به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 خرداد 89 [ 22:17]
    سطح
    32
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 20 در 9 پست

Array

Post مشروب!!!! .... يك عامل تعيين كننده!!!!

سلام به تمام دوستان عزيزم
    اين سوالي كه مطرح مي كنم مربوط به يكي از دوستانم ميشه كه واقعا نمي دونست چي كار كنه... اين بود كه من مشكلشو اينجا مطرح مي كنم شايد كمكي باشه براش!!!( با توجه به سابقه اي كه از ياري ها و راهنمايي هاي بي دريغ شما داشتم)
    دوست من حدود 10ماه هست كه با آقايي آشنا شدن و از لحاظ خلق و خو و رفتار پسر بسيار خوبي هستن و از لحاظ ظاهري هم شخص ايده الي هستن... و به طور كلي تمام خصوصيات مد نظر دوست منو دارا هستن...
    ولي حدود چند وقتي هست كه خود اين آقا جلوي دوست من اعتراف كردن كه چندين سال پيش مشروب ميخوردن و الان حدود 3 سال ميشه كه ديگه لب به مشروب نزدن! و از اينجا به بعدم قصد مصرف ندارن!!! وتنها از روي صداقت اين مساله رو بيان كردن (اين طور كه خود آقا ميگن)
    و البته اون مدتم كه ميخوردن تفريحي هر چند وقت يك بار توي مراسم بوده!!!
    بعد از اين ماجرا دوست من خيلي به هم ميريزه و دودل ميشه براي ادامه رابطه...
    اگر چه اين آقا پسر از هر لحاظ به اين خانم ميخوردن, همين عامل مشروب (با اينكه 3 ساله آقا لب نزده) براي دوستم مساله ساز شده!!!
    نظر شما عزيزان در مورد ادامه رابطه و نگرانيه شديييييييييد دوست من چيه؟؟؟؟
    آيا مشروب خوردن يك فرد كه به سال ها پيش بر ميگرده نگراني سازه؟؟؟؟
    (با توجه به اينكه اين آقا خصوصيات خوب رفتاري و اخلاقيه زيادي هم دارن)
    البته نا گفته نمونه كه دوست من شخص مذهبي نيستن ولي به يه سري مسايل حساسن!!!!

راستي اينم يادم رفت كه بگم, اگه جايي نقطه مبهمي وجود داره بگين تا من از دوستم سوال كنم و بهتون منتقل كنم!!!
    و يه مساله اي هم كه وجود داره اين 2 نفر (دوستم و اون آقا) تا چند وقت پيش به عشق و ازدواج فكر ميكردن و الان موندن كه اين رابطه به كجا مي خواد ختم بشه!!!!!!!!!
    پيشا پيش از كمك ها و راهنمايي هاتون هم از جانب خودم و هم از جانب دوستم ,ممنونم

2. کاربر روبرو از پست مفید دوراهي تشکرکرده است .

دوراهي (شنبه 22 اسفند 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

RE: مشروب!!!! .... يك عامل تعيين كننده!!!!

به نظر من در اين موارد هيچ كس نميتونه نظر بده چون چون تنها كسي كه حق اظهار نظر داره دوست شما س كه قصد ازدواج با اين اقا رو داره....اگه ميبينه خيلي براش مهم بوده و هست كه شوهرش تا به حال حتي يه قطره هم مشروب نخورده باشه....كه ردش كنه.....اما اگه ميبينه اين خلافش(كه 3 سال هم از اخرين بارش گذشته)در مقايسه با محاسني كه داره قابل چشم پوشي هست خوب مباركه....
    همين....

4. 3 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (شنبه 22 اسفند 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 20 در 9 پست

Array

واقعا مرسي از اين همه پيشنهادي كه ارائه كردين!!!!!!!!!!!!!!!
    دوستان كم لطفي كرديناااااااااااااااااااا اااا......................
    اين دوست كوچيكتون رو از راهنمايي و نظرات ارزشمندتون بي نصيب گذاشتين......

6. کاربر روبرو از پست مفید دوراهي تشکرکرده است .

