به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array

واکنش من در مقابل کنجکاوی ها و افکار مسموم دیگران در مورد طلاق

سلام دوستان.شب همگی خوش

دوستان اگه در جریان تاپیک قبلی من باشید میدونید که من در حال جدایی از همسرم هستم(بدلیل خیانت،فحاشی،دست بزن و ...). من الان با سه تا مشکل مواجه شدم که میخواستم از دوستانم کمک بگیرم.

همون طور که قبلا عرض کردم من و همسرم تو یک ارگان دولتی بزرگ، همکار هستیم.یعنی همدیگه رو نمی بینیم ولی گاها برای انجام برخی وظایف باید به واحد همدیگه بریم و طبیعتا همکاران مشترکی هستند که هر دوی مارو میشناسند.

این آقا کلا قصد اذیت کردن من رو داره و رضایت به طلاق نمیده.منم برای اینکه دلیل محکمه پسندی داشته باشم از طریق وکیلم مجبورم خیانت و باقی مشکلاتی که این آقا برام ایجاد کرده رو ثابت کنم تا بلکه قاضی رای به طلاق بده.

من تو این 5 ماهی که از خونه ایشون اومدم بیرون به همکارانم چیزی نگفتم.فقط برای کارهای استخدامم مجبور شدم به رییسم و مسئول کارگزینی که مدارک همسر رو ازم میخواستن، جریان جدایی رو بگم.

اما این آقا متاسفانه مثل خاله زنک ها به اکثر همکارانش گفته.خیلی چیزهارو هم به دروغ گفته و تهمت های خیلی بدی به من زده.اینکه این خانم هدفش از ازدواج فقط گرفتن مهریه بود،با یکی ارتباط داره و...یعنی خیانت ها و اشتباهات خودش رو داره به من نسبت میده.مدام نوشته های خیلی بد روی پروفایل تلگرامش میذاره مثلا متنفرم ازت خائن و...طوری که همکاران و فامیل هاش هم این نوشته هارو می بینند.

من در مقابل تمام حرکات و رفتارهای این آقا،سکوت کردم هیچ فیدبکی نشون نمیدم.و فقط روند قانونی قضیه رو از طریق وکیلم پیگیری میکنم.

همکاران من تا یک هفته پیش اطلاعی از این قضیه جدایی نداشتند.تا اینکه همکاران اون آقا به یکی از همکاران من که خانم مسنی هستش قضیه رو گفتن که مثلا بیان برای پادرمیونی.من نمیدونم واقعا اون حرفهای زشتش در موردم چیه و این پادرمیونی چه معنی ای میده.

این خانم همکار از اونجایی که با من رودروایسی داریم مستقیما با خود من صحبت نکردن و به یکی از همکاران گفتن که بیان با من صحبت کنند.اما چون من تا به حال به هیچ کس جریان جدایی رو نگفته بودم،این همکارمون هم خواستن اول مقدمه چینی بکنند تا من شروع به صحبت بکنم.به من گفتن چند ماهه خیلی روحیاتت تغییر کرده، خیلی تو خودت هستی .اگه مشکلی هست میتونم کمکت بکنم،واقعا حالت خوبه؟منم فقط گفتم ممنون خوبم و اگه کمکی بود حتما مزاحمتون میشم. چون واقعا حس و حال توضیح دادن به کسی رو ندارم. ولی بعدا خودخوری میکنم میگم کاش میگفتم تا حداقل در مقابل حرفهایی که اون آقا زده از خودم دفاع کرده باشم اما باز میگم نه ولش کن حوصله سوالات کنجکاوانه همکاران و خاله زنکی شدن قضیه رو ندارم.

این یه مشکل من هستش که واقعا باید چیکار کنم در مقابل این جور سوالات همکاران؟از خودم دفاع کنم؟هیچی نگم؟

سوال دوم من:من چندین ساله تو این ارگان مشغول به کارم و بعد از سختی های فراوان بالاخره دو هفته پیش موافقت استخدامم از تهران اومد به محل کارم.

همون طور که اطلاع دارید برای استخدام یه سری مصاحبه های عقیدتی انجام میشه.تو این مصاحبه یه حاج آقایی بودند که من الان از لحن صحبت ایشون و افکار مسمومی که در مورد من، تو ذهنش شکل گرفته به شدت عصبانی هستم.

تو این مصاحبه رییسم هم حضور داشتن و خیلی از من تعریف کردن .رو همین حساب این حاج آقا سوال خاصی از من نپرسید اما دو روز پیش منشی ایشون به من زنگ زده که حاج آقا میخواد شمارو ببینه.

