به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32
    عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 خرداد 97 [ 23:00]
    سطح
    20
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    221

تشکرشده 40 در 19 پست

Array
    این که به خانوادت نگفتی رو موافقم چون بعدا اگر ازدواج کنید همیشه خانوادت میدونن و با کوچکترین اتفاقی هی این موضوع رو پیش میکشن و پسر هم همیشه معذب و توسرخورده میشه. به خاطر اشتباهی که در گذشته کرده که نباید همه خبردار بشن. خیلی از ماها اشتباهاتی میکنیم که خیلی هم بزرگ هستن؛ ولی بعد از پشیمونی و توبه کردن نمیخوایم کسی بفهمه.
    اما اگه هنوز تو سایتای مستهجن میره ممکنه نشونه ی بدی باشه ... اگه توبه کرده دیگه اینا چیه ...
    اصلا شاید فقط دو بار از بارهایی که تو اون خونه ها رفته رو دیدن ...
    خودت که باهاش در ارتباطی بهتر میتونی ازش شناخت پیدا کنی. ببینی عقیده ش چطوره در این موارد. اونم نه با حرف یه جورایی با عمل

2. 2 کاربر از پست مفید nazaninIT تشکرکرده اند .

بارن (یکشنبه 12 آذر 96), جوادیان (یکشنبه 12 آذر 96)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,040 در 6,991 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط gmw نمایش پست ها
    به مدیریت محترم همدردی:

پیشنهادتون اینه که جواب منفی بدم؟
    اگه نه چه راهکاری برای اطمینان از تصمیمم دارید که بهم بگید.....
    خیلی تحت فشارم خیلی....

با سلام
    اگر شما فردی بودید که نسبت به این مسائل حساس نبودید.
    حتما اینجا نبودید
    حتما بی اعتمادی در شما ایجاد نمی شد.
    حتما تحت فشار نبودید.

همه این موارد نشان می دهد که شما ظرفیت برای ازدواج با این فرد را ندارید.
    الان که فقط حرفش هست. و در مورد گذشته است این همه روی شما فشار دارد (که البته قابل فهم هست و طبیعی هست و باید هم به آن اهمیت داده شود.)، حالا فرض کنید احتمال تاثیر سابقه این فرد در زندگی با شما هم کم و بیش باشد. شما با یک احتمال استرس باید زندگی کنید که بر می گردد به نوع شخصیت شما.
    لذا تصمیم برای جواب گویی صرفا برای شما صلاحیتش هست.
    اما خوب است بدانید که جواب مثبت یا منفی احتمالی شما ، با استرس شما چه می کند.
    بله گفتن پایان استرس شماست.
    یا نه گفتن.
    یا اینکه کدام پاسخ فشار بیشتری برای شما خواهد داشت؟
    لطفا تصمیم را خودتون و با دقت بگیرید.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

4. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

Erica (چهارشنبه 15 آذر 96), nazaninIT (دوشنبه 13 آذر 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 12 آذر 96), بی نهایت (یکشنبه 12 آذر 96), جوادیان (دوشنبه 13 آذر 96), صبا_2009 (یکشنبه 12 آذر 96)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array
    با سلام

اشاره داشتید به ضعف اعتماد به نفس ایشان و عدم جرأت ورزی ( نداشتن مهارت " نه " گفتن ) و در واربط نامطلوب و پر ریسک قرار گرفتن ایشان را ناشی از اینها می دانید ..... آیا همینها برای شما اهمیتی ندارد ؟

یعنی آیا می دانید تبعات و رفتار و تصمیمات یک مردی که درارای ضعف اعتماد به نفس و ضعف در مهارتهایی چون "نه " گفتن هست چیست و بی اهمیت به آن هستید ؟

روابط نامطلوب و پر ریسک ایشان که روابط خارج از اصول اخلاقی و دینی جامعه ماست خود عارضه است یعنی نشانه طرز تفکر و سبک زندگی فرد است که باید مورد توجه شما قرار گیرد ....

با توجه به آنچه از شما متوجه شدم و نگرانی ها و تردیدهای بجای شما باید بگویم بنده سرنخ های شکست در زندگی را اگر با ایشان ازدواج کنید می بینم .

6. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

nazaninIT (دوشنبه 13 آذر 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 12 آذر 96), بی نهایت (یکشنبه 12 آذر 96)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

من در مورد موضوع تاپیکت نظری ندارم. اما بصورت کلی بهت می گم:

انسان ها رو بر اساس رفتارهایی که جزء اخلاق و سبک زندگیشون نیست، قضاوت نکن و خودت رو ازشون محروم نکن.
    این مغلطه ای آشکار است که برای مخاطب و هرکس دیگری که بخواهد مطالعه داشته باشد این تاپیک را ، می تواند آسیب زا باشد .... وقتی پای انتخاب در میان است اتفاقاً باید چالش ها مشخص شود نه از آنها فرار کرد و دقیقاً سبک زندگی فرد را در برابر معیارهای و سبک زندگی مقبول خودمان بررسی و به چالش بکشیم تا بتوانیم انتخابی متناسب داشته باشیم نه اینکه نادیده بگیرم بخاطر اینکه خود را از او محروم نسازیم ... هرکدام می توانیم وقتی سبک زندگی متناسب با هم نداریم با فرد متناسب خود همسفر زندگی مشترک شویم و این محروم کردن خود از دیگری یا دیگری از خود نیست بلکه فرصت دادن به خود و دیگری برای یافتن همسان خود است .

چون نیاز بود خواننده ها دقت داشته باشند این پست تنظیم و ارسال شد

8. 9 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

Aram_577 (چهارشنبه 15 آذر 96), Erica (دوشنبه 13 آذر 96), nazaninIT (دوشنبه 13 آذر 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 12 آذر 96), نیلوفر:-) (دوشنبه 13 آذر 96), مدیرهمدردی (پنجشنبه 16 آذر 96), بی نهایت (یکشنبه 12 آذر 96), بارن (دوشنبه 13 آذر 96), جوادیان (دوشنبه 13 آذر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 تیر 97 [ 18:58]
    سطح
    35
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    سلام مجدد به همه و ممنون از توجهتون
    • برای کسی که صرفا بخواد نیازش رفع بشه و نخواد وارد رابطه احساسی بشه غیر از خونه های تیمی بستر دیگه ای هم هست؟ شنیدم خونه های تیمی خیلی کثیفن و همین موضوع خیلی من و رنج میده اما میخوام بدونم چجوری یه آدم برای رفع نیاز عقد موقت میکنه مگه نباید اول با اون خانوم آشنا بشه دوست بشن بعد صیغه بخونن؟یا راه دیگه ایم هست؟
    • من با پدرم در میون گذاشتم.ایشون مشاور خانواده ان عکس العملشون این بود که بستگی به رفتار من توی زندگی داره و تاکیدشون این بود که چون سه ساله که سمت این خونه ها نرفتن نقطه امید پررنگی هست شاید هم بدلیل علاقه که به نامزدم دارن پدرانه با این مساله برخورد کردن یا شاید نگران ازدواج من هستن و نمیخوان من این موقعیت رو از دست بدم.یه مثال برای من زدن: یکی از مراجعینشون گفته یه خواستگار دارم که قلبش مریضه بابام گفته اگه آدم خوبیه ردش نکن انگار دکتر گفته بوده تا 15 سال دیگه تضمین زنده موندنش هست.ایشون اون آقا رو رد میکنه و با یه نفر سالم ازدواج میکنه و شوهرش 5 سال بعد تو تصادف میمیره و خواستگار اولش هنوز زنده است...میگفت اشتباه کرده و پشیمونه پس تو نباید مته رو خشخاش بذاری.......
    • اینکه بگم پدرم باهاش حرف بزنه نمیدونم چه عکس العملی نشون بده شاید انقد براش سخت باشه که بذاره و بره و حتی من و نبخشه.شایدم بترسه و بفهمه با کیا طرفه....
    • به نظرتون بهتر نیست خودم سربسته موضوع رو باهاش مطرح کنم طوری که تازه فهمیدم و خیلی دلخورم و نمیتونم اعتماد کنم و عکس العملشو ببینم.ببینم دروغ میگه یا راست و برای کسب اعتماد من حاضره چیکار کنه...اجازه ندم همه جزییات و باز کنه که روش توی روم باز شه
    • اگه بهم ثابت کرد(با اینکه در حد لفظی میتونه بهم اطمینان بده فقط( که پشیمونه و دیگه تکرار نمیکنه و حاضره شروط من و بپیره بهش بگم توی زندگی اگه موردی دیدم قطعا به پدر و مادر خودش و پدر خودم میگم.اگه دیدم خیلی راحت داره برخورد میکنه یا داره دورغ میگه هم ردش میکنم و هم به خانوادش میگم دلیل رد کردن من گذشته ی پسرتونه.چون انگار خواهرش یه چیزایی (نه کامل )میدونسته...(توی حرفاش بهم گفت)
    • در مورد قدرت "نه" گفتن هم من با شناختی که ازش دارم فک میکنم دلش میخواد جلوی دوستاش امل به نطر نیاد مثلا وقتی تیپ میزنه اوایل میگفت الان دوستام من و ببین میگم آدم شدی....ولی مدتیه هر لباس عجیب و جدیدی هم که میپوشه حس بدی نداره و انگار براش مهم نیست.خیلی انعطاف پذیره این خصوصیتش من و جذب کرده.اما اینکه رفتارهای عیر انسانی یا وسوسه مالی بخواد روش تاثیر بذاره خیلی بعید میدونم ازش...شایدم من ساده ام. اما شخصیتش اینقدام ضعیف به نظر نمیاد و تصور درست یا اشتباه من این بوده که تو زمینه ج ن س ی در کنار وسوسه دوستانش خودش هم تحت فشار بوده شدیدا...
    • و اینکه من گوشیشونو هک نکردم یه بار توی یه مغازه که گوشیم خاموش بود با گوشی ایشون قیمت یه محصول و توی نت سرچ کردم که چند ماه بعدش میخواستم دوباره این سایت و نگاه کنم و رفتم توی history گوگل کرومش.و ماجرا از اونجا شروع شد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 06 شهریور 00 [ 17:16]
    سطح
    64
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 237
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 281 در 129 پست