دوراهي (شنبه 22 اسفند 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 خرداد 89 [ 00:25]
    سطح
    29
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 65 در 31 پست

Array

به نظر من مصرف مشروبات الكلي مهمه
    هم از نظر مذهبي هم اينكه افرادي كه اهل اين چيزان معمولا از موارد ديگه هم دريغ نمي كنن
    اگر مطمئنن كه ديگه سراغش نميره و ايشونم مي تونن باهاش كنار بيان و وزنه خصوصيات خوبش خيلي سنگين تره شايد خوب باشه
    ولي به شخصه روزه شك دار نمي گيرم
    بستگي به خود فرد داره

8. 2 کاربر از پست مفید mahtab66 تشکرکرده اند .

mahtab66 (یکشنبه 16 اسفند 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

سلام...

این کاملا بر میگردد به عقاید مذهبی‌ ایشون و طرف مقابلشون...

اینکه شخصی‌ مشروب نمی‌خوره، مثلا برای ۳ سال، باید دید چه علّتی داره...

آیا دلایلش عقیدتی هست یا دلیل دیگری دارد؟

به عنوان مثال، من مشروب نمیخورم، دوستی‌ مسیحی‌ هم دارم که مشروب نمیخورد...

اما من به دلیل مذهبی‌ نمیخورم، او به دلیل اینکه به بوی الکل حساسیت دارد...

این تنها یک مثال بود...

باید دید اگر ایشون آخرین بار ۳ سال پیش خوردن، علت ترک کردنشون چی‌ بوده؟

اینکه دیگر به مهمانی دعوت نشدن یا نه توبه کردن و دلیلشون مذهبی‌ هست؟

به عبارت دیگر، آیا دلیل ترک این امر، عامل خارجی‌ هست یا داخلی؟

اگر خارجی‌ هست، یعنی‌ اینکه زمانی‌ که این عامل خارجی‌ رفع شود، به عبارت دیگر این فرد در محیط قرار بگیرد باز هم این کار را تکرار خواهد کرد...

آیا الان اگر کسی‌ به ایشون تعارف کنه نمی‌خوره؟

پاسخ این سوال بسیار مهمه...

من، به شخصه با فردی که تو زندگیش مشروب خورده باشه، با توجه به تقیداتی که دارم، حتی اگر در طول عمرش تنها یک بار لب به مشروب زده باشه ازدواج نمیکنم، چرا که از نوجوانی، اعتقاد عمیقی به حدیثی از ائمه دارم، که تا به امروز همون حدیث، باعث شده هیچگاه به مشروب روی نیارم...چه در مهمانی، چه در خلوت...

اما، این منم با تقیدات مذهبی‌ خودم...

شاید کسی‌ پیدا شود که طور دیگری فکر کند...اصلا شاید دختری باشد که با همین دلایل حاضر به زندگی‌ با من نشود...

چرا که از نظر او، این تفکرات مدتهاست که پوسیده...

بنابرین،

به نظرم، بهتره ایشون این آقا رو کاملا برسی‌ کنن، تا ببینن، از نظر اعتقادی تفاوت فاحش نداشته باشن، چرا که این تفاوت در آینده براشون بسیار مشکل ساز خواهد شد...

K

10. 10 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

kamran2007 (یکشنبه 16 اسفند 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

این مسئله کوچکتر از اونیه که دوستتون رو اینجور نگران کنه...البته جهان بینی آدمها با هم فرق داره...حیفه اون کسی رو که از همه لحاظ بهش می خوره به این دلیل کنار بذاره... در ضمن اون آقا سمت این مسئله دیگه نمی ره...به نظر من می تونست مخفی کنه اما گفت... من فقط این مسئله خاص رو دلیلی بر نگرانی دوستتون نمی دونم...تمام ما آدمها کم یا زیاد تو زندگیمون یک کارهایی کردیم که اگر رو بشه اون شخص مقابلمون رو دلزده می کنه... دوست شما هم از این قاعده مستثنی نیست...مسئله ی مهم اخلاق اون آقا، میزان علاقه به خانم و پایبندیشونه...مسائل دیگر در درجات بعدی اهمیت قرار دارند
    البته این دیدگاه یک فرد غیر مذهبه...برداشت ها از مسائل متفاوته.

