به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 بهمن 96 [ 22:55]
    سطح
    31
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

اصرار بر خواستگاري از همكار با وجود جواب منفي-قسمت چهارم

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز،
    قبل از هر توضیحی ممنون میشم تاپیک قبلی منو تو ادرس ذیل مرور کلی کنین:

http://www.hamdardi.net/thread-37759.html

از بعد اخرین ارسالم تو تاپبک بالا، بنده هیچ اقدام مجددی برای خواستگاری از همکار خانومم نکردم و بیشتر خودمو مشغول کار و گرفتاری های شغلی کردم.ایشون هم همچنان همکار من بود اما بصورت دورکاری و از منزلشون.بدلیل نوع کار هر کدوم از ما، مجبور بودم طی هر هفته در حد چند پیام و ایمیل کاری و هر چند ماه هم در حد چند روز شرکت در نمایشگاه، با ایشون تماس داشته باشم.
    خلاصه گذشت و رسیدیم به سال بعد .
    اواسط تابستان سال 95، از طریق مادر گرامی خودم تماس با خانواده ایشون گرفتیم، این بار جواب این بود: اختلاف سنی تون زیاده.( این موقع من 35 ساله و ایشون 27 ساله بود)خانوم همکار طی پیامکی به این جوان دلسوختهگفتن که چون نظر خانواده شون منفیه و ایشون هم نمیخوان برخلاف نظر خانواده عمل کنن، موضوع منتفیه.
    بازم گذشت و گذشت و رسیدیم به سال جاری.طی سال جاری و از ابتدای سال هر 45 روز یکبار بنده ایشون رو تو یکی از نمایشگاههای کاری میدیدم، اوایل همه چی مثل قبل بود، کم کم احساس کردم که نحوه برخورد ایشون کمی صمیمانه تر و دوستانه تر شده.گفتم شاید دریچه امیدی باز شده(زهی خیال باطل)
    خلاصه حدود یکماه و خورده ای پیش دل رو به دریا زدم، با ایشون یه قرار ناهار گذاشتم و موضوع خواستگاری رو مجدد بیان کردم(الان میگین بابا تو چه سریشی هستیا، نمیخواد دیگه، ولش کن)ایشون ابتدا گفتن که شما نظر خانواده منو میدونین و وضعیت عوض نشده و از اینجور حرفها.وقتی من نظر شخص خودشون رو جویا شدم، گفتن که من سری گذشته (سال 95) هم نظرم منفی نبود اما با مخالفت خانواده بدون اصراری، تسلیم شدم اما این باری اگه در کار باشه ، اصرار بر تمایل به ازدواج با شما خواهم داشت.قرار شد ایشون خوب فکر کنن و بعد از حصول نتیجه و در صورت مثبت بودن نظرشون، موضوع رو با خانواده شون در میان بذارن.
    همینجور هم شد، ایشون با خانواده شون مطرح کرد و باز جواب همون بود: دختر جون تو 8 سال کوچیکتری و به صلاحت نیست که با این آقا ازدواج کنی.
    به گفته خود ایشون اصرار های ایشون و درخواست برای حداقل یه خواستگاری حضوری با شرکت دو خانواده هم نتیجه ای نداشت.القصه ایشون مراتب مخالفت خانواده به بنده اطلاع دادند و تاکید موکد داشتند که با توجه به شناختشون از خانواده شون، پاسخ منفی داده شده غیر قابل تغییر است.
    اصرار من برای صحبت با پدر ایشون ، یا صحبت یکی از اعضای خانواده ام با پدر ایشون یا وساطت مدیر شرکتی که هر دو کارمندشیم ، همه و همه با تاکید فراروان از طرف این خانوم رد شد.
    ماحصل نظر ایشون این بود که من قلبا راضی به این وصلتم اما چون والدینم مخالفن، نمیتونم خلاف نظرشون عمل کنم، حتما قسمت این بوده و باید همدیگرو فراموش کنیم و از این حرفا....
    سروران گرامی که وقت نازنینتون رو صرف مطالعه سیاهه داستان من کردین: نظر تون چیه؟آیا راهی برای تغییر نظر والدین ایشون هست؟اصلا نکنه نظر ایشون واقا مثبت نیست و تو عالم همکاری میخواد با بهانه مخالفت خانواده با اختلاف سنی ، محترمانه منو رد کنه؟ایشون حتی رضایت ندادن که با خانواده شون برای اجازه برای شرکت در مشاوره ازدواج تماس بگیرم.اصلا اصرار بیش از این به صلاحه.

