به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 59
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 آبان 01 [ 22:46]
    سطح
    68
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 241
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    سلام
    خیلی خوشحال شدم
    معلومه خانمتونم دلش برا شما و زندگیش تنگ شده که امده به خونه سر بزنه.
    به نظر منم حق طلاق رو ندین و همون جمله ای که ملودی عزیز گفتن رو بگین:
    وقتی دوستت دارم و نمی خوام از دستت بدم چرا بهت حق طلاق بدم" ؟؟

راستی اینم یادم رفت که حتی انقدر باهام خوب شده بود میگفت که اگه دوست داری بمون خونه ( قبلش گفته بود برادریت رو ثابت کن و تا زمانی که تکلیفمون روشن شد ) ولی آخرش سر گفت اگه دلت میخواد بمونی بمون که من قبول نکردم چون اول اونو گفته بود و گفتم بزار منم فکرامو بکنم

من فکر می کنم علت بهونه گیریای خانمتون که میگین دنباله بهانس همین رفتارهای شماست.خب زنتونه وقتی میگه اگه می خوای بمون چرا نمی مونی می گی چون اول اونو گفته بود.لطفا غرور رو در رابطه کنار بذارین.بذارین بدونه دلتنگشین و از پیشنهادش که می گه بمون استقبال می کنید.
    در مورد خانوادتون اینو بگم که به خانواده ها احترام بذارین ولی اجازه دخالت ندین.اول و آخر شما برا همین .به قول خانم مهندس عزیز بذارین همه خانواده دونفره شما رو به رسمیت بشناسن بدونن عاشقه همین و بهتون احترام بذارن.شما به عنوان مرد خونه مدیریت کنید و شروع کنید به خانواده ها احترام گذاشتن رو و اجازه ندادن دخالتهاشون رو خصووصا خانواده خودتون همسرتونم همین طور اجازه دخالت ندن . به خانمتون هم بگید و همنشون بدین که برای خانوادتون احترام قائلین ولی برای ایشون بیشتر احترامم قائلین.نشون بدین که عزیزترین فرد در زندگیه شماست.وقتی می گه آره تا پیشه مامانت باشی به خونه سر نمیزنی (حرف نادرستی میزنه)اما شما سریع جبهه نگیرین چون حساس تر میشه فقط بهش بگین احساس کردم عطر تنت داره از خونه میاد دلم کشیده شد سمت خونه.عاشقانه حرف زدن و رفتار کردن رو تمرین کنید. خیلی از آقایون دوست دارن خانمشون با خانواده یا دوستاشون معاشرت داشته باشه که حق دارولی متاسفانه در اون جمع ناخواسته رفتارهایی می کنن که باعث می شه همسرشون در اون جمع حس خوبی نداشته باشه.اگه می خواین همسرتون حتی گاهی خودش داوطلب بشه با شما به اون جمع ها بیاد همیشه و خصوصا در اون جمع (خانواده و دوستان)بهش احترام بذارین شوخیایی که ناراحتش می کنه نکنید بهش محبت کنید هواشو داشته باشین بعد می بینید که به خاطر افتخار کردن به رفتار عاشقانه همسرش داوطلب رفت وو آد هم میشه . شما تغییرات رو در خودتون به وجود بیارین مطمئن باشین ایشون هم تغییر می کنن.به نظر من یه مرد باهوش و با سیاست قلب خانمشو لبریز از عشق می کنه.