12. 3 کاربر از پست مفید wintersun77 تشکرکرده اند .

wintersun77 (یکشنبه 16 اسفند 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

1. به نظر من اون آقا اشتباهشون اين بوده كه اين مساله رو عنوان كردن. در حاليكه اين حق ايشون بود كه اين موضوع رو به صورت يك راز بين خودش و خداي خودش نگه مي داشت.
    2. هر چند از نظر ديني كار اشتباهي كرده، اما اين عمل مربوط به گذشته ميشه و حالا بايد در مورد "حال" تصميم گرفت. مخصوصا اينكه رسما از اين كار پشيموني خودشو ابراز كرده.
    3. اين بستگي به اون خانم داره كه آيا نسبت به اين موضوع يه جور وسواس فكري و بدبيني خواهد داشت يا نه؟ مثلا اگه يه موقعي آقا با دوستان دوران مجرديش رفت مسافرت، خانم دائما ذهنش به اين موضوع كشيده نميشه؟
    در اين صورت ناخواسته، سعي ميكنه شوهر خودش رو كنترل كنه و مردها هم كه اصولا از چنين رفتاري فراري اند و . . . .
    4. تقويت اعتقادات مذهبي در دوطرف هم مي تونه اطمينان بخش باشه.

14. 2 کاربر از پست مفید mostafun تشکرکرده اند .

mostafun (شنبه 22 اسفند 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 20 در 9 پست

Array

از تمام دوستان عزيزم mahtab66,kamran2007,wintersun77,mostafun,gh.sana بابت نظرات ارزشمندتون ممنونم
    راستشو بخواين اين خانم بابت برخورد نا مناسبي كه در برابر صداقت ايشون نشون دادن خودشون شرمنده اند ولي از طرفي هم ميگن دست خودشون نيست و شك خيلي بزرگي بهشون وارد شده!!!!
    اين خانم خودشون فرد خيلي مذهبي نيستن ولي ذهنيتشون درباره اين افراد زياد خوب نيست!!!
    (اگر چه نبايد از انصافم دور بشيم كه اگه اين آقا اين صداقتو به خرج نمي دادن اين خانم هيچ وقت به اين موضوع پي نمي بردن )
    در جواب آقاي kamran2007 گرامي بايد عرض كنم كه دليل اينكه اين آقا قبلا مشروب ميخوردن اينه كه به قول خودشون مي خواستن الكي خوش باشن و تو ذهنشون يه مساله خيلي عادي بوده!!!!!
    و علت اين كه 3 ساله لب نزدن اينه كه اعتقادشونو به مشروب و اين خوشي بي پايه و اساس از دست دادن و يه جورايي با رسيدن به بلوغ فكري به اين مساله پي بردن كه كار اشتباهي ميكردن!!!!!
    از طرفي اين آقا به اين نكته هم اشاره كردن كه هيچ وقت مشروب رو تا حدي نمي خوردن كه ديگه ندونن كجا هستن و دارن چي كار ميكنن و از اين جور مسايل... و هم چنين ميگن هييييييييييييچ وقت,هييييييييييييييچ كس پي نبرد كه من مشروب ميخوردم!!!!

16. 2 کاربر از پست مفید دوراهي تشکرکرده اند .

دوراهي (یکشنبه 16 اسفند 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط دوراهي
    از تمام دوستان عزيزم mahtab66,kamran2007,wintersun77,mostafun,gh.sana بابت نظرات ارزشمندتون ممنونم
    راستشو بخواين اين خانم بابت برخورد نا مناسبي كه در برابر صداقت ايشون نشون دادن خودشون شرمنده اند ولي از طرفي هم ميگن دست خودشون نيست و شك خيلي بزرگي بهشون وارد شده!!!!
    اين خانم خودشون فرد خيلي مذهبي نيستن ولي ذهنيتشون درباره اين افراد زياد خوب نيست!!!
    (اگر چه نبايد از انصافم دور بشيم كه اگه اين آقا اين صداقتو به خرج نمي دادن اين خانم هيچ وقت به اين موضوع پي نمي بردن )
    در جواب آقاي kamran2007 گرامي بايد عرض كنم كه دليل اينكه اين آقا قبلا مشروب ميخوردن اينه كه به قول خودشون مي خواستن الكي خوش باشن و تو ذهنشون يه مساله خيلي عادي بوده!!!!!
    و علت اين كه 3 ساله لب نزدن اينه كه اعتقادشونو به مشروب و اين خوشي بي پايه و اساس از دست دادن و يه جورايي با رسيدن به بلوغ فكري به اين مساله پي بردن كه كار اشتباهي ميكردن!!!!!
    از طرفي اين آقا به اين نكته هم اشاره كردن كه هيچ وقت مشروب رو تا حدي نمي خوردن كه ديگه ندونن كجا هستن و دارن چي كار ميكنن و از اين جور مسايل... و هم چنين ميگن هييييييييييييچ وقت,هييييييييييييييچ كس پي نبرد كه من مشروب ميخوردم!!!!

