به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 خرداد 97 [ 23:09]
    سطح
    17
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    43

تشکرشده 26 در 12 پست

Array
    سلام
    اقای یه دوست ممنون از راهنماییتون. در مورد مهر توضیح دادم والا این اقا خواستن طلاق بدن من متاسفانه با همه معایب بازهم راضی به ادامه بودم....و هستم!!!!
    چون مشکل قابل حلی بود اگه همکاری میکرد....و واقعا کاراشو بچه بازی میبینم به نظرم این اقا نمونه بارز یه ادم
    بچه نه نه و لوس بودن که واقعا انگار علاقه ای به من نداشتن و فقط یکیو میخوان که از صب تاشب تروخشکشون کنه...
    باورتون نمیشه یکی از حرفاش اینه که چرا کم گفتم دوست دارم!!!واقعا جای زن و مرد عوض شده....
    در مورد صحبت با خانواده م بله حتما صحبتمو هرطوری که هست چه خودم چه با کمک بقیه منتقل میکنم ولی واقعا از کنترل خارج هستن مادرم هم به این صورت هستن هرچیم میگم نکنید انقد زندگی منو جار نزنید بی فایده س....
    در هرصورت من حرفمو میزنم ولی با حفظ حرمت اصلا و ابدا راضی نیستم بی احترامی بشه مخصوصا اینکه پدرم مریض احوال هستن دیروز جلوی وکیل اشکمو دیدن به شدت بهم ریختن کارشون به دکتر رسید....واقعا راضی نمیشم با این حال خیلی فشار بیارم....به اندازه کافی با ندونم کاری یه مرد باید ببخشید بیشعور دارن اذیت میشن....من حرفمو میزنم بقیه ش با خدا...
    درمورد محل کارم پدرم حرف بدی نمیزنن میگن ساعت پنج صبح سخته بری تهران برا کار بهتر اینه تو شهر خودمون باشه البته بهش گفتم که کار خوب باشه میرم ایشونم موافقت کردن ولی از اون ادما هستن که میگن باشه ولی پشت پرده کارخودشو میکنن.اگر واقعا موقعیت خوب باشه می ارزه برم.
    در مورد خونه مستقل هم واقعا فکرشو نمیتونم بکنم با همه شرایط سخت خونه پدرم چون به قول شما اینده م در گرو اینکاره از طرفی نهایت بیست تومن پول گیرم بیاد با ماهی چهارصد ترجیح میدم با پول یه کار دیگه کنم تا پول و بدم برا رهن یا اجاره یه خونه!!!
    برام دعا کنید کار تو شهر خودم جور شه من اگه کار پیدا کنم هیچ مشکلی ندارم چون تایم زیادی نیستم از سرکارم که میام خسته میشم میخوابم ...خانواده من خانواده بدی نیستن اونقدر شکر راضیم یه سری حرفا میزنن که ما هرکاری کنیم حرف حتما پیش میاد منم در حد خودم جلو حرفاشون وایمیستم مودبانه بقیه ش با خداس....یعنی در واقع با فکر و راهنمایی شما دوستان بعد این تاپیک به این نتیجه رسیدم...شاید واقعا شرایطم بحرانی باشه ولی واقعا باید واقع بین بود و صبر داشت....
    و اینکه مشکل بعدیم همین کارمه که اگه پیدا شه این محدودیت جای شغل و بحث درمورد کار بین منو پدرم تموم میشه...مابقی مشکلی دیگه نمیمونه....البته فعلا.دیگه باید پذیرفت خیلی چیزارو سخته ولی واقعا بدتر ازمنم زیاد هستن...
    در مورد حق و حقوقم همونطور که گفتم اگر کار به دادگاه میکشید نهایت هفت تومن دستمو میگرفت نقد....و واقعا جو دادگاه و کاراش زجر دهنده س تازه اگه اقا لج نکنه دبه نکنه بگه طلاق نمیدم حالا که مهرو فلان کردی و مارو درگیر کنه... مورد زیاد دیدم طرف بعد یه سال تازه راحت شده خب یه سال ارامش سلب شدن واقعا فاجعه س....از اون مهمتر واقعا پدر مادر و خودم تحمل این کشمکشو نداریم با حساب کتاب و مشورت با چن نفر نتیجه گرفتم این راهو انتخاب کنم....
    ولی واقعا چرا بعضی اقایون اینجوری هستن....ادم بدبین میشه به همه....من با اعتماد کامل زندگی میکردم اصلا باورم نمیشه اینکارو باهام کرد...فک کنید قاضی بگه چرا طلاقش میدی اونم بگه دوستم نداشت.....البته اگه بیاد....فک نکنم دیگه بیاد....از خدا میخوام به همه کمک کنه...همه مشکل دارن...خواهشا براهم دعا کنیم.....
    ویرایش توسط ترنم بهاری : پنجشنبه 27 مهر 96 در ساعت 13:34

