به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 114
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 دی 92 [ 13:12]
    سطح
    49
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 145
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    181

تشکرشده 204 در 87 پست

Array

RE: چرا خانم ها آرایش می کنند؟

چرا آرایش کردن خانمها رو موضوع قابل بحثی می دونید؟نکنه به نظر شما اینم جزو آسیبهای اجتماعیه؟!
    اگه تو کشورهای خارجی خانمها کمتر آرایش می کنند بخاطر اینه که می تونند حس زیبایی طلبی یا عشوه گری یا جلب توجه دیگران یا هر چیزی که اسمشو می گذارید رو به طرق مختلف و طبیعی تری ارضا کنند.من نوعی که نمی تونم لباس مورد علاقه ام رو توی خیابون،محیط کار،تحصیل و امثال اون بپوشم(نه لباس خاصی حتی فکرشو بکنید یه پیراهن ساده ولی مورد علاقه)،نمی تونم موهامو به شکل مورد علاقه ام مرتب کنم تا ظاهرم مرتب بنظر برسه ، من که اینقدر برای حضور در جامعه باید خودمو تو قیدوبند بگذارم پس مجبورم تمام تمرکزمو بگذارم روی تنها عضوی از بدنم که پیداست پس تا می تونم آرایش می کنم.
    آرایش کردن که بخودی خود چیز بدی نیست.چه اشکالی داره خانم یا آقایی که با دیگران معاشرت می کنه به خودش برسه تا زیبا و مرتب بنظر برسه؟
    ما به سرووضعمون اهمیت نمی دیم و اسمشو می گذاریم اسلام.آقایونمون صورتشونو اصلاح نمی کنن می گن اسلام خانمهامون به سرووضعشون نمی رسن می گن اسلام.من به همه ی اینا می گم شلختگی و معتقدم عقاید انحرافی افراطی متحجرانه ما ،علاوه بر دردهای دیگه ما رو به شلختگی هم کشونده !!!!
    شاید جوابم چیزی که هدف نویسنده موضوع هست نباشه اما اینکه مدام دارن از رفتار خانمها در جامعه انتقاد می کنن منو ناراحت می کنه

2. 6 کاربر از پست مفید no1 تشکرکرده اند .

no1 (یکشنبه 13 مرداد 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 دی 92 [ 13:12]
    سطح
    49
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 145
    دستاوردها:
    تشکرها
    181

تشکرشده 204 در 87 پست

Array

اینا رو یادم رفت بگم.من وقتی جلوی آینه می ایستم و برای اینکه چه جوری می تونم زیباتر بنظر برسم فکر می کنم و وقت می گذارم حس خوبی دارم چون انگار این زمان رو دارم برای خودم وقت می گذارم.از اینکه می بینم با آرایش چهره ی متفاوتی پیدا کردم یا زیباتر شدم لذت می برم(همین نظرو از دوستامم شنیدم).اینکه آدم دوست داره در نظر آدمهای دیگه زیبا برسه دیگه فکر می کنم یه حس ذاتیه.مگه آقایون دوست ندارند زیبا و آراسته باشند؟البته که دوست دارند،اونا هم طبق سلیقه شون بهترین لباس و مدل مو و ریش و... رو انتخاب می کنند.اگه عرف باشه (که داره می شه) آرایش هم می کنند!شاید این حس در خانمها قویتره ولی در هر دو جنس هست.شاید اساس این میل در بشر همون جلب توجه جنس مخالف باشه ولی علاوه بر اون حس زیبایی دوستی انسانها هم تو این رفتار تاثیر زیادی داره.بهر حال میل طبیعیه ولی ممکنه بسته به شرایط در درجات و شکلهای مختلف بروز کنه.

