به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 اسفند 88 [ 16:20]
    سطح
    30
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 123
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 27 در 9 پست

Array

+چطور می توان یک رابطه دوستی را به ازدواج منتهی کرد؟

ضمن عذرخواهی از مدیریت محترم سایت به خاطر طرح موضوع نامرتبط، در اینجا سوالی را مطرح می کنم که فکر می کنم اکثریت خانمها مایل به دانستن آن باشند.
    اینکه تقریبا هر دختری به انگیزه ازدواج با پسر دوست می شود در آن شکی نیست (البته هستند دخترانی که فقط برای خوشگذرانی یا سواستفاده با پسرها دوست می شوند که البته تعدادشان زیاد نیست.می تواند برگردد به بحث شکستهای عاطفی قبلی و درنتیجه حس انتقام گیری یا نوع فرهنگ خانواده و طرز زندگی). کلا من فکر می کنم آقایان از اینکه دخترها از همان اول به ازدواج فکر می کنند شاکی هستند درحالی که اگر واقعا بخواهند بدانند دختر مقابلشان واقعا دوستشان دارد یا نه باید ببینند آیا تمایلی برای ازدواج دارد یا نه. پس فکر کردن به این موضوع اصلا بد نیست. حالا سوال من این است(بخصوص از آقایان محترم) که واقعا چه می شود که تصمیم به ازدواج می گیرند یا درواقع چه رفتاری یا خصوصیتی را درطرف مقابلشان ممکن است ببینند تا به این کار اقدام کنند؟امیدوارم صحبت من واضح بوده باشد. از نقاب عزیز هم خواهش می کنم حتما نظر خود را بیان نمایند.

با تشکر از دوستان محترم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

RE: چطور می توان یک رابطه دوستی را به ازدواج منتهی کرد؟

سلام "امروز همان فردا است" گرامی.

بنده موضوع را خواندم اما به نظرم قدری مبهم بود....

آیا سوال شما این است که>> چرا اقایان از اینکه دختری قصدش ازدواج است در همان ابتدا ناراضی هستند ؟؟ و چه چیزی باعث می شود آقایان به فکر ازدواج باشند؟؟

3. کاربر روبرو از پست مفید حسین پور تشکرکرده است .

حسین پور (پنجشنبه 24 دی 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 27 در 9 پست

Array

منظور من این نیست که چرا آقایان از اینکه خانمها از ابتدا به ازدواج فکر می کنند ناراضی هستند چون دلایل آنها را تقریبا می دانم. دلایلی نظیر عدم اطمینان شان از دختر مقابل، جلوگیری از وابستگی طرف مقابلشان که درنهایت درصورت بروز مشکل یا عدم رضایتشان ممکن است به دختر طرف مقابل آسیب برسد و یا درنوع بدبینانه خلاص شدن از شر او سخت باشد.
    اما سوال اصلی این است که چه چیز باعث میشود به فکر ازدواج با دختر مقابل بیفتند. منظورم پس از شکلگیری رابطه ای است که هیچکدام هنوز در باره ازدواج با هم صحبتی نکرده اند. به صورت عامیانه کی و درچه صورت یک پسر بالغ و عاقل خواهد گفت"این دختر همونیه که می خوام و میخوام باهاش ازدواج کنم"...؟

5. کاربر روبرو از پست مفید امروزهمان فرداست تشکرکرده است .

امروزهمان فرداست (پنجشنبه 24 دی 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط امروزهمان فرداست
    منظورم پس از شکلگیری رابطه ای است که هیچکدام هنوز در باره ازدواج با هم صحبتی نکرده اند. به صورت عامیانه کی و درچه صورت یک پسر بالغ و عاقل خواهد گفت"این دختر همونیه که می خوام و میخوام باهاش ازدواج کنم"...؟
    با تشکر از توضیحات شما.

