به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 9 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 176
    مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 فروردین 03 [ 14:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,385

تشکرشده 6,356 در 1,788 پست

Array

سلام

فرشته اردیبهشت

فکر میکنم با دو کشش متناقض یا متناقض نما دست و پنجه نرم میکنه از یک طرف میخاد به روز و شیک و باکلاس باشه از طرف دیگه دنبال معارف عمیق وعرفانی هست بنابراین وقتی کنکاش میکنه گاهی به جای رسیدن به آبهای زیر سطحی و معانی عمیق به آبهای که توی لایه های کمتر عمیق هستند میرسه .

بدون رودربایستی هر چیز غیر منطقی رو ببینه به زبان می آورد با نگاهی آمیخته با تعجب

بیشتر درونگراست

دلسوز و قابل اعتماد

وقتی یه قولی به خودش میده یا کاری میخاد انجام بده گاهی سرسری انجامش میده

دستپختش خوب نیست فکر کنم

از قالب و خاطراتی که باهاش تربیت شده و بزرگ شده زیاد دور نمیشه و همون حال و هوا رو سعی میکنه نگه داره بنابراین سعی میکنه در عین تازگی سنت گرا هم باشه

براتون آرزوی موفقیت میکنم

ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

2. 9 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 04 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), mohamad.reza164 (شنبه 04 شهریور 96), paiize (دوشنبه 06 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (شنبه 04 شهریور 96), گیسو کمند (دوشنبه 06 شهریور 96), Ye_Doost (شنبه 04 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), عشق آفرین (دوشنبه 06 شهریور 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

و اما فرشته.

فرشته یه دختر خود ساخته و باهوشه.

بعد معنویش رو سعی می کنه قوی نگه داره.

خوش برخورد هست.

نمی دونم تو برخورد اول خیلی شیک و مامانی و دور از دسترس به چشم میاد یا خاکی؟

یه استانداردی تو ذهنش داره که نباید ازش بزنه بیرون.

خانم معلمه: متاسفانه یا خوشبختانه این صفت بارز اکثر معلم هاست که فکر می کنند باید به همه چیز و همه کس تذکر بدن که درست رفتار کنند. درست بشینن. اینجوری غذا خوردن درسته و ... فرشته جوون هم از این قاعده مستثنی نیستند و خب اصولا این جماعت اهل تکرار هم هستند. یعنی اگه کج نشستی میگن صاف شو و اگه نشدی و خودت رو زدی به اون راه تکرار می کنند

بخاطر سختی هایی که کشیده و تجربیاتش گاهی نگاهش به بقیه از بالاست.

زیادی به زیبایی اهمیت میده و تاکید روی زیبایی خودش حس مثبتی رو به طرف مقابل منتقل نمیکنه. هر چند شاید خودش زیبایی رو فاکتوری برتریت ندونه ولی خب به هر حال القاء ش می کنه.

مدیر خوبیه.

آشپزیش و سفره آراییش خوبه.

خطشم به نظر میاد خیلی خوب باشه.

مهربونه.

صبور هست و نیست.

دوست با معرفتیه.

کلا اهل راه حل یافتنه ولی صورت مساله هاش هنوز واسش واضح نیستند.

احساسات و منطقش متناسبند. یعنی یه منطقی با احساسه.

هیجان داره و رو سایلنت نیست. حس سرزندگی داره.

معلم خیلی خوبیه. شاگرداش دوستش دارن.

ترکیب درونگرایی و برون گراییش متعادله.

همینا دیگه.

براش یه عالمه آرزوی خوشبختی و شادی دارم

4. 8 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 04 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), mohamad.reza164 (شنبه 04 شهریور 96), paiize (دوشنبه 06 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (شنبه 04 شهریور 96), گیسو کمند (دوشنبه 06 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), عشق آفرین (دوشنبه 06 شهریور 96)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

فرشته جان خوبی؟

تصویر ذهنی اینجانب نسبت به ایشان

1- ساده و بی ریا

2- در دوستی بی غل و غش

3- با گذشت اما گزینه ای انتخاب می کنند در همه امور به یکسان ازش استفاده نمی برند.

4- مسوولیت پذیری بالا جوری که سر ریز می کنه و باید کنترلش کنند.

5- خانوادهای اصیل و با فرهنگ اجتماعی بالا.

6- مثل همه خانم ها با اجساسات عاطفی قوی که برای مسیر دهیش و استفاده بهینه دارن روش کار می کنند.

7 - کمی رک

8- از لحاظ مذهبی میانه . در چادری بودنشون شک دارم اگر هم مانتویی باشند متین و با وقار هستند.

9- اهل ادب و عرفان ، مطالعاتی داشته اند اما راه سخت رو انتخاب کرده اند میان برها از چشمشون پنهان مانده.

خوشبخت و شاد باشی دوست خوبم.

6. 10 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

ammin (شنبه 04 شهریور 96), m.reza91 (شنبه 04 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), mohamad.reza164 (شنبه 04 شهریور 96), paiize (دوشنبه 06 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (شنبه 04 شهریور 96), گیسو کمند (دوشنبه 06 شهریور 96), Ye_Doost (شنبه 04 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), عشق آفرین (دوشنبه 06 شهریور 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام دوستان

از فرشته ی اردیبهشت چه تصویر یا تصوری دارم؟

من دو جور دیدگاه به بچه های تالار دارم. البته شما هم احتمالا همین دو نوع دیدگاه رو دارید، ولی حالا من دارم خودمو می گم. یکی یه تصویر ذهنی از خودِ واقعیه اون کاربر، که برای من حس شناختنِ اون فرد رو ایجاد می کنه. من در مورد بعضی از اعضای قدیمی، و تعداد خیلی کمی از اعضای فعلی این چنین تصویری دارم.

