به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

راه اندازی کسب و کار و ناپختگی من

سلام

دختری هستم 26ساله و کارمند تمام وقت و مجرد .
    همیشه دوست داشتم وقتم برای خودم باشه به خانوادم برسم پس کارم نیمه وقت باشه که نیست . وقتی دیدم کار نیمه وقت با حقوق خوب نمیتونم داشته باشم 3سالی هست که درگیر اینم که برای خودم کار کنم و گزینه های زیادی رو بالا پایین کردم بالاخره موفق شدم یه راهی پیدا کنم.

الان خدارو شکر شرایطی فراهم شده که به پیشنهاد من ایده ی شوهر خواهرم رو اجرایی کنیم و برای خودمون تیم تشکیل بدیم و کار کنیم.

ما نمایندگی انحصاری تهران رو برای یه محصول که هم متریال هست و هم اجرا داره گرفتیم .(درصنعت ساختمان)
    برای کار اجرا هم دوست داشتیم چون هزینه اجرا ، رقم قابل توجهی هست برای اینکه سود خوبی داشته باشیم باید اجرا هم خودمون انجام میدادیم . بنابراین من و خواهرزادم که پسر 17ساله است و 2تا از شوهر خواهرهام زیر نظر استاد بین المللی این کار آموزش دیدیم و دوره آموزشی اجرا شرکت کردیم .

شوهر خواهرام میگن ما هزینه ها رو از کل پروژه کم میکنیم و سود حاصل تقسیم بر 3میشه ! (خواهرزادم نصاب هست و منو 2شوهرخواهرام سهام داریم)اما واقعا این کار درست نیست .

من دوست دارم اصولی کار کنیم و برای حساب و کتاب سود و هزینه ها توی هاله ای از ابهام نباشیم ،
    تخصیص وظایف انجام بشه .
    فکر میکنم تخصیص وظایف و چارت سازمانی باعث میشه هر کس روی مسئولیت خودش متمرکز بشه و رشد میاره ، و فقدانش هم مانع از رشد میشه .
    الان هفته ای دوهفته ای یه کار بهم پیشنهاد میشه ولی اگر خدا بخواد روزی سرمون شلوغ خواهد شد و من نمیخام هیئتی کار کنیم .
    اما اصول کار رو بلد نیستم و نمیدونم از کجا بپرسم .
    قراره این هفته بریم و بین خودمون قرارداد همکاریمونو تنظیم و اجرا کنیم . خواهشم این هست که در بندهای این قرارداد کمکم کنید.

و اینکه دوستانی که استارت آپی رو راه انداختن یا شرکت دارن کارآفرینی و.. از تجربه هاشون بگن ممنونم .

از مدیر خواهش میکنم تاپیکمو بدلیل بی ربط بودن حذف نکنه ا، ینجا دوستانی هستن که خیلی راهنمایی هاشون مفید خواهد بود و هم اینکه چندان هم بی ربط نیست
    ای خواجه درد نیست... وگرنه طبیب هست

ای بی خبر.. از خورشیدِ پشتِ ابر !

2. 7 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 29 مرداد 96), mohamad.reza164 (دوشنبه 30 مرداد 96), niazzz (سه شنبه 31 مرداد 96), sia518 (یکشنبه 29 مرداد 96), زندگی خوب (شنبه 04 شهریور 96), سرشار (یکشنبه 29 مرداد 96), شیدا. (یکشنبه 29 مرداد 96)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    بعد از نوشتن قرارداد بین خودمون ،بعد از چندماه طبق همین قرارداد انشاء اله ، شرکت ثبت میکنیم .

من میخام در مرحله اول لوگو مونو طراحی کنم
    کارت ویزیتهامون فاکتور و قراردادی که به مشتری میدیم و سربرگ رو تنظیم یا طراحی کنم .
    سایتمونو بالا بیارم با رک بالا و صفحه اول گوگل
    اینستا و تلگرام و تبلیغ در کانالهای معروف رو شروع کنم .
    لباس تیممونو که لوگو مون روش خورده باشه
    و..

کلا کار بازرگانی با من خواهد بود .

یکی از شوهرخواهرام کلا اهل دودوتا چهارتا کردن نیست و سرکار خودشون هم معمولا بدون مشورت با شرکا میره قراردادهایی میبنده که به ضررشونه بنابراین باید بدون ایجاد دلخوری ، ایشونو از قرارداد بستن هر صحبتی با مشتری منع کنم ، از طرفی متریال و مصالح ساختمونو آشنایی داره بخاطر همین پیشنهاد دادم ایشون مدیرفنی باشه و نصب و اجرا رو انجام بدن .خواهرزادم هم بیایند زیرنظر ایشون برای اجرا . و انشااله هروقت کاملا حرفه ای شد دستمزد اجرا رو ازمون بگیره .

اون یکی شوهرخواهرم مدیر عامل خواهد بود و مدیر قرارداد . پیشنهادم اینه که ایشون صاحب امضا باشن و من و مدیرفنی حق دخالت در قیمت دادن و نحوه قرارداد بستن ایشون نداشته باشیم . اینطوری کسی نمیاد بگه من یه پروژه گرفتم اینقدر تومان هم قیمت دادم چون آشنامه و... .

ما هر سه هم سهام داریم و هم عضو هیئت مدیره و چون اون دوتای دیگه شوهر خواهر و باجناق هستن و البته من داداش صداشون میزنم و خیرخواه جفتشونم پس نمیشه یکی از این دوتا رئیس هیئت مدیره باشه . پس من میشم رئیس هیئت مدیره . (احساس میکنم دارید بهم میخندید)

(من قوانین اینها رو نمیدونم)

شوهر خواهرام پیشنهادشون اینه که ما نصب و اجرا رو که داریم خودمون انجام میدیم پس دستمزد اجرا رو توی هزینه ها نمیاریم و کسی دستمزد نمیگیره پس سود کلا بین سه تامون تقسیم میشه اما من مخالفم .
    به نظرم درست نیست کسی که داره کار بدنی انجام میده و کلی باید وایسه بالاسر کارگر و نصاب و.. و این وسط یکی رفته مسافرت ولی سود کار بین سهتامون تقسیم شه .

پیشنهادم اینه که وقتی ما سهام داریم سود رو تقسیم میکنیم این بحثش جداست ، ما خودمون داریم کار هم میکنیم پس باید به نسبت کارمون دستمزد بگیریم که از هزینه ها کم بشه .
    پیشنهادم: نصاب و مدیر اجرایی برای نصب و اجرا 10 درصد از کل پروژه
    من به عنوان بازرگانی 5 درصد از کل پروژه .