رفتم دفترشون.مدام میگفت من خیلی برای استخدام شما سختی کشیدم مخصوصا با حواشی و مسایلی که با همسر سابقت داشتی استخدام شما تقریبا غیرممکن بود.دوستان شما فقط به این کلمه حواشی توجه کنید.انگار تو کل ایران فقط منم که دارم جدا میشم.
    هی ایشون گفت من زحمت کشیدم ریش گرو گذاشتم.منم هی گفتم ممنونم بزرگواری کردین.لطف بزرگی کردین.

تا اینکه امروز منشی این حاج آقا بازم با من تماس گرفت و وسط صحبت هاش گفت خیلی من و حاج آقا پیگیری کردیم کار شمارو.منم گفتم ممنونم لطف کردین انشالله بتونم جبران کنم.که این خانم برگشت گفت دیگه جمله جبران میکنم رو نگو.حاج آقا میگه به منم یکی دو بار گفته.حاج آقا میگه منظورش چیه از این جمله؟؟؟!!!!

یعنی من با شنیدن این حرف مغزم سوت کشید.گفتم من اصلا یادم نمیاد به ایشون گفته باشم یا نه. الان به شما گفتم.بعدشم من منظوری ندارم.خلاصه هی این خانم گفت حاج آقا میگه گفتی.آخرشم گفت ولش کن اون دیوانه هستش.

یعنی من واقعا از اینکه یه جمله ساده من که اصلا یادم نمیاد گفتم یا نگفتم باعث ایجاد یه فکر مسموم و مزخرف تو سر یه شخصیت مثلا مذهبی شده به شدت عصبانی ام.حتی امروز تصمیم گرفتم به این خانم زنگ بزنم بگم من اصلا نمیخوام دیگه استخدامم رو پیگیری کنید و واقعا قید کارم رو بزنم.

سوال سوم هم اینه که:همون طور که عرض کردم تازه همکاران من از طریق اخبار خاله زنکی همسرم در جریان جدایی ما قرار گرفتند اما من چیزی نگفتم بهشون. چندین سال پیش یه آقایی مثلا به عنوان خواستگار با من تماس گرفتند ولی از اونجایی که خیلی آداب این کار رو بلد نبود من همون جا بهش گفتم دیگه با من تماس نگیرید.ایشون همون اول بسم الله گفتن میشه عکس شمارو ببینم؟بعدا من متوجه شدم یکی از همکارانم که خانم به ظاهر خوبی هستند شماره من رو به ایشون دادن.خلاصه دیگه این داستان تموم شد. تا اینکه امروز من همین همکار خانم رو دیدم و از سوالی که ازم پرسید فهمیدم که اینم از جریان جدایی من باخبره اما باز من چیزی نگفتم.

امروز عصر که من خونه بودم یه شماره ای چندین بار به گوشی من زنگ زده بود اما من نشنیده بودم.گفتم شاید دوستی فامیلی باشه زنگ بزنم ببینم چیکار داره اما یکم مکث کردم گفتم اول بببینم تو تلگرام عکسی چیزی داره شاید اصلا یه فرد غریبه هستش تا اینکه اسم و عکس همون آقایی رو نشون داد که چند سال پیش این همکارم معرفی کرده بود و بازم مغز من سوت کشید!!!!!

حدس میزنم کار همین همکارم هستش اما واقعا برام جای تعجبه این خانم با 52 سال سن چرا همچین کاری میکنه؟من هنوز رسما از همسرم جدا نشدم!!!

این سه تا موضوع در عرض همین چند روز من رو خیلی به هم ریخته.شدیدا احساس غمیگنی و عصبانیت دارم.از اینکه چقد قراره این نوع افکار مسموم رو که نسبت به یه خانم مطلقه وجود داره رو تحمل بکنم؟اصلا میتونم تحمل بکنم؟

چالش هایی که همسرم برام درست کرده و حرف هایی که پشت سرم میزنه یه طرف قضیه هستش،این بحث هایی که مطرح کردم یه طرف دیگه.واقعا دچار استیصال شدم.

من تو این چندین سالی که تو این ارگان کار میکنم خیلی بی حاشیه بودم.همیشه سرم به کار خودم بوده اما به خاطر خاله زنک بازی های همسرم اسمم افتاده سر زبونها.منم مثلا با سکوتم در مقابل همکاران نمیخوام اجازه بدم کنجکاوی بکنند.نمیدونم اصلا روشم درسته یا نه.

دوستان ممنونم که با حوصله به حرف هام گوش دادین،خواهش میکنم منو راهنمایی بکنید در مورد این موضوعات و سوالاتی که مطرح کردم.پیشاپیش ممنونم از همگی
    ویرایش توسط آی تک : سه شنبه 27 مهر 00 در ساعت 01:43

2. 4 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

gholam1234 (سه شنبه 27 مهر 00), فکور (سه شنبه 27 مهر 00), لاله123 (سه شنبه 27 مهر 00), نیکیا (چهارشنبه 05 آبان 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    درود

همین ابتدا ازتون تشکر کنم که خیلی خوب نوشتین و این کمک بزرگی هست برای دوستانی که میخوان در تاپیکتون شرکت کنن.
    ضربه های روانی و موقعیت هایی که در اونها افراد تحت فشار هستن میتونن نقطه ی چرخی باشن تا اون آدما معنای زندگی، اهدافشون و انتظاراتشون رو دوباره شکل بدن.