یکی یه ادراک یا ذهنیت از شخصیت تالاری کاربرها. در واقع نحوه ی فعالیتشون. یا شناخت من از چگونگی حضورشون در همدردی.

این دو دیدگاه برای من کاملا تفکیک شده هستند. به سه دلیل. یکی اینکه ذهنم به راحتی تصویر نمی سازه. و حتی وقتی شخصیت تالاری یک کاربر رو کاملا بشناسم، ممکنه ذهنم اصلا و اصلا هیچ تجسمی در مورد اون فرد نداشته باشه. البته فراتر اینه، من ممکنه چند سال بصورت نتی و تلفنی با کسی در ارتباط باشم، اما به هیچ ذهنیت خاصی ازش نرسم. دوم اینکه خیلی بدور از عقل می دونم که یک سری رفتارها یا صحبت ها، رو به کل شخصیت یک فرد تعمیم بدم. در دنیای واقعی همینطورم، چه رسه به کسانیکه فقط در حد نوشتار باهاشون برخورد دارم. یعنی ممکنه چندین پست از یکی از شما بخونم که یک حالت خاص رو تداعی کنه، اما نتونم بگم این کاربر چنین ویژگی ای رو داره، یا چنین آدمیه. سوم اینکه چند نفر از بچه های همدردی رو که بیرون از اینجا باهاشون برخورد داشتم، دیدم که معمولا با چیزی که در همدردی دیده می شن، متفاوتن. و مهم تر از اون اینکه، اونها من رو متفاوت از ذهنیتی که در همدردی از من دارن، دیدن. مثلا من چندبار تلفنی با آبی صحبت کردم. اولین بار خیلی خیلی تعجب کرده بود، می گفت باورم نمی شه این صدای میشل باشه، فکر می کردم خیلی منطقی و خشک باشی.

حالا فرشته جان، شما جزء تعداد بسیار زیادی هستی که من تصویر ذهنی ای از شخصیت واقعیت ندارم. و نمی خوام به ذهنم فشار بیارم که الان یه تصویری ازت بسازم. چون اولا در مورد محمدرضا 91 اینکارو انجام دادم، بالاخره سه تا مورد به ذهنم رسید، و معلوم شد که هر سه موردش اشتباه بود. دوم اینکه، فایده ای در اینکار نمی بینم.

چیزیکه من در معرضش بودم حضورت در همدردیه. و بنابراین چیزیکه ممکنه نظرم درموردش یه مقدار سندیت داشته باشه، همینه.

1:: فکر می کنم توی ساعت کاری، نمیای همدردی.

و نکته ی دیگه اینکه، به نظرم رسیده زمانی که باید با همسرت باشی رو هم کاملا به خودش اختصاص میدی. و نمیای اینجا.

حالا فضای مجازی فقط همدردی نیست. ولی خب من همین رو می تونم ببینم.

2:: من اغلب بچه های همدردی رو با هم یکی می بینم. منظورم اینه که مثلا x و y و z و چندین نفر دیگه برای من یک نفر هستند. تعداد کسانیکه برای من یونیک باشن، کم هستند.

اما در مورد تو برعکس.

اگه همه ی پست هایی که ازت خوندم رو به دو دسته تقسیم کنم: (1) پست هایی که در مورد خودت بودند. (2) پست هایی که در مورد خودت نبودند، حالا یا خطاب به فرد خاصی بوده یا کلی بوده،

اونوقت می تونم پست های دسته ی یک رو حداقل به دو گروه کاملا مجزای الف و ب تقسیم کنم. طوریکه بگم پست های گروه الف رو یک نفر گذاشته، پست های گروه ب رو یک نفر دیگه. و اگه ازم بپرسن فکر می کنی این دو نفر با هم دوست باشن؟ می گم، بعید می دونم. حداقل مطمئنم که دوست های صمیمی نیستند، حالا شاید در قالب هم دانشگاهی یا همکار، با هم یه رابطه ی دوستی ساده داشته باشن، اما دوستیشون عمیق نیست، و با هم صمیمی نیستند.

این که گفتم اصلی ترین چیزیه که در مورد تو توجهم رو جلب کرده.

3:: درسته که ذهن من به راحتی تصویر نمی سازه. اما این در مورد تو زیاد هم عادی نیست. من برای این تاپیک هیچ شناختی از محمدرضا 164 نداشتم. رفتم تاپیک هاش رو خوندم. چون چند تا تاپیک در مورد خودش داشت، دیگه الان ازش تصویر دارم.

در مورد تو، سرِ تاپیک آخرت، با دقت "همه" ی تاپیک هایی که در مورد خودت نوشته بودی رو "دو بار" کامل خوندم. خط هاشو کنار هم گذاشتم و بهشون فکر کردم. اون چیزی هم که دیدی توی تاپیکت نوشتم، شاید 40 درصد کل حرف هایی بود که داشتم، و اگه تاپیکت رو نمی بستی، من خیلی داشتم که بنویسم (در واقع وقتی تمومش کردی که تازه از نظر من باید شروعش می کردی).

ولی،

من الان هیچ تصویری ازت ندارم. از شخصیت واقعیت منظورمه.