اینطوری چندتا مزیت داره ،
    **کسی بعدا ادعا نمیکنه فلانی رفت مسافرت و تفریح من نصب کردم ولی سودش نصف شد.
    **اگر ما از بیرون نصاب بیاریم نصاب بیرون حدودا 25درصد از کل پروژه رو برای نصب میگیره ولی ما به خودمون 10 درصد میدیم پس کسی سرو دست نمیشگنه که نصب رو اون انجام بده و پولشو اون بگیره .
    **کسی نمیپیچونه (به هر حال بخاطر دستمزد نصب کار میکنه )

تخصیص وظایف داریم پس هر کسی خودش میدونه و مسئولیتش که به بهترین نحو باید انجام بشه و دخالت هم نداریم .

مدیرعامل وظیفه داره به مرور خدمات و محصولات جدید به شرکت اضافه کنه ، خرید متریال با ایشونه .
    مدیربازرگانی وظیفه داره کارهای بازرگانی رو انجام بده ( وفاداری مشتریان ، هویت بصری ، سایت و تبلیغات و..) نمیدونم این درسته یا نه مدیر بازرگانی میشه یا بازایابی یا چیز دیگه ایه؟
    مدیر فنی وظیفه داره اجرا رو به بهترین نحو ممکن انجام بده و دستور خرید لوازم مورد نیاز کارگر مورد نیاز با ایشونه .

در حال حاضر من سر کارم هستم و کارمندم و نمیرسم کارهای شرکت جدیدمونو انجام بدم هر چه سریعتر باید طراحی و سایت و آتلیه وکلی کار دیگه انجام بشه .
    نمیدونم مدیرم در اینجا با 4روز کار کردن من موافقت میکنه و اگر موافقت کنه حقوقم چقدر کمتر میشه ؟ آیا با 2روز کار در هفته میرسم کارهای شرکت جدیدمونو انجام بدم؟

فکر میکنم بهتره از کارم خداحافظی کنم و با تمام قوا بچسبم به کارمون نمیشه بدون تمرکز کار کرد . ولی شوهر خواهرم میترسه و میگه کارتو از دست نده .
    من مطمئنم اگه خدا بخواد و ما درست کار کنیم خیلی زود به سوددهی بالایی میرسیم همین الانم داره هر 2هفته یکبار بهمون پروژه میخوره خداروشکر.

فکر میکنم متوجه شدید من چی میخام و بتونید راهنمایی بدید.
    ممنون

4. 6 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (دوشنبه 30 مرداد 96), niazzz (سه شنبه 31 مرداد 96), sia518 (یکشنبه 29 مرداد 96), اقای نجار (سه شنبه 31 مرداد 96), سرشار (یکشنبه 29 مرداد 96), شیدا. (جمعه 03 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام خانم گیسو کمند

خوشحالم که می بینم حالتون خوبه و برای زندگی جدیدتون برنامه دارید.

از دید من همکاری و شراکت شما و شوهرخواهرهایتان بسیار غیر حرفه ای و متضاد با اصول اولیه یک کسب و کار حرفه ایست

این شکل از شراکت (سود تقسیم بر 3) مخصوص بقالی هاست ، نه کسب و کارهای حرفه ای

بحث همکاری و شراکت شما دو مسئله کاملا جدا هستند و خلط این دو مبحث ممکن است در آینده مشکل آفرین شود.

شما باید در وهله اول پای میز مذاکره بنشینید و سهم هر کس رو به درصد ،بسته به پارامترهای مورد نظرتون(سرمایه گذاری ، ایده پردازی و ... ) مشخص کنید.صد در صد پول و سرمایه در شروع یک کسب و کار ، حرف اول رو میزند و به سرمایه گذار شرکت باید سهم بیشتری تخصیص داده شود.

اما بعد از ثبت شرکت و مشخص شدن سهام هر کس ، همکاری شما هم باید کاملا حرفه ای باشد.همونطور که گفتم بحث شراکت از بحث همکاری کاملا جداست و این دو موضوع هیچ ارتباطی به هم پیدا نمیکنند.
    شما باید برای هر فرد بسته به کاری که انجام میدهد حقوقی تعیین کنید و این حقوق رو جز خروجی شرکت به حساب بیارین و در نهایت بعد از تسویه حساب با همه عوامل شرکت(مدیر عامل گرفته تا آبدارچی) ،سود حاصله رو بین سهام داران شرکت بسته به میزان سهامشون تقسیم کنید.

اگر قرار است که توافق نامه شراکت بین شما تنظیم شود ، بهتر است این اتفاق کاملا رسمی و دفتری باشد.ولی اگر بنا به دلایلی(مخصوصا رودربایستی و تعارف) ترجیح میدین که بین خودتان قرار داد رو امضا کنین ، باید چند نفر شاهد این ماجرا باشند.چون شراکت شما خانوادگیه، بهتره از بزرگتراتون (پدر و مادر) خواهش کنید که شاهد باشند و در محضر دید اون ها پای قرار داد رو امضا کنید.

متاسفانه شرکت شما از نیروی کار حرفه ای(از مدیر گرفته تا نصاب) بی بهره است و همین موضوع در ادامه فعالیت شرکت شما کاملا به ضررتون تموم خواهد شد.
    نیروی کار حرفه ای کسیست که حداقل ده سال در زمینه فعالیت خود تجربه کاری داشته باشد که تصور نمیکنم شرکت شما از چنین نیرویی بهره مند باشد.به همین دلیل پیشنهاد میکنم فعالیت خود رو تحت نظر یک مشاور قدرتمند و کار دیده آغاز کنید.
    به غیر از یک مشاور قوی ، شرکت شما به یک نصاب دوره دیده و کاربلد و با تجربه(حداقل ده ، پونزده سال) احتیاج داره که باید هر چه زودتر نسبت به استخدام چنین کسی اقدام کنید.
    شما حداقل به پنج شیش نفر تکنیسین و کارگر حرفه ای نیازمندید که باید هر چه زودتر کار آموزش چنین کسانی رو در اولویت خود قرار دهید(تحت نظر نصاب با تجربه)

شرکت شما برای قدرتمند شدن به حسابدار و وکیل کاربلد احتیاج داره که بهتون پیشنهاد میکنم بعد از مدتی نسبت به استقدام این افراد اقدام کنید.