امیدوارم خوشبخت باشین
    ویرایش توسط *مونا* : دوشنبه 30 مرداد 96 در ساعت 10:57

2. 2 کاربر از پست مفید *مونا* تشکرکرده اند .

mchavoshifans (دوشنبه 30 مرداد 96), ملودی 94 (دوشنبه 30 مرداد 96)

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 09 اسفند 98 [ 10:34]
    سطح
    33
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    15

تشکرشده 134 در 77 پست

Array
    دوستان توصیه های خوبی کردن و بنده هم با مواردی که گفتن ، هم نظرم . ولی بزار من از زاویه ی دیگری هم به مساله نگاه کنم . میخام صحبت هایی رو که بنده یک ماه پیش با شما داشتم و پاسخ های شما رو دوباره برات بزارم تا نهایتا بگم که منظورم چیه :

نقل قول نوشته اصلی توسط behzzad نمایش پست ها

در مورد اینکه ایشون دلش برای شما سوخته و زن تون شده ، من شک دارم که این حرف چیزی بیشتر از یک تلاش برای تحقیر کردن شما باشه. یعنی خیلی بعید هست که ایشون فقط از روی دلسوزی زن شما شده باشه و خودش رو فدا کرده باشه. خوب اگر ایشون انقدر دلسوز هست ، امروز هم باید به خاطر همون دلسوزی با شما کنار بیاد!! به هر حال ، به نظر خود شما آیا واقعا خانوم شما به شما علاقه نداره؟؟ این سوال رو فقط شما میتونی جواب بدی . جدا از کل کل های معمول ، آیا ایشون شوهرش رو دوست نداره و هیچ وابستگی به رابطه با شما نداره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mchavoshifans نمایش پست ها

چرا اینو همه جا گفته توی جلسه مشاور و به خودم و برادرش و...
    اینکه نمیخواد کنار بیاد میگه دیگه نمیخوام عمرم هدر بشه

ایشون از لحاظ من هیچ علاقه ای نداره به من
    و هیچ وابستگی نداره چون اگه داشت حداقل تلاش برای برگشت میکرد و حداقل به تلاش من پاسخ میداد
    فکر کنم با خوندن حرف های قبلی مون ، متوجه منظور من شده باشی!

جنابعالی بسیار ساده تشریف داری و حتی انگیزه ها و درونیات همسرت رو درست تشخیص نمیدی . بدون که همچنان از همین ناحیه ضربه خواهی خورد . همسرت بصورت آشکار از شما سوء استفاده ی احساسی میکنه و شما هم اصلا متوجه این مسائل نیستی و هر چیزی رو که به زبون میاره با سادگی ، باور میکنی . به نظرم توی یکی دوماه آینده همسرت بارها حرفش رو عوض خواهد کرد و بارها با شما بازی خواهد کرد . مثلا شرط و شروطش رو عوض میکنه و رفتارهای سینوسی میکنه . اولا به این دلیل که شما رو دوست داره ولی در عین حال فکر میکنه میتونه از سادگی شما بهره برداری کنه و احتمالا امتیازاتی بگیره . دلیل دوم برای بازی کردن و عوض شدن نظراتش اینه که به شدت تحت تاثیر خانوادش قرار داره و داره از اونا خط میگیره . پس بین علاقه ی خودش به شما و بین مطالبات خانوادش گیر میوفته و رفتارهای سینوسی خواهد کرد .

توصیه می کنم انقدر ساده نباش و یاد بگیر فکور تر و مخصوصاً قاطع تر باشی . اگر دقت کنی می بینی که بنده که خانوم تون رو اساسا ندیدم ، بهتر از شما پیش بینی کرده بودم که به شما بی علاقه نیست (= ابراز بی علاقگی ایشون نوعی بازی هست و واقعیت نداره) ولی شما نوشتی که از نظر شما ، ایشون هیچ علاقه ای نداره . پس توصیه می کنم یک تجدید نظر جدی در سادگی خودت بکنی وگرنه از همین سوراخ بارها و بارها توسط افراد مختلف گزیده میشی . این روزها توی جامعه همه دنبال یک پینوکیو می گردن که ازش سواری بگیرن!! حالا ممکنه بعضی وقتا همسر آدم بشه روباه مکار و با آدم بازی کنه . البته خیلی ایرادی به همسر شما وارد نیست! شما باید ایراد خودت (=سادگی افراطی) رو بر طرف کنی و اشراف بهتری به نیت ها و انگیزه های آدم ها پیدا کنی .