4. 6 کاربر از پست مفید no1 تشکرکرده اند .

no1 (یکشنبه 13 مرداد 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 تیر 90 [ 23:46]
    سطح
    41
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    30

تشکرشده 30 در 18 پست

Array

با درود به پرنیان، گردآفرید، محمد ابراهیمی، و شماره 1 عزیز
    دوست خوبم no1
    من با آرایش خانمها مخالف نیستم،خانم خودم هم آرایش میکند؛ و صادقانه می گویم از اینکه در محیط اطرافم بانوان زیبا حضور داشته باشند خوشحال هم میشوم.علیرغم بیان این مطلب در پست شماره 3 دوباره تاکید میکنم که هدف تاپیک بررسی روانشناسانه است نه آسیب یا فساد اجتماعی، من هم ابدا به آسیب بودن آن اعتقاد ندارم. ولی به عنوان یک واقعیت خنثی (نه مثبت و نه منفی) مایل به یک کاوش درون گرایانه هستم و از اینکه با شرکت خود در این تاپیک و بیان شیوا و جسورانه خود به این تاپیک غنا میبخشید دوباره تشکر می کنم.
    no1 عزیزم، آقایان هم دوست دارند در نظر دیگران زیبا باشند و تلاش خود را خواهند کرد، ولی آرایش نمی کنند.قصد دارم علت این اختلافات را دریابم.(موارد خاص را کنار بگذاریم بهتر است) تصور نمایید که خانم خانه برای بیرون رفتن آماده شده ولی آقای خانه هنوز جلوی آینه است. دوست خوبم، بگمانم چند هزارسال تاریخ بشر نشان داد که این موضوع بسیار دور از ذهن می نماید.
    گردآفرید عزیز، مسئله زیبایی جنس نر در حیوانات کاملا اکثریتی است. دوست خوبم تفسیر شما در خصوص زیبایی و زایندگی،دلنشین و شاعرانه است من هم نافی زیبایی زنانه نیستم ولی این موجود زیبا چرا برای زیبا تر شدن تلاش می کند و گاهی تلاش دردناک؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 87 [ 11:35]
    سطح
    41
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    تشکرها
    84

تشکرشده 88 در 53 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط اعتقاد
    برخی خانم ها وقتی که میخواهند خانه را ترک کنند آرایش می کنند یا حد اقل ارایش ایشان با وقتی که در منزل هستند متفاوت می باشد؟ قصدم از طرح این موضوع بررسی روانشناسانه است، این موضوع از دیدگاه من، نه خوب است نه بد، یک واقعیت اجتماعی است، لذا خواهش میکنم که برای روشن شدن زوایای پنهانی این موضوع، مشارکت نمایید.
    با سلام
    منظور شما از آرایش چیست؟
    استفاده از زیور آلات !
    پوششهای رنگارنگ!
    مدلهای مو!
    یا لوازم آرایشی مصرف شده بر روی صورت!

آرایش کردن تنها یک هدف بیشتر ندارد آنهم فقط جلب توجه بیشتر
    در دین من اسلام این امر فقط برای همسر مجاز می باشد تا کانون خانواده محکمتر و استوارتر گردد.
    یادمه یک روز ناخواسته صحبتهای دو استاد دانشگاه را شنیدم که یکی از آنها به دیگری می گفته که در کلاس درس، دخترانی که هفت قلم خود را آرایش کرده اند و با لباسهای آنچنانی روبروی ما نشسته اند، را می بینیم و وقتی وارد منزل می شویم همسرو مادر فرزندمان را می بینیم که یک چادر به کمرش بسته و لباسهای شلخته بر تن نموده!!!! شما بگو چگونه می توانیم جذب این دختران زیبا نشویم.

من واقعاً متأسفم برای خانمهایی که به فکرسلامت روحی و روانی خود و همسر خویش نیستند.

البته در مورد خانمهای شاغلی که هر روز برای کار از خانه خارج می شوند موضوع کمی فرق خواهد کرد آنها چه بخواهند چه نخواهند باید برای سلامت پوست خویش از کرمهای آرایشی استفاده کنند تا اشعه آفتاب آنرا خراب نکند. یا از سرمه استفاده کنند تا چشمهایشان بینایی خویش را از دست ندهد.

جناب گرد آفرید گفته اند که زنها در زمان باستان چون از نظر جثه ضعیف تر بوده اند ..
    ولی من در کتاب «تقسیم کار اجتماعی» دورکیم خواندم که زنان در دوران باستان جثه های درشتری نسبت به مردها داشتند و تنومند تر بوده اند و کارهای بیشتری بر عهده داشتند...
    .

7. کاربر روبرو از پست مفید pone20 تشکرکرده است .

pone20 (دوشنبه 14 مرداد 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 خرداد 88 [ 12:48]
    سطح
    57
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    تشکرها
    146

تشکرشده 148 در 75 پست

Array

سلام

به نظر من آرایش کردن زنان باید در محیط های مختلف متفاوت باشد.

