به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 96 [ 01:54]
    سطح
    31
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    64

تشکرشده 45 در 31 پست

Array
    سلام به
    فكور
    انيسا
    شيدا
    خاله قزي
    حرفاتون درست....من قبول دارم كه اسلام نميپسنده كه مردي از دست زبون زنش در امان نباشه وراحت نباشه...ميدونم اگه زن بازبانش حرفايي بزنه كه شوهرش روناراحت كنه بزرگترين گناه مرتكب شده
    ما بد بزرگ شديم...توي محيط بسته ومتعصب بزرگ شديم...اگه بدونيد شايد حق ميدادين كه اينطور باشم...من حس ميكنم مريض رواني هستم روحم فاسد شده...خراب شده ديگه به درد نميخوره...بخداخيلي خستم...روحيم خيلي داغونه...براي همين نميتونم خوب شاد باشم...راحت ازته دل بخندم....قبلا خيلي سرزنده بودم
    من ازشوهرم ناراحتم كه قبل از ازدواج خوب برام توضيح نداد كه اعتقاداتش طوريه....يعني يطوري گفت كه يعني نمازش ميخونه...كه من اينطور برداشت كردم كه نماز بيشتراوقات ميخونه...ولي بعدازدوران عقد ديدم اصلا نميخونه....روزه قبلش بهم گفت چون چشماش خيلي ضعيفن وهمش زير آفتابه روزه نميتونه بگيره....ولي دوساله باهاش هستم ميبينم تمام روز خوابه توماه رمضان ولي غروب كه آفتاب ميره سركارميره..من اينو نتونستم قبول كنم
    شيدا دارم تمرين ميكنم به كنترل اعصاب...خوشرويي...گيرندادن به عقايدش...ازپريشب ديگه سعي كردم خودم كنترل كنم...غرنزنم....خيلي سخته ولي ديگه نميخوام حساس باشم
    خاله قزي...حقوق شوهرم چون آزاده متغيره بستگي به كاري كه ميگيره...يه بارميبيني 1500ميگيره يه بار ميبيني 400تومن يه بار ميبيني 2500....بستگي به تلاشش داره...اين دوماهه ميبينم كه نميره وهمكاراش تابهش زنگ نزنن نميره...بهم ميگه من اخلاقشون بلدم 15ساله دارم باشون كارميكنم بايد هميشه بزارم اينجوري دنبالم بيان براي كار...براي همين ديگه من دخالت نميكنم ولي ببينم همش خوبه ديگه طاقتم تموم ميشه
    شوهرم بعضي جها تكيه گاه خوبيه...توبعضي جاها خيالم ازش راحته وچشاموميبندم وقتي ميره دنبال يه كاري...اون تنها دارايي منه...وقتي حس ميكنم يكم بهم سرد شده انگار همه دنيارو ازدست دادم...ولي وقتي خوبيم همش ميرم تو نخ بعضي مسائل والكي خودم ناراحت ميكنه وايراداي بني اسرائيل ميگيرم..يا زندگي زنايي ك شوهرشون كارمنده روميبينم كه خيلي راحتن....واقعا حسرم ميگيره
    من فقط فقط ميخوام ديگه زندگيم يه رنگ وبوي ديگه اي بگيره عوضش كنم
    باخيلي جيزاكناربيام
    خيلي چيزاروبپذيرم

2. 3 کاربر از پست مفید tanin_eshgh تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 31 خرداد 96), فکور (سه شنبه 30 خرداد 96), شیدا. (سه شنبه 30 خرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام طنین عشق عزیز

چرا به خودت برچسب می زنی؟
    این چه القابیه هیچ موقع اینا رو به خودت نسبت نده القابی مثل مریض روانی یا روح فاسد و ...

