به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
    عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام مینای عزیز
    نوشتی از غم موجود در چهره همسرسابقت ناراحت میشی و عذاب می کشی. به چه علت؟
    اون دیگه باید برات حکم دیوار رو پیدا کنه به نظرم سعی کن یه نقش خیلی خنثی تو ذهنت بهش بدی که نه ناراحت بودنش و نه خوشحالیش برات فرق خاصی نکنه. بیشتر از یه غریبه نباشه

در مورد تهمت ها هم من باشم برای کسانی که برام مهم هستن توضیح میدم اون حرفها صرفا تهمتهایی برای فرار از مهریه و ... بوده

کسانی که مهم نیستن که هیچی

ولی بعد توضیح دادن، اونو و همه خانوادش رو با ظلم هایی که انجام دادن به خدا می سپارم. خدا خودش به مرور زمان انتقام شما رو می گیره

دیگه بعد واگذاری به خدا، به خودم می اندیشم و زندگیم

2. 2 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

mina_ (پنجشنبه 13 آذر 99), زن ایرانی (پنجشنبه 13 آذر 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 تیر 01 [ 00:19]
    سطح
    30
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 37 در 27 پست

Array
    سلام

"اما خب من و همسر سابقم چون در یک خیابان زندگی میکنیم خیلی روزها که از سرکار برمیگردم متاسفانه ایشون رو میبینم و ایشونم ی غم بدی تو چهره ش هست " میدونید چرا این کار میکنه؟ چون میخواد شما رو عذاب بده و شما شناخته که با این کارش تحریک میشید!

داره کار میکنه که شما دردت بیاد و این نشون میده که تحت فشار روانی در داخل خونه هست و منظور واقعیش برعکس ظاهرش هست و میخواد خودشو ناراحت نشون بده تا شما ناراحت بشی و با دیدن نارحتی شما به خودش دلداری بده که ....

کسی که واقعا ناراحت باشه خودشو خوشحال نشون میده و وانمود به خوشی میکنه نه ناراحتی! ادم مرموز با رفتار غیرمردانه هست!

درگیر این نقش بازی کردن ایشون نشو. هرگز. هیچوقت!

"فعلا هم توانایی مستقل شدن و جدایی از خانواده و رفتن از این منطقه را ندارم ." مستقل شدن برای شما در این جامعه خواه یا ناخواه دید منفی ایجاد میکنه.

با توجه به انتقادات زیادی که در دادگاه از شما شده، شاید خودت رو دیگه قبول نداری ، ولی این شما هستی که باید به تنهایی به آینده خودت مسیر بدی و محکم باش.

اون خانواده این رفتاری که با شما کردند قطعا با نفر بعداز شما هم تکرار (البته شدیدتر) خواهند کرد و به دلیل تفاوت طرف مقابل، نتیجه متفاوتی از مورد شما خواهند دید. البته اینم دیگه مهم نیست!

درسته. خانوم من خواست با خواهرش بره خارج و بصورت خواسته یا ناخواسته شروع به ناسازگاری و بهانه گیری با من کرده بود. خواهرش خارج کشور خونه و پول لازم داشت و با مهریه ایشون یه خونه میشد خرید.

پدر ایشون مرد اندیشمندی هستند و با تفکر تهدید به فرصت تبدیل کرد و نقشه شومی برای من در خلوت شبهای خودش بدقت ترسیم و طراحی کرد! ایشون در ابتدا دخترش و پولهای داخل منزل منو برد.

این خانم مثل مردهای بی وجدانی که موقع طلاق رو همسر خودش اسید میریزن قصد داشت با از بین بردن کار و سرمایه من، اقتصاد من رو اسید پاشی کنه. این خانم یک ماه رفت منزل پدرش و من نرفتم دنبالش و در فاصله یک ماه بعد حدود 10 شکایت از ایشون دست من رسید (نسبت به هر چیزی که قابل شکایت بود شکایت کرده بودن) و دادگاه و دادگاه کشی شروع کردن و من مثل یه مرد به تنهایی یا ایشون و پدرش و چندتا وکیلشون جنگیدم و اوضاع تحت کنترل خودم درآوردم.

