به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    مدیران انجمن آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

فردا جمعه است

بسم رب الحجه(عج)

هفته ای دیگر گذشت و امشب باز شب جمعه است.

امام(عج) سخت امیدوار است تا طی این هفته، دیگر خلق نبودش را حس کرده باشند،

به ضرورت حضورش پی برده باشند و او را و ظهورش را آنقدر خالصانه خواسته باشند تا این جمعه دیگر فرمان قیام صادر شود.

امیدوار است که شیعیانش آنقدر مقدمات ظهورش را فراهم آورده باشند و آنقدر خود و جامعه را برای پذیرش امر فرج سازماندهی کرده باشند

و خلاصه آنقدر آماده باشند که تا صبح از شوق خواب به چشمشان نیاید.

* * *

دو کوچه بالاتر از موقعیت امام(عج) ، بازار ها شلوغ است و ترافیک پیاده رو ها و پاساژ ها کم از ترافیک همت ندارد.

تالارها آغاز زندگی مشترک زوج های جوان را به رقص و طرب ایستاده اند؛ پارک ها و شهربازی ها پر از سر و صدا و قهقهه بچه ها و بچه تر هاست (!)

آنهایی که دیشب محور تهران- چالوس را طی می کردند امشب همبازی دریا و ساحل اند.

بچه ها اجازه دارند تا نصف شب پای تلویزیون دراز بکشند و فردا خورشید وسط آسمان باشد و آنها وسط رختخواب.

فامیل، شب جمعه دور هم جمع می شوند؛ یکی از معاملات اش در هفته گذشته صحبت می کند و دیگری پشت سر همسایه غیبت.

جمعی هم که خود را بیش از همه به امام(عج) نزدیک می دانند در مسجدی بزرگ، مجلل، دلباز و البته خلوت مشغول زمزمه دعای کمیل هستند

و عاجزانه پاس شدن چک ها یا واحدهای دانشگاهشان را از خدا و امامشان مسئلت دارند !

2. 9 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (سه شنبه 18 اسفند 88), سوده 82 (شنبه 02 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

RE: فردا جمعه است

تلنگر خوبی بود ، خیلی عالی نوشتی

چه انتظار عجیبیست ؟!

تو بین منتظرانی ....

عجیب تر انکه چه اسان نبودنت شده عادت ....

چه کودکانه سپردم دل به قصه قسمت ؟!

چه بیخیال نشسته ام ؟!

نه کوششی ؟!

نه وفایی؟!

فقط نشستم و گفتم : خدا کنه که بیایی ......!

4. 7 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (سه شنبه 18 اسفند 88), سوده 82 (شنبه 02 اسفند 93)

مدیران انجمن آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

چه انتظار عجیبی!تو بین منتظران هم عزیز من،چه غریبی

عجیب تر که چه آسان،نبودنت شده عادت

چه بی خیال نشستیم،نه کوششی،نه وفایی

فقط نشستیم و گفتیم،خدا کند که بیایی

6. 4 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (دوشنبه 11 اردیبهشت 91), سوده 82 (شنبه 02 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

[align=justify]سلام بالهای صداقت عزیزم

این پست فرشته می تونه برای تاپیک شما مفید واقع بشه:

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان
    امام صادق علیه السلام می‌فرماید:
    نوروز روزی‌ست كه در آن قائم ما اهل بیت ظاهر می‌شود و خداوند او را بر دجال پیروز می‌سازد

با این حساب احتمال وقوع این رخداد فقط در جمعه هایی که روز اول فروردین هستند، وجود داره، نه هر جمعه ای.

البته از پست هایی که گذاشتی پیداست که این منتظر بودن برات شیرینه، ولی انگار هر جمعه انتظار ظهور رو داشتن با اخبار رسیده جور در نمیاد.
    [/align]

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

Array

فیلو سارای عزیز
    جمع بندی روایات معصومین در خصوص زمان ظهور حضرت مهدی (ع) مارا به این می رساند که:

- زمان ظهور را هیچکس جز خداوند نمی داند و هرکس "وقتی راتعیین کند دروغگوست".... کذب الوقاتون
    - مواردی که بعنوان نشانه بیان شده مثل خروج سفیانی پیش نیاز ظهور نیستند، و امر ظهور "دفعتا " اتفاق میفته مثل قیامت .
    - روز جمعه چون به حضرت بقیه الله منسوب شده ، بیشتر طلب ظهور در این روز میشه - خصوصا عصر جمعه -وگرنه روایت شده که "منتظر امر ظهور باشید شب وروز"... توقع امر صاحبک لیلک و نهارک