برای سوال اول ؛
    ( در مقابل این جور سوالات همکاران؟از خودم دفاع کنم؟هیچی نگم؟ )

بهتر هست بگین من ترجیح میدم درمورد مسائل شخصی خودم اون هم در محیط کاری صحبتی نکنم و انرژی و تمرکزم رو برای کارم صرف کنم. این یعنی مرز بندی و اینکه اجازه ندیم دیگران خودشون رو وارد مسائل ما کنن.

شما نیازی به توضیح دادن ندارین، رفتارهای ناشیانه و اشتباه همسرتون کم کم برای دیگران مشخص خواهد کرد چگونه سعی در تخریب شما دارن.

سوال دومتون؛
    این غیر حرفه ای هست که در محیط کاری بخوان وارد مسائل خصوصی دیگران بشن و اونها رو از این طریق تحت فشار قرار بدند و بهتر هست افراد با لیاقت هاشون و تلاششون سنجیده بشن.

شما به حرف منشی ایشان توجه نکنین فقط در جایگاه یک منشی ببینید او رو، اون حاج آقا هم هر چی گفتن لزومی نداره در موضع ضعف قرار بگیرین و بگین من جبران میکنم. چه چیزی رو میخواین جبران کنین؟ شما اشتباهی مرتکب نشدین و اگر امروز در این جایگاه هستین بخاطر لیاقت هاتون بوده نه تاهل یا تجردتون و... .

شما یکبار به این حاج آقا همون مورد سوال اول رو که راهنمایی کردم بگین و تاکید کنین اگر قرار باشه با لیاقت های خودتون و تلاشتون و ... سنجیده بشین قطعا اینجا بعنوان یک کارمند موفق خواهید بود و اگر قرار باشه با توجه یک کلاغ ، چهل کلاغ مردم و ورود دیگران به دنیای خصوصیتون سنجیده بشین قطعا اینجا نمیتونین کار کنین.

در مورد سوال سومتون؛
    به پیام ها یا تماس های ناشناس پاسخ ندین و شماره رو بلاک کنین. در شرایط کنونی بهترین کار این هست با کسی بحثی نداشته باشین. این خانم ممکن هست منکر بشن و در کنار انکار شروع به بحث یا صحبت هایی در جمع کنن که بیش از پیش شرایط رو براتون سخت تر کنه.

شما هر تصمیمی که بگیرین مطمئنا چون در کنارش مشاوره داشتین، فکر کردین و جوانب رو سنجیدین برای آیندتون خوب هست و نتیجه هر چه بود حتی جدایی ، میتونین مثل گذشته یا حتی بهتر از گذشته زندگی کنین.

در صورتی قادرین این روزها رو پشت سر بگذارین و حرف های مردم اثرش در زندگی شما کمرنگ بشه که؛

_ مهارت ها و توانایی های خودتون رو گسترش بدین، در کنار اینکه خودتون رو با تمام خوبی ها و معایبی که برای هر فردی مطرح هست قبول دارین و این شخصیت آی تک رو دوست دارین. بخاطر بقیه تغییر نکنین، این تغییر برای خودتون باشه. ببینین چطور میتونین نسبت به گذشته انسان بهتری باشین ، چه اصلاحاتی نیاز دارین.

_ برای انجام کارهاتون از مشاوره ها و افراد متخصص کمک بگیرین، این باعث میشه نظرات غیر تخصصی و نیت های شخصی دیگران در زندگی شما اثری نداشته باشن و از مرکز توجه و تصمیم گیری های شما خارج بشن.

_ تصمیماتی که میگیرین ، کارهایی که انجام میدین، رفتار‌و گفتارتون، روابطتتون ، سبک زندگیتون رو بر مبنای ارزش های خودتون قرار بدین.

_ تفاوت ها رو بپذیرین ولی اجازه تسلط ندین. مردم رو با تفاوت هاشون ببینین، این یعنی توانایی سازگاری.

_ مطابق با نیازها و خواسته های دیگران خودتون رو تنظیم نکنین، البته این به معنی بی احترامی یا نادیده گرفتن بقیه نیست.

_ از چک کردن وضعیت افراد، مخصوصا همسرتون در محیط مجازی اجتناب کنین و اگر در محیطی فعالین که فالور یا دنبال کننده دارین کم کم شروع به پاکسازی افرادی کنین که از بودن اونها احساس ناخوشایندی دارین و آدرس های خودتون رو تغییر بدین.

