به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 اردیبهشت 89 [ 15:09]
    سطح
    29
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 6 پست

Array

اشتباه من باعث شک به همسرم شده کمکم کنید

سلام به همه دوستان مهربون مشکل من از اون جایی شروع شد که بی جهت حرف یه دوست نارفیق و گوش کردم و از خطی نااشنا به همسرم اس ام اس دادم این در حالی بود که من اصلا به هسرم شک نداشتم و در کمال تاباوری دیدم که همسرم بعد از کمی اصرار من جواب داد البته به قول خودش می گفت می خواستم بدونم طرفم کیه اولا شب که میومد اس ام اس هایی و که خودم بهش داده بودم به من نشون می داد اما چند شب بعد اس ام اس ها رو پاک می کرد و می گفت نه دیگه چیزی نفرستاد در حالی که طرفش من بودم و من می دونستم از صبح چند تا اس ام اس دادم بعد ها می گفت فقط می خواستم بهش کمک کنم نه چیز دیگه اما از همون موقع من بهش شک کردم دیگه کوچکترین اعتمادی ندارم همش فکر می کنم با کسی رابطه داره و مثل اون موقع دروغ می گه. خودم می دونم که کار اولم اشتباه بوده اما خب شد و حالا من به اینجا رسیدم که کوچکترین اعتمادی بهش ندارم این در حالیه که همسرم خیلی مذهبیه به همین خاطر می گم در کمال ناباوری دیدم که جواب داد به من بگید چطور بفهمم همسر پاکه چجوری دوباره بهش اعتماد کنم و از این همه استرس و اضطراب خلاص شم با این بی اعتمادیها هم دارم خودم و عذاب می دم هم اونو می ترسم این قدر بهش گیر بدم که اگرم کاری نمی کنه بره بکنه می ترسم زندیگم و هم از دست بدم ما 7 ساله ازدواج کردیم و یه پسر 4 ساله دارم کمک کنید چه کنم از همه ممنونم

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

RE: اشتباه من باعث شک به همسرم شده کمکم کنید

دوست عزیز
    به تالار همدردی خوش اومدی.
    خب اتفاقیه که افتاده. همه ما انسانیم و خطا می کنیم. اما اگه همسرتون آدم سالمیه - اینو از هزار نشونه دیگه میشه فهمید- بهش اعتماد داشته باشید البته مراقب اوضاع هم باشید نه اینکه تجسس کنید و هر موضوعی رو حمل بر خیانت و.... بدونید.
    با حسن ظن جلو برید و اجازه ندید وسوسه های شیطان (سوءظن) بر شما کارساز بشه ، بهترین راه هم برا جلوگیری از وسوسه ها و افکار مخرب ، خوندن قرآنه و به یاد خدا بودن.
    مطمئنا دوباره می تونید بهش اعتماد کنید.

3. کاربر روبرو از پست مفید baby تشکرکرده است .

baby (جمعه 16 مهر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 بهمن 90 [ 01:46]
    سطح
    33
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 353 در 156 پست

Array

سلام دوست عزیز
    اول از همه اینکه سعی کن تمرین کنی که دیگران و دوستانت را در مسائل زناشوییت دخالت ندهی چون آنها در حالیکه حتی ممکن است واقعا نیت بدی نداشته باشند زندگی شما را خواسته یا ناخواسته بهم می ریزند.پس هیچوقت هیچوقت آنها را درگیر مسائل و مشکلاتت و شک و تردید هایت نکن و هیچوقت از مسائل تو و شوهرت برایشان نگو.حتی در مورد همین اس ام اس ها هم اگر من جای شما بودم به دوستم می گفتم که شوهرم جوابی به اس ام اس ها نداده و مسئله را تمام می کردم و دیگر توضیحی نمی دادم.
    اما در مورد همسرتان به نظر من دو حالت وجود دارد: یکی اینکه همسر شما از اینکه شما پیگیر این ماجرا بودید متوجه حساسیت شما شده و به خاطر اینکه شما ناراحت نشوید دیگر مسئله را نگفته است و پنهان کرده است. دیگری اینکه همسر شما ممکن است پتانسیل خیانت را داشته باشد(که این در مورد همه ی زوج ها وجود دارد و همه پتانسیل آن را دارند بعضی ها اجرا می کنند و بعضی ها اجرا نمی کنند)
    به نظر من هم نشانه های دیگری در صورت خیانت در زندگی وجود دارد و آن نشانه ها به شما اخطار لازم را می دهد.ولی باید خیلی مواظب باشی که وسواس بی خودی نگیری و حساسیت بی مورد نشان ندهی.
    من فکر می کنم همیشه وقت برای استرس و غصه خوردن هست پس تا زمانی که واقعا مسئله ی خاصی رو نشده و واقعا مطمئن نشدی و نشانه های بارزی نمی بینی، افکار منفی را به خودت راه نده و به جای فکرهای منفی بیهوده، تلاشت را بگذار که اگر احساس می کنی جایی در زندگیت با همسرت مشکل داری مشکلاتتان را حل کنی و تمرکزت را فعلا به بهتر شدن زندگیت و نزدیک تر شدن به همسرت بگذار.