سلام،

من معمولا، گاهی که میبینم نظرم رو کامل گفتم و هیچ تأثیری نداشته، دیگه نظر نمیدم.

اما در این مورد:

۱.به نظر من، مشروب هیچ ربطی‌ به الکی‌ خوش بودن یا بلوغ فکری نداره،

تفاوت تنها از نظر اعتقادی وجود دارد...راستش من الکی‌ خوش بودن هم نمیدونمش...شاید یه تفریح هست یا ...چون دوستان زیادی دارم که مشروب میخورن، بلوغ فکری دارن، بله به وقتش خوش هم هستن، همیشه هم نمیخورن...به وقتش میخورن...

و البته تنها از نظر اعتقادی مقید نیستن...

به نظر من مشروب خوردن الکی‌ خوش بودن نیست و به معنای عدم بلوغ فکری نیست، به عبارت دیگه با این فرض نمی‌شه به این نتیجه رسید که این کار اشتباه بوده...

با توصیفاتی که شما کردین، این آقا ممکنه باز هم بخواد الکی‌ خوش باشه...به عبارت دیگه اگر جایی‌ بود و کسی‌ هم تعارفی زد، شاید ...

۲. آها، چه نکته مثبتی...ایشون بد مستی نمی‌کنن...

عربده نمیکشن، و البته احتمالا روی میز هم پول نمیبازن...

این هم خوبه...به اندازه میخورن...

۳. اینکه هیچوقت کسی‌ پی‌ نبرده ایشون مشروب میخورد هم، نکته مثبتی هست چرا که الان هم ممکنه در خلوت بخورن و کسی‌ متوجه نشه...

حتی اگر ازدواج بکنن...

نکته مثبتی هست به خصوص که در بافت جامعه ما دید خوبی‌ به این موضوع وجود نداره...

نتیجه: به نظر من، اگر این خانوم چندان از نظر مذهبی‌ معتقد نیستن و این آقا تمام معیار‌های ایشون رو داره، این آقا همسر خوبی‌ میتونه برا ایشون باشه...

چرا که، در این صورت مشروب یک امر عادی محسوب میشه و در این زمینه، دو مورد آخری که ذکر کردم، واقعا امر مثبتی هستن...

و البته، با توجه به این جمله اون آقا هم(اعتقادشونو به مشروب و اين خوشي بي پايه و اساس از دست دادن)، به نظر من هیچ گارانتی وجود نداره، که این آقا مشروب نخوره...

بنابرین، به نظر من با در نظر گرفتن این موضوع که این آقا، ممکنه در طول زندگی‌ با ایشون هم مشروب بخورن، به ازدواج با این آقا فکر کنن، تا در آینده دچار کشمکش نشن...

کامران

18. 8 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

kamran2007 (چهارشنبه 26 اسفند 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 خرداد 89 [ 00:25]
    سطح
    29
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 65 در 31 پست

Array

رسول خدا (ص) فرمودند:شرابخوار چون سخن گفت سخن او را تصدیق نکنید و چنانچه خواستگاری کرد به او زن ندهید. بحارالانوار جلد 76 صفحه 127 حدیث7
    11رسول خدا (ص) :کسی که شراب بنوشد صبح می نماید در حالتی که آن شب را به عنوان عروس و زن شیطان بوده. تفسیر جامع جلد 1 صفحه 142

