به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

تاریخچهٔ جنسی‌ همسر آیندتون چقدر براتون مهمه

سلام به همه

می‌خوام بدونم تاریخچهٔ جنسی‌ همسر آیندتون چقدر براتون مهمه...

منظورم ارتباط عاطفی و جنسی‌ با دختر یا پسر پیش از ازدواج هست...

یعنی‌ می‌خوام بدونم برا خانوما چقدر مهمه همسرشون پیش از ازدواج با کسی‌ نباشه یا اگه بوده ارتباط جنسی‌ نداشته باشه...

و همینطور برا آقایون...

آیا مثلا در مورد خانوما، اگر متوجه بشن خاستگارشون پیش از ازدواج با چند تا دختر دوست بوده براشون مهمه؟

یا کمی‌ جدی تر اگه پیش از ازدواج سکس داشته این براشون مهمه؟

آقایون چی‌؟

اگه متوجه بشن، دختری که رفتن خاستگاریش دوست پسر داشته براشون مهمه؟
    اگر آره این معنیش این هست که الزاما خودشون از اینجور روابط نداشتن که حالا چنین انتظاری دارن؟

در مورد مبحث سکس، باید توجه داشت که این روز‌ها هیچ محدودیتی نه برای پسرا هست نه دخترا...

تعریف من از سکس ارتباط جسمی‌ هست به معنی‌ هم آغوشی و الزاما منظورم نزدیکی‌ کامل نیست

ضمنا سوال دیگه‌ای که مطرح می‌شه این هست که اگه طرف بهتون دروغ بگه و بد از ازدواج متوجه بشین چیکار می‌کنین؟

اگه آقایون و خانمها کمک کنن فکر می‌کنم تاپیک خوبی‌ بشه

جواب‌هاتون میتونه به خیلیا کمک کنه...

یکیش خود من

ممنون

کامران

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,458 در 1,179 پست

Array

RE: تاریخچهٔ جنسی‌ همسر آیندتون چقدر براتون مهمه

ببینید ما وقتی ازدواج می کنیم و به همسر خود ""بله"" می گوییم در واقع به تمام بعد جسمی.. روحی...احساسی...معنوی...مادی.. .... او نیز ""بله"" می گویم.
    اما مسئله تاریخچه جنسی>>>اصولا در فرهنگ ایرانی "محجوب" بودن و "پاک"(از لحاظ جنسی) بودن دو اصل بسیار مهم تلقی می شوند. و چون ما هم در چنیبن فرهنگی زندگی می کنیم قطعا تحت تاثیر آن دو اصل قرار خواهیم گرفت.
    ولی چرا با این همه سخت گیری و تکیه بر این دو اصل بازهم ما شاهد "بی بندباری جنسی" و "روابط مخفی" هستیم...
    دقت کنید پاسخ اصلی بنده در این مورد هم .....مشخصا مربوط به پاسخ سطر بالایی خود است:
    در جامعه علل بسیاری از بی بندباری های جنسی و روابط مخفیانه......چیزی نیست جزء.....عدم آموزش صحیح و فرهنگ غلط حاکم برجامعه.
    بنابراین با توجه به این موضوع بنده زیاد در تاریخچه جنسی همسر خود تاکید نخواهم کرد. زیرا علل این روابط(جنسی) را در شرایط و موقعیت های زندگی می جویم تا خود فرد.

""البته بنده که خود تا حال تجربه جنسی نداشتم و اصلا هم دوست ندارم داشته باشم.... قطعا بسیار مایل خواهم بود همسرم نیز مانند خودم باشد...ولی اصراری ندارم."""

دوستان دقت فرمایید>>متاسفانه در جامعه ما به دو نوع گناه بیشتر توجه شده است و آن دو گناه یکی ""رابطه خارج از شرع است"" و دومی"""خودارضایی"" است.
    در صورتی که بنده خود علل اصلی انحراف جوانان را همین "سخت گیری ها"" می دانم.

دوستان چرا اینقدر که به تاریخچه جنسی همسرتان اهمیت می دهید به صبوری و انعطاف او در برابر مشکلات زندگی توجه ندارید؟؟؟
    برفرض پاک ترین همسر از نظر بعد جنسی نصیبتان شد....ولی این همسر نیک بدلیل عدم بلوغ فکری کافی بعد ازدواج و آشنا شدن با افراد و جامعه......به یکباره منحرف شد؟؟؟آنوقت چطور؟؟

دوستان یک توصیه به عنوان برادر کوچکتان دارم:: و آن هم اینکه::
    ""انرژی خود را بیشتر صرف تاریخچه و روابطه جنسی همسرتان نسازید. شما راه خود را ادامه دهید یعنی همان راه پاکی و خودداری....و به هیچ عنوان نگران نباشید...گذشته ها گذشته""

یاد جمله نیچه افتادم که می گوید::"""کسی که چرایی زندگی را یافته است:: می تواند با چگونگی آن بسازد""

موفق باشید
    [/color]

3. 5 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 26 خرداد 93), hamdan (جمعه 31 مرداد 93), حسین پور (جمعه 05 آبان 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    80
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نقاب
    قطعا بسیار مایل خواهم بود همسرم نیز مانند خودم باشد...ولی اصراری ندارم.[/b]
    من این قسمت رو متوجه نمیشم

این یعنی‌ اینکه براتون مهمه ولی‌ نه اونقدرها...

به عبارت دیگه اگر همسر آیندتون با افراد مختلفی‌ بوده باشه شما مشکلی‌ ندارین...

آیا حاضرین در مورد این مساله از طرف آیندتون هیچ سالی‌ نپرسین؟ اگه بد متوجه شدین چی‌؟

ببینین با بافت فرهنگی‌ که ما داریم، درک حرف شما یا حداقل عمل بهش بسیار مشکل خواهد بود...

به نظر من این تاریخچه برا همه مهمه، مگر اینکه خودشون سابقهٔ مشابهی رو داشته باشن که ترجیح بدن اصلا در این مورد صحبتی‌ نشه...

در مورد تحلیلتون از جامعه موافقم که این دو گناه بزرگ شدن اما تا حدی هم باید بهشون توجه بشه...

فکر می‌کنین اگر این دو بزرگ نمیشدن چه اتفاقی می‌‌افتاد؟

احتمالا، روابط به صورت باز تر و بدون ترس صورت میگرفت، تنها فرقش این بود که دیگر کسی‌ به شما دروغ نمیگفت...

البته باید توجه داشت، اکثر ماها رو این مسائل حساس هستیم، فرض کنید نبودیم، فکر نمیکنم فرقی‌ میکردیم با جامعه اروپا...

الان با این همه حساسیت وضع این هست، حالا اگر این حساسیت نباشه، فکر نمیکنم آدمی‌ پیدا بکنین مثل خودتون دیگه...

اگرچه الانم اونقدر‌ها امیدی نیست

اما فکر می‌کنم حرف‌هاتون میتونه به فرافکنی خیلیا کمک کنه،

با این فرض که این دو گناه الکی‌ تو جامعه ما بزرگ شدن...

مثل دروغ گفتنمون، که از بچگی‌ به خیلیامون یاد ندادن که دروغ هم یه گناهه بزرگ هست...

حالا همه دروغ میگن

من فکر نمیکنم، حساسیت روی این مسائل بیش از حد بوده،

فکر می‌کنم حساسیت روی گناهان دیگه به اندازه کافی‌ نبوده شاید

در پایان ممنونم از پاسختان و منتظر پاسخ باقی‌ دوستان هستم

5. 2 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 26 خرداد 93), hamdan (جمعه 31 مرداد 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    80
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan

دوست عزیز شما اگر این ذهنیت را داشته باشید که فردی که با او ازدواج میکنید ؛قبلا" رابطه دوستی داشته؛ و با وجود داشتن تمام این مهارتها این امکان وجود دارد که دست از پا خطا کند، چه تضمینی برای فردی که رابطه نداشته دارید؟ آیا میتوان انسان را مطلق دانست؟آیا همه انسانها جایزالخطا نیستند؟
    من نوشته ام که یک فرد مجرد بر حسب نیاز روی به رابطه می آورد شما هم این را قبول دارید،بعد از ازدواج و خنثی شدن این حس مختص دوران مجردی، اگر باز به سراغ رابطه برود مشکل مربوط به دوران متأهلی فرد است ،نه همان نیاز؛ این دگر پر واضح است که برای رفع نیاز نیست؛ حس تنوع طلبی و تعدد طلبی را دارد.

شما در اساس با خود رابطه مخالف هستید چه سالم و چه ناسالم؛پس حق دارید این نظر و عقیده را داشته باشید
    اما در زمان کنونی بنده با یک رابطه سالم ؛و منطقی؛هیچ مشکلی ندارم وخیلی از آن استقبال میکنم؛ خود این موضوع بحثی جداگانه میطلبد.

در مورد رابطه های گذشته:

باید کمیت و کیفت رابطه فرد را در نظر داشت
    سلام

در اینکه باید کمیت و کیفیت رابطه‌های گذشترو در نظر گرفت کاملا موافقم،

در مورد تضمین برای عدم داشتن رابطه پس از متاهلی حق با شماست هیچ تضمینی نیست و حرفتون کاملا منطقیه...

رویکردی که در اروپا، بهش معتقدن اینو میگه که روابط قبلی‌ اصلا مهم نیست و حتا خیلی‌ هم خوب چون نشون میده طرفی‌ که الان با من فردی بهتر از من پیدا نکرده،

سوالئ که اینجا مطرح می‌شه اینه که، ممکن بد‌ها یه فردی بهتر از شما پیدا کنه و بره با اون،

بنابرین، به نظر من، چیزی که خیلی‌ از افراد رو به عدم داشتن روابط پس از متاهلی پایبند می‌کنه اعتقادات مذهبی‌ و اخلاقیشون هست تا حدی

که روابط پیش از ازدواج تا حدی نمایانگر این موضوع هست

که البته در اینکه باید کمیّت و کیفیت رابطه‌های گذشترو در نظر گرفت شکی نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط ani
    و همين اندازه براي من اهميت دارد كه از گذشته طرف مقابل آگاه باشم كه بدانم طرف از بيماري جنسي كه به من آسيب برساند برخوردار هست يا خير
    سلام

آیا فکر نمیکنید،

این بیماری جنسی‌ که میفرمایید صرفا از جسمی‌، روحی‌ هم میتونه باشه...

منظورم بطور واضح تر اینکه آیا فکر نمیکنین، روابط جنسی پیشین، روح یه آدمو انقدر تحت تاثیر قرار میده که باقی‌ روابطش هم تحت تاثیر قرار میگیرن؟

فکر می‌کنین، آیا امکانش هست که آدم اولین رابطه جنسیشو فراموش کنه؟

و به مقایسه نیفته؟

در این صورت خسارتی به زندگی‌ شما وارد نمی‌شه و باز هم زندگی‌ پیشین فرد مربوط به خودش هست؟

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    عجب! بعضی تاپیک ها چقدر زود جلو می ره!
    من قبل از هر چیز معذرت می خواهم که مجبورم این سئوال را کلی تر و گسترده جواب بدهم، چرا که این مشکل به صورت های مختلفی مورد سئوال قرار می گیره و من سعی می کنم جوابم معطوف به آنها هم باشد.
    یه نگاه اجمالی به نظرات دوستان انداختم. ضرورت دیدم به چند نکته بر اساس تجارب مشاوره ای خودم ، اشاره کنم.
    یکم: گذشته و سوابق دختر یا پسر یکی از منابع اصلی و مهم شناخت آن هاست.
    لطفا توجه کنید بحث تاریخچه جنسی قبل از ازدواج خودش زیر مجموعه و بخشی از سوابق و گذشته عمومی فرد هست.
    اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم. تقریبا اکثر شناخت ما نسبت به همسرمان و معیارهای مد نظرمان به سابقه و گذشته او مرتبط می شود. یعنی ما کمتر باید روی آرزوها و یا آینده های احتمالی طرف مقابلمان تمرکز کنیم
    معمولا آینده آدمها در امتداد گذشته آنهاست. بی توجهی به خصوصیات فردی و شخصیتی آنها، عادتها، علایق، رفتار و احساسات آنها در گذشته ممکن است موجبات افسوس ما را در آینده، فراهم کند.
    پس اگر بخواهیم گذشته فرد را از آینده اش به طور قطع و صد در صد جدا کنیم، ریسکی هست که انجامش به خود ما مربوط می شود.

دوم:اما در کنار گذشته های فیکس و ثابت شده قبلی، به خاطر پویایی انسان ،احتمال تغییر، همیشه محتمل هست.
    اما نکته بسیار بسیار مهم اینست که ما چه زمینه ها و بسترهایی در آینده به وجود خواهیم آورد که بتوانیم آینده همسرمان را از گذشته متفاوت کرده و بهبود بخشیم. و آیا آن فرد خودش هم خواهان تغییر هست.
    شاید شنیده باشید که کسانی بوده اند که پس از ازدواج، زندگی متفاوت از گذشته شروع کرده باشند، اما آیا این افراد در اکثریت هستند.

بگذارید یک مثال بزنیم:
    اگر شما چنین سوابقی را در مورد فردی که خواهان ازدواج با او بودید به دست می آوردید که:
    1 – او معتاد بوده است
    2 – هوسباز و تنوع طلب بوده است.
    3 – بی مسئولیت و تنبل بوده است.
    4 – پرخاشگر و سخت گیر بوده است
    5 – بدبین بوده است
    6 – خوشگذران و اصطلاحا رفیق باز بوده است.
    7 – نسبت به کار و دوستان و ... بی تعهد بوده است.

آیا با وجود چنین گذشته ای می توانستید صرف اینکه این انسان احتمال دارد در آینده دست از همه اینها بکشد، با او ازدواج کنید؟
    نکته ای که در این بند می خواهم اشاره کنم اینست که اگرچه انسانها ممکن است در آینده متفاوت از گذشته رفتار کنند، اما این نیاز دارد که همسرشان با تحمل و پذیرا بودن و تحمل سختی های بسیار و با کسب مهارتها و آگاهی زیاد بستر را فراهم کنند و همه اینها فقط به مرور زمان و تدریجی بوده و به شرطی امکان پذیر هست که خود فرد کاملا خواهان تغییر باشد.

سوم:
    اما مسئله ای که لازم می بینم در مورد این تاپیک یعنی تاریخچه رابطه جنسی به آن اشاره کنم حساسیت های فردی ، مذهبی، اعتقادی و ... خود فرد هست
    .

همانطور که در جواب دوستان می بینید بعضی فاقد چنین حساسیت هایی هستند. و اساسا یک ارتباط عاطفی دختر و پسر ، یا یک رابطه جنسی قبل از ازدواج را یک خطای معمولی (یا حتی یک تجربه معمولی)می دانند. یقینا اینها پس از ازدواج هم نسبت به بروز احتمالی چنین خطاهایامسائلی کمتر آسیب پذیر بوده و با سعه صدر بیشتری در درمان آن اقدام می کنند.
    ما در مشاوره موارد زیادی داریم که علیرغم چندین مورد ارتباطهای خارج از کانون خانواده ، زوجین جهت حل مسئله به مشاور مراجعه می کنند، در حالیکه در خانواده هایی به محض متوجه شدن رابطه خارج از خانواده به دادگاه خانواده مراجعه کرده و به کمتر از طلاق راضی نمی شوند.
    پس به نگرش فردی خود ما (در مورد مسائل احساسی و جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج) نیز بستگی دارد.

یکی از عزیزان اشاره کرده است که ممکن است فردی قبل از ازدواج چنین روابطی نداشته باشد و بعد از متاهل شدن چنین رابطه ای را پیدا کند.
    این موضوع می تواند درست باشد، ولی آیا احتمال وجود چنین رابطه ای ما را بر آن می دارد که به استقبال چنین ریسکی برویم.
    بله درست است، خیلی از افراد قبل از ازدواج معتاد، هوسباز، بی مسئولیت و ... نبوده اند ولی پس از ازدواج چنین شده اند، اما فراموش نکنید این هم بر می گردد به بند دوم، یعنی بستر جدیدی که در خانواده ایجاد شده است به علاوه نوع شخصیتی که فرد داشته است دست به دست هم داده است تا چنین خطاهایی به ظهور برسد یا تشدید پیدا کند.
    خلاصه و نتیجه گیری:
    تاریخچه جنسی گذشته فرد، یکی از معیارهای مهم ارزیابی فرد بوده و مهم تلقی می شود، و این مسئله وقتی مهمتر هست که خود فرد نیز روی این مسئله بسیار حساس بوده و مهم بداند.
    به هر حال همانطور که خداوند توبه را قرار داده است و گذشته را می بخشد، ما انسانها هم می توانیم نسبت به گذشته اغماض کنیم مشروط بر اینکه هیچ تکراری در کار نباشد و فرد از خطای گذشته خود ، پشیمانی قلبی پیدا کرده باشد. و ما هم از نظر سعه صدر و تحمل و پذیرا بودن این توان را داشته باشیم که او را در فشار قرار ندهیم تا به مرور راه خودش را بیابد.

8. 12 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 26 خرداد 93), del (دوشنبه 26 خرداد 93), hamdan (جمعه 31 مرداد 93), oldsnake (جمعه 27 اردیبهشت 92), toojih (یکشنبه 20 بهمن 92), مدیرهمدردی (جمعه 08 دی 91), zzzz (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    80
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

سلام

فکر می‌کنم پاسخ شما جمع بندی و تحلیل خوبی‌ بود روی کل تاپیک که مطمعنا برای خیلی‌‌ها مفید خواهد بود...

من به شخصه جواب خودمو گرفتم

ممنون از شما و همه دوستان همدردی

کامران

10. کاربر روبرو از پست مفید kamran2007 تشکرکرده است .

hamdan (جمعه 31 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    b]
    خلاصه و نتیجه گیری:
    تاریخچه جنسی گذشته فرد، یکی از معیارهای مهم ارزیابی فرد بوده و مهم تلقی می شود، و این مسئله وقتی مهمتر هست که خود فرد نیز روی این مسئله بسیار حساس بوده و مهم بداند.
    به هر حال همانطور که خداوند توبه را قرار داده است و گذشته را می بخشد، ما انسانها هم می توانیم نسبت به گذشته اغماض کنیم مشروط بر اینکه هیچ تکراری در کار نباشد و فرد از خطای گذشته خود ، پشیمانی قلبی پیدا کرده باشد. و ما هم از نظر سعه صدر و تحمل و پذیرا بودن این توان را داشته باشیم که او را در فشار قرار ندهیم تا به مرور راه خودش را بیابد.
    با سلام خدمت دوستان عزیز و تشکر از مدیر گرامی بخاطر توضیحاتی که ارائه دادند.

اما همان طور که خود مدیر عزیز اشاره نمودند توضیحات ایشان کلی است . اما من می خواهم بگویم ما در توضیحات کلی دچار دو خطا می شویم::
    1>>نتایج بدست آمده را نمی توان به طور قطع ""عمومیت"" داد. و شامل هر فردی نمی شود.
    2>>عموما ما در نتایج کلی.....کیس و مورد بررسی شده ""کلی"" هم داریم... یعنی چه؟؟
    یعنی به نظر بنده آقای مدیر در توضیحاتی که ارائه دادند تنها بخشی از افراد را مورد توجه خود قرار دادند و آن افراد هم به نظر شامل کسانی بودند که ""غرق در مسائل جنسی "" بودند نه کسانی که ""تجربه"" جنسی داشتند.

پس بنده هم ""نتیجه بدست آمده"" را قبول ندارم.

و چون به گفته خود آقای مدیر اقراد زیادی این صفحه را مشاهده می کنند می خواهم توضیح بسیار مختصری دهم (زیرا تمام توضیحات مورد نظر را دوست گرامی "فلیوسارا" بیان نمودند).

به نظر بنده...بیشتر دلایل ناموفق ازدواج ها و رابطه ها...... همین تاکید فراوان و تعصب گونه بر گذشته فرد(دقت کنید منظورم تنها گذشته جنسی فرد است) است که ما را از هدف اصلی تر یعنی ...سنجش میزان انعطاف و صبوری خود فرد در قبال مشکلات زندگی.... بدور می سازد.

اگر بیش از آنکه بر گذشته و تاریخچه جنسی فردی توجه می نمودیم.....توان و مهارت خود را در مقابله با انحرافات جنسی افزایش می دادیم دیگر وضع جامعه بدین گونه نبود.

چرا بیشتر افراد جامعه ما با کوچکترین عامل یعنی "خیانت"(البته به گفته خودشان)... دیگر حاضر نیستند زندگی را ادامه دهند؟؟
    بسیار واضح و روشن است بر مبنای تاکید بر همین تاریخچه جنسی و تعصب بیش از حد در این مسائل.

شاید تاکید بر اولیه ترین نیاز و قابل مشاهده ترین آن آسان باشد ..... ولی هیچگاه قابل اندازه گیری نخواهد بود.

با تشکر.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

حالت من
    Sepasgozar
    Array

به نظر بنده آقای مدیر در توضیحاتی که ارائه دادند تنها بخشی از افراد را مورد توجه خود قرار دادند و آن افراد هم به نظر شامل کسانی بودند که ""غرق در مسائل جنسی "" بودند نه کسانی که ""تجربه"" جنسی داشتند.

با سلام
    نه به هیچ وجه
    بنده منظورم هر دو گروه بود، چه کسانی که غرق در مسائل جنسی هستند چه کسانی که دست به تجربه جنسی قبل از ازدواج می زنند.
    بگذارید شفاف تر بگویم.
    اتفاقا دختر و پسران ما باید بدانند با توجه به هنجارهای فرهنگی، اجتماعی و شرعی جامعه ای که در آن زندگی می کنند در میان معیارهای انتخاب همسر، یک معیار هست که در میان معیارهای دیگر کاملا خودش را نشان می دهد و آن گذشته پاک از نظر ارتباطات جنسی هست.
    اینکه ما در این تاپیک بخواهیم تقدس زدایی کنیم یا چنین ارتباطاتی را عادی سازی کنیم، نه ممکن است و نه مطلوب

لطفا زیاد روی این مفهوم توجه کنید:
    دختران و پسران ما قبل از ازدواج باید روی این مسئله دقت فراوانی کنند چون پس از ازدواج یا باید مخفی کاری کنند یا باید با واقعیات تلخ ناشی از باخورد همسرانشان مواجه شوند.

باز هم تاکید می کنم حل مشکلات پس از ازدواج مجوزی نمی شود که دختران و پسران را قبل از ازدواج مشکل دار کنیم.
    ما نمی توانیم با فرض یک جامعه ایده آل ذهنی و بی تفاوت به مسائل جنسی ، دست به ترویج اینگونه ارتباطات بزنیم.
    بلکه به صورت کلی باید حساسیت های همین جامعه را (البته به عنوان یک روانشناس )که در آن زندگی می کنیم به دختران و پسران دقیقا منعکس کنیم تا بعدا شکوه ها کمتر شود. (و در مواجه با واقعیات شوکه نشوند و ذهنیات ایده آلی ما آنها را به خطا نیندازد)

علاوه بر حساسیت های جامعه، نباید به هیچ وجه آسیب هایی که به ویژه دختران از چنین رابطه هایی قبل از ازدواج ، می بییند را نادیده بگیریم یا به آسانی از آن عبور کنیم.

این نکته را کاملا دقیق توجه کنید که:
    تاکید روی تاریخچه جنسی دختران و پسران قبل از ازدواج در جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی بسیار موثر است.

13. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

del (دوشنبه 26 خرداد 93), oldsnake (جمعه 27 اردیبهشت 92), مدیرهمدردی (پنجشنبه 15 دی 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

به نظر بنده آقای مدیر در توضیحاتی که ارائه دادند تنها بخشی از افراد را مورد توجه خود قرار دادند و آن افراد هم به نظر شامل کسانی بودند که ""غرق در مسائل جنسی "" بودند نه کسانی که ""تجربه"" جنسی داشتند.

این نکته را کاملا دقیق توجه کنید که:
    تاکید روی تاریخچه جنسی دختران و پسران قبل از ازدواج در جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی بسیار موثر است.
    با تشکر از توضیحات آقای مدیر..

ولی اقای مدیر بنا به گفته "آنی" گرامی ما هم قصد نداریم دختران و پسران را تشویق بر چنین ارتباطی(جنسی) کنیم.

به نظر بنده بازهم شما با دید ""کلی"" به موضوع می نگرید.
    چرا می گویم ""کلی""...؟؟
    چون:: برداشت شما از اشخاصی است که ""خودخواسته"" وارد روابط جنسی شده اند ولی سخن من چیزی دیگریست...

بسیاری از کسانی که تجربه جنسی داشتند ""خودخواسته" وارد این گونه روابط نشده اند... دلایل بی شماری وجود دارد از جمله::: فرهنگ غلط حاکم بر جامعه....عدم آموزش صحیح... رفع نیاز اولیه... نااگاهی نسبت به جنسیت..... و هزاران دلیل دیگر.

بنابراین آیا این گونه افراد برای ازدواج مناسب نیستند؟؟
    ایا ازدواج با این گونه افراد بدون اطلاع از سوابق جنسی نادرست است؟؟

به نظر خود شما....پس چطور زنانی یا مردانی را می بینیم که با اطلاع از سوابق جنسی همسرشان(هرچقدر که بد هم باشد) وارد زندگی مشترک می شوند و زندگی خوبی دارند.
    ایا زنانی را نمی بینیم که در مواجه با خیانت همسران خود.... علاوه بر اینکه واکنش بدی( انتقام جویانه) نشان نمی دهند بلکه همواره و با آرامش در کنار همسر خود می مانند و او را از این قصد منصرف کرده و دوباره به محیط گرم خانواده بازمی گردند.
    اما تعداد این گونه افراد کم است...چرا؟؟؟
    زیرا تاکید فراوان ما بر تاریخچه جنسی همسر....از انان افرادی می سازد که با کوچکترین مشکل طبیعی زندگی.... برچسب ""خیانت"" بر همسر می زنند.

بنده بازهم معتقدم تاکید بیش از حد بر تاریخچه جنسی افراد ( البته اگر بیماری جنسی نداشته باشند) ما را از هدف اصلی ازدواج بدور خواهد ساخت.
    چناچه عواقب این تاکید را امروزه مشاهده می کنیم.
    با تشکر از شما

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام دوستان گرامی
    گل مریم، نقاب و philosara
    اهم مطالب که شما نگاشته اید، اگر چه در ادبیات تفاوت دارد ولی مورد تاکید بنده هم هست.
    البته به خاطر ارتباط صورت به صورتی که به خاطر حرفه مشاوره، شخص خودم دارم ذخایر تجریه ای من حتی با کسانی که تجربه های مشکلات این چنینی در قبل از ازدواج داشته اند(حتی کسانی که مشکلاتشان را صرفا با مشاوران در میان بگذراند) از اکثر افراد معمولی بیشتر هم هست. لذا با واقعیت های جامعه نه اینکه آشنا هستم، بلکه کاملا از نزدیک ملموس هستم و با همه وجود حس می کنم.
    اما در کنار این من با مسئله طلاق هم ملموس هستم، با متارکه درگیری، سوء ظن، .... هم ملموس هستم. اما این آشنایی با واقعیت های جامعه دلیل نمی شود که مثلا من طلاق را به سادگی بپذیریم و همچنین سایر مشکلات را .
    هرچیزی که واقعیت جامعه ماهست که نباید مهر تاکید ما را بخورد. هر کسی در وسع خود لازم هست در تغییر واقعیت های تلخ به طرف تغییرات سازنده فعالیت کند.
    و البته سهم امثال مشاوران در حوزه فردی و سهم مدیران و جامعه شناسان و صاحبان قدرت در حوزه اجتماعی بسیار بسیار مهم هست.
    من در اینجا صرفا روی سهم مشاوران در حوزه فردی تاکید می کنم.
    اگر بخواهیم پیشگیری های بسیار مهمی در حوزه های مشکلات پس از ازدواج از جمله طلاق، سوء ظن و درگیری داشته باشیم. یکی از بخشهای مهم و اثر گذار ، تغییر در بینش دختر و پسر در نحوه ارتباط قبل از ازدواج به خصوص تجارب جنسی در جامعه خودمون هستیم.

باز هم تاکید می کنم
    بنده به عنوان مشاور با توجه به عنوان تاپیک (اهمیت تاریخچه جنسی همسر آینده)، قویا آنرا مهم می دانم.
    اینکه ایده آل هست، یا اینکه در واقعیت بسیاری از افراد گذشته جنسی مشکل داری ایجاد می کنند، موجب می شود یکی از متغیرهای موثر در افزایش طلاق، درگیری و عادتهای بعد جنسی هست.
    و اما این به قول نقاب کلی هست. تجارب فردی که عزیزان در اطرافیانش دارند یا حتی بنده، نشان از پویایی و خودساختگی بسیاری از افراد هم می شود، اما این تجارب فردی و منحصر به افراد معدودی هست. و من مشاور به عنوان یک شخص عملگرا و پراگماتیسم نمی توانم در یک انجمن عمومی افراد را به استثناء ها هدایت کنم.

از نظر من ورود به ارتباط جنسی ناخواسته هم پذیرفتنی نیست. نظریات مربوط به انتخاب و مسئولیت را نمی توانیم به این سادگی دور بزنیم.
    (البته اشتباه نشود در هیچ کجای این تاپیک من نگفته ام این افراد نباید ازدواج کنند یا تغییر نمی کنند. این مسئله ها موردی باید بررسی شود. )

16. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

del (دوشنبه 26 خرداد 93), oldsnake (جمعه 27 اردیبهشت 92), فرشته مهربان (شنبه 01 شهریور 93), مدیرهمدردی (پنجشنبه 15 دی 90), zzzz (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)