پ.ن:وقتی ایشون توی شرکت همکار بود با بنده، دو بار از ایشون خواستگاری کردم که هر دو بار رو به بهانه تحصیل رد کرد.خودشون میگن این دو بار رو بدون در میان گذاشتن با خانواده، شخصا جواب منفی دادن.

خلاصه که بنده رو از نظرات مشفقانه و برادرانه و خواهرانه خودتان مستفیض گردانید.
    والسلام - ارادتمند علی

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام

وقتی ایشون به بهونه های مختلف جواب منفی میدن و حتی اجازه نمیدن با خانوادشون تماسی بگیرید به نظرتون ادامه دادن و پافشاری کردن صلاحه ؟؟یک خانم اگر یک اقا رو بخواد زمینه خواستگاری رو فراهم میکنه.این خانم چندین بار جواب منفی دادن و تمایلی ندارن.و دلیل منفی بودن جوابش هم میتونه زیاد باشه..ولی در هر صورت ایشون تمایلی نداره و پافشاری بیش از حد شما هم خوب نیست در این زمینه...ممکنه فردا روزی مشکلی پیش بیاد و بسط داده بشه به پافشاری شما ...ضمن اینکه این پافشاری ها ممکنه اگر هم ازدواجی صورت بگیره شرایطی رو به وجود بیاره که شما مجبور باشین در هر صورت به خواسته های ایشون(حتی اگر غیر منطقی باشد) و خانوادش جواب مثبت بدین.
    من موردی رو میشناختم دقیقا مثل حالت شما...اون اقا همه راهها رو امتحان کرده بود ولی اون خانم که جواب منفیش به دلیل ظاهر اقا بود به بهانه های مختلفی جواب منفی میداد.از جمله سنخیت نداشتن مدرک تحصیلی، سنخیت نداشتن فرهنگ خانواده ها و ....اما همش بهانه بود و اون خانم ظاهر اون اقا رو نپسندیده بود.شما هم پافشاری نکنید.شاید دلیلی هست که ایشون نمیخواد بگه.
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

ویرایش توسط maryam123 : سه شنبه 16 آبان 96 در ساعت 22:24

3. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

المای (چهارشنبه 17 آبان 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    مريم خانم ممنون از وقتي كه گذاشتي و نكاتي كه اشاره كردي.اما دقت كرده باشين من گفتم اين خانوم اين سري خودشون رضايت دارن و قرار بود اگه خودشون كاملا راضي بودن موضوع رو با خانواده شون در ميان بذارن. سوال منم اين بود كه ايا تو وضعيت بوجود امده راهي وجود داره كه بشه نظر مثبت خانواده ايشون رو جلب كرد. اين خانوم بعد از مخالفت خانواده، اميدي به تغيير نظرشون ندارن و با پيگيري من مخالفن وگرنه اگه فرض كنيم فردا صبح نظر والدين ايشون تغيير كنه، مطمينم ايشون تمايل دارن كه حداقل به طور جدي تر و با همراهي هر دو خانواده مراحل خواستگاري و اشنايي و بررسي و... طي بشن و در صورت مثبت بودن نظر طرفين ازدواج صورت بگيره.
    علي ايحالاز شما ممنونم كه نظرتون رو با بنده در ميون گذاشتين.🙏🏼🙏🏼

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 06 فروردین 00 [ 21:41]
    سطح
    57
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 170
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 290 در 93 پست

