به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 تیر 96 [ 17:04]
    سطح
    1
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 31.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Icon88888 آیا من شرایط ازدواج رو دارم یا نه؟

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان عزیز

هدف از ایجاد تاپیک اینه که میخوام شرایطمو بگم و دوستان جواب بدهن که الان مناسبه ازدواج کنم یا نه...چون میخوام از تجربیات و ایده های شما دوستان استفاده کنم تا بلکه بتونم تصمیم درستی برای آیندم بگیرم.

27 سالمه.

در حال حاضر من فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستیم و فارغ التحصیل شدم. برج 6 سرباز هستم..امریه دارم میگیرم و انشالله درست میشه. و دو سال در خدمت یه شرکت در تهران هستم. خودم شمالی هستم...خانواده تقریبا مذهبی دارم...ولی خودم خیلی مذهبی نیستم اما قابلیت مذهبی شدن رو دارم! پسر به روزی هستم....تا حالا وارد کار رسمی نشدم ولی کارای دانشجویی و علمی رو در سطح خوبی انجام دادم.

از نظر مالی، خودم صفرم! و وضعیت مالی خانوادم متوسطه!

هدف اول بنده اینه که در تهران بمانم و بعد خدمت، دنبال کار بگردم و پول جمع کنم و در تهران خونه و زندگی جدید تشکیل بدم....و حالا اگر بتونم در حین خدمت هم کار پیدا کنم چه بهتر.

هدف بعدی بنده که جز اهداف طولانی مدت منه، مهاجرت هست. یعنی بعد حدود 6 سال و آماده کردن شرایط لازم، مطمئنا میخوام مهاجرت کنم و میتونم.

برای ازدواج هم فعلا کسی مد نظرم نیست و میدونم اگه به خواهرم بگم میتونه واسطه بشه و معرفی کنه.

هدف از ازدواجم هم اینه که میخوام تو مسیری که هستم و میخوام گام بردارم، یه حامی داشته باشم و تنها نباشم و منم حامی آن باشم...راستشو بخواین بعضی اوقات احساس تنهایی میکنم و این گاهی اذیتم میکنه..البته خیلی کلی گفتم و میدونم هر انسانی نیاز به ازدواج داره.

ازدواج رو بزارم بعد خدمت؟ یعنی بعد دو سال دیگه ازدواج کنم؟ یا مثلا ازدواج رو بزارم بعد 4 سال دیگه که کارم داشته باشم؟ نظرتون چیه؟

باتشکر

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    من نظرمو میدم، ممنون میشم نظرتونو در این مورد بگین.

من فک میکنم در این مرحله از زندگیم و یا بعد سربازیم، باز مشکلاتی در زندگیم وجود داره. شاید برای شرایط من فرقی به حال من نکنه که قبل سربازیم ازدواج کنم یا بعدش! به هر حال مشکل بزرگی به نام کمبود پول هنوز پا برجاست!

چون در هر حال من باید حرفامو با خانواده دختر بزنم که پولی در بساط نیست! و باید فرصت بدن تا شرایط مهیا بشه! که حداقل دو سال زمان میطلبه...تو این دو سال ایشون تو خونه باباشون باشن و منم سربازیم تموم بشه. البته در همین اثنا هم من دنبال کار مناسب برای بعد از سربازی هم میرم...یعنی در واقع رصد میکنم همه جاها رو!!(البته همین شرکت هم بعد سربازی منو استخدام میکنه که بنا به دلایلی نمیخوام استخدام بشم!)...
    مورد دیگه اینه که اگه بعد سربازی و داشتن کار ازدواج کنم سنم حداقل شده 30 سال! ولی الان 27 سالمه!! جوون ترم!! به نظرم سن 30 دیگه برای ازدواج مناسب نیست!(یکمی ضایع هست!!) ازون طرف خودمم دوست دارم با دختری حدود سن 20-22 وصلت کنم..حالا جوون ترم بود چه بهتر!! خب سنم بره بالا، از این نظر به مشکل میخورم!

به هر حال انشالله خدا بزرگه! یاعلی بگم؟! نظرتون چیه؟!