4. کاربر روبرو از پست مفید Behrang تشکرکرده است .

mina_ (جمعه 14 آذر 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 مرداد 00 [ 12:26]
    سطح
    50
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 176
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    32

تشکرشده 130 در 63 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فکور نمایش پست ها
    سلام مینای عزیز
    نوشتی از غم موجود در چهره همسرسابقت ناراحت میشی و عذاب می کشی. به چه علت؟
    اون دیگه باید برات حکم دیوار رو پیدا کنه به نظرم سعی کن یه نقش خیلی خنثی تو ذهنت بهش بدی که نه ناراحت بودنش و نه خوشحالیش برات فرق خاصی نکنه. بیشتر از یه غریبه نباشه

در مورد تهمت ها هم من باشم برای کسانی که برام مهم هستن توضیح میدم اون حرفها صرفا تهمتهایی برای فرار از مهریه و ... بوده

کسانی که مهم نیستن که هیچی

ولی بعد توضیح دادن، اونو و همه خانوادش رو با ظلم هایی که انجام دادن به خدا می سپارم. خدا خودش به مرور زمان انتقام شما رو می گیره

دیگه بعد واگذاری به خدا، به خودم می اندیشم و زندگیم

فکور عزیزم ممنون از اینکه برام نوشتید.
    راستش گفتن اینکه بی تفاوت باش و اون حکم دیوار داشته باشه راحته اما عمل کردن بهش خیلی سخته . به هرحال ایشون مدتی همسرم من بودند و آینده ی زیبایی با هم تصور کردیم.

در مورد اون تهمتهایی هم که به من زدند واقعا برام آدمهای دیگه مهم نیستن ، برای من به شخصه همسرم مهم بود که نخواست قبول کنه و فقط حرفای خانواده شو قبول کرد و این منو عذاب میداد که چرا نتونستم بهش ثابت کنم چرا نتونستم حقمو بگیرم و این چیزا....

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang نمایش پست ها
    سلام

"اما خب من و همسر سابقم چون در یک خیابان زندگی میکنیم خیلی روزها که از سرکار برمیگردم متاسفانه ایشون رو میبینم و ایشونم ی غم بدی تو چهره ش هست " میدونید چرا این کار میکنه؟ چون میخواد شما رو عذاب بده و شما شناخته که با این کارش تحریک میشید!

داره کار میکنه که شما دردت بیاد و این نشون میده که تحت فشار روانی در داخل خونه هست و منظور واقعیش برعکس ظاهرش هست و میخواد خودشو ناراحت نشون بده تا شما ناراحت بشی و با دیدن نارحتی شما به خودش دلداری بده که ....

کسی که واقعا ناراحت باشه خودشو خوشحال نشون میده و وانمود به خوشی میکنه نه ناراحتی! ادم مرموز با رفتار غیرمردانه هست!

درگیر این نقش بازی کردن ایشون نشو. هرگز. هیچوقت!

"فعلا هم توانایی مستقل شدن و جدایی از خانواده و رفتن از این منطقه را ندارم ." مستقل شدن برای شما در این جامعه خواه یا ناخواه دید منفی ایجاد میکنه.

با توجه به انتقادات زیادی که در دادگاه از شما شده، شاید خودت رو دیگه قبول نداری ، ولی این شما هستی که باید به تنهایی به آینده خودت مسیر بدی و محکم باش.

اون خانواده این رفتاری که با شما کردند قطعا با نفر بعداز شما هم تکرار (البته شدیدتر) خواهند کرد و به دلیل تفاوت طرف مقابل، نتیجه متفاوتی از مورد شما خواهند دید. البته اینم دیگه مهم نیست!

درسته. خانوم من خواست با خواهرش بره خارج و بصورت خواسته یا ناخواسته شروع به ناسازگاری و بهانه گیری با من کرده بود. خواهرش خارج کشور خونه و پول لازم داشت و با مهریه ایشون یه خونه میشد خرید.