یه دوستی دارم چند روز پیش باهام توی تلگرام چت میکرد یه مشکلی داشت منظورم مشکلی شخصیتی هست نه مشکل مالی یا بیماری جسمی، می گفت دارم روی خودم کار می کنم این موردو اصلاح کنم آخر پیامهاش اینو نوشته بود
    چقدر خوبه که آدم می تونه خودشو اصلاح کنه چقدر خوبه که تونستم اشکالمو پیدا کنم خدا رو شکر می کنم که به من قدرت تشخیص و تغییر داده

هر کسی یه سری مشکلات شخصیتی داره که میتونه روشون کار کنه نه اینکه خحودشو مریض بدونه و یه برچسب عجیب بزنه به خودش

اگر بخواهیم این مدلی برچسب بزنیم بالای 90 درصد آدما یه لقب نامطلوبی بالاخره بهشون تعلق می گیره

شما میتونی اشکالات خودت رو تشخیص بدی و این یه موهبت الهی هست خیلی از آدمها از این موهبت هیچ بهره ای نبردن وقتی تشخیص دادی یک سوم مسیر رو رفتی بقیشم مونده به خودت

در رابطه با خواب شوهرت و بهبود سیستم کاریش اگر ایده عملی داری با زبان خوش میتونی بهش ارائه بدی اگر هم نداری بهتره چیزی گفته نشه چون اون فقط جنبه غرغر پیدا می کنه

مقایسه شوهرت با یه کارمند مقایسه بیجایی هست چون شما شرایط و شغل ایشون رو قبول کردی دیگه الان نمیتونی روش اعتراض داشته باشی
    ضمنا در نظر داشته باش که الان دیگه شغل دولتی تقریبا دست نیافتنی شده پس حتی اگر شوهر شما در این زمینه تمایل هم داشته باشه خیلی نمیشه روش حساب کرد

البته من هم این رو قبول دارم که مرد نباید توی خونه از صبح تا شب خواب باشه ولی همونجور که گفتم راهکار عملی نیاز داره اگر امکانش باشه اگر امکانش نباشه و راهکاری هم نباشه فعلا نیاز به صبوری وجود داره
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

4. 4 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 31 خرداد 96), فرنوشم (سه شنبه 30 خرداد 96), نادیا-7777 (چهارشنبه 31 خرداد 96), شیدا. (سه شنبه 30 خرداد 96)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود
    دیشب کلی نوشتم حذف شد
    خلاصه بگم دین مذهب آئین طریقه زندگی و... وقتی توی زندگی بجای آرامش موجب ترس دلهره افسردگی بشه نظر شخصی من اینه یکجای کار میلنگه باید یا بزاریش کلا کنار یا درستش کنی.
    توی همین سایت تاپیک های ختم قرآن درد و دل با خدا یا دعا برای نفر بعد شما برو ببین چقدر انرژی مثبت درش وجود داره.خدایی که فقط ادم رو بترسونه و وعده عذاب بده و جهنم من یکی میزارمش کنار والسلام.
    هم خودت را اذیت میکنی هم شوهرت را نماز و روزه شخصی داشتنش خیلی خوبه ولی اخلاق و انسان بودن مهمتره.
    ظاهر زندگیت را با باطن زندگی بقیه مقایسه نکن لطفا شما با شوهرت زندگی کردی نه با اونا پس مقایسه که میکنی درست نیست.مردم اون روی سکه از زندگیشان را که دوست دارن بقیه ببینن رو به بقیه نشان میدهند نه واقعیت زندگیشان را. این یادت نره بانو

تائید تشویق استفاده از ظرافت های زنانه‌ + گیر نده غر نزن مقایسه نکن کنترلگر نباش معلم و مامانش هم نباش

بزرگترین مشکل شما اینه بلد نیستی زندگی کنی و لذت ببری شوهر خوب شغل خوب کم و کسری هست مثل بقیه ولی خداروشکر کن بخاطر چیزایی که داری و ازشون لذت ببر
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام دوست عزیز

با خوندن پست های دوستان ، واقعا ناراحت شدم .

برخلاف نظر دوستان ، من به شما حق می دهم که به خاطر نماز و روزه همسرتون ناراحت باشید .

زیر سقف آن خانه قراره فرزندانی به دنیا بیان که تربیت شونده همین پدر مادر هستند و چه بسا در یک خانواده ای با ریشه های مذهبی چنین شکاف هایی مساله ساز خواهد بود.

