به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آبان 96 [ 00:08]
    سطح
    17
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

ترس از فرصت 8 ماهه برای ازدواج...آقایون توروخدا کمکم به راهنمایی شما بیشتر نیازمندم.

سلام و عرض ادب خدمت دوستان همدردی
    دوستان عزیزم قبلا هم مشکل مشابهی داشتم و از راهنمایی شما عزیزان استفاده کردم و اجازه ندادم یه رابطه ی غلط ادامه پیدا کنه و سریع نه گفتم. اینبار هم خواهشمندم منو راهنمایی بفرمائید و کمکم کنید.
    خلاصه ای از وضعیت خودم... هاله هستم 31 ساله با مدرک فوق لیسانس (بیکار )و ظاهری تقریبا زیبا و جذاب(البته قد کوتاه) و اخلاقی آرام(زیادی مودب)... با همه این اوصاف در کل 30 سال زندگیم بنده خواستگاری نداشته ام...خواستگار که چه عرض کنم حتی پیشنهاد دوستی هم نداشته ام..من واقعاا از هر لحاظ شدیدا احتیاج به ازدواج دارم...روحی ..مادی و معنوی ...البته جدیدا در دنیای مجازی با چندد نفر آشنا شدم ولی با توجه به شرایظشون نتونستم و راضی به برقراری رابطه نبودم...فقط یه مدتی باهاشون حرف زدوم که چیزی یاد بگیرم. مشکل جدیدو کاما براتون میگم که خوب مثل همیشه راهنمایی بفرمایید.
    دقیقا 1 ماه و نیم قبل در یک سایت علمی با یه آقایی آشنا شدم که هم سن خودم هستن و 6 ساله که کارمند رسمی یک اداره هستن. 2 هفته تلفنی با هم حرف زدیم و روز اول گفتم که نه علاقه ای به دوستی دارم و نه اینکه تو سنی باشم که برم تو کوچه خیابون با یه پسر.... ایشون هم دقیقا حرف منو زد و گفت هدفم آشنایی برای ازدواج هستش. تو ایین مدت رفتار خیلی مودبانه و منطقی داشتن و مدام از من میخواستن که همو ملاقات کنیم.خلاصه بعد از 2 هفته حضوری همدیگرو دیدیم و واقعا و از ته دلم متوجه شدم و احساس کردم که ایشون از من خوشش اومده و خودمم ایشون به دلم نشست.
    تو دیدار اول بعد از سلام و احوالپرسی گفتن که اولین معیار من صداقته و خودمم باید با شما صادق باشم.گفت یه چیزایی هست که تلفنی نمیشد گفت پس الان میگم براتون.گفت که 4 سال پیش یکی از آشناهای خانوادگیمون خودشون از من برای خترشون خواستگاری کردن و منم 2 ماه با دختر خانم حرف زدمو بعد 2 ماه اشتباه کردم و قبول کردم ولی واقعا مشکلات زیادی با هم داشتیم و تو همون دوران عقد از هم جدا شدیم.و تمام جزئیاتو برام توضیح دادن.تو همون جلسه ی اول با ز پرسیدم هدف شما از رابطه با من چیه و گفت ازدواج...گفتم شرایط ازدواج زو دارید گفت تا 8 ماه آینده نمیتونم.چون 3 ماه دیگه دفاع دکترا دارم و ....خلاصه منم گفتم فکرامو میکنم و بهتون اطلاع میدم.گدشتشون واقعا برام مهم نیست و باهاش کنار اومدم.پسر خوبیه.... الکی زبون نمیریزه و هرچی تو ذهنش باشه رو باهام مطرح میکنه.... مثلا راحت بهم گفت با فلان چیز شما مشکل دارم و وقتی من براش توضیح دادم گفت توجیه شدم. خیلی با هم خوبیم... تا حالا رفتاری نداشته که منو ناراحت کنه.... هرجا بره حتی وسط جلسه پیام منو بیجواب نمیزاره...با احترام باهام رفتار میکنه و واقعا باهاش حس خوبی دارم. دیروز با هم دیدار داشتیم و گفتم تو این یه ماه و نیم اصلا با هم مشکلی داشتیم؟گفت نه اصلا.گفتم پس چرا 8 ماه زمان میخوای؟؟گفتم به نظرم بعد از دفاعت باید از طریق خانواده اقدام کنی.... ولی اون گفت من الان درگیر درس و قسطای شهریه ی دکترا هستم.باید چند ماه خودمو جمع کنم.گفتم باشه فقط عقد میکنیمو بعدش هر چقدر خواستی زمان بهت میدم.گفت بخدا خود دوران نامزدیم خرج و هزینه میخواد و من دوسدارم مراسم عق و ازدواجمون یکی باشه و این...الان ذهن من به شدت درگیره
    ولی چرا از من 8 ماه زمان میخواد؟؟؟ چرا 4 سال پیش با اینکه تازه استخدام شده بوده ولی زود اون خانمو عقد کرده ولی الان به من میگه شرایط اقتصادیم فعلا خوب نیست؟تازه اون خانم دانشجوی دانشگاه آزاد بوده و کلی خرج داشته. همه اینارو بهش گفتم و گفتم از بابات کمک بگیر.گفت اوم درگیر یه پروزه هستش و کلی وام میده( اینو راست میگه چون پروژشونو دیدم ). منم گفتم نه فقط یه دلیل داره و اونم اینه که شما اون خانمو واسه زندگی خواستین ولی منو واسه سرگرمی... خیلی از حرفم ناراحت شد ولی سکوت کرد و گفت اشتباه میکنی.به نظر شما چیکار کنم؟میترسم اگه نه بگم اینم از دست بدم.از اونطرفم مطمانم تو 8 ماه رابطه از من انتظار بوس و بغلو خواهند داشت.تو روخدا بگید چیکار کنم؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

