به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar202 نمایش پست ها
    از راهنمایی شما سپاسگذارم. احساس می کنم مشاور هیچ کاری نکرد فقط من هر جلسه میرم صحبت می کنم بدون اینکه راه حل بده.
    نمی دونم باید چکار کنم. کتاب می خونم. ویس گوش میدم حالم بهتر بشه خوب نمیشم. همش بغض و گریه دارم. چه قرصی باید بخورم؟ استرسم کمتر شده خیلی ولی فکر و خیال امانمو بریده.
    شما نه خنگ هستید و نه چیز دیگه. همانطور که گفتم "انگیزه" و توانائی "تمرکز" روی مسائل رو ندارید. چون انگیزه کافی ندارید بعد یه مدت کاری رو که شروع کرده اید ول می کنید و ددنبال موضوع دیگه ای میروید. و چون تمرکز کافی ندارید نمی تونید خوب مطالعه کنید، نمی تونید خوب فکر کنید و درنتیجه احساس می کنید مسائل و مطالب رو درست متوجه نمیشید.

داروها و بخصوص این نوع داروها رو ابدا نباید خودسر خورد یا قطع کرد. باید دکتر براتون بنویسه.
    شما خیلی واضح نشانه های اضطراب و افسردگی رو دارید. ریشه ای بخواهید درمان کنید باید مدت زیادی وقت بگذارید و پشتکار هم داشته باشید. انشاا... مانند بعضی ها که مشکلات بسیار بسیار شدیدتر از شما داشتند درمان بشید.
    اگر تهران هستید یا می تونید هر چند ماه یکبار برای ویزیت به تهران بیائید دکتری رو که می شناسم و کارش هم خوبه رو می تونم بهتون معرفی کنم. البته اگر اینجا اجازه بدند و تبلیغات حساب نشه.

موفق باشید

خانم nazaninIT
    به دلیل محدودیت در ارسال ها دوستان نمی تونند به همه جواب بدند و ناگزیر اهم و مهم می کنند. به هرحال اینجا این محدودیت ها و شرایط بسیار بسته ای رو داره. نتیجه اش هم اینه که به جای اینکه کاربران سایت افزایش پیدا کنند، از 1000 نفر عضو به حدود 70-80 نفر در روز کاهش پیدا کرده اند. یکی دو سال دیگه هم به کلی متروک میشه. مثل خیلی سایت های مشاوره دیگه. (نظر خودم رو میگم) .

شما در ذهن تون عشقی یک طرفه و تخیلی رو برای مدت ها پرورانده بودید. طبیعی هم بود که نتیجه ای نداشته باشه. الان هم باید فکر اون شخص رو کنار بگذارید و به آینده امیدوار باشید.

"در مکالمه ی مختصرمون فهمیدم واقعا از نظر اعتقادی و نگاه به زندگی با هم نمیخونیم"
    خب دیگه مشکلی نباید داشته باشید. اصلا فرض کنید خواستگاری کرده و شما به دلیل همان تفاوت ها جواب رد داده اید.

یادتون باشه عشاق تصویر معشوق واقعی یا خیالی شان را در طول زمان مکرر در ذهن شون ویرایش و ایده آل سازی می کنند. اینقدر که بعد از مدتی به کلی با واقعیت اون فرد متفاوت و حتی متضاد میشه. در وقع به کسی دل می بندند که وجود خارجی نداره. و اگر در دوران خواستگاری یا نامزدی با شناخت (تحقیق، ازمایش، معاشرت...) نتونند این تصویر و تصور رو واقعی کنند بعد از ازدواج به مشکل میخورند. شما هم همینطور، بعلاوه اینکه اینقدر متوجه شده اید که مناسب هم نیستید.
    خوشحال هم باشید در موقعیتی قرار نگرفته اید یا قرارتان نداده اند که دچار شکست و ضربات روحی یا غیره بشید.

"اما هرچند وقت یه بار دوباره برمیگردم بهش و غرق عشقش میشم.
    خسته شدم. میترسم دیگه عاشق نشم. میترسم مورد خوبی هم بیاد ولی ته دلم با این باشه و نتونم زندگی خوبی داشته باشم."

شما سعی کنید به ایشون فکر نکنید. باهاشون تماس نداشته باشید. به تدریج فراموش می کنید.حتی وجود داشتن شون رو هم فراموش می کنید. اگه بگم خانم ها چنینند باز دعوام می کنند.