در مجموع توصیه های دوستان خوب بود و اگر روی سادگی خودت کار کنی و اون توصیه ها رو هم اجرا کنی ، زندگی تون به زودی درست خواهد شد .
    ویرایش توسط behzzad : دوشنبه 30 مرداد 96 در ساعت 11:57

4. 4 کاربر از پست مفید behzzad تشکرکرده اند .

mchavoshifans (دوشنبه 30 مرداد 96), niazzz (دوشنبه 30 مرداد 96), میس بیوتی (شنبه 11 شهریور 96), ملودی 94 (دوشنبه 30 مرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 دی 97 [ 18:42]
    سطح
    28
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 87 در 38 پست

Array
    سلام دوست عزیز. امیدورم مشکلتون به زودی حل بشه. در مورد حق طلاق خواستم یک نکته رو بهتون بگم چون من خودم یکی از شروط ضمن عقدم حق طلاق بود و چند تا شرط دیگه البته من مهریه نخواستم چون به برابری اعتقاد داشتم و دارم و با اینکه عاشق همسرم بودم و هستم ولی داشتن حقوق برابر حس بهتری بهم از زندگی باهاش میداد و خوشحالم که همسرم انقدر عزت نفس خوبی داشت که نترسید و فکر نکرد که اگر من حقوق برابر یا وکالت حق طلاق داشته باشم ممکنه بزارم برم. به عشق و علاقه من اعتماد کرد و منو برابر با خودش دونست و منم سعی کردم در عمل پشیمونش نکنم. چون کسی که بخواد بره رو نباید و نباید با چوب قانون نگه داشت چون معنی و مفهوم زندگی مشترک بر پایه عشق و علاقه و احترام متقابل بنا شده و هر چیزی غیر از این زندگی رو نگه داره پشیزی نمیارزه.
    بگذریم چون نظرات در این مورد متفاوته. ولی نکته ای که میخوام بگم این هست که از نظر حقوقی دادن حق طلاق هیچ ضمانت اجرایی برای همسرتون نداره و در اصل یک چیز الکی هستش مگر اینکه شما وکالت حق طلاق رو بهشون بدید. ببینید ایشون تو صحبت هاشون صحبت حق طلاق میکنن یا وکالت حق طلاق؟ چون حق طلاق رو میتونید برید به راحتی بهشون بدید و ایشون اصلا هیچ استفاده ای نمیتونن در عمل ازش بکنن. منظورم این نیست که گولشون بزنید ولی خوب وقتی خودشون یه چیز بی خاصیت رو طلب میکنن چکار میشه کرد؟ شاید یه فرصتی بشه برای زندگیتون و تو این فرصت بتونید اون علاقه لازم رو ایجاد کنید و زندگیتون رو بسازید. ولی اگر وکالت حق طلاق رو بدید ایشون میتونن به وکالت از طرف شما خودشون رو مطلقه کنن و مهریشون رو هم اجرا بزارن.
    ویرایش توسط niloofar_aabi : دوشنبه 30 مرداد 96 در ساعت 13:32

6. کاربر روبرو از پست مفید niloofar_aabi تشکرکرده است .

mchavoshifans (دوشنبه 30 مرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    با سلام
    من اگر به جای شما بودم فقط حق طلاق رو در صورت بخشش مهریه میدادم فقط همین
    هیچ منطقی نداره که یک نفر هم حق طلاق داشته باشه و نفقه و ... هم مهریه
    یعنی اراده کنه هم طلاقشو گرفته هم کل دارایی و درآمد آینده شما رو

من جای شما بودم برای ایشون احساس واقعیم رو می گفتم ولی در عین حال هم می گفتم اگر به نیت طلاق داره وارد این زندگی میشه بهتره وارد نشه اگر هم نیت طلاق نداره که حق طلاق چیه
    با لحن مناسب همه اینها رو می گفتم