خانم گیسوکمند بنده نمیدونم که شما از چه کارخانه و برندی نمایندگی دریافت کردید.ولی شما برای به دست آوردن بازار فروش کار بسیار سختی در پیش دارید.مخصوصا اگر کالای عرضه ای شما هیچ پیشینه ای در ذهن مردم نداشته باشه.به طور معمول پیمانکاران روی چیزی سرمایه گذاری میکنند که جواب خودشو پس داده باشه و در بیشتر مواقع حتی به جنس و کالای بهتر(ناشناخته) جواب نه میدهند.

اگر کالای عرضه ای شما قبلا با مارک و برند دیگری در بازار حضور داشته باشد ، کار شما کمی ساده تر است.در این صورت شما برای رقابت با شرکت های غول ، باید محصول خودتون رو با کیفیت بیشتر و قیمت کمتر ارائه دهید.تنها راز موفقیت شما همین خواهد بود.

لطفا هر چه زودتر برای آینده کاری خود تصمیم بگیرید.شما نباید بیشتر از یک مسئولیت کاری داشته باشید.کسایی موفق میشن که تمام نیرو و تمرکز خودشون رو روی یک کار بگذارند.در واقع همه کاره ، هیچ کاره است.پس هر چه زودتر تصمیم بگیرین که خدایی نکرده متضرر نشید.

موفق باشید

6. 5 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (دوشنبه 30 مرداد 96), niazzz (سه شنبه 31 مرداد 96), sia518 (یکشنبه 29 مرداد 96), زندگی خوب (شنبه 04 شهریور 96), شیدا. (دوشنبه 30 مرداد 96)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    ممنون آقای سرشار از حضورتون در اینجا.

کاملا درسته ، ما غیرحرفه ای و ناشی هستیم .
    از صحبتهاتون متوجه شدم که پیشنهادم برای جدا کردن سهامداری و دستمزد همکاری درسته .

در مورد مثال بقالی منم با موضوع تقسیم بر3مخالف بودم و هم تخصیص وظایف میخوام بشه (که نمیدونم تخصیص وظایفی که در پست 2 توضیح دادم چقدر درسته)
    ما هر 3 سرمایه آوردیم ، و قراره 40 30 30 سهام داشته باشیم که 40درصد برای یکی از شوهرخواهرامه که گفتم ایشون مدیرعامل بشن . من و مدیرفنی(اون یکی شوهرخواهرم) با این 40 درصد مخالفیم و فکر میکنیم باید هر سه نفرمون درصد سهاممون یکسان باشه .

برای دستمزد همکاری من به عنوان مدیربازرگانی(نمیدونم برای وظایفم که در پست 2توضیح دادم این سمت درسته یا نه ) 5درصد از هر پروژه رو میخام (بازم نمیدونم منطقیه یا نه ، بقیه سهامدارا موافقن)

برای اجرا : ما الان حتی شده سود نکنیم مهم نیست چون میخاهیم کار با کیفیت تحویل بدیم در حال حاضر نصاب خبره از بیرون میاریم و خواهرزادم(نصاب آینده) و مدیرفنی(شوهرخواهرم) وایمیسن کنارش مثل یه کارگر و وردست تا کارو یاد بگیرن ، اون استاد بین المللی هم که گفتم نظارت داره و کمکمون میکنه .

برای حسابدار و وکیل و مدیر :

من خواهرم 15ساله وکیل هستن و پرونده خانواده و امثال این هم کار نمیکنه بیشتر چک و ملک و.. کار میکنه و میتونه راهنماییمون کنه اما برای قانون تجارت نمیدونم چقدر بلد باشه.
    حسابدارمون در حال حاضر که سرمون خیلی شلوغ نیست همون مدیرعامل هستش که ارشد حسابداری دارن .بعد از اینکه شرکت رونق گرفت استخدام میکنیم .

مدیر : همه موافقن من هم برای مدیر بازرگانی و هم رئیس هیئت مدیره اما واقعا بلد نیستم نمیدونم (اینو نمیدونم چیکارش کنم ) من تا حالا هرچند تحصیلاتم it و نرم افزاره اما معمولا مسئول کنترل پروژه و سرپرست و.. بودم هرچند میدونم اینها دلیل نمیشه و کافی نیست .

شوهرخواهرام همه سازنده ان (ساختمان) و تجربه اجرا پروژه داشتن از جنوب شهر متری 2تومن تا شمال شهر متری 14 تومن ، 10-15 ساله کارشون اینه اما سنتی کار میکنن و با بازاریابی و.. ناآشنا هستن.
    الان پروژه ای که داریم برای یه بانک هستش ، و خیلی خوششون اومده و شعبه های دیگرشونو هم بهمون دادن اما ما نه فاکتور داریم نه قرارداد هیچی همه چیز توی کاغذهای معمولیه و این خیلی بده

نمیدونم هم کارخودمو چیکار کنم نیمه وقت برم ، اصلا دیگه نرم ؟
    منو شرکا به یه اندازه کار بلدیم و میتونیم سرمایه هم بطور یکسان بیاریم اما یکی از شرکا(مدیرعامل آینده) میگه 40درصد میخاد و منم نمیدونم این توازن رو چهطور برقرار کنم؟
    40 30 30 باشیم ولی ازون طرف که دستمزد همکاری هست : من 5درصد از هر پروژه و مدیرفنی(درآینده نصب با ایشونه و کلی فعالیت بدنی داره) 8درصد از هر پروژه رو بگیره

33 33 33 باشیم و هیچکدوم دستمزد نگیریم (پیشنهاد مدیرفنی) که این کار اصولی نیست.

آقای سرشار من اگر تبلیغات خوب داشته باشم (سایتمون بالا باشه ، تلگرام در کانالهای خوب تبلیغ برم و پکیج هدایای عید و کاتالوگ و.. برای بانکها و سازنده ها و بیمارستانها و کارخانه و.. بفرستم و..)
    نمیتونم مشتری جذب کنم؟
    کارمون جدیده و 90درصد از سازنده ها نمیدونن این کار چیه و چقدر با دوام و زیباست . اما نمایندگی ما برای یه شرکت بلژیکی هست که از بقیه محصولات موجود در بازار متریال بهتری داره .

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن بیان ایرادامونو بگن راه حل بدن .

8. 6 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (دوشنبه 30 مرداد 96), niazzz (سه شنبه 31 مرداد 96), زندگی خوب (شنبه 04 شهریور 96), سرشار (چهارشنبه 01 شهریور 96), شیدا. (جمعه 03 شهریور 96), صبا_2009 (دوشنبه 30 مرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام خانم گيسو كمند.

