به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

نیازمند همفکری شما هستم...

سلام به همه اعضای همدردی
    امیدوارم مرا هم در بین جمعتان پذیرا باشید
    مشکلی که می خواهم مطرح کنم از زبان مادری است که نیازمند کمک است. و اما موضوع:

این مادر تعریف می کند :" دخترم بعد از گرفتن دیپلم در جایی مشغول بکار می شود. او بسیار محجوب است و اصلا هیچگونه ارتباطی با جنس مذکر نداشت و در دوران مدرسه مشغول
    درس خواندن و معاشرت با یکی دوتا همکلاسی هایش جهت درس خواندن بود.
    بعد از مدتی که از کار کردن دخترم می گذرد، از تغییر حالتهای او متوجه می شوم که درگیر مسایل احساسی شده است و با پرس و جو می فهم که دلباخته مردی شده است که ظاهرا مسئول
    اوست.
    وظیفه مادری خود دانسته و بی اطلاع از دخترم به محل کارش رفتم تا در مورد این آقا تحقیقاتی بکنم. در ابتدا با کمال ناباوری متوجه شدم که او متاهل و دارای زن و بچه است. از رییس آن قسمت که در مورد این
    موضوع سوال کردم، گفت که اصلا چنین چیزی نیست. دختر شما خیلی شیطنت می کند و مدام در راهرو و مکانهای دیگر تردد دارد. آقای ... فقط خواسته کاری کند که دخترتان خیلی میز کارش را ترک نکند!!!!!
    نا امید از اینجا با هزار جور بدبختی توانستم خانم این آقا را ببینم و با او صحبت کنم. او هم بعد از کلی اظهار ناراحتی و شکوه و گلایه، گفت که از دست من هیچ کاری بر نمی آید و من نمی توانم از عهده رفتار شوهرم برآیم.
    با دخترم موضوع تاهل او را در میان گذاشتم، اصلا باور نمی کرد ولی وفتی که مطمئن شد او زن و بچه دارد باز هم می بینم که مهر او از دلش بیرون نمی رود و بشدت دلباخته شده است.

دیگر نمی دانم باید چه کار کنم. می دانم دخترم نقش قربانی را بازی می کند، اما واقعا درمانده شده ام."

حالا اعضای محترم همدردی کسی می تواند چاره ای برای این خانم بیندیشد؟!

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

RE: نیازمند همفکری شما هستم...

با سلام و خیرمقدم به شما مادر گرامی
    از اینکه به محفل ما اومدید بسیار خرسندیم
    واما در مورد مشکل دخترتون
    ابتدا لطفا به چند سئوال پاسخ دهید
    خانوادتون چندنفر هستند؟
    دخترتون چندمین فرزند خانواده است؟
    رابطه ایشون با پدر و یا احتمالا برادرانش چگونه است؟
    هدف شما و دخترتون از اینکه به سر کار بروند چی هست؟
    با تشکر

3. کاربر روبرو از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده است .

بالهای صداقت (سه شنبه 09 فروردین 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

دوست عزیز بهتون خوش آمد میگم

گفت که اصلا چنین چیزی نیست. دختر شما خیلی شیطنت می کند و مدام در راهرو و مکانهای دیگر تردد دارد. آقای ... فقط خواسته کاری کند که دخترتان خیلی میز کارش را ترک نکند!!!!!

دوست گرامی این جملات رئیس چه ربطی میتونه داشته باشه به دلباخته شدن این دختر خانم ؟ منظورم اینه که یعنی مسئول اون با وعده ازدواج کاری کرده که حرف گوش کن و کاری بشه ؟

با تعریفاتی که از این دختر خانم کردید چنین رفتاری بعیده .البته هر اشتباهی از هر انسانی ممکنه سر بزنه اما اشتباه این چنینی از دختری که محجوب باشه و سابقه ارتباط با جنس مخالف رو هم نداشته باشه( ظاهرا" مذهبی) ، غیر منتظره ست.

حالا واقعا" لازمه که دخترشون سر این کار بره ؟ حتی به قیمت افتادن توی چاه ؟
    اون اقا چه خصوصیاتی داره که چشم این خانم رو گرفته ؟
    کارش دولتیه یا خصوصی ؟
    این دختر خانم قصدش از دلباخته شدن چیه بالاخره ؟ ازدواج ؟؟؟در این صورت اگه با یه پسر مجرد که می پسندید رابطه داشت که بهتر بود !

فقط با دلباخته شدن که نمیشه زندگی تشکیل داد.باید از عواقب این احساس و اشتباه آگاهش کنید و اگه تاثیر داره کارش رو بذاره کنار.

فکر میکنم این دختر خانم دچار همون « واکنش وارونه »شدن که تاپیکی در موردش تو تالار داریم . د راین وصرت خیلی باید مراقب باشه که برخلاف ظاهرش مرتکب خطا نشه!