از انجایی که هر دو خانواده مذهبی بوده اید همسرتون هم ریشه های مذهبی را دارد اما به دلایلی الان سست شده.

بر خلاف نظر دوستان ، در پر رنگ نشان دادن اخلاق و مرام و ... ، مهم اول انجام واجبات است ، سستی در عمل به تکالیف موجب خیلی از گمراهی ها است.

من به شخصه قبول ندارم کسی که نماز نمی خونه و روزه نمی گیره بتونه از لحاظ اخلاقی آدم کاملی باشه اما این را باور دارم که نماز و روزه می تونه سد محکمی باشه در مقابل سر ریز گناهان وقتی این سد نباشه قابلیت اطمینانی هم به هیچ کدام از فضایل اخلاقی نیست.

اما چیزی که اینجا مطرحه نوع برخورد شما در مواجهه با این مشکل همسرتون هست.

در چنینی مواقعی امر به معروف نباید زبانی باشد بلکه در عمل باید باشد که همسرتون به صورت خود جوش جذب شود و اون پتانسیل مذهبی ایشون دوباره فعال شود.

در مورد زندگی شما دو تا مورد مهم وجود داره

1- مسوولیت پذیری همسرتون

2- انجام امور عبادی

در مورد اول شاغل بودن شما و جمایت های خانواده ها به تنهایی مشکل ساز هست ، اگر این بارها رو زمین بگذارید همسرتون مجبور می شود برای رفع نیازهای زندگی زودتر از خواب بلند شود و تلاش بیشتری کند اما تاز مانی که همه چیز روی روال داره انجام می شه ایشون هم به اندازه نیاز تلاش می کنه.

نکته دیگه نیاز ها ی شما است که برآورده کردن آنها به عهده همسرتونه پس اول حقوقتون ونیازهاتون رابشناسید سپس یاد بگیرید اونها را به روش اصولی مطالبه کنید نه اینکه بگید تمام مخارجم را خودم می دهم.

در مورد مسایل مذهبی هم شما عباداتتون رو با قوت بیشتری انجام دهید به آن آداب دهید، اثراتش را در رفتار واعمالتون نمایان کنید یک نماز گذار واقعی ، به واسطه اثرات نماز ، ساطع کننده انرژی های مثبته .

جلسات مذهبی پیگیری کنید و هماهنگ کنید که با همسرتون به آن جاها بروید.البته ایشون را اجبار نکنید. از سر اینکه نیاز دارید که یک مرد و حامی همراهتون باشد.

راهکارها زیاده اگر شد باز هم براتون پست می ذارم.

7. 4 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (چهارشنبه 31 خرداد 96), فکور (چهارشنبه 31 خرداد 96), گلاب (چهارشنبه 31 خرداد 96), نیکیا (شنبه 03 تیر 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,992

حالت من
    Mehrabon
    Array
    من خودم آدم کاملی نیستم و پر هستم از خطا و اشتباه . در ابتدای امر این را بگم که نوشته هام را حمل بر خودستایی نپندارید.

پست شما رو که خوندم یادم افتاد به اوابل زندگی خودم ، به خاط همین احساستون را کاملا با بند بند وجودم درک می کنم.

بر عکس خانواده همسرتون ، خانواده همسر من مذهبی نبودند اما خود همسرم به صورت خودجوش بچه مسجدی شده بود. وخوب با بچه های مسجد دوران نوجوانی وجوانی اش را سپری کرد.

من هم با دید یک آدم قوی مذهبی که می تونه تکیه گاه محکمی در امور عبادی ودینی برای من باشه ایشون رو انتخاب کردم.

اما به تجربه توی زندگی دیدم هر جایی من توی مسایل عبادی سست شدم ، ایشون هم پیرو من ..... تا جایی که به خودم اومدم ودیدم علاوه برمسایل عبادی چقدر از داشته ها مون رو از دست دادیم.

از این بایت می گم که اتفاقا ناراحتی شما به جاست.

