به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 بهمن 87 [ 21:19]
    سطح
    38
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 4 پست

Array

لطفا کمک کنید

سلام دوستان گرامی
    مهدی هستم 33 ساله با تجربه تلخ طلاق.و پسری که حضانتش را به همسر سابقم سپردم.
    با سختی به چیزایی که دارم رسیدم. مهندس مکانیک از دانشگاه سراسری و یه شغل خوب.
    اما تو زندگی یه ذره هم شانس نیاوردم تا جاییکه زنم که فکر میکردم عالیست تو زرد از آب درومد و ...
    اما بعد از یه دوره افسردگی پس از 1 سال به دختری دل بستم و عاشق هم شدیم نه یک دل که هزار دل.بطوریکه با هم عقد موقت هم میکردیم .او 26 سالشه و مهندس برق.آنقدر به استقلال رای خودش ایمان داشت که من و او اصلاچیزی به جز یک زندگی رویایی رو تصور نمیکردیم و واقعا هم شخصیتمان برای هم بسیار قابل احترام است و هم شیفته هم شدیم. تا اینکه چندی پیش که دختره موضوع را برای خانواده عنوان کرد با چنان واکنش تندی مواجه شد که حتی احتمال برخورد فیزیکی نیز با وی وجود داشت و موبایلش اخذ و رفت و آمدش نیز محدود شد. هر چه دختر اصرار میکند که کاملا مرا میشناسد و عاشق منست و ... اصلا و ابدا به خورد خانواده اش نمیرود. بسیار او را دوست دارم و اصلا نمیتونم از دستش بدم ،البته دخت[/size]ره هم میگه تا آخر عمر منتظرم میمونه اما کلافه ام . آیا تنها یک اشتباه در زندگی به خاطر انتخاب غلط از روی جوانی باید این عقوبتش باشه؟ چرا به من اعتماد ندارند؟چه کنم تا به عشقم برسم؟ دارم میمیرم.کمکم کنید دوستان

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: لطفا کمک کنید

سلام mehdi52
    سال نو را به شما تبریک عرض میکنم، همچنین از تاخیری که در پاسخدهی به وجود آمده است عذرخواهی می کنم.
    مشکل شما جوانب زیادی داره که باید همه آنها به دقت و با جزئیات بررسی و واکاوی شود. شاید شما تصور کنید فقط نیاز دارید به یک راه حل که خانواده این دختر خانم با شما موافقت کنند. اما این مسئله شما نیست.
    مسئله شما به عدم مهارتهای ارتباطی ، انتخابگری و شیوه های حل مسئله و تا اندازه ای احساس مداری بر می گردد.
    اگر در مسئله طلاق چشم بسته از شما بپذیریم که فقط و فقط خانم شما مقصر بوده است، حتما به این اعتراف می کنی، که در انتخابت و یا تن دادن به آن ازدواج اشتباه کرده ای....
    همچنین در نحوه ارتباط با این خانم، به نظر می رسد از روش بهنجار و قابل قبول خانواده و جامعه استفاده نکرده ای که این هم مشکل ساز شده است...
    حتی احتمال اینکه در این انتخاب هم مسائل و مشکلاتی را نادیده گرفته باشی هست.
    اما واقعا با این میزان اطلاعات کلی هر گونه ارائه راه حل ممکن است بسیار ناکامل باشد.

من توصیه می کنم:
    1 - حتما حضوری به یک مشاور خانواده مراجعه کنید، تا ابتدا مسائل قبل از این مورد بررسی مجدد قرار گیرد و از تجارب قبلی بتوانی در این زندگی جدید بهره بگیرد.
    2 - بسیاری از مسائل احساسی افراطی خانواده ها ( البته اگر احساسی باشه و منطقی نباشه)، نسبت به مخالفت ازدواج فرزنداندانشان در بستر زمان و به مرور کاهش می یابد، البته به شرطی که شما یا دخترشون زیادی پافشاری نکنند و خانواده را تحت فشار قرار دهند. چون این مسئله احساسات آنها را تحریک می کند و بیشتر به این مسئله پی می برند که دخترشان در گیر احساسات شده و غیر منطقی شده.
    3 - به مرور و با ظرافت این دختر خانم باید از افراد موثر روی خانواده اش بهره بگیرد یاآنها را دعوت به مشاوره جهت استفاده از نظرات کارشناسی یک متخصص کند.
    4 - در این مرحله شما باید پختگی و صبوری متناسب با سن خود را نشان دهید، یعنی از دخالت مستقیم، تحریک این دختر ، یا پروبال دادن زیادی به احساساتت پرهیز کنی.
    ازدواج فراتر از یک احساس هست، اما احساس ضروری هست. اگر هنوز هم باور دارید در دنیا فقط و فقط یک نفر هست که می تواند شما را خوشبخت کند و آن این خانم هست. پس به نظر می رسد هنوز باید صبر کنید و ازدواج نکنید تا پختگی شما بیشتر از این شود.

3. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (شنبه 17 فروردین 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 بهمن 87 [ 21:19]
    سطح
    38
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 4 پست

Array

RE: لطفا کمک کنید

سلام جناب آقای سنگ تراشان
    با سپاس از وقتی که صرف کردید،قابل ذکر است که ما با توجه به شناختی که از خانواده دختر داشتیم و با توجه به برهه حساس امتحان ارشد،تنها به خاطر دوری از تنشهای احتمالی و به درخواست آن خانم مجبور به ادامه آن رابطه به شکل پنهانی و بقول شما خارج از ضوابط عرفی شدیم و با توجه به اینکه نمیخواستیم رابطه صمیمانه و نزدیکمان(البته با رعایت مسائل ممنوعه)همراه با ارتکاب گناه باشد،صیغه عقد موقت را جاری میکردیم.پس از مخالفت شدید اطرافیان دختر،خودم هم به صحت انتخابم شک کردم و به یک مشاور مراجعه کردم و با ذکر جزئیات،از ایشان مدد گرفتم که وی نیز اشکالی اساسی بر کار ما نگرفت.تنها موردی که خانواده دختر را بر مخالفتشان مصر کرده و خود نیز به دخترشان گفتند اینست که من که قبلا" زن داشتم در حد پرستیژ خانوادگی آنها و دخترشان نیستم،حال آنکه من از نظر شخصیتی،قیافه،پرستیژ اجتماعی،مالی و اعتقادات مذهبی هیچ کم و کسری ندارم و آدم خوش مشربی نیز میباشم.ممنون از حوصله تان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)