پدر ایشون مرد اندیشمندی هستند و با تفکر تهدید به فرصت تبدیل کرد و نقشه شومی برای من در خلوت شبهای خودش بدقت ترسیم و طراحی کرد! ایشون در ابتدا دخترش و پولهای داخل منزل منو برد.

این خانم مثل مردهای بی وجدانی که موقع طلاق رو همسر خودش اسید میریزن قصد داشت با از بین بردن کار و سرمایه من، اقتصاد من رو اسید پاشی کنه. این خانم یک ماه رفت منزل پدرش و من نرفتم دنبالش و در فاصله یک ماه بعد حدود 10 شکایت از ایشون دست من رسید (نسبت به هر چیزی که قابل شکایت بود شکایت کرده بودن) و دادگاه و دادگاه کشی شروع کردن و من مثل یه مرد به تنهایی یا ایشون و پدرش و چندتا وکیلشون جنگیدم و اوضاع تحت کنترل خودم درآوردم.

ممنونم جناب بهرنگ
    بله من اعتماد به نفسمو بخاطر اون حرفا و تهمتها از دست دادم و گاهی انقدر حرفاشون روم تاثیر گذاشته بود که در ناخودآگاهم حس میکردم نکنه واقعا اینجوری هستم (متاسفانه)

بعضی آدمها خوب بلدند که چه جوری با روان کسی دیگه بازی کنند.

امیدوارم شما هم خیلی زود از این بلاتکلیفی رها بشید . گرچه من بهتون توصیه میکنم دیگه درگیر بازی وکلا نشید و سعی کنید همسرتون رو ی جوری قانع کنید که به توافق برسید . دادگاه ها با روح و روان آدم بازی میکنه .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مهر 01 [ 02:09]
    سطح
    61
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 239
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    255

تشکرشده 416 در 195 پست

Array
    مینای عزیز

قرار نیست هرکسی که بخاطر ضعف های شخصیتی بهمون تهمت میزنه، ما هم وقت و انرژیمون رو بزاریم که خودمون رو بهش ثابت کنیم... بعضی آدم ها قویترین ابزارشون برای پنهان کردن نقص ها یا تخلیه خشم، انگشت اشاره گرفتن به سمت بقیه هست. بازیشون رو هم خوب بلدن. اگه یه تهمت رو اثبات کنی، باز اونا بلدن حاشا کنن و یه بهانه جدید بیارن... چون همسر سابقت آدم مستقلی نبوده و بهشون فضا میداده .... وگرنه اگر همسرت آدم مستقل و منطقی بود،‌ از یه روش درست مساله رو حل میکرد ...
    حالا تو هم بیرحمانه داری خودت رو سرزنش می کنی ... یکم برگرد به اتفاقاتی که افتاده فکر کن .... منصفانه و بدون سخت گیری به عملکردت فکر کن ... تو از اون فضای مسموم با اون آدم های خودشیفته خودت رو نجات دادی ... خیلی توانمند و قوی بودی که نخواستی به هر قیمتی تو اون زندگی بمونی ... دیگه بیشتر از این از خودت انتظار نداشته باش ...
    به نقش همسر سابقت هم عادلانه فکر کن... همسرت هیچ مسئولیتی در قبال این اتفاقات نداشته؟ اصلا ارزشی برای روح و روان تو قائل بوده؟ اگر برات ارزش قائل بود،‌ خودش دنبال راه حل میافتاد ...
    ویرایش توسط بهاره جون : پنجشنبه 13 آذر 99 در ساعت 16:36

7. کاربر روبرو از پست مفید بهاره جون تشکرکرده است .