Array
    سلام

من اگر در موقعیت شما قرار میگرفتم بلافاصله جواب منفی میدادم. چون مطمینم که با همچین شکی نمیتونستم زندگی خوبی داشته باشم.

هر تصمیمی که گرفتید اول مطمین بشید که ترس از تنهایی و از دست دادن باعث نشه خودتون رو گول بزنید. با واقع بینی تصمیم بگیرید.
    ویرایش توسط maadar : دوشنبه 13 آذر 96 در ساعت 18:18

11. کاربر روبرو از پست مفید maadar تشکرکرده است .

بارن (دوشنبه 13 آذر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 خرداد 97 [ 23:00]
    سطح
    20
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    221

تشکرشده 40 در 19 پست

Array
    والا چی بگم... به نظر میرسه ته دلت با اونه. این که پدرت هم با این توصیفی که ازشون میکنی واقعا تجربه دارن و این حرف رو میزنن و با توجه به بقیه حرفات، به نظرم فرصت دادن بهش خیلی هم بد نیست
    درسته هر زنی دوست داره مردش پاک و دست نخورده مونده باشه ولی خب به هرحال همیشه هم همه چیز ایده آل نیست ...

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها

این مغلطه ای آشکار است که برای مخاطب و هرکس دیگری که بخواهد مطالعه داشته باشد این تاپیک را ، می تواند آسیب زا باشد .... وقتی پای انتخاب در میان است اتفاقاً باید چالش ها مشخص شود نه از آنها فرار کرد و دقیقاً سبک زندگی فرد را در برابر معیارهای و سبک زندگی مقبول خودمان بررسی و به چالش بکشیم تا بتوانیم انتخابی متناسب داشته باشیم نه اینکه نادیده بگیرم بخاطر اینکه خود را از او محروم نسازیم ... هرکدام می توانیم وقتی سبک زندگی متناسب با هم نداریم با فرد متناسب خود همسفر زندگی مشترک شویم و این محروم کردن خود از دیگری یا دیگری از خود نیست بلکه فرصت دادن به خود و دیگری برای یافتن همسان خود است .

چون نیاز بود خواننده ها دقت داشته باشند این پست تنظیم و ارسال شد
    فرشته جان جمله ای که من نوشتم کاملا درسته و تلاش بیشتر مراجع برای شناخت سبک زندگی خواستگارش رو طلب می کنه. اما توضیح شما (که مفهومش، نه تنها جمله ی من رو نقض نمی کنه، بلکه تایید هم می کنه) نشون دهنده ی نگرانیتون از به اشتباه افتادن مخاطبه. اگه کلمه ی مغالطه رو حذف می کردید و به جاش می گفتید که توضیحتون در تکمیل و تایید جمله ی منه، درست تر می شد.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : سه شنبه 14 آذر 96 در ساعت 00:38

