به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 23 شهریور 93 [ 17:57]
    سطح
    38
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

دوستی و ازدواج اینترنتی

سلام
    من مدت یک ماهه که با فردی از طریق اینترنت آشنا شدم. توی این مدت باهم تلفنی ارتباط داریم. این فرد به من گفته که قصدش ازدواجه و می خواد که این رابطه رو فعلا بدون اطلاع خانواده ادامه بدیم. ما از دو شهر متفاوت هستیم. ایشون حتی یک بار بخاطر اینکه به من ثابت کنه حرفاش درسته و قصدش ازدواجه از شهر خودشون به شهر ما اومد. حالا من می خوام نظرتون رو راجع به این ارتباط بدونم

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

RE: دوستی و ازدواج اینترنتی

سلام...
    دوست عزيز به راه هاي شناخت همديگه از اين فاصله فكر كردي؟با چه اطميناني ميخواي باهاش ازدواج كني؟چه طور ميخواي اخلاقشو بشناسي؟با چت؟با تلفن؟به نظرت واقعا اين راه ها مفيد هستن؟؟

3. 6 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (چهارشنبه 07 بهمن 88)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,010 در 7,405 پست

Array

سلام

شما اطلاعات کاملی ندادی

چندسال دارید؟
    چه مدته در دنیای چت سیر می کنید ؟
    شهرهای شما چقدر با هم فاصله داره ؟
    ایشون چند سالشه و از خودش چی به شما گفته ؟

5. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

فرشته مهربان (پنجشنبه 08 بهمن 88)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 00:30]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,596

تشکرشده 37,095 در 7,008 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_sabz
    سلام
    من مدت یک ماهه که با فردی از طریق اینترنت آشنا شدم. توی این مدت باهم تلفنی ارتباط داریم. این فرد به من گفته که قصدش ازدواجه و می خواد که این رابطه رو فعلا بدون اطلاع خانواده ادامه بدیم. ما از دو شهر متفاوت هستیم. ایشون حتی یک بار بخاطر اینکه به من ثابت کنه حرفاش درسته و قصدش ازدواجه از شهر خودشون به شهر ما اومد. حالا من می خوام نظرتون رو راجع به این ارتباط بدونم
    سلام
    ما قبلا در مورد اینگونه سئوالات مطالب زیادی در تالار قرار دادیم که می توانید جستجو کنید. همچنین مقالات زیادی در این مورد وجود دارد.

اما اگر خلاصه و نتیجه آخرش رو فقط می خواهید:
    از همین اول بی خیالش شو و خلاص.
    آنقدر این گونه ارتباطات ریسک بالایی داره که می توان گفت :اگر ادامه پیدا بکنه، این ارتباط به یک مشکل بزرگ می انجامد نه به یک ازدواج.

البته شما می توانید حضوری جلسات مشاوره با یک مشاور خانواده داشته باشید، تا خودتون به نتیجه بالا برسید.
    من اینجا نتیجه را گفتم.

یک مثال:
    به همان اندازه که عبور یک بچه دوساله از یک اتوبان خطرناک هست، ازدواج از طریق چت و .... می تواند برای دختران و پسران خطرناک باشد. این خطر صددرصد نیست. ولی بسته به مهارتها، آگاهی، تجارب، مشورتها، میزان احساسات و نحوه حل مسئله، مهارت تصمیم گیری ، هوش هیجانی و ... در دو طرف رابطه خطر دارد.
    یعنی هرچه مهارتهای فوق بالا روی این ارتباطها خطرش کاهش می یابد.

اما با تجربه ای که در سالها مشاوره خود با صدها یا هزاران مراجع داشته ام به نتیجه رسیدم که احتمال موفقیت این گونه ارتباطات در پسران و دختران ما بسیار بسیار کم هست و اکثرا (شما در نظر بگیرد تقریبا همیشه) به مشکلات عمده ای تبدیل می شود.

7. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 07 بهمن 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

سلام و ممنون از راهنماییتون
    من 22 ساله هستم و فرهاد 24 ساله.
    من و فرهاد تقریبا مدت یک ماه و نیم هست که چت می کنیم و شهرهای ما هم حدودا 3 ساعت با هم فاصله داره. فرهاد از رشته ی تحصیلی و خانواده اش گفته و در ضمن وقتی فرهاد فامیلی خودش رو گفت متوجه شدم که اون با یکی از دوستای صمیمی من در شهر خودم فامیل است و دوست من از فرهاد خیلی تعریف کرده و این که در چطور خانواده ای بزرگ شده.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,010 در 7,405 پست

Array

بگذارید خیلی رک و بی پرده به شما نکاتی را بگویم .

بنده مدتی یک بررسی کارشناسی روی چت رومها و موضوعات چت ها داشتم و نتیجه این بررسی به عمل آمده نشان داد که بسیاری از افراد یا برای سرگرمی و یا برای سوء استفاده های غیر اخلاقی ... وارد فضای چت رومها می شوند و به جرأت می گویم که پسرها در این دنیا به دنبال بهره گیری از وجود یک دختر برای مسائل جنسی به همان صورت چت و یا فراتر از آن تلفن و دیدار و... هستند و بیشترشان هم وقتی با یکی دو سئوال تست کردن دختران همین که متوجه می شوند دختر اهل این نوع رابطه به راحتی نیست از در جلب اعتماد و جذب وارد می شوند تا او را به دست بیاورند .

و خیلی کم و به ندرت هستند کسانی که با اهداف درست وارد این فضا شوند و بخواهند استفاده درست و مثلاً بعضاً علمی یا هم صحبتی سازنده و.. داشته باشند ، شاید از هر 50 نفر 1 نفر چنین پیدا بشه . بخصوص کسانی که در سنین زیر 30 سال وارد این فضا شده اند حتی اغلب به صراحت عنوان می کنند که چه می خواهند ( منظور همان دو دلیل عمده هست ) اما بالای 30 سال با محافظه کاری بیشتر عمل می کنند .
    از اینها گذشته ارتباط نتی آن هم مدت یک ماه اصلاً امکان شناخت حتی اولیه را برای درک تناسب ها جهت ازدواج نمی دهد .

اما در مورد این که دوست شما تأیید کرده ، اولاً جای سئوال است ، شما چطور دوستی از شهر دیگر دارید ؟ آیا این دوست هم اینترنتی است ؟ آیا با آن شهر مراوده خانوادگی دارید ؟ یا قبلاً در آنجا زندگی کرده اید ؟ و یا فامیل در آنجا دارید ؟
    از این سئوالات گذشته ،تأیید یک دوست محل اعتبار نیست ، چون افراد لایه های پنهانی دارند که حتی گاه خانواده هم نمی دانند و یا بعضی افراد در موقعیت های تجربه نشده حتی خود هم خود را نمی شناسند . چه برسه به این که دیگری آن را به راحتی بشناسند .

و در نهایت این که به نظر می رسه شما در رابطه با دنیای مجازی و مسائل و آسیب های مترتب بر استفاده و اعتماد به آن اطلاعات و آگاهی چندانی ندارید ، توصیه می کنم اطلاعات خود را بالا ببرید بخصوص با مراجعه به آنچه در این سایت در این رابطه آمده . و همچنین بسیار مشهوده که شما هیجان زده و از روی احساسات جذب شده اید اما مردد بودنتان شما را به مشورت از طریق تالار کشانده . احساسات را به کنار نهید که حتی در دنیای واقعی و ارتباط واقعی با محوریت احساسات شناخت درست و عمیق به دست نمی آید و خطاهای هاله ای زیاد می شود چه رسد به دنیای نت . لذا فاز مشاوره گرفتن را پررنگتر کرده و حتی به اینجا هم بسنده نکنید و در صورتی که همچنان احساس و عواطف گریبان شما را داشت مراجعه به یک مشاور به صورت حضوری هم داشته باشید

10. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 07 بهمن 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

از راهنمائی تون واقعا ممنون
    در مورد فامیل بودن فرهاد با نزدیک ترین دوستم می خواستم بگم که من و دوستم فاطمه تقریبا 5 سال است که همدیگه رو می شناسیم و رابطه ی خوبی با خودش و خانواده اون دارم. خانواده ی فاطمه نسبت دوری با فرهاد دارن ولی پدر و مادر فاطمه به من گفتن که فرهاد رو می شناسند. البته حق با شماست حتی نزدیک ترین فامیل ها هم نمی توانند درست همدیگه رو بشناسند. من قبل از اینکه اینجا سوالم رو مطرح کنم مقاله ی "ازدواج اينترنتي؛ خانم اينترنتي ، شوهر اينترنتي" رو کاملا مطالعه کردم و حتی یکی از کارهایی که شما در این مقاله نوشته بودید انجام دادم. با آی دی ناشناس سعی کردم با او رابطه برقرار کنم ولی فرهاد به هیچکدوم از پیام های من توجهی نکرد. البته شاید حق با شما باشه و من احساساتی شده باشم

12. 2 کاربر از پست مفید bahar_sabz تشکرکرده اند .

bahar_sabz (چهارشنبه 07 بهمن 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

یک نکاتی رو بادم رفت بگم
    فرهاد هنوز سربازی نرفته و الان هم برای کنکور ارشد میخونه. اوایل آشنایی مون فرهاد خواست تا این رابطه دو سال ادامه داشته باشه تا او هم تکلیف سربازیش مشخص بشه و هم بتونه کار پیدا کنه. من اینو قبول نکردم و گفتم نمی تونم دو سال منتظر بمونم و بهش گفتم تا زمانی که جواب امتحان کنکور بیاد صبر می کنم و اونم قبول کرد که اگه امتحان کنکور رو چه قبول بشه و چه قبول نشه این موضوع رو به پدر و مادرش میگه و قبول کرد که تو این مدت فقط تلفنی و یا چت با هم صحبت کنیم. حالا نظرتون راجع به این رابطه چیه؟

14. کاربر روبرو از پست مفید bahar_sabz تشکرکرده است .

bahar_sabz (سه شنبه 27 بهمن 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

ببخشيد شما بعد از انجام تمامي مراحل دارين مشورت ميكنين؟؟؟
    توصيه ميكنم يه بار ديگه مطالب مدير و فرشته رو بخونين....انگار مشكل رو اصلا جدي نگرفتين....

16. 3 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (پنجشنبه 08 بهمن 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

خواهر عزيزم به قول مدير محترم ، بي خيال شو و خلاص ...
    من تجربه ي همچين رابطه اي رو داشتم در صورتي كه فقط يكي دوروز با طرفم چت كردم و بقيه ي ارتباطمون ديداري و تلفني بود !!!! با اين حال اين رابطه دووم نياورد يعني حتي بعد از 2 سال دوستي تازه فهميدم كه اين طرف اصلا به درد من نميخوره و كاملا معكوس اون كسي هستش كه من دلم ميخواد ( از نظر ظاهري يعني تحصيلات و خانواده و وضعيت مالي و تيپ و قيافه و .... براي من يه فرد خيلي مناسب بود و حتي اخلاقياتش در 6 ماه اول دوستي هموني بود كه من دلم ميخواست ولي اخلاق واقعيش خيلي بعد ظاهر شد و من تازه فهميدم كه ايشون اخلاقياتش متضاد اون چيزي هست كه من ميخوام ، ولي قبلش احساساتم نميذاشت كه به اين موضوع حتي فكر كنم ....حالا بگذريم از دروغهايي كه اين وسط گفته شد .....
    خلاصه جدايي هم برام كلي درد سر بود ، نميدونم تا حالا اصلا به جدايي فكر كردي يا نه؟؟ ولي من واسه جداييمون بعد از دو سال و اندي ... هفته هاي اول كه هر روز روزي چند بار گريه ميكردم و دپرس بودم و تا 6 ماه خيلي احساساتم اذيتم ميكرد و خلاصه خيلي رنج كشيدم تا همه چيز بعد از دو سال يادم بره ولي براي شمايي كه تازه 1 ماهه دوست شدين اين جدايي اصلا قابل مقايسه با جدايي اي كه احتمالا در آينده خواهيد داشت چيزي نيست !!!!!
    ببين عزيزم خوبه ميگي تازه 1 ماهه كه با هم آشنا شديد پس قطع كردن اين رابطه خيلي بهتون ضربه نميزنه.....
    عزيزم ، خوب اين آقا فرهاد شما به قول شما يه آدم تحصيل كرده و دانشگاه رفته است ،‌ خوب اگه واقعا قصدش ازدواج بود كه ميتونست خيلي راحت از بين دخترهاي دانشگاهشون توي 4 سال تحصيلش يكي رو انتخاب كنه و خودش رو به درد سر نندازه ، يا اينكه خودش از توي دخترهاي شهرشون يكي رو انتخاب كنه ، يا اينكه حتي به مادر و پدرش بگه يه دختر براي من پيدا كنين ، يعني شما ميگين همه ي اين گزينه ها رو گذاشته كنار به خاطر شمايي كه فقط يك ماهه بهش نامه ميدين ؟؟؟شما چطور فكر ميكنين كه اين آقا فرهادي كه فقط يك ماهه شما رو ميشناسه، اونم از طريق چت ، دلش ميخواد با شما ازدواج كنه ؟ يه جورايي به نظر من غير معقول مياد !!چون ايشون گزينه هاي بهتري هم پيش روشون هست واسه ازدواج .....به نظرم اين نكته خيلي مهمه !!! حتما بايد بهش توجه كنين كه كسي كه اين همه موقعيت داره چرا رو آورده به چت ؟ اونم براي ازدواج ؟
    ببين عزيزم ميفهمم كه الان دلت ميخوادي يكي پيدا بشه كه بهت بگه خوبه و تاييدش كنه ولي حقيقت اينه كه اونقدر مشكل اين وسط هست كه بعضي از مشكلات ديگه يادت ميره !!!!
    ايشون علاوه بر مشكلات بالا ، كار نداره و سربازي هم نرفته !!! ولي ميدوني سربازي روي پسرها چه تاثيراتي ميذاره ؟ با يه عقيده ميرن سربازي و با عقيده ي ديگه از سربازي برميگردن و بعد از اون هيچ اطميناني نيست كه دوباره شما رو بخواد !!!
    و از همه مهمتر مشكلات اعتمادي شماست !!!!
    اين كه حالا اگه ازدواج هم كنين ، مثلا اگه يه روز ببيني شوهرت نشسته پاي اينترنت ، همش فكراي بد به سرت ميزنه كه نكنه داره با يكي ديگه چت ميكنه ؟ يا اينكه ايشون به شما مشكوك ميشن و خلاصه كلي مشكلات ديگه كه همشون بعد از اينكه اين احساساتتون فروكش كرد خودش رو نشون ميده !!!!!
    به نظر من يكي از مشكلاتي كه ازدواج هاي اينترنتي و ازدواجهايي كه از طريق دوستي بوده بدون نيت اوليه براي ازدواج دارن همين مشكل اعتماد هستش
    يعني عزيز جون توي زندگي خودت اذيت ميشي ، اگه يه موقع طرفت دير بياد خونه يا اس ام اس ناجور واسش بياد يا يه چيزي رو ازت پنهان كنه يا زياد پاي كامپيوتر بشينه و خلاصه .... اين تويي كه هزار تا فكر ناجور به سرت ميزنه در صورتي كه اگه يه ازدواج معقولانه تر داشته باشي ، يعني يه ازدواج با شناخت ، مثلا دوستي اي كه از اون اولش قصد بر آَشنايي بيشتر براي ازدواج باشه ، يا ازدواجي كه طرف از آشناهاتون باشه و پدر مادرت بشناسنش ،خيلي از مشكلاتت كمتر ميشه .....
    از من كه گفتن بود ، اگه يه نگاهي به بخش مشكلات خانواده بندازي و مشكلاتشون رو بخوني ،‌ميفهمي كه چي ميگم !!!!!
    موفق باشي

18. 6 کاربر از پست مفید حنان تشکرکرده اند .

حنان (چهارشنبه 18 اسفند 89)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)