به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 283

Threaded View

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 13:21]
    سطح
    53
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 144
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

Red face نامه اي به همسر(دوستان لطفا نظر بدهيد)

دوستان سلام
    طبق مشکلاتي که من داشتم و تو تالار مطرح کردم ميخواستم يه نامه به همسرم بنويسم و يه جورايي حرفاي دلم رو بهش بزنم نميدونم درسته يا نه ميخواستم نظرتون رو بدونم و بعد اقدام کنم اميدوارم نامه زير رو بخونيد و بهم بگيد البته هنوز کار داره و در ضمن يه کم من تو نوشتن احساساتم ضعيم :
    همسر عزيز و مهربانم سلام
    سالگرد ازدواجمون بهانه¬اي شد تا اين فکر به ذهنم بياد که با همديگه به چيزهايي که فکر ميکنيم بيشتر ناراحتمون کرده البته نه همش که ممکنه يه جورايي ما رو تو آينده هم درگير خودش کنه و به زندگي قشنگمون لطمه بزنه و يا چيزهاي قشنگي که خوشحالمون کرده رو به هم بگيم ، خيلي خوب ميشه تو هم برا من بنويسي و حرفاي دلت رو برام بگي، شايد کار مسخره اي باشه ولي مطمئنم هيچ چيزي هم نداشته باشه کمکمون ميکنه تا بهتر و بيشتر همديگرو بشناسيم و از چيزهايي که باعث خوشحالي و ناراحتي همديگه ميشه مطلع بشيم چرا که مطمئنا پيش اومده از خيلي چيزهايي که باعث رنجش شده بي خبريم و يا نميدونيم ممکنه اين موضوع تا اين حد همديگه رو ناراحت کرده باشه، در مورد خودم بايد اينو اعتراف کنم شده موقع هايي که ناراحت شدم ولي چيزي نگفتم و فقط تو خودم ريختم شايد بعضي مواقع بهتر بود با خونسردي و بدون هيچ جر و بحثي بهت ميگفتم ولي نگفتم و فقط خود خوري کردم راستش خيلي سخته که آدم بخواد عادتهاي بدي که داره و ممکنه به زندگي مشترک لطمه بزنه رو ترک کنه چون منم يه سري عدات بدي دارم که بايد تلاش کنم که ترک کنم ولي تو داري تلاشت رو ميکني و اون اينکه داري سعي ميکني کمتر عصباني بشي و حساس باشي و اگر هم ناراحتي پيش اومد خودت رو کنترل کني تا حرمت و احترام بينمون حفظ بشه و بي احترامي به من نکني بالاخره ممکنه راجع به چيزهايي بخوايم صحبت بکنيم که شايد تو دقيقا به اون موضوع حساسيت داري و از قضا من رو هم ناراحت کرده ، وقتي تو حساسيت نداشته باشي مطمئنا موضوع راحت تر مطرح ميشه و بهتر هم حل ميشه اين واقعا خوبه و نشون ميده هم زندگيمون برات مهمه و هم من ، و داري تمام سعيت رو براي بهتر شدن زندگي مشترکمون ميکني و من با تمام وجودم ازت ممنونم،
    از اين بابت خوشحالم که تو امور اقتصادي زندگيمون به فکر منم بودي و در اين مورد من اشتباه فکر ميکردم ، آخه ميدوني وقتي اطرافيانم رو ميديم که چه کارمند چه خانه دار تو اين مورد شوهرشون به فکرشونه و اين موضوع براشون حل شده ناراحت ميشدم و با خودم فکر ميکردم تو به فکر من نيستي و من هيچ جايگاهي تو زندگيمون ندارم يه آدمي که هيچ چيزي نداره حتي اراده و آرزوهاش و خواستهاش برا همسرش مهم نيست ميدونم اشتباه فکر ميکردم ولي اين مثل خوره افتاده بود تو جونم و هر روز بدتر و بدتر ميشد،دوران نامزديمون با اينکه بيشتر با هم اختلاف سليقه داشتيم و البته من اين امر طبيعيه اون هم باعث شده بود تا من حساس تر به اين موضوع بشم که آرزوهام برات مهم نيست در صورتي که اينطور نبود،
    خيلي خوبه که وقتي ناراحتم و احتياج به همدردي تو دارم متوجه ميشي و جوياي موضوع ميشي و اين خودش عاملي ميشه تا من مطمئن باشم مشکلاتم برات مهمه و تلاشت اينه که بهم کمک کني اما وقتي من از کار يا حرف تو ناراحت ميشم و دلم ميخواد از دلم در بياري و دلجويي بکني اغلب نميشه و اين بيشتر ناراحتم ميکنه چون که اين فکر به ذهنم مياد که ناراحتيم براش مهم نيست؟انگار نه انگار منو ناراحت کرده يعني اينقدر منودوست نداره که بخواد گذشت داشته باشه و منو خوشحال کنه؟باور کن تو چند باري که اين موضوع اتفاق افتاد و از دلم درآوردي بينهايت خوشحال شدم و موضوع هر چقدر هم ناراحت کننده بود از ذهنم پاک ميشد يا اگر هم نشده باشه سعي کردم تا بهش فکر نکنم،
    خيلي خوشحال ميشم وقتي تو بعضي چيزها سمجي مثل ادامه تحصيل من يا در مورد پيشرفت من ، در مورد چيزهاي که علاقه دارم انجامش بدم مثل همين ادامه دادن کلاس زبان و يا شنا و خيلي چيزهاي ديگه که تشويقم ميکني تا من بهترين باشم اما چيزي که هست لج بازي و يکدندگي تو چيزهاييه که ناراحتت کرده که اين خودش عاملي ميشه برا بيشتر عصباني و ناراحت شدن چون وقتي لج ميکني قهر هم وسط مياد و اينکه حرف من مورد قبولت نشه و مطمئنم که اين هم بهتر و بهتر ميشه چون داري تمام سعيت رو برا بهتر شدن زندگيمون ميکني.

همسر عزيزم من با وجود تو براي آيندمون نگراني ندارم چرا که مطمئنم براي آينده مون برنامه ريزي خوبي ميکني تا تو زندگي رفاه داشته باشيم ولي اميدوارم خيلي از چيزهاي قشنگي که ما الان داريم بخاطر آينده اي که هنوز نيومده و نميدونيم چي ميخواد پيش بياد از دست نديم که بعدا بهش حسرت بخوريم، بيا يه قولي به هم بديم و سعي کنيم هميشه رعايتش کنيم و اون اينکه تو هر شرايطي که پيش اومد اول چيزي که هميشه بهش پايبند باشيم احترام به همديگه باشه ، احترام به نظرات هم ، احترام به حريم شخصي هم ، احترام به خانواده هاي هم ، احترام به خواسته هاي هم و،،، چرا که با تجربه اي که تو اين مدت به دست آوردم يکي از چيزهايي که به نظرم واقعا به زندگي لطمه بدي ميزنه عدم رعايت احترامه،

عزيزم سالگرد ازدواجمون رو تبريک ميگم هم براي تو همسر خوبم و هم به خودم که همسري چون تو به من داده تا با تمام کم و کاستي هايي که تو زندگي ممکنه پيش بياد تمام تلاشت رو ميکني و بهترين ها رو براي من فراهم کني تا من راضي و خوشحال باشم و بخاطر همه خوبيهات ازت ممنونم عزيزم و دوستت دارم.

2. 3 کاربر از پست مفید مي مي تشکرکرده اند .

مي مي (شنبه 27 شهریور 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)