به دو نکته اشاره می کنم

1 >تفاوت نیت و هدف ها در شکل گیری رابطه دوستی:: همان گونه که خود شما اشاره کردید اغلب دختران تنها با هدف ازدواج وارد رابطه می شوند که اتفاقا همین تصور ..یک تصور خام هست.. زیرا دختران می پندارند برای یافتن یک همسر مناسب حتما باید به مدتی و با هدف دوستی وارد رابطه با پسر شوند.

در حالی که در نقطه مقابل و در اکثر موارد پسران با هدف ایجاد دوستی به مدت طولانی و مخفی و احساسی و دخالت دادن عاطفه ....... وارد روابط با دختران می شوند.
    اما بازهم به گفته خود شما... هیچ دختری(البته منظور از هیچ""اکثرا"است) به قصد سرگرمی و تنها به هدف رابطه طولانی مدت بدون هدف ازدواج وارد رابطه نمی شود. بنابراین (اکثر)پسرانی که وارد رابطه می شوند مجبورند به دروغ بگویند که هدفم ""ازدواج"" است.

پس از همان ابتدا دوستی های دراز مدت گزینه ای مناسبی برای ازدواج نیست

.................................................. ............

2>دوستی ها و پسران و بازگشت:: در مورد سوال اصلی شما که کی پسر در جریان دوستی خواهد گفت این ""همان دختر مورد علاقه من است و می خواهم باهاش ازدواج کنم" ...

بگذارید به جرات بگویم در رابطه دوستی های دختر پسری و دراز مدت اغلب هیچ گاه پسری نخواهد گفت که این دختری که با او دوست هستم دخترمورد علاقه.. و هدف ازدواج من است.اگر هم بگوید از روی "احساسات" و درگیرهای عاطفی و عدم شناخت مناسب است.

زیرا اگر به دختر تقاضای "ازدواج" کند قطعا باید مسئولیت بپذیرید و هدف رابطه را از "دوستی" به "ازدواج" تغییر دهد.

در زیر چند مورد را می گویم که در مواردی می شود فهمید پسری هدفش از ایجاد رابطه دارزمدت ازدواج است و به دختر پیشنهاد ازدواج خواهد داد::

1>هیچ وقت قبل از قطعی شدن علاقه اش و هدفش که همانا ازدواج است وارد فاز احساسات .و.عشق بلاواسطه نمی شود و اگر هم شد وقتی سخن ازدواج به میان می آید بازهم همان احساسات را به دختر می ورزد.

2>هیچ وقت ملاک های شناختی را جایگزین ملاک های احساسی نمی نماید

3>هیچ وقت خواستار ادامه رابطه و طولانی تر کردن رابطه بدون مشخص کردن زمان پایانی رابطه نمی شود.

4>هیچ گاه موقعیت های مخفی...پنهان و کوچه های خلوت را برای کسب لذت انتخاب نمی کند

5>از برخورد مناسب و آشنایی با فامیل ها .و خانواده دختر تفره نمی رود.

6>هیچ گاه در روابط خود قبل از اینکه در مورد معیارها و هدف های ازدواج صحبت کند به یکباره سراغ معیارهای عاطفی و جسمی نمی رود

7>معمولا هیچ گاه پسری که قصد ازدواج کردن با شخصی را دارد از موقعیت هایی که دختر برایش فراهم کرده سواستفاده نمی کند.

8>هیچ گاه مبحث و صحبت کردن در مورد ازدواج را بخاطر این جملات به تاخیر نمی اندازد.
    ""بذار سربازیم تموم بشه بعدا تصمیم می گیریم برای ازدواج چیکار کنیم""
    ""من شرایط مالی خوبی ندارم..حالا کو تا شغل چیدا شه..بذار وقتی همه چیز جور شد اقدام می کنیم"

...........................
    در آخر اگر پسری واقعا به دختری علاقمند باشد و امکاناتش را داشته باشد..یعنی پسر قبل از ارائه پیشنهاد ازدواج مشکل شغل و سایر موارد را حل کرده باشد .... مطمئن باشید بدون هیچ گونه معطلی و به دارازا کشاندن رابطه دوستی با دختر مورد علاقه ازدواج خواهد کرد.

