شوهرم کنار بیایم؟

Lvlahtab عزيز سلام و تبريک بخاطر عضويتت تو خانواده بزرگ و پر از دوستان خوب همدردي
    عزيزم همونطور که خودتون گفتين هيچ کدوم از اين مشکلات ماها رو ندارين و اين خيلي خوبه و بايد خدا رو شکر کنيد روزي هزاران بار، البتهدرست من متوجه نشدم منظورت از کمک چطوريه؟ و تا چه حد همسرتون کمک ميکنه؟ از کل حرفاتون عزيزم ناراحت نشي ولي به نظرم شما داريد يه مقدار شلوغش ميکنيد منم يه زنم مثل شما همسر منم گاهي تنهايي ميره خونه باباش اينا يا بعضي مواقع باباش يا مامانش زنگ ميزنه و کارش دارن و حرف خصوصي دارن و ميره اونجا بدون من ولي به من بعد يا قبلش ميگه راجع به موضوعي که کار دارن بصورت کلي بهم ميگه ، براي من همين قدر کافيه که منو تو جريان گذاشته و پاپي موضوع نميشم مگه اينکه خودش جزئياتش رو بهم بگه و اينو بگم اگه من رفتاري مثل شما با همسرم بکنم نه تنها خوب نميشه بلکه بدتر لج ميکنه تازه اين تا آخر عمرش تو ذهنش ميمونه که همسرم ميخواد رابطه منو و خانوادم رو خراب کنه ، عزيزم چه اشکالي داره همسرتون بره پيششون؟ چه اشکالي داره بهشون کمک کنه؟ اينو ميذاري به حساب اينکه همسرت اقتدار مردانه نداره ؟اين درسته که با هزار اميد و آرزو بچه بزرگ کني و اونوقت يکي مثل ما نذاريم تو وقت احتياج به داد پدر و مادرشون برسه؟ خودت رو بذار جاي پدر و مادر همسرت و بعد تصميم بگير؟ اين رو هم بگم ببين کمک کردن همسرت تا چه حده و آيا اين به زندگي شما لطمه ميزنه؟ مثلا حرفاي اونها باعث ايجاد دعوا بين شما ميشه که اگه اينطور بود ميتوني همسرت رو متوجه اين موضوع بکني که اگه ميره اجازه همچين کاري رو نده ولي خوب همسرت رو از رفتن هم محروم نکنو يا کمکش از نظر ماليه که خوب اون رو هم بسنج آيا خودتون بيشتر احتياج دارين و داره اين کار رو ميکنه؟ آيا کمکي که همسرتون ميکنه بهتون ميخوان برگردونن که چه اشکالي داره؟ ويا دارن سوء استفاده ميکنن؟ همسر منم به برادرش کمک مالي کرد ولي حالت قرض که داره کم کم بهمون ميده، از طرفي برادرش اوايل ازدواجمون هم همچين کاري کرد و به همسرم کمک کرد، پس هيچ اشکالي نداره ، ولي هيچ وقت نه خودش با خانوده خودش و نه من با خانواده خودم اينجوري نيستيم که اجازه بديم سوء استفده بکنن چرا که هر دومون داريم براي هر قرون اون پول زحمت ميکشيم و مينجوري هم از دستش نميديم،عزيزم سرت رو درد نيارم حساسيتت رو بذار دور و منطقي فکر کن و ببين تا چه حد کار همسرت درسته و نه از ديد يه عروس،

3. 3 کاربر از پست مفید مي مي تشکرکرده اند .

مي مي (چهارشنبه 08 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

بعضي از مردها جرات نه گفتن به خانوادشون رو ندارن و با بي سياستي ايجاد حساسيت ميكنن و باعث ميشن همسرشون روي تمام خدمات و كمك هاشون به خانوادشون حساس بشه...
    همسر شما نه اولين مرده كه اينجوريه نه اخرين....پدر محترم من بعد از بيست و چند سال زندگي هنوز نتونسته اين مشكل رو حل كنه

ايجاد تعادل بين زن و خانواده پدري شاهكار هنري يك مرد به حساب مياد كه معمولا مردهاي ايراني از اين هنر بي نصيب هستن....يا كلا خانواده رو ميذارن كنار....يا انقدر از خودشون و زنشون مايه ميذارن كه زندگي به كامشون تلخ ميشه....