2. 2 کاربر از پست مفید ترنم بهاری تشکرکرده اند .

nasimmng (پنجشنبه 27 مهر 96), زن ایرانی (جمعه 28 مهر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

به نظرم یا شرایط شما خاص است و مطالبی رو نگفته اید یااین وکلا دارند شما رو فریب می دند.
    مهریه و نفقه هر دو تحت هر شرایطی باید پرداخت بشند مگر مواردی که قانون استثنا کرده مثلا مرد شرایط زندگی رو آماده کرده باشه ولی زن تمکین نکرده باشه.
    مهریه تا 110 سکه تحت هر شرایطی باید پرداخت بشه ولی اگر بیشتر باشه مابه التفاوت آن بستگی به توانائی مالی مرد پیدا میکنه. یعنی اگر داشته باشه ازش گرفته میشه و اگر نداشته باشه قسطی از حقوقش کم میشه. اگر بعدا دارا و توانمند بشه مجددا میشه ازش گرفت به شرط اینکه بخشیده نشده یا رضایت داده نشده باشه.
    درمورد شما اگر 72 سکه مهرتون باشه آقا یا باید همه اش رو کامل بده یا به زندان بره یا خانواده اش یا دیگران بدند یا شما رضایت بدید. من اینقدر اطلاعات دارم. نفقه هم باید کامل داده بشه مگر اینکه شما کاری کرده باشید که از دوش ایشون برداشته شده باشه.
    سکه هم سکه باید داده بشه نه پول. چه کار به قیمتش دارید. بر فرض بخواهید تبدیل کنید باید به قیمت آزاد روز حساب کنید وگرنه اصل سکه رو طلب کنید.

* هیچ چیز رو نبخشید. من احساس می کنم سطح آگاهی شما و خانواده تان بسیار پائین است یا مطالبی که گفتید کامل نیست. دست آقا نیست که بخواد چقدر از مهریه رو بده یا نده. بخشش که نکرده اید؟
    * حتما با وکلای دیگه مشورت کنید. از شماره 129 می تونید راهنمائی رایگان بگیرید که تا حدودی خوبه ولی کامل نیست.
    * شما تقاضای طلاق نکنید تا مجبور به بخشیدن مهریه نفقه و ... نشوید.
    * دور طلاق توافقی خط بکشید. معنیش بخشیدن همه حق و حقوق تان است.
    * به نظرم اگر بتونید دور از خانواده های تان و معاشرت کم با آن ها زندگی کنید نیاز به طلاق نداشته باشید. اگر هنوز تمایل به ادامه زندگی دارید از مهریه و نفقه و ... به عنوان اهرم فشار برای استقلال بیشتر از خانواده های تان استفاده کنید. نه اینکه ببخشید و خلع سلاح بشید بلکه آقا رو اول تحت فشار بگذارید و بعد به شرط و شروط ... رضایت بدید فعلا مطالبه نکنید.
    * گرفتن حق زحمت داره ولی اون غولی نیست که شما ازش ساخته اید. شاید یک سال طول بکشه ولی هر روز که درگیر نیستید. چندبار باید بروید و بیائید. قسمتی از کار رو هم وکیل انجام میده.