Array

Icon16

سلام علی اقا
    به نظر منم اون خانم خودش ته دلش راضی به این وصلت نیست
    خانواده هر قدرم سخت گیری کنند و مخالفت..دختر اگه واقعا واقعا پسری رو بخواد ، با خانواده صحبت میکنه خصوصیات مثبت پسر رو میگه ..به نوعی ازش دفاع میکنه و رضایت خانواده و زمینه انجام مراسم خواستگاری رو مساعد میکنه ... اصرار ها و پیگیرهای شما باعث شده دلش نرم تر بشه و از موضع خودش کوتاه بیاد اما چون از اول جوابش منفی بوده حالا این تغییر نظر براش یه جور چالشه و باید اول خودش خودش رو قانع و راضی کنه و بعد بره سراغ خانواده..... دخترا اصلا دوست ندارن دلیل واقعی رد یه اقا رو بیان کنند ...دم دسترس ترین حربه اینه که از خانواده مایه بذارن..‌.منم خواستگاری داشتم که به دلم نبود اما ایشون اصرار داشت و منم میگفتم که مامان و بابا مخالفن و میگن هم کفو نیستیم و سنخیت نداریم از نظر فرهنگی ... از دو فرهنگ مختلف بودیم. اما دلیل اصلی این نبود و فقط بهانه بود تا اون اقا کمتر ناراحت بشن...به نظرم شما تلاش خودتون رو کردین و بیشتر از این کاری ساخته نیست..بهتره ایشون رو فراموش کنید..موفق باشین
    ویرایش توسط المای : چهارشنبه 17 آبان 96 در ساعت 11:17

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    المای عزیز، من تقریبا مطمینم که این سری خودش رضایت داره.اما اگه حرف شما رو بپذیریم که ایشون عدم رضایت خودشون رو در قالب مخالفت خانواده ابراز کرده، واقعا در حق من کم لطفی کرده .چون من پاسخ منفی دفعات گذشته رو به حساب این میذاشتم که خب به هردلیلی از نظر ایشون مناسبشون نیستم و با این موضوع خیلی راحت کنار میومدم.اما این بار...
    شایدم این سری هم، به قول شما اول نظرش مساعد شده، موضوع رو با خانواده در میون گذاشته و وقتی با مخالفت ایشون مواجه شده، نظر مساعد خودشم سست شده.
    حالا اگه بپذیریم که ایشون تحت فشار خانواده مجبور به قبول عدم امکان انجام این ازدواج شده، با این فرض راهکاری برای کسب رضایت و تغییر نظر خانواده به نظرتون میرسه؟

ممنون بابت وقتی که برای پاسخ گذاشتی، شاد باشی.

7. کاربر روبرو از پست مفید alimohz تشکرکرده است .

المای (چهارشنبه 17 آبان 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 06 فروردین 00 [ 21:41]
    سطح
    57
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 170
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 290 در 93 پست