4. 8 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

ammin (سه شنبه 27 مهر 00), gholam1234 (سه شنبه 27 مهر 00), MimiBahar (دوشنبه 05 اردیبهشت 01), فکور (سه شنبه 27 مهر 00), لاله123 (سه شنبه 27 مهر 00), نیکیا (چهارشنبه 05 آبان 00), آی تک (چهارشنبه 28 مهر 00), بی نهایت (جمعه 14 آبان 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 22:43]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,825

تشکرشده 6,800 در 2,376 پست

Array

سلام آی تک خانم

-
    ریشه این سه پرسشی که مطرح کردین خیلی هاش بیشتر مربوط میشه به توجه زیاد و وسواس گونانه شما به محیط بیرون از خودتون .
    سعی کنین افکار مردم که دارن قضاوت می کنن شما را پررنگ نکنید در ذهنتون .
    شما که خودتون می دونید واقعا چی شده . سعی کنین آرامش داشته باشین ،،، نذارید محیط بیرون در درون شما تسلط داشته باشه .
    شرایطی که الان درونش هستید باعث این مسائل و فکرها شده . حتما توجه به درون خودتون و بی اعتنایی به حرف مردم می تونین این وقایع را کنترل کنین .
    بعضی موقع ها خود کمال گرایی هم باعث ایجاد این فکرها میشه ،،،یعنی باید بدونیم بعضی موقع ها بنابر شرایط شاید زوجین بخوان جدا بشن و به قول مدیر همدردی عزیز طلاق هم یه گزینه قدرتمند هست که می تونه بررسی بشه . برای همین گاهی نگرش کمال گرایی و خود سرزنشی در افراد ایجاد میشه که نکنه در مورد من حرف بزنن ،،نکنه مردم بفهمن داریم جدا میشیم .
    راهش اینکه اول بپذیرید همچین اتفاقی افتاده ،،،بعدش حادثه را زیاد فاجعه آمیز ندونید که نتونید دیگه زندگی کنید . انسان باید امید داشته باشه و حرکت کنه . برای همین حتی یه سوره طلاق در قرآن هم آمده .
    این یه چیز فاجعه آمیز نیست و امکان داره زوجین به این نتیجه برسن که دیگه نمیتونن ادامه بدن ( به خاطر اشتباهات طرفین و .....) .
    برای همین در این موارد تقویت عزت نفس و اعتماد به نفس کمک خوبی می کنه .

-افراد غریبه هم اصلا جواب ندید و بلاک کنین به همین راحتی .
    من تلگرام گوشی ندارم و تو کامپیوتر نصب کردم ،،، هر چند ماه یه بار چک می کنم ببنین چه خبره .چند روز پیش یکی بهم پیام داده بود ناشناس و نمیدونستم شماره منو از کجا آورده و داشت حرف های عجیب غریب می زد سریع بلاک کردم و رفتم دنبال کارم :))
    غصه نداره که . سریع بلاک کنین و جواب ندین و به کارتون برسید .
    به اون حاج آقا و منشی هم بگین من توکلم به خداست و اگه اون بخواد درست میشه و اگه نخواد درست نمیشه . ... طرف یا سنگ می ذاره جلوی پا شما و یا نمی ذاره :)
    جفتش فرق نمی کنه ،،، اگه قرار باشه کار شما درست بشه اون بالایی درست می کنه .
    یه چیز کلی میگم افرادی که از غیر خدا کمک می خوان در کارشون همیشه مشکل پیدا می کنن .
    توکل را فقط به او ببندید که صد البته شما اینگونه هستید .

پس روی این موارد کار کنین :

- تمرکز را از بیرون خودتون بردارید و به خودتون تمرکز کنید ،،،شما خودتون می دونین چه اتفاقی افتاده پس توکلتون به خدا باشه و به حرف مردم اعتنایی نکنین .

- اگه قصد طلاق دارین ،،،کار را با وکیل پیگیری کنین با شدت بیشتر . وقتی در دادگاه به نفع شما رای داده بشه خیلی مسائل هم روشن میشه .

- روی آرامش و روی هیجانات خودتون کار کنین . یه مشاور می تونه در اینجا کمک خوب داشته باشه به صورت حضوری .

- تکنیک روانشناسی زیر هم به شما کمک می کنه که چطوری وقایع زندگی را تفسیر کنید ،،،این فکرها و تفسیرها هستن که مسیرها ی متفاوتی ایجاد می کنه .

یکی خونش آتش می گیره و تفسیر میکنه که باید دوباره شروع کنه و دیگری خانه اش آتش می گیره و تفسیر می کنه باید افسرده باشه .