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها

اگر شما فردی بودید که نسبت به این مسائل حساس نبودید.
    حتما اینجا نبودید
    سلام آقای مدیر،

اتفاقا برعکس. اگه این مسئله براشون قابل پذیرش نبود، درجا رد می کردن و الان اینجا نبودن. خانم g اینجاست، بخاطر اینکه نگرانه. نمی دونه بپذیره یا نپذیره. این به این معناست که احتمال می ده از نظر حسی قدرت عبور کردن از این ماجرا رو داشته باشه، اما نمی دونه اینکار درسته یا نه. و در این مورد مشاوره می خواد.

کلا این یه استدلال غلطیه که ما خیلی وقتا می کنیم. مثلا یه آقایی مطرح می کنه که با دختری که سنش ازم بیشتره ازدواج کنم یا نه. بعد ما میگیم، این به خودیِ خود مشکلی نداره، اما همینکه شما اینجا مطرح کردی، نشون میده بهش حساس هستی و بعدا دردسر می شه. پس ازدواج نکن. در حالیکه اگه یه فردی واقعا به سن حساس باشه، و براش جای پذیرش نداشته باشه، اصلا به اون خانم فکر نمی کنه که بخواد براش تاپیک بزنه.

خانم g با وجود آگاهی از این موضوع، همچنان برای اون آقا احترام قائله. و این یعنی آقایی که این همه دارید بهش می تازید، ویژگی های مثبت قابل توجهی در خودش جمع آوری کرده و "جای بررسی داره". ارزشش رو داره که بفهمیم آیا یه جایی از اون کار پشیمون شده و قاطعانه برگشته، یا نه.

خانم g،

من همچنان نظر خاصی در مورد موضوع تاپیک شما ندارم. علتش اینه که هیچوقت با خونه ی تیمی و آدم هاش برخوردی نداشتم و نمی دونم چطور جاییه و چطور آدم هایی اونجا هستند.

اما یک چیز رو در مورد خودم می دونم. و اون اینکه توی زندگیم کارهایی انجام دادم که دیگه هیچوقت انجام ندادم و احتمال ارتکابم مساوی یا پایین تر از ارتکاب به بعضی کارهاییه که هیچوقت انجام ندادم. بنابراین در صورتیکه بدونید در آینده دچار منفی بافی نمی شید، و واقعا قدرت هضم تجربه ی قبلی همسرتون رو دارید، سعی کنید سبک زندگی کنونی خواستگارتون رو بفهمید. و اگه چند سال بر روال فعلی بوده، همین رو ملاک قرار بدید.

من دختری رو می شناختم که اهل ارتباط جنسی بود. وقتی هم کسی ازش خواستگاری می کرد، بعد از یکی دو ماه می دیدم که شب میره خونه ی اون آقا می خوابه!

اون دختری بود که سبک زندگیش این شکلی بود. و هرپسری ازش خواستگاری می کرد، به زودی متوجه می شد که چطور دختریه. شما هم می تونی بفهمی خواستگارت چطور آدمیه.

اگه خواستگار شما رفتار متینی داره، و در این مدت ازش هرزگی یا رفتار مشکوکی نسبت به خودت ندیدی، پیشنهاد من اینه که اولا دوره ی شناخت رو طولانی تر کن. دوما باهاش نامزد کن (بدون عقد). وقتی خرش از پل بگذره، یا هرزه گیش رو بروز می ده و یا بهت اثبات می شه که نجیب و سر به راهه.

به اکنونش دقت کن. ببین دوست هاش چطور آدم هایین. چطور روابطی داره (این خیلی مهمه). چه اخلاق هایی داره. اگه خطری باشه، همین اطرافه، نه صرفا در گذشته. می تونی پیداشون کنی، به شرط اینکه واقعا قصدت شناخت باشه و درگیر احساسات نشی.

اما این رو در نظر داشته باش که این آدم، "اگه" یه روزی بخواد بهت خیانت کنه، راحت تر از کسی که تا حالا خبری از خونه های اینچنین نگرفته، می تونه پیداشون کنه. چون راهش رو بلده. براش آسون تره، نه اینکه قطعا اینکارو انجام بده. چون همون تجربه کردن، گاهی تضمینی بر این می شه که طرف دیگه سراغش نره، چون قبلا چشیده و بدش اومده.