تبريك بنده را پذيرا باشيد. خيلي خوشحال شدم اين تاپيك رو اين موضوع رو ديدم.

احسنت بر شما

------------------

نگاه كنيد شما يه دكمه داريد ( نمايندگي بلژيكي) حالا داريد سعي ميكنيد براش كت شلوار بدوزيد.

اول از همه توضيح بدم كار استارت آپ خيلي تفاوت داره با كار شما.

استارت آپ بر مبناي ايده و توانمندي افراد مي چرخه و دوران شتابدهي و سرمايه گذاري ريسك پذير بخش عمده اي از سود اون ها رو تملك ميكنه.

شما كارتون فرق داره چون: 1- توانايي حرفه اي نداريد
    2- خودتون سرمايه گذاري داريد ميكنيد.

بخش دومش خيلي ستودنيه، چون داريد واسطه رو حذف ميكنيد و خودتون سرمايه ميگذاريد.

-------------------

من چندين سال هست در صنعت ساختمان فعالم و اخيرا يك استارتآپي تو همين زمينه دارم داير ميكنم.

پيشنهادم به شما اينه كه از سوددهي پروژه فعلا فاصله بگيريد و تمركزتون روي طرح توجيهي باشه. طرح توجيهي كه متعلق به يك شركت و شخص واحد هست.

بحث سرمابه گذاري رو از وظايف جدا كنيد.

مثلا بگيد :

سرمايه گذار 40 در صد سهام

گيسوكمند كه مدير بازرگاني 20 درصد و باقي مسوليت ها هم همينطور.

حالا تو طرح توجيهي به اين نتيجه رسيدين 50 ميليون سرمايه مي خواهيد، هر كسري از اين سرمايه رو شما آوردين، به همون نسبت از 40 درصد هم منتفع ميشيد.

فقط حواستون باشه اين آورد سرمايه براي شركت ها، يكبار اتفاق بايد بيافته، اينطور نيست كه ماه ديگه ديدين، كم آوردين، 20 ميليون ديگه هم تزريق كنيد، كه اگر هر شريكي به نسبت سهم سرمايه گذاري اش پول نياره، محل مشكله.

افزايش سرمايه بايد به دو طريق انجام بگيره، از محل سود ، افزايشو فروش سهام و يا افزايش سرمايه.

----------------------

براي اجرا هم به نظرم سود شركت رو بخش بندي كنيد، مثلا:
    1- 20 درصد برداشت سهام دار
    2- 20 درصد حقوق و هزينه هاي جاري
    3- 20 درصد تبليغات و بازار يابي
    4- 20 در صد تحقيق و توسعه و گسترش
    5- 10 درصد تخصيص به هزينه هاي پيش بيني نشده ( يعني پس انداز)
    6- 10 درصد آموزش و ..................................

-----------------------

حالا برسيم به وظايف:

هر پستي يه حقوق مشخص داره كه تو طرح توجيهي مياد:

مثلا مديرعامل : ماهي 3 ميليون با هزينه هاي بيمه و پاداش كه هفتاد درصد براي شركت هزينه داره، ميشه 5100

به همين ترتيب عمل كنيد.

و براي رسيد به عدد سعي كنيد از برون سپاري كمك بگيريد.

يعني استعلام كنيد يه مدير غريبه اگر بياد كار كنه با توانمندي 100 درصد چقدر حقوق ميگيره و اگر شوهر خواهر با توانمندي 50 درصدي اين پست قضيه رو پيش ببره حقوقش چقدر ميشه.

اين نكته رو هم در نظر بگيريد كه تو شركت ها وقتي سهامي به نام يك نفر كه عهده دار پستي هست ميزنند دارن حقوقش رو بهش ميدن.

مثل تيم كوك مدير عامل اپل، يه حقوق ثابت داره كه خيلي كمه و بخشي از سهام اپل كه جاي حقوقي اش بر ميداره و براي اونه كه تيم كوك بفهمه با رشد شركت ، خودش هم درآمدش زياد ميشه.

-----------------------------

حالا خود شما:

بحث سايت و رنگ يكي گوگل خيلي سخته.

بايد از همين الان سئو آف پيج تون رو كار كنيد، ASP.net MVC يا PHP رو بررسي كنيد .
    كلمات كليدي، سئو آن پيج، گرافيك، تبليغات فضاي مجازي و ميداني ، بازاريابي مستقيم بهترين بازخورد رو تو صنعت ساختمان داره، شركت در نمايشگاه هاي ساختمان كه فكر كنم حدود 15 تا نمايشگاه در طور سال برگزار ميشه

بعدا ادامه ميدم، ببخشيد بايد برم

10. 7 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

ammin (دوشنبه 30 مرداد 96), niazzz (سه شنبه 31 مرداد 96), اقای نجار (سه شنبه 31 مرداد 96), زندگی خوب (شنبه 04 شهریور 96), سرشار (چهارشنبه 01 شهریور 96), شیدا. (جمعه 03 شهریور 96), صبا_2009 (دوشنبه 30 مرداد 96)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.reza164 نمایش پست ها
    سلام خانم گيسو كمند.
    سلام آقای محمدرضا164
    ممنون از حضورتون چقد نکته های خوبی رو مطرح کردید

نگاه كنيد شما يه دكمه داريد ( نمايندگي بلژيكي) حالا داريد سعي ميكنيد براش كت شلوار بدوزيد.

اول از همه توضيح بدم كار استارت آپ خيلي تفاوت داره با كار شما.

استارت آپ بر مبناي ايده و توانمندي افراد مي چرخه و دوران شتابدهي و سرمايه گذاري ريسك پذير بخش عمده اي از سود اون ها رو تملك ميكنه.

به نظرتون میتونیم موفق بشیم چقدر زمان میبره ؟ چقدر احتمال کله پا شدنمون هست ؟ (صریح بگید دوست دارم خودمو آماده کنم)

-------------------

من چندين سال هست در صنعت ساختمان فعالم و اخيرا يك استارتآپي تو همين زمينه دارم داير ميكنم.
    پس من هی میام مزاحمتون میشم
    (برای دست گرمی : اوضاع بازار چهطوره ؟ ) اینو اصلا جواب ندید فقط وقتتونو میگیره معلومه دیگه اوضاع چهطوره :/ )

پيشنهادم به شما اينه كه از سوددهي پروژه فعلا فاصله بگيريد و تمركزتون روي طرح توجيهي باشه. طرح توجيهي كه متعلق به يك شركت و شخص واحد هست. (ببخشید طرح توجیهی همون business plan هست ؟ ولش کنید اینو خودم میرم پیداش میکنم )

بحث سرمابه گذاري رو از وظايف جدا كنيد.

