به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 آبان 01 [ 22:46]
    سطح
    68
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 241
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array

مشکلات من و همسرم

با سلام و احترام

من 27 سالمه و همسرم 32 سالشه.از اول هم یه سری مشکلاتی داشتیم توی زندگی که در تایپیک های قبل ذکر کردم و برای یک سریا شون به نتیجه رسیدم و حل شدن و برای یه سریا هم نه.اگه مایل بودین می تونید تایپیک های قبلم رو بخونید تا با مشکلاتم آشنا شین.

ببخشید من امروز حالم اصلا خوب نیست به حدی که در محل کارم هرکار کردم جلو خودمو بگیرم ولی نشد و ناخودآگاه گریم گرفت.مشکلی که این روزا برام پیش اومده اینه که ما تقریبا 5 ساله خونه خودمونیم و ازدواج کردیم و 2.5 سال هم عقدبودیم.و بچه نداریم و من خیلی دوست دارم بچه دار شیم و من و همسرم خداروشکر هیچ مشکلی نداریم از لحاظ جسمی.اما اوایل ازدواج همسرم اوضاع کاریش خوب نبود و من درست ندونستم بخوام یه بچه بیارم و مسئولیتش سنگین تر بشه و خودش هم بچه نمی خواست.

چند وقتیه که خودش میگه بچه می خوام و من هم فکرامو کردم و گفتم موافقم تا من موافقت کردم ایشون گفت بچه چیه و تا چند ساله دیگه خبری از بچه نیست.چند باره داره همین کارو میکنه و من از ترس اینکه دوباره موافقتم رو اعلام کنم نزنه زیر همه چیز میگم من آمادگی ندارم. ولی دیگه امروز صبرم به سر رسید و گفتم تو که دوست داری بچه بیاریم چرا منو مسخره کردی . نمیدونم چیکار کنم باهاش.

دلیل کارش رو می دونم چیه ایشون بسیار لجبازه و دلش ی خواد حرفشو به کرسی بنشونه قبلا یه بار دلیل این رفتارشو پرسیدم گفت از هزینه های بجه دار شدن می ترسم و زایمان و ازمایش و اینها دلش می خواد من بدون ازمایش و دکتر و بیمارستان درست درمون بچه بیارم .میگه بچه تا مریض بشه نباید بردش دکتر باید ببریش بهداشت چون خواهرم اینکارو می کنه. منم دیگه گفتم هر وقت تونستی از پس هزینه هاش بر بیای بگو تا بچه بیاریم و ایشون چند وقته پیش گفت برو دکترتو انتخاب کن بچه دار شیم و من تا قبول کردم گفت نمی خوام.اینم بگم که الان شرایط مالیش خیلی خوبه و کارشم خوبه.

من که نمی تونم مسخرش بشم اگه دوروز دیگه نتونم باردار شم چی؟داره سنم میره بالا من از بی برنامگیه ایشون خسته شدم .خدایا نمیدونم چیکار کنم باهاش
    ویرایش توسط *مونا* : یکشنبه 01 مرداد 96 در ساعت 10:26

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

شما هر وقت ایشون نگران مسائل مالیش بودن بهش قوت قلب بدین.. بهش بگین خدا کریمه و خرجشو میرسونه..

بچه تون که بدنیا بیاد خودش داوطلبانه میبره دکتر و میاره تا چیزیش نباشه.. مهر بچه که افتاد به دلش هر کاری واسش خواهد کرد..

. ایشون تا حالا تجربه فرزند دار شدن نداشتن و الان همه چیز براشون پیچیده اس و شما سعی کنین راه رو براش روشن کنین..

اگه میگه بهداشت و این حرفا, شما بگو همه بچه رو میبرن بهداشت و مخالفتی نکن..

بهش بگین بچه سالم باشه بقیه کارها حل میشه..