Array
    خب به نظرم اگه تا این حد بهش علاقه داری و مطمنین که همونی هست که می خواهین و دوست داری بازم تلاش کنی... اره راه داره و اونم اینه که باز هم صبوری کنه و پیگیر باشی اما جوری نباشه که ازار دهنده بشه هم برای خودتون هم برای اون خانم... یه مدت رهاش کنید ... ولی در حد همون ارتباط کاری باهاش بمونید و حتی تو ذهنتون این موضوع رو ببندید.‌‌ .. بعدش باید یه طوری تلفن خونه اشون رو گیر بیارین و بعد مادرتون تماس بگیرین و بگن پسرم خیلی دختر شما رو پسند کردن و اجازه خواستگاری میخوان.. یه جلسه اشنایی و معارفه ... دیگه هر جور بلدن صحبت کنند..فن بیان خیلی تاثیر میذاره رو نظر ادم... به نظرم این راه رو هم امتحان کنید اما نه الان..... اجازه بدین یه مدت بگذره .. بعد...‌ راستش برای من عجیبه تا این حد مخالفت خانواده اونم هم با دلیل ۸ سال اختلاف سن... و این در حالیه که همه میدونند سن بیشتر مرد اتفاقا حسنه و این اختلاف سنی تازه پون مثبت هست.... مگر این که توی ظاهر خیلی اختلاف سنی مشهود و زیادتر از ۸ سال به نظر بیاد‌.. یا دختر خانم خیلی بی بی فیس باشن..‌‌ نمیدونم والا.... اخه ۲۷ سال هم سن مناسبی هست واسه ازدواج دختر .... یکم غیر منطقی هست دلیل رد کردن فقط به این دلیل..... شما مطمنی کسی تو زندگی یا دل دختر نیست؟؟؟؟ شاید کسی رو دوست داره و منتظر اقدامی از طرف اون شخصه.‌... شاید پدر و مادر این خانم دوست ندارن حالا حالا دختر شوهر بدن... هزار و یک احتمال و دلیل داره
    خیلی این رفتارشون عجیبه ..‌ معمولا خانواده دختر در مقابل خواستگار سمج و پیگیر انعطاف نشون میده و کوتاه میان که لااقل جلسه خوستگاری و اشنایی برگزار بشه.‌‌‌ ...
    من فکر میکنم شما هم خیلی دیگه احساساتی هستین و چشمتون رو بستین روی یه سری واقعیت ها... ایا شما مطمنین این دختر خانم و خانواده اشون مناسب شما و خانواده اتون هستن ؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    با سلام

اختلاف سنی 8 سال بهانه است. اگر 28 سال بود یه چیزی، تازه اون هم برای بعضی ها مهم نیست ( به شرط پولدار بودن، خوشتیپ بودن، ...). در واقع 8 سال اختلاف سنی خیلی رویائی هم است.

مطمئن باشید خود این خانم چندان تمایلی ندارند. نه اینکه کلا جواب شون منفی باشه ولی براشون مهم نیست که بشه یا نشه.
    فراموش نکنید که ازدواج مراحل مختلفی داره و خواستگاری اولین قسمتش است. بنا به تجربه میگم ولش کنید بروید دنبال یه مورد دیگه وگرنه مانند ما یهو می بینید 10 سال پابند شدید و آخرش هم هیچی. فقط سن تون بالا رفته و فرصت های بهتری رو هم ازدست داده اید. (مورد ما جوابش صریح مثبت بود آخرش سوخت شدیم، مال شما که فقط ناز می کنه)

تو آب نمک خانم ها هم نمونید.

موفق باشید

10. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

کلانتر جو (چهارشنبه 09 اسفند 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 مرداد 98 [ 00:30]
    سطح
    40
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger Second Class
    تشکرها
    244

تشکرشده 259 در 139 پست

Array
    تو تاپیکی که خانم مریم و آقای یه دوست بیان و جواب بدن ، دیگه حرفی نمیمونه واسه ‌گفتن از بس هر دو بزرگوار دقیق و کامل راهنمایی میکنن.
    ولی منم نظرمو میگم شاید با اضافه شدن تعداد نظرها به خودتون بیان.
    منم موافقم که ایشون جوابشون منفی هست و فقط نمیدونن که چطوری بگن که دلخوری ایجاد نشه چون روابط همکاری دارید.
    واقعا هم اختلاف سنی هشت سال زیاد نیست ، به شخصه یکی از ارزوهای زندگیم اینه که با همسرم هشت سال اختلاف سنی داشته باشم.
    جای شما بودم ، لحظه ای وقت تلف نمیکردم و میرفتم سراغ گزینه بعدی.
    خیلی دوس دارم بدونم که ایشون چه ویژگی اخلاقی خاصی داره که شما رو دلبسته کرده.

12. 3 کاربر از پست مفید Happy.girl.69 تشکرکرده اند .

maryam123 (چهارشنبه 17 آبان 96), کلانتر جو (چهارشنبه 09 اسفند 96), Ye_Doost (پنجشنبه 18 آبان 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    Happy.girl.69 و
    Ye_Doost عزیز
    ممنون از درج نظراتتون. حتما خوب بهشون فکر میکنم و انشالله یه تصمیم درست میگیرم.فعلا یکم سرگردونم.