1- از الان شروع نکن خودت را با اون خانم مقایسه کردن و مرتب حرف ایشون را پیش کشیدن. چرا برای اون خانم زود عقد کردی و برای من فرصت می خوای و ... نشد سوال و نشد اشکال ایشون که !
    حالا اگه با ایشون یه اشتباهی کرده باید با شما هم تکرار کنه؟
    در ضمن با این جور بازخواست کردنها حس بدی به ایشون می دین. پس استاپ !

2- از کسان دیگه، مخصوصا اگه امکانش هست از خود اون خانم، علت جدایی را جویا بشید. حرفها را کنار هم بذارید و با عقل و منطق خودتون و آشنایی که با این آقا کم کم پیدا می کنید، ببینید آیا علت جدایی با واقعیتها جور در می آد.
    اون خانم الان در چه شرایطی هستن؟ چقد تو مراسم خانوادگی امکان حضورشون هست و رابطه شون چطوریه و مسائلی از این قبیل.

3- اگر آدم خوب و کیس خوبی هست، حالا هشت ماه یا شش ماه زیاد فرقی نداره. شما این مدتی که می گه صبر کنید. ولی باهاشون صحبت کنید که اگه می شه کوتاهترش کنند که وابستگی و عادت پیش نیاد و اگه احتمالا به هم خورد، در شرایط بد روحی روانی و شکست عاطفی قرار نگیرید.
    اگر هم اصلا امکانش نیست، سعی کنید دیدارها و تماسهاتون با فاصله باشه و کم و کوتاه. رابطه عاطفی نشه و تا حد ممکن جلوی احساسی شدن قضیه را بگیرید.

البته ایشون حق دارند، شرایط درسیشون و همینطور وام و ... ذهن را خیلی مشغول می کنه. ولی اگه حتی یکی دوماه هم بتونی این فرصت را کوتاه کنی، خوبه.
    می تونی بهشون بگی دو سه ماه بعد از دفاع، بیان برای آشنایی اولیه و مراسم خواستگاری و ... را طولانی تر می کنیم. هشت ماه را یه جوری برسون به شش ماه ( به خاطر این که فرصت وابستگی و اشتباه برات کمتر بشه. وگرنه اصل هشت و شش خیلی فرق ندارن)

فکر شده و آروم پیش برو. بحثی هم که کردی در مورد کوتاه کردن زمان، درست نبوده. درخواستهات را به شکل دیگه باید مطرح کنی.
    اول رابطه این چیزها به نظر نمی آد. بعد یه مدت می بینی همه اش در حال مقایسه خودت و گذشته و اون خانمی
    این آقا هم می بینه همه اش داره سرکوفت گذشته اش را می خوره که چرا برای اون فلان ... برای من بهمان ....

4- مطمئنم از من انتظار بوس و بغل خواهند داشت؟ چرا؟
    خب ایشون داشته باشه ... مگه شما مسئول انتظارات خارج از خط قرمزهاتی؟
    هر چیزی که برات ممنوع هست و دوست نداری، انجام نده. اصلا.
    به ایشون هم بگو این مدت رابطه بسیار محدود و کم ... تا شما برای خواستگاری آماده بشید.
    ما نه دوست پسر / دوست دختریم، نه نامزد ... در حد خیلی محدود رابطه داریم تا شما برای خواستگاری آماده بشی.

