به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تنهایی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 اردیبهشت 87 [ 13:24]
    سطح
    40
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 161
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

تنهایی

سلام
    دختری 23 ساله هستم خیلی احساس تنهایی می کنم. تا به حال با هیچ پسری رابطه نداشته ام. ولی مدتیه که خیلی احساس می کنم نیاز به بودن با یک پسر را دارم. اما اعتقاداتم به من این اجازه را نمی دهد که با هیچ پسری دوست بشم. واز این کار متنفرم . در ضمن تا به حال از بین خواستگارانم از هیچ کدام خوشم نیومده. حس میکنم توی آسمون به این بزرگی هیچ ستاره ای برای من نیست.خواهش میکنم کمکم کنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 اردیبهشت 87 [ 23:29]
    سطح
    39
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 6 پست

Array

RE: تنهایی

ساران سلام این احساس طبیعی است اما دوست شدن با جنس مخالف واقعا یک ریسک بزرگه چون توی این وادی نمیشه روی جنس مخالف حساب باز کرد من پیشنهاد می کنم اوقات فراغتتو کاملا پر کنی تا جای برای تنهایت نباشه توی همین تالار هم می تونی بطور کاملا ناشناس بدون ارتباط حضوری با اعضا دردل کنی چون بهترین دوستهای بدون ضرر را در این جا می تونی پیدا کنی چون اگر دوست پسر داشته باشی شاید درآینده برای ازدواج با کسی دیگر برات ایجاد مشکل کن ویا موجب دلهره همیشگی برای زندگیت باشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آذر 87 [ 13:41]
    سطح
    45
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 100
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    99

تشکرشده 99 در 49 پست

Array

سلام منم با نظر reza موافقم میتونی تنهایتو با کتاب خوندن یاد گرفتن نرم افزارهای که کاربرد فراوان دارند مثل فتوشاب و فلش و...... و حتی ساختن یه وبلاگ که حرفهاتو داخل اون بنویسی و خیلی چیزهای دیگه پر کنی به نظر من دوست شدن با همجنس خودت خوبه نه با جنس مخالف هیچ وقت یه دختر نمیتونه با جنس مخالف راحت حرفهاشو در میون بزاره اون هم به عنوان یه دوست و شما چه تضمینی میکنید که اون پس از مدتی از شما سوء استفاده نکنه . و باعث ابروریزی نشه و من چون این چیزها را بین دوستان دیدم به شما به عنوان یه خواهر کوچکتر مگم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام
    آقا رضا و هستی عزیز از راهنماییها تو ن ممنونم . من آدم خیلی پر مشغله ای هستم .دانشجو هستم وهمزمان در حال یادگیری چند نرم افزار هستم وهیچ موقع بیکار نیستم. همیشه فقط به فکر درس بودم ولی الان دیگه نمی تونم مثل قبل فکرم را روی درس متمرکز کنم. یک روز دیگه کنکور کارشناسی ارشد دارم .وباوجود اینکه چند ماهی هم برای شرکت در این کنکور زحمت کشیدم ولی الان به خودم میگم آخرش که چی؟ خیلی احساس تنهایی میکنم. تنهایی من دیگه با درس و کلاس پرنمیشه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

ساران خانم گل درود بر شما؛یقین داشته باشید که شما به خودی خود خوبید،مهم هستید،ارزشمندید،قابل احترامید و زیبا سیرت و زیبا صورتید و . . . .
    اصلاً خودتان را بخاطر نداشتن دوست پسر یا نپسندیدن خواستگاران سرزنش نکنید که شخصیت و بزرگی شما به این چیزها وابسته نیست.شما یک انسانید که واجد نعمات بسیارید و هویت و درون و خویشتن شما به هیچ چیز *بیرونی* بستگی ندارد؛
    اندکی شکیبایی و افزایش آگاهی را جزو اهدافتان در نظر گیرید؛؛؛بدرود.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Lightbulb RE: تنهایی

سلام
    از همتون به خاطر همدردیتون ممنونم. فکر نمی کردم این همه پاسخ برای من گذاشته باشید.راهنماییهاتون به من کمک میکنه. من دختر خیلی شادی هستم و دوستان زیادی هم دارم. خانواده خیلی خوبی هم دارم. با پدرومادروبرادروخواهرم هم خیلی صمیمی هستم. آنقدر سرحال وشاداب هستم که بعضی از دوستام بهم میگند میشه یه روز تورو ببینیم که نخندی. ولی پشت این همه خنده غمی هست که نمیدونم از کجا اومده ."احساس تنهایی". ولی امیدوارم با کمک شما این احساس روز به روز کم رنگ تر بشه. راستی امروز کنکورم را دادم. برام دعا کنید که قبول بشم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

