به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 54
    عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 09 آذر 97 [ 19:38]
    سطح
    18
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 82 در 39 پست

Array
    من خودم را براتون مثال می زنم . از نظر زیبایی معمولی ام با خانواده خوب و وضع مالی خوب . خواستگارایی داشتم ظاهرشون و سطح خانوادشون پایین تر از من با وضع مالی نه چندان جالب ولی من را برای ازدواج نپسندیدند منم اعتماد به نفسم کم شده بود .

بعد از اونها خواستگاری داشتم با بابای میلیاردر ماشین مدل بالا داشت و خونه ظاهرشم فوق العاده زیبا جلسه اول پسندید بسیار زیاد هم برای ازدواج اصرار داشت ولی به دلایلی جواب منفی دادم .

آدم ها ملاکاشون باهم فرق داره ولی کسی که فقط ملاکش را پول و قیافه قرار بده خیر نمی بینه .شما هم اگه همه چی بسنجید و یک کم ملاکاتون را تعدیل کنید می تونید ازدواج خوبی کنید .

حالا که واقع بینانه نگاه می کنید و دنبال ظاهر نایابی نیستید نباید پسند شدن یا نشدن از طرف یک نفر اینقدر شما را نا امید کنه .

براتون آرزوی یک ازدواج عالی می کنم جوری که روزی هزار دفعه خدا را بابتش شکر کنید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 خرداد 99 [ 18:46]
    سطح
    31
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    8

تشکرشده 130 در 77 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط minno نمایش پست ها
    من خودم را براتون مثال می زنم . از نظر زیبایی معمولی ام با خانواده خوب و وضع مالی خوب . خواستگارایی داشتم ظاهرشون و سطح خانوادشون پایین تر از من با وضع مالی نه چندان جالب ولی من را برای ازدواج نپسندیدند منم اعتماد به نفسم کم شده بود .

بعد از اونها خواستگاری داشتم با بابای میلیاردر ماشین مدل بالا داشت و خونه ظاهرشم فوق العاده زیبا جلسه اول پسندید بسیار زیاد هم برای ازدواج اصرار داشت ولی به دلایلی جواب منفی دادم .

آدم ها ملاکاشون باهم فرق داره ولی کسی که فقط ملاکش را پول و قیافه قرار بده خیر نمی بینه .شما هم اگه همه چی بسنجید و یک کم ملاکاتون را تعدیل کنید می تونید ازدواج خوبی کنید .

حالا که واقع بینانه نگاه می کنید و دنبال ظاهر نایابی نیستید نباید پسند شدن یا نشدن از طرف یک نفر اینقدر شما را نا امید کنه .

براتون آرزوی یک ازدواج عالی می کنم جوری که روزی هزار دفعه خدا را بابتش شکر کنید.
    تشکر از شما،
    بنده از جهت مالی وسط خانوادگی وضعیت مطلوب و متوسطی دارم یه واحد اپارتمان خریداری کردم در صدد خرید یک خودرو در حد پژو نیز تا پایان سال خواهم بود.
    منتهی از جهت شغلی در شرایط کنونی بعد از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های مادر کشور و یک رشته مهندسی خوب، ریسک نکردم تا شغل مرتبط رشته تحصیلی خودم انتخاب کنم برای همین فعلا شغلم کارگری یا اپراتوری در یک شرکت صنعتی هست با حقوق 1400. در این شرایط بود که اقدام به خواستگاری کردم...
    واقعیت بنده انسانی نیستم تمتع رو اولویت قرار بدم بلکه تمتع برای فرزندانم و ایندگان مهم می بینم
    تا بوده بقول کانت زندگی سراسر وظیفه خواهد بود.
    در خصوص ظاهر هم حقیقت نمی تونم تا ظاهر طرف دلم نشینه اقدام کنم چون بحث زندگی و وفاداری هست... تا امروز هم خدا روشکر می کنم جز این نبوده. انسانیت هم مقدم هم متقدم هست در همه امور برام.
    این توضییحات دادم تا سوتفاهم نشه بنده نگاهم سانتیمانتال هست به زندگی و دنبال پول و بخت جاویدان یا زیبایی خاص هستم.
    الان نمی دونم با این حقوق و این منزلت کاری موقعیت مناسبی هست برای خواستگاری؟ یا باید کارم رو اول درست کنم تو این اوضاع بد اقتصادی کشور؟ حقیقت کارم در شان تحصیلات و بنده نیست.
    ویرایش توسط Telegramid_TrueMotion : سه شنبه 18 اردیبهشت 97 در ساعت 05:19

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 82 در 39 پست

Array
    شما وضعیت خوبی برای ازدواج دارید فقط اعتماد به نفستون کمه . ببینید توی این شرایط اقتصادی با مدرک تحصیلی خوب منتظر معجزه نشدید و دارید کار می کنید . درآمد حلال دارید .این بزرگترین نقطه ی قوتتونه چرا نقاط قوت شخصیتتون را نمی بینید.