این معنی داره. می تونم یکی دو تا مثال از معانیِ ممکنش بزنم. ولی با شناختی که ازت دارم، برای تو همین حد کافیه (این هم می تونه مورد 4 باشه). خودت یه وقتی بهش فکر می کنی، البته اگه اینکارت تعمدی نبوده باشه، و هدفی ازش نداشته باشی.

نمی خوام بندهای 2 و 3 رو بیشتر از این تفسیر کنم. نه اینکه الان تفسیری توی ذهنم داشته باشم و ننویسم. بلکه همونطور که گفتم، نیازی نمی بینم بهش فکر کنم و تفسیر کنم.

الان چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه. اگه مورد دیگه ای یادم اومد، توی این روزهایی که باقی مونده، میام برات می نویسم.

بست ویشز.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : شنبه 04 شهریور 96 در ساعت 22:35

8. 9 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 04 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), mohamad.reza164 (شنبه 04 شهریور 96), paiize (دوشنبه 06 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 05 شهریور 96), گیسو کمند (دوشنبه 06 شهریور 96), Ye_Doost (شنبه 04 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), عشق آفرین (دوشنبه 06 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام
    با تشکر از آقا محمد و همه دوستان که زحمت کشیده و وقت گذاشتند

و اما درمورد خودم تا آنجا که خودم رو می شناسم

"خانم/آقای میشل"
    - واقع بینانه راهنمایی می کنند.

- احساسات شخصی و هیجانات خاصی رو در پست هاشون ندیدم.

- بدون تعصب، چیزی که به نظرشون درست می رسه رو روشن و در عین حال بدون آزار دادن مخاطب بیان می کنند.

- با سایر اعضا درگیر نمی شن (یا من ندیدم) و جاهایی که دیدم نظر مخالفی داشتند، صرفا نظر خودشون رو بیان کردند. و تصمیم گیری رو برعهده ی مراجع گذاشتند.

- زیاد روی مواضعشون پافشاری نمی کنند.

بنابراین در مجموع این تصویر در ذهن من شکل می گیره که:

ایشون فردی هستند خونسرد و مسلط به احساساتشون، با اعتماد به نفس خوب، تجربیات حضور در مذاکرات (مثلا مذاکره کردن یه بخش قابل توجهی از کارشون باشه)، و روحیات مردونه (مثلا خودشون رو درگیر جزئیات نمی کنن).

و بخاطر عکسشون هم همیشه ایشون رو در حال کوهنوردی تجسم می کنم.

اگه بخوام چیزی بیشتر از این بگم، می شه حدسیات. مثلا: به نظر نمی رسه زیاد مهربون باشن، یا به این ویژگی شناخته بشن.

تقریبا همه رو صحیح فرمودید بجز اینکه
    * در مورد ورزش در نوجوانی به فوتبال و الان بیشتر به ماهیگیری علاقه دارم
    * در مورد مهربانی تاجائیکه به خانم ها و بچه ها مربوط میشه آشنایان عقیده دارند یه مقدار زیادی مهربانی می کنم. پای سیاست و جنگ و حق و حقوق (منظور زورگوئی است) خودم یا دیگران که به میان بیاد میشم یه دنده و سرسخت. خانم و آقا، غریبه و فامیل و خانواده هم برام فرقی ندارند. ملاک حق است.

"فرشته اردیبهشت"
    آقای یه دوست شما که کمرنگ شدین
    و من تنها تصویری که تو ذهنم دارم همین آواتاری هست که گذاشتین و فقط یکبار پستتون رو تو تاپیک خودم خوندم که برام مفید بود و نقدی هم که کرده بودین بجا بود.

اصلا چیزی به ذهنم نمیاد .

اگر مطلب مفیدی گفته باشم باعث خوشحالی است.
    کمرنگ شدنم بیش از یک دلیل دارد عمده آن ها یکی بیمار شدنم و تاکید دکتر به پرهیز از هرگونه فضای هیجانی، سیاسی، اخبار و ... نظایر آن است که نه این اولین بار بوده است و نه من برای اولین بار نادیده گرفته ایم. معمولا صبح به صبح اولین کارم مطالعه سایت های خبری و کانال های تلگرام است. تا قرص رانیتیدین و ... هست ما هم ادامه میدیم دومین دلیل اینکه داریم تلاش می کنیم کاری رو شروع کنیم که با توجه به امکانات ما (در حد zero) سخت ولی اگر خدا بخواد به آرامی در حال شروع شدن است.

"خانم بی نهایت"
    چقدر شایسته تر بود همین گونه که می پسندید که دوستان راجع به شما نظر بدهند شما هم برای دوستان وقت می گذاشتید حداقل با خواندن چند پست از آنها و دادن تصویر ذهنی هر چند در حد یک جمله پاسخگوی محبت شان می بودید. 1- دوستان زیادی دارند ، اما دوست صمیمی کمی دارند.

2-در تصمیم گیری بسیار وسواس به خرج می دهند که همین موجب یک جور انفعالی می شه که فرصت های طلایی زیادی از این بابت سوزانده اند.

3- گرچه در پست هاشون کاملا مشهوده طرفدار رعایت حقوق خانم ها هستند ولی به نظر می رسه در عمل دچار مشکل هستند .

4- یک کار را با اشتیاق و علاقه وانرژی زیاد شروع می کنند اما به یکباره با کوچک ترین سد معبری دلسرد می شوند.

5- روحیه با احساس و لطیفی دارند اما مهارت استفاده از آن را کمتر دارند.

6- زیر پوست ظاهر صبورشون ، باطن عجولی دارند که دایم با آن در حال مبارزه اند.