5. 4 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (چهارشنبه 09 آذر 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بالهای صداقت
    با سلام و خیرمقدم به شما مادر گرامی
    از اینکه به محفل ما اومدید بسیار خرسندیم
    واما در مورد مشکل دخترتون
    ابتدا لطفا به چند سئوال پاسخ دهید
    خانوادتون چندنفر هستند؟
    دخترتون چندمین فرزند خانواده است؟
    رابطه ایشون با پدر و یا احتمالا برادرانش چگونه است؟
    هدف شما و دخترتون از اینکه به سر کار بروند چی هست؟
    با تشکر
    سلام و ممنون
    باید بگم که من مادر نیستم و ماجرا را از زبان فرد دیگری که مادر این دختر خانم است، نقل کردم.
    این دخنر فقط یک خواهر کوچکتر از خود دارد و پدر خانواده به رحمت خدا رفته است. تا آنجا که من اطلاع دارم نیاز مادی هدف از اشتغال او بوده است.

m.mouod عزیز
    تا آنجاییکه من از حرفهای این مادر فهمیدم، ظاهرا این آقا با نزدیک شدن به این خانم و پاره ای الفاظ عاشقانه و مشابه اینها احساسات او را تحریک کرده و این دختر خانم شدیدا وابسته این آقا شده است و گمان کرده که او را به همسری انتخاب خواهد کرد. و این باور و دلبستگی او به حدی است که با پی بردن به تاهل او باز هم حاضر است که زن این آقا شود.
    حالا مادر او نگران است که چه فکر دخترش درست باشد و چه به ظن رییس او که می گوید این آقا هیچ میل واقعی به دختر شما ندارد, در هر دو صورت دخترش تباه خواهد شد.
    و خواستار راهنمایی است که حالا چه راه علاجی وجود دارد؟

7. کاربر روبرو از پست مفید هستی تشکرکرده است .

هستی (چهارشنبه 09 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

ظاهرا چاره اي جز عوض كردن كار اين دختر خانم....و دوري از محيطي كه دلبسته اقا شده...نيست....

اين خانم نبايد اجاز هبدن كه دخترشون بيشتر از اين توي اون محيط كار بكنه.....ممكنه اتفاقات بدتري براي دختر بيفته....مردي كه با داشتن زن و بچه به يه دختر جوون چشم داره از هيچ كاري ابا نداره....

اين خانم با اقاي نسبتا محترم مسول صحبت كنه و تهديدش كنه اگه دست از سر دخترش برنداره همه چي رو به خانمش ميگه.....!!!البته بعدش بايد قيد كار در اون محل رو بزنن!!

عجب ادمايي پيدا ميشنا..دختر بيچاره....خدا نسل اين جور مردهاي هوس باز رو از رو زمين بردار......

9. 2 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (چهارشنبه 09 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

حالا که اون دختر خانم بچه بزرگ خونواده ست و بایداز لحاظ اقتصادی کمک خرج مادرش باشه، اون مادر میتونه بشینه و این مسائل مهم و نقشی که دخرتش تو زندگی داره رو بهش یادآوری کنه .بهش بگه من روی تو حساب میکنم که یک الگوی خوب یرای خودهر کوچیکترت باشی ، باید باعث سربلندی و افتخار من و خواهرت و پدرت که به رحمت خدا رفته باشی ، حالا که « من و تو » مشترکا" برای امین زندگی زحمت میکشیم چون هر دو زن هستیم باید با حفظ آبرو کار کنیم و هر کاری رو نکنیم چون خیلی تو چشم هستیم و باید کاری کنیم که روح پدرت ازرده نشه ، تو باید عفت و ایمانت رو تو هر شرایطی حفظ کنی ، تو هنوز جوانی و فرصتهای خوب بسیاری در انتظارته که باید صبر کنی تا مورد مناسب خودت خدا برات پیش بیاره ، لیاقت تو دختر عزیزم بیشتر از این مرد هوس باز و متاهله که فقط میخواد از تو سوء استفاده کنه . و برای رسیدن به این هدف باید هر کاری لازمه دوتایی مون انجام بدیم حتی اگه شده این کاررو رها کنی و تو خونه باشی .
    خواهر خوبم برای تامین زندگی درسته که باید زحمت زیادی کشید و برای خیلی از مردها هم کار نیست اما اگه کسی بخواد آبرومندانه زندگی کنه و یه لقمه نون حلال در بیاره خیلی راهها هست که کسی بهشون توجه نمیکنه چون تو چشم مردم نیست و پشت صحنه هستن به اصطلاح به زن میتونه تو خونه خیلی کارا بکنه و درآمدی داشته باشه اونم به دور از چشم مردان هرزه مثل این رئیس محترم!
    انسان باید بتونه سرش رو پیش خدا و امام زمان که حی و حاضر و ناظر ماست و همچنین تو مردم بالا بگیره و عفیف باشه حتی اگه پولی نداشته باشه . حتما" بعضیها میگن نمیشه .اما من میگم میشه چون بعضیها به کم راضی نمیشن و اگه راضی بشن میشه .
    حس زیاده خواهی انسان رو به یه راههایی میکشونه که عاقبت خوبی ندارن . منظورم این خونواده نیست چون فکر نمیکنم چنین قصدی داشته باشن کلا" میگم .من فکر میکنم تهدید خانم اون آقا یا خود ائون آقا نتیجه عکس داشته باشه مثل اون موردی که آقای baby تو تاپیکشون مطرح کردن و دیدیم که با وجود مخالفت و نصیحت کل فامیل آخرش اون خانم کار خودش رو کرد پس بهتریم راه به نظر من توجیه این دختر خانم جوان و روشن کردن مسائل براشه که از اونها یا بی اطلاعه و یا هوس باعث فراموشی اونها شده .

