به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 45 , از مجموع 45
    عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    اینکه دخترت غذا نمیخوره انواع روشها رو خودت با احساس مادرانه ات امتحان کردی ، حالا یا انشاالله میخوره یا بزرگتر شد به مرور زمان راه میوافته و جبران میکنه .
    اما در مورد خشمت و رفتارت با دخترت و در نتیجه واکنشت به این غذا نخوردنه و موارد مشابه دیگه :

نقل قول نوشته اصلی توسط شاپرک 114 نمایش پست ها
    سلام عزیزم ممنونم که برام وقت گذاشتی
    درپایین بودن آستانه تحمل من که هیچ شکی نیست هیچ وقت توی هیچ مرحله اززندگیم آدم صبوری نبودم همیشه زودعصبانی شدم زودواکنش نشون دادم

متوجه منظورت نشدم گفتی آستانه تحملم اومده پایین چون تمرکزم جای دیگه اس یعنی چی؟تمرکزم کجاس؟

من مثل مادراول باکوچکترین فشاری ازکوره درمیرم
    خیلی آدم ضعیفی هستم بایه سرماخوردگی بچم طلب مرگ میکنم خیلی کم طاقتم
    همونطور که خودت میدونی ، وقتی جسم ما به هر دلیل یا کمبود ویتامین و املاح مورد نیاز بدن یا ویروس یا استراحت کم و.. ضعیف میشه ، ما تحمل درد رو نداریم :
    یه جراحت و زخم یا شکستگی به شدت بهمون فشار میاره و نمیتونیم تحملش کنیم ، یا تحمل جراحی دندون رو نداریم

شنیدی بدنهایی که قوی هستند خیلی در مقابل درد تحملشون بیشتره و راحتتر دوره نقاهت رو پشت سر میگذارن .

روح ما هم همینطوره ، وقتی ذهنت به واسطه درگیری با مشکلات اشغال میشه و انرژی زیادی هم ازمون میگیره ، تحمل فشار دیگه ای رو نداره ،
    مادر شماره1 اون آزمایش روح و روانش درگیر مشکلاتشه ، داره آشپزی میکنه ولی پر از خشمه ، انرژی اش و تمرکزش اونجاست شاید به ظاهر به اون مشکلاتش فکر نکنه ولی در پس زمینه و backgrand ذهنش اون مشکلات حافظه اش رو اشغال کرده , سیستم عصبی اش به شدت تحریک پذیر شده چون جای دیگه ای درگیره

برای همین وقتی یه روغن درشت و داغ میوافته روی دستش نمیتونه تحمل کنه و از کوره در میره دخترش رو هول میده و...

شاپرک جان شما وقتی ذهنت رو مدیریت کنی یعنی مشکلاتت و دقیقا اون چیزی که دنبالش هستی رو گوشه ذهنت میزاری و برای خودت دسته بندی میکنی
    وقتی اون چیزی که میخواهی رو مشخص کنی ، راه هایی که بهش میرسی رو هم گوشه ذهنت داری
    پیش خودت میگی تلاشمو میکنم یا بهش میرسم یا نمیرسم ولی دیگه خودخوری نمیکنی ، بقیه ذهنت رو آزاد کن ، از خودت بخواه که لذت ببری

وقتی میخواهی از هوای تازه استفاده کنی و لذت ببری پنجره رو که باز میکنی پرده رو کنار میزنی و نفس عمییق میکشی یه لحظه خیلی انرژی میگیری حواست جمع میشه
    وقتی همچین چیزی رو نمیخواهی و فقط میخوای پنجره باز شه که از گرما خلاص شی از زیر پرده پنجره رو باز میکنی و میری و اصلا دیگه حواست نیست پشت پنجره چه خبره چه برسه به لذت بردنه

این ذهنت هست که باید یه حجمی برای این نیازها خالی کنه ، برای اینکه خلاقیت به خرج بده ، حوصله انجام خلاقیت رو داشته باشی
    ذهنت پره شلوغه ، اشغال شده از چیزهایی که خشمگینت میکنه ، انرژیتو میگیره و هیچ فایده ای هم نداره فقط آستانه تحملت رو میاره پایین و تو سریع واکنش خشونت آمیز نشون میدی .
    ای خواجه درد نیست... وگرنه طبیب هست

ای بی خبر.. از خورشیدِ پشتِ ابر !

