به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

Threaded View

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,046 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: تاریخچهٔ جنسی‌ همسر آیندتون چقدر براتون مهمه

با سلام
    عجب! بعضی تاپیک ها چقدر زود جلو می ره!
    من قبل از هر چیز معذرت می خواهم که مجبورم این سئوال را کلی تر و گسترده جواب بدهم، چرا که این مشکل به صورت های مختلفی مورد سئوال قرار می گیره و من سعی می کنم جوابم معطوف به آنها هم باشد.
    یه نگاه اجمالی به نظرات دوستان انداختم. ضرورت دیدم به چند نکته بر اساس تجارب مشاوره ای خودم ، اشاره کنم.
    یکم: گذشته و سوابق دختر یا پسر یکی از منابع اصلی و مهم شناخت آن هاست.
    لطفا توجه کنید بحث تاریخچه جنسی قبل از ازدواج خودش زیر مجموعه و بخشی از سوابق و گذشته عمومی فرد هست.
    اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم. تقریبا اکثر شناخت ما نسبت به همسرمان و معیارهای مد نظرمان به سابقه و گذشته او مرتبط می شود. یعنی ما کمتر باید روی آرزوها و یا آینده های احتمالی طرف مقابلمان تمرکز کنیم
    معمولا آینده آدمها در امتداد گذشته آنهاست. بی توجهی به خصوصیات فردی و شخصیتی آنها، عادتها، علایق، رفتار و احساسات آنها در گذشته ممکن است موجبات افسوس ما را در آینده، فراهم کند.
    پس اگر بخواهیم گذشته فرد را از آینده اش به طور قطع و صد در صد جدا کنیم، ریسکی هست که انجامش به خود ما مربوط می شود.

دوم:اما در کنار گذشته های فیکس و ثابت شده قبلی، به خاطر پویایی انسان ،احتمال تغییر، همیشه محتمل هست.
    اما نکته بسیار بسیار مهم اینست که ما چه زمینه ها و بسترهایی در آینده به وجود خواهیم آورد که بتوانیم آینده همسرمان را از گذشته متفاوت کرده و بهبود بخشیم. و آیا آن فرد خودش هم خواهان تغییر هست.
    شاید شنیده باشید که کسانی بوده اند که پس از ازدواج، زندگی متفاوت از گذشته شروع کرده باشند، اما آیا این افراد در اکثریت هستند.

بگذارید یک مثال بزنیم:
    اگر شما چنین سوابقی را در مورد فردی که خواهان ازدواج با او بودید به دست می آوردید که:
    1 – او معتاد بوده است
    2 – هوسباز و تنوع طلب بوده است.
    3 – بی مسئولیت و تنبل بوده است.
    4 – پرخاشگر و سخت گیر بوده است
    5 – بدبین بوده است
    6 – خوشگذران و اصطلاحا رفیق باز بوده است.
    7 – نسبت به کار و دوستان و ... بی تعهد بوده است.

آیا با وجود چنین گذشته ای می توانستید صرف اینکه این انسان احتمال دارد در آینده دست از همه اینها بکشد، با او ازدواج کنید؟
    نکته ای که در این بند می خواهم اشاره کنم اینست که اگرچه انسانها ممکن است در آینده متفاوت از گذشته رفتار کنند، اما این نیاز دارد که همسرشان با تحمل و پذیرا بودن و تحمل سختی های بسیار و با کسب مهارتها و آگاهی زیاد بستر را فراهم کنند و همه اینها فقط به مرور زمان و تدریجی بوده و به شرطی امکان پذیر هست که خود فرد کاملا خواهان تغییر باشد.

سوم:
    اما مسئله ای که لازم می بینم در مورد این تاپیک یعنی تاریخچه رابطه جنسی به آن اشاره کنم حساسیت های فردی ، مذهبی، اعتقادی و ... خود فرد هست
    .

همانطور که در جواب دوستان می بینید بعضی فاقد چنین حساسیت هایی هستند. و اساسا یک ارتباط عاطفی دختر و پسر ، یا یک رابطه جنسی قبل از ازدواج را یک خطای معمولی (یا حتی یک تجربه معمولی)می دانند. یقینا اینها پس از ازدواج هم نسبت به بروز احتمالی چنین خطاهایامسائلی کمتر آسیب پذیر بوده و با سعه صدر بیشتری در درمان آن اقدام می کنند.
    ما در مشاوره موارد زیادی داریم که علیرغم چندین مورد ارتباطهای خارج از کانون خانواده ، زوجین جهت حل مسئله به مشاور مراجعه می کنند، در حالیکه در خانواده هایی به محض متوجه شدن رابطه خارج از خانواده به دادگاه خانواده مراجعه کرده و به کمتر از طلاق راضی نمی شوند.
    پس به نگرش فردی خود ما (در مورد مسائل احساسی و جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج) نیز بستگی دارد.

یکی از عزیزان اشاره کرده است که ممکن است فردی قبل از ازدواج چنین روابطی نداشته باشد و بعد از متاهل شدن چنین رابطه ای را پیدا کند.
    این موضوع می تواند درست باشد، ولی آیا احتمال وجود چنین رابطه ای ما را بر آن می دارد که به استقبال چنین ریسکی برویم.
    بله درست است، خیلی از افراد قبل از ازدواج معتاد، هوسباز، بی مسئولیت و ... نبوده اند ولی پس از ازدواج چنین شده اند، اما فراموش نکنید این هم بر می گردد به بند دوم، یعنی بستر جدیدی که در خانواده ایجاد شده است به علاوه نوع شخصیتی که فرد داشته است دست به دست هم داده است تا چنین خطاهایی به ظهور برسد یا تشدید پیدا کند.
    خلاصه و نتیجه گیری:
    تاریخچه جنسی گذشته فرد، یکی از معیارهای مهم ارزیابی فرد بوده و مهم تلقی می شود، و این مسئله وقتی مهمتر هست که خود فرد نیز روی این مسئله بسیار حساس بوده و مهم بداند.
    به هر حال همانطور که خداوند توبه را قرار داده است و گذشته را می بخشد، ما انسانها هم می توانیم نسبت به گذشته اغماض کنیم مشروط بر اینکه هیچ تکراری در کار نباشد و فرد از خطای گذشته خود ، پشیمانی قلبی پیدا کرده باشد. و ما هم از نظر سعه صدر و تحمل و پذیرا بودن این توان را داشته باشیم که او را در فشار قرار ندهیم تا به مرور راه خودش را بیابد.

2. 12 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 26 خرداد 93), del (دوشنبه 26 خرداد 93), hamdan (جمعه 31 مرداد 93), oldsnake (جمعه 27 اردیبهشت 92), toojih (یکشنبه 20 بهمن 92), مدیرهمدردی (جمعه 08 دی 91), zzzz (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)