* قطعا همینطوره. ولی متاسفانه باتوجه به شرایطم ابدا برام میسر نیست مطالب کافی از پست های دوستان رو مطالعه و اظهار نظر کنم. همگی به بزرگواری خودتون ببخشید.
    * اگر دوستان رو متفاوت از افرادی که می شناسیم و سلام و علیک داریم فرض کنیم، دوستان زیادی ندارم و دوستان واقعی کم تری. کیفیت برام مهمتر از کمیت هستش. در فرهنگ لغات من دوست فقط به دوستان جانی گفته میشه. زبانی و نانی فقط آشنا هستند که کم هم نیستند.
    * درتصمیم گیری وسواس ندارم ولی محتاط هستم و بسته به شرایط شاید سریع عمل کنم شاید هم احتیاط. و بازهم خیر، فرصت های زیادی رو نسوزانده ام.
    * طرفدار حقوق خانم ها به اون معنی نیستم. طرفدار صاحب حق هستم زن و مرد بودن ذره ای برام مهم نیست. به همین ساده گی. به خدا با خانم ها دشمنی ندارم . درعمل کردن هم مشکلی نداریم ولی مورد چندانی پیش نیامده که عمل کنم یا نکنم.
    * دلسرد نمیشم و به هیچوجه کاری رو که شروع کرده ام تا زمانی که ذره ای امکان موفقیت وجود داشته باشه رها نمی کنم. در واقع نوع کار و شغلم سماجت و پشتکار بیش از اندازه طلب می کنه.
    * اطرافیانم میگند روحیه ام خاص هستش. هنوز نمی دونم منظورشون از این "خاص" دقیقا چی هست. به هر حال سعی می کنم نسبت به محرک ها خیلی واکنش نشون ندم. یا تبدیل به صمیمیت کنم یا با خونسردی بگذرونم. ولی خب بعضی وقت ها واکنش نشان ندادن خیلی سخت و شاید نابجا به جا باشه. شاید هم منظورشون حساسیتم نسبت به سرنوشت یا وضعیت دیگرانی است که اصولا نمی شناسم. فکر کنم جهانبینی م با با خیلی ها فرق داشته باشه.
    * مهارت استفاده از احساساتم رو به خوبی دارم. ولی برای موارد خاص و عام معمولا کمتر فردی رو دارای ظرفیت لازم دیدم که امر بهش مشتبه نشه. به این نتیجه رسیدم به هر کسی به اندازه ظرفیتش باید توجه کرد. برای خودش بهتره.
    * عجول نیستم ولی زمان برام مهمه. عمر نوح که نداریم.

"خانم/آقای پائیز"
    مهربون
    فک کنم ازاونهاست که مرغش یه پاداره...
    خانواده دوست...امارفیق دوست هم زیادهست...ازاسمش هم میشه اینوحدس زد
    مغرورنیست
    بسیارساده ست وزبونش ودلش یکیه واسه همین گاهی پیش میادکه اطرافیانشون دلخوربشن
    کارهای هیجانی رودوست دارن امازیاددنبالش نیستن...یه جورایی کودک درونشون روآروم میکنن
    زودرنج نیستن وصبروحوصله شون فراوانه

* در کودکی و نوجوانی صدها جوجه پرورش داده ام و مرغ و خروس شدند. همه شون هم 2 پا داشتند اگر یه موقعی یکیشون هم روی یه پا می ایستاد یه سیخونک بهش میزدم دوپائی میشد
    * رفقام رو مسلما دوست دارم ولی اهل رفیق بازی نیستم.
    *بقیه مطالب تون تقریبا با نظرات اطرافیان و دوستان نزدیکم شبیه هستند.

"آقای باغبان"
    1
    - حساس نیستند
    2- عجول نیستند
    3- با ادب هستند
    4- پر احتیاط
    4- با سختی های زندگی آشنا هست و شاید این سختی ها را دیگه دوست داشته باشند !
    5- اعتماد به نفس خوبی داره
    6 - عزت نفس معمولی
    7 -انتقاد پذیری در حد معمول
    8 - معمولا مهندسان صنایع مدیران خوبی هستند
    8.1 - من ایشون را فرد تعصبی در ادیان الهی ندیدم - ولی به بعضی از نوشته های خودشان تعصباتی دارنند ،،ولی نه زیاد
    9 - به دنیای هنر علاقه داره
    10- عاشق عکاسی
    11- عاشق بازی limbo - inside !
    12 - به بازی سازی و برنامه نویسی علاقه داره
    12.1 - با موتور بازی سازی یونیتی آشنا هست :)
    13 - تو پست هاشون حرف از کارآفرینی می زنند ،،به نظرم علاقه دارنند و در این حوزه مشغول هستند
    14 - آش رشته بلد نیست درست کنه :) ( از پست هاشون معلومه ،،،والا به خدا باغبان یه چیزهایی می نویسی )
    15 - پرسپولیسی هست
    16 - به شعر علاقه داره
    17 - عاشق سفر
    18 - هوش هیجانیشون در روند سفر و تجربه زندگیشون بهتر شده

