به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما آیا دغدغه و نگرانی یافتن یک خواستگار و شوهر م

رأی دهندگان
123. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خیلی زیاد

101 82.11%
  • نه خیلی

21 17.07%
  • اصلاچنین نگرانی وجود ندارد

1 0.81%
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23
    عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 25 شهریور 96 [ 08:22]
    سطح
    7
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 24 در 16 پست

Array
    باسلام به همه دوستان
    این بحث برای من خیلی جالبه و از اونجایی که روزی دغدغه من هم بوده مایلم که نظر خودمو بگم. اقای سنگ تراشان به لحاظ علمی اصل مطلب رو بیان کردندو من به صورت عامیانه همونو براتون میگم. شاید جالب باشه براتون که بدونید روزی مهم ترین دغدغه من هم ازدواج کردن بود و بسیار خوشحالم که برخلاف بسیاری از دخترها که یا به دلیل خجالت یا به غرور کاذب و یا هرچیز دیگه ای از اینکه حتی به خودشون بگن که دوست دارن و میخوان ازدواج کنن تفره میرن و فکر میکنن زشته و ارزششون کم میشه اگه بکن که مایلند ازدواج کنند، من لااقل به خودم راست گفتم. میدونستم که میخوام ازدواج کنم و این کارو کردم. برخلاف نظر دوستمون که میگن ازدواج قسمته و دست ما نیست من معتقدم:
    ازدواج یک امر طبیعیه که در زندگی هر کسی اتفاق میفته اگر.....................
    اگر شما شرایطش رو داشته باشید و آماده ازدواج کردن باشید.
    به این جمله شک ندارم و شما اصلا شک نکنید که من در این زمینه بسیار کار کردم و خودم اولین کسی هستم که ازش نتیجه گرفتم.
    متاسفانه واژه قسمت برای ما خیلی بد تفسیر شده و ما هرجا به هر مشکلی میخوریم سریع پای قسمت و نصیب رو میکشیم وسط و میگیم قسمت نبوده. هنوز وقتش نشده. هر وقت خدا صلاح بدونه خودش جور میکنه و ازین تفسیرهایی که خیلی از مادربزرگامون میشنیدیم و توی مغزمون پر شده.
    اما بهتره بدونید سرنوشت مفهوم بسیار وسیع تری داره. سرنوشت یعنی خداوند مسیرهای زیادی رو سر راه شما قرار میده تا اینجای کار درسته سرنوشته که این مسیرها میتونه سر راه شما قرار بگیره اما حق انتخاب اینکه از کدوم مسیر بری به شما داده شده و این شمایید که انتخاب میکنید راهتون کدوم باشه.
    پس بهتره با این ذهنیت که ازدواجتون فقط دست سرنوشته سهم خودتون رو کاهش ندید و همه چیزو به گردن سرنوشت نندازید .
    هرکس واقعا مثل من خواهان اینه که ازدواج کنه و از اون مهمتر خوب هم ازدواج کنه باید مسئولیت این خواستشو بپذیره و برای رسیدن بهش تلاش کنه.
    a-bعزیز ببخشید که اینقدر رک حرف میزنم اما برخلاف آنچه که بیان میکنید به نظر من شما درحال حاضر آمادگی پذیرش ازدواج رو ندارید وبرای همین هم پروسه ازدواج برای شما اتفاق نیفتاده هنوز. شما موانع ذهنی بسیاری در خود دارید.اولین مانع ذهنی شما برای ازدواج همین تصور غلطی است که نسبت به زیبایی خواهر خود دارید. برخلاف نظر شما من مواردی را دیده ام که کاملا برعکس شما اتفاق افتاده است. یکی از آنها دایی خود من است زمانی که مادرم و خالم دختر زیبایی رو براش درنظر گرفتن روزی که باداییم رفتن دختر رو ببینن دایی من دختر دیگه خانواده که چهره معمولی تر و قد کوتاه تری نسبت به آن دختر داشت را برگزید و الان سالهاست به خوشی زندگی میکنند.مانع ازدواج شما خواهر شما نیست بلکه فکری است که در ذهنتان است و تازمانی که اصلاحش نکنید محال ممکن است بتوانید ازدواج خوبی داشته باشید. این را به جرات به شما خواهم.شما به جای اینکه ویژگی های مثبت خودتان را درذهنتان بزرگ کنید زیبایی او را برای خودتان بزرگ کرده اید و ذهن شما کاملا پذیرفته است که تازمانی که او ازدواج نکند شرایط برای شما مهیا نمی شود.این مطلب جای صحبت بسیار دارد اما امیدوارم همین قدر که گفتم راه را برایتان مشخص کند.
    و نکته دیگر اینکه بدانید زمانی میتوانید در امر مقدس ازدواج موفق باشید که هم اکنون حال دلتان خوب باشد ازدواج بخاطر اینکه اکنون درخانواده نمی توانید ابراز محبت کنید،ازدواج بخاطر فرار از تنهایی و ... دلایل موجهی نیست. درست است که با ازدواج کردن نیازهایی که گفتید رفع میشود اما هزاران مشکل دیگر سر راهتان خواهد بود که باید بتوانید انها را حل کنید. اکنون برای رفع نیازتان که بیان میکنید در خانواده نمی توانید ابراز محبت کنید میخواهید ازدواج کنید در واقع دارید از مشکلتان فرار میکنید و راه حل آن را ازدواج میدانید اما تصور کنید در زندگی مشترک وقتی به مشکلی برمیخورید برای فرار از آن به کجا میخواهید پناه ببرید.؟
    به همه خواهران عزیزم این نکته را خالصانه میگم زمانی به ازدواج فکر کنید که حال دلتان خوب باشد وقتی شخصی در تنهایی خودش احساس ارزشمندی میکند قطعا میتواند در زندگی مشترک هم خود و هم همسرش را خوشبخت کند. اما اگر به هر دلیلی هر مشکلی دارید وبرای فرار از آن میخواهید ازدواج کنید و فکر میکنید زندگی مشترک جور دیگری است و این مشکلات فعلیتان دیگر نخواهد بود سخت در اشتباه هستید و قطعا شما نمی توانید خوشبختی را برای خود ودیگران به ارمغان بیاورید.
    آنچه بیان کردم را شخصا به آن معتقدم و به آن عمل کردم نتیجه اش را دیده ام و اکنون از زندگی مشترک خود بسیار خرسندم. در ضمن من هم در سن 30 سالگی ازدواج کردم. از زمانی که احساس کردم سنم در حال بالارفتن است به این فکر افتادم که چرا هنوز ازدواج نکرده ام و راهش را یافتم.
    به همه دوستانی که ممکن است مشکل شما را داشته باشند پینشهاد میکنم کتاب "میخواهم ازدوا کنم" را بخوانید. راه حل ها و تمرینات این کتاب بسیار راهگشاست برای اینکه در مسیر ازدواج کردن قرار بگیرید.