مثلا بگيد :

سرمايه گذار 40 در صد سهام

گيسوكمند كه مدير بازرگاني 20 درصد و باقي مسوليت ها هم همينطور.

حالا تو طرح توجيهي به اين نتيجه رسيدين 50 ميليون سرمايه مي خواهيد، هر كسري از اين سرمايه رو شما آوردين، به همون نسبت از 40 درصد هم منتفع ميشيد.

فقط حواستون باشه اين آورد سرمايه براي شركت ها، يكبار اتفاق بايد بيافته، اينطور نيست كه ماه ديگه ديدين، كم آوردين، 20 ميليون ديگه هم تزريق كنيد، كه اگر هر شريكي به نسبت سهم سرمايه گذاري اش پول نياره، محل مشكله.

اين نكته رو هم در نظر بگيريد كه تو شركت ها وقتي سهامي به نام يك نفر كه عهده دار پستي هست ميزنند دارن حقوقش رو بهش ميدن.

مثل تيم كوك مدير عامل اپل، يه حقوق ثابت داره كه خيلي كمه و بخشي از سهام اپل كه جاي حقوقي اش بر ميداره و براي اونه كه تيم كوك بفهمه با رشد شركت ، خودش هم درآمدش زياد ميشه.

خوب اگر اینطوریه ، پس به نظرم هممون حقوقمونو به جای خیرید سهام بزاریم و من قید اون 5درصدو بزنم و مدیرفنی قد اون 10درصد رو بزنه و مدیرعامل هم سهامش بیشتر نباشه، یکسان باشه منطقی تره

یه سوال دارم : ببینید وقتی ما میاییم nدرصد میزاریم برای برداشت سهام دار - nدرصد برای هزینه ها nدرصد برای توسعه و.. ، شاید مثلا از یه پروزه 10 تومنی اگر 20درصد بزاریم برای هزینه ولی 25درصدش هزینه باشه چون متغیر هست ، این چهطوری حساب میشه اون 5درصد اضافه رو چیکار میکنیم ما که نمیتونیم از اینجا بیاییم درصد مشخصی برای اینها تعریف کنیم
    اینها در اون طرح توجیهی که فرمودین بدست میاد؟
    -----------------------------

حالا خود شما:

بحث سايت و رنگ يكي گوگل خيلي سخته.

ممنونم که غلطمو به روم نیاوردید ، میگم چرا این کلمه رک یکم یهجوریه :(

بايد از همين الان سئو آف پيج تون رو كار كنيد، ASP.net MVC يا PHP رو بررسي كنيد .
    كلمات كليدي، سئو آن پيج، گرافيك، تبليغات فضاي مجازي و ميداني ، بازاريابي مستقيم بهترين بازخورد رو تو صنعت ساختمان داره، شركت در نمايشگاه هاي ساختمان كه فكر كنم حدود 15 تا نمايشگاه در طور سال برگزار ميشه

وای من خیلی به این گزینه امیدوار بودم ، فکر میکردم خودم میتونم انجام بدم (برم یاد بگیرم و بیام پیاده کنم ، البته سایتو میخام بدم بیرون طراحی کنه ولی با لوگو و شمایلی که خودم میگم .)
    چقدر طول میکشه سایت بالا بیاد (صفحه اول) و چقدر هزینه داره ؟
    یه کوچولو ناامید شدم

شرکت در نمایشگاه رو میدونید حدودا چقدر هزینه داره ؟ بین المللی یا داخلی .

بعدا ادامه ميدم، ببخشيد بايد برم
    زحمت کشیدید
    در مورد سمتها هم اگر جای پستی خالیه و ضروریه یا وظایف داره اشتباه تعریف میشه دوستان بفرمایید.
    چرا من نمیتونم تشکر بزنم ، تشکر رو میزنم هیچ واکنشی نداره

12. 4 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (دوشنبه 30 مرداد 96), niazzz (سه شنبه 31 مرداد 96), سرشار (چهارشنبه 01 شهریور 96), شیدا. (جمعه 03 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط گیسو کمند نمایش پست ها

به نظرتون میتونیم موفق بشیم چقدر زمان میبره ؟ چقدر احتمال کله پا شدنمون هست ؟ (صریح بگید دوست دارم خودمو آماده کنم)
    سلام، بله حتما. با توانايي ها و همتي كه از شما سراغ دارم، چرا كه نه!

متاسفانه بازار ساختمان با بازار سال 88-89 خيلي فرق داره. البته داره بهتر ميشه و براي دو سال آينده نويد روزهاي خوب شنيده ميشه. ولي بايد اينو در نظر داشته باشيد كه ساختمان سازي سنتي نم نم جاش رو با ساختمان سازي مدرن و سنتي عوض ميكنه/
    مثلا مشاورين املاك سنتي كه خودشون رو بروز نكردن دارن زير فشار سايتهاي ديوار و شيپور غيره له ميشوند.
    يا درآينده كه شاهد ساخت به روش انبوه سازي بيشتر خواهيم بود، قطعا شانس گچكارهايي كه با دستگاه گچ پاش كار ميكنند از گچكار هاي سنتي بيشتره.
    از طرفي هر روز رقبا و محصولات جديدي اضافه ميشوند كه شما بايد انعطاف لازم رو داشته باشيد.
    مثلا لوله كشي با لوله هاي آهني منسوخ شد و جاش رو به لوله هاي تك لايه پلاستيكي داد و سپس لوله هاي پنج لايه اومدند به بازار. در همين حين هم عرضه كنندگان و فروشندگان جديدي وارد اين صنف شدند.

با توجه به توضيحات فوق ، موفقيت از ان شماست، به شرط پشتكار، همت، نگاه رو به جلو، بروز بودن و از همه مهمتر توكل به خدا.