* متاسفانه زیادی حساس هستم ولی خونسرد نشون میدم مخصوصا در حضور دیگران.
    * بازهم متاسفانه طرفدار عکاسی و آن بازی خاص نیستم. سبک مورد علاقه من "استراتژی" است.
    * تازه آشنائی با موتور یونیتی رو شروع کرده بودم ولی با مطالعه بیشتر به نفع موتور آنریل کنار گذاشتمش
    * بله. در حال تشکیل گروه بازی سازی هستیم.
    * در نوجوانی مدت کوتاهی پرسپولیسی بودم ولی همون موقع به نتیجه رسیدم اولا فوتبال بازی کردن خیلی مفیدتر از فوتبال تماشا کردن است. دوما معنی نداره ما خودمون رو به خاطر برد و باخت یه عده بکشیم درحالیکه پول و سلامتیش مال اون ها است جنگ اعصاب و ضررهاش مال ما.
    * بله. به شعر و سفر علاقه دارم ولی خیلی عجیبه نمی تونم شعر حفظ کنم
    * موارد قبلی رو که اشاره نکردم انشاا... همانطوریه که فرمودید
    * آش رشته بلد نیستم درست کنم ولی خوشبختانه خیلی خوب بلدم بخورم. کاسه کاسه

متشکر از همه عزیزانی که نظرشون رو ابراز کردند و
    با آرزوی موفقیت برای همه تان
    ویرایش توسط Ye_Doost : شنبه 04 شهریور 96 در ساعت 22:18

10. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 04 شهریور 96), باغبان (یکشنبه 05 شهریور 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها

اگه همه ی پست هایی که ازت خوندم رو به دو دسته تقسیم کنم: (1) پست هایی که در مورد خودت بودند. (2) پست هایی که در مورد خودت نبودند، حالا یا خطاب به فرد خاصی بوده یا کلی بوده،
    بهتره اینجوری بگم: (1) پست هایی که خودت درشون دیده می شی (فکرت، احساست، ...)، و (2) پست هایی که خطاب به فرد خاصی بوده یا کلی بوده (معمولا اونهاییکه حالت مشاوره ای داشتن).

----

پرانتز: من اغلب درست نمی تونم ذهنیتم رو به کلمه در بیارم، دیگه چاره ای نیست جز اینکه همینی که ازم برمیاد رو ازم قبول کنید. البته اگه بیشتر دقت کنم می تونم بهتر بنویسم، اما تصمیم گرفتم راحت بنویسم و خطاهاش رو جدی نگیرم.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : شنبه 04 شهریور 96 در ساعت 23:16

12. 8 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 04 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), mohamad.reza164 (یکشنبه 05 شهریور 96), paiize (دوشنبه 06 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 05 شهریور 96), گیسو کمند (دوشنبه 06 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), عشق آفرین (دوشنبه 06 شهریور 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام
    به ویژه به فرشته اردیبهشت، دوست خوب

عزت نفس بالایی داره ولی بعد ازدواجش کمی افت کرده.

به خانواده ی همسرش بیش از حد نزدیک شده لازمه کمی تعدیل کنه. البته منظورم دور شدن نیست؛ بلکه توقع نداشتن در مقابل محبتایی که میکنه.

مهربان، با وفا، بزرگ

رانندگیش خوبه همینطور آشپزیش

برونگرا

تو بحثای مربوط به فمینیسم قدری اعتماد به نفسش پایینه چون در موضع تدافعی قرار میگیره؛ بد نیست روش کار کنه.

خیلی عاقله، به طرز قابل تحسین

مسئولیت پذیر، قوی و خودساخته

به ظاهر و سر و وضعش اهمیت میده که این نشونه عزت نفسشه اما به خاطر اتفاثی که اخیرا برای بینیش افتاد باید مراقب باشه دچار وسواس فکری نشه
    و ازین طریق اعتماد به نفسش کم نشه.

بعضی وقتا دنبال تایید دیگرانه که این خوب نیست.

اخیرا کمی حساس شده

نمیشه آدم در مورد فرشته اردیبهشت بنویسه و یاد مولانا نیافته:

من درد تو را ز دست آسان ندهم
    دل بر نكنم ز دوست تا جان ندهم

و نهایتا، آدم خیلی خوبیه

آرزوی موفقیت و شادی دارم.

من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

ویرایش توسط m.reza91 : شنبه 04 شهریور 96 در ساعت 23:43

14. 8 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

ammin (یکشنبه 05 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), mohamad.reza164 (یکشنبه 05 شهریور 96), paiize (دوشنبه 06 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 05 شهریور 96), گیسو کمند (دوشنبه 06 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), عشق آفرین (دوشنبه 06 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام بر هميگ

خانم اردي بهشت، عذر بنده را پذيرا باشيد كه دارم نظم برنامه اتون رو به هم ميزنم.

دوستان گرامي ، پاسخ تصوير ذهني آقاي يه دوست به نظرات شما عزيزان در مورد ايشان:

نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از آقا محمد و همه دوستان که زحمت کشیده و وقت گذاشتند

و اما درمورد خودم تا آنجا که خودم رو می شناسم

"خانم/آقای میشل"
    - واقع بینانه راهنمایی می کنند.

- احساسات شخصی و هیجانات خاصی رو در پست هاشون ندیدم.

- بدون تعصب، چیزی که به نظرشون درست می رسه رو روشن و در عین حال بدون آزار دادن مخاطب بیان می کنند.

- با سایر اعضا درگیر نمی شن (یا من ندیدم) و جاهایی که دیدم نظر مخالفی داشتند، صرفا نظر خودشون رو بیان کردند. و تصمیم گیری رو برعهده ی مراجع گذاشتند.

- زیاد روی مواضعشون پافشاری نمی کنند.