3. 4 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

*مونا* (شنبه 07 مرداد 96), maadar (یکشنبه 01 مرداد 96), میس بیوتی (جمعه 06 مرداد 96), شیدا. (پنجشنبه 05 مرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 دی 99 [ 11:00]
    سطح
    53
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    119

تشکرشده 162 در 68 پست

Array
    مونای عزیز من هم با نظر جناب جوادیان موافقم اصلا سر هزینه ها با همسرتون کل کل نکنید بعدا خود به خود این مشکل حل میشه اگه همسرتون در مورد مسایل دیگه هم خسیس باشن موضوع فرق میکنه اما اگه فقط به این مورد گیر دادن شاید ترس از مسوولیتهای بچه دار شدن باشه که بعد از به دنیا اومدن بچه این ترس جاش رو به عشق میده و اون موقع با جون و دل همه کاری برای فرزندتون انجام میدن اما در حال حاضر اگه گفتن باید بچه رو ببری بهداشت یا هزینه دکتر زیاده و ... شما بگو انشاالله هیچ وقت به این چیزا نیازی نیست بچه برکت با خودش میاره خدا بزرگه و ... سعی کنید ذهنیتش رو مثبت کنید و اصلا نگید تو وظیفته و باید دکتر ببری و ...

5. 3 کاربر از پست مفید آرام 10 تشکرکرده اند .

*مونا* (شنبه 07 مرداد 96), بارن (دوشنبه 02 مرداد 96), شیدا. (پنجشنبه 05 مرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 مهر 97 [ 06:20]
    سطح
    51
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 125 در 66 پست

Array
    سوال من اينه كه شما مطمئن هستين ايشون به خاطر مسائل مادي بچه نميخواد شايد دلايل ديگه اي داره كه نميتونه بگه خيلي مردا به زندگيشون مطمئن نميشن و از مسايلي شك ميكنن واسه همين از مسئوليت بچه فرار ميكنن والا وقتي درامدش خوبه چرا بايد بچه نخواد
    شايد شما زيادي پيگيري كردي اخه اكثر مردا يه حرف زياد بشنوم عكس العملشون برعكس ميشه و لج ميكنن.

بعدشم بچه كه تا يه عطسه ميكنه دكتر نميبرن كه بيشترين زماني كه بچه دكتر ميره ٥-٦ ماه اول من خودم بعدش درمان ميكردم تا وقتي مشكل حادي نداشت تا يكسالگي هم هر دو ماه ميبردم بهداشت براي كنترل بعدش نيازي به دكتر نيست سعي نكن مخالفت كني يه جور برخورد كن كه ببينيم چي پيش مياد. بعدا خداينكرده اگه مشكلي داشت قبل از اينكه شما بگي خودش ميبره دكتر.

7. 3 کاربر از پست مفید negad تشکرکرده اند .

*مونا* (شنبه 07 مرداد 96), بارن (دوشنبه 02 مرداد 96), شیدا. (پنجشنبه 05 مرداد 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    سپاس از دوستان عزیز که راهنمایی کردن

دیشب با همسرم صحبت کردم و در جو بسیار دوستانه دوباره موضوع رو مطرح کردم و ایشونم گفتن به نظر من هم الان وقتشه و تا یه ماه دیگه اقدام کنیم و برای یه دکتر خوب تحقیق کن.

مشکلی که خودم در این زمینه دارم نمیدونم درسته در اینجا مطرح بشه یا نه ولی ترس از زایمان طبیعیه. و با توجه به قوانین جدید هم که باید زایمان طبیعی باشه مگر اینکه مورد اورژانسی پیش بیاد و سزارین کنن.

همسر من برام هرچی بخوام میخره ولی در زمینه پول دادن به من خسیسه.از من می خواد که در یک بیمارستان دولتی زایمان طبیعی داشته باشم تا هزینش براش کم تر بشه.درک نمی کنه ترس من رو. من هم انقدر از این موضوع وحشت دارم که گاهی توی ذهنم قید بچه دار شدن رو میزنم میدونم شاید طرز فکر اشتباهی دارم ولی می ترسم.