-------------------------------

پس من هی میام مزاحمتون میشم
    (برای دست گرمی : اوضاع بازار چهطوره ؟ ) اینو اصلا جواب ندید فقط وقتتونو میگیره معلومه دیگه اوضاع چهطوره :/ )

(ببخشید طرح توجیهی همون business plan هست ؟ ولش کنید اینو خودم میرم پیداش میکنم )
    خواهش ميكنم، هر كمكي از دستم بر بياد كوتاهي نمي كنم، انشاالله دوستان ديگر هم به تشريف ميارن و پاسخ شما رو ميدهند، سرشار هم فكر كنم سرش جاي خيلي خوبي گرم باشه، وگرنه پررنگ تر ازاين حضور داشت.

بله منظور همون BP است.

خوب اگر اینطوریه ، پس به نظرم هممون حقوقمونو به جای خیرید سهام بزاریم و من قید اون 5درصدو بزنم و مدیرفنی قد اون 10درصد رو بزنه و مدیرعامل هم سهامش بیشتر نباشه، یکسان باشه منطقی تره

یه سوال دارم : ببینید وقتی ما میاییم nدرصد میزاریم برای برداشت سهام دار - nدرصد برای هزینه ها nدرصد برای توسعه و.. ، شاید مثلا از یه پروزه 10 تومنی اگر 20درصد بزاریم برای هزینه ولی 25درصدش هزینه باشه چون متغیر هست ، این چهطوری حساب میشه اون 5درصد اضافه رو چیکار میکنیم ما که نمیتونیم از اینجا بیاییم درصد مشخصی برای اینها تعریف کنیم
    اینها در اون طرح توجیهی که فرمودین بدست میاد؟

نگاه كنيد بايد يكم فكر كنيد و از راه رفته شركت هاي ديگه كمك بگيريد. در انتها با توجه به روحيات خودتون به يه نتيجه برسيد.

در شركت هاي غربي، هر چه به جلو ميريم و شركت موفق تر ميشه، از ميزان سهام سهامداران اوليه كمتر ميشه، مثلا اگر مارك زاكربرگ روز اول 60 درصد سهام فيس بوك رو داشته، الان 40 درصد داره، چرا؟
    چون اين وسط براي پيشرفت شركت مجبور شده بخشي از سهام رو بزنه به اسم تيم گرافيك يا تيم طراحي، يا مدير داخلي و يا در بورس فروخته تا ارزش سهامش بره بالا.

طرح توجيهي كه نوشتين، مسوليت ها و نياز ها مشخص ميشه. سپس ارزش آدمها مشخص ميشه و ميزان سرمايه گذاري.

ميخواستم پيشنهاد بدم شركت با مسوليت محدود اولش ثبت كنيد، ولي به نظرم رسيد شما شايد بعدا بخواهيد در مناقصه ها شركت كنيد و لزوما بايد گريد بندي شده باشيد و شركت سهامي خاص باشيد. كه در اينصورت بايد از مديرعامل تا عضو جايگزين مشخص بشه و صدالبته اساسنامه.

اگر فعلا فقط ميخواهيد آزاد كار كنيد، شركت مسوليت محدود بزنيد و به نسبت سرمايه گذاري و ارزش در شركت، تقسيم كنيد.ژ

---------------

خوب معلومه هر پروژه اي هزينه هاي خودش رو داره و سود خودش رو، اين وظيفه حسابدار هست كه اين درآمد ها رو تفكيك كنه.

مثلا من ترجيح ميدم، بعد از كسر هزينه هاي پروژه 50 درصد سود رو بر تبليغات هزينه كنم. تو سال اول، هيچ سودي برداشت نميكنم.

فقط همون حقوقي كه به عنوان مدير داخلي و يا بازرگاني ميگيرم، اكتفا كنم كه از محل هزينه هاي پروژه برداشت ميشه.

شما بايد چندتا پروژه اجرا كنيد تا هزينه ها و سودها مشخص شه، چون طرح توجيهي مثلا بدست اومده متري 2000 تومان سود شركت هست ولي در عمل متري 1500 تومن سوددهي است، ويكسري هزينه هاي پيش بيني نشده داريد.

كه براي اينكه طرح توجيهي به واقعيت نزديك بشه، ميان از برونسپاري استفاده ميكنن.
    يعني اجرا رو به صورت كنترات ميدن به پيمانكار.
    اينطوري هم اولش شما تاوان بي تجربگي نميدين و از همون اول كار باكيفيت ميديد به ملت و هم اينكه ارزش كار ها مشخص ميشه و در اين بين به رايگان آموزش ميبينيد .

------------------------------------

وای من خیلی به این گزینه امیدوار بودم ، فکر میکردم خودم میتونم انجام بدم (برم یاد بگیرم و بیام پیاده کنم ، البته سایتو میخام بدم بیرون طراحی کنه ولی با لوگو و شمایلی که خودم میگم .)
    چقدر طول میکشه سایت بالا بیاد (صفحه اول) و چقدر هزینه داره ؟
    یه کوچولو ناامید شدم

شرکت در نمایشگاه رو میدونید حدودا چقدر هزینه داره ؟ بین المللی یا داخلی .

شما براي سايت، از CMS وردپرس استفاده كنيد، وهزينه راه اندازي حرفه اي زيادي نداره. هم گرافيك خوبي داره و هم سئو اف پيج و با كمي تلاش رنك سايتون هم بالا ميره. ولي اينكه با پرداخت هزينه بخواهيد بريد سرچ اول گوگل خيال باطل هست و كلاه برداري مگر اينكه به گوگل پول بدهيد تا در رتبه اول Ad نشونتون بده.
    بايد خيلي تلاش كنيد تا رتبه 1 بشيد كه بحثش خيلي مفصله ولي شدني و شما ميتونيد.
    اگر هم بخواهيد هزينه بديد، شركت هاي بهينه سازي سايت و سئو ماهانه مبلغي ميگيرند و كار افزايش رتبه و رنك رو براي شما انجام ميدهند.( از ماهي 500 تومان تا ماهي 20 تومن، كه بستگي به رقباي شما داره و تعدا كلمات داره)

از همين الان دامنه سايت رو روش فكر كنيد و به اسمي برسيد كه بيانگر كار شماست و كوتاهه. سريعا با همون دامنه ، آي دي شبكه هاي اجتماعي اش رو رزرو كنيد .

مثلا دامنه hamdardi.net خيلي خوبه، سريع بريد اينستاگرام، لينكدين ، تلاگرام ، آپارات، جي ميل و غيره @hamdardi رو رزرو كنيد.

شركت در نمايشگاهي مثل نمايشگاه ساختمان تهران كه هفته پيش بود، اجراه غرفه اش تقريبا تا 5 تومن آب ميخوره ولي هزينه هاي دكور و نيروي انساني اش بيشتره. چون رقبا تو نمايشگاه ها خيلي پول خرج ميكنند.