موفق باشی
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

3. 8 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

hale222 (سه شنبه 02 آبان 96), mehdi.ma.mm (سه شنبه 02 آبان 96), فرنوشم (سه شنبه 02 آبان 96), گیسو کمند (پنجشنبه 04 آبان 96), المای (چهارشنبه 03 آبان 96), بارن (سه شنبه 02 آبان 96), جوادیان (سه شنبه 02 آبان 96), زن ایرانی (چهارشنبه 03 آبان 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    هر نوع رابطه ای را کات کنید وواگذار کنید به زمانی که ایشون رسمی اقدام کنند و بقیه زمان آشنایی زیر نظر خانواده ها باشه.

حتی خواستگاری رسمی هم نه . مثلا با مادرشون بیان منزل شما که اجازه بگیرند شما دوران آشنایی را طی کنید.

این که دیگه خرجی ندارد حالا 8 ماه هم طول کشید و همه چیز اکی بود اشکالی نیست بعدش مراسم بگیرید.

اما در غیر این صورت از رابطه به کل بیایید بیرون و موکول کنید به همان 8 ماه بعد.

اگر قسمتتون ایشون باشد هیچ واهمه ای نداشته باشید چرا که اگر قصد ایشان واقعا ازدواج باشد این حرکت شما موجب می شود ایشان یه حرکتی به خودش بدهد و بیشتر جذب رفتار شما خواهد شد.

5. 6 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

hale222 (سه شنبه 02 آبان 96), maryam123 (دوشنبه 01 آبان 96), فرشته مهربان (سه شنبه 02 آبان 96), گیسو کمند (پنجشنبه 04 آبان 96), مدیرهمدردی (چهارشنبه 03 آبان 96), المای (چهارشنبه 03 آبان 96)

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام دوست عزیز

شما نباید به ایشون بگی اقدام کنه...شان و شخصیت خودت رو نیار پایین.ایشون باید برای اقدام کردن عجله داشته باشه نه شخص شما.

شما همدیگر رو دیدین و تا حدودی پسندیدن.ظاهر و شرایط اولیه همدیگه براتون اوکی بوده.یه خواستگاری ساده هیچ خرج و درگیری ذهنی برای ایشون نداره.پس رابطه رو قطع کنید تا خودشون اقدام کنن.در غیر این صورت نمیشه به این رابطه خوش بین بود

بله اگر این رابطه اینجوری ادامه پیدا کنه ممکنه غیر از بوس و بغل و ...چیزهای دیگه ای هم درخواست کنن.برای همینه که میگیم کات کن تا الوده هوس نشی.
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

ویرایش توسط maryam123 : دوشنبه 01 آبان 96 در ساعت 23:01

7. 2 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

hale222 (سه شنبه 02 آبان 96), المای (چهارشنبه 03 آبان 96)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام مجدد،

ببخشید من یه نقدی به نظر خانم مریم و خانم بی نهایت دارم.

شاید از مادربزرگهاتون شنیده باشید که خودشون یا مادرشون تا شب عروسی چشمشون به جمال داماد روشن نشده بود.
    رسم نبود که برای خواستگاری یا نامزدی عروس و داماد همدیگه را ببینن و ارتباطی داشته باشند.

اما خود شما در یک خواستگاری سنتی و اسلامی، چندین جلسه داماد را دیدید و نامزدی و عقد و ... مراحل مختلف آشنایی را داشتید. به نظرتون هم هیچ کار خلاف شرع یا عرفی صورت نگرفته. پس قبول دارید که به تدریج ممکنه تغییراتی در عرف پیش بیاد ... مثل همین عرف آشنایی و خواستگاری و ازدواج.

چرا هر دختری تاپیک می زنه سریع بهش می گید قطع ارتباط کن. حرف هم نزن. چند تا بد و بیراه هم اگر شد بهش بگو ...
    همه ی پسرها که لولو نیستند. همشون که قصد هوسرانی و سواستفاده و ... ندارند. این خانم سی سالش هست و می گه تا حالا حتی یک خواستگار هم نداشته. چرا نمی گید اگر امکانش هست و می شه این آشنایی را به ازدواج رسوند، راهنماییش کنیم.