"چیکار کنم متاسفانه خواستگار زیادی هم ندارم. "
    "سالی یه نفر میاد. امیدی به پیدا شدن یه گزینه ی بهتر ندارم و برای همین سرم رو با عشق پوچ اون گرم میکنم

بفرمائید. این هم نمونه عشق جاودانی خانم ها. "تقریبا" همیشه همینطوره. دختری که سال ها مخارجش، رفت و آمدهاش به کلی قطع میشد. موبایل و امکانات دیگه اش ازش گرفته شده بود. بارها حسابی کتک میخورد. همچین که آدم فکر می کرد لیلی باید باید بساطش رو جمع کنه بره. وقتی کنکاش میکردی ببینی واقعا تا چه حد عاشقه همین یک علت خاص رو پیدا می کردی. "اگر این بره ممکنه گزینه بهتری پیدا نشه".
    وقتی در موقعیت فرضی قرارشون بدی که اگر فرد دیگه ای با همین مشخصات یا نزدیک به این مشخصات پیدا بشه که برخلاف قبلی دردسرهای مخالفت خانواده ات یا مشکلات و سختی های دیگر رو نداشته باشه حاضری رهاش کنی؟ خیلی راحت میگند "بله"

شما هم ناامید نباشید. هنوز سنی ندارید. بالاخره یه نفر که شرایطش با شما جور بشه پیدا میشه.

هديه معشوق به عاشق

عـاشـقـی مـحـنـت بـسـیـار کشید‎ .................. ‎تـا لـب دجـلـه بـه مـعشوقه رسید
    نــشــده از گــل رویـش سـیـراب‎ ....................... ‎کـه فـلـک دسـتـه گلی داد به آب
    نـازنـیـن چـشـم به شط دوخته بود‎ ....................ـارغ از عـاشـق دل سـوخـتـه بود
    دیـد در روی شـط آیـد بـه شـتاب‎ ...................... نـوگـلـی چـون گـل رویـش شاداب
    گـفـت بـه بـه چه گل رعنایی است‎ ................ ‎لـایـق دسـت چـو مـن زیبایی است
    حـیـف از ایـن گل که برد آب او را‎ ............................ ‎کــنــد از مــنــظـره نـایـاب او را
    ز ایـن سـخن عاشق معشوقه پرست‎ ............ ‎جـسـت در آب چـو ماهی از شست
    خـوانـده بـود ایـن مثل آن مایه ناز‎ ........................... ‎کــه نـکـویـی کـن و در آب انـداز
    خــواسـت کـازاد کـنـد از بـنـدش‎ ........................... ‎اسـم گـل بـرد و در آب افـکـندش
    گــفـت رو تـا کـه ز هجـرم بـرهی‎ ........................... ‎نــام بــی مــهری بـر مـن نـنـهی
    مــورد نــیــکـی خـاصـت کـردم‎ ................................ ‎از غـم خـویـش خـلـاصـت کـردم
    بـاری آن عـاشـق بـیـچـاره چو بط‎ ........................... ‎دل بـه دریـا زد و افـتـاد و بـه شط
    دیـد آبـی اسـت فـراوان و درسـت‎ ...................... ‎به نشاط آمد و دست از جان شست
    دسـت و پـایـی زد و گـل را بـربود‎ ............................... ‎ســوی دل دارش پــرتـاب نـمـود
    گـفـت کـای آفـت جـان سـنبل تو‎ .............................. ‎مـا کـه رفـتـیـم ، بـگیر این گل تو
    بـکـنـش زیـب سـر، ای دلـبـر من‎ ............................. ‎یـاد آبـی کـه گـذشـت از سـر من
    جــز بــرای دل مـن بـوش مـکـن‎ .............................. ‎عـشـاق خـویـش فـرامـوش مـکـن
    خـود نـدانـسـت مـگـر عـاشـق ما‎ ............................ ‎کـه ز خـوبـان نـتـوان خـواست وفا
    عــاشــقـان را همـه گـر آب بـرد‎ ...................................خـوب رویـان همـه را خـواب بـرد

جوانى پاکباز پاکرو بود .................................................. ...... که با پاکيزه رويی در گرو بود
    چنين خواندم که در دريای اعظم .......................................... به گردابی درافتادند با هم
    چو ملاح آمدش تا دست گيرد ............................................ مبادا كاندر آن حالت بميرد
    همى گفت از ميان موج و تشوير ................................. مرا بگذار و دست يار من گير
    در اين گفتن جهان بر وى بر آشفت ............. شنيدندش كه جان مى داد و مى گفت
    حديث عشق از آن بطال منيوش .............................. كه در سختى كند يارى فراموش
    چنين كردند ياران، زندگانى ................................................. ز كار افتاده، بشنو تا بدانى
    كه سعدى راه و رسم عشقبازى ................................................ چنان داند كه در بغداد تازى
    اگر مجنون ليلى زنده گشتى .................................................. حديث عشق از اين دفتر نبشتى