با توجه به پیشرفت علم الانه زایمان طبیعی هم بدون درد انجام میشه فقط باید یه هزینه ای پرداخت بشه که همسرم میگه فقط طبیعی و باید دردش رو تحمل کنی.من در همسرم این زمینه رو می بینم که با حرف زدن منو درک کنه و باهام همکاری کنه و از خواستش دست برداره ولی متاسفانه نمیدونم چجوری حرف بزنم باهاش بلد نیستم.لطفا راهنماییم کنید.

باتشکر

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    دوستان به راهنماییتون نیاز دارم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

دوست عزیز عذر میخوام تا موقع باردار شدن و فارغ شدنه شما ده دوازده ماه وقت میبره..

و تا اون موقع خیلی وقت دارین تا نظر شوهرتونو عوض کنین و یا نظر خودش اتوماتیک وار عوض بشه.. به نظر من ایشون بیشتر دارن لج میکنن باهاتون..

اگه واقعا بچه نمیخوان که زودتر متوجه بشین ولی نه اگه میخوان سر قضایایی عوض دربیارن , بهتره فعلا کاری به کارشون نداشته باشید تا حرصشو خالی کنه..

یه راه دیگه ای هم هست که اگه پسانداز دارین که هیچ ولی اگه ندارین تا اون موقع پولاتونو جمع کنین و بهشون بگین بقیه خرجشو خودتون میدیدید.. و یا میتونین موقع زایمان

بهش بگین که بچه بزرگه و دکتر گفته طبیعی خطر داره ..

11. 2 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

*مونا* (شنبه 07 مرداد 96), شیدا. (پنجشنبه 05 مرداد 96)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    به نظرم شما خیلی به جزییات دقت می کنی و گیر می دی ( در مورد رفتارت با خانواده ی همسرت هم همینطور بود)

از الان از همسرت می خوای اسم دکتری که قراره واکسنهای یکسالگی بچه تون را بزنه مشخص کنه و توی قرارداد برای شما امضا کنه که یا این دکتر یا بچه دار نمی شیم!!

وقتی به کسی بگی برای بچه دار شدن باید من یه سری آزمایش کامل بدم، ماهی یه بار منو ببری دکتر و آزمایش و ... بچه که اومد هفته ای سه بار باید بریم دکتر، بزرگتر که شد ماهی دوبار باید بریم و ... مهد هم باید بفرستیمش، مدرسه اش را چیکار کنیم؟ کلاس کنکور کجا بره ... معلومه پشیمون می شه. شما آروم آروم پیش برو، خودش درست می شه.

من شنیدم آقایون تا زمانی که بچه به دنیا نیومده چندان حسی بهش ندارن
    و رفتارهای خانومها به نظرشون عجیبه.
    بچه که به دنیا بیاد تغییر می کنن.

یه کم در مورد روحیات آقایون بخون
    از دوستات در مورد تجربه شون بپرس.

اینقدم گیر نباشه. باز اینقد می گی تا همسرت بگه بچه نمی خوام. ولش کن.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : پنجشنبه 05 مرداد 96 در ساعت 15:00

13. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

*مونا* (شنبه 07 مرداد 96), نادیا-7777 (شنبه 07 مرداد 96), میس بیوتی (جمعه 06 مرداد 96), جوادیان (پنجشنبه 05 مرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    اگر بیمه تکمیلی باشید کل هزینه سزارین تو بیمارستان خصوصی نهایتا ۳۰۰-۴۰۰ تومن میشه.

اگر بیمه تامین اجتماعی هستید هزینه زایمان طبیعی و سزاریت و ... تو بیمارستان تامین اجتماعی رایگان هست.

خیلی ها بودن جدی و مصرانه قصد زایمان طبیعی داشتن ولی نشده. همه اینا رو می خوای تک تک با همسرت طی کنی؟؟

جدای از مساله سلامتی و دکتر بیشتر به فکر پیامد رفتارهاتون رو بچه باشید و اگر عادت و حساسیت خاصی دارید که ممکنه به بچه از نظر روانی آسیب بزنه دنبال راه حل برای اون باشید.