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام دوست عزيز
    همين كه به فكر ازدواج افتادي خيلي خوبه اما بهتره به نكات زير توجه داشته باشي
    - سربازي پراز فراز و نشيبه يعني توي مدت زمان سربازي اصلا برنامه ريزي نداشته باش برا كار چون بعيد ميدونم بتوني كاري انجام بدي . بهت توصيه ميكنم بعد خدمتت به ازدواج فكر كني...
    - اگه ميخاي مهاجرت كني متاهل بودن درد سره بهتره يكم بيشتر از تجربيات كسايي كه مهاجرت كردن استفاده كني بعد تصميم بگيري...
    - زندگي كردن تو شهرهاي بزرگ يكم درد سر داره برا اينكه بتوني ي زندگي در حد متوسط داشته باشي حداقل بايد ماهي 5 تومن درآمد داشته باشي.فكر نكن ارشد داري برات كار هست....نميگم كار نيست اما كار بدرد بخور كم هست
    - ميخاي ازدواج كني بهتره با ي دختر خانم ازدواج كني كه 25سالش باشه چون دختر خانم هاي زير 25سال معمولا هنوز تو تخيلات سپري ميكنن....(البته جسارت نشه...)
    برا اينكه ازدواج كني حداقل بايد 100تومن پول داشته باشي(ي سري به بازار بزن متوجه ميشي طلا و تالار و......) اگه اين مقدار پول رو نداري فكر ازدواج از سرت بيرون كن....چون با مشكل برميخوري...

متاهل شدن چيزي جز درد سر نيست ي نگاه به تاپيك هاي اعضا بزن متوجه ميشي...
    بهتره ترمز دستي رو بكشي و فعلا بيخيال ازدواج بشي...
    من جاي شما بودم تو مدت زمان خدمت مقدمه هاي مهاجرت رو فراهم ميكردم(مثلا اگه زبان ضعيفي زبان كار كن)
    برا مهاجرت زود اقدام كن چون هر روز داره سخت تر ميشه ..........
    با آرزوي موفقيت براي شما دوست عزيز
    ویرایش توسط sia518 : دوشنبه 05 تیر 96 در ساعت 10:40

4. کاربر روبرو از پست مفید sia518 تشکرکرده است .

ashkan67838 (دوشنبه 05 تیر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

به نظر من شما فعلا دست نگه دارید و کاراتونو انجام بدید

بعد که از همه اینها فارق شدید و در جای ثابت و حقوق مشخصی کار گیر آوردید اونوقت به فکر تشکیل خانواده بیفتید

خود ازدواج مسائل و مشکلات پیچیده ای داره که باید ذهنتون از جهات دیگه راحت باشه تا بتونید انتخاب خوبی داشته باشید

سن سی سال الان برا ازدواج زیاد نیست..و معلوم نیست چه مدل کیس و تو چه سنی به تور شما بخوره ..شاید اصلا از دختر خانمی هم سن خودتون خوشتون اومد یا بین 20 تا 25

پس مبنا رو بر سن نذارید و بیشتر رو امادگی خودتون برا پیش قدم شدن تمرکز کنید ( کار - درآمد- امادگی روحی-تفاهم)

6. 2 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

ashkan67838 (دوشنبه 05 تیر 96), اثر راشومون (دوشنبه 05 تیر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    الان یه سوال دارم از همین دوستانی که نظر دادن...خودتون متاهلید؟! چند سالتونه؟!

شاید بعد خدمت دیگه نظرم در مورد ازدواج عوض بشه...چون تقریبا تمام مشکلات اصلی پسری مثل من با کارت پایان خدمت حل میشه. یعنی نباید دختری که میخواد شریک زندگیم باشه کمی با سختی های مشکلات من شریک باشه؟

نمیدونم.....
    ویرایش توسط ashkan67838 : دوشنبه 05 تیر 96 در ساعت 12:56

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

از قول بسیاری از خانواده ها شما شرایط عمومی ازدواج ( کار، سربازی، خانه و ... ) را ندارید.