موفق باشید
    ویرایش توسط Ye_Doost : پنجشنبه 27 مهر 96 در ساعت 19:02

4. 4 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

گیسو کمند (شنبه 29 مهر 96), بارن (شنبه 29 مهر 96), ترنم بهاری (جمعه 28 مهر 96), شیدا. (پنجشنبه 27 مهر 96)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    ایشون می خواد طلاق بده باید کلیه حقوق شما را بده و طلاق بده.

چرا فکر می کنی اگه می رفتی دادگاه چیزی نصبیت نمی شد؟ شما اصلا قرار نبود بری دادگاه. ایشون می خواد طلاق بده، خودش بره دادگاه و اقدام کنه.

45 سکه ... سه ماهی یه سکه!! یازده سال دیگه شما مهریه ات را می گیری. مهریه ای که زمان عقد باید بهتون می داده.
    سکه یازده سال پیش صد هزار تومن بوده ...
    یازده سال دیگه سکه به قیمت امروز نیست که شما توافق کردی ماهی چهارصد تومن بگیری برای طلاقی که اصلا نمی دونی به چه دلیله!
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

6. 5 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

nasimmng (پنجشنبه 27 مهر 96), گیسو کمند (شنبه 29 مهر 96), Ye_Doost (جمعه 28 مهر 96), بارن (شنبه 29 مهر 96), ترنم بهاری (جمعه 28 مهر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 26 در 12 پست