- روایت مورد سوال شما نمی گوید " حضرت مهدی در نوروز و جمعه " ظاهر میشود که این چنین استباط فرمودید ، اشاره به این داره که روزی که حضرت ظهور نمایند نو روز خواهد بود.
    مثل بیان حضرت امیرالمومنین (ع) که فرمودند :
    عید آن روزی است که در ان روز معصیت خدا نشود

9. 5 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (شنبه 22 اسفند 88), سوده 82 (شنبه 02 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

[align=justify]سلام BABY گرامی،

دایی من مدرس حوزه علمیه هستند. ما خیلی بحث های مذهبی داریم، و من تقریبا همیشه قبل از بیان نظرم، نظر ایشون رو هم جویا می شم.

خیلی از تاپیک ها و پست های تالار رو هم با ایشون مطرح می کنم و در موردشون صحبت می کنیم و گاهی به نتایجی عکس باورهای عمومی می رسیم ولی چون قبلا از من قول گرفته شده که انرژیم رو صرف انجمن های ازدواج و خانواده کنم! و کاری به این کارها نداشته باشم، من هم نتایج حاصله رو مطرح نمی کنم. اینبار هم متاسفانه از دستم در رفت.

در هر حال قبل از پستی که در این تاپیک گذاشتم، مطابق معمول با داییم صحبت کردم. و ایشون هم تصدیق کردند که مسلما از این دو حالت خارج نیست که: یا یکی از روایاتی که ظهور رو در "جمعه" یا "نوروز" عنوان کرده اند مشکل دارند و یا اینکه هر هفت سال یکبار که جمعه و نوروز به هم برمی خورن احتمال ظهور وجود داره!

اما ایشون هیچوقت سریع جواب نمی دن، و اکثرا نیاز به تحقیق بیشتر به منظور ارائه مستندات، وجود داره. اینبار هم قرار بر این شد که این روایات رو بررسی کنند و نتیجه رو بهم اطلاع بدن. البته چون الان در مسافرت هستند و به کتابخونه شون دسترسی ندارند، گفتند که حداقل چند روز دیگه اینکار رو شروع می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط BABY
    - روز جمعه چون به حضرت بقیه الله منسوب شده ، بیشتر طلب ظهور در این روز میشه - خصوصا عصر جمعه -وگرنه روایت شده که "منتظر امر ظهور باشید شب وروز"... توقع امر صاحبک لیلک و نهارک
    شاید هم نظر شما درست باشه و اون روایاتی که شنیدیم که ظهور در یک روز جمعه اتفاق میفته درست نباشن. هرچند که من همین چند دقیقه پیش باز هم با داییم تماس گرفتم و در این مورد پرسیدم که شاید اهمیت "روز جمعه" فقط در این باشه که این روز منسوب به این امام هستش، ولی ایشون گفتند که قطعا اینطور نبوده، ولی اگر نظر من رو می خوای، من باید بیشتر بررسی کنم که بتونم مستندات رو بهت ارائه بدم ...

و در مورد توجیهی که برای "نوروز" آوردید، عرض کنم که فرشته مهربان اون پست رو در تاپیکی گذاشته بودند که در مورد عید نوروز صحبت شده بود.

http://www.hamdardi.net/thread-11037.html

و در توضیحی که در پست بعدی به غزاله دادند مشخصه که تصورشون بر این بود که منظور همین روز عید نوروز خودمون بوده.

(البته اون پستی که فرشته مهربان گذاشته بیشتر از اینها جای کار داره، که جای عنوان کردنشون نیست.)

دایی من هم گفتند که همچین حدیثی رو خوندن که ظهور در عید نوروزه، و نگفتند که منظور از این نوروز چیز دیگری بوده.

حالا شاید هم نظر شما درست باشه و معنیش روز نو شدن باشه، اما فکر می کنم خیلی ها این برداشت رو نداشته باشند.

به هرحال این هم ابهامیه که برای من منتهی به اطلاعات بیشتر می شه، اما توصیه این خواهرتون به همه دوستان همدردی اینه که سعی کنید کمتر توجیه کنید، خصوصا در این توجیهات عجله نکنید، چون خیلی از این احادیث جعلی هستند و تا وقتی که شما در پی کشف تناقضات و یافتن ریشه ها نباشید موفق به کشفشون نمی شید.

نکته سنج باشید و از نکته سنج ها استقبال کنید تا بتونید دینتون رو از این انحرافات پاکیزه کنید.

به هرحال قصد من اطلاع رسانی بود و می خواستم در گام اول یک تلنگر به باورهاتون بزنم.