از سحر خانم هم عذرخواهی می کنم پست شون رو بهم ریختم

2. 3 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

sahar202 (سه شنبه 04 مهر 96), کلانتر جو (جمعه 27 بهمن 96), زندگی خوب (چهارشنبه 05 مهر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 96 [ 23:36]
    سطح
    15
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 32.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    35

تشکرشده 18 در 12 پست

Array
    من اگر بخوام كاري انجام بدم و روش تمركز كنم واقعا بهش مي رسم و موفق ميشم.
    هدف هم توي زندگيم دارم. ولي هي از اين شاخه به اون شاخه مي پرم. موضوع ازدواج نكردن هم خيلي ازارم ميده تقريبا همه ي هم سني هام ازدواج كردند و من هنوز تو گذشته خودم موندم. دلم ميخاد مشكلات بچگيم ريشه كن بشه با اينكه ميدونم همه ي مشكلاتم از كجاست ولي راه درمانش بلد نيستم.
    توي مقالاتي كه خوندم فكر كنم اختلال شخصيت وابسته دارم و اونم همش بخاطر مقايسه هايي كه توي زندگيم مي شدم هنوز هم اگر يكي منو با كس ديگه مقايسه كنه به شدت عصبي ميشم و ميرم توي لاك خودم
    بخاطر مشكلات و ناراحتي هاي شديد اخيرم پشت گردنم به شدت خارش گرفته احساس مي كنم ديگه نمي تونم خوب بشم و رنگ شادي ببينم دلم فقط ميخاد از اين كشور برم يه جايي كه بتونم با يكي راحت زندگي كنم كسي مقايسه ام نكنه از نگاه هاي فاميل و اينكه هي تو هر مجلس عروسي مي گند ايشالا بعدي تو باشي راحت بشم. از اينكه بخاطر يه اشتباهم تا اخر عمرم زجر بكشم راحت بشم
    ویرایش توسط sahar202 : دوشنبه 03 مهر 96 در ساعت 21:50

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array
    سلام.

اول افسردگی، بعد کمال گرایی .بعد اضطراب جدایی رو با روان شناس بررسی کنید. لطفا بیش فعالی هم چک بشه.

اگه قرار باشه دارو مصرف کنید مشکل بی قراری تون حل میشه. به روان شناس بالینی مراجعه کنید داروی افسردگی میدن مشکلتون در کوتاه مدت تحت کنترل قرار می گیره .

لطفا به روان پزشکی مراجعه کنید که بتونن تشخیص بدن دارو لازمید یا نه. دارو باعث میشه بتونید درست فکر کنید اون وقت خوندن کتاب روتون تاثیر میذاره.

راه حل اصلی و نهایی آگاهی کامل از خودتونه. باید به طور نسبی خودتون و اهدافتون رو بشناسید.

personality یا شخصیت خودتون رو به طور کامل بشناسید. سپس اهداف خودتون رو به طور کامل بر اساس شخصیتتون مشخص کنید. تمامی علاقه مندی ها بر اساس شخصیت باید

شناسایی و دسته بندی بشه.

مسئله ی بعدی که وجود داره و نشون دهنده ی عمق نا آگاهی شما نسبت به خودتون هست همینه که فکر میکنید آدمی هستید که توانایی انجام هر کاری رو دارید!!!!

اصلا خوب نیست!!! اصلا این طور نیست. شما یک آدم معمولی با تایم 24 ساعت در روز و با سطح هوش معمولی هستید. قراره یک تا نهایت 3 تا کار رو در یک روز انجام بدید.

مثل همه. همه چیکار میکنن؟ حالا چون مثلا تو مدرسه درس خون بودید قرار نیست فکر کنید نابغه هستید و لازمه هر کاری رو یاد بگیرید!!!