mina_ (جمعه 14 آذر 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    مینا جان
    کسی که یک اتهام می زنه و فقط پای حرف و درد دل یک طرف ماجرا می شینه و طرف دوم ماجرا رو به قول خودت بلاک می کنه، واقعا از عدالت و انسانیت بویی نبرده
    خیلی راحت می تونست با یه شکایت ببینه صاحب اون شماره کی بوده
    یا مسیرهای دیگه رو بره
    کسی که حرف خانوادش براش وحی محسوب میشه، بعیده که هیچ وقت به آرامش و خوشبختی در زندگی مشترک با همسرش برسه

عروس بعدی بهش ثابت می کنه که حرف خواهرش اتهام بوده
    نه خواهرش عوض میشه و نه اون

به نظرم انرژی خودت رو بیخود صرف نکن
    احتمالا به اندازه کافی براش توضیح دادی
    اگر گوش شنوا و قدرت تجزیه تحلیل داشت مواضعش رو تغییر می داد

اون حتی اگر آدم منطقی و متعادلی هم بوده که نبوده،شما الان مهمترین کاری که برای روح و روان خودت باید انجام بدی اینه که نقش دیوار رو براش تو ذهنت ایجاد کنی
    من نمیگم باید ازش متنفر باشی چون اون مسیر هم انرژی بر و وقت تلف کن هست

شما تصمیم به طلاق گرفتی
    اینکه حست رو نسبت به همسرت نگه داری مال قبل طلاق هست. برای اینکه هنوز ممکنه آدم به اون زندگی برگرده و بدون حس مثبت واقعا سخته
    الان شاید مهمترین کاری که می تونی انجام بدی بزرگ کردن اشکالاتش برای خودت و در نتیجه گذشتن از این آدم توی ذهنت باشه

می دونم که یک دفعه ای نمیشه
    ولی می تونی به مرور این رو تو ذهن خودت جا بندازی
    که اون آدم به درد زندگی مشترک نه با من که با هیچ کس دیگه نمی خوره
    گذر زمان هم به کمکت میاد تا به حس خنثی نسبت به این فرد برسی

البته قبول دارم که کلا شرایط کرونا و موندن توی خونه باعث میشه آدم بیشتر وقت برای فکر های بیهوده پیدا کنه
    شما طلاقت توی این شرایط سخت اتفاق افتاده
    زمانی که با گردش و تفریح نمی تونی ذهن خودت رو منحرف کنی و بذاری گذر زمان حالت رو بهتر کنه
    مهمترین درمانت گذر زمان هست

9. کاربر روبرو از پست مفید فکور تشکرکرده است .

mina_ (جمعه 14 آذر 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 130 در 63 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهاره جون نمایش پست ها
    مینای عزیز

قرار نیست هرکسی که بخاطر ضعف های شخصیتی بهمون تهمت میزنه، ما هم وقت و انرژیمون رو بزاریم که خودمون رو بهش ثابت کنیم... بعضی آدم ها قویترین ابزارشون برای پنهان کردن نقص ها یا تخلیه خشم، انگشت اشاره گرفتن به سمت بقیه هست. بازیشون رو هم خوب بلدن. اگه یه تهمت رو اثبات کنی، باز اونا بلدن حاشا کنن و یه بهانه جدید بیارن... چون همسر سابقت آدم مستقلی نبوده و بهشون فضا میداده .... وگرنه اگر همسرت آدم مستقل و منطقی بود،‌ از یه روش درست مساله رو حل میکرد ...
    حالا تو هم بیرحمانه داری خودت رو سرزنش می کنی ... یکم برگرد به اتفاقاتی که افتاده فکر کن .... منصفانه و بدون سخت گیری به عملکردت فکر کن ... تو از اون فضای مسموم با اون آدم های خودشیفته خودت رو نجات دادی ... خیلی توانمند و قوی بودی که نخواستی به هر قیمتی تو اون زندگی بمونی ... دیگه بیشتر از این از خودت انتظار نداشته باش ...
    به نقش همسر سابقت هم عادلانه فکر کن... همسرت هیچ مسئولیتی در قبال این اتفاقات نداشته؟ اصلا ارزشی برای روح و روان تو قائل بوده؟ اگر برات ارزش قائل بود،‌ خودش دنبال راه حل میافتاد ...

