به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

چه هدیه ای مردان را خوشحال می کند؟

به بهانه نزديك شدن به جشن اسفندگار يا سپندار مذگان(روز عشاق ايراني)

خدا را شکر زودتر از آنچه که فکر مي کردم موفق شدم اين مطلب را بنويسم و تقاضا دارم که همه آن را بخوانند مخصوصا خانم ها تا در هديه دادن به مردان دچار سر گيجه نشوند . اميدوارم که لذت ببريد .

هميشه خريدن هديه براي مردان مشکل بوده است . با رسيدن مناسبتهاي مختلف با خود ميگوييم:"چه هديه اي به او بدهم تا واقعا دوست داشته باشد و خوشش بيايد؟ "

اگر شما همسري را داريد که هرچيزي را که بخواهد دارد،باز هم بايد هنگام خريدن هديه دقت کنيد.خريدن هديه براي مردان مخصوصا چيزي که واقعا دوست داشته باشند کار مشکلي است . زماني که احساس مي کنيد هيچ هديه عالي براي شاد کردن يک مرد نداريد ،اين نکات به نظر بنده به شما کمک مي کند که از روانشناسي هديه دادن به مردان آگاه شويد و هديه اي منحصر به فرد انتخاب کنيد .

1.کاربردي فکر کنيد نه احساساتي: پروفسور مارگارت راکر دکتراي روان شناس و کارشناس در حوزه هديه دادن مي گويد:"در يک رابطه،مردان بيشتر از زنان دوست دارند هديه اي دريافت کنند که بيشتر از ميزان پول پرداخت شده،کاربرد داشته باشد .به طور مثال ممکن است زني از يک خانه پر از گل رز هيجان زده شود ،اما يک مرد ترجيح ميدهد وسيله اي قابل استفاده داشته باشد .پس به عنوان هديه براي يک مرد به يک توپ فوتبال فکر کنيد تا نامگذاري يک ستاره به نام او و يا يک جفت دمپايي به جاي يک شي تزئيني .

2.به آنچه که مي خواهد گوش بدهيد:به نظر من معمولا خانمها با اشاره هايي غيرمستقيم در مورد هديه مورد علاقه خود صحبت مي کنند،اما مردها دوست دارند آنچه را که مي خواهند به طور مستقيم بگويند . به جاي اينکه بيرون برويد و يک هديه سورپرايز بخريد،به راحتي خريدن آنچه که مرد خواهان آن است ، ميتواند هديه اي ايده آل باشد . نکته کليدي اين است ، به چيزي که يه مرد ميخواهد توجه نشان بدهيد و بخريد نه چيزي که شما ميخواهيد و يا فکر مي کنيد که او ميخواهد .

3.هديه خود را مطابق با علاقه او تهيه کنيد: زماني که به دنبال هديه اي کاربردي براي مردان هستيد اطمينان حاصل کنيد که هديه شما مطابق علاقه اش باشد. مثلا اگر علاقمند به باغباني است ممکن است از داشتن يک گياه خاص و يه يک وسيله باغباني خوشحال شود . تماشا کردن فيلم را دوست دارد؟شايد يک دستگاه پخش DVD ، يک سيستم صوتي و يا يک سري CD و DVD او را خوشحال کند .

4.از دادن هداياي کلي و سرسري خودداري کنيد: بيشتر ، خانمها از اين روش هديه دادن استفاده مي کنند تا آقايان{بيچاره آقايان که وقتي مشاجره اي يا چيزي هم با خانمشون پيش مياد بايد سرزنش شدن از طرف خانمشون را تحمل کنند که هي ميگن:تو آرزوهاي من را برآورده نکردي،هديه خوبي واسا من نمي خري و... که مرد بيچاره هم از سر کم حرفي تسليم زنش ميشه.اما من در اينجا از حقوق مقدس مردان دفاع ميکنم،ادامه مطلب را ببينيد}. بيشتر مردم از جمله مردان براي هداياي سرسري و کلي ارزشي قائل نيستند.هداياي کلي و سرسري،مثل جوراب و لباس زير که هر سال به مردي هديه داده ايد {مخصوصا در عيد}،هداياي بي بها و کم ارزش تلقي مي شوند .

راکر مي گويد:"چيزي را که در گنجه داريد و آن را به هرکسي ميتوان هديه داد ، هدايايي کم ارزش هستند."

5.هديه اي جالب بدهيد: معمولا مردان از هديه هايي جالب خوششان مي آيد.البته استثنا هم وجود دارد . کساني که حقوق ثابت دارند ترجيح مي دهند چيزي را داشته باشند که نياز دارند.نکته کليدي يافتن چيزي است که مردان از آن استفاده خواهند کرد و کاربردي باشد،اما چيزي که در عين مورد استفاده بودن،جالب هم باشد،نه چيزي که فقط مربوط به کار باشد . براي مثال خريدن يک ست ابزار نجاري ،براي يک مرد مثل خريد يک جاروبرقي براي يک خانم است ،مگر اينکه مرد علاقمند به کارهاي چوبي و نجاري باشد و شما آن وسيله خاص را مورد نياز او ببينيد .