خب بریم سراغ تکنیک ،،،بیاین تو نمودار درخت زیر :
    ما یک اطلاعات داریم ( موضوع - حادثه و ...) و دو تفسیر .
    تفسیر قرمز نوعی از تفسیر هست که باعث یه اقدامی میشه و خودمون با اختیار خودمون این گونه تفسیر می کنیم و نتیجه آن تفسیر عمل مشخصی هست .
    تفسیر سبز هم همین طور ، آنالیز متفاوت فرد نسبت به تفسیر قرمز هست ،که باز نتیجه متفاوتی رقم میزنه .
    تفسیر قرمز تفسیر منفی نسبت هست .
    تفسیر سبز ، تفسیر مثبت هست .

مثال :
    از همسرم دارم جدا میشم به خاطر خیانتی که کرده و ....

حالت اول :
    اطلاعات :
    تفسیر اطلاعات :
    احساس :
    تصمیم گیری :
    اقدام :

حالت دوم :
    اطلاعات :
    تفسیر اطلاعات :
    احساس :
    تصمیم گیری :
    اقدام :

در خلوت خودتون و یا در اینجا می تونین این تمرین را انجام دهید .
    این تاپیک هم یه نمونه مثال زده بهش :باغ غنی ذهن شما - تفسیر اطلاعات

----------------------------------------

در پناه حضرت دوست .
    ویرایش توسط باغبان : سه شنبه 27 مهر 00 در ساعت 13:04 دلیل: تصحیح تایپی

6. 5 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

gholam1234 (سه شنبه 27 مهر 00), Niagara (سه شنبه 27 مهر 00), فکور (سه شنبه 27 مهر 00), لاله123 (سه شنبه 27 مهر 00), آی تک (چهارشنبه 28 مهر 00)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    با سلام
    آی تک عزیز من شاید الان یه خاطر شرایط روحیم مغزم درست کار نکنه و نظراتم کاربردی نباشه ولی چند خطی برات می نویسم
    افرادی که در پروسه استخدام شما هیچ نقشی ندارند رو فعلا رها کن. اهمیتی نداره چی فکر می کنن
    ولی در مورد افرادی که در پروسه استخدام شما موثر هستن به نظرم باید کلیات مشکلات شما رو بدونن و بدونن که شما فرد خائنی نیستید که ماجرای استخدام شما درگیر این جریان نشه
    به نظرم بهشون بگو که همسرت داره تهمت می زنه و ازشون بخواه اگر همسرت از این به بعد حرف بی ربط پشت سرت زد ازش مستندات بخوان بگو من هیچ کاری نکردم و شما که افراد با تجربه ای هستید هم حتما می دونید که تهمت زدن به دیگران زیاد کاری نداره فقط کافیه پا بذاری روی اخلاقیات و وجدان ولی تا چیزی توسط دادگاه اثبات نشده باشه کسی حق نداره باورش کنه
    بگو دلایل من برای جدایی برای خودم مشخص هست ولی یک موضوع کاملا شخصیه و نمیخوام آبروی همسرم رو ببرم فکر می کنم پیش خودم بمونه بهتره

به نظرم توکل بر خدا بهت آرامش و قدرت میده توکلت به خدا باشه
    ولی هیچ چیزی نباید آینده شما رو خراب کنه
    اجازه نده تهمت های همسرت به آینده کاریت لطمه بزنه
    به نظرم دفاع از خود حداقل در حدی که بدونن همسرت داره داستان تخیلی می سازه هیچ اشکالی نداره فقط این وسط نیازی نیست شما متقابلا به اون حمله کنی
    شما فقط حرفهای بی پایه ایشون رو نفی می کنی قرار نیست اشکالات ایشون رو به دیگران بگی و متقابلا آبروریزی انجام بشه.

8. 5 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

gholam1234 (سه شنبه 27 مهر 00), لاله123 (سه شنبه 27 مهر 00), نیکیا (چهارشنبه 05 آبان 00), نازنین2010 (یکشنبه 02 آبان 00), آی تک (چهارشنبه 28 مهر 00)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 شهریور 01 [ 17:46]
    سطح
    24
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 63
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 14 در 7 پست

Array
    سلام
    به نظر منم به قول خودت وارد این بحثای خاله زنکی نشو ولی این سکوت شما کلا نشونه خوبی نیس، اکه من جای شما بودم حتما از طریق حراست اداره از این آقا شکایت میکردم
    فک میکنم اینطوری همه علی الخصوص همسرت حساب کار دستش میاد

10. کاربر روبرو از پست مفید مهلاا تشکرکرده است .

آی تک (چهارشنبه 28 مهر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 05 خرداد 03 [ 16:55]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,403

تشکرشده 6,419 در 1,797 پست

Array
    سلام خانم آی تک

گاهی اوقات یه شرایطی پیش میاد که بسیار مشتبه، مبهم و به قول خودتون خاله زنکیه، توی چنین مواقعی درصد اشتباه و قضاوت بسیار بالا میره.