اگر هم میخواد خیالش راحت باشه یه حق رو شما می بخشی و یه حق رو هم اون می بخشه یه مساله دوطرفه

خانم شما 10 میلیون به خاطر کادوهای عروسی از شما گرفته بعد از قهرش الان چرا فکر می کنید مهریه اش رو نمی گیره

بهش بگو با تمام احساسی که به شما دارم ولی کار غیر منطقی نمی تونم انجام بدم

البته ظاهرا روی مادر شما حساس هست و شما از اول باید طوری با سیاست رفتار می کردید که این حساسیت ایجاد نشه قطعا یه اشتباهاتی داشتید

ولی طرز تفکر خانم شما هم بچه گانه هستش

ایشون چند ساله هست؟

اگر مردی خطای بزرگی کرده باشه مثلا خیانت بعدا میشه بدون بخشش مهریه حق طلاق خواست برای برگشت چون فرد گناه بزرگی رو در رزومه خودش داره ولی توی این شرایط ...
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

8. 4 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

mchavoshifans (دوشنبه 30 مرداد 96), میس بیوتی (شنبه 11 شهریور 96), آنیتا123 (سه شنبه 31 مرداد 96), شیدا. (دوشنبه 30 مرداد 96)

Banned
    آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 134 در 77 پست

Array
    در خصوص دادن حق طلاق به خانم ها و مساله ی برابری زن و مرد میشه بحث های مفصلی کرد . البته بعضی وقت ها به دلیل اینکه در بحث نوعی حالت کل کل پیش میاد ، دیگه مفید نیست . اینکه دوست ما اشاره کرد حق طلاق رو در شروط ضمن عقد گرفته و اینکه ایشون (یا هر دوست دیگری) به برابری زن و مرد اعتقاد داره ، چیزی رو ثابت یا رد نمی کنه . همینطور اینکه من هم روزی همسرم از بنده حق طلاق رو خواست و بنده ندادم به ایشون ، چیزی رو ثابت نمی کنه . مهم اینه که ببینیم چرا انجام یک کار درست میشه و چرا غلط میشه . وقتی هم داریم استدلال میاریم نباید احساساتی بشیم و موضع بگیریم . در غیر این صورت ما تحمل مون کم هست و ظرفیت مون برای بحث های جدی کم بوده . بالاخره این مسائل الان مساله ی روز هست و دلیل بسیاری از اختلافات و مشکلات . ولی ما کمتر تونستیم یک بحث صحیح و منطقی روی این مسائل داشته باشیم . بجاش میریم به سمت مشاجره و موضع گیری .

با مقدمه ی بالا بنده دلایل خودم رو برای عدم اعتقاد به « برابری زن و مرد » و برای اعتقاد به غلط بودن واگذاری حق طلاق به خانوم ها (بدون توجه به مهریه) ، خواهم گفت . شاید این مباحث در زندگی های مشترک مون هم به کمک ما بیاد و بدونیم که اگر کسی چیزی از ما میخاد یا ما از کسی چیزی می خواهیم ، واکنش صحیح و حرکت منطقی تر چی هست .

با کمی تاخیر ظرف یکی دو روز آینده بنده دلایل خودم رو ارائه میدم . امیدوارم دوستانی که تحمل ورود به این مسائل رو ندارن یا دوستانی که علاقه دارن گفتگوی های سالم رو با موضع گیری و احساسات مخلوط کنن ، وارد این بحث نشن .

