به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 30 مرداد 96 [ 01:04]
    سطح
    27
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 80
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    89

تشکرشده 66 در 27 پست

Array

Exclamation دارم میرم خواستگاری در حالیکه دلم جای دیگه ست..

سلام؛ حدود یک سال و نیم پیش به دختری توی محل کارم علاقمند شدم.
    ازش خواستگاری کردم و جواب منفی شنیدم. دوباره و سه باره و بارها طی این یک سال و نیم پیشنهادمو دوباره مطرح کردم اما هربار با جواب منفی از طرف ایشون مواجه شدم. هربار فک می کردم شاید نظرش عوض شده اما زهی خیال باطل..
    آخرین باری که ازش خواستگاری کردم 6 ماه پیش بود که این بار با واکنش تند و تهاجمی جوابمو داد و باعث شد یه سری قضایای دیگه پیش بیاد که در نهایت باعث قطع روابط کاریمون شد. دیگه از نظر کاری هم اگه نیاز بود با هم ارتباطی داشته باشیم هرکدوم به نحوی می پیچوندیم که پیش همدیگه نریم. کم کم خودش پیش قدم شد و دوباره رابطمون خوب شد. و الان به عنوان دو تا همکار رابطه خیلی خیلی خوبی با هم داریم. من هیچوقت نتونستم فراموشش کنم اما دیگه از این وضعیت خسته شدم. اطرافیان بهم میگن سنت داره میره بالا و سخت پسند میشی، دیر میشه و..
    خودمم دیگه بریدم؛ میخوام تموم شه. به همین دلیل توی همین هفته قرار گذاشتیم دارم میرم خواستگاری یکی از موردهای پیشنهادی دوستان و آشناها.
    من همه دلم پیش همکارمه؛ دیگه نمیشه بهش گفت عشق، یه جورایی دیوونشم. بارها از اینکه دارم میرم جای دیگه ای برای خواستگاری یواشکی توی خلوتم گریه کردم. حتی خانوادم بهم شک کردن و تعجب می کنن که چرا پسری که قراره ازدواج کنه و داره برای خواستگاری آماده میشه اینقد غمگینه.
    قبلا توی همین جا برای رسیدن به همکارم راهنمایی خواسته بودم که جواب نداد. دوس دارم یه بار دیگه هم قبل از اینکه گند بزنم به زندگیم و با کسی که دوسش ندارم ازدواج کنم از همکارم خواستگاری کنم اما با توجه به رفتاری که توی آخرین باری که ازش خواستگاری کردم نشون داد راستش می ترسم دیگه برم جلو. فقط توی ایستاگرام براش پی ام گذاشتم که حتی سین نشده.
    نمی دونم دارم کار درستی می کنم یا نه. خواهش می کنم کمکم کنید قبل از اینکه برای هر کاری دیر بشه..

این یکی از پست های قدیمی منه درمورد همین مشکل: فک کنم مربوط به حدود یک سال پیش باشه.
    http://www.hamdardi.net/thread-42738.html
    ویرایش توسط Alone boy.. : جمعه 27 مرداد 96 در ساعت 23:08

2. کاربر روبرو از پست مفید Alone boy.. تشکرکرده است .

miss seven (جمعه 27 مرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 فروردین 03 [ 07:07]
    سطح
    96
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 550
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,581

تشکرشده 2,291 در 742 پست

Array
    با سلام

با توجه به تاپیک های قبلیتون تنها راه حل برای شما کمک از یک روانشناس مجربه.

- - - Updated - - -

هر جند اون موقع هم فرمودید اعتقادی ندارید و ....وقت تلف میشه و ...

باید افکارتون و دیدگاه هاتونو تغییر بدید

- - - Updated - - -

واقعا چرا گاهی علی رغم تمام دلایل منطقی بازم ادم نمیتونه احساسش و کنترل کنه؟؟؟

4. 2 کاربر از پست مفید الهه زیبایی ها تشکرکرده اند .