بنابراین در مجموع این تصویر در ذهن من شکل می گیره که:

ایشون فردی هستند خونسرد و مسلط به احساساتشون، با اعتماد به نفس خوب، تجربیات حضور در مذاکرات (مثلا مذاکره کردن یه بخش قابل توجهی از کارشون باشه)، و روحیات مردونه (مثلا خودشون رو درگیر جزئیات نمی کنن).

و بخاطر عکسشون هم همیشه ایشون رو در حال کوهنوردی تجسم می کنم.

اگه بخوام چیزی بیشتر از این بگم، می شه حدسیات. مثلا: به نظر نمی رسه زیاد مهربون باشن، یا به این ویژگی شناخته بشن.

تقریبا همه رو صحیح فرمودید بجز اینکه
    * در مورد ورزش در نوجوانی به فوتبال و الان بیشتر به ماهیگیری علاقه دارم
    * در مورد مهربانی تاجائیکه به خانم ها و بچه ها مربوط میشه آشنایان عقیده دارند یه مقدار زیادی مهربانی می کنم. پای سیاست و جنگ و حق و حقوق (منظور زورگوئی است) خودم یا دیگران که به میان بیاد میشم یه دنده و سرسخت. خانم و آقا، غریبه و فامیل و خانواده هم برام فرقی ندارند. ملاک حق است.

"فرشته اردیبهشت"
    آقای یه دوست شما که کمرنگ شدین
    و من تنها تصویری که تو ذهنم دارم همین آواتاری هست که گذاشتین و فقط یکبار پستتون رو تو تاپیک خودم خوندم که برام مفید بود و نقدی هم که کرده بودین بجا بود.

اصلا چیزی به ذهنم نمیاد .

اگر مطلب مفیدی گفته باشم باعث خوشحالی است.
    کمرنگ شدنم بیش از یک دلیل دارد عمده آن ها یکی بیمار شدنم و تاکید دکتر به پرهیز از هرگونه فضای هیجانی، سیاسی، اخبار و ... نظایر آن است که نه این اولین بار بوده است و نه من برای اولین بار نادیده گرفته ایم. معمولا صبح به صبح اولین کارم مطالعه سایت های خبری و کانال های تلگرام است. تا قرص رانیتیدین و ... هست ما هم ادامه میدیم دومین دلیل اینکه داریم تلاش می کنیم کاری رو شروع کنیم که با توجه به امکانات ما (در حد zero) سخت ولی اگر خدا بخواد به آرامی در حال شروع شدن است.

"خانم بی نهایت"
    چقدر شایسته تر بود همین گونه که می پسندید که دوستان راجع به شما نظر بدهند شما هم برای دوستان وقت می گذاشتید حداقل با خواندن چند پست از آنها و دادن تصویر ذهنی هر چند در حد یک جمله پاسخگوی محبت شان می بودید. 1- دوستان زیادی دارند ، اما دوست صمیمی کمی دارند.

2-در تصمیم گیری بسیار وسواس به خرج می دهند که همین موجب یک جور انفعالی می شه که فرصت های طلایی زیادی از این بابت سوزانده اند.

3- گرچه در پست هاشون کاملا مشهوده طرفدار رعایت حقوق خانم ها هستند ولی به نظر می رسه در عمل دچار مشکل هستند .

4- یک کار را با اشتیاق و علاقه وانرژی زیاد شروع می کنند اما به یکباره با کوچک ترین سد معبری دلسرد می شوند.

5- روحیه با احساس و لطیفی دارند اما مهارت استفاده از آن را کمتر دارند.

6- زیر پوست ظاهر صبورشون ، باطن عجولی دارند که دایم با آن در حال مبارزه اند.

* قطعا همینطوره. ولی متاسفانه باتوجه به شرایطم ابدا برام میسر نیست مطالب کافی از پست های دوستان رو مطالعه و اظهار نظر کنم. همگی به بزرگواری خودتون ببخشید.
    * اگر دوستان رو متفاوت از افرادی که می شناسیم و سلام و علیک داریم فرض کنیم، دوستان زیادی ندارم و دوستان واقعی کم تری. کیفیت برام مهمتر از کمیت هستش. در فرهنگ لغات من دوست فقط به دوستان جانی گفته میشه. زبانی و نانی فقط آشنا هستند که کم هم نیستند.
    * درتصمیم گیری وسواس ندارم ولی محتاط هستم و بسته به شرایط شاید سریع عمل کنم شاید هم احتیاط. و بازهم خیر، فرصت های زیادی رو نسوزانده ام.
    * طرفدار حقوق خانم ها به اون معنی نیستم. طرفدار صاحب حق هستم زن و مرد بودن ذره ای برام مهم نیست. به همین ساده گی. به خدا با خانم ها دشمنی ندارم . درعمل کردن هم مشکلی نداریم ولی مورد چندانی پیش نیامده که عمل کنم یا نکنم.
    * دلسرد نمیشم و به هیچوجه کاری رو که شروع کرده ام تا زمانی که ذره ای امکان موفقیت وجود داشته باشه رها نمی کنم. در واقع نوع کار و شغلم سماجت و پشتکار بیش از اندازه طلب می کنه.
    * اطرافیانم میگند روحیه ام خاص هستش. هنوز نمی دونم منظورشون از این "خاص" دقیقا چی هست. به هر حال سعی می کنم نسبت به محرک ها خیلی واکنش نشون ندم. یا تبدیل به صمیمیت کنم یا با خونسردی بگذرونم. ولی خب بعضی وقت ها واکنش نشان ندادن خیلی سخت و شاید نابجا به جا باشه. شاید هم منظورشون حساسیتم نسبت به سرنوشت یا وضعیت دیگرانی است که اصولا نمی شناسم. فکر کنم جهانبینی م با با خیلی ها فرق داشته باشه.
    * مهارت استفاده از احساساتم رو به خوبی دارم. ولی برای موارد خاص و عام معمولا کمتر فردی رو دارای ظرفیت لازم دیدم که امر بهش مشتبه نشه. به این نتیجه رسیدم به هر کسی به اندازه ظرفیتش باید توجه کرد. برای خودش بهتره.
    * عجول نیستم ولی زمان برام مهمه. عمر نوح که نداریم.