چرا فکر می کنید یه خواستگاری به قول شما ساده یه کار بی استرس و عادیه؟ اون هم در کنار استرس تز دکترا و شهریه ی دانشگاه آزاد و دهها استرس دیگه ای که هر جوان امروزی تو زندگیش داره. چرا فکر نمی کنید یه نامزدی ناموفق و طلاق اون آقا رو هم ترسونده و تحملش را پایین آورده. ریسک کمتری می کنه. می خواد با فراق بال و آرامش خیال تصمیم بگیره و خواستگاری بره و ...

این خانم می تونه رابطه اش را در چارچوب مورد قبول خودش و خانواده اش و فرهنگش ( که شاید با من و شما فرق داشته باشه) نگه داره. حواسش به احساساتش و ضربه ی عاطفی و احتمال دروغ گفتن این آقا و غیره باشه، اما یه طوری هم برنامه ریزی کنه که ایشون را به عنوان یه خواستگار مناسب نگه داره. همونقد که توی تاپیکهای طلاق و جدایی با احتیاط نظر می دین و از هم پاشیدن یه خانواده را حتی در حد یه پیام کوچیک، گناه می دونید و احساس مسئولیت می کنید، به هم نرسیدن دو نفر و ازدواج نکردن یه دختر هم اگر حرف شما نقشی درش داشته باشه، می تونه گناه باشه. می تونه مسئولیت داشته باشه.

جمله ی آخر پست این خانم، خود من را هم به شک انداخت و ترسیدم. با خودم گفتم این خانم یا حس کرده منظور اون آقا چیه یا می دونه خودش چقدر در "نه" گفتن و نگه داشتن حد و حریم خودش، ضعیف هست. برای همین بهشون گوشزد کردم که اینجای کار هم دست تو هست. حواست به خودت و کاری که می کنی باشه. اما دیگه بقیه اش با خودشه. اگه یه دختر سی ساله بلد نباشه از خودش و حریمش مراقبت کنه، پس کی می خواد یاد بگیره؟ باید بره تو انباری خونه قایم بشه که کسی به حریمش تجاوز نکنه یا باید یاد بگیره خودش مراقب حریمش باشه؟ خودش حرمت خط قرمزهاش را نگه داره؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

9. 11 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

mehdi.ma.mm (سه شنبه 02 آبان 96), Shayeste (سه شنبه 02 آبان 96), فرنوشم (سه شنبه 02 آبان 96), گیسو کمند (پنجشنبه 04 آبان 96), آنیتا123 (سه شنبه 02 آبان 96), المای (چهارشنبه 03 آبان 96), بهاره جون (چهارشنبه 03 آبان 96), بارن (سه شنبه 02 آبان 96), جوادیان (سه شنبه 02 آبان 96), زن ایرانی (چهارشنبه 03 آبان 96), عسل28 (چهارشنبه 03 آبان 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

دوست عزیز بغیر از مشکلاتی که ایشون در رابطه با دفاعیات و خرج و مخارج شاید داشته باشن, مسئله ترس ایشون از ازدواج ناکام قبلی هم هست.. پس میتونه این پیامو برسونه که ایشون بعلاوه اون مشکلات
    میخواد شمارو تو این چن ماه سبک سنگین کنه..

برای شما هم این فرجه زمانی فرصت خوبیه که بدون ایجاد وابستگی ایشونو انالیز کنین , ولی از وارد شدن تو فاز احساسی خودداری کنین..

حرفای شیدا خانم در مورد مقایسه کردن و وسط کشیدن خانم قبلیرو هم به کل به زبون نیارین..

بهشون بگین من به احترام حرف شما این مدت صبر میکنم ولی نمیتونم بعد از گذشت این مدت بلاتکلیف بمونم..

11. 5 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

hale222 (سه شنبه 02 آبان 96), میس بیوتی (چهارشنبه 03 آبان 96), المای (چهارشنبه 03 آبان 96), زن ایرانی (چهارشنبه 03 آبان 96), شیدا. (سه شنبه 02 آبان 96)

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام شیدا جان

ممنون از نقدت

هدفم بحث و تبادل نظر نیست چون تاپیک منحرف میشه اما شاید ابهامی در ذهن صاحب تاپیک ایجاد کنه این تفاوت تفکرات، این رو مینویسم :

در ادامه نوشته هات چیزی رو اضافه میکنم.

