به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 خرداد 89 [ 22:17]
    سطح
    32
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 20 در 9 پست

Array

Lightbulb آيا ادامه به صلاحمونه؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    يه سوال داشتم اگه ميشه نظراتتونو در اين مورد مطرح كنين...
    من دختري 22 ساله هستم و كه با آقايي كه 9 ماه از من كوچيكتره ولي از لحاظ رفتار و قيافه به يه ادم 26 ساله ميخوره رابطه دارم.
    از لحاظ محبت و مهربوني و وفاداري و معرفت هر چي از اين آقا بهتون بگم كم گفتم... هيچ وقت تحت هيچ شرايطي زير قولش نمي زد...
    در مورد ازدواجم كه چندين بار صحبت كرديم و اون مخالفتي نداره
    اما مساله اي كه هست خانواده هاي ما از لحاظ فرهنگي با هم در تضادن و كل خانواده ي من مخالف اين رابطه هستن و با توجه به اين مساله من ميدونم كه رابطمون به هيچ عنوان به ازدواج ختم نميشه.
    فاصله مكاني ما از هم زياده و در طي سفري كه اون به شهر ما داشت با هم اشنا شديم ولي اون هر يك ماه يه بار مياد به شهر ما و حدود 8- 7 ساعتو با هم ميگذرونيم.
    در ضمن اين اقا از لحاظ تحصيلات در سطح پايين تري از من قرار دارن ولي تصميم 100% دارن كه ادامه بدن. حتي اگه من در كنارشون نباشم
    ولي از لحاظ كار و درامد خيلي خوب ميتونن از عهده ي مخارج خودشون بر بيان
    ادم مستقلي هستن و به كسي (حتي خانواده) وابستگي ندارن
    حالا به نظر شما با توجه به اينكه ايشون ادم فوق العاده خوب و مهربوني هستن . ادامه ي رابطه بدون قصد ازدواج (به صورت توافقي از طرف هر دوتامون) مشكل داره؟؟؟
    لطفا نظراتتون رو هر چه زودتر مطرح كنين. چون قراره من در مورد ادامه رابطه فكرامو بكنم و در طي اين چند روز باهاش در ميون بذارم! (ولي ايشون ميخوان با من ادامه بدن)
    خواهش ميكنم من و ايشون رو زياد منتظره جواباتون نذارين

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

RE: آيا ادامه به صلاحمونه؟؟؟؟؟؟؟

یک رابطه بی‌ هدف، راه به جایی‌ نمی بره...

به نظرم شما هنوز اون وابستگی کامل رو پیدا نکردین...

روابط بی‌ هدف معمولا قربانی روابط با هدف میشن...

به این نکته توجه کنین، که بدون شک ایشون، و شما روزی تصمیم میگیرین که ازدواج کنین، و این رابطه به اتمام میرسه...در حالی‌ که شما تو این مدت به هم وابسته شدین...

و بنابرین ضربه‌ای که شما یا ایشون و یا هر دو میخورین به مراتب بیشتر از رنجی‌ هست که الان به خاطر جدایی‌ متحمّل خواهید شد...

بنابرین ادامه رابطه بدون قصد ازدواج رو به هیچ عنوان توصیه نمیکنم...

K

3. 5 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

kamran2007 (دوشنبه 10 اسفند 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

به نظر من در صورتي كه قصد ازدواج نداريد اصلا به اين رابطه ادامه نديد.
    چون اين موضوع در زندگي آينده تان به احتمال بسيار زياد تاثير خواهد گذاشت.

5. 2 کاربر از پست مفید mostafun تشکرکرده اند .

mostafun (یکشنبه 16 اسفند 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 10:28]
    سطح
    38
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 355 در 115 پست

Array

سلام
    من هم به هیچ عنوان ادامه رابطه رو توصیه نمی کنم ....بلکه توصیه می کنم هرچه سریعتر قطعش کنید ....چون اثرات سوء زیادی در زندگی حال وآینده ی شما خواهد داشت ....