سلام ساران جان
    عزيزم بايد بگم كه بهتره با پسر ارتباط برقرار نكني همونطور كه بقيه دوستان گفتند توي جامعه ايي كه الان داريم اين مسئله خيلي ريسك داره شما كه تا الان يك دختر پاك مونديد بزاريد همين جوري بمونيد تا يك گوهر شناسي بيادو شما رو از توي صدف برداره . من شوهرم خودش با اينكه مرده مي گه پسرها 80 درصدشون وقتي به كسي پيشنهاد دوستي مي دن به خاطر رابطه جنسي با دختره . پس چرا ما خودمون و مضحكه دست اونها كنيم ؟ ما چرا بايد وسيله اونها باشيم ؟ عزيزم ما خيلي باارزشمندتر از اين حرفها هستيم . شما مي تونيد با توجه به نيازتون كمي بيشتر روي خاستگارهايتان فكر كنيد و درايت بيشتري به اين مسئله بيانديشيد بالاخره تا اخر عمرمون كه در خونمون نمي زنن . هر چيزي يك موقعي داره اگه الان سخت گيريهاي بي دليل كني نسنجيده رد كني بعدها كه به خودت مي ياي و مي بيني كه تنهايي و مي خواي كه با كسي باشي ديگه مي بيني كسي نيست . پس فرصتها رو از دست نده و خوب فكر كن .به نظر من مي توني توي دانشگاه توي كارهاي گروهي شركت كني توي كارهايي كه هم دخترها هستند هم پسرها تا اينجوري با خصوصيات پسرها هم اشنا بشي و از اين حالت در بيايي
    امروز همان فردايي است كه ديروز نگرانش بوديم

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام به همه دوستان گلم...
    فکر می کنم شما در کمک به دیگران بهترین هستید....
    البته به مرور با تمرین در مهارت سعه صدر و تحمل، ظرفیتها بیشتر خواهد شد... و این کمک به دیگران قوی تر ،غنی تر و عمیق تر خواهد شد.... انشاء الله
    البته اینجا هر کس از زاویه ای که هست مزایا و معایب یک عقیده را مطرح می کند. وقتی همه زوایا روشن می شود فرد بهتر می تواند تصمیم بگیرد... ما هم همین را می خواهیم...
    ما بنا نداریم بگوئیم حتما فقط از زوایه ما به قضیه نگاه کن... اما هر چه این جنبه ها بیشتر روشن می شود ما بهتر تصمیم می گیریم....
    ساران به تالار همدردی خوش آمدی....
    بعضی وقتها غمها هم قشنگه، تنهایی ها هم لذت بخشه.... ، سعی نکنیم این دو دوست خوب را به راحتی از دست بدهیم....
    این دو دوست یعنی غم و تنهای وقتی وحشتناکند که بخواهند جای همه دوستان دیگر ما را مثل رشد، آرامش، لذت، شادی ، فعالیت ، هیجان، محبت و ....، را بگیرند...
    اما در مورد نیاز به غیر همجنس، این واقعیتی هست که باید پذیرفت...، ولی همواره ما به نیازهای خود نمی توانیم فوری و آنی جواب بدهیم....
    گاهی برای یک انتخاب برتر باید زحمت بکشیم...
    فرض کنید انتخاب کار
    یک پسر 18 ساله می تواند دنبال کار بگردد....
    یک جوان 30 ساله متخصص هم می تواند دنبال کار بگردد.
    اما اولی به خاطر عدم مهارت و تجربه و انرژی گذاشتن روی خودش ممکن است کار مناسب نیابد ولی این شانس برای کسی که روی خودش زحمت کشیده است بیشتر فراهم است.
    انتخاب همسر با پیدا کردن دوست غیر همجنس تفاوت دارد.
    اما اینکه کدام از اینها تنهایی را بطور با ثبات کاهش می دهند محل بحث داره....
    اختلاف نظر دوستان هم در این مورد بود که بعضی به آرامش زودگذر بر اساس یک ارتباط عاطفی اشاره می کردند، و بعضی رسیدن به این آرامش زودگذر را مستلزم کنار گذاشتن آرامش با ثبات می دیدند. و استنباط می کردند اگر تحمل گذر از این مرحله را نداشته باشی ممکن است در چاله های احساس بیفتی که روی آینده و زندگی ات تاثیر سوء داشته باشه...
    با توجه به خصوصیاتی که از خود مبنی بر زمینه ارتباط با دیگران، کار و ....، داشتی به نظر می رسد تحمل و خویشتنداری، زمینه ازدواج و بیرون آمدن با ثبات از تنهایی را برای شما به ارمغان خواهد داشت....، اما این به شرطی هست که دوستانت را ( تنهایی و غم ) بپذیری و بتوانی حتی از آنها استفاده کنی. بعضی وقتها در تنهایی و غم به چیزهایی دست می یابیم که هرگز در جمع و شادی به آنها نمی رسیم.... اینطور نیست؟!
    در پایان مجددا از همه دوستان که وقت و توان خود را در این موضوع به کار گرفتند تا به دوستمون کمک کنند کمال قدردانی را دارم. امیدوارم بازهم چنین کنید و بتوانیم بیش از پیش با به کار گرفتن تحمل و خویشتنداری در خدمت هم باشیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)