6.در خريدن هديه کمي فکر کنيد: مردان هم دوست دارند حس کنند که مورد توجه اند و يک هديه بافکر ميتواند به آنها اين احساس را بدهد که مورد علاقه و مورد حمايت هستند . چه چيزي يک هديه را با فکر مي کند؟ پيدا کردن چيزي که او مي خواهد و به آن علاقمند است.در سايتهايي که هداياي جالب و منحصر به فرد پيشنهاد مي کنند ، جست و جو کنيد . به طور جايگزين ، بعضي وقتها هديه اي که خودتان براي او درست مي کنيد مي تواند بهترين گزينه باشد . مثل تصويري که خودتان طبق سليقه او نقاشي کرده ايد ، يا يک جعبه از شيريني هاي خانگي مورد علاقه اش .

-----------------------------------------
    http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/128496.php

2. 5 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (چهارشنبه 12 اسفند 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

RE: چه هدیه ای مردان را خوشحال می کند؟

به نظر من هيچ چيز مثل يك هديه ي "ارزان" قيمت يك مرد را خوشحال نمي كند!

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 اردیبهشت 03 [ 12:22]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,080 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafun
    به نظر من هيچ چيز مثل يك هديه ي "ارزان" قيمت يك مرد را خوشحال نمي كند!

به این نظر گوش ندهید...

من خودم چون ساده زیستم و اهل تجمل نیستم در گرفتن هدیه بسیار قانع هستم.
    کافییست هدیه یک منزل مناسب (حداقل هزار متری)، یا خودرو (ترجیحا خارجی)، باشه خوشحال می شم.
    البته اگر یه مزرعه در لواسانات یا یک ویلا در شمال هم باشه برام جالبه....

اما اگر اینها برای همسرم امکان نداشت تمایل دارم به جاش ، به هم لبخند هدیه کنه.
    اما لبخندی دائمی. گاهی فکر می کنم این لبخند مثل نفس هست. باید همیشه باشه، چند لحظه قطع بشه کار تمومه.

حالا دیگه انتخاب با همسرم .....
    (باید حق انتخاب را به او بدهم مگه نه )

5. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 20 بهمن 89)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,250

Array

الااااااهي .....چه مردان قانعي....خدا حفظتون كنه اما خب گاهي بايد بيش از اين هداياي زيبا مثل خنده و انرژي مثبت و ....ارائه كرد.......
    من هميشه مشكل داشتم كه چي براي پدر شوهر برادر شوهر و از همه مهم تر خود جناب شوهر بخرم....فكر كنم بقيه هم اينطور بودن

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 اردیبهشت 03 [ 12:22]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,080 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام

- برای شوهر و برادر شوهرت پیشنهاد می دهم یک عکس (ترجیحا پدر شوهر و برادر شوهر و شوهرت در آن باشند) را خودت یا یکی که فتوشاپ بلد هست، بدهی قشنگ تزئین کنند و یک قصار ، یک بیت شعر زیبا هم متناسب زیرش بیاری و بعد قاب کنی.

- برای شوهرت هم می توانی تعداد قابل ملاحظه ای از سکه هایی که به عنوان مهریه برایت در نظر گرفته، طی یک نامه سپاسگزاری و عشقولانه بهش ببخشی. (البته اگر سکه نیست ، باید روش دیگه ای در نظر گرفت)

این کار به صورت مستمر و سالانه موجب اعتماد سازی و رضایت می شود.
    مثلا فرض کن خانمی که 500 سکه مهریه دارد. می تواند در صورتیکه زندگیشون عالی پیش می ره سالیانه 10 تا ببخشد.
    البته این نسخه فقط برای خانواده های موفق ، بالنده یا رو به بهبودی می تواند مفید باشد
    .

شنیدید که گفته اند مهریه را کی داده ، کی گرفته.
    این مثل معمولا در زندگی هایی صادق هست که از هم نمی پاشد. و البته در بعضی زندگی هایی که خانمی می خواهد از شر شوهرش راحت شود مهریه را می بخشد.

اما در زندگی های موفق معمولا مهریه نقش فانتزی داری و نقشی ایفا نمی کند. اینطوری مهریه نقش مفیدی ایجاد می کند.

البته یه نکته :
    منتظر عکس العمل آقا هم باید باشید. اگر این عمل شرایط بهتری ایجاد کرد. یا مثلا آقا هم سالانه سعی کرد تعدادی از این سکه ها را به شما هدیه کنه، معلوم میشود این روش درست استفاده شده است.
    اما اگر دیدید آقا داره متوقع میشه، سریع از این عمل دست بکشید. (تا بعدا نفرینتون گریبانگیر من نشه)

---------------------------------------
    پاورقی مهم:
    این پست کاملا نظر شخصی هست و مبتنی عینی بر نظرات روانشناسی نیست. اگرچه می تواند با در نظر گرفتن جوانب کار برای بعضی ها روش مثبتی قلمداد شود.

8. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 12 اسفند 88)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,250

Array

به به.....جناب مدير احيانا اين هديه زيادي به نفع شوي گرام نيست خدايي نكرده؟؟؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)