7. 3 کاربر از پست مفید چشم بارانی تشکرکرده اند .

چشم بارانی (سه شنبه 18 اسفند 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 27 فروردین 90 [ 20:38]
    سطح
    37
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    تشکرها
    349

تشکرشده 355 در 151 پست

Array

قصدتون از ادامه دادن این رابطه چیه؟
    صرفا به خاطر محبتشون؟ خوب نهایتا وابسته می شید.
    به خاطر خوب بودنشون؟ هنوز خیلیییی زوده در باره خوبی یه اون آدم حرف بزنی، چون با ماهی 7-8 ساعت نمی شه کسی رو شناخت.

ببینید، توی ایران روابط دختر و پسر عملا تعریف نشدست. بنابراین حتی اگه شما دوتا این رابطه براتون تعریف شده باشه، چون بهتون آموزش داده نشده، بلد نیستید کنترل رابطه رو تو دست بگیرید و وابستگی پیدا نکنید و مثلا اگه بعد از سه سال دیدید باید جدا شید (چون مثلا یکی از شما می خواد ازدواج کنه و همسرش با رابطه شما دوتا مشکل داره یا هزار و یه اتفاق دیگه) اشک و آه و ناله راه نندازید و احساس نکنید تو این چند سال اون قدر ذهن تون درگیر اون بوده که خیلی از موقعیت ها و زمان ها رو از دست دادید.

شما در ایران و با فرهنگ ایران بزرگ شدید.پس بدونید رابطه ی دختر و پسر از حدی بیشتر بشه، یا معنای ازدواج پیدا می کنه یا سوءاستفاده.

حالا اگر از یه قسمت از شخصیت این آقا خوشت اومده، مثلا "نقد فیلم" رو خیلی خوب انجام میده و تو مجذوب این اخلاق شدی، چون می خوای یاد بگیری، باشه؛ یاد بگیر. اما فقط این رو ازش یاد بگیر. لذومی نداره ماهی یک بار همدیگر رو ببینید،و یا تلفن و حرف هایی بیش از "نقد فیلم" زده بشه.
    اما بدون که "نقد فیلم" رو از هزار جای دیگه هم میشه یاد گرفت و در هزار آدم دیگه هم این خصلت وجود داره.پس بهتره این راه پر خطر رو نری.

9. 3 کاربر از پست مفید reihaneh تشکرکرده اند .

reihaneh (سه شنبه 18 اسفند 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 خرداد 89 [ 22:17]
    سطح
    32
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 20 در 9 پست

Array

از تمام دوستانم كه وقت گذاشتين و نظرات ارزشمندتونو بيان كردين ممنونم
    والا اگه بخوام راستشو بگم من قصدم از ادامه اين رابطه داشتن يك دوست مهربون و دلسوز كنارمه.... كسي كه هميشه برام وقت داشته باشه (كه به حرف ها و درد دل هام گوش بده) همون طور كه اين آقا واقعا بم ثابت كردن.... احساس ميكنم با وجود ايشون تنها نيستم حتي اگه قصد ازدواجي در ميون نباشه...
    ايشون يه حس اعتماد به نفس رو هميشه هميشه به من القا ميكنن
    زماني كه من با ايشون اشنا شدم توي يه بحران روحي بودم كه با كمك ها و همدردي هاي ايشون من تونستم روي پاهام بايستم و زندگيو از سر بگيرم
    احساس ميكنم با وجود دوري راه هميشه كنارمه و ميتونم روي كمكش حساب باز كنم...
    و از طرفي هم تمااااااااااااااااااااااا ام خانوادم با ادامه اين رابطه (به خاطر سن و دوري راه و تحصيلات و تضاد فرهنگي) مخالفن!!!!!!
    بازم منتظر نظرات ارزشمندتون هستم....ممنون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 دی 91 [ 21:11]
    سطح
    45
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 193
    دستاوردها:
    تشکرها
    277