"خانم/آقای پائیز"
    مهربون
    فک کنم ازاونهاست که مرغش یه پاداره...
    خانواده دوست...امارفیق دوست هم زیادهست...ازاسمش هم میشه اینوحدس زد
    مغرورنیست
    بسیارساده ست وزبونش ودلش یکیه واسه همین گاهی پیش میادکه اطرافیانشون دلخوربشن
    کارهای هیجانی رودوست دارن امازیاددنبالش نیستن...یه جورایی کودک درونشون روآروم میکنن
    زودرنج نیستن وصبروحوصله شون فراوانه

* در کودکی و نوجوانی صدها جوجه پرورش داده ام و مرغ و خروس شدند. همه شون هم 2 پا داشتند اگر یه موقعی یکیشون هم روی یه پا می ایستاد یه سیخونک بهش میزدم دوپائی میشد
    * رفقام رو مسلما دوست دارم ولی اهل رفیق بازی نیستم.
    *بقیه مطالب تون تقریبا با نظرات اطرافیان و دوستان نزدیکم شبیه هستند.

"آقای باغبان"
    1
    - حساس نیستند
    2- عجول نیستند
    3- با ادب هستند
    4- پر احتیاط
    4- با سختی های زندگی آشنا هست و شاید این سختی ها را دیگه دوست داشته باشند !
    5- اعتماد به نفس خوبی داره
    6 - عزت نفس معمولی
    7 -انتقاد پذیری در حد معمول
    8 - معمولا مهندسان صنایع مدیران خوبی هستند
    8.1 - من ایشون را فرد تعصبی در ادیان الهی ندیدم - ولی به بعضی از نوشته های خودشان تعصباتی دارنند ،،ولی نه زیاد
    9 - به دنیای هنر علاقه داره
    10- عاشق عکاسی
    11- عاشق بازی limbo - inside !
    12 - به بازی سازی و برنامه نویسی علاقه داره
    12.1 - با موتور بازی سازی یونیتی آشنا هست :)
    13 - تو پست هاشون حرف از کارآفرینی می زنند ،،به نظرم علاقه دارنند و در این حوزه مشغول هستند
    14 - آش رشته بلد نیست درست کنه :) ( از پست هاشون معلومه ،،،والا به خدا باغبان یه چیزهایی می نویسی )
    15 - پرسپولیسی هست
    16 - به شعر علاقه داره
    17 - عاشق سفر
    18 - هوش هیجانیشون در روند سفر و تجربه زندگیشون بهتر شده

* متاسفانه زیادی حساس هستم ولی خونسرد نشون میدم مخصوصا در حضور دیگران.
    * بازهم متاسفانه طرفدار عکاسی و آن بازی خاص نیستم. سبک مورد علاقه من "استراتژی" است.
    * تازه آشنائی با موتور یونیتی رو شروع کرده بودم ولی با مطالعه بیشتر به نفع موتور آنریل کنار گذاشتمش
    * بله. در حال تشکیل گروه بازی سازی هستیم.
    * در نوجوانی مدت کوتاهی پرسپولیسی بودم ولی همون موقع به نتیجه رسیدم اولا فوتبال بازی کردن خیلی مفیدتر از فوتبال تماشا کردن است. دوما معنی نداره ما خودمون رو به خاطر برد و باخت یه عده بکشیم درحالیکه پول و سلامتیش مال اون ها است جنگ اعصاب و ضررهاش مال ما.
    * بله. به شعر و سفر علاقه دارم ولی خیلی عجیبه نمی تونم شعر حفظ کنم
    * موارد قبلی رو که اشاره نکردم انشاا... همانطوریه که فرمودید
    * آش رشته بلد نیستم درست کنم ولی خوشبختانه خیلی خوب بلدم بخورم. کاسه کاسه

متشکر از همه عزیزانی که نظرشون رو ابراز کردند و
    با آرزوی موفقیت برای همه تان

16. 9 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

ammin (یکشنبه 05 شهریور 96), m.reza91 (دوشنبه 06 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), paiize (دوشنبه 06 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 06 شهریور 96), گیسو کمند (دوشنبه 06 شهریور 96), Ye_Doost (یکشنبه 05 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), عشق آفرین (دوشنبه 06 شهریور 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 24 فروردین 03 [ 05:12]
    سطح
    100
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,967