Alone boy.. (جمعه 27 مرداد 96), miss seven (شنبه 28 مرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مرداد 01 [ 01:54]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    5,272

تشکرشده 2,946 در 958 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام وقتتون بخیر؛

مدت ها پیش خونده بودم اگر مردی شما را نخواهد هیچ وقت نخواهد خواست ( یعنی امکان اینکه علاقه مند بشه وجود نداره )

به نظرم در مورد خانوم ها هم همینجوره دقیقا !

با توجه به توضیحاتی که در این باره دادین این خانوم احساس واقعی خودشون رو به شما گفتن و احساسی نسبت به شما ندارند چون همانگونه که اگر مردی دختری رو بخواد به زودی اقدام میکنه برای بدست آوردن و ازدواج کردن با اون دختر یک دختر هم فردی رو اگر حتی کمی احساسی نسبت به اون داشته باشه منتظر نمیذاره و حداقل با خانواده در میون میزاره.

از اونجایی هم که گفتین به بقیه هم زود جواب منفی میدهند من چند برداشت کردم در مورد اون خانوم که ممکنه درست هم نباشه مثلا اینکه :

قصد ازدواج ندارند و میخواهند کار کنند.
    فردی که معیار های ایشون رو داشته باشه فعلا پیدا نشده براشون
    شخص خاصی مد نظرشون هست و منتظر هستند که اون شخص خاص به خواستگاریشون بره.
    و...

و اما شما :

میدونم در شرایط سختی قرار دارید که برای بقیه قابل درک ممکنه نباشه ولی بهتره فعلا ازدواج نکنید و خواستگاری نرید .
    با این کار شما دنبال جایگزین فوری هستید.
    بهتره این کار رو نکنید و با یک روانشناس خوب صحبت کنید و همینطور دوستان با تجربه تالار شما را راهنمایی کنند .

فعلا

6. 2 کاربر از پست مفید miss seven تشکرکرده اند .

Alone boy.. (شنبه 28 مرداد 96), بارن (شنبه 04 شهریور 96)

عضو فعال

آخرین بازدید
    امروز [ 01:56]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام به شما

یه سوال ازتون بپرسم؟
    اگر بعدها متوجه بشین دختر خانومی که رفتین خواستگاریش، دلش یه جای دیگه گیره و دیوونه یه پسری دیگه ای هستش و برای فرار از اون شرایط به شما اجازه داده بیاین چه حالی بهتون دست میده؟خوشاینده براتون؟

الانم با این همه تنش و برای رهایی از تفکراتتون و مشکلاتی که در رابطه با اون خانوم داشتین سراغ کسی دیگه به هیچ عنوان نرید.اول روحیه خودتون رو بازسازی کنید.زمان به خودتون بدین.چه بسا بعد از ازدواج با شخص دیگه ای ( با این روحیه متلاطم) دوباره افکارتون درباره این خانم رو نتونستین مدیریت کنین و اون موقع است که منجلابی ایجاد میشه که هیچ کاریش نمیشه کرد.با این تفاوت که یک نفر سوم رو هم قربانی خواهید کرد.(خانومی که دارید میرید خواستگاریش و شاید این ازدواج انجام بشه).

به شدت احساسات بر شما حاکم شده و داره شما رو پیش میبره.یکمی منطقی باشید.اون خانوم هم حق انتخاب داره و به هر دلیلی موافق نیست.سخته...ولی گذر زمان شرایط رو بهتر میکنه.حتی اگر لازمه برای بهبود روحیه تون محل کارتون رو عوض کنید .و هرچیزی که باعث میشه شما به سمت ایشون کشیده بشید رو تغییر بدین.ولی این کار رو خودتون با خودتون انجام بدین و پای کسی دیگه و نفر سوم رو باز نکنین.
    شایدگذر زمان بذاره اون خانوم هم فکر کنه.....شما هم فکر کنید و روحیه تون رو بسازید.ولی خواستگاری و ازدواج تا تعدیل شدن این روحیه ممنوع
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

8. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

Alone boy.. (شنبه 28 مرداد 96), miss seven (شنبه 28 مرداد 96), بارن (شنبه 04 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام پسر تنها

دوست من به نظرم تو تلاش خودتو کردی و دیگه به دلت بدهکار نیستی.همین خودش خیلی کار بزرگیه.