تشکرشده 286 در 92 پست

Array

دختر خوب همه ی پسر ها در رابطه با دخترها طوری رفتار میکنند که اعتماد به نفس دختر بالا بره(از طریق تعریف و تمجید و ...) تا از این راه بیشتر جذبشون کنند،همین،این آقا هم مثل بقیه
    متاسفانه خیلی هاشون هم دقیقا از همون جایی که باهات همفکری کردند و یا مثل کمک این آقا به بحران روحی شما التیام دادند،به طرق مختلف ضربه میزنند و اون رو به رخ میکشند،و شاید هم به بهانه مثلا شناخت بیشتر کار را به جاهای باریک بکشانند و وقتی وابستگی بیشتر و بیشتر میشه چون که زیر بار مسئولیت نروند موضوع ویا مشکل گذشته تو رو حلاجی میکنند و با گرفتن نقطه ضعف از اون قسمت زندگیت (همون مشکلی که ازش خبر داشتند) بیچارت میکنن و میرن دنبال پروسه های جدید،خب اینطوری چند ماه سرگرم شدن برای خیلی هاشون جذابه دیگه.

12. 2 کاربر از پست مفید lمریم تشکرکرده اند .

lمریم (دوشنبه 10 اسفند 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط lمریم
    دختر خوب همه ی پسر ها در رابطه با دخترها طوری رفتار میکنند که اعتماد به نفس دختر بالا بره(از طریق تعریف و تمجید و ...) تا از این راه بیشتر جذبشون کنند،همین،این آقا هم مثل بقیه
    متاسفانه خیلی هاشون هم دقیقا از همون جایی که باهات همفکری کردند و یا مثل کمک این آقا به بحران روحی شما التیام دادند،به طرق مختلف ضربه میزنند و اون رو به رخ میکشند،و شاید هم به بهانه مثلا شناخت بیشتر کار را به جاهای باریک بکشانند و وقتی وابستگی بیشتر و بیشتر میشه چون که زیر بار مسئولیت نروند موضوع ویا مشکل گذشته تو رو حلاجی میکنند و با گرفتن نقطه ضعف از اون قسمت زندگیت (همون مشکلی که ازش خبر داشتند) بیچارت میکنن و میرن دنبال پروسه های جدید،خب اینطوری چند ماه سرگرم شدن برای خیلی هاشون جذابه دیگه.
    شاید دربعضی مواقع اینطور باشد که می گویید ،ولی این گفته شما سندیت ندارد

می توان تشخیص داد که ایا طرف مقابل صداقت دارد یا نه

ولی به نظر من هم تا به هم وابسته نشدین بی خیال بشین

14. 2 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (دوشنبه 10 اسفند 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

خواهر عزیز اینکه گفتید ایشون در مورد ازدواج مخالفتی نداره یعنی نه تنها اصراری نداره بلکه براش تفاوتی هم نداره یعنی اگه شد، شد ؛ نشد هم نشد !!

خود شما هم که ظاهرا" نسبت به ایشون بیشتر مایل به ازدواج هستید باز گفتید که قصد اصلی تون داشتن یک دوسته !
    آخه خواهر من اگه میخواید یه دوست خوب داشته باشید چرا از بین دخترها یک دوست انتخاب نمیکنید ؟ چرا یه آقا که با گذشت زمان بدون شک به همدیگه وابستگی پیدا میکنید ؟همونجوری که ایشون رو تست کردید و بعد انتخاب کردید یه دختر رو تست و انتخاب کنید.
    اگه الان بدون همچین دوستی زندگی کنید خیلی خیلی بهتر از اینه که بعد از مدتی از هم جدا بشید و از لحاظ روحی و روانی دچار مشکلات زیاد بشید .اونوقت خدای نکرده خود شما اعتراف میکنید که عمرتون تلف شده و صدمات زیادی دیدید.
    حالا اگه بازهم قصد ادامه رابطه بر مبنای همون دوستی دارید بهتر که چه عرض کنم واجبه که ازش دوری کنید و ارتباطتون رو تمام کنید .