تشکرشده 6,441 در 1,459 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام به دوستان به ویژه دوست عزیزوهمدل همیشگی خودم فرشته جون
    خب من تصویرذهنیم ازفرشته کلا زیاده چون زیادبهش فکرمیکنم!!
    تصویرم نسبت به قبل کمی تغییرکرده
    فرشته کمی زودرنج شده اماپخته ترازقبل تصمیم میگیره
    همچنان شادوپرانرژی
    تنوع رودوست داره توی همه چیز
    آشپزیش عالیه
    جدیدا طعنه وکنایه هاش بیشترازقبل شده البته توی شوخی هاش به طرف مقابل میرسونه
    پرکاروپرتلاش
    آداب ومعاشرتش خیلی خوب بودالان عالیترشده
    خوب میدونه کجابایدچکارکنه وچه حرفی بزنه ازاین ویژگیش خوشم میاد
    توی حل مسائل ومشکلات قدرت تفهیم خوبی داره
    کمالگراییش هنوزادامه داره وخیلی سعی میکنا که کمترش کنه
    جدیدا مطالعه اش کم شده چرا آخه؟؟،
    شیک پوش ورنگهای سبزوزرددوست داره
    انتخاب شال وروسری ازبقیه چیزها واسش مهمتره مثل خودم یاشایدمثل همه خانمها
    خانه داریش بااینکه کم تجربه ست اماخیلی خوبه
    دوست خوبیه واسه همسرش
    قلب بزرگی داره
    مهربونه
    گاهی دوست داره به یکی وابسته باشه امانمیدونم چرا
    به حرف هرکسی اعتمادنداره امااحترام همه رونگه میداره
    فعلا همین هاروبگو
    فرشته جوون واست بهترین وقشنگترین آرزوهارودارم.
    عمر که بی عشق رفت

هیچ حسابش مگیر...

18. 8 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

ammin (سه شنبه 07 شهریور 96), m.reza91 (دوشنبه 06 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), mohamad.reza164 (دوشنبه 06 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 06 شهریور 96), گیسو کمند (دوشنبه 06 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), عشق آفرین (دوشنبه 06 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام. دوست داشتم در تصویر ذهنی جناب Ye_Doost شرکت کنم، متاسفانه سعادت نداشتم در تاریخ مقرر خودمو برسونم و عذرخواهی میکنم.

اما تصویر ذهنی بنده از بانو فرشته ی اردیبهشت:

1. من اولین تصویری که از ایشون دارم کمالگرایی و ایده آل نگریشون هست. همان خوب هایی که از زندگی لذت نمی برند. فرشته دختر دلسوز، مهربان و با احساسی هست، دغدغه تعالی داره، برای زندگیش هدف و معنا داره و البته دوست داره کارهای بزرگی انجام بده. کارهای بزرگی که گاهی از لذت های کوچک غافلش میکنه.

2. کمالگرایی و ایده ال نگری او باعث شده نسبت به برخی موارد حساس و گاها نسبت به پاره ای کنش ها زودرنج باشه. شاید رفتار مردم رو درک نکنه یا احساس کنه از جانب اطرافیان به خوبی درک نمیشه. به نظر میاد حساسیت او کنترل گری او رو هم در پی داشته. البته فکر میکنم مدت اخیر بسیار به تجاربش افزوده شده و از اون ایده آل نگری قبل ازدواج فاصله بسیاری گرفته.

3. به ادبیات عرفانی علاقه منده، همچنین موسیقی سنتی ایرانی. مایله با عشق و عرفان به خدا برسه که باز هم رد پای کمال گرایی و ایده آل گرایی در اون محسوس هست که گاهی او رو به تناقض در پاره ای از مسائل سوق میده. البته تناقضی که خودش به خوبی باهاش کنار میاد و پذیرفته، اما برای دیگران علامت سوال زیادی باقی میگذاره.

4. فرشته روابط اجتماعیش خوب هست ، به راحتی احساساتش رو ابراز میکنه، میتونه به راحتی مانند یک نقاش ماهر احساسش رو به تصویر بکشه، رک هست و تعارف نداره. احساساتی هست، شیطون و طنازه.

5. شخصیت معمولش خودکفا، خودساخته است و مستقله، اما شخصیت عاطفیش شاید کمی وابسته است یا به عبارتی به مهر، محبت و توجه زیادی احتیاج داره. شاید از پس هر مشکل و معضلی در زندگیش بر بیاد، اما بی مهری رو بر نمیتابه و انتظارات مادیش هر چند کم، اما انتظارات عاطفیش زیاده.

6. باید ها و نباید های زیادی رو برای خودش وضع کرده و به اون ها شدیدا پایبنده، به حریم شخصی دیگراه نفوذ نمیکنه و حدود دیگران رو رعایت میکنه، در مقابل انتظار داره حریم خصوصیش و خطوط قرمزش حفظ شه و اگر کسی رعایت نکنه حذفش میکنه.

7. نمیتونه بیکار یا بی دغدغه باشه، اگر دغدغه ای هم نداشته باشه، یه دغدغه برای خودش میتراشه، چون بی دغدغه بودن به او حس بیهودگی و ناکارآمدی میده و از بیهودگی هم احساس گناه میکنه.

8. مسئولیت پذیر هست. اگر وظیفه ای به او محول بشه، به نحو احسن انجام میده.

فرشته اردیبهشت، بابت تلاش ها و زحماتت سپاسگزارم و اگر تصاویر ذهنی بنده با واقعیت امر متناقض بود صمیمانه عذرخواهی میکنم. مانا باشی عزیزم.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

20. 10 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

ammin (سه شنبه 07 شهریور 96), m.reza91 (دوشنبه 06 شهریور 96), miss seven (دوشنبه 06 شهریور 96), mohamad.reza164 (دوشنبه 06 شهریور 96), paiize (چهارشنبه 08 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 07 شهریور 96), گیسو کمند (چهارشنبه 08 شهریور 96), Ye_Doost (دوشنبه 06 شهریور 96), باغبان (چهارشنبه 08 شهریور 96), صبا_2009 (دوشنبه 06 شهریور 96)

صفحه 9 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)