از این به بعدم واگذار کن به خود خدا.کاری نیست که از دست تو بر بیاد . هر چه بیشتر روی این موضوع اصرار کنی ، بیشتر از قبل آزرده خاطر میشی و بیشتر از قبل توی ذهن اون دختر خانم کوچک میشی

لطفا مواظب خودت باش.زمان خیلی چیزا رو حل میکنه.شاید نتونی برای همیشه فراموشش کنی ولی بعد گذر یه مدت این احساس توی ذهنت خیلی کمرنگ میشه.
    ویرایش توسط سرشار : شنبه 28 مرداد 96 در ساعت 01:16

10. 3 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

Alone boy.. (شنبه 28 مرداد 96), miss seven (شنبه 28 مرداد 96), بارن (شنبه 04 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    دختر مردم رو بدبخت نکن ، وقتی دل و ذهنت جای دیگه گیر هست ، وارد هیچ رابطه ایی نشید

12. 4 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

Alone boy.. (شنبه 28 مرداد 96), miss seven (شنبه 28 مرداد 96), نیکیا (یکشنبه 29 مرداد 96), بارن (شنبه 04 شهریور 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 30 مرداد 96 [ 01:04]
    سطح
    27
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 80
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    89

تشکرشده 66 در 27 پست

Array
    سلام، ممنونم که وقت گذاشتید.
    اشتباه نشه، من قصد ندارم همین طوری فقط و فقط برای فرار از مشکلات ازدواج کنم.
    قصدم اینه که برم طرفو ببینم اگه دیدم هیچ حسی بهش ندارم عمرا باهاش ازدواج نمی کنم اما اگه دیدم ازش خوشم اومد هر چند کم، میگم شاید این خوش اومدن به مرور تبدیل به علاقه و عشق بشه و باعث بشه همکارمو کلا فراموش کنم.

14. کاربر روبرو از پست مفید Alone boy.. تشکرکرده است .

miss seven (یکشنبه 29 مرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,272

تشکرشده 2,946 در 958 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alone boy.. نمایش پست ها
    سلام، ممنونم که وقت گذاشتید.
    اشتباه نشه، من قصد ندارم همین طوری فقط و فقط برای فرار از مشکلات ازدواج کنم.
    قصدم اینه که برم طرفو ببینم اگه دیدم هیچ حسی بهش ندارم عمرا باهاش ازدواج نمی کنم اما اگه دیدم ازش خوشم اومد هر چند کم، میگم شاید این خوش اومدن به مرور تبدیل به علاقه و عشق بشه و باعث بشه همکارمو کلا فراموش کنم.
    سلام وقت شما بخیر ؛

اینطور که به نظر من میرسه :

شما دارید جواب احساستون رو با احساس میدهید ،،،
    نیاز به زمان دارید و یا راه هایی که ریشه ای این علاقه شما به اون خانوم رو کمرنگ کنند ،،،
    وقتی هنوز در فکر همکارتون هستید این طبیعیه که هر جا برید خواستگاری حسی به طرف مقابلتون نداشته باشید و یا مقایسه بین دو آدم تو ذهنتون صورت بگیره بگید « نه» همکارم بهتر بود ،،، ممکنه یه جایی برید که خانوم از همه لحاظ به نسبت خوب باشند ولی شما بگید نه همکار بهتر بود ،،، مسئله اول باید اهمیتش کمرنگ بشه تا با ذهنی باز بتونید به خواستگاری برید و روی افراد مختلف فکر کنید و بررسی کنید و این بار سعی کنید منطقی تصمیم بگیرید تا احساستون صدمه نبینه.
    گفتید : بار ها از اینکه دارم میرم جای دیگه برای خواستگاری تو خلوتم گریه کردم
    این یعنی شما مدتی به صبر نیاز دارید تا بتونید با خودتون کنار بیایید ،،، دست ما هم نیست فقط میتونیم شما رو آگاه کنیم که فعلا خواستگاری رفتن با احساسی که دارین نه برای شما و نه خانومی که بخواهید با او ازدواج کنید مناسب نیست ،،،

به نظر من قدم اول فقط خواستن است ،،، آیا میخواهید که همکارتون فراموشتون بشه ؟
    اگر بتونید با یاری خداوند به خودتون کمک کنید و این قدم اول رو بردارید مراحل بعدی دیگه به آسونی طی میشه .