دلیل اینکه دیگران مبهم رفتار میکنن خیلی زیاده گاهی اطلاعاتشون کمه میخوان با ابهام گویی از شما حرف بکشن. ویه دلیل مهم دیگه اون شخص نمیخواد مسئولیت رفتار و گفتارش رو بپذیره. بنابراین مبهم رفتار میکنه که بعدا اگه شما اعتراضی کنید بگه منظورم این بود و اون نبود و شما میشید آدم بده اون یا اونا میشن آدم خوبه.

اگه به شوهرت بگی چرا استوری خیانت میذاری شاید بگه منظورم با تو نبود و تو چرا به خودت گرفتی.

پس اصلا نیازی به توضیح زندگی مشترکت نداری. هر کسی واضح و روشن سوالی ازت پرسید و صلاحیت پرسیدن این سوال رو داشت شما هم واضح و روشن و کوتاه پاسخ میدی.

اون حاج اقا به خوبی میدونه اگه شوهرت تهمت خیانت بزنه و نتونه اثبات کنه هشتاد ضربه شلاق میخوره.همچنین به خوبی میدونه وظیفه کسی که تهمت خیانت میشنوه اینه که جلوی گوینده این حرف رو محکم بگیره و گرنه خودش هم گناهکار محسوب میشه.

اجازه نده شرایط مبهم و خاله زنکی باعث فروپاشی اعتماد به نفس و عزت نفست بشه. وقتی خودت میدونی که بیگناهی چرا باید نگران یا کلافه و عصبی بشی.

دست بالای دست زیاده اگه عقیدتی اداره پاشو از گلیمش بیشتر دراز کنه میتونید به عقیدتی کل شکایت کنید البته این گزینه ای هست که شاید الان نخواهید ازش استفاده کنید ولی اگر ثابت بشه ایشون به شما تهمت زدن بسیار براش بد میشه .اصلا نیاز به ترس و کرنش در برابر دیگران ندارید

از این شرایط با صبر و منطق واصولی رفتار کردن میتونی عبور کنی و گرنه اگه بخواهی جواب حرف و حدیث ها رو یکی یکی بدی وارد یه جریان ناخواسته و تموم نشدنی میشه. شرایطی که توی اداره پیش اومده موقته کمی صبر کنی تموم میشه و بی گناهیت هم خود به خود اثبات میشه. اسرار پرونده دادگاه رو فاش نکن بذار قاضی کارش انجام بده.
    ویرایش توسط ammin : سه شنبه 27 مهر 00 در ساعت 18:09

12. کاربر روبرو از پست مفید ammin تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 29 آبان 00 [ 20:09]
    سطح
    36
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    255

تشکرشده 259 در 102 پست

Array
    سلام آی تک عزیز . لازم نیست هر کی حرف میزنه تحت هر شرایطی بخوای در اداره و یا بیرون همه را جواب بدی. با وکیلت در تماس باش که اینگونه رفتارها داره انجام میشه .
    هر اتفاقی این چنینی می یافته اول سعی کن با وکیلت تماس بگیری و اگه لازم بود حقوقی پیگیری کنی . به نظرم شکایت را بدون مشورت با وکیل انجام ندید . مطلب دیگه اینکه برای اثبات خیانت باز با وکیل صحبت کن شاید لازم بشه پرینت شماره های گوشی همسرت ویا ایمیل ها و ...چک بشه از نظر قانونی . همه کار را قانونی و طبق قانون انجام بده با مشورت وکیل و مشاور بالینی . هیجانی تصمیم نگیر و آروم آروم کار را انجام بده . منتظر رای دادگاه باش و این توهین خیانتی که داره زده میشه باز می تونید قانونی و در دادگاه بررسی کنین با مشورت وکیل . انرژی خودت را بیشتر بزار روی آرامش و دوست داشتن خودت و همین طور که دوستان گفتن نزار محیط بر تو ثاثیر بزاره . چیز خطرناک تر از حرف مردم تفسیر خودمان به این دیدگاه هاست .یعنی خودمون بیشتر از دیگران به خودمون آسیب می زنیم . سعی کن تمرین جناب باغبان را انجام بدی .
    ویرایش توسط لاله123 : سه شنبه 27 مهر 00 در ساعت 19:05

14. کاربر روبرو از پست مفید لاله123 تشکرکرده است .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام دوستان.شبتون بخیر

ممنونم از همه عزیزان که بی منت راهنمایی میکنید. مخصوصا از فکور عزیز که با وجود شرایطی که داشتن وقت گذاشتن تشکر میکنم. روح پدر عزیزتون قرین آرامش باشه.