شما خودتون هم خودتون را قبول ندارید . آدم باید اینقدر اعتماد به نفس داشته باشه که کسی به خودش اجازه نده بگه چهرت قشنگ نیس . فکر نکنید هر کی خوشکل و پولداره هرجا بره بهش دختر میدن از این خبرا هم نیس بعضیا اینقدر سیرتشون ترسناکه که آدم زیبایی صورتشون را از یاد می بره.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 130 در 77 پست

Array
    شما وضعیت خوبی برای ازدواج دارید فقط اعتماد به نفستون کمه . ببینید توی این شرایط اقتصادی با مدرک تحصیلی خوب منتظر معجزه نشدید و دارید کار می کنید . درآمد حلال دارید .این بزرگترین نقطه ی قوتتونه چرا نقاط قوت شخصیتتون را نمی بینید.

شما خودتون هم خودتون را قبول ندارید . آدم باید اینقدر اعتماد به نفس داشته باشه که کسی به خودش اجازه نده بگه چهرت قشنگ نیس . فکر نکنید هر کی خوشکل و پولداره هرجا بره بهش دختر میدن از این خبرا هم نیس بعضیا اینقدر سیرتشون ترسناکه که آدم زیبایی صورتشون را از یاد می بره.
    کاش می شد بیشتر باهاتون صحبت کنم بنظرم خیلی شما منطقی هستین و تو مشاوره دادن میتونین کمکم کنین

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 اردیبهشت 00 [ 23:15]
    سطح
    52
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    233

تشکرشده 371 در 127 پست

Array
    گفتنی ها رو دوستان گفتن ولی در مورد بحث ظاهر خودتون، اگر منظورتون اینه که صورت زیبایی ندارید، خوشبختانه داشتن صورت زیبا برای مردها به اندازه ی خانم ها تو اولویت نیستش. ورزش و داشتن تناسب اندام در کنار تیپ و لباس آراسته و به روز، تا حد خیلی خیلی زیادی میتونه نقص صورت رو پوشش بده. اگر باز هم فکر میکنین اوضاع خراب تر از این حرفاس عمل جراحی زیبایی هم میشه انجام داد که خوب هزینه بر هستش.
    در ضمن این حرفا رو کسی داره بهتون میزنه که خودش مشکل شمارو داره و کاملا هم باهاتون هم عقیده هستم که ظاهر آدما مهمه. ولی باور نمی کنید رعایت همین 2 نکته ای که بالا گفتم تو روابط اجتماعی و کاری چقدر برام تاثیر داشت!

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 82 در 39 پست

Array
    می دونید اعتماد به نفس کی ایجاد میشه؟ وقتی که من خودم را به عنوان مخلوق خدا قبول کنم گل بی عیب خداست همه ی آدم ها عیب و ایراد دارند چه توی ظاهرشون چه توی اخلاقشون .

مهم اینه که من از همه ی تواناییم استفاده کنم که بهترین خودم باشم . آدم با بهترین همسر روی زمین خوشبخت نمیشه بلکه با کسی که همه ی سعیش را می کنه که برای من بهترین باشه خوشبخت می شه .

وقتی من قبل ازدواج وقت بذارم نیازهای جنس مخالفم را بشناسم محبت کردن را یاد بگیرم واخلاق های بدم را اصلاح کنم و شرایط مالی مطلوبی داشته باشم اون وقت به یه نقطه ای می رسم که حس می کنم همسر من خوشبخت میشه . وقتی هم از دختری جواب رد بشنوم به خودم شک نمی کنم و برای خودم تاسف نمی خورم بلکه برای اون دختر تاسف می خورم که تا یک قدمی خوشبختی اومده بود ولی پشت پا زد به بختش.

من مطلقا با عمل زیبایی مخالفم اصلا هر کاری که برای تایید گرفتن از دیگران باشه اشتباهه آدم اگه خوشتیپ می کنه ورزش می کنه و به خودش می رسه فقط و فقط باید برای دل خودش باشه و بس . وقتی برای خوشامد دیگران خودت را تغییر بدی یه جایی به خودت میای و می بینی دیگه چیزی از وجود خودت باقی نمونده فقط یک کالبدی که بقیه تاییدش می کنند ولی خودت نه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 اردیبهشت 00 [ 23:15]
    سطح
    52
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    233