بگید واقعا در چه فکری هستید و واقعا چه میخواهید ؟

برای شما از خداوند متعال خواهانم تا بتونید به خوبی با این مسئله کنار بیایید و عاقبت بخیر شوید ان شاءالله
    ویرایش توسط miss seven : یکشنبه 29 مرداد 96 در ساعت 02:52

16. 3 کاربر از پست مفید miss seven تشکرکرده اند .

Alone boy.. (دوشنبه 30 مرداد 96), میس بیوتی (دوشنبه 30 مرداد 96), سرشار (یکشنبه 29 مرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,272

تشکرشده 2,946 در 958 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    در ضمن بگم که تاپیک قبلی شما را هم کاملا خوندم

این خانوم با اینکه میگید با شخصیت هستن و ...

ولی با اینکه میدونند شما ایشون رو خیلی دوست دارید ولی کارهایی رو به شما میسپارند که براشون انجام بدید رو نادرست میدونم چون موجب وابستگی بیشتر شما به ایشون میشه و باید متوجه این موضوع باشند که نیستند و من فکر میکنم به خاطر علاقه نیست اونطور که باقی دوستان گفتند.

شما فکر این را نکنید اگه کار گوشی و کامپیوتر و... را به شما می سپارند به خاطر علاقه هست ممکنه به شما اعتماد داشته باشند ولی احساسی که برای ازدواج باشه اصلا وجود نداشته باشه وگرنه کار به دعوا نمیکشید برای اینکه شما ازشون خواستگاری کردین بارها.

شما نمیخواد کارهای این خانوم رو دیگه زیر ذره بین بگیرید و آنالیز کنید که آیا این کارو کرد به خاطر علاقه بود این کارو کرد چی؟

اینطوری حساسیتتون بیشتر میشه...

ببخشید رک صحبت کردم ولی حس خوبی چنانچه بقیه ی دوستان میگفتن به این خانوم ندارم

18. 3 کاربر از پست مفید miss seven تشکرکرده اند .

Alone boy.. (دوشنبه 30 مرداد 96), میس بیوتی (دوشنبه 30 مرداد 96), سرشار (یکشنبه 29 مرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

تو تاپیک های قبلیتون من اصرار داشتم از دستش ندین و تا جائی که امکان داره تلاشتونو بکنین..

و شما تلاشهاتونو کردین و معلوم شد که ایشون به هیچ وجه حاضر به ازدواج با شما نیستند.. یا خودشون زیر سری دارن و یا شما با معیارهای ایشون در تضاد هستین..

من توصیه میکنم تا ایشونو فراموش نکردین به هیچ وجه خواستگاری نرین.. چون تبعات بد زیادی داره حتی اگه از دختر خانم خوشتون اومده باشه..

یه پروسه یکساله باید طی کنین و با ترفندهائی محبت ایشونو از دلتون در بیارین و بشه براتون مثله یه همکار..

و کم کم باید منطقی باشین و بشینین دو دو تا بکنین که ایشون منو نمیخواد و من دارم الکی انرژیمو هدر میدم ..

چیزی که نباید میزاشتین اتفاق بیفته وابستگی بود ..

از همین امروز استارت بزنین و رفتار و رویه تونو تغییر بدین تا آینده بهتری کنار کسی که بهتون قلبن علاقمنده باشه بسازین.. و فعلا هیچ جا خواستگاری نرین

20. 3 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

Alone boy.. (دوشنبه 30 مرداد 96), میس بیوتی (دوشنبه 30 مرداد 96), بارن (شنبه 04 شهریور 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)