موفق باشید.
    [/align]

11. 2 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (شنبه 22 اسفند 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

Array

فیلو سارای عزیز
    خیلی خوبه که انسان مطلبی رو که میخواد بگه با مطالعه وتحقیق بیان کنه ، اگه تو این مدت که افتخار آشنائی رو باهاتون دارم من رو اینجوری نشناخته باشی که "BABYدرخصوص مسائلی که قبلا مطالعه و تحقیق نکرده باشه اظهار نظر نمی کنه و هیچگاه هم در صدد توجیه افکار و اعمال خود و دیگری نبوده " قطعا کم کاری درمورد معرفی BABYازسوی من بوده. دقت نظرم هم خصوصا در موضوعات اعتقادی (اعتقادات مبنای افکار ،تصمیمات و اعمال هست) که از نظر من مهمترین موضوعات هستن هم در سطر اول مشهوده :
    "جمع بندی روایات معصومین در خصوص زمان ظهور ...." این یعنی اینکه روایات دیگه ای هم بدستمون رسیده که ممکنه مطالب دیگه ای گفته شده باشه مثل همین روایتی که بیان شد و ظهور رو در عید نوروز نوید داده .
    اما فیلو سارای عزیز چقدر خوب بود که در اظهار نظرهامون که از شنیده های این و آن بدست میاریم -ونه تحقیق و تتبع از روی مدارک و کتب مرجع - به همون اندازه لازمش بها بدیم . بهرحال از اونجائی که بنده شما رو بسیار فهیم و فکور شناختم و خوشحالم که در ارزیابیم اشتباه هم نکردم ، توصیه می کنم اضافه بر دریافت مشاوره از دائیتون یه فرصتی رو هم برا مطالعه از روی کتب معتبر که چند تائی رو معرفی می کنم اختصاص بدین:
    -مکیال المکارم
    - کمال الدین
    -منتخب الاثر
    - بحار الانوار ج 52

در پایان ضمن تشکر از توصیه بجا تون در خصوص باورها ، باور و اعتقاد خودم رو درخصوص حضرت مهدی (ع) و با افتخار اینگونه بیان می کنم :
    اینجانب اعتقاد دارم که مهدی(عج) پسر امام حسن عسکری (ع) و حضرت نرجس خاتون ، نهمین فرزند از نسل امام حسین (ع) هستند ، که در حال حاضر حجت خدا برخلق ، امام حی و ناظر براعمال ماهستند، در این کره خاکی زندگی می کنند و به امر الهی از دیده ما غایب هستند و روزی خواهد رسید که به امر خدا زمین رو از عدل و داد ، صدق وصفا و یک رنگی و هر انچه خوبیست پر خواهند کرد"
    و آرزویم اینستکه زنده باشم ودوران حکومت این مصلح جهانی رو درک کنم. به امید آنروز

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

[align=justify]BABY عزیز،

دوست بسیار محترم من،

چرا نیاز می بینید اعتقاداتتون رو برای من بازگو کنید؟

چرا اگر بگم در این مورد خاص از نظر من توجیه کردید، فکر می کنید منظورم این بوده که شما کلا انسانی هستید که بدون مطالعه و تحقیق صحبت می کنید؟ (تازه بعدش هم که توضیح دادم شاید نظر شما درست باشه.)

اصلا توجیه کردن که همیشه چیز بدی نیست، ما خیلی وقتها لازمه علت یک مسئله ای رو توجیه کنیم، چون خودش واضح نیست. مثل همین نوروز و روز نو شدن. و مسلما بعضی توجیهات موجه هستند و بعضی هم نه. در اینها که جای شکی نیست.

یادمه یکبار در مورد کلمات "معتقد" و "مذهبی" همین بحث بین ما رخ داد. و شما گفتید معتقد رو به معنای عرفش در نظر گرفته بودید. به نظر می رسه اینجا هم این "توجیه" همین بار معنایی رو براتون داشته. اما من معمولا کلمات رو به معنای اصلیشون استفاده می کنم.

به هرحال من خیلی وقتها از اساتیدم که دکترای ریاضی بودند شنیدم که این مورد رو نمی دونم...

در همین مسئله مورد بحثمون، دایی من یک آخوند ساده نیست، ایشون مدرس حوزه علمیه هستند، سالها عمرشون رو در این راه گذاشتند، و خیلی بیشتر از این کتابهایی که شما معرفی کردید رو مطالعه و شاید هم تدریس کرده اند، با این وجود راحت به من می گن، نمی دونم، باید برم بررسی کنم.