------------------------

اگر مشكل سرمايه داريد، طرح رو اجرا كنيد، و وقتي به مرحله اي رسيدين كه خواستين بيشتر پيشرفت كنيد، در طرح هاي سرمايه گذاري ريسك پذير سرمايه جذب كنيد يا وام بگيريد.

فعلا چون تو اين زمينه ناشي هستين آهسته و پيوسته گام برداريد.

14. 7 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

niazzz (سه شنبه 31 مرداد 96), گیسو کمند (دوشنبه 30 مرداد 96), اقای نجار (سه شنبه 31 مرداد 96), زندگی خوب (شنبه 04 شهریور 96), سرشار (چهارشنبه 01 شهریور 96), شیدا. (جمعه 03 شهریور 96), صبا_2009 (دوشنبه 30 مرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    با سلام
    در بحث شراکت صرفا سرمایه مطرح نیست. باید همه طرفین کل "آورده ها"یشان رو مطرح و وزن گزاری کنند. از سرمایه های مادی نظیرسرمایه نقدی، ساختمان، زمین، ماشن (سواری، وانت ...)، ماشن آلات و تجهیزات ... گرفته تا آورده های معنوی نظیر ایده یا طرح، تخصص و مهارت، تجربه کاری، روابط کاری و اجتماعی ... همگی آورده محسوب می شوند. وزن و اهمیت هر آورده ای هم بسته به شرایط نوع کار یا توافق قابل تغییر است.
    پیشنهاد می کنم با پاسخ تان را نه در اینجا بلکه از افراد باتجربه یا وکلا جستجو کنید.

ابدا عجله نکنید. پایه کارتان را درست بگذارید. هرمشکلی بعدها پیش بیاد نه فقط به منافع کاری و مالی بلکه به روابط خانگی تان حتی با همسرتان لطمه وارد می کند. پس دیرتر ولی مطمئن تر و سنجیده تر اقدام کنید.

درمورد منابع مادی و معنوی موردنیازتان بیشتر تحقیق و بررسی کنید. برخلاف تصور شما کارهای ساختمانی مخصوصا از نوع اجرا بسیار بازار بدی دارند. رقابت زیاد (بدون داشتن پارتی پروژه گرفتن سخت و درحد غیرممکن است)، حاشیه سود بسیار پائین، بازپرداخت ها بسیار دیر (بعد از 1 سال یا بیشتر آن هم اقساط)، جریمه های بجا و نابجا .... حتما بایستی سرمایه نقدی برای گذراندن امورات خوتان، پرسنل (سر موقع و بعضا کمی دیرتر پول شان را می خواهند)... را داشته باشید. تحت تاثیر حرف های افراد قرار نگیرید.
    جمع بندی: به نظر من شما که تازه وارد و بدون تجربه هستید قید این کار رو بزنید. به احتمال قریب به یقین با زیان مالی و مشکلات فامیلی مجبور به خروج از آن خواهید شد. اگر خیلی اصرار به ادامه کار دارید می تونم جهت مشورت شما رو به یکی از دوستان که ایشان هم نوعی متریال خاص رو خودشوت تولید می کنند و کار اجرائی هم می گیرند معرفی کنم.

کار شما استارت آپ نیست. استارت آپ به کسب و کارهائی گفته می شود که ایده و تخصص نیروی انسانی عامل و پارامتر اصلی آن است و دوما شرایط توسعه جغرفیائی، تکنولوژی و ... را داشته باشد. (به معنی شروع یک کار نیست)
    ما الان در صدد تشکیل استارت آپ برای بازی سازی (رایانه...) هستیم. استارت آپ به این دلیل گفته می شود که سهم اصلی در پدیدآوردن آن منوط به گردآوری افراد متخصص می باشد و سرمایه مالی و غیره (باوجود اهمیت بسیار آن) در درجات بعد قرار می گیرند.
    اگر اشاره تان به استارت آپ به دلیل امید به گرفتن حمایت می باشد باید بگم صرف نظر از اینکه این حمایت ها تحت چه شرایطی و به چه افراد و گروه هائی داده می شوند، شراکت شما به هیچوجه در زمره کسب و کارهای استارت آپی نمی گنجد. این تذکر رو حتما به حساب بیاورید.

شما که پارتی، سرمایه بزرگ و پشتوانه قوی برای تحمل زیان سنگین ندارید به سمت کارهائی بروید که این دو ویژگی رو با هم داشته باشند:
    1. نو و جدید بوده و رقبای کاری کمتری داشته باشید و درعوض بازار گسترده تر
    2. سرمایه گذاری کمتر و سود (نرخ برگشت) بالاتری داشته باشند

تنها مواردی هم که به نظرم می رسند کارهای دانش بنیان و نرم افزاری هستند. شاید اگر جستجو کنید مشاغل دیگری هم بیابید.

موفق باشید
    ویرایش توسط Ye_Doost : سه شنبه 31 مرداد 96 در ساعت 04:12

16. 6 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (سه شنبه 31 مرداد 96), niazzz (سه شنبه 31 مرداد 96), گیسو کمند (سه شنبه 31 مرداد 96), زندگی خوب (شنبه 04 شهریور 96), سرشار (چهارشنبه 01 شهریور 96), شیدا. (جمعه 03 شهریور 96)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    ممنونم که نظراتتون رو شفاف مطرح میکنید .
    خیلی خوبه گاهی ناامید میشم و فکر میکنم و خودمو آماده میکنم و گاهی امیدوار میشم و انرژیم مظاعف میشه . به واقع بینی میرسم و از بلندپروازی فاصله میگیرم.
    خانم یه دوست ، آب پاکی رو ریختید روی سر من و شبیه موش آب کشیده شدم .