هر جا که می بینید همسرتون داره ضعیف برخورد می کنه (منظورم موارد اخلاقی و عبادی است) مسوولیت شما سنگین تر خواهد بود چرا که شما باید قوی تر در اون مساله عمل کنید باید روی خودتون تمرکز بیشتری کنید .

در جایی جناب آقای خاله قزی گفته بودند اگر همسرشون نبود نصف روزه هایش را نمی گرفت ، ای کاش این را هم می گفت اثرات مثبت همین نماز و روزه های اجباری موجب چه برکات اخلاقی و معنوی و حتی مالی در زندگی شان شده.

درجایی دیگه دوستی نماز خوندن با همسر را همچون سلیقه فیلم دیدن با همسر پایین آورده بودند ، وصحبت از بهشت خیالی کرده بودند . من خودم را موظف می دونم که به شما دوست عزیز وسایرینی که این تاپیک را می خونن بگم مسایل عبادی را اتفاقا باید جدی گرفت و بی تفاوت از اون نگذشت اما این جدی گرفتن به معنای دعوا کردن وغر زدن و تنگ کردن عرصه به همسر نیست. چرا که همین مسایل ، مسیر را برای رسیدن به همان بهشت واقعی هموار می کند.

البته در مورد خودم این خبر را هم بدم که در اثر مداومت بر فقط همین نماز و روزه و مسایل عبادی ، خیلی از مشکلات زناشویی ، مالی ،و.....حل شد. شما که تازه اول زندگی هستید ویک راه طولانی در پیش دارید وتجربه هایی در پیش رو دارید که به جرات می گم پایبندی به همین مسایل اعتقادی می تونه برگه سبز شما برای عبور از اون مشکلات خواهد بود.

در مورد کنترل گری با دوستان موافقم ، روی این مورد خیلی کار کنید واز رفتارهاتون حذفش کنید.

خانه را محل امن و دوست داشتنی کنید برای همسرتون .

اما برای بیرون کردن همسرتون از منزل لازمه ایشون وارد نقش خودش شود شما هم وارد نقش خودتون.

زمانی که شما پولی نداشته باشید که نیازهای خودتون رو برآورده کنید و اون نیازها را عاطفی از همسرتون مطالبه کنید ایشون مجبور می شود که تلاش بیشتری کند .

یا دیگه سر کار نروید و یا اینکه مدیریت مالی حقوقتون را در موارد سرمایه گذاری جهت بدهید .

در جایی گفته بودید ازتون خواسته شاد و پر انرژی باشید ، شاغل بودن شما مانع بزرگی برای ذخیره انرژی و شادی در شماست.
    ویرایش توسط بی نهایت : چهارشنبه 31 خرداد 96 در ساعت 12:49

9. 5 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 31 خرداد 96), tavalode arezoo (چهارشنبه 31 خرداد 96), فکور (چهارشنبه 31 خرداد 96), گلاب (چهارشنبه 31 خرداد 96), نیکیا (شنبه 03 تیر 96)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    در تاثیر مثبت نماز و روزه و ایمان داشتن در زندگی شکی نیست.ایمجا مسئله اینه همراه با اجبار نباشه و بهتره خود شخص به این نتیجه برسه.
    مردا کلا دوست ندارن خیلی بهشان امر و نهی بشه بهتره با سیاست و زبان ملایم باشه تاثیرش بیشتره
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

11. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

نیکیا (شنبه 03 تیر 96), بی نهایت (چهارشنبه 31 خرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,992

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    در تاثیر مثبت نماز و روزه و ایمان داشتن در زندگی شکی نیست.ایمجا مسئله اینه همراه با اجبار نباشه و بهتره خود شخص به این نتیجه برسه.
    مردا کلا دوست ندارن خیلی بهشان امر و نهی بشه بهتره با سیاست و زبان ملایم باشه تاثیرش بیشتره
    منم با شما کاملا موافقم.