مثلا من خودم وقتی دوست دخترم با بهترن لباس ها و آرایش هایش به دیدن من میاأ احساس غرور و شادکامی میکنم. و از این حس که برایش مهم هستم در نظرم جلوه میکند
    و طبیعتا من هم با بهترن وضع ممکن جلوی او ظاهر میشوم..چون دوست دخترم برایم مهم است.
    من هرگز آنقدر که موقع ملاقات اون به ظاهر خود اهمیت میدم هیچ موقع دیگه نمیدم..نه اینکه اطلا اهمیت ندم اما تا 50 60 درصد اهمیت کمتری برای من دارد.

با این حال وقتی زنی اهمیت کمتری به ظاهر خود جلوی همسرش نسبت به زمان دیگر میدهد .. من این برداشت رو میکنم که همسرش برایش اهمیت کمتری دارد.(اکثرا)
    البته این نظر کاملا شخصی منه..

9. 3 کاربر از پست مفید persian man تشکرکرده اند .

persian man (چهارشنبه 20 شهریور 87)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

ببینید دوستان لرجمندم،بنده هم می دانم که هم اکنون در روستاها زنان پابه پای مردان کار می کنند و این تازه افزون بر کار منزل است؛ولی در زمانهای خیلی دور که انسان در مراحل اولیه تمدن قرار داشت،آیا در شکار یک جانور یا ساختن یک سرپناه،نیروی بازو و توان فیزیکی یک مرد کمتر از یک زن بوده است؟مورد دوم،دیدن شرایط است؛بدین معنی که درزمان سختی یا خشکسالی لاجرم زنان نیز باید کمک حال مردان می بودند.
    یک مطلب را باید ذیرفت و من می پذیرم و آن اهمیت داشتن بیشتر وجود و هستی زن در نظام اجتماعی و هرم قدرت در ازمنه پیشین است.اگر شما همراهان گرامی،به اساطیر ایران باستان در متون ناب مربوط بدان زمان مراجعه فرمایید،این امر را خواهید دید.
    به دید من آفریدگار هم به تعبیری مادر بزرگی است که فرزند جهان را زاییده است و همه پدیده ها فرزندان اوییم.بگذریم .... عرض کنم که در این لحظه مشتاقانه چم براه دیدن رای جناب اعتقاد هستم؛راستش را بخواهید افزون بر اینهایی که برشمردم،باید دلایل دیگری هم باشد؛
    الان یم چیز دیگری هم به ذهنم خطور کرد:شاید این امر به دلیل ابراز وجود از سوی زنان باشد،یعنی به دلیل زیبایی ذاتی جنس ماده دستکم در میان آدمیان،زنان هم با آرایش کردن تلاش در برتری دادن و غلبه بر زنان دیگر از مجرای زیبایی شناختی دارند و . . . .

11. کاربر روبرو از پست مفید گرد آفرید تشکرکرده است .

گرد آفرید (دوشنبه 14 مرداد 87)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

مثل اینکه دارد بحث اندکی منحرف می گردد؛دوستان گرامی،جناب اعتقاد پرسشی درباره *چرایی* این رفتار در جنس ماده مطرح نمودند نه اینکه دین چه می گوید یا اینکه آرایش کردن یا نکردن در خانواده چه تأثیری دارد؛
    به طور طبیعی زنان آرایش می کنند و این ربطی به محرمیت یا نامحرمی در برابر مردان یا بی توجهی به شوهر ندارد؛یادتان باشد مثالی درباره آرایش خانم ها در مجالس زنانه بیان شد؛پس نباید با شاخ و برگ اضافی دادن به بحث،ریشه را فراموش کنید.پرسش بنیادین این است که:
    **چرا زنان آرایش می کنند؟**

13. 2 کاربر از پست مفید گرد آفرید تشکرکرده اند .