اما در مورد اينكه تنها بره خونه مادرش يا نه خب حق داره من جاي شما بودم ميذاشتم هر وقت ميخواد بره خونه مادرش اما به قول دوستمون بعدش بهم گزارش كنه....چون ميميرم از فوضولي

در مورد روابط مادرشوهر و عروس هم اين مثل رو بنويس بزن به ديوار "دوري و دوستي"

موفق باشي

5. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (سه شنبه 07 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

سلام عزیزم

به تالار همدردی خوش اومدی

اولین و مهم ترین نکته : هیچ وقت نگذار حریم ها از بین بره و حرمت ها شکسته بشه . ( نگذار شرایطی پیش بیاد که خانواده همسرت و شما روتون به روی هم باز بشه و حرف هایی زده بشه که شرایط رو سخت تر کنه )

عزیزم این رو بدون که اگر یک مرد به خانواده خودش اهمیت بده و براشون ارزش قائل باشه قابل اعتماد تره و به احتمال قوی برای همسر خود هم ارزش قائل میشه .
    هیچ وقت خودت رو بین همسرت و خانواده اش قرار نده . این درسته که با سیاست های خاصی نباید اجازه دخالت در زندگی رو به هیچ یک از خانواده ها داد ، اما به هیچ وجه معنی اون قطع رابطه نیست . بنابراین سعی نکن که مانع ارتباط همسرت با خانوادش بشی .

اگر مشکلتون اینه که همسرتون با توجه بیش از اندازه به اونها ، از شما غافل میشه راهش این نیست که با خانواده همسرت درگیر بشی بلکه این مسئله رو باید با همسر خودت حل کنی . همسرتون رو متوجه کنید حالا که ازدواج کردن در درجه اول نسبت به شما وظیه دارند بعد خانواده . و بگید که اگر رضایت شما را بدست بیاره و برای شما کم نگذاره شما هم مخالفتی با خدمت به خانوادش نداری اما نباید انقدر درگیر اونها بشه که از شما غافل بشه .

مشکلتون رو بیشتر شرح بدید .
    آیا کلا با ارتباط همسرتون با خانوادش مشکل دارید ؟
    یا اینکه همسرتون برای شما کم میذاره ؟

7. 5 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (جمعه 10 اردیبهشت 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

خیلی ممنون دوستای عزیزم.میدونین من از همون دوران نامزدی به تنها رفتن همسرم با خونه باباش حساسم و تا فکرش رو هم میکنم مضطرب میشم.یک دلیلش اینه که میترسم حرفی در مورد من بزنن یا بدون اطلاع و نظر من تصمیمی بگیرن.اینا به کنار مساله مهمتر اینه که اگه خانواده ش چنین کاری کنن اصلا قدرت مخالفت حتی تو جزیی ترین مسایل رو هم نداره.نمیتونه حرفشو رک و محترمانه بگه آخه اضطراب بیمارگونه(تقریبا)داره و دلیلش همینه.اگه من از طرف عکس العمل شوهرم در مقابل خواسته های غیر منطقی مطمئن بودم فکر نمیکنم این مسئله ساده باعث استرسم میشد.خداییش خانواده ش اهل بدگویی و دارای سوئ نیت نیستن فقط طرز فکرشون در بسیاری مسائل با ماها خیلی متفاوته و میترسم صحبتهای خصوصیشون با شوهرم در همین زمینه ها مشکل ساز بشه وگرنه به عمد قصد آزار کسی رو نمیکنن
    درضمن من و همسرم عاشقانه همدیگرو دوست داریم و اون اصلا واسه من کم نمیذاره ولی بحثهامون همیشه روی تفاوت فرهنگی خانواده هاست
    بیشتر اوقات دوست دارم واسه خوانواده ش کارایی بکنم مادی یا معنوی.منظورم برای ابراز محبته.ام حد و مرز ها رو نمیدونم وهمین مانع میشه حتی به ندای درونم گوش کنم و جلو خودمو میگیرم تا اونا پرتوقع نشن
    حتی تو تنها رفتن شوهرم پیش خانواده ش.نمیدونم تا چه اندازه کافیه؟چند وقت یکبار؟
    همش میترسم نکنه لطفهامون تبدیل به وظیفه بشه؟نه اینکه با منت کاری کنم ها.فقط نمیخوام با ایجاد انتظار بیجا در آینده مشکل ساز بشه.چکار کنم خیلی حساسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

9. کاربر روبرو از پست مفید lvlahtab تشکرکرده است .