مخصوصا که می خواهید خواستگاری دختر 20-22 ساله برید که خب فکر می کنه چرا باید با شما ازدواج کنه وقتی هنوز فرصتها و خواستگارهای دیگه ای می تونه داشته باشه.

البته ممکنه کسانی هم باشند که تواناییهای شما را ببینند ( توی جلسات خواستگاری و مشاوره متوجه بشند) و قبول کنند.
    بستگی به شخصیت شما و غیره هم داره که چقدر بتونید قانعشون کنید که مرد راهید.

----------------------

اگه یه کم صبر کنی تا وضعیتت پایدارتر بشه بهتره.
    مشکلات سربازی و بی کاری و ... می تونه روی رابطه تون اثر بذاره و اگه توان مدیریتش را نداشته باشید زندگیتون را خراب کنه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

9. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

ashkan67838 (سه شنبه 06 تیر 96), نادیا-7777 (شنبه 10 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 00 [ 02:19]
    سطح
    53
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    سلام
    دوست عزیز تو ایران ازدواج بیشتر شبیه معامله هست . اکثر دخترها یا خانواده هاشون تا شرایط اولیه نداشته باشی پای معامله نمیان .دخترها اگر انعطاف داشتن و مادیات و قد بلندی و تحصیلات عالیه شغل پردرآمد ...براشون مهم نبود .جمعیت دخترهای مجردهای اینقدر بالا نبود.

11. کاربر روبرو از پست مفید mohammad29 تشکرکرده است .

ashkan67838 (سه شنبه 06 تیر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    سلام

از قول بسیاری از خانواده ها شما شرایط عمومی ازدواج ( کار، سربازی، خانه و ... ) را ندارید.

مخصوصا که می خواهید خواستگاری دختر 20-22 ساله برید که خب فکر می کنه چرا باید با شما ازدواج کنه وقتی هنوز فرصتها و خواستگارهای دیگه ای می تونه داشته باشه.

البته ممکنه کسانی هم باشند که تواناییهای شما را ببینند ( توی جلسات خواستگاری و مشاوره متوجه بشند) و قبول کنند.
    بستگی به شخصیت شما و غیره هم داره که چقدر بتونید قانعشون کنید که مرد راهید.

----------------------

اگه یه کم صبر کنی تا وضعیتت پایدارتر بشه بهتره.
    مشکلات سربازی و بی کاری و ... می تونه روی رابطه تون اثر بذاره و اگه توان مدیریتش را نداشته باشید زندگیتون را خراب کنه.
    در مقابل حرفتون میتونم بگم که مطمئنا برای ازدواج هیچیکی شرایطش ایده آل نیست....بعد دو سال سربازی میرم دنبال کار و شرایطمو برای 4 سال باقیمانده، چه از نظر مالی و چه از نظر مهاجرت فراهم میکنم. فقط دو سال من بی پولی دارم. بعدش شرایطم بهتر میشه....

شرایط هیچیکی ایده آل نیست و باید دو نفر در کنار هم بسازن. این خیلی قشنگتره. نه این که من ماشین داشته باشم ..کار داشته باشم...خونه داشته باشم و همه چیم اوکی باشه بعد برم ازدواج کنم...واقعا ان موقع نیازی به ازدواج نمیبینم. چون همه سختی ها رو خودم تنهایی جلو بردم...من اینطوریم...

درسته صفرم ولی منفی نیستم! آدم الافی نبودم و میتونم با تخصصی که دارم کار کنم..چون جوونم.

اینطوری باشه که هیچکی نباید امید داشته باشه کمتر از 30 سال ازدواج کنه! پس تلاش و امید چی میشه؟!
    ویرایش توسط ashkan67838 : سه شنبه 06 تیر 96 در ساعت 10:42

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    یه موردی که گاها من بهش فک میکنم و گاهی ناراحتم میکنه اینه:

وقتی سن من بره بالا و ازدواج کنم، مطمئنا سن دختری هم که میخوام باهاش ازدواج کنم باید بالاتر باشه! و با توجه به اینکه الان خیلیا با هم دوست میشن و رابطه دارن و براشون هم مهم نیست، پس احتمال اینکه دختری که سنش بالای 25 باشه(و ازدوج نکرده باشه) و به خطا رفته باشه، زیاد هم میشه. این یه چیز نرمالی هست و خودتون هم به عنوان کسی که در این جامعه زندگی میکنین، میدونین که چقدر وضعیت خراب شده و خصوصا خانم ها بیشتر میتونن در این زمینه اطلاعات داشته باشن که وضعیت دخترا الان یه چه صورت هست. خب من روی این موضوع خیلی حساسم. چون دوست ندارم دختری که میخواد با من زندگی کنه قبلا یه رابطه با پسری داشته باشه. رابطه منظورم دوستی و هر کاری که میتونن در این راستا با هم بکنن..اگه یه دوستی معمولی برای اشنایی ازدواج بوده باشه و حد و حدود ها رعایت شده باشه رو من مشکلی ندارم...ولی حد و حدود ها معمولا در این طور دوستی ها و در این جامعه دیگه رعایت نمیشه ..یکی از دلایلی که میخوام زودتر ازدواج کنم همینه. چون دختر جوون تر احتمال به خطا رفتنش هم کمتره.

در این مورد دوست دارم کامل منو راهنمایی کنین. و خصوصا خانم ها در این زمینه حرف بزنن.

باتشکر از وقتی که میزارید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan67838 نمایش پست ها
    یه موردی که گاها من بهش فک میکنم و گاهی ناراحتم میکنه اینه:

وقتی سن من بره بالا و ازدواج کنم، مطمئنا سن دختری هم که میخوام باهاش ازدواج کنم باید بالاتر باشه! و با توجه به اینکه الان خیلیا با هم دوست میشن و رابطه دارن و براشون هم مهم نیست، پس احتمال اینکه دختری که سنش بالای 25 باشه(و ازدوج نکرده باشه) و به خطا رفته باشه، زیاد هم میشه. این یه چیز نرمالی هست و خودتون هم به عنوان کسی که در این جامعه زندگی میکنین، میدونین که چقدر وضعیت خراب شده و خصوصا خانم ها بیشتر میتونن در این زمینه اطلاعات داشته باشن که وضعیت دخترا الان یه چه صورت هست. خب من روی این موضوع خیلی حساسم. چون دوست ندارم دختری که میخواد با من زندگی کنه قبلا یه رابطه با پسری داشته باشه. رابطه منظورم دوستی و هر کاری که میتونن در این راستا با هم بکنن..اگه یه دوستی معمولی برای اشنایی ازدواج بوده باشه و حد و حدود ها رعایت شده باشه رو من مشکلی ندارم...ولی حد و حدود ها معمولا در این طور دوستی ها و در این جامعه دیگه رعایت نمیشه ..یکی از دلایلی که میخوام زودتر ازدواج کنم همینه. چون دختر جوون تر احتمال به خطا رفتنش هم کمتره.

در این مورد دوست دارم کامل منو راهنمایی کنین. و خصوصا خانم ها در این زمینه حرف بزنن.

باتشکر از وقتی که میزارید.
    دقیقا تمام این نگرانی ای که شما دارین منم به عنوان یک دختر 26 ساله دارم !!منتها اینم در نظر بگیرین قبل ازدواج دخترا معمولا نیاز عاطفی دارن و ممکنه اونو براورده کرده باشن منتها

اقایون به نیازهای دیگشون چه جوری پاسخ دادن؟؟خصوصا اینکه تمام مواردی که به سن من می خوره حدودا 30 و به بالا هستن..

(من خودمم تا حالا حتی دست پسری رو نگرفتم)پس این نگرانی هاتون کاملا دو طرفه هست و برا همه وجود داره

ولی من به این اعتقاد دارم(نظر شخصی منه و ممکنه درست نباشه)هرجوری خودت بودی معمولا همونطوری پیدا می کنی..خدا جای حقه و با یک تحقیق و اشنایی میشه کاملا از

انتخابت مطمئن شد..

موفق باشید

15. کاربر روبرو از پست مفید SOGAND. تشکرکرده است .

ashkan67838 (چهارشنبه 07 تیر 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)