2. کاربر روبرو از پست مفید zharik تشکرکرده است .

mohsen1989 (دوشنبه 03 آذر 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 اسفند 96 [ 01:22]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 7.0%
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 2 پست

Array
    منم واقعا از نتیجه نظر سنجی نگران شدم ولی واقعا با سن ۲۴ سال ظاهر متوسط و تحصیلات و خانواده خوب هیچ خواستگاری تا بحالا نداشتم ولی هنوز انقدرها هم نگران نشدم فوقش می مونیم خونه پدرمون

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 مرداد 97 [ 19:14]
    سطح
    6
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array
    صورت زیبای ظاهر هیچ نیست

ای برادر سیرت زیبا بیار

---------------------------------------

به قول یه دوستی که اینجا گفت : مردم وقتی جلو مغازه دو تا میوه ميبينن يکي از ظاهر خوب یکی معمولی ميرن خوب رو انتخاب میکنن ولی توی خونه وقتی میخوان بخورن ميبينن که نه ،این چیزی نبود که ظاهرش میگفت.

خیلی دختر تا حالا دیدم که از لحاظ ظاهر عالی بودن ،ولی .... ولی فهمیدم که تنها دستاوردشون همین ظاهر هست ،ظاهری که باید عمل کنن ،باید آرایش غلیظ کنن تا چیزی که هست رو از دست ندن .

و حالا یه چیزی. یه بزرگی میگه که : اگه میخوای بدونی زنی که انتخاب کردی اونی هست که تو میخوای ببین وقتی پیر شد وقتی ظاهرش وقتی ارايشش از بین رفت برات چی میمونه ? خیلی وقتا به این جواب رسیدم : هیچی. من " خودم" به این نتیجه رسیدم که من خیلی بهتر میتونم با یه خانم از لحاظ ظاهری متوسط ولی با درک و شعور بالا کنار بیام تا کسی که فقط غرور رو از ظاهری داره که هیچ نقشی تو بوجود اومدنش نداشته.

صورت زیبای ظاهر هیچ نیست

ای برادر سیرت زیبا بیار

5. 2 کاربر از پست مفید 0584 تشکرکرده اند .

mohsen1989 (دوشنبه 03 آذر 99), sia518 (پنجشنبه 06 اردیبهشت 97)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)