14. کاربر روبرو از پست مفید alimohz تشکرکرده است .

Happy.girl.69 (پنجشنبه 18 آبان 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط المای نمایش پست ها
    خب به نظرم اگه تا این حد بهش علاقه داری و مطمنین که همونی هست که می خواهین و دوست داری بازم تلاش کنی... اره راه داره و اونم اینه که باز هم صبوری کنه و پیگیر باشی اما جوری نباشه که ازار دهنده بشه هم برای خودتون هم برای اون خانم... یه مدت رهاش کنید ... ولی در حد همون ارتباط کاری باهاش بمونید و حتی تو ذهنتون این موضوع رو ببندید.‌‌ .. بعدش باید یه طوری تلفن خونه اشون رو گیر بیارین و بعد مادرتون تماس بگیرین و بگن پسرم خیلی دختر شما رو پسند کردن و اجازه خواستگاری میخوان.. یه جلسه اشنایی و معارفه ... دیگه هر جور بلدن صحبت کنند..فن بیان خیلی تاثیر میذاره رو نظر ادم... به نظرم این راه رو هم امتحان کنید اما نه الان..... اجازه بدین یه مدت بگذره .. بعد...‌ راستش برای من عجیبه تا این حد مخالفت خانواده اونم هم با دلیل ۸ سال اختلاف سن... و این در حالیه که همه میدونند سن بیشتر مرد اتفاقا حسنه و این اختلاف سنی تازه پون مثبت هست.... مگر این که توی ظاهر خیلی اختلاف سنی مشهود و زیادتر از ۸ سال به نظر بیاد‌.. یا دختر خانم خیلی بی بی فیس باشن..‌‌ نمیدونم والا.... اخه ۲۷ سال هم سن مناسبی هست واسه ازدواج دختر .... یکم غیر منطقی هست دلیل رد کردن فقط به این دلیل..... شما مطمنی کسی تو زندگی یا دل دختر نیست؟؟؟؟ شاید کسی رو دوست داره و منتظر اقدامی از طرف اون شخصه.‌... شاید پدر و مادر این خانم دوست ندارن حالا حالا دختر شوهر بدن... هزار و یک احتمال و دلیل داره
    خیلی این رفتارشون عجیبه ..‌ معمولا خانواده دختر در مقابل خواستگار سمج و پیگیر انعطاف نشون میده و کوتاه میان که لااقل جلسه خوستگاری و اشنایی برگزار بشه.‌‌‌ ...
    من فکر میکنم شما هم خیلی دیگه احساساتی هستین و چشمتون رو بستین روی یه سری واقعیت ها... ایا شما مطمنین این دختر خانم و خانواده اشون مناسب شما و خانواده اتون هستن ؟؟؟

مادر این خانوم در مقابل اصرار ایشون گفتن که "تو میتونی با یکی با فاصله سنی کمتر و مناسب تر ازدواج کنی، این آقا اختلاف سنی اش با شما زیاده.اگه نظر من و پدرت برای تو مهمه ، ما مخالفیم"
    اتفاقا من از ایشون پرسیدم که آیا پای خواستگار دیگه ای در میونه که مورد تایید خانواده و خودشون باشه، قاطعانه گفتن که "همچین چیزی نیست اما من نمیتونم بیشتر از این اصرار کنم و با نظر مخالف والدینم، مخالفت کنم و کلنجار برم تا نظرشون تغییر کنه.پس پا روی احساسم میذارم و سعی میکنم همه چی رو فراموش کنم."
    هفته آتی بابت یه موقعیت کاری ناچار هستیم که چن روزی حضوری با هم باشیم، تو فکر اینم که از این فرصت استفاده کنم تا لااقل نظر قطعی خودشو بفهمم.اگه مثبت بود از طریق خانواده تماس بعدی رو بگیرم.
    امید به خدا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)