البته من جایی نگفتم حتی چند تا بد و بیراه هم به طرفت بگو !!! (شاید مصداقی گفتی)

همونطور که به قول شما عرف تغییر کرده ، جامعه ما هم خطرناک شده و تغییر کرده.قدیم ها پسر ها و مردهای ما اکثر دنبال سر و سامون گرفتن بودن
    الان ایا وضع مثل قدیمه ؟ مسلما خیر.....به قول خودت تغییراتی حاصل شده....اگر دیدگاهم صد در صد مثل قدیم بود که بهش میگفتم ای وای چرا بیرون رفتی....ای وای چرا اشنا شدی...ای وای مگه دختر و پسر تو خیابون هم رو میبینن و غیره/
    چیزی که سواله برای من اینه : چرا یک مرد با وجود اینکه از یک زن خوشش امده و برای ازدواج میخوادش حاضر نیست یک دسته گل 30 هزار تومنی بخره و اقدام کنه؟
    یه خواستگاری ساده هیچ ضرری برای کسی نداره....در حد یک مهمونی نیم ساعته فکر نمیکنم این همه استرس زا باشه...

یک دختر سی ساله ( همانطور که در نوشته هاشون میبینیم) طبیعتا میتونه به دلیل هیجانات عاطفی و خسته شدن و ...زودتر وابسته بشه و برای اینکه موردش رو از دست نده شاید خواسته های غیر معقول اون اقا رو هم قبول کنه (که خودشم اشاره کرد به بوس و بغل و ...)

اضافه کنم اتفاقا دلیل اینکه میگیم کات کن هدف ترغیب اون اقا برای اقدام جدی هست.نه اینکه واقعا کات کنه.اگر میخواستیم بگه کات به معنای قطع رابطه باید میگفتیم یه سیم کارت جدید بخر و ایملیت رو هم عوض کن تا دیگه سراغت نیاد.اما اینجوری نمیگیم.میگیم بگو با خانوادت اقدام کن حالا که مسائل اولیه حل شده و باقی شناخت ها باشه برای بعد از حداقل یک مرحله خواستگاری.

یعنی کسی که داره دکترا میخونه انقدر تحت فشاره ؟! من بعید میدونم چون خودمم دارم در بهترین دانشگاه دولتی کشور شبانه دکترا میخونم.به کارهای جانبیمم هم میرسم.اصلا هم انقدر استرس و فشار روم نیست !! شهریه ام رو هم خودم میدم.اما کارهای جانبیم بیشتر از درس خوندنمه...خیلی چیزها رو نباید با هم قاطی کرد.

اون اقا باید وقتی تن به ازدواج بده و کسی رو بیاره تو زندگیش که بر ترس های نامزدی ناموفق قبلیش غلبه کرده باشه در غیر این صورت هم در حق خودش و هم در حق اون خانم ظلم کرده.باید به مرحله رسیده باشه که همه زن ها مثل هم نیستن و همه قرار نیست بد باشن و صد البته همه قرار نیست خوب باشن.
    چه اشکالی داره اشنایی زیر نظر خانواده ها باشه؟؟
    اگر بعد از مدتی این اقا گفت نمیخوام و نمیتونم ( به دلایل واهی) اتفاقاتی که برای روحیه این شخص خواهد افتاد رو در نظر گرفتیم ؟حالا مثلا یکسال هم باهم بودن و رفتن و اومدن و خندیدن و شام خوردن و سینما رفتن و ....اما کسیکه یه قدم برای خواستگاری برمیداره حریمی براش ایجاد میشه..حرمت خانواده رو یاد میگیره و براش چارچوبی ایجاد میشه که خودش رو ملزم به رعایت خط قرمزها میکنه
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

13. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

hale222 (سه شنبه 02 آبان 96), المای (چهارشنبه 03 آبان 96), شیدا. (سه شنبه 02 آبان 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 96 [ 22:59]
    سطح
    27
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    61

تشکرشده 175 در 69 پست

Array
    سلام
    براى يك مرد خيلى خيلى متفاوته كه مادرش اون رو به جلسه خواستگارى ببره يا اينكه خودش به مادرش اعلام كنه ميخوام به خواستگارى يك نفر برم.
    اين آقا قبلا يه شكست داشته (بدترين حالتش اينه كه همسر قبليش رو هم خودش انتخاب كرده باشه) و مسلما الان خودش يه ترس و وسواس داره، رفتارها و سركوب هاى خونواده رو هم بهش اضافه كنيد، حالا حتى اعلام اين جمله كه من ميخوام ازدواج كنم، براش سخت خواهد بود چه برسه خودش كسى رو معرفى كنه. اين مسئله بسيار به شرايط و احساسات درون خونواده شون وابسته ست. و در حال حاضر اين يك روند طبيعيه كه با ترس و واهمه وارد بحث ازدواج بشن.
    همه پسرا لزوما شيطان صفت نيستن. با اينكه جامعه بد شده ولى هنوز همه به دنبال "انسان" ميگردن. شناخت خوب يا بد بودن اين آقا يا مچ بودن اخلاقيات وظيفه دختريه كه ميخواد باهاش آشنا بشه. اما عجله خانم هاله هم منطقى نيست.