تشکرشده 371 در 127 پست

Array

من مطلقا با عمل زیبایی مخالفم اصلا هر کاری که برای تایید گرفتن از دیگران باشه اشتباهه آدم اگه خوشتیپ می کنه ورزش می کنه و به خودش می رسه فقط و فقط باید برای دل خودش باشه و بس . وقتی برای خوشامد دیگران خودت را تغییر بدی یه جایی به خودت میای و می بینی دیگه چیزی از وجود خودت باقی نمونده فقط یک کالبدی که بقیه تاییدش می کنند ولی خودت نه.
    ایشون واضحا از ظاهر خودشون ناراضی هستن. منم به عنوان کسی که مشکل مشابهی دارم راه حل بهشون دادم.
    در ضمن چه باور بکنیم یا نه، ما آدما تا حد معقولی به نظر دیگران در مورد ظاهر خودمون و تاثیرش بر اونها باید اهمیت بدیم و میدیم. حالا بعضیا دیگه خیلی ظاهربین و ظاهرپسند هستن اون دیگه مشکل شخصیتیه و خارج از بحث این تاپیکه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 82 در 39 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط scarface نمایش پست ها
    ایشون واضحا از ظاهر خودشون ناراضی هستن. منم به عنوان کسی که مشکل مشابهی دارم راه حل بهشون دادم.
    در ضمن چه باور بکنیم یا نه، ما آدما تا حد معقولی به نظر دیگران در مورد ظاهر خودمون و تاثیرش بر اونها باید اهمیت بدیم و میدیم. حالا بعضیا دیگه خیلی ظاهربین و ظاهرپسند هستن اون دیگه مشکل شخصیتیه و خارج از بحث این تاپیکه.
    نظر شما قابل احترامه .

ولی بعد عمل زیبایی معلوم نیس آدم به اون وضعیتی که دلش می خواد برسه . شاید اوضاع خراب تر شد . طبق تحقیقات بیشتر آدم هایی که عمل زیبایی می کنند دچار سندرم خود زشت انگاری اند . یک مدت بعد عمل دوباره احساس زشتی می کنند .

توی هیچ زمینه ای ما نمی تونیم تایید همه آدم ها را بگیریم شاید این آقا از نظر خیلی ها قیافه قابل قبولی داشته باشه.توی ازدواج به دل نشستن مطرحه.

مواردی هم که درباره ی تعاملات اجتماعی مطرح کردند و شکست در زندگی به خاطر قیافه هم به اعتماد به نفس برمی گرده .

شاید خیلی آدم هایی با قیافه نه چندان زیبا دیده باشید که خدا را هم بنده نیستند و اینقدر خودشیفته اند که نظر احدی را هم قبول ندارند . خوب اینا با اینکه زیبا نیستند هیچ وقت احساس زشتی نمی کنند که بخوان سرخورده شن.

توی هر کاری اعتدال لازمه نه خودشیفتگی نه عدم اعتماد به نفس. من برای ازدواجم با بلندپروازی مخالفم . انتخاب عاقلانه همراه با به دل نشستن.
    ویرایش توسط minno : چهارشنبه 19 اردیبهشت 97 در ساعت 16:37

9. 2 کاربر از پست مفید minno تشکرکرده اند .

scarface (پنجشنبه 20 اردیبهشت 97), Telegramid_TrueMotion (چهارشنبه 19 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 130 در 77 پست

Array
    من یه مثال می زنم تا فرمایش دوستمون صورت زخمی و بنده در راستای ظاهر زیبا معین بشه:
    فرض کنین در یک مسابقه دو میدانی 2فرد که هر 2 دارای مهارت یکسانی در استقامت هستن در این مسابقه باهم رقابت می پردازن ولی اولی ظاهرش معمولی یا زیبا، دومی ظاهرش زشت هست.
    با شروع مسابقه تماشاگران شروع به تمسخر فردی که ظاهرش زیبا نیست می کنن...
    به مرور در دور های اخر مسابقه این فرد با توجه به فیدبک هایی که از اطراف میگیره دچار مشکل میشه و نمی تونه با حفظ انگیزه تلاشش بیشتر بکنه...
    خب چرا؟
    جوابش ساده هست، یکیش سروتنین هست یکیش دوپامین هست.
    شما اگه سروتنین بدنتون کم بشه افسرده میشین.
    مشکل ناراحتی روده و گوارش پیدا می کنین استرسی میشین...
    حالا دکارت هم این وسط یه حرف خوبی میزنه و اون دوگانگی جسم و روح دکارتی هست:
    یعنی میاد ذهن یا روح رو از جسم جدا می کنه و میگه هرکدوم دارن به مسیر جداگانه ایی میرن
    اما بهم چسبیدن و چون این چسبندگی جسم و روح وجود داره همدیگه سایش ایجاد می کنه...
    یعنی کسی که ترنس جنسی باشه با جسمش ارتباط نمیگیره... یا برعکس کسی که روحش حساس باشه درصورتی که جسمش زیبا نباشه یا مورد تمسخر واقع بشه به مرور روحش از جسمش اسیب می بینه و روح بیمار میشه...
    کاش می شد تو گروه تلگرامی یا جایی بیشتر حرف زد باهم دوستان عزیز ولی ظاهر متاسفانه خیلی مهمه کنار سلامتی جسمی.