5. 2 کاربر از پست مفید mahsa_mhmh تشکرکرده اند .

mahsa_mhmh (یکشنبه 29 فروردین 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 اردیبهشت 89 [ 15:09]
    سطح
    29
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 6 پست

Array

سلام از هر دو پاسخی که بهم دادید واقعا ممنونم و سعی می کنم نهایت استفاده از این نصیحتها رو ببرم اما واقعا نمی دونم چرا نمی تونم تمرکز کنم روی زندگیم و نقات قوت همسرم وببینم هر وقت ازش خبری نیست فکر می کنم جایی سرش گرمه بالاخص که همسر من هیچ وقت در هیچ موقعیتی از من طرفداری نمی کنه چه در خصوص مشکلاتی که بین من و خانوادش هست که البته من همیشه ازش خواستم خودش و دخالت نده چون اون وقت اونم می شه خاله زنک اما خواستم به خودم روحیه بده اما اون همشه حق و به خانوادش می ده حتی مواقعی که می دونه اونا دارن اشتباه می کنن چه مواقعی که مشکلاتی بین خودمونه همیشه من و متهم می کنه که ایراد از منه گاهی قبول می کنم اما بعضی مواقع واقعا هر ادمی می تونه بفهمه که او مقصره اما اون قبول نمی کنه الانم که بی اعتمادی من به اون کار و بدتر کرده و به مشکلات قبلی اضافه کرده هر کار می کنم به خودم بفهمونم که تو اعتماد کن مگر اینکه خلافش ثابت شه نمی تونم چجوری می تونم باور کنم که اون الان مرتکب اشتباهی نمی شه و خیانتی در کار نیست چون او همیشه اس ام اس هاشو پاک می کنه چه دوستاش و که من می شناسم و چه غریبه ها به من کمک کنید بی اعتمادی همه ذهن و روح من و تسخیر کرده چه کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 تیر 90 [ 11:17]
    سطح
    30
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 15 در 12 پست

Array

سلام خانوم گل
    شما که هفت سال با همسرتان زندگي کرده‌ايد و تا حالا مشکلي نداشتيد . خودت با حساسيت بيخودي زندگيتو خراب نکن .همانطور که مهسا جان گفت و فکر کن همسرت اين کار کرده که تو ناراحت نشي . چون شک به همسر زندگي داغون ميکنه چون يواش يواش اين باور در خودت بوجود مي آيد که همچين چيزي هست .
    گلم انيدت به خدا باشه اما يکم بيشتر حواست به زندگيت باشه و سعي کن تو خونه يکم بيشتر به خودت برسي و خودتم ديگه حرفي در مورد اون sms به شوهرت نزني .

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

ببین دوست عزیز
    شما تا احترام نذاری توقع نداشته باش که بهت احترام بذاره ، تا تائید نکنی تائیدت نمیکنه ، وقتی سرکوفت بزنی انتظار طرفداری نداشته باش و....
    اما در اینخصوص:
    "مواقعی که مشکلاتی بین خودمونه همیشه من و متهم می کنه که ایراد از منه گاهی قبول می کنم اما بعضی مواقع واقعا هر ادمی می تونه بفهمه که او مقصره اما اون قبول نمی کنه "

پیشنهاد می کنم در زندگی مشترک دنبال مقصر نگردید ، خیلی خیلی که تلاش کنی وثابت بشه که او مقصره ، او کیه؟ همسرتونه و یه پای زندگی .... می خواید اثبات کنید که یه پای زندگیتون می لنگه؟؟
    بجای یافتن مقصر ، سعی کنید روشهای گفتگوی سازنده رو یاد بگیرید تا بحثهاتون به نتیجه برسه و بدون اینکه به هم انگ بزنید ، یا بعد از بحث کارتون به جنجال و دعوا بکشه بتونید گفتگو رو سالم به پایان برسونید و نتیجتا خوشحال و راضی باشید از این تعاملات.