15. 3 کاربر از پست مفید Shayeste تشکرکرده اند .

hale222 (سه شنبه 02 آبان 96), المای (چهارشنبه 03 آبان 96), شیدا. (سه شنبه 02 آبان 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام.

از ابتدا عنوان کنم مسیر آشنایی شما به صورت مجازی معمولا توصیه نمیشه. اما خب حالا پیش آمده و پیش رفته و حس می کنید شخص مناسبی هستند. این که شما ازشون خواستید تشریف بیارن خواستگاری رسمی، کاملا صحیح هست. لازم نیست سریعا عقد کنید! حداقل اینکه خانواده ها باید در جریان باشن و مسیر آشنایی شما رو رصد و نظارت کنند. ما نمی تونیم فقط حس کنیم ایشون راست میگه یا دروغ ، هر چقدر که ایشون موجه به نظر بیان و هر چقدر هم شما بالغ و سنجیده عمل کنید در نهایت فقط اقدام رسمی هست که قصد و نیت یک پسر رو مشخص می کنه. از طرفی در زمینه انتخاب و ازدواج همیشه فرد نباید فکر کنه برای خودم همسر انتخاب میکنم. در یک وصلت برای پدر و مادر و خانواده هم عروس یا داماد و فامیل انتخاب میشه. پس نظر موافق خانواده هم اگر انصاف داشته باشیم لازمه ، ولو 8 ماه دوره آشنایی طول بکشه.
    من نمیگم گزینه تون رو از دست بدین. اگر همکار هستید در سایت یا هر چیز، تا اقدام رسمی شون در حد همکار بمونید، یا بفرمایید هر وقت آمادگی و تمایل داشتند در صورتی که ازدواج نکردید تشریف بیارن! ولی وارد مسائل عاطفی نشید و فریب احساستون هم نخورید که تا 8 ماه دیگه وارد مسائل عاطفی نمی شم و کنترل می کنم. احساس تا به حال از کسی اجازه نخواسته! چه سن و سال و چه نداشتن خواستگار هیچ کدوم خروج از مسیر صحیح ازدواج رو توجیه نمی کنه. این همه توصیه و تذکر در همدردی و جاهای دیگه فقط برای بقیه نیست. منم شاملم، شما هم شاملی. دور زدنشون دور زدن خودمونه.
    مانا باشید.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

17. 4 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

hale222 (سه شنبه 02 آبان 96), فرشته مهربان (سه شنبه 02 آبان 96), المای (چهارشنبه 03 آبان 96), شیدا. (سه شنبه 02 آبان 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آبان 96 [ 00:08]
    سطح
    17
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    دوستای خوبم ممنونم از تک تک شما عزیزان که برام وقت گذاشتین.میخوام چند نکته رو اضافه کنم
    1 : دیدارامون تقریبا مختصره و تو عرض یه ماه و نیم 4 بار همدیگرو دیدم.و هر بار صمیمیتر از دفعه ی قبل
    2 : ترس ناشی از ازدواج قبلی رو در ایشون حس میکنم و مدام میگه فرهنگ ما کاری کرده که اصلا نتونیم قبل از ازدواج هم بشناسیم.
    3: جمله ای که خیلی ذهن منو به خودش درگیر کرده اینه.... گفت من صادقانه باهات جلو اومدم و تو دیدار اول گفتم 8 ماه زمان میخوام...گفت حق طبیعی خودته که تو این مدت اگه بهتر از من اومد سر رات باهاش ازدواج کنی و من برات آرزوی خوشبختی خواهم کرد.گفتم یعنی حتی بدون اینکه بگی من تلاشمو میکنم که زودتر به هم برسیم به همین راحتی ازم میگذری؟؟؟و اونم گفت متسفانه حرفمو نفهمیدی.
    ویرایش توسط hale222 : سه شنبه 02 آبان 96 در ساعت 15:37 دلیل: جواب تکراری نوشتم

19. کاربر روبرو از پست مفید hale222 تشکرکرده است .

المای (چهارشنبه 03 آبان 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)