11. کاربر روبرو از پست مفید Telegramid_TrueMotion تشکرکرده است .

scarface (پنجشنبه 20 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام بشما. من تمام نوشته های شما و دوستان رو خواندم. اومدم یه نوشته بگذارم و برم

هیچکسی منکر ظاهر نیست ...

من و حتی شما ظاهر برامون مهمه منتها اولویتامون فرق داره و تعاریفمون از زیبایی متفاوته.
    من هر باری که با مادرم درباره خریدی یا شخصی صحبت میکنیم اغلب سلایقمون متفاوته و من حتی در خرید روز مادر مشکل دارم.
    این ساده ترین مثلی بود که زدم معیارای زیبایی در نظر مادرم و من کاملا متفاوته .‌ ایشان یه آدمو خیلی زیبا میبینه ولی من میگم نه این خیلی خیلی معمولیه.
    آدمای زیادی دور و برم دیدم که هیچ وقت بخاطر زیبایی یا ثروت به مقصد و مقصود نرسیدن.
    یه دختری پدرش دکتر مهندس و مادرش در یکی از زیر شاخه های پزشکی مشغول بودن. دختره خودشم مهندس و واقعا زندگی تجملی داشتن و البته ظاهر و ..
    خیلی باب میلشون بود پسر خالش باهاش ازدواج کنه که اون زمان استاد دانشگاه و عازم آلمان بود.
    یه سفری پسر خالش و خونوادش به شهر دیگه خونه ی یکی از فامیلا داشتن. دختر اون خونواده دیپلم و خانواده ای ساده و معمولی بودن و البته نامزد داشت.. یعنی کسی تو زندگیش بود.
    این آقا عاشق همین خانم شد .. از هر نظر به خانم برتری داشت ... بر خلاف تمامی تصورات ازدواج کردن و الان آلمان باهم زندگی میکنن و بچه دارن. اون دختر با اون همه امکانات و تحصیلات و ..، هنوز تنهاس. آره ازدواج کرد اما بعد دو ماه جدا شد.

من میگم ظاهر و پول نقش داره اما صدرصدی نیست. زیبایی در نظر همه یکسان نیست. اولویت آدمها در ازدواج با هم فرق داره
    آدم زیبا مشکلات خودشو داره... بارها در تاپیک های مختلف من شخصا شاهد بودم میترسه طرف.. زنش زیباس، شوهرش زیباس و هر دفعه واسه ی صحبت یکی یا توجه دیگری که خیلیم رفتاری معمولی داشتن به بحث و حتی کتک و سردرگمی در ادامه ی رابطه میکشه.
    پول بین خیلیا جدایی انداخته اول دلباختن و بعدا سر دوهزار زیاد و کم میشه درگیری و طلاق کشی. سر منت گذاشتن، سر اینکه من پولدارم چرا باید با فلان اوضاع کنار بیام جدا شم برم ازدواج کنم یا اینکه روی زنم یه زن دیگه بگیرم.
    شما هر کسی که هستین با هر ظاهری بنظرم هم اطلاعات خوبی دارین و هم موقعیت خوبی . خیالتونم راحت کنم هر پسری تو زندگیش بارها و بارها ذهنش به سمت دختری متمایل شده و حتی خواستگاری رفته و برگشته. بعضیا حتی در کارنامشون جدایی دارن.
    هیچ تضمینی برای خوشبختی نیست مگر مثل آدم واقعی زندگی کردن. شما خوشبختی و خوشحالی میخواین الا اینه؟
    پس دنبالش بگردین. دنبال آدمهایی که اگر زیباترین فرد زمین هم باشین بازم بگه فلانی عاشق اخلاقتم، عاشق طرز فکرتم... کسی که برای ظاهر و پول میاد از همون در هم خارج میشه چون هم زیباتری هست و هم پولدارتری.
    من بارها سراغ لباسی گشتم که دوست داشته باشم حتی گاهی پیدا کردم ولی اندازه ی من نبوده و مجبور شدم ازش صرف نظر کنم.
    نیست که نیست میرم سراغ بعدی.
    بازم میگم تلقین نباید بکنیم. الان ممکنه واقعا شما برازنده باشین که البته همینطوره اما انقدر اینو القا میکنین یا دربارش تبادل نظر میکنین که اکثر افراد این تاپیک شما رو در ذهنشون جوری تصور کردن که از یک شخص خیلی معمولی یا .. دارن.
    در هر صورت این نظر شخصی من بود ، امید هست با توجه به آگاهیتون این مسئله رو کمرنگ و اعتماد بنفستون رو بیشتر کنین. یا حق

13. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

minno (جمعه 21 اردیبهشت 97)

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)