به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: +قطع ارتباط

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 آبان 90 [ 14:45]
    سطح
    42
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 154
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

+قطع ارتباط

سلام اقای سنگ تراشان و دیگر دوستان گرامی. امیدوارم که همیشه خوب و سلامت باشید . زیاد اهل مقدمه چینی نیستم پس سریع می رم سر اصل مطلب.
    من دختری هستم که 19 سالمه. تابستان امسال در دوره دانشپذیری دانشگاه پیام نور شرکت کردم و در انجا تلخ ترین اتفاق زندگیم افتاد. من خانواده ی نسبتا راحتی دارم و توی ارتباط با پسرها معمولا مشکلی ندارم. ولی تا به حال هیچ دوست پسری نداشتم تا تابستان امسال که از سر ترحم و دلسوزی با پسری که از هیچ نظر مثل من نبود دوست شدم. اون پسر یک سال از من کوچیک تره و سطح مالی زیاد مناسبی ندارن که البته خودش کار می کنه و مادرش هم مریضه. من به خاطر این مسایل دلم خیلی براش سوخت و با اینکه اصلا ازشون خوشم نمی یومد با هاش دوست شدم. و اینم بگم که منم اولین تجربه ی دوستی ایشون بودم. البته قرار بود که من فقط تا موقع امتحانا یعنی تا شهریور با ایشون باشم که متاستفانه نشد. ایشون از من چیزایی می خواد که من نمی خوام و دوست ندارم که انجام بدم. مثلا می گه بیا با هم بریم بیرون که من حتی دوست ندارم یه قدم با ایشون راه برم. اون می گه عاشق منه ولی به نظر من اون فقط داره به خودش تلقین می کنه که عاشق منه . به خدا من دختر مغرور و متکبری نیستم ولی از این که احساس می کنم از اعتمادی که خانوادم به من داشته سو استفاده کردم احساس عذاب وجدان گرفتم . من از اواخر مرداد با این اقا پسر هستم که البته به خاطر ماه رمضان و یک مسافرتی که برام پیش اومد رابطمو برای 2 ماه باهاش قطع کردم. البه 2 ماه متوالی نبود. که بعد از 2 ماه یکی از دوستان ایشون به من گفت تو داری اینو دیوونش می کنی. و به قول خودش الان دارم مریضی اعصاب می گیرم. و من راضی به این چیزا نیستم. اما نمی دونم چه جوری باید رابطمو باهاش تموم کنم که اونم ضربه نخوره به خاطر این که روحیه فوق العده حساسی داره . ببخشید که خیلی پر حرفی کردم ولی خواهش می کنم که بهم کمک کنید. واقعا ازتون ممنونم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 بهمن 86 [ 12:39]
    سطح
    39
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 23 در 13 پست

Array

RE: قطع ارتباط

با سلام خدمت شما.
    ماهیت رابطه ی شما از سر دلسوزی و رابطه ی ایشون بیشتر برای تفریح و لذت بردن و داشتن اوقات خوب با شما بوده پس می تونیم بگیم که هر دوتای شما به علت نیازهای روان شناختی خودتون که خیلی هم مهم بود با هم ارتباط برقرار کردید. مساله ای که معمولا بهش فکر نمی کنیم همین هدف از ارتباط یا عاقبت اندیشی در ارتباط هست که به جای کنترل و اداره ی یک ارتباط کمک کننده اون رو برامون دردسر ساز می کنه. من فکر می کنم راه سختی در پیش نداری چون با انتخاب وارد شدی و با انتخاب می تونی کنار بکشی اما با احتیاط...
    برخی از تماس های دوست ایشون برای کنترل کردن رفتارهاتون و سوق دادن رفتارتون در جهت میل و خواسته ی ایشون بوده . در حقیقت ایشون خواستند که با این کار شما رو تحت تاثیر قرار بدن و به دوستتون وابسته کنند که شما هم خیلی جدی گرفتید. به این وضعین می گن " افتادن و یا گیر کردن در رابطه " که قدرت تصمیم گیری فرد پایین می یاد. به نظر من شما از قرارها و تماس ها شروع کنید و اون رو کنترل کنید تا از میزان وابستگی و متعاقب اون نگرانی شما کاسته بشه و بعد اینکه توی این جریان شما مسئولیتی در قبال مریضی اعصاب و دیوونه بازی ایشون نداری بلکه فقط در قبال تک تک انتخاب هایی که از طلوع صبح تا غروب خورشید می کنی مسئول هستی .....
    پس یادتون باشه که بعضی ها از شما نقطه ی ضعفتون که همون دلسوزی بیش از اندازه هست رو گرفتن و فعلا با پیدا کردن پاشنه ی آشیل سعی در ادامه دادن رابطه و عمیق کردن تعلقات کاذب هستند. ازین جهت کاذب که فعلا شما راغب به ادامه نیستید و تحت فشار هستید و دارید خود کاذب خودتون که همون خود نگران و وابسته هست رو معرفی می کنید که هر چه زودتر باید جلوی اون گرفته بشه ......
    موفق باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)