بهاره جون ازت ممنونم که برام نوشتی . راست میگی من خیلی قوی بودم باید اعتماد به نفسمو دوباره پیدا کنم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط فکور نمایش پست ها
    مینا جان
    کسی که یک اتهام می زنه و فقط پای حرف و درد دل یک طرف ماجرا می شینه و طرف دوم ماجرا رو به قول خودت بلاک می کنه، واقعا از عدالت و انسانیت بویی نبرده
    خیلی راحت می تونست با یه شکایت ببینه صاحب اون شماره کی بوده
    یا مسیرهای دیگه رو بره
    کسی که حرف خانوادش براش وحی محسوب میشه، بعیده که هیچ وقت به آرامش و خوشبختی در زندگی مشترک با همسرش برسه

عروس بعدی بهش ثابت می کنه که حرف خواهرش اتهام بوده
    نه خواهرش عوض میشه و نه اون

به نظرم انرژی خودت رو بیخود صرف نکن
    احتمالا به اندازه کافی براش توضیح دادی
    اگر گوش شنوا و قدرت تجزیه تحلیل داشت مواضعش رو تغییر می داد

اون حتی اگر آدم منطقی و متعادلی هم بوده که نبوده،شما الان مهمترین کاری که برای روح و روان خودت باید انجام بدی اینه که نقش دیوار رو براش تو ذهنت ایجاد کنی
    من نمیگم باید ازش متنفر باشی چون اون مسیر هم انرژی بر و وقت تلف کن هست

شما تصمیم به طلاق گرفتی
    اینکه حست رو نسبت به همسرت نگه داری مال قبل طلاق هست. برای اینکه هنوز ممکنه آدم به اون زندگی برگرده و بدون حس مثبت واقعا سخته
    الان شاید مهمترین کاری که می تونی انجام بدی بزرگ کردن اشکالاتش برای خودت و در نتیجه گذشتن از این آدم توی ذهنت باشه

می دونم که یک دفعه ای نمیشه
    ولی می تونی به مرور این رو تو ذهن خودت جا بندازی
    که اون آدم به درد زندگی مشترک نه با من که با هیچ کس دیگه نمی خوره
    گذر زمان هم به کمکت میاد تا به حس خنثی نسبت به این فرد برسی

البته قبول دارم که کلا شرایط کرونا و موندن توی خونه باعث میشه آدم بیشتر وقت برای فکر های بیهوده پیدا کنه
    شما طلاقت توی این شرایط سخت اتفاق افتاده
    زمانی که با گردش و تفریح نمی تونی ذهن خودت رو منحرف کنی و بذاری گذر زمان حالت رو بهتر کنه
    مهمترین درمانت گذر زمان هست
    ممنونم ازت فکور جان.
    چه جمله های خوبی نوشتی .
    البته من چون جداییم 2 سال طول کشید واقعا بحران های اولیه و اون افسردگی و عدم پذیرش رو گذروندم و اینا هم میگذره
    ممنونم ازت

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 130 در 63 پست

Array
    دوستان عزیزم
    به نظرتون این حسی که این روزها سراغ من اومده طبیعی هست؟
    جدیدا حس میکنم با من بازی شد و سه سال از بهترین روزهای عمرمو گرفتن و خیلی با وقاحت تمام رفتن و تازه شاکی هم بودند که تو سرتا پات مشکل هست چرا قبل ازدواج اعلام نکردی؟؟؟

هر وقت این حس میاد سراغم کامنت بهاره جون رو میخونم که برام نوشت آدمهایی که تهمت میزنند بازیشون رو بلدند حتی اگر ثابت کنی هم حاشا میکنند و ی بهانه جدید میارند. این کامنت رو هی با خودم تکرار میکنم و آرومتر میشم. اما به نظرتون چکار باید بکنم که اعتماد به نفسم برگرده؟؟؟

12. کاربر روبرو از پست مفید mina_ تشکرکرده است .

زن ایرانی (چهارشنبه 03 دی 99)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)