2. کاربر روبرو از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده است .

شیدا. (دوشنبه 17 مهر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 26 خرداد 97 [ 15:05]
    سطح
    49
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 53
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    337

تشکرشده 305 در 123 پست

Array
    گیسو کمند عزیز ممنونم بابت توضیحاتت

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 23 دی 01 [ 08:40]
    سطح
    42
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    36

تشکرشده 71 در 23 پست

Array
    سلام شاپرک جان

امروز یاد شما افتادم و مداوم دلم از اون روز که تاپیک زدی می خواست بیام و چند تا نکته مهم بهت بگم.
    عزیزم متاسفانه من خیلی زمان ندارم.وگرنه تجربیات خیلی خوبی داشتم در اختیارت بذارم. اما می خوام ازت خواهرانه درخواست کنم که چند تا فایل صوتی گوش بدی... من این فایل ها را گوش دادم و نتیجه گرفتم.
    مطمئنم خیلی زیاد به دردت خواهد خورد... هم مادر خوبی خواهی شد و هم همسر خوبی و هم همسرت کلی تغییر خواهد کرد... بعد یک ماه از این رو به آن رو می شوی...

زندگی برتر با نظم و برنامه ریزی ۱ – استاد پرتو اعلم | «فروشگاه کانون فرهنگی راه روشن»

زندگی برتر با نظم و برنامه ریزی ۲ – استاد پرتو اعلم | «فروشگاه کانون فرهنگی راه روشن»

این کلاس های نظم خانم پرتو اعلم را که گوش کردی(اسمش نظمه اما کل سیستم زندگی و روحی و روانیتو نظم می ده در واقع.) بعد برو فایل های تربیت فرزندش را گوش بده.

بهت تضمین می دم اگه گوش بدی زندگیت متحول میشه.

موفق باشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 12:33]
    سطح
    32
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3

تشکرشده 17 در 6 پست

Array
    سلام يه چند نكته رو ميخواستم بهتون بگم من خودم مادر هستم و يه پسر سه ساله دارم و شاغلم يعني در روز 12 ساعت سركار هستم و همسرم هم تا ساعت 11 شب سركار هست اينارو نوشتم كه بدوني كاملاٌ دركت مي‌كنم
    1- درمورد غذا نخوردن اصلا و ابدا نبايد اجبار به غذا كني در كنار نخوردن غذا سعي كن تنقلاب مفيد به بچه بدي مثل آجيل ، كنجد ، ميوه و غيره زياد هم سخت نگير من بچه خواهري داشتم كه روز به روز به جاي وزن گرفتن وزن كم مي كرد الان براي خودش مردي شده
    2- فرياد زدن و فحش دادن متاسفانه علاوه بر اينكه روح و روان خودتون رو آزار ميده و باعث ناراحتي و يا حتي از كوره دررفتن اطرافيانتون ميشه روي بچه اي كه هنوز زبون باز نكرده تاثير بدتري داره ضمن اينكه فردا اين بچه صحبت ميكنه و از اين كلمات و طرز گفتار استفاده ميكنه اونوقت شما ميائيد و تاپيك ايجاد ميكنيد كه بچه من جلوي ديگران داد ميزنه و حرفهاي زشت ميگه و من خجالت ميكشم
    3- با عرض معذرت از مديران تالار توصيه ميكنم تو يه كانال روانشناسي به نام تربيت نورديده عضو بشيد نكات كوچيك بسيار آموزنده اي براي شما خواهد داشت join @nooredideh

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 26 خرداد 97 [ 15:05]
    سطح
    49
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 53
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    337

تشکرشده 305 در 123 پست

Array
    سلام
    ستاره آشنا وترنم جان ممنون بابت مطالبی که برام نوشتید

حال روحی من تواین روزهای اخیراصلا خوب نبود به روانپزشک مراجعه کردم وچندروزه که دارو مصرف میکنم ازیه دکترروانشناس بالینی هم برای دوماه دیگه وقت گرفتم امیدوارم که بتونم خودم رو اصلاح کنم

ازهمه دوستانی که تواین تاپیک برام پست گذاشتن وراهنماییم کردن واقعا ممنونم

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)