به حریم خصوصی همدیگه هم احترام بذارید. از نظر من SMS هم مثل نامه و کیف شخصی می مونه.

9. 5 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (دوشنبه 30 فروردین 89)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام
    دو تالینک زیر مربوط به همین شیطنت خانم ها برای شوهرانشون هست
    پست یکم
    پست دوم

البته با قضیه شما فرق می کنه ولی این دو تا تاپیک هم از همین یه تجسس بی جا شروع شده

11. کاربر روبرو از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده است .

بالهای صداقت (سه شنبه 31 فروردین 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

شما که تا این اندازه قبول دارید که کار اشتباهی کردید خوب چرا سعی نمی کنید این اشتباه رو جبران کنید و به تداوم زندگیتون کمک کنید .

با خودتون مبارزه کنید و هر وقت که این افکار به سراغتون میاد سعی کنید که ذهنتون رو از اونها پاک کنید و بیشتر به خوبی های همسرتون فکر کنید .

تمرکزتون رو از روی اینکه همسر شما اهل خیانت باشه بردارید و به جای این بدی هایی که گفتید ذهنتون رو درگیر خوبی های همسرتون کنید . شما تا اینجا چیزی از خوبی نگفتید . آیا واقعا همسر شما خوبی نداره ؟ ببینید شما با کاری که کردید دچار شک و بدبینی شدید و تا قبل از اون چیزی از جانب همسرتون شما رو دچار تردید نکرده پس باید با این افکار منفی که برای خودتون درست کردید مبارزه کنید .

13. 2 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (سه شنبه 31 فروردین 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 10:28]
    سطح
    38
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 355 در 115 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط BABY
    پیشنهاد می کنم در زندگی مشترک دنبال مقصر نگردید ، خیلی خیلی که تلاش کنی وثابت بشه که او مقصره ، او کیه؟ همسرتونه و یه پای زندگی .... می خواید اثبات کنید که یه پای زندگیتون می لنگه؟؟
    بجای یافتن مقصر ، سعی کنید روشهای گفتگوی سازنده رو یاد بگیرید تا بحثهاتون به نتیجه برسه و بدون اینکه به هم انگ بزنید ، یا بعد از بحث کارتون به جنجال و دعوا بکشه بتونید گفتگو رو سالم به پایان برسونید و نتیجتا خوشحال و راضی باشید از این تعاملات.

به حریم خصوصی همدیگه هم احترام بذارید. از نظر من SMS هم مثل نامه و کیف شخصی می مونه.

فوق العاده زیبا بود ......

دوست عزیز سلام ...از اونجا که کار شما هم اشتباه بوده و در واقع این نگرانی رو خودتون برای خودتون درست کردید پس این به اون در!....البته اصلا قصد سرزنش شما رو ندارم ...همه ی ما ممکنه خودمون رو گاهی توی دردسر بندازیم .سعی کنید به خدا ومعنویات پناه ببرید وافکار شیطانی رو از خودتون دور کنید...همونطور که باران عزیز گفتن به خوبی های همسرت فکر کن

15. کاربر روبرو از پست مفید چشم بارانی تشکرکرده است .

چشم بارانی (سه شنبه 31 فروردین 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 89 [ 11:18]
    سطح
    28
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

فقط یه نکته کوچولو میخواستم بگم و اون اینکه :
    هر آنچه در اطرلفت میبینی و احساس میکنی زاییده ذهن توست چه بخواهی و چه نخواهی.
    1- ابتدا آرامش روحت را بدست بیاور.(موسیقی-ورزش-رقص...هر آنچه تو را آرام میکند)
    2-ذهنت را به سمت نقاط مثبت همسرت هدایت کن.
    3-دنیای اطرافت را با خیل پردازی های شیرین جایگزین این استرس کن
    4-به زودی به آرامش خواهی رسید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)