10. کاربر روبرو از پست مفید behzzad تشکرکرده است .

mchavoshifans (دوشنبه 30 مرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 آبان 96 [ 00:14]
    سطح
    3
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 3 در 1 پست
    Array
    اگر شما خانمتون رو دوست دارید صبر کنید.. من دیدم کس رو که خانمش یه مسئله‌ای بهانه کرده بود و میگفت تا این نشه من برنمی‌گردم...شوهرشم شخصیت محکمی داره...خیلی خونسرد میگفت نمیشه... انقدر نرفت برای بار دوم دنبال خانم که آخریا که تقریبا یه سال بیش‌تر گذشته بود خودشون میگفتن بیا دنبالم.... و ایشون میگفتن من اومدم تو نیومدی اینبار خودت باید بیای.... آخر سرم خانومش برگشت.......الانم سال‌هاست دارن زندگی میکنن با خوشی........اگر خانم شما هم داره بهانه جویی میکنه یه مدت به حال خودش بزارینش.....................
    ویرایش توسط hanieh_67 : دوشنبه 30 مرداد 96 در ساعت 22:09

12. 3 کاربر از پست مفید hanieh_67 تشکرکرده اند .

anisa (سه شنبه 31 مرداد 96), behzzad (دوشنبه 30 مرداد 96), میس بیوتی (شنبه 11 شهریور 96)

Banned
    آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 134 در 77 پست

Array
    مهریه:
    1- در اسلام مهریه یک هدیه هست که مرد هنگام ازدواج با رضایت کامل به همسرش پرداخت میکنه. در فرهنگ جاهلی ما در حال حاضر مهریه یک بدهی هست که اکثر آقایان توان پرداختش رو ندارن و اکثرا هم اساسا قصد پرداخت نداشتن و قبلا میگفتن کی داده کی گرفته ولی الان اون فرهنگ عوض شده . یعنی هم میخان هم میگرن . در اسلام مهریه ی کلان یک بدعت هست و مراجع تقلید مهریه ی کلان رو شرعی نمی دونن . ولی امروز در رقابت چشم و هم چشمی ، تعداد سکه ها نجومی شده و به هنگام اختلاف زن و شوهر ، مهریه میشه آتش بیار معرکه . کلا فلسفه ی اصلی مهریه (پرداخت هدیه) کلا کنار رفته و تبدیل شده به یک بدهی کلان مالی که موقع دعوا ، به عنوان یک ابزار بکار میره . حالا تعداد زیادی از خانوم ها هم تصور می کنن این بدهی کلان ، بخشی از « حق و حقوق » اونها هست و از شیر مادر حلال تر هست . خوب اینا ارتباطی با اسلام و قرآن و مراجع تقلید نداره و یک اختراع هست که توسط عوام الناس بصورت یک رسم جاهلی اتفاق افتاده و یک معضل اجتماعی هست که کم کم رفع میشه . یعنی در آینده دیگه مردم میدونن که تبعات مهریه کلان چقدر بد هست و « هم دادن و هم میگیرن » ولذا کمتر کسی پیدا میشه که کل سرمایه و آینده خودش رو با انداختن یک امضا زیر یک برگه (سند ازدواج) به همسرش بده . چرا که دیگه مثل گذشته نیست و اجرا گذاشتن مهریه کاملا عادی شده و قراره پرداخت بشه . . .

2- در غرب اگر شما اسم مهریه رو بیاری ، نگاه بدی به شما می کنن. اگر باشون در مورد مهریه صحبت کنید ، با تعجب میگن مگر قراره خودمون رو بفروشیم و مگر قراره معامله کنیم؟ در غرب خیلی از خانم ها قبل از ازدواج دائم ، در روابط دوستی وارد میشن و بدون مهریه و چیزای دیگه عملا زندگی مشترک هم دارن .