lvlahtab (سه شنبه 07 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

عزيزم بهش اعتماد كن...همسر شما حق داره 4 كلمه خصوصي با مادرش حرف بزنه...چرا بايد تصميمي بر عليه شما بگيرن؟يا راجع به شما بد بگن؟خوش بين تر باش...به قول آني عزيز شما داري از كائنات درخواست ميكني كه خانواده همسرت بر ضد شما عمل كنن!!
    مثبت فكر كن...شما تا حد توان و ظرفيتت به خانواده همسرت رسيدگي و محبت كن...اگه ديدي داره باعث سو تفاهم ميشه(فعلا كه نشده...)يه فكري ميكنيم...

خودتو بذار جاي همسرت ايا ايشون حق دارن شما رو از صحبت خصوصي با خواهر يا مادرت منع كنن؟قطعا اين حق رو ندارن....پس شما هم كمي ازادي عمل به ايشون بده تاخودشو نشون بده و اعتماد شما رو هم به خودش جلب كنه

11. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (چهارشنبه 08 اردیبهشت 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,975 در 7,400 پست

Array

سلام

به همدردی خوش اومدی

معلومه خیلی به فکر آرامش زندگیت هستی ، این خیلی خوبه و جای تحسین داره .

اما نیازه که برای این کار تدبیر به خرج بدهی ، چطوری ؟

خانم گل

انحصار طلبی مرد رو بیشتر فراری میده . اگر شما آزادی رو از او سلب کنی بیشتر از خود شما دور خواهد شد .

مشکل اصلی در اینجا " ترس " شماست ، ترس از نتیجه ، که باعث میشه به جای اعتماد به همسر ، اعتماد به نفس او را از او بگیری .

بگذار آنچه از آن می ترسی پیش بیاید ، آنوقت با آن مدبرانه برخورد کند .

اگر انرژیت را صرف احتمالات پیش نیامده کنی ، رفته رفته دچار تحلیل روانی خواهی شد و همین هم رفتارت را به سوی ناآرامی سوق می دهد که تبعات منفی دارد و یه وقت چشم باز می کنی می بینی گره های کور بسیاری به زندگیت زدی و نمی دونی از کجا شروع شد . من الآن بهت می گم از همین جا شروع می شود.

تفاوت فرهنگی شما ها لزوماً معناش درست بودن فرهنگ خانوادگی یکی و غلط بودن فرهنگ خانوادگی دیگری نیست .
    صرفاً یک تفاوته ، که میشه بینشون تعادل ایجاد کرد .
    مثلاً شما اونچه که عادات و آداب اونهاست و در زندگیت مشکل ایجاد نمی کنه رو بپذیری ، مثل این مورد که همسرت گاهی با خانواده اش خلوت کنه . ایشون هم متقابلاً همینطور عمل کند . که پیداست همسرت با شما و فرهنگ خانواده شما کنار آمده ، پس شما هم قدمی در این جهت بردار.

خانمی !

مشکل اصلیت " ترس " است ، پس " نترس "

نیاز اصلیت "سازگاری مثبت " است پس این مهارت مهم را " بیاموز "

خواهی دید که جلوی آسیب وارد شدن به زندگیت از این روزنه گرفته خواهد شد .

موفق باشی

13. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (دوشنبه 18 مرداد 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

Arrow RE: چطور با حس مردسالاری در خانواده شوهرم کنار بیایم؟

[b]ممنونم بچه ها
    میدونید چیه؟خیلی علاقه دارم به ترسم غلبه کنم و گاهی حتی دلم رو به دریا میزنم اما...
    اما الان برعکس گذشته هروقت هم من از همسرم میخوام تنهایی بره خونشون اون اینکارو به هیچ وجه نمیکنه
    من اوایل از روی احساسات دوست نداشتم تنها بره الانم دوست ندارم اما بروی خودم زیاد نمیارم و گاهی هم که من جلو احساسم رو میگیرم اصلا قبول نمیکنه و میگه اگه تنها بره حوصله ش سر میره و از این حرفا
    واقعا هم خونشون اونقدر سوت و کوره که دل آدم میگیره.بیچاره حق داره
    حالا من چطور از پس ترسم بربیام و سو تفاهم خانواده ش رو هم برطرف کنم؟آخه فکر میکنن من نمیذارم بره
    در ضمن بقول دوستان دوری و دوستی.من نمیخواستم طوری بشه که تو روی من این حرف رو بزنن و احساس حقارت میکنم و فکر میکنم به شخصیتم توهین شده.وقتی قرار میشه بریم اونجا حس بدی دارم و مضظربم.مخصوصا بعد از اون جریان
    لطفا کسایی که حرفامو میخونن و حس میکنن حتی یک جمله هم میتونن کمکم کنن اونو دریغ نکنن.مخصوصا اوناییکه تجربه مشابه من دارن.ممنونم
    همتونو دوست دارم