زبان فرانسه، انگیلیسی یا آفریقای به چه درد شما میخوره جز اینکه نشون میده نابالغید؟ مگه چقدر زمان دارید در طول روز یا چند سال قراره عمر کنید؟

عزیز اصلا مشخص کن چرا زبان میخوای یاد بگیری در صورتی که لزوم داشت انجام بده. در صورتی که لزوم نداره (کاری، درسی، درآمدی) حذفش کن سوپرمن که نیستی عزیز آدمی. آدم

محدوده و توانایی انجام هر کاری رو نداره. همون که یک یا دو هدف رو دنبال کنی هنر کردی!!!

در مورد کودکی و درمان اون چیزی که گفتی مشکل داری طرح واره درمانی رو بخونی چیز خوبیه. در واقع مثل اینکه روان شناست CBT کاره. شما تو یک طرح واره گیر افتادید پیداش کنید و

ازش خارج بشید. به روان شناستون بگید میخواید طرح واره درمانی کار کنید. ازشون بخواید کامل بهتون توضیح بدن.

در ضمن دوست عزیز یک جمله هایی هست که میگن آدمی که زندگی نکرده از مرگ میترسه. آدمی که جوونی نکرده از پیری میترسه. شما هم دوست من زندگی نکرده داری. مثل اینکه

چند سال گذشته ات رو بدجور هدر دادی که الان با اضطراب فراوان در تلاش برای جبرانی میترسی تموم بشه این جوونی درسته؟

5. 3 کاربر از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده اند .

ammin (سه شنبه 04 مهر 96), sahar202 (سه شنبه 04 مهر 96), کلانتر جو (جمعه 27 بهمن 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 18 در 12 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی خوب نمایش پست ها
    سلام.

اول افسردگی، بعد کمال گرایی .بعد اضطراب جدایی رو با روان شناس بررسی کنید. لطفا بیش فعالی هم چک بشه.

بله احساس می کنم هم افسردگی دارم و هم کمال گرایی. کمال گرایی رو روانشناس بهم گفت که دارم ولی افسردگی رو نه

اگه قرار باشه دارو مصرف کنید مشکل بی قراری تون حل میشه. به روان شناس بالینی مراجعه کنید داروی افسردگی میدن مشکلتون در کوتاه مدت تحت کنترل قرار می گیره .

لطفا به روان پزشکی مراجعه کنید که بتونن تشخیص بدن دارو لازمید یا نه. دارو باعث میشه بتونید درست فکر کنید اون وقت خوندن کتاب روتون تاثیر میذاره.

کتاب رواشناسی خیلی روی من تاثیر می ذاره مثلا وقتی کتاب جادوی فکر بزرگ رو خوندم تا چندین ماه خیلی سرحال و امیدوارم بودم. فکر نمی کنم نیاز به خوردن دارو داشته باشم می تونم با تمرین خودمو درمان کنم ولی بلد نیستم چطور باید درمان کنم. چندین سال که می دونم مشکلم چی هست. از سن حدودای 10 سال تا الان به شدت مقایسه می شدم با خواهرم و اطرافیانم جوری بود که من تمام شب ها گریه می کردم و می خوابیدم ولی هیچ کس نمی دونست.

راه حل اصلی و نهایی آگاهی کامل از خودتونه. باید به طور نسبی خودتون و اهدافتون رو بشناسید.

personality یا شخصیت خودتون رو به طور کامل بشناسید. سپس اهداف خودتون رو به طور کامل بر اساس شخصیتتون مشخص کنید. تمامی علاقه مندی ها بر اساس شخصیت باید

شناسایی و دسته بندی بشه.

مسئله ی بعدی که وجود داره و نشون دهنده ی عمق نا آگاهی شما نسبت به خودتون هست همینه که فکر میکنید آدمی هستید که توانایی انجام هر کاری رو دارید!!!!

نه من اصلا نگفتم توانایی انجام هر کاری رو دارم. گفتم اگر بخوام کاری رو انجام بدم و واقعا هدفم باشه شاید دو یا سه سال زحمت بکشم ولی در آخر بهش می رسم.
    مثلا من اصلا توانایی آرایشگری ندارم. اصلا علاقه و توانایی پزشکی ندارم
    ولی تو حیطه کاری خودم اگر تمرکز کنم توانایی دارم.
    اصلا خوب نیست!!! اصلا این طور نیست. شما یک آدم معمولی با تایم 24 ساعت در روز و با سطح هوش معمولی هستید. قراره یک تا نهایت 3 تا کار رو در یک روز انجام بدید.

مثل همه. همه چیکار میکنن؟ حالا چون مثلا تو مدرسه درس خون بودید قرار نیست فکر کنید نابغه هستید و لازمه هر کاری رو یاد بگیرید!!!