گرد آفرید (دوشنبه 14 مرداد 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 تیر 90 [ 23:46]
    سطح
    41
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    تشکرها
    30

تشکرشده 30 در 18 پست

Array

پونه عزیز
    منظور من شامل همه این موارد می شود. شما با ذکاوت به نکته بسیار مهمی اشاره نمودید "آرایش کردن تنها یک هدف بیشتر ندارد آنهم فقط جلب توجه بیشتر" به نظرم در مورد تمام کلمات جمله هم فکر نمودید. من هم در خصوص جملاتم کمی فکر کرده ام. آنجا که آورده ام در خارج خانه آرایش ایشان کمی فرق میکند ناظر بر هر دو حالت بیشتر یا کمتر شدن آرایش می باشد ولی در خصوص بودن آرایش سکوت کرده ام زیرا بر اساس برداشتم از جامعه کشورم که تقریبا همه اسما مسلمانند، تقریبا همه خانمهای جوان در شهرها در محیط خارج از خانه آرایش دارند.(جوامع روستایی به کنار)
    اگر شما بخواهید مشخصات کارمند اداره ای که دوست شماست را به کس دیگری که برای کاری باید به آن اداره مراجعه کند، بدهید، احتمالا از این جملات استفاده نخواهید کرد، فلانی بسیار راستگو و درستکردار و مومن خانواده دوست است بلکه احتمالا خواهید گفت که حدودا 45 سال دارد، کمی چاق است و ....
    پونه عزیز، اگر شما ازدواج کرده باشید، اطمینان دارم همسرتان به خاستگاری شما آمده نه شما به خاستگاری او رفته اید، این بدان معنی است که ابتدا همسرتان به لحاظ ظاهری شما را پسندیده و بعد در خصوص اخلاقیات شما به نتیجه رسیده است. یعنی شما در جلب توجه اولیه ایشان موفق بوده اید. این امر انکار ناپذیر است چون اخلاقیات را در چهره ننوشته اند. این بدان معنی است که شما در یک فرایند جلب توجه موفق بوده اید. بنابراین این جمله "در دین من اسلام این امر فقط برای همسر مجاز می باشد" حد اقل در قبل از ازدواج (اگر آرایش می کرده اید صادق نیست و اگر هم اکنون نیز در زمان خروج از خانه حتی اگر حداقل آرایش را داشته باشید باز هم صادق نیست)
    این نسخه که برای خانمهای شاغل نوشته اید نیز نافی این قضیه نمی باشد چرا که می توانند به راحتی از موارد جایگزین استفاده نمایند، چون دقیقا سئوال من هم همین است که چرا وقتی خانه را ترک می کنند آرایش دارند چه برای کار یا خرید یا سینما یا ...؟ فرقی نمی کند، آفتاب برای خانم شاغل سوزنده تر از خانم خانه دار نیست بنا براین بنا به استدلال شما همه خانمها نیاز به آرایش دارند چون باید از پوست خود مراقبت نمایند. اینگونه شما دو پاسخ بسیار متناقض در در یک نوشتار و با فاصله چند خط داده اید.

15. کاربر روبرو از پست مفید اعتقاد تشکرکرده است .

اعتقاد (دوشنبه 14 مرداد 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 87 [ 11:35]
    سطح
    41
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    تشکرها
    84

تشکرشده 88 در 53 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط گرد آفرید
    ریشه را فراموش کنید.پرسش بنیادین این است که:
    **چرا زنان آرایش می کنند؟**
    این تنها زنان نیستند که آرایش می کنند بلکه آقایان نیز از قدیم تا به حال آرایش می کنند.
    و اگر برای سؤال بنیادین خود پاسخ بنیادین می طلبید باید بگویم به نظر من فقط برای جلب توجه بیشتر، چرا؟
    چون زیبایی طلبی در فطرت انسان نهفته است حتی آفریننده انسان نیز طالب زیبایی است به همین خاطر این حس را در نهاد بشر قرار داده است.
    هر چه زن بیشتر خود را بیاراید خواه ناخواه بیشتر مورد توجه دیگران(چه زن و چه مرد)قرار می گیرد ودیگران را جذب خویش می نماید و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

و شما خیلی راحت می توانید پی ببرید که زنانی که آرایش می کنند:
    یا از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند.
    یا به دنبال پیدا کردن زوجی مناسب تر می گردند.
    یا می خواهند عقده ها و نابسامانیهای روحی خود را به نحوی تخلیه کنند.

لازم به یاد آوری است که این یک نظر شخصی است.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

من واقعاً با نظرات no1 موافقم و به گونه اي انگار ايشان نظرات بنده را انعكاس داده اند.

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)