اما متاسفانه در پست هایی که اکثر دوستان گذاشته اند بیشتر از اینکه راهکار بدهند ، مراجع به جای اجبار چگونه در جهت اثر بخشی امور عبادی ،برخورد کنند مراجع را به پذیرش شرایط موجود و بی اهمیت جلوه دادن امور عبادی همسر ایشون و بی تفاوت کردن ایشون به این مورد مهم هدایت کردند. در صورتیکه همسر ایشون درون مایه های مذهبی دارند و پتانسیل هایی دارند که با بر خورد درست وهدایت شده مراجع می شود اون رو در مسیر ، فعال کرد.
    ویرایش توسط بی نهایت : چهارشنبه 31 خرداد 96 در ساعت 13:39

13. کاربر روبرو از پست مفید بی نهایت تشکرکرده است .

فکور (چهارشنبه 31 خرداد 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    از بی نهایت عزیز میخوام سری به تاپیک زیر بزنه
    http://www.hamdardi.net/thread-41784.html

تیپ شخصیتی آدمها فرق می کنه بعضی آدمها تاثیرپذیری کمی دارن و نمیشه مجبورشون کرد به کاری

همسر ایشون میگن من چشمام ضعیفه و خود دکتر گفته روزه نگیر
    خوب چرا باید همه ایشون رو تشویق کنن که به همسر بگه روزه بگیر

باید پذیرفت که روزه گرفتن توی این روزها واقعا دشواره اینو من میگم کسی که از 8 سالگی روزه گرفته و علاوه بر اعتقاد به این موضوع علاقه داره
    کسی که تا الان روزه نگرفته بعیده به حرف دیگران توی شرایطی به این سختی اقدام به روزه گرفتن بکنه اونم در حالتی که میگه بیماری هم دارم
    کسی ممکن هست به سمت تغییر رویه بره که خودش بخواد و خودش به این نتیجه رسیده باشه

پس بهتر هست این خانم در این زمینه دائم جو خونه رو متشنج نکنه

من با اینکه هم به روزه اعتقاد و علاقه دارم و هم به نماز اول وقت ولی اینها تنها شروط لازم برای سعادت اخروی نمی بینم
    چند تا همکار دارم همشون تمام روزه هاشونو میگیرن و نماز هم که در نماز جماعت شرکت می کنن و اول وقت میخونن ولی پاش بیفته به سادگی زیرآب هم رو میزنن خیلی ساده ، به سادگی آب خوردن، بارها این اتفاق افتاده

یه فامیل نزدیک دارم که چند سالی هست نماز و روزه رو ترک کرده، ولی عملا نگاهش می کنی هیچ موقع نه پشت سر کسی حرف میزنه نه زیرآب میزنه دلسوزه و هرکسی که مشکلی داشته باشه داوطلبانه خدمت می کنه

به نظرم نمیشه رابطه صد درصد مستقیم رو بین این موارد در نظر گرفت البته اینم قبول دارم که معنویات توی زندگی خیلی تاثیر دارن و انسانی که کامل از معنویات جدا شده اثرات منفیش رو توی زندگی می بینه ولی ما از کجا می دونیم توی قلب هر کسی چی میگذره چقدر مکالمه درونی با خدا داره

توی همین سایت بارها به مراجعین توصیه شده که موقع ازدواج خصوصیات طرف مقابل رو در نظر بگیرید و تحت هیچ شرایطی توی فکر تغییر و شکل دادن شخصیت کسی نباشید
    شاید این خانم بتونه غیر مستقیم الگویی باشه برای همسرش و با احتمال متوسط باعث بشه ایشون خودش تصمیم بگیره و به این مسیر بیاد ولی نمیتونه مستقیم راجع به این موضوع بحث و مجادله کنه

اگر همسر ایشون ببینه وجود معنویات توی اخلاق و رفتار همسرش چقدر اثر گذاشته چقدر نسبت به خانمهایی که به معنویات توجه نمیکنن آروم تر و مهربون تر هست شاید تصمیم بگیره همین مسیر رو بره ولی در شرایط فعلی غیر ممکنه همسر ایشون آرامش کمی داره دائم باهاش بحث میشه اینجوری بیشتر زده میشه