در ضمن نگفتی که چطور چنین آماری ازش گرفتی؟ اون آشنای شما، خودش به چنین مکان هایی رفت و آمد داشته که متوجه چنین موضوعی شده؟ یا اینکه از فرد دیگه ای سوال کرده؟ در مجموع این اتفاق چقدر پخش شده؟ یعنی چقدر این آقا به این رفتار شهره هست؟

=============
    پاسخ مدیر همدردی به این شبهه:
    ضمن تشکر و قدردانی از میشل گرامی به خاطر نوعدوستی و دقتی که دارند و وقتی که برای مراجعان محبت می کنند و قرار می دهند.
    از نظر تخصصی و فنی تالار همدردی با این پست موافق نیست. اینگونه مطالب معمولا فرافکنی نوعی از مسائل یا نظرات فردی ما به مراجع هست و جنبه فردی دارد.

از نظر عملیاتی ، تجربی و علمی برای ما مشاوران ثابت شده است که حساسیت های اولیه مراجعان روی یک مسئله در ازدواج مثل بذری هست که در بعد از ازدواج رشد می کند. من کاری به استثناء ندارم.

کسی که در اول ازدواج به تفاوت سنی حساس هست.یا به دخالت مادرشوهرش حساس هست. یا به مسائل اخلاقی همسرش حساس هست. بعد از ازدواج غالبا این ذهنیات رشد می کند.
    لذا توصیه ما به اینگونه افراد ایسنت که مسائلی که برایتان مهم هست و حساس هستید را با دقت روی آن تصمیم بگیرید و درگیر مسائل احساسی هنگامه انتخاب نشوید.
    نکته دیگر اینست که ما از کاربران به خصوص کاربران قدیمی انتظار داریم اشکالی ندارد نظری شخصی و متفاوت با مشاوران سایت داشته باشید. اما چالش در ذیل تاپیک مراجعان را به صلاح مراجع و دیگر مخاطبان نمی بینیم.

ما مشاوران مسئول حرفهایمان در سایت هستیم و پاسخگو هستیم. این مراجع ممکن است ازدواج کند و بعد از 2 سال خدایی نکرده برای مشکلاتش یا برای طلاق همین تاپیکش را دنبال کند(کما اینکه تا کنون اینگونه موارد بوده است)، آنگاه از من مشاور خواهند پرسید شما چگونه این حساسیت مرا تشخیص ندادید. و من باید پاسخ بدهم.
    اما شما و دیگر کاربران یک نظری می دهید و ممکن است بعدا بگویید نظر شخصی من هست یا اصلا نباشید که پاسخ دهید.
    لذا توصیه ام اینست که اگر نظری مخالف نظر کارشناسی ما دارید به طور خصوصی در میان بگذارید تا ما دلایل خود را برایتان ارسال کنیم و مراجع را درگیر گیجی نکنیم.
    از طرف دیگر تجربه نشان داده است که مراجعان در اینگونه موارد پیرو احساس خود هستند و از کاربرانی که می گویند خوبه و برو جلو و پیگیری کن بیشتر خوششان خواهد آمد و مسائل منطقی مشاور را نادیده می گیرند(که البته طبیعی هست.) و این برایشان خطر بزرگی هست.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

15. کاربر روبرو از پست مفید میشل تشکرکرده است .

Erica (چهارشنبه 15 آذر 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,880 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام مجدد به همه و ممنون از توجهتون