نتیجه اینکه نه در غرب و نه در اسلام چیزی به نام « بدهی مالی کلان » (= مهریه های جاهلی امروز) وجود نداره و پذیرفتنی نیست ولذا « حق و حقوقی » به این اسم نداریم . بنده که این حرف رو میزنم 2 فرزند دارم که هر دو دختر هستن و به عنوان پدر حاضر نیستم اجازه ی ازدواجی رو بدم که در اون مهریه ی دخترم سنگین باشه . اگر داماد میخاست به دخترم موقع عقد کادو و هدیه بده ، اشکالی نداره ولی باید نقدا و از روی رضایت همون موقع پرداخت بکنه . نه اینکه یک بدهی کلان مالی ایجاد بشه که داماد رو بعدا با دادگاه کشی ببریم و بیاریم و زندگی شون رو از مسیر اصلی به یک دعوای مالی منحرف کنیم . از طرف دیگه شان دختر خودم رو انقدر بالا میدونم که اگر قرار بود جدا بشه ، نریم با دعوا دنبال گرفتن مال و اموال دامادمون و پای دخترم برای این مسائل به دادگاه باز بشه . از نظر من به عنوان یک پدر ، مهریه ی کلان خودش عاملی برای فروپاشی زندگی جگر گوشه ی من (دخترم) هست و چون به اسلام هم اعتقاد دارم ، از نظر من وصول مهریه ی کلان نامشروع هست. ممکنه روزی دختر من از روی جهالت فکر کنه که پشتوانه ی مهریه داره و میتونه به شوهرش فشار بیاره و شروع کنه به بعضی ناسازگاری ها که منتهی بشه به مشکلات جدی . پس به دلیل علاقه به فرزندم ، هرگز قبول نمی کنم که دخترم مهریه کلان داشته باشه .

مساله رو از دیدگاه یک پدر برای دخترش گفتم تا بعضی از دوستان زیاد احساساتی نشن و فکر نکنن که اینجا داریم دعوای زن و مرد میکنیم و فکر نکنن مثل بحث های فمنیستی قراره هر کسی طرف جنس خودش رو بگیره و خانوم ها یک طرف قرار بگیرن و آقایون در طرف دیگه و با هم بجنگن و کل کل کنن .

در خصوص حق طلاق و « برابری زن و مرد » هم کم کم مطالبی رو می نویسم . . .

14. کاربر روبرو از پست مفید behzzad تشکرکرده است .

mchavoshifans (شنبه 04 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzzad نمایش پست ها
    مهریه:
    1- در اسلام مهریه یک هدیه هست که مرد هنگام ازدواج با رضایت کامل به همسرش پرداخت میکنه. در فرهنگ جاهلی ما در حال حاضر مهریه یک بدهی هست که اکثر آقایان توان پرداختش رو ندارن و اکثرا هم اساسا قصد پرداخت نداشتن و قبلا میگفتن کی داده کی گرفته ولی الان اون فرهنگ عوض شده . یعنی هم میخان هم میگرن . در اسلام مهریه ی کلان یک بدعت هست و مراجع تقلید مهریه ی کلان رو شرعی نمی دونن . ولی امروز در رقابت چشم و هم چشمی ، تعداد سکه ها نجومی شده و به هنگام اختلاف زن و شوهر ، مهریه میشه آتش بیار معرکه . کلا فلسفه ی اصلی مهریه (پرداخت هدیه) کلا کنار رفته و تبدیل شده به یک بدهی کلان مالی که موقع دعوا ، به عنوان یک ابزار بکار میره . حالا تعداد زیادی از خانوم ها هم تصور می کنن این بدهی کلان ، بخشی از « حق و حقوق » اونها هست و از شیر مادر حلال تر هست . خوب اینا ارتباطی با اسلام و قرآن و مراجع تقلید نداره و یک اختراع هست که توسط عوام الناس بصورت یک رسم جاهلی اتفاق افتاده و یک معضل اجتماعی هست که کم کم رفع میشه . یعنی در آینده دیگه مردم میدونن که تبعات مهریه کلان چقدر بد هست و « هم دادن و هم میگیرن » ولذا کمتر کسی پیدا میشه که کل سرمایه و آینده خودش رو با انداختن یک امضا زیر یک برگه (سند ازدواج) به همسرش بده . چرا که دیگه مثل گذشته نیست و اجرا گذاشتن مهریه کاملا عادی شده و قراره پرداخت بشه . . .