عذر میخوام که با تاخیر پاسخ میدم. این روزها خیلی درگیرم. اما تک تک جملات رو با دقت خوندم. سعی میکنم ازشون به نحو احسن استفاده بکنم.

اون برداشتی که اون حاج آقای محترم از جمله"جبران میکنم" داشتن به گفته منشی ایشون خیلی معنی بدی داشت. هر چند سعی میکنم دیگه بهش فکر نکنم. قبلا هم از یکی دو تا از همکارا شنیده بودم که ایشون حتی در جلسات مصاحبه عقیدتی، مواظب نگاهشون در مقابل خانم ها نیستند و نگاه آزار دهنده ای دارن.

وکیل من به سختی تونستن پرینت های سیمکارت همسر وفادار!!!! رو بگیرن. چون گفته بودن یک سالی میشه که دیگه پرینت نمیدن مگر به دلایل سیاسی و امنیتی. بعد از کش و قوس های فراوان،پرینت دادن اما اصلا ندادن خودمون ببینیم.منشی قاضی دیده و قاضی هم رای داده که روابطی دال بر روابط فیزیکی و زنا مشاهده نشد.
    فایل پرینتها 4000 صفحه در طول 3 سال زندگی مشترک بوده و منشی قاضی هم 4000صفحه رو با دقت بررسی کردن !!!!خیلی عجیبه که اون همه پیام عاشقانه و احساسی و قرار ملاقات که من تو پیام ها دیده بودم هیچ کدوم رو قبول نکردن. خلاصه قوانین جالبی داریم.

به گفته وکیلم، قاضی عمدا از این موضوع ساده میگذره چون اون خانم های محترم!!!که همسرم باهاشون در ارتباط بوده متاهل هستند و قاضی محترم تشخیص دادن که پیگیری این مساله باعث به هم ریختن زندگی اونها میشه. انگار زندگی من، زندگی نبود!!!

من فقط با اثبات خیانت این آقا که میتونه مصداق عسر و حرج باشه شاید بتونم طلاق بگیرم،که با این قوانین جالبمون فکر کنم هنوز اندر خم یک کوچه هستم. وکیلم درخواست تجدید نظر داده بلکه قاضی یه مقداری از هواخواهی افراد خائن دست بردارن و هوای مارو داشته باشند.

اون روزی که این پست رو نوشتم خیلی عصبی و به هم ریخته بودم. الان بهترم و با خوندن راهنمایی های سازنده تون از تنش هام کمتر شد.

فعلا که همون روش قبلیم رو دارم ادامه میدم و در جواب سوالات غیر مستقیم همکاران،چیزی نگفتم، انگار نه انگار که اتفاقی افتاده.

برای همه دوستان آرامش آرزو میکنم.

- - - Updated - - -

سلام دوستان.شبتون بخیر

ممنونم از همه عزیزان که بی منت راهنمایی میکنید. مخصوصا از فکور عزیز که با وجود شرایطی که داشتن وقت گذاشتن تشکر میکنم. روح پدر عزیزتون قرین آرامش باشه.

عذر میخوام که با تاخیر پاسخ میدم. این روزها خیلی درگیرم. اما تک تک جملات رو با دقت خوندم. سعی میکنم ازشون به نحو احسن استفاده بکنم.

اون برداشتی که اون حاج آقای محترم از جمله"جبران میکنم" داشتن به گفته منشی ایشون خیلی معنی بدی داشت. هر چند سعی میکنم دیگه بهش فکر نکنم. قبلا هم از یکی دو تا از همکارا شنیده بودم که ایشون حتی در جلسات مصاحبه عقیدتی، مواظب نگاهشون در مقابل خانم ها نیستند و نگاه آزار دهنده ای دارن.

وکیل من به سختی تونستن پرینت های سیمکارت همسر وفادار!!!! رو بگیرن. چون گفته بودن یک سالی میشه که دیگه پرینت نمیدن مگر به دلایل سیاسی و امنیتی. بعد از کش و قوس های فراوان،پرینت دادن اما اصلا ندادن خودمون ببینیم.منشی قاضی دیده و قاضی هم رای داده که روابطی دال بر روابط فیزیکی و زنا مشاهده نشد. هر چند وکیل من هم تو شکایت اصلا اشاره ای به روابط فیزیکی نکرده بودن.

فایل پرینتها 4000 صفحه در طول 3 سال زندگی مشترک بوده و منشی قاضی هم 4000صفحه رو با دقت بررسی کردن !!!!خیلی عجیبه که اون همه پیام عاشقانه و احساسی و قرار ملاقات که من تو پیام ها دیده بودم هیچ کدوم رو قبول نکردن. خلاصه قوانین جالبی داریم.