حالا چرا یک شبهه باعث می شه شما لازم ببینید کل اعتقاداتتون رو توضیح بدید؟ مگر من به باورهای شما اعتراضی کردم؟ یا اصلا برای من تفاوتی می کنه که شما به چه چیز اعتقاد دارید؟ شاید به نظر شعار بیاد (چون خیلی ها این ادعا رو می کنند) ولی من حقیقتا برای همه ادیان احترام قائلم.

و هرکس رو در چهارچوب باورهای خودش می سنجم. یعنی قبل از اینکه در موردش نظر بدم سعی می کنم اعتقاداتش رو بشناسم.

BABY عزیز، موضوع صحبت ما اعتقاد به ظهور داشتن و نداشتن نبود! خیلی ادیان به همچین چیزی معتقدند، و من برای اعتقاداتشون احترام قائلم.

من یک حدیث رو عنوان کردم که می گه ظهور روز عید نوروز اتفاق میفته، همین، چرا سخت می گیرید!

البته این طرز برخورد شما برای من آشناست، ولی بماند....

به هرحال من عذر می خوام که باعث ناراحتی شما شدم. باز هم نگید نه ناراحت نشدم، که این ناراحتی کاملا از برخوردتون پیداست. پس بدون تعارف عذرخواهی رو بپذیرید لطفا. [/align]

شاید بهتر باشه یکم بیشتر این کلمه "توجیه" رو رفع ابهام کنم...

وقتی من به داییم گفتم همچین حدیثی هست، ایشون گفتند باید ریشه هاش رو بررسی کنم، احتمالا معتبر نباشه.

اما شما گفتید منظور از این نوروز روز نو شدنه.

حالا شاید هم نظر شما درست باشه، من نمی دونم.

ولی "تعریف" اینکار می شه "توجیه". یعنی وقتی می گیم همین جمله درسته، اما نه به این معنایی که در ابتدا به ذهن می رسه.

حالا ممکنه این توجیه درستی باشه و منظور امام صادق هم همین روز نو شدن باشه، ممکن هم هست اینطور نباشه و این حدیث اصلا معتبر نباشه.

حالا منظورم واضح تر شد؟

آهان!!

شاید هم این جمله که در انتهای پست قبلیم گذاشتم باعث این واکنشتون شده:

اینکه گفتم می خواستم در قدم اول یک تلنگر به باورهاتون بزنم.

ظاهرا شما تصور کردید اعتقاد به "امام زمان" منظورمه. اما اینطور نبود. منظور من اعتقاد به ظهور ایشون در هر جمعه ای بود.

یعنی خواستم با این نکته شروع کنم که اگر حدیث دوم درست باشه، پس فقط در جمعه هایی که در نوروز هستند ممکنه این اتفاق بیفته. بنابراین بیشتر به عقل نزدیکه که این حدیث خیلی معتبر نباشه.

حالا شاید هم باشه، این فقط یک "شک" هستش.

دیگه واقعا نمی دونم چه چیزی از پست من باعث این واکنش شما شد! به هرحال هرچی بوده یا قابل توضیحه، یا توجیه! :P

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

Array

فیلوسارای عزیز
    فکر می کنم می تونیم این گفتگو رو با ارامش دنبال کنیم ، و با شنیدن نظرات همدیگه اونچه نادرسته تشخیص بدیم و تصحیح کنیم.

توجیه اگرچه در معنا چیز بدی نیست اما بار مفهومی منفی ای با خودش داره ، و برداشت من از توجیه : دست و پا زدن برا بیان یه موضوع غیر واقعی و نادرست بصورت درسته" ، یعنی موجه جلوه دادن.

در متن فوق می خواستم اینو برسونم که بهتره خودمون - مثل دائی شما- مراجعه داشته باشیم به کتب مرجع ، موضوعاتی رو که انسان با تحقیق بهشون می رسه بسیار ماندگارتر وعمیق تر از شنیده هاست.

اما من برخلاف تصور شما ("اصلا برای من تفاوتی می کنه که شما به چه چیز اعتقاد دارید؟")، وقتی کسی رو دوست خودم دونستم برام خیلی مهمه که چه جور اعتقاداتی داشته باشه ، رسم دوستی رو هم این می دونم که از قبل این دوستی یه آورده ای برا همدیگه داشته باشیم ، تاثیر وتاثر برهم داشته باشیم. (برداشت نکنید که BABY با پیروان مذاهب دیگه پیمان دوستی نمی بنده ، دوست هستم اما عمق دوستیم فرق می کنه)

اعتقادم رو به این دلیل نوشتم :
    - از شما تایید یا رد نخواستم ، اما بدم نمی اومد این باور برای دایتون بازگو می شد و اگر بخشی از اون با آموزه های دینی تطابق نداشت ایشون اصلاح می کردن. می دونید که این یه رسم خوب بوده درمکتب ما.
    - بیان کنم که "روز ظهور اینکه جمعه باشه یا یه روز دیگه" یه موضوع فرعیه در موضوع باور به مهدیه، و اگه دقت کرده باشین نیاوردم که "معتقدم مهدی در فلان روز ظاهر خواهند شد"
    - اینکه به این شکل اعتقادم رو گفتم نیم نگاهی هم به سایر معتقدان به باور کلی مصلح آخرالزمان هم داشتم ، اینکه برخی معتقدند
    -که او آمده و رفته
    - برخی او را پسر یه بزاز شیرازی می دونن
    - برخی معتقد به مسیح ، بودا، سوشیانس و... هستن.

در پایان بازهم میگم واقعا ناراحت نشدم ، کاشکی میشد الان که دارم این مطالب رو می نویسم شما چهره آروم منو میدید و زبان بدنمو حس می کردید.

15. کاربر روبرو از پست مفید baby تشکرکرده است .

baby (دوشنبه 24 اسفند 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

[align=justify]سلام

از طرف من از اولش هم با آرامش و محترمانه بود. همونقدر آرام و محترمانه که همیشه باهاتون صحبت می کنم.

ولی از پست قبلیتون نوعی ستیزه حس کردم. که خوشبختانه سوء تفاهم بوده.

اما در مورد این مسئله ای که صحبت می کنیم، یک سوء تفاهم دیگه هم وجود داره.

اینجا بحث اصلا اعتقاد به منجی نیست. در این مورد مسلما دایی من هم مثل بقیه مسلمون ها صددرصد با شما هم عقیده هستند.

و من هم کاملا آگاهم که اهمیت منجی در دین اسلام و بقیه ادیان فراتر از روز و ساعت ظهور هستش.

و این مسئله ای نیست که ما درموردش اختلافی داشته باشیم که بخوایم در موردش صحبت کنیم. (منظور اینه که اعتقاد اسلام در این مورد رو کاملا می دونم. و نیازی نیست برام توضیح داده بشه.)

اما موضوع بحث ما فقط صحت یک نقل قول از امام صادق بود، همین نه بیشتر.

حالا من منظورم این نیست که روز ظهور برای شما اهمیت اساسی داره. منظورم اینه که به هرحال همچین روایاتی هم هست دیگه...

البته یه پیشنهاد هم اینه که اصلا بی خیال شیم، نظرتون چیه؟

اما در مورد مراجعه به منابع اصلی و پرسش از دائیم که مطرح فرمودید، خب BABY عزیز، ضمن احترام به نظرتون من فکر می کنم این کار تقسیم کاری که ما انسان ها کردیم خیلی عاقلانه بوده.

یعنی من دیگه نمی رم پزشکی، کامپیوتر، یا علم حدیث بخونم.

شما یه شاخه ای رو انتخاب می کنید، من یک شاخه دیگه، بعد نتایج رو در اختیار همدیگه قرار می دیم.

مثلا دایی من می گه این حدیث رو فلان شخص از فلان شخص از فلان شخص نقل کرده که روزی در محضر امام صادق نشسته بودم و ایشون گفتند که ظهور در نوروز اتفاق میفته.

بعد میان این رابطه ها رو برام توضیح می دن، که مثلا فلانی اینطور شخصی بود و تا این حد می شه به حرفش اطمینان کرد و ... یا فلان شخص خیلی امین بوده و مورد تایید بوده و ...

حالا شما می گید من کار و زندگیم رو ول کنم برم علم رجال بخونم؟

باور کنید من از رشته م خیلی راضیم، علاوه این نه تنها من، که هیچ انسان دیگری نمی تونه همه علوم رو فرابگیره. فکرشو بکنید من برای اینکه بفهمم آب از چه ملکول هایی تشکیل شده باید برم شیمی بخونم، برای اینکه بفهمم تو کهکشان ما به چه سمتی میره باید نجوم بخونم و ...

من نهایت کاری که می تونم انجام بدم اینه که از تعداد بیشتری پرس و جو کنم (البته نه در مورد این حدیث چون اونقدرا برام اهمیت نداره) و نتایج رو کنار همدیگه قرار بدم. مثل وقتی که بخاطر یک مشکل جسمی با چند پزشک مشورت می کنم و فقط به نظر یکی اکتفا نمی کنم.

و البته من هم آدمی نیستم که فقط به نظر یک شخص راضی بشم. مگر اینکه اون موضوع برام مهم نباشه و فقط بخوام یکم پیرامونش اطلاع کسب کنم. [/align]

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)