2- در غرب اگر شما اسم مهریه رو بیاری ، نگاه بدی به شما می کنن. اگر باشون در مورد مهریه صحبت کنید ، با تعجب میگن مگر قراره خودمون رو بفروشیم و مگر قراره معامله کنیم؟ در غرب خیلی از خانم ها قبل از ازدواج دائم ، در روابط دوستی وارد میشن و بدون مهریه و چیزای دیگه عملا زندگی مشترک هم دارن .

نتیجه اینکه نه در غرب و نه در اسلام چیزی به نام « بدهی مالی کلان » (= مهریه های جاهلی امروز) وجود نداره و پذیرفتنی نیست ولذا « حق و حقوقی » به این اسم نداریم . بنده که این حرف رو میزنم 2 فرزند دارم که هر دو دختر هستن و به عنوان پدر حاضر نیستم اجازه ی ازدواجی رو بدم که در اون مهریه ی دخترم سنگین باشه . اگر داماد میخاست به دخترم موقع عقد کادو و هدیه بده ، اشکالی نداره ولی باید نقدا و از روی رضایت همون موقع پرداخت بکنه . نه اینکه یک بدهی کلان مالی ایجاد بشه که داماد رو بعدا با دادگاه کشی ببریم و بیاریم و زندگی شون رو از مسیر اصلی به یک دعوای مالی منحرف کنیم . از طرف دیگه شان دختر خودم رو انقدر بالا میدونم که اگر قرار بود جدا بشه ، نریم با دعوا دنبال گرفتن مال و اموال دامادمون و پای دخترم برای این مسائل به دادگاه باز بشه . از نظر من به عنوان یک پدر ، مهریه ی کلان خودش عاملی برای فروپاشی زندگی جگر گوشه ی من (دخترم) هست و چون به اسلام هم اعتقاد دارم ، از نظر من وصول مهریه ی کلان نامشروع هست. ممکنه روزی دختر من از روی جهالت فکر کنه که پشتوانه ی مهریه داره و میتونه به شوهرش فشار بیاره و شروع کنه به بعضی ناسازگاری ها که منتهی بشه به مشکلات جدی . پس به دلیل علاقه به فرزندم ، هرگز قبول نمی کنم که دخترم مهریه کلان داشته باشه .

مساله رو از دیدگاه یک پدر برای دخترش گفتم تا بعضی از دوستان زیاد احساساتی نشن و فکر نکنن که اینجا داریم دعوای زن و مرد میکنیم و فکر نکنن مثل بحث های فمنیستی قراره هر کسی طرف جنس خودش رو بگیره و خانوم ها یک طرف قرار بگیرن و آقایون در طرف دیگه و با هم بجنگن و کل کل کنن .

در خصوص حق طلاق و « برابری زن و مرد » هم کم کم مطالبی رو می نویسم . . .
    آقا بهزاد بهتره یه تاپیک جدید باز کنید و این مطالبو بنویسید نمیدونم چرا اینجا نوشتید ... تاپیک مراجع رو از بحث اصلی خارج میکنید .
    هر چند مطالب شما هم بحثش بسیار مفصله که از عهده این تالار خارجه ... پیشنهاد میکنم شروع نکنید.
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