زبان فرانسه، انگیلیسی یا آفریقای به چه درد شما میخوره جز اینکه نشون میده نابالغید؟ مگه چقدر زمان دارید در طول روز یا چند سال قراره عمر کنید؟

عزیز اصلا مشخص کن چرا زبان میخوای یاد بگیری در صورتی که لزوم داشت انجام بده. در صورتی که لزوم نداره (کاری، درسی، درآمدی) حذفش کن سوپرمن که نیستی عزیز آدمی. آدم

محدوده و توانایی انجام هر کاری رو نداره. همون که یک یا دو هدف رو دنبال کنی هنر کردی!!!
    نه اصلا ضرورتی نداره من همه این زبان ها رو یاد بگیرم. من میخام یکیشو به صورت کامل یادبگیرم و هدفم اینکه برم از ایران. ولی نمی دونم با کدوم میشه راحت تر رفت.

در مورد کودکی و درمان اون چیزی که گفتی مشکل داری طرح واره درمانی رو بخونی چیز خوبیه. در واقع مثل اینکه روان شناست CBT کاره. شما تو یک طرح واره گیر افتادید پیداش کنید و

ازش خارج بشید. به روان شناستون بگید میخواید طرح واره درمانی کار کنید. ازشون بخواید کامل بهتون توضیح بدن.

در ضمن دوست عزیز یک جمله هایی هست که میگن آدمی که زندگی نکرده از مرگ میترسه. آدمی که جوونی نکرده از پیری میترسه. شما هم دوست من زندگی نکرده داری. مثل اینکه

چند سال گذشته ات رو بدجور هدر دادی که الان با اضطراب فراوان در تلاش برای جبرانی میترسی تموم بشه این جوونی درسته؟
    من زندگی نکردم. هیچوقت هم زندگی نکردم چون همیشه می خواستم فقط درس بخونم که مادر پدرم بهم افتخار کنند ولی هیچوقت موفق نشدم زود به چیزی که می خوام برسم. تو زندگیم تنها به درس خوندن و کار کردن فکر کردم. سال های گذشته خصوصا 89 تا 92 رو بخاطر رابطه اشتباهی که داشتم تباه کردم. بقیه سال ها هم درسته به درس خوندن گذشته ولی انقدر برام زجر آور نیست که اون سه سال هست. کاش این سه سال از زندگی من حذف می شد بقیه اشتباهات قابل جبران بود. نمی خوام دیگه اشتباهات تکرار کنم.m

7. کاربر روبرو از پست مفید sahar202 تشکرکرده است .

زندگی خوب (سه شنبه 04 مهر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 18 در 12 پست

Array
    Cbt و طرح واره درمانی رو سرچ کردم و خوندم
    شما درست گفتید مشاور از cbt استفاده می کنه برای درمان من و به همین دلیل کتاب درمانگاه احساسات رو به من پیشنهاد داد و تمرین های اونو دارم انجام میدم ولی فکر می کنم طرح واره درمانی برای من مناسب تر باشه.
    ممنونمم خیلی لطف کردید. امیدوارم منم خوب بشم و زندگی شادی داشته باشم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array

اجازه بدید روانشناس تون کار خودش رو انجام بده و تمام تمریناتش رو هم با دقت انجام بدید.

وقتی میگید ده ساله درگیرید و نتونستید کاری کنید برای خودتون ،بهتره دوباره این مسیر رو ادامه ندید. اجازه بدید که یکی کمکتون کنه.

طرح واره درمانی چیز خوبیه و cbt روی کسی که به شناخت خودش نیاز داره خیلی جواب میده خیلی. به نظرم خیلی بیشتر از انجام تمرینات نیازمند شناخت خودتون و احساساتتون هستید.

حتما و حتما به مطالعاتتون ادامه بدید. اول خودتون رو بشناسید بعد از طریق بررسی و یافتن طرح واره هاتون اونها رو حل کنید. مثلا طرح واره نقص و شرم. اول باید کامل به تمامی توانایی

های خودتون و تمام ضعف های خودتون واقف بشید بعد این طرح واره با دقت بررسی کنید و بعد با انجام تمرینات مسیرش رو منحرف کنید. فقط باید یاد بگیرید چی میخواید و چه طور باید عمل

کنید تا به خواسته هاتون برسید.

راستی شما بیمار نیستید که خوب بشید شما فقط نا آگاهید.

10. کاربر روبرو از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده است .

sahar202 (دوشنبه 10 مهر 96)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)