20 رسول اکرم (ص) :با شراب خوار معاشرت نکنید و اگر بیمار شد به عیادتش نروید و زمانی که مرد بر جسدش نماز نخوانید زیرا او سگی از سگان دوزخ است
    تفسیر جامع صفحه 325
    امام صادق (ع) : خداوند بزرگ برای بدیها قفلهائی قرار داده است و شراب را هم کلیدهای این قفلها قرار داده است .بحارالانوار جلد 79 صفحه 139
    حضرت محمد (ص) : ای ابن مسعود قسم به کسی که مرا به حق به پیامبری برانگیخت زمانی می رسد که مردم شراب را حلال می شمارند و آن را نبیذ می نامند لعنت خدا و ملائکه و مردم بر آنان باد و من هم از آنان بیزارم و آنها هم از من دورند. بحارالانوار جلد 79 صفحه 151

اينا در مورد شخصي هست كه توبه نكرده باشه

دليل اينكه اين آقا قبلا مشروب ميخوردن اينه كه به قول خودشون مي خواستن الكي خوش باشن و تو ذهنشون يه مساله خيلي عادي بوده!!!!!
    ما تو ايران زندگي مي كنيم يه كشور كه تو اكثر خانواده ها مسائل مذهبي و تقيدات ديني كم و بيش مطرحه.
    و اين مسئله براي همه قبح داره غير از افرادي كه جو خانوادگيشون اينجور نيست كه معمولا هم تا آخر عمر همين جور مي مونن. ممكنه يه مدت كم و زياد بشه ولي برگشت داره چون تحت تاثير محيط هستن و ...... پيش مياد
    مگر در صورت داشتن اعتقادات مذهبي مضراتشم زياد تاثير گذار نيست چون ميگن تفريحي كه زياد ضرر نداره!!!!!
    اما كسي كه اينجور نيست .
    يه بچه وقتي با كلمه مشروبات الكلي آشنا ميشه همون موقع اين رو هم درك مي كنه كه مصرفش گناه محسوب ميشه و ائمه مست كننده رو ملعون شمردن. حتي وقتي بچست اين رو ميدونه پس نميشه گفت نمي دونسته .
    افرادي كه حتي يك ذره براي خودشون خط قرمز ميذارن دنبال اين مسائل نميرن و مصرف الكل براشون عادي نيست
    در مورد مصرف الكل يا روابط نا مشروع هيچ عامل جلودارنده اي مثل اعتقادات و دين موثر نيست.
    صرف اينكه اشتباه بوده اطمينان بخش نيست . آيا افراد سيگاري نميدونن سيگار كشيدن اشتباهه؟؟؟؟ ممكنه انقد اين مسئله براشون مهم باشه كه حتي سيگار رو ترك كنن اما خيلي ديديم كه يا برگشتن يا در صورت فشار عصبي دوباره شروع كردن به سيگار كشيدن. كم پيش مياد كلا بذارن كنار. چون نميگن سيگار مزخرفه فقط ميگن سيگار كشيدن خوب نيست
    با اين ديد مصرف الكل براي اين فرد قبحي نداره الان ميدونه بده و گذاشته كنار ولي يه وقتي پيش بياد به اندازه اي كه خيلي مست نشه ممكنه استفاده كنه يا خيلي كه بهش اصرار كنن قبول كنه.اگر واقعا پشيمون هست و الان تحت هيچ شرايطي تكرارش نمي كنه و دنبال هرچي كه الكي خوش بشه باهاش نميره و براش عادي نيست با توجه به اينكه گفتيد دوستتون زياد مذهبي نيست و اين فرد هم در حال حاضر مصرف نمي كنه و مربوط به گذشتست شايد بشه باهاش كنار اومد ولي بايد در نظر گرفت كسي كه قبلا مصرف ميكرده در آينده هم راحت تر از ديگران مي تونه بره سراغش
    خودم به شخصه كسي كه يك قطره مشروب هم خورده باشه رو نمي پذيرم. بستگي به خود فرد و اعتقاداتش داره.

20. 3 کاربر از پست مفید mahtab66 تشکرکرده اند .

mahtab66 (چهارشنبه 26 اسفند 88)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)