16. کاربر روبرو از پست مفید anisa تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    منم میگم اگه گفت حق طلاق اصلا راضی نشین اما بازبون بگین من عاشقتم م اگه هردو برا زندگیاومدیم دیگه حرف طلاق و حق طلاق معنی نداره و....
    یادت باشه خیلی مهربون و اروم اما اصلاااا دیگه التماسش نکن چرا من دوست نداری چرا منو نمیخای و..... که نشانه ضعف شماست و زنها مرد قوی و با اعتماد بنفس دوست دارن
    اما یادت باشه هرگاه انسان برای داشتن چیزی اصرار میکنه طرف بطور ناخوداگاه ازش دوری میکنه شما در حال حاضر عادی باش یعنی اگرتماس گرفت خیلی محترمانه و مهربون برخورد کن و اگر گفت طلاق بده اصلا خودت به کوچه ....بزن انگار نشنیدی
    اصلا هیییچ اقدامی نکن فعلا که طلاق دست شماست یه مدت به هیچ عنوان دیگه اصرار نکن برگرد من طلاقت نمیدم و.....
    اصلا حرف برگشت یا طلاق نزن فقط هراز گاهی احوالش بپرس درحد چپد دقیقه یا تماس گرفت دیگه التماس نکن
    بعد یه مدت خودش ازت میخاد بری بدنبالش
    اینجا مطلب زیاد بخون تا پخته تر بشی و بدونی چه باید کنی
    شما هم اشکالاتت از دید اطشون رو رفع کن
    ویرایش توسط ستاره زیبا : چهارشنبه 01 شهریور 96 در ساعت 00:22

18. کاربر روبرو از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آذر 97 [ 02:33]
    سطح
    20
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 23
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    61

تشکرشده 5 در 5 پست

Array
    خیلی ممنونم از همه دوستان تمام مطالب رو همون روز که گذاشتید خوندم و دیدم
    اما تا الان یعنی تا دو الی سه روز پیش داشتم بهشون فکر میکردم و قرار بود که جواب بدم بهش تا اینکه بلاخره آخرین قدم هم برداشتم امروز رفتم در خونشون بدون اینکه بگم البته قبلش چند شاخه گل توی خونه گذاشته بودم و بعدش با یک دسته گل رفتم خونشون و ازش خواستم که برگردیم خونمون و اونجا با هم صحبت کنیم و قبول کرد و بعد که رفتیم اونجا بهش تمام جملات شما رو گفتم و سعی کردم بهش بفهمونم اما با اوج مهربونی میگفت حق طلاق رو بده تا برگردم و منم بهش گفتم استخاره کردم و بد اومده ( واقعا این بوده) و گفت چرا استخاره کردی نمیدونم ایرادی نداره انجام بده تو من برگردم و ......
    لازمه بگم دوباره دادو بیداد کرد و از قدیم و از خانوادمو از خودم و... گفت و من با تمام صبری که داشتم تونستم آرومش کنم
    سخته یکی جلوت انقدر بد بهت بگه و همش از جانب خودش حرف بزنه و خودتو خانوادتو ببره زیر سوال تو هیچی نگی اما من چون میخواستم زندگی کنم سکوت کردم
    خلاصه با تمام تلاش من آروم شد و با کلی رابطه احساسی برقرار کردن ( بوس ، ناز )باز هم میگفت من حق طلاق رو میخوام تا آروم بشم تا انرژی بگیرم بیام و یک سال تلاش کنم ولی من دوباره گفتم که نمیدم حق طلاق رو و نمیتونم استخاره رو نادیده بگیرم
    و خلاصه بعد از این همه نابود کردنم گفت که 2 حالت داره یا حق طلاق رو میدی منم با انرژی میام و تلاشمو میکنم و میمونم یک سال تا درست بشه
    و یا حالت دوم اینکه من برگردم تلاش کنم ولی نا امیدانه و اینکه معلوم نیست تا کی بمونم و تو هم قول بدی که راحت طلاقم بدی

واقعا موندم چی کار کنم ؟
    الان نمیدونم از تصمیمش که قرار شده برگرده اینطوری باید خوشحال باشم یا ناراحت؟
    آخه وقتی اینطوری میخواد بیاد مطمئنا میخواد زود هم بره و چون من قول دادم که راحت طلاق میدم باید انجام بدم
    لازمه بگم گفته مهریه رو میخواد اگه جدا بشه چه الان و چه بعدا و گفته توافقی یعنی نه 110 سکه با هم توافق کنیم یه تعداد سکه بدیم

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)