اما اگه واقعا هردوتون به ازدواج هم فکر میکنید بهتره به دنبال راه حل برای راضی کردن خانواده ها پیدا کنید. به نظر من از لحاظ سنی مشکلی ندارید .دوری راه هم اگر فرض کنیم دو نفر مناسب ازدواج هستند ، اصلا بهانه خوبی برای رد کردن یک خواستگار خوب نیست خصوصا اگه هر دو نفر شما شاغل نباشید مشکلی بابت انتقالی نداشته باشید.
    از لحاظ تحصیلات هم درسته که بهتره مرد از زن بالاتر باشه اما تحصیلات از معیارهای اصلی ازدواج نیست بلکه از معیاهاری فرعی هست و تو زندگی " درک " انسان خیلی مهمتر و کاربردی تر از " مدرک " هست !

.ممکنه قدرت درک و تشخیص ایشون از کسی که مدرکش بالاتره بیشتر باشه که این به نظر من بهتره تا مدرک بالاتر.
    این وسط تفاوت فرهنگی مهمه که شما در موردش چیزی نگفتید ! اگه واضحتر بگید سطح این اختلاف چقدره و ... دوستان بهتر میتونن راهنماییتون کنند.

16. 4 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (دوشنبه 10 اسفند 88)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

سلام

دختر خوب ، به این نکاتی که میگم خوب توجه کن .

دو جنس متفاوت ، هر کدام با ویژگیهای خاص و نقش های مخصوص به خود آفریده شده اند .

در قاموس خلقت زن و مرد کشش برای زوجیت قرار داده شده . برای این که جذب صورت پذیرد و به ازدواج توجه صورت گرفته و نهایتاً پسری دختری را به همسری برگزیند ، روحیات و حتی در فیزیولوژی ویژگیهایی تعبیه شده تا این دو جنس به هم متمایل شوند و امر زوجیت و در سایه آن تکامل و آرامش اتفاق افتد . که اگر این کششهای طبیعی وجود نداشت ، جذب و سپس ازدواج صورت نمی گرفت .

حال برای روشن تر شدن مطلب نمونه هایی را عرض می کنم .

به زنها ظرافت اندام ، صدای ظریف و برانگیزاننده ، چهره جذاب و قوه جنسی قوی ( کشاننده ) ، طنازی ، میل به معشوق بودن و..... داده شده و در مرد روحیه ای قرار داده شده که این ویژگیهای زن مطلوبش باشد و موجب کشیده شدن او به سوی زن و لذت بردن از این ویژگیهاست .

به مرد ، صلابت و قدرت ، هیکل مندی در اندام ، محاسن در چهره ، تن صدای بم ، میل به عاشق بودن ، تمایل به اداره کردن ، ابهت و غیرت و... داده شده ، و به زن روحیه ای بخشیده شده که جذب این ویژگیهای مرد می شود و به سوی او تمایل پیدا کرده و خواهان توجه و جلب نظر او ، و تکیه کردن به اوست .

اینها نمونه های بود که بیان کردم .

دقت کنید که وقتی زنی و مردی در یک مرواده عادی اجتماعی قرار می گیرند ( به علت همکای بودن و...) که هیچ قصد دوستی و صمیمت در آن نیست ، لازم می آید که زنانگی و مردانگی ( جذب کننده ) خود را در رابطه با هم بپوشانند و با انسانیتشان با هم رفتار کنند ، یکی از فلسفه های حجاب برای زنان همین است ، این که مرد متوجه جذابیتهای ظاهر او نباشد و جذب لذت جاذبه های او نشود بلکه به شخصیت انسانی زن توجه کند ، در قرآن آمده که حجاب برای شناخته شدن زنان قرار داده شده ، این یعنی اینکه وقتی جذابیتهای زن آشکار باشد ، شخصیت او در پس ظاهرش ناشناخته می ماند در حالی که زنها دوست دارند به خاطر شخصیتشان مورد توجه قرار بگیرند .