درمورد شراکت فامیلی ، نیاز به ظرافت داره و سیاست خاص و با هرکسی هم نمیشه شراکت کرد رابطه ها خراب میشه یا مثل قبلش نمیشه.
    ما اولین بارمون نیست که داریم شراکت میکنیم توی خانوادمون همه ضربدری باهم شریکن و یه دلخوریهایی بوده که طبیعیه اما روابط خوب هستش چون که بین شرکا قرارداد هست
    و این قراردادها رو همیشه خواهر بزرگم که وکیله تنظیم میکنه (به این خواهرم شورای حل اختلاف هم میگیم )

ببینید من به یه موضوعی به شدت معتقدم ، اینکه بعد از کار و تلاش خودمون روزی دست خداست . 2تا حلیم فروشی کنارهم هستن ، موقعیت تجاریشون دقیقا یکیه ، کیفیتشون هم همینطور
    اما برای یکی صف میکشند و اون یکی پرنده پر نمیزنه . وقتی بررسی میکنیم میبینیم تازه کیفیت اون حلیم فروشیه خلوت بهتره قیمتش هم با اون رقیبش برابره.
    این یه مثال کوچیک بود در مورد شرکت هم همسر دوستم که پارتی داره هم سوادشو داره و سالهاست داره توی این بازار کار میکنه 3بار تاحالا شرکتشو جمع کرده .

درسته ما غیرحرفه ای هستیم ، درمورد قوانین شرکتها هیچی نمیدونیم و این ضعف بزرگیه .
    منم واسه همین دنبال یادگرفتنم اینجا تاپیک زدمو هر نکته ای رو دوستان مطرح کنند میرم درموردش تحقیق میکنم درواقع این تاپیک برای من منبع ، معرفی میکنه.
    ، نصاب حرفه ای از بیرون میاریم ، فعلا به فکر سود نیستیم و نمایندگی مون برای یکی از بهترین شرکتها در این زمینه است.

از طرفی خانواده من همه در کار ملک هستن از پدربزرگم که مشاور املاک داشت تا خواهرم که وکیله فقط ملک کار میکنه و یکی دیگه از خواهرام معمار قدریه و دکوراسیون کار میکنه (رشته تحصیلیش هم معماری بود و واقعا بااستعداده)

این خواهرم که دکوراسیون کار میکنه نه نمایشگاه داره نه سایت نه اپ های مجازی هیچی ، اما واقعا به لطف خدا از یه نمایشگاه دار و کارگاه دار خیلی بیشتر مشتری داره
    چندتا شرکت دکوراسیون بهش پیشنهاد کار و شراکت دادن ، 2تاکارگاه دار التماسش میکنن کارشو بده به اونها در عوض شریک باشن .
    خودش اندازه میگیره ، طراحی میکنه ، جنس میخره بالا سر کارگاه دار وایمیسه و بالاسر نصابها . هروقتم دوست نداشت پروژه نمیگیره.

من با این شیوه کار کردنش مخالفم و معتقدم باید تیم تشکیل بده و دفتر فنی و دکوراسیون بزنه که زیربار نمیره. اما منظور اینکه نخوردیم نان گندم ولی دیدیم دست مردم.

الان پارتی نداریم و اون پروژه بانک رو بدون پارتی گرفتیم ، قبلا گفتم که خیلی استقبال کردن و شعبه های دیگرشونم بهمون دادند .
    بازار رقابت سنگینه ، من نابلدم اصلا خیلی اصطلاحات پیش پا افتاده بازرگانی و بازاریابی رو نمیدونم و خیلی موانع که بهش اشاره کردید
    اما منم از رو برو نیستم نمیدونید من چه سمجی هستم از طرفی خسته شدم از این کارمندی ازین وقت نداشتن ها ، آرزو به دلم موند گواهینامه

توکل به خدا باید یاد بگیرم
    باید سختی بکشم
    باید تا تهه تهش برم

اما به کمک احتیاج دارم و از همه حتی پدر بزرگم که توی روستا هست و کشاورزی و مزرعه داری میکنه هم کمک میگیرم. خانم یه دوست تهه دلم هووررری ریخت ولی این تلنگرهام لازمه

همدردی شکر خدا از دکتر و پروفسور و کارآفرین و مدیر و رئیس بهره منده ، چرا مشارکت نمی نمایید و بنده را به عنوان کارگر ساده هدایت نمی نمایید ؟ (مدیر مدیره ؟ طاقچه بالا میذارید؟(مدیران عزیز طاقچه بالا میزارن یا میذارن؟!!) یکم این پایین مایینارو ببینید خوب

ویرایش توسط گیسو کمند : سه شنبه 31 مرداد 96 در ساعت 09:41

18. 5 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (سه شنبه 31 مرداد 96), Ye_Doost (سه شنبه 31 مرداد 96), زندگی خوب (شنبه 04 شهریور 96), سرشار (چهارشنبه 01 شهریور 96), شیدا. (جمعه 03 شهریور 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام دوست عزیز.
    از بابت اینکه داری برای خودت کار راه می‌ندازی بسیار خوشحالم و برات از ته دل آرزو موفقیت میکنم.
    من با نظر دوستان هم نظرم و چیز جدیدی ندارم برا گفتن. اما چون خودم درگیر کار و بازار کارم چند نکته که خودم تجربه کردم میگم شاید به دردتان خورد.
    اول توکلت ب خدا باشه میگن خدا روزی رسانه درست اما تا زحمت نکشی عرق نریزی استرس بهت وارد نشه چیزی بدست نمیاری.
    شراکت اصلا خوب نیست. شراکت با فامیل اوج فاجعه س.
    حساب کتاب رو کاغذ با حساب کتاب واقعی همیشه یکی نیست.
    در اول کار سعی کن از وام استفاده نکنی.
    اگ شراکت کردی اساس نامه شراکت و قرارداد فی بین حتما ب صورت رسمی تنظیم بشه.
    مواظب بلند پروازی هات باش. خدای ناکرده سقوط آزاد نکنی.

من خودم جایی استخدام رسمی هستم و از قبل شغلی داشتم. اگ حقوق ثابت نداشتم و پدر حمایتم نمیکرد مشکلات کمر شکن مالی روانه زندانم کرده بود پس به دنبال پشتوانه باشید.
    فعلا از ثبت شرکت صرف نظر کنید خودتان بیخود در گیر با مالیات و... نکنید.
    معمولا هزینه تبلیغات بالاس پس کمی محتاط تر عمل کنید.
    من نمیدونم زمینه فعالیتتون چیه اما از پیشکسوتها مشورت بگیرید...
    نظرات جناب ی دوست رو بیشتر بهش توجه کنید.
    ببخشید اگ حرف هام تکراری بود

20. 6 کاربر از پست مفید sia518 تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (سه شنبه 31 مرداد 96), گیسو کمند (سه شنبه 31 مرداد 96), Ye_Doost (سه شنبه 31 مرداد 96), زندگی خوب (شنبه 04 شهریور 96), سرشار (چهارشنبه 01 شهریور 96), شیدا. (جمعه 03 شهریور 96)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)