به گفته وکیلم، قاضی عمدا از این موضوع ساده میگذره چون اون خانم های محترم!!!که همسرم باهاشون در ارتباط بوده متاهل هستند و قاضی محترم تشخیص دادن که پیگیری این مساله باعث به هم ریختن زندگی اونها میشه. انگار زندگی من، زندگی نبود!!!

من فقط با اثبات خیانت این آقا که میتونه مصداق عسر و حرج باشه شاید بتونم طلاق بگیرم،که با این قوانین جالبمون فکر کنم هنوز اندر خم یک کوچه هستم. وکیلم درخواست تجدید نظر داده بلکه قاضی یه مقداری از هواخواهی افراد خائن دست بردارن و هوای مارو داشته باشند.

اون روزی که این پست رو نوشتم خیلی عصبی و به هم ریخته بودم. الان بهترم و با خوندن راهنمایی های سازنده تون از تنش هام کمتر شد.

فعلا که همون روش قبلیم رو دارم ادامه میدم و در جواب سوالات غیر مستقیم همکاران،چیزی نگفتم، انگار نه انگار که اتفاقی افتاده.

برای همه دوستان آرامش آرزو میکنم.
    ویرایش توسط آی تک : چهارشنبه 28 مهر 00 در ساعت 22:03

16. 3 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

gholam1234 (چهارشنبه 28 مهر 00), فکور (پنجشنبه 29 مهر 00), نیکیا (چهارشنبه 05 آبان 00)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 اردیبهشت 03 [ 18:33]
    سطح
    71
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 201
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    120

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    فقط اومدم بهت بگم خدا صبرت بده
    انرژیتون رو بزارید روی استخدامتون
    از این به بعد هم به جای جمله جبران می کنم بگید انشالله خدا خیرتون بده و...از این دست جملات

18. کاربر روبرو از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده است .

آی تک (سه شنبه 04 آبان 00)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    ممنون حیاط خلوت عزیز.

امروز دو تا از همکارام که تو پست اول بهشون اشاره کرده بودم منو دیدن.البته اول اونی که یه خانم مذهبیه اومد بعدش اون یکی هم اضافه شد بهمون. بهم گفتن آی تک یه موضوع ناراحت کننده در موردت شنیدیم داری جدا میشی؟گفتم بله.گفتن تو چرا قبل از عقد نیومدی از ماها دقیق بپرسی؟ اون آدم به یه مرد زن باره معروفه!!!!من هنوز اصلا نگفته بودم که یکی از دلایل طلاقم،خیانت اون آقا هستش. اما اونا خیلی خوب گذشته این آقا رو میدونستن در حالیکه تو تحقیقات،همکاراش الکی ازش تعریف کرده بودن.

گفتن وقتی ما فهمیدیم تو با اون عقد کردی از تعجب شاخ درآوردیم که آی تک چرا متوجه مشکل اخلاقی اون آقا نشده.

خلاصه منم مجبور شدم توضیح بدم که آره در حال جدایی هستیم و اگه هم به همکارا چیزی نمیگفتم نمیخواستم قضیه نقل مجالس بشه که همکارام گفتن اون آقا همه جا گفته داریم جدا میشیم. منم گفتم باشه اگه این طوره منم تایید میکنم حرفشو و یکی از دلایلم خیانتش بود البته خیلی رفتارهای آزار دهنده دیگه ای هم داشت از جمله فحاشی و کتک و تحقیر و دروغ و...

هر دوی این خانم ها، به ظاهر خانم های معقول و منطقی ای هستن گفتن خیلی به موقع داری جدا میشی و تو یه خانم خیلی جسور و قوی هستی که بیخیال حرف مردم شدی و داری خودتو نجات میدی برعکس خیلی از خانمها که به خاطر حرف مردم هر فلاکتی رو تو زندگی مشترک تحمل میکنند.

با اینکه از اول اعتقاد داشتم که چیزی به همکارا نگم اما وقتی خود اون آقا این خبر رو نشر کرده منم مجبور شدم سکوتم رو بشکنم و به دلایل طلاقم اشاره بکنم.

یکیشون گفت تو نباید طلاقت رو مخفی کنی تو هنوز جوون و قشنگی،بچه هم نداری مطمئن باش خواستگارهای خیلی بهتری خواهی داشت منم گفتم والا من به تمام مردان روی کره زمین دیگه مشکوکم که اونام گفتن اتفاقا تو الآن خیلی با تجربه تر شدی میتونی خیلی خوب یه شخص رو آنالیز بکنی

سکوتم در برابر پرسش های همکاران مثل یه کوه روی دوشم سنگینی میکرد بعد از گفتنش احساس سبکی داشتم.
    ویرایش توسط آی تک : سه شنبه 04 آبان 00 در ساعت 01:19

20. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

فکور (سه شنبه 04 آبان 00), نیکیا (چهارشنبه 05 آبان 00)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)