سلام باران جان خوشحالم on هستی.همین یه ربع پیش با هزار خواهش شوهرمو فرستادم خونشون

15. کاربر روبرو از پست مفید lvlahtab تشکرکرده است .

lvlahtab (چهارشنبه 08 اردیبهشت 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

دوست عزیز
    در این مورد سربه سر همسرتون نذارید ، اونو در عمل آزاد بذارید اگه دوس داشته باشه سر بزنه به پدر ومادرش ، بره اگه هم تمایلی نداره شما اصرار نکنید.
    هیچوقت هم سعی نکنید روابط فرزندی (با پدر ومادرش ) رو زیر سوال ببرید. اینو بدونید که هر کی جایگاه خودشو داره.
    صرف ابراز علاقه نشون دادن همسرتون به مادرش بمعنای عدم علاقه مندی به شما نیست

17. 2 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (یکشنبه 12 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط lvlahtab
    [b]
    حالا من چطور از پس ترسم بربیام و سو تفاهم خانواده ش رو هم برطرف کنم؟آخه فکر میکنن من نمیذارم بره
    در ضمن بقول دوستان دوری و دوستی.من نمیخواستم طوری بشه که تو روی من این حرف رو بزنن و احساس حقارت میکنم و فکر میکنم به شخصیتم توهین شده.وقتی قرار میشه بریم اونجا حس بدی دارم و مضظربم.مخصوصا بعد از اون جریان
    سلام عزیزم

خوشحالم از این که میبینم قبول داری که می ترسی و سعی در از بین بردن اون داری .

با مثبت اندیشی میتونی بر ترست غلبه کنی . افکار منفی رو از خودت دور کن و این ذهنیت رو که حس می کنی که اونها پشت سرت بدگویی می کنند رو از بین ببر .
    به همسرت اعتماد داشته باش . مشکل اصلی همینه که به همسرت اطمینان نداری و فکر می کنی که اگر از تو بد بگن تاثیر می گیره . این فکر رو دور بریز و بهش اعتماد کن . مگر نگفتی که عاشقانه همدیگرو دوست دارید ، پس این عشق رو تقویت کن و به عشقت ایمان داشته باش که کسی نمیتونه خرابش کنه .

این که چطور خانواده همسرت باور کنند که شما مانع تنها رفتن همسرت به اونجا نیستی بیشتر کار همسرتونه نه شما . همسرتون باید گاهی به خانواده اش بگه که شما میگی تنها برو اما خودش دوست نداره تنها بره ، و شما هم گاهی بین جمعشون با شوخی و خنده میتونی این رو بیان کنی. اما از همسرتون بخواید که چندبار تنها بره تا ذهنیت ها از بین بره . البته گذر زمان و عکس العمل نشون ندادن شما هم کمک میکنه . زیاد نگران این موضوع نباش .

فکر نمی کنم که خانواده همسرتون همیشه با شما اینطوری برخورد کرده باشند ، اون یک بار هم عصبانی بودند و شما هم خودت را قاطی مسائلشون کردی . شما خیلی عادی برخورد کنید ، طوری که انگار اتفاقی نیفتاده ، و مثل سابق بهشون احترام بگذارید و سعی کنید رفتاری نداشته باشید که تنش ایجاد کنه و خودتون رو وارد مسائلشون نکنید .

در کل انقدر خانواده همسرت رو برای خودت بزرگ نکن . اینکه اضطراب می گیری ، می ترسی و.. به دلیل ذهنیت هایی است که از خانواده همسر برای خودت ساختی پس این ذهنیت ها رو از بین ببر و بدون که تو یک زندگی مستقل داری که تا خودت نخوای کسی نمیتونه خرابش کنی . به زندگی خودت برس ، انقدر به اونا فکر نکن .

19. کاربر روبرو از پست مفید baran.68 تشکرکرده است .

baran.68 (یکشنبه 12 اردیبهشت 89)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)