موفق باشید

11. 2 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (چهارشنبه 09 آذر 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

سلام

شما و مادر این دختر لازمه او را آگاه ساخته و مهارتهای ارتباطی رو در او بالا ببرید و بهش نشون بدید مردی که به زن خودش وفادار نیست به دیگران اصلاً تعهدی برای وفاداری نداره .

البته این دختر خیلی بچه گانه عمل می کنه و معلومه هنوز رشد عاطفی کافی نکرده ( و خلاء وجود پدر را داره پر می کنه ) ، لذا بهتره حریم حفظ بشه و مادر نشون نده که میدونه موضوع چیه و آگاه سازی و آموزش مهارت هم غیر مستقیم باشه ، چون اگر مستقیم مطرح بشه و مادر نتونه کاری کنه مسئله عادی سازی میشه و خوب نیست . پس این مهمه که عادی شدن پیش نیاد . و قبح موضوع حفظ بشه .

در جای خود و وقت علنی شدن موضوع و این که دختر حس کرد مادر میدونه ، قاطعیت لازمه ، از جمله محرومیت از ادامه کار . و در این شراط برخورد جدی با رییس هم لازمه صورت بگیره ( این برخوردها وقتیه که حریم کنار رفت و دختر بفهمه که مادر فهمیده ) .

در هر حال روی دختر باید تمرکز بشه و کمک بشه که مدیریت بر خود پیدا کنه .
    میشه به بهانه ای نزد مشاور بردش و از قبل علت اصلی مراجعه را به شخص مشاور بگوید.

موفق باشید .

13. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 09 آذر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 آبان 91 [ 04:48]
    سطح
    33
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    191

تشکرشده 189 در 69 پست

Array

دوست عزیز این مادر نگران خیلی عجولانه و اشتباه راه را طی کرده.
    برای تحقیق و برسی این مسئله حتما لازم بود که در مراحل اولیه با رئیس دخترش صحبت کنه؟!
    چرا قبل از اینکه راه های بهتر را امتحان کنند با خانوم این آقا حرف زدن؟!
    این مادر نگران با ادامه این روند فقط کوس رسوایی دخترش را به صدا در میاره و نتیجه عکسی هم که میده اینه که دختر که نسبت به رازداری مادر بی اعتماد شده و با علنی شدن موضوع قبح اون هم از بین رفته بدون حرف شنوی راه خودش را ادامه میده.
    باید در مراحل اولیه به صورت روشن با دخترشون صحبت کنند و ازش بخوان از این عشق ممنوع دست بکشه.
    با قرارهای برنامه ریزی شده که برای امدن خواستگار میزارن میتونند سمت فکری دختر را از این اقا منحرف کنند.
    اگه با نرمی و دوستانه مشکل حل نشد باید قاطعانه برخورد کنند.
    اگه از دخترشون نتیجه نگرفتن بعد باید با این اقا خیلی صریح و قاطع برخورد کنند و به ایشون بگن اگه این مسئله ادامه پیدا کنه موقعیت شغلی ایشون را به خطر میندازن.
    در این جور موارد با نصیحت کاری از پیش نمیره. این مادر باید اول با بوجود امدن اعتماد بامحبت برخور کنند و در صورتی که جواب نگرفتن برخوردی جدی داشته باشن.
    رفتار و عکس العملهای شتاب زده مثل انچه تا حالا پیش گرفتن مشکل را بحران تر میکنه.
    کمک گرفتن از مشاور هم می تونه به مادر درجهت انجام رفتارهای اگاهانه و برخورد صحیح کمک کنه.
    علاوه براین دختر هم نیاز داره تا با کمک مشاور مشکلش را حل کنه. داشتن علاقه به مردی که چنین شرایطی را داره نشون دهنده مشکلات و کمبودهای درونی این دختره.
    احتمالا این دختر به خاطر از دست دادن پدر نیاز داره مردی را در کنارش داشته باشه که جای خالی پدر را پر کنه.

15. کاربر روبرو از پست مفید tarane.h تشکرکرده است .

tarane.h (سه شنبه 09 فروردین 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)