15. کاربر روبرو از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده است .

*مونا* (شنبه 07 مرداد 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    ممنون از دوستان عزیز

آقای جوادیان ممنون از پاسخگوییتون

اگه واقعا بچه نمیخوان که زودتر متوجه بشین ولی نه اگه میخوان سر قضایایی عوض دربیارن , بهتره فعلا کاری به کارشون نداشته باشید تا حرصشو خالی کنه..

عذر می خوام اما چرا جازه بدم ایشون با به خطر انداختن سلامتیه من بخوان حرصشون رو خالی بکنن؟
    یه راه دیگه ای هم هست که اگه پسانداز دارین که هیچ ولی اگه ندارین تا اون موقع پولاتونو جمع کنین و بهشون بگین بقیه خرجشو خودتون میدیدید.. و یا میتونین موقع زایمان

وظیفه ایشونه که هزینه ها رو تقبل کنن نه من.فکر نمی کنید اینجوری بدعادت میشن؟و اینکه عادت می کنن هرجا کم بذارن خودم جبران کنم؟

شیدای عزیز ممنون از پاسخگوییت

از الان از همسرت می خوای اسم دکتری که قراره واکسنهای یکسالگی بچه تون را بزنه مشخص کنه و توی قرارداد برای شما امضا کنه که یا این دکتر یا بچه دار نمی شیم

نه اصلا اینطور نیست و دقیقا برعکسه .من
    اصلا در مورد این چیزا حرف نمیزنم ایشون می خواد من اول قول بدم که به چیزهایی که می خواد عمل می کنم و چیزایی که میگن روو گوش می کنم برا زایمان و هزینه ها و بعد میگن بچه دار شیم و گرنه نه.منم ناراحت میشم که چرا اینجوری می کنن با اینکه مشکل مالی نداره .انگار اومده مغازه داره با من سر هزینه ها چونه میزنه من اصلا به این چیزا فک نمی کردم ولی وقتی ایشون می گه و همش خواهرش و دختر خواهرش رو با من مقایسه می کنه و می گه اونا چون اینجورن تو هم باید همین طور باشی ناراحت میشم.و اعتمادمو از دست میدم با خودم میگم خدایا ایشون که من هنوز مادر بچش نشدم برام هر چی بخوام تهیه می کنه از نظر لباس و چیزای دیگه (البته پول دستی بهم زیاد نمیده) برام توی خرج کردن کم نمیذاره پس چرا اینجوری می گه؟نکنه موقع بارداری برای اینجور چیزا اعصابمو خورد کنه و روی روحیه بچمون تاثیر بذاره.نکنه منو وادار به زایمان طبیعی کنه جوری که داره می گه و به قول آقای جوادیان همه حرصاشو اون موقع سرم در بیاره.کلا خیلی وقتا سرم تلافی کرده برا همینم می ترسم.

صبای عزیز ممنون از پاسخگوییت

خیلی ها بودن جدی و مصرانه قصد زایمان طبیعی داشتن ولی نشده. همه اینا رو می خوای تک تک با همسرت طی کنی؟؟

عزیزم ایشون دارن با من طی می کنن و من هم از همینه که ناراحتم.مثلا یه بار بهش گفتم من یه مطلب خوندم توش نوشته بود که بهتره قبل بارداری سه ماه قبل اسید فولیک بخورم میگه نه لازم نکرده همه مگه همیچین کاری می کنن.من مشکلم اینه برای هر چیزی که می گم می ره به مامانش و خواهراش مراجعه می کنه ببینه اونا چی می گن اگه تایید کردن قبول می کنه انگاری اونا شدن مرجع.

در کل من این زمینه رو در همسرم می بینم که بتونم با حرف زدن متقاعدش کنم که انقدر از مامان و خواهراش تاثیر نگیره ولی نمیدونم چی بهش بگم تا حساس ترش نکنم لطفا بهم بگین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)