و یا به مردان تأکید شده که نگاه خود را کنترل کنند ، تا به جای توجه ناخودآگاه و جذب ظزافتهای زن شدن ، به شخصیت انسانی او توجه کند .و از طرفی با نگاه پرنفوذش دل زنی را نلرزاند .( زنها در مقابل نگاه جذب شده مرد ، بسیار تأثیر پذیرند و شعله های احساسات به نگاهی از وجودشان زبانه می کشد )..

پس چه بخواهیم و چه نخواهیم دو جنس متفاوت در کنار هم جذب هم می شوند ، برای همین است که دین دستورالعملهایی داده تا مراقبت کنند که با جاذبه های هم روبرو نشوند . و حتی محدودیت مراوده برای ایجاد مصونیت قائل شده . مثلاً جز به ضرورت هم کلام نشده و در مجاورت قرار نگیرند . ( که روابط انسانی لازم پیش آید و روابط فراتر از آن فقط با همسر باشد )

حال با این زمینه هایی که در وجود هر کدام از دوجنس است تصور کنید دختری و پسری به قصد دوستی با هم وارد صحبت شوند و رابطه برقرار کنند !!! شما انکار نمی کنید که بین شما و دوست همجنس شما با یک رابطه مستمر ، علقه و عاطفه ای ایجاد شده ، به عبارتی شما دوست دختر خود را دوست دارید . حالا می توانید تضمین کنید که بین شما و دوست پسرتان علاقه و جذب به وجود نیاید ؟؟؟

هر گز نمی توانید چنین تضمینی بدهید ، چون نمی توانید طبیعت وجود خود و دوستتان را حذف کنید . پس علاقه و به تبع آن وابستگی پیش می آید .

نکته مهم و اساسی و به عبارتی آسیب پذیری یک دختر این است که مردان از نظر جنسی بسیار جذب زنان می شوند و وقتی زنی از این نظر توجه آنان را جلب کند ، به لطایف الحیل به سوی او رهسپار می شوند و در پی کام گرفتن برمی آیند ( مگر آنا که پای بند اصول اخلاقی هستند و با کشش خود مبارزه می کنند و از معرکه فاصله می گیرند )، از این رو برای مردان مواجه شدن با زنانی که حجاب باز دارند و جذابیتهایشان آشکار است رنج و عذاب در پی دارد ، چون تحریک جنسی می شوند و اگر دسترسی پیدا نکنند فشار روحی و جسمی را باید تحمل کنند .

حال شما با تصمیم و قصد وارد رابطه دوستی با یک پسر می شوید ، هدف ازدواج هم ندارید ، گفتگوهای بین شما ، صدای زنانه شما ، امواج لطیف زنانه ، دیدارها و نزدیک شدنها و بعد در گیر شدن احساسات و... به طور طبیعی کشش جنسی پسر نسبت به شما و حتی شما نسبت به وی و رویاهای با هم بودن و.... پدیدار خواهد شد ، و بعد خواهید دید که قصد اولیه شما که داشتن یک هم صحبت بوده و....... به حاشیه رفت و رسید به عشق ورزی و.... ، بعد هم موانع برای ازدواج .... و تبعات دردناک آن ، آن هم در صورتی که کار به روابط جنسی نکشیده باشد که آسیبهای خاص خود را دارد . ( خو بخوان حدیت مفصل از این حکایت مجمل
    )

این پیامد طبیعی رابطه ایه که شما می خواهید وارد آن شوید ، بنا به طبیعت هر دوی شما .

حال خود دانید

18. 10 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (دوشنبه 10 اسفند 88)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)