Array
    ف

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 26 در 12 پست

Array
    سلام
    اقای یه دوست منظورتون از شرایط خاص رو نفهمیدم .کل مشکل ما اینه که این اقا جلو وکیل خودشونم بهم گفت که این خانوم منو دوست نداره منم نمیخوام ادامه بدم...بهشم میگیم خب چرا این حرف و میزنی میگه چون کم گفت دوست دارم صبحونه نداده دست منو خونه باباش نمیگرفت یه سری حرف واقعا لوس که هرکیم حرفاشو شنید گفت دلیلات منطقی نیست ولی ایشون باز گفتن من نمیخوام ادامه بدم....یعنی کلا هیچکس دلیل نفهمید که همه شک بردن به نفر سوم که باز من تهمت نمیزنم چون من چیز مشکوک ندیدم....
    در مورد تمکین هم هیچ مشکلی نبود....ببینید این وسط فریب وکیل قطعا میتونه باشه ولی حقیقت ما دیگه کاری به این مسایل نداشتیم....
    در مورد مهرم منم مثل شما فکر میکردم ولی اینطور نیست....مهریه تا 110تا قانون پیگیری میکنه که بگیره مابقی خود فرد باید پیگیری کنه یعنی بالاتر از اون زندان نمیندازن خود طرف اکه تونست بگیره...بعد تا صد وده تا رو قانون کمک میکنه بگیره اونم تحت شرایطی اینجور نیست تا صد دوده نقد طرف بده....تا صد وده تا بررسی میکنن اگر مالی داشت و سریعا به نام کس دیگه نزده بود توقیف میشه اگه نداشت فیش حقوقی میخوان یا یه جوری درامدشو میفهمن که فکر میکنید یه کارمند با اضافه کار چقد میگیره....بعد فیشم که بگیرن حقوق ثابت و طرف نشون میده به همین راحتی....پس درواقع تا صدو ده تا مهر برا شوهر من مثلا که به ماشین داره فقط اونم راحت میتونه بگه وسیله کارمه بعد کار میرم مسافرکشی و ....توقیف نمیشه و کلا ماشین اونم ماشین معمولی توقیف خاصی نمیشه کرد اینا همه رو از وکیل پرسیدم....یعنی درواقع من هستمو یه حقوق ثابت یه تومنی مثلا خب فکر میکنید میرفتن دادگاه چقد میبریدن؟؟؟خیلی از وکیلا گفتن خانوم اصلا شما قسط و ول کن قسط و کسی نمیده انقد هرماه باید بری دنبالش که خودت خسته میشی هرچی نقد گرفتی همون برات میمونه خب دادگاه نهایت ده درصد کل مهر میداد یه وکیلم گفت بیست تا سکه نقد مابقی یه ربع سکه ....خب شرایط توافق الان من پونزده تا سکه س ماهی چهارصد خیلی توفیر نمیکرد بعد اینی که میگید اهرم فشار باشه برا ادامه زندگی از طریق دادگاه والا مردی که بخواد به خاطر مهر منو بخواد میخوام که نخواد.....درسته من واقعا زندگیمو دوست داشتم ولی اگه طرف منو به خاطر پول ندادن بخواد اصلا ارزشی نداره...
    بعد همسر من اصلا مشکلی نداشت میگفت من مهرو از طریق دادگاهم میدم یادادگاه یا توافقی....درسته من زندگیمو دوست داشتم ولی واقعا خسته بودم مثل کسایی که فهمیدن طرف اصلا نمیخوادش میگن مهرم حلال....دیدم هم خودم هم خانوادم. حوصله دوندگی دادگاه و نداریم ارزش نداره یکسال عمرمو ارامشمو بذارم من ادم حساسیم کلی از نظر جسمی داغون شدم تو چن ماه فکر کنید برا بیست تومن یکسال روانم داغون تر شه درسته پول احتیاج داشتم ولی نه به قیمت اعصاب داغون خودمو خانوادم. بعدشم دیدم واقعا توفیری نداره از چن تا وکیلم پرسیدم....شما نمیدونید چه خبره دادگاه ها الان یکی از دوستانم طلاق گرفته با بچه اونم میگفت هرچی نقد گرفتی همونه قسطا رفت که رفت....یا یکی از دوستان میگفت کلی پول وکیل دادن خب کلی اعصاب خوردی کلیم هزینه و وقت واقعا نمی ارزه من زندگیمو دوست داشتم ولی وقتی دیدم طرفم اصلا نمیفهمه منم گفتم کم ضربه نخوردم حداقل راحت جداشم...در مورد نفقه و اجرت المثل من نه بچه داشتم که اجرت المثل انچنانی تعلق بگیره چهارسالم بود کل زندگی ما نفقه انچنانین تعلق نمیگرفت...بعد شوهر من واقعا ادم لجبازیه احتمالش بود یه حرکتایی بزنه به قول وکیلم تا نقد داره میده بگیر....شیدا جان ایشون میخواستن طلاق بدن ولی بالاخره که منم باید مهرو میذاشتم اجرا من تحقیق کردم چن نفر و دیدم که دارن طلاق میگیرن کم کم یه سال طول میکشه تازه اگه طرفت خوب باشه مملکت هیچیش معلوم نی.دررمورد سکه نگرفتن واقعا جزو مواردیه که خیلی اشتباه شد اونا اصلا قبول نکردن که سکه بدن ماهم میگم واقعا حالمون افتضاح بود پدرمم واقعا پیره داشت سکته میکرد...شما باشی کدومو انتخاب میکنید...من واقعا هم یه مقدا برا حال خودم ولی بیشتر به خاطر پدرم کوتاه اومدم و اینکه سکه ندادن به نظرم بیشتر از همه موارد زور داشت...میدونید تا تو شرایط من نباشید نمیدونید چی میگم شاید عجیب باشه ولی واقعا بحرانی بود....

9. کاربر روبرو از پست مفید ترنم بهاری تشکرکرده است .

Ye_Doost (جمعه 28 مهر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    * فکر می کنید ایشون اگر تحت فشار قرار بگیره و واقعا بخواد می تونه مهریه و سایر حقوق شما رو بده؟
    * "ولی ایشون باز گفتن من نمیخوام ادامه بدم....یعنی کلا هیچکس دلیل نفهمید که همه شک بردن به نفر سوم که باز من تهمت نمیزنم چون من چیز مشکوک ندیدم...."

من توصیه می کنم شما بگید اصلا و ابدا طلاق نمی گیرم و میخوام زندگیم رو ادامه بدم. یه چند ماهی هم برگردید سر خانه تان.
    اگر پای فرد سومی دربین باشه و یا این آقا توانائی مالی داشته باشه (و یا هر دو) مجبور میشه برای رسیدن به خواسته اش و از سر باز کردن شما همه حقوق تان را بده. در هر حال دلیلی نداره شما کار ایشون رو با توافق ساده کنید. به خود و خانواده تان هم فشار نیاورید. خیلی خونسرد برگردید سر خانه و زندگی تان. چند روز خانه همسر و چند روز خانه پدرتان به تناوب در رفت و آمد باشید. یه مدت این کار رو بکنید ببینید چه واکنشی نشان می دهند.

11. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

گیسو کمند (شنبه 29 مهر 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    ترنم بهاری ، این اصرارها و واسطه ها اسمش تلاش نیست ، بلکه شما عزت نفس خودتون رو به حراج گذاشتید ،
    الان که درگیر مشکلات هستید براتون قابل هضمه اما بعد از جدایی ، آسیب زیادی میبینید ، مراقب عزت نفستون باشید .

حضور خودتون برای انجام مراحل اداری طلاق و علی الخصوص روز محضر برای خطبه طلاق هم بسیار مخرب هست ، چه بهتر که حداقل برای محضر و خطبه طلاق خودتون نباشید و یه وکیل بفرستید ، هزینه اش خیلی کم خواهد بود یه تمبر باطل میشه با یه وکالتنامه و کلا نیم ساعت هم کار نداره .

منزلتون کرج هست ، از کرج تا غرب تهران چقدر راهه ؟ بیشتر از فاصله شرق تهران تا غرب تهران نیست ، نیازی به خونه مجردی ندارید ، با مترو میتونید رفت و آمد کنید .
    همینکه مشغول به کار بشید خیلی کمکتون میکنه ، هم ازین جهت که کمتر منزل هستید ، هم برای مشغله فکری ،
    نیاز نیست الان حقوق بالا و کار خیلی خوبی داشته باشید ، استارت آپ ها هم راحت استخدام میکنند هم استرس کارشون کمه و حجم کارشون زیاده ، هم جای پیشرفت در اونجا براتون زیاده ، بشینید برای استارت آپ ها رزومه بفرستید و اونهایی که مسیرشون بهتره برید مصاحبه .

در سایت e.estekhdam که هر روز آگهی های زیادی دارن میتونید روزانه به 30جا رزومه بفرستید . بعد که مشغول شدید ، موقعیت های بهتر رو راحت تر میتونید پیدا کنید.

موفق باشید.
    ای خواجه درد نیست... وگرنه طبیب هست

ای بی خبر.. از خورشیدِ پشتِ ابر !

13. 2 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

میس بیوتی (شنبه 29 مهر 96), شیدا. (شنبه 29 مهر 96)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

من امروز اون پست بلند تاپیک اولیه شما را خوندم

ببخشید، حرفهام خیلی شاید مرتبط و منسجم نباشه

همسر شما مادر کنترلگری داشتن که از دستش عاصی بودن و به شما پناه آوردن. چند بار هم به شما و مادرشون گفتن این کشمکشها را تموم کنید.

ضمن این که می دونستید با یه خانم مسن و متاهل هم روابطی دارند که به گفته ی خودشون، مادر-فرزندی بوده.

که اگر اینطور باشه، ایشون دنبال محبت یک زن و توجهش بودن. چیزی که از طرف مادرش ازش دریغ شده بود ... نمی گم باید مادر همسرتون می شدید، ولی این شدت بی اعتنایی و بی توجهی شما، وقتی مستقیم بهتون می گفته دوست داره صبح براش صبحانه حاضر کنید عجیبه.

نه تنها بهش صبحانه نمی دادید و به حرفش توجهی نمی کردید، که بهش غر هم می زدی که صبح می ری سرکار، بی سرو صدا برو من ازخواب بیدار نشم !!!!!!!
    من فکر نمی کنم همسرتون برای خوردن یه لیوان چای و ... ازت درخواست صبحانه می کرده. دوست داشته بهش محبت کنی، صبح با لبخند و حضور شما شروع بشه ....

بعد هم این که نمی دونم چرا توی نوشته هات حس می کنم خیلی سرد و منفعل و عجیبی.
    ببخشید که در این شرایط بدی که داری، این حرفها را می نویسم.
    گفتم که اگه بتونی با کمک مشاور مشکلت را حل کنی که انشالله تو ازدواج بعدیتون از این دست مشکلات پیش نیاد.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)