ایشون بهتر هست تمرکز زدایی کنه از روزه و نماز همسرش
    اگر حرفی پیش اومد و همسرش نظرخواهی کرد میشه یه اشاره کوچک بکنه

همسر من با اینکه همه نمازهاش رو میخونه و روی روزه تعصب هم داره ولی اگر مثلا وقتی داریم میریم بیرون بگم بیا نمازهامونو بخونیم بعد بریم که خیالمون راحت باشه واقعا احساس می کنم که خوشش نمیاد اصلا دوست نداره در این زمینه ها کسی توی کارش نظری بده
    همسر من به عنوان یه آدم کاملا منطقی که به ندرت مردی رو در اطرافم دیدم که به اندازه ایشون منطقی باشه، اصلا توی این حوزه ها دوست نداره کسی بهش خط بده مگر اینکه نظرخواهی کرده باشه در اون صورت اگر با لحن درست مطلبی گفته بشه ممکن هست بپذیره

دلیل اینکه کاربرهای اینجا به این خانم توصیه کردن در این زمینه ها با همسرش بحث و جدال نکنه مواردی هست که اشاره شد
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند
    ویرایش توسط فکور : چهارشنبه 31 خرداد 96 در ساعت 17:36

15. 3 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (پنجشنبه 01 تیر 96), بی نهایت (پنجشنبه 01 تیر 96), شیدا. (پنجشنبه 01 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 22 تیر 98 [ 17:03]
    سطح
    40
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    153

تشکرشده 113 در 27 پست

Array
    سلام من زیاد تجربه ای ندارم ولی مادرم قبل از اینکه ازدواج کنم میگفت زن وقتی از پای سجاده نماز بلند میشه باید از هروقت دیگه ای خوشگلتر و مهربونتر باشه و به همسرش محبت بیشتری کنه.تا شوهرش اگه اعتقاد ضعیفی داره نسبت به عبادات حس خوبی پیدا کنه

17. 2 کاربر از پست مفید گلاب تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 01 تیر 96), نیکیا (شنبه 03 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 تیر 98 [ 23:45]
    سطح
    37
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 258 در 107 پست

Array
    من مجردم و یه دوره ای خیلی رو نماز و روزه واسه همسر آیندم متعصب بودم و حتی یادمه یکی رو به همین خاطر رد کردم خلاصه گذشت و من حتی مدتی معیارم رو کمی تعدیل کردم ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که نماز و روزه خوندن واسه من یه معیار خیلی مهم در انتخاب همسرمه...‌ راستش به نظرم این یه پز روشنفکریه که بگیم نماز و روزه خیلی مهم نیس.بله این حرفی که اکثر کاربراها میگن واسه معاشرت با بقیه آدمها درسته ولی کسی که قراره زیر یه سقف باهاش زندگی کنیم واقعا نمیشه.

اخلاق مهمه تو زندگی ولی مقید بودن به احکام خدا از واجباته و واقعا لازمه و ما هم در مقامی نیستیم که واسه واجبات تبصره و بند بذاریم.

گلم من بهت حق میدم و به نظرم دغدغه ات در این زمینه کاملا درسته ولی خب رفتارت رو کمی اصلاح کن.به هر حال الان ایشون همسر شماست.همسرت بچه که نیست و شما هم مادرش نیستی پس با اخم و تخم کاری پیش نمیره.به نظرم شاغل بودنت رو خودت هم اثر گذاشته و کمی خسته شدی.یه خانم باید خانومی کنه و لازم نیست واسه کار و درآمد همسرت فکرت درگیر بشه.این مسائل رو هر چقدز کمتر بهش فکر کنی و کمتر دخالت کنی آرامش بیشتری خواهی داشت.
    و یه چیز دیگه میدونستی که یه تبر برداشتی و به جون ریشه درخت زندگیتون افتادی؟؟؟ مقایسه کردن آفت یه زندگیه اینو خیلی حواست بهش باشه.چون ناخودآگاه داره روی رفتار شما با همسرت تاثیر