• برای کسی که صرفا بخواد نیازش رفع بشه و نخواد وارد رابطه احساسی بشه غیر از خونه های تیمی بستر دیگه ای هم هست؟ شنیدم خونه های تیمی خیلی کثیفن و همین موضوع خیلی من و رنج میده اما میخوام بدونم چجوری یه آدم برای رفع نیاز عقد موقت میکنه مگه نباید اول با اون خانوم آشنا بشه دوست بشن بعد صیغه بخونن؟یا راه دیگه ایم هست؟
    • من با پدرم در میون گذاشتم.ایشون مشاور خانواده ان عکس العملشون این بود که بستگی به رفتار من توی زندگی داره و تاکیدشون این بود که چون سه ساله که سمت این خونه ها نرفتن نقطه امید پررنگی هست شاید هم بدلیل علاقه که به نامزدم دارن پدرانه با این مساله برخورد کردن یا شاید نگران ازدواج من هستن و نمیخوان من این موقعیت رو از دست بدم.یه مثال برای من زدن: یکی از مراجعینشون گفته یه خواستگار دارم که قلبش مریضه بابام گفته اگه آدم خوبیه ردش نکن انگار دکتر گفته بوده تا 15 سال دیگه تضمین زنده موندنش هست.ایشون اون آقا رو رد میکنه و با یه نفر سالم ازدواج میکنه و شوهرش 5 سال بعد تو تصادف میمیره و خواستگار اولش هنوز زنده است...میگفت اشتباه کرده و پشیمونه پس تو نباید مته رو خشخاش بذاری.......
    • اینکه بگم پدرم باهاش حرف بزنه نمیدونم چه عکس العملی نشون بده شاید انقد براش سخت باشه که بذاره و بره و حتی من و نبخشه.شایدم بترسه و بفهمه با کیا طرفه....
    • به نظرتون بهتر نیست خودم سربسته موضوع رو باهاش مطرح کنم طوری که تازه فهمیدم و خیلی دلخورم و نمیتونم اعتماد کنم و عکس العملشو ببینم.ببینم دروغ میگه یا راست و برای کسب اعتماد من حاضره چیکار کنه...اجازه ندم همه جزییات و باز کنه که روش توی روم باز شه
    • اگه بهم ثابت کرد(با اینکه در حد لفظی میتونه بهم اطمینان بده فقط( که پشیمونه و دیگه تکرار نمیکنه و حاضره شروط من و بپیره بهش بگم توی زندگی اگه موردی دیدم قطعا به پدر و مادر خودش و پدر خودم میگم.اگه دیدم خیلی راحت داره برخورد میکنه یا داره دورغ میگه هم ردش میکنم و هم به خانوادش میگم دلیل رد کردن من گذشته ی پسرتونه.چون انگار خواهرش یه چیزایی (نه کامل )میدونسته...(توی حرفاش بهم گفت)
    • در مورد قدرت "نه" گفتن هم من با شناختی که ازش دارم فک میکنم دلش میخواد جلوی دوستاش امل به نطر نیاد مثلا وقتی تیپ میزنه اوایل میگفت الان دوستام من و ببین میگم آدم شدی....ولی مدتیه هر لباس عجیب و جدیدی هم که میپوشه حس بدی نداره و انگار براش مهم نیست.خیلی انعطاف پذیره این خصوصیتش من و جذب کرده.اما اینکه رفتارهای عیر انسانی یا وسوسه مالی بخواد روش تاثیر بذاره خیلی بعید میدونم ازش...شایدم من ساده ام. اما شخصیتش اینقدام ضعیف به نظر نمیاد و تصور درست یا اشتباه من این بوده که تو زمینه ج ن س ی در کنار وسوسه دوستانش خودش هم تحت فشار بوده شدیدا...
    • و اینکه من گوشیشونو هک نکردم یه بار توی یه مغازه که گوشیم خاموش بود با گوشی ایشون قیمت یه محصول و توی نت سرچ کردم که چند ماه بعدش میخواستم دوباره این سایت و نگاه کنم و رفتم توی history گوگل کرومش.و ماجرا از اونجا شروع شد.

سلام

همه گفتنی ها گفته شد و جوانب بررسی شد
    مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد بهش اشاره شد
    و مساله ی شما مساله ای پیچیده و لاینحل نیست.

و به نظر میاد نسبت به نوشته ها بی توجهی و دوست داری دیگران رو با خودت همسو کنی تا راحت ازدواج کنی .

و این ممکنه بخاطر تمایل شدید شما به ازدواج و همچنین نظر مثبت شما به این فرد باشه .
    درکت می کنم که مجردی به ادم فشار میاره ولی نباید احساساتی تصمیم بگیری اونم در مورد همچین مساله ای که میتونه زیربنای یه خانواده رو به باد بده .

در مورد ازدواج باید شفاف بود و چشم ها رو باز کرد و دید تا درست تصمیم بگیری .
    وگرنه بعد میمونی با یه ازدواج نادرست که دردسر و مشکلاتش تمومی نداره

نوشته های مدیر و فرشته مهربان هم که کاملا واضح و گویا است و به جا .

نهایتا تصمیم با خودته .

ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : سه شنبه 14 آذر 96 در ساعت 14:53

17. 3 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

Erica (چهارشنبه 15 آذر 96), nazaninIT (شنبه 18 آذر 96), جوادیان (پنجشنبه 16 آذر 96)

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)