به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 اسفند 88 [ 01:51]
    سطح
    30
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

اختلاف بین من و شوهرم

سلام دوستان
    این دفعه قصد دارم بیشتر بنویسم
    من مشکلی دارم با همسرم هر وقت دعوامون میشه ایشون عنوان می کنه که باید مرا طلاق بده من نمی دانم چه کار باید بکنم
    به هر حال دعوا بین زن و شوهر یه امر طبیعی است و اختلاف نظر پیش می اد ولی همسر من تنها راه حل رو طلاق می دونه
    و عنوان می کنه که چرا من به منزل پدر نمی روم و با طلاق مخالف ام
    واقعا نمی دانم چه کار باید بکنم خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید در شرایط سختی هستم

کسی نمی خواهد مرا کمک کنه

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

RE: اختلاف بین من و شوهرم

همسرت در چه نوع خانواده ای بزرگ شده ؟!
    از زندگی گذشته ی همسرت ،پدر و مادرش و...بگو .
    تا بعد به زندگی امروز تو و او برسیم .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

ما خیلی با خانواده همسرم رفت و امد ندارم و خیلی ازشون نمی دونم
    ولی می دانم که خانواده ارامی نیستند و مشکلات زیادی دارند

همسرم فردی تحصیل کرده است و من گمان می کردم خانواده اش در زندگی ما تاثیری ندارند ولی اینگونه نبود و دخالت های زیادی در زندگی من داشته اند و شوهرم هم همواره در دعوای بین من و خانوادهاش طرف اونها رو می گیره و نهایت تمام دعواهای ما هم به این ختم می شه که باید طلاق بگیریم
    و وقتی این راه پیشنهاد می شه من تسلیم تسلیم می شم و هیچ حرفی نمی زنم و گاهی هم التماس می کنم
    چون نمی خوام با دم شیر بازی کنم ممکنه همسرم کاری کنه که هردومون پشیمون بشیم
    من دو بچه هم دارم به خاطر اونها و به خاطر خودم دوست دارم زندگی ام حفظ بشه
    ولی من هم ادم هستم و گاهی از دستم در می ره و عصبانی می شم

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

Array

اختلافات شما بر سر خانواده ی همسرت است که منجر به بحث طلاق می شود ؟!

اگر اینگونه است تو تمبر جمع نکن .

اگر خانواده ای مشگل دار هستند چه لزومی دارد که ما هم به جمع جمیع مشگل داران بپیوندیم و بحث اضافه و یا درست کنیم؟! و کار را به جای باریک بکشانیم .

یا باور داری که این خانواده مسئله دار هستند یا باور نداری ؟ اگر باور داری رهایشان کن . به زندگی خودت و حفظ آرامش خودت و بچه ها متمرکز باش. تنها به آنها در حدی که مناسبات خانوادگی تعریف می کند احترام بگذار.

دخالت و اذیت و ..این دسته تصورات از طرف خانواده ی همسرت زمانی اتفاق می افتد که تو از خودت ضعف نشان دهی . اساسا کسی توانایی ناراحت کردن ما را ندارد مگر اینکه ما خودمان دلمان بخواهد از دست طرف ناراحت شویم . این اجازه را در روح و روان خودت به آنها نده . به آنها در درون بخند . برایشان دل بسوزان . ( اما خواهشا فقط دل بسوزان لازم نیست کار مهم تری انجام دهی مگر از تو طلب کمک بکنند در آن صورت با تشخیص خودت انتخاب کن که می خواهی کمک کنی یا نه .
    در صورت تصمیم بر قبول کمک کردن هم نیاز به شهادت نیست نه در مورد این خانواده و نه در مناسبات دیگر .

زندگی کردن خیلی هم سخت نیست ما سختش می کنیم . راحت باش .

از حرف و تهدیدهای شوهرت هم نترس . ترس برادر مرگ است . از هر چیزی که بترسی اتفاق می افتد . خودت را در موقعیتی قرار نده که مجبور به عقب نشینی باشی حال یا با انگیزه ی ترس و یا هر دلیل دیگر .

وقتی ما نقطه ضعف داریم و بدتر از آن نقطه ضعفمان را به نمایش عمومی می گذاریم چه توقعی است که طرف مقابل دعوت به سلطه جویی و سو استفاده نشود ؟!!!
    نترس . تو تلاش خود را برای بقای توام با آرامش زندگی ات بکن . 50 در صد ماجرا تو هستی . 50 در صد هم مردی است که در کنار تو زندگی می کند . پس اگر بخواهد و تصمیم بگیرد می تواند خواستش را عملی کند . پس ترس های تو کمکی به عدم تصمیم گیری های دیگران ندارد و مسلما بازدارنده نخواهد بود . اما به جهت حفظ آرامش خودت و بچه ها نترس اما کاری هم نکن که طرف مقابل را تحریک به حمله کنی .

5. 3 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (سه شنبه 04 اسفند 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

ANI عزیز ممنون از توضیحاتت خیلی استفاده کردم
    بله من موجود ترسوی هستم
    می شه لطف بفرمایید و چند راهکار به من بدید تا بتونم با این ترسم مقابله کنم
    و مهمتر از اون من نمی دانم با شوهرم وقتی راهکار طلاق را مطرح میکند چطور برخورد کنم و به او چه بگویم
    متشکر از راهنمایی های مفیدتون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

يك مقدمه:
    طلاق يعني پايان و اغلب كساني كه از طلاق به عنوان يك راه حل استفاده مي كنند، به دنبال سريعترين راه براي حل مشكل مي گردند. در واقع حوصله حل كردن و يا حتي فكر كردن به مشكل خودشان را ندارند. براي همين به نظرشان سريعترين و بهترين راه حل (كه همان پاك كردن صورت مساله است) را پيشنهاد مي كنند.
    يك نكته:
    نسخه پيچيدن براي بقيه، مخصوصا در مورد زندگي كار راحتي است. اما واقعا نتيجه گرفتن از آن بسيار زمان بر و طاقت فرساست. طاقت فرساست چون همه ما درگير مشكلات مشابهي هستيم و مي دانيم با يك پاراگراف و چند تصميم و چند روز صبر و تحمل، "واقعا" چيزي عوض نمي شود. براي همين اغلب سعي مي كنيم "همدردي" كنيم.
    راه حل پيشنهادي من (اگه مشكل خانواده همسرتون هستند):
    اغلب خانمها، به مادر شوهر خودشون به چشم رقيب نگاه مي كنن و گاهي هم با توهين هاي خواسته يا ناخواسته همسر خودشون رو روي اين مساله حساس مي كنند. به هر حال مادر عزيز ترين آفريده ي خداست و پسر نمي تونه به مادرش محبت نكنه. متاسفانه اين احساس غلط رقابت عشقي توي خانمهاي ايراني هميشه مشكل سازه. مي دونم كه براتون غير ممكنه ولي اگه رابطه تون رو با مادر همسرتون بهتر كنيد و از اون با احترام (يا لا اقل بدون بي احترامي) ياد كنيد، احتمالا رابطه شما هم بهتر ميشه.

8. 4 کاربر از پست مفید mostafun تشکرکرده اند .

mostafun (سه شنبه 27 بهمن 88)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

Array

اول از همه خیر مقدم به mostafun . کم پیدا هستید آقا ؟! چه سعادتی که دوباره تشریف آوردید . به هر حال خیلی خوشحال شدم . امیدوارم روزگار به کام باشد .

و اما گرداب و ترس های او
    منشا ترس ها عدم آگاهی و خیالپردازی و عدم حس اعتماد به نفس است .
    شب و روز چه فرقی با هم دارد ؟چرا بعضی از شب می ترسند ؟ می ترسند تنها بخوابند ؟ می ترسند تنها دستشویی بروند و...چرا ؟!
    چون در روز وسعت دید بیشتری داریم و احساس می کنیم که بر اوضاع و پیرامون خود تسلط کامل داریم . آیا واقعا اینگونه است ؟!!
    و لی در شب به علت تاریکی ( دقت کن فقط تاریکی ) دید ما محدود می شود ( عدم آگاهی ) با محدود شدن دید ما کنجکاوی اینکه در اطراف و پیرامون ما چه می گذرد !!!! و در مرحله ی بعد از تاریکی در ذهن خیالپردازی می کنیم مثلا اگر دزد بیاید و..!! و شروع می شود شاخ و برگ دادن به موضوع اگر دزد بیاید و..!!! ( خیالپردازی )
    و حس عدم اعتماد به نفس شکل می گیرد و ترس بزرگ تر می شود .
    مثلا فردی که از شب می ترسد از هیولا و دزد و سرقت و آدم ربایی و قتل و.... حرف می زند . آیا واقعا همه ی اینها حقیقت دارد ؟! یا اگر حقیقت دارد آیا این مسائل کاملا منحصر به اتفاقات شب است ؟!!!

برای رهایی از یک ترس باید آن را ریشه یابی کنی درست مثل همین مثال شب و روز . اما شاید مجبور باشی به کودکی خود نیز سرک بکشی . شاید خیلی از ترسهای ما بازنوازی خاطره ای باشد از دوران کودکی .
    مثلا پدرو مادر مشاجره کرده اند و من از نگاه یک کودک ناظر بر ماجرای مشاجره ی آنها بوده ام و برداشتهای خودم را در آن سن و سال از بحث طلاق و مشاجره ی پدر و مادر داشته ام و مشاجره ی آنها در کودکی در من احساس ترس کرده و این حس با من به بزرگ سالی هم آمده .
    در حالی که واقعا علت در دوران کودکی این بوده که مثلا آنی دوست نداشته پدر و مادرش با هم نامهربان باشند و سر هم فریاد بزنند و .... آن ها هم هیچگاه از هم طلاق نگرفته اند اما همان خاطره ی یک مشاجره در ضمیر ناخودآگاه من جا خوش کرده و با کوچکترین احساس خطری ترس به سراغ من می آید .

بعضی از ترسها واکنش عادی و طبیعی نسبت به مسائل پیرامون ما هستند مثلا ترس از آتش سوزی . تو باید احساس خطر کنی تا از یک فضایی که در حال سوختن است و شعله ها قد کشیده اند و از دست تو هم کاری برای خاموش کردن آن بر نمی آید فرار کنی و.... می بینی احساس خطر و ترس در کنار هم در اینجا سازنده است .

اما ترسهای ناشناخته و دروغی . احساس خطرهایی که واقعی نیستند اما وجود دارند . آنها باید ریشه یابی شوند .

و اما همسرت

دوست ندارم وقتی صدای کسی را نمی شنوم و مسئله اش را نمی دانم حرفی بزنم چرا که حرف من نسبت به تعاریف تو معنا می یابد نه از دیدگاه مثلا همسرت .

اما اگر فرض را بر این بگیریم که تو درست درک کرده و انتقال داده باشی . افرادی که در جریان بحران های کوچک صحبت از جدایی می کنند این افراد اعتماد به نفس پائین دارند و حرفهای mostafun کاملا درست است . این دسته از افراد در خود توانایی مدیریت بحران را نمی بینند و بلافاصله کوتاه ترین راه را انتخاب می کنند تا سرپوشی برعدم توانایی های خود بگذارند .
    به واقع هم شاید ناتوان نباشد و بیشتر کلمه ی نابلد درست تر هست .

این گروه نمی خواهند تلاش بیشتری بکنند و با مسائل جدید روبه رو شوند و راهکارهای جدید را امتحان کنند . به نوعی آنها اسیر ترس ها و حس عدم اعتماد به نفس و آلودگی های روحی خود هستند . ترس از پذیرش اشتباه - ترس از تغییر و پافشاری بر روی درست بودن باورها ی شخصی - ترس از اینکه حس کنند مثلا قدرت خود را از دست داده اند و....

توصیه می کنم به اتفاق همسرت به نزد مشاور و یا دکتر روانشناس بالینی مراجعه کنید و مسائل را ریشه یابی کنید . امروز شاید این مسائل به نظر کوچک و پیش پا افتاده باشد اما در مرور زمان بزرگ تر و ریشه ای تر می شوند و هر چه سن و سال بالاتر برود راه درمان و پیشگیری سخت تر می شود .

10. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (سه شنبه 04 اسفند 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

مشکل من با خانواده شوهرم به دلیل راهنمایی های غلطی است که به شوهرم می کنند که چطور با من برخورد کند . از این ناراحتم که خانواده همسرم سعی کرده اند مرا کوچک کنند و....
    ولی همسرم هیچ وقت نفهمید من از چه چیزی ناراحتم و یا اینکه متوجه می شود ولی به روی خودش نمی اورد
    در مورد ترس ها هم نمی دانم منشا واقعی این ترس ها چه می تواند باشد ولی یه چیز را به خوبی می دانم که من عاشق زندگی ام هستم من عاشق شوهرم و عاشق بچه هایم هستم من عاشق تمام اون چیزهایی هستم که توی این مدت بدست اورده ام با تمام وجودم دوستشون دارم و نمی خوام از دستشون بدم چون برای بدست اوردن هر کدوم از اونها بی نهایت تلاش و کوشش کرده ام
    شاید وابستگی من به چیزهایی که خداوند لطف کرده و به من عطا کرده به حدی است که نمی توانم تصور کنم روزی یکی از اینها را نداشته باشم
    ولی همسرم برای حفظ این زندگی در ظاهر تلاشی نمی کند و با هر دعوایی که بین من و خانواده اش می شود از کوره در می رود و بحث طلاق را پیش می کشد
    نمی دانم چطور باید برخورد کنم تا به خودم و همسرم کمک کنم این مشکل حل بشه

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلام گرداب... دوستان توضیحات مفصل و خوبی دادند.. و جای بحثی نیست تنها چند نقطه اهمیت دارد:

یک: از آنجا که پسران در هر دوره سنی یک نوع احساس محبت و وابستگی نسبت به مادر خویش دارند این طبیعی هست که برای انتقال این حس از شیوه های مختلفی استفاده کنند.. اما اغلب افراد در انتقال این حس موفق نبوده و از راه های ناصحیح از جمله: (توجه و تکیه بیش از بر سخن مادر که تاثیر مستقیمی بر زندگی مشترک دارد) استفاده می نمایند.

دو: حال وظیفه ما به عنوان یک همسر در قبال این گونه افراد چیست؟؟

الف) عدم تایید و یا تکذیب مادرشوهر در پیش شوهر و دیگران... بخصوص در روابطی که بین خود و همسرتان دارید هرگز سعی نکنید که اشتباهات مادر و خانواده او را به ایشان گوشزد نمایید..
    دقت کنید حتی وقتی همسرتان خود از مادرش و خانواده اش ناراحت است و از آنان انتقاد می کند شما نباید واکنش نشان دهید و یا او را همراهی کرده و در جهت عملکرد خانواده اش سخنی بگویید... این امر در تعریف مادرشوهر از زبان همسر نیز صادق است.. هرگاه همسرتان از مادرش تعریف می کنید شما آتیش تعریف را بیشتر نکنید.

ب)اغلب افرادی که تحت تاثیر کامل خانواده خویش هستند.... افرادی را شامل می شوند که خانواده از آنان انتظارات بالایی داشته ..تا حدی که استقلال عمل را از او گرفته اند.. به همین دلیل در اوایل دوران رشد همیشه در این گونه افراد نوعی "احساس گناه" و "جبران" زحمات خانواده تا آخرعمر دیده می شود. توصیه بر این است در این گونه موارد با احترام به حس همسرتان محبت زناشویی را به شکل گسترده تری ارائه دهید.

سه: دادن حس عزت نفس به همسر... تعریف و تمجید از او... گفتن سخنانی از جمله:: من همیشه به داشتن شوهری به مانند تو افتخار می کنم.... همیشه قدر زحماتت را می دانم... از اینکه مرا هم مانند خانواده ات دوست داری سرشار از عشق می شوم.
    .................................................. ....................................

چهار: گرداب عزیز شما بجای اینکه به مقابله خانواده شوهرتان بپردازید و یا از توجه بیش از حد او ناراحت شوید باید به گونه ای عمل نمایید که ""خود جزئی از خانواده آنان بحساب آیید"" در این صورت در امان خواهید بود.

در ضمن حکم "طلاق" هرگز بدون دلایل موجه صادر نمی شود... نگران نباشید.

موفق باشید

13. 4 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (پنجشنبه 29 بهمن 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

متشکرم نقاب عزیز از راهنمایی ها و راهکارهای عملی مفیدتون
    چشم 3 راه کار ارائه شده را به کار خواهم گرفت ولی راه کار چهارم قدری سخت است که من جزی از خانواده همسرم به حساب بیایم چون اصولا خانواده همسرم تمایل ندارند مسائل شان را دیگران بدانند
    اما من هنوز نمی دانم به هنگام مطرح شدن این بحث از طرف همسرم چه کار باید بکنم اگه دوستان لطف کنند و راهنمایی ام کنند سپاسگذار می شوم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)