................
    بنابراین هیچ پسری عاقل و بالغی لذت و منافع کوتاه مدت(دوستی ها دختر پسری طولانی مدت) را به لذات و منافع بلند مدت (رابطه ازدواج) ترجیح نمی دهد
    .

...............................

پس دوست عزیز" امروزهمان فرداست " ...اگر پسری در طول رابطه خصوصیات بالا را داشت اطمینان داشته باشید بعد از تکمیل امکانات خود در اولین فرصت پیشنهاد ازدواج را به دختر خواهد داد. و به قول معروف برای دختر می میرد.
    ....................................

نکته دیگر را هم بگویم...اگر دختر هم شرایط فوق که اغلب دارا هستند بیشتر رویش متمرکز شوند و پسر این رفتار و دقت دختر را مشاهده نمایید قطعا بیشتر مایل به ازدواج با ایشان خواهند بود.

با تشکر...
    اگر نتوانستم پاسخگوی سوال شما باشم... لطفا توضیحات دیگری بفرمایید تا سایر اعضا محترم تالار نیز راهنمایی نمایند.

7. 6 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (شنبه 09 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 27 در 9 پست

Array

با تشکر از توضیحات کامل و مفیدتان لطفا اگر امکان دارد درباره جمله زیر بیشتر توضیح بفرمایید

"نکته دیگر را هم بگویم...اگر دختر هم شرایط فوق که اغلب دارا هستند بیشتر رویش متمرکز شوند و پسر این رفتار و دقت دختر را مشاهده نمایید قطعا بیشتر مایل به ازدواج با ایشان خواهند بود."

از شنیدن نظرات سایر اعضا هم خوشحال خواهیم شد...

با تشکر

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

Array

سلامی دیگر...

"امروز همان فردا است" گرامی هنگامی که می گویم دختر نیز باید دارای شرایط فوق باشد منظورم این است که::

پسری اگر قصد ازدواج با دختری را داشته باشد قطعا برترین ملاک ها را مدنظر قرار می دهد و اغلب پسران خود در رابطه دوستی که با دختری برقرار می کنند به جزئیات و رفتارهای دختر توجه زیادی نشان نمی دهند چون هدف دوستی است اما همین پسران در هنگام ازدواج بدنبال بهترین و ایده ال ترین دختر برای ازدواج می کردند و اغلب سعی می کنند دختری را انتخاب کنند که رابطه دوستی نداشته.

بنابراین پسران اگر رابطه ای با هدف ازدواج شروع کنند دختر را با توجه به معیارها آزمایش می کنند... پس دختر باید همانند پسر دارای ملاک هایی که در پست قبلی خود گفتم باشد::یعنی::

1>عدم برخورد احساسی بیش از معلوم شدن هدف رابطه

2>عدم اجازه دادن به جنس مخالف(پسر(دوست) برای سواستفاده از رابطه: از جمله صمیمیت بیش از اندازه..رابطه جنسی.. زیرا اغلب پسران با پیشنهادهایی سعی می کنند دختر را امتحان کنند.

3>از همان ابتدا دختر باید با جدیت تمام به طرف مقابل خاطر نشان سازد "وقتش" گران بها است و برای رابطه و قرارها محدودیت خاصی قائل شود.

4>هر چه دختری در این روابط پایبند اصول باشد و عرف ها را رعایت کند پسر مصم تر خواهد شد برای خواستگاری از ایشان.

5>دختر سعی کند از همان ابتدا به طرف مقابل بفهماند که رابطه ای که بین ما شکل گرفته باید دارای زمانی باشد و حدالقل امکان خانواده ها از رابطه باخبر گردند..حال رابطه چه ازدواج باشد و چه دوستی
    .............
    با رعایت موارد بالا از جانب دختر اگر پسری هدفش ازدواج باشد اولین انتخابش همین دختر خواهد بود..

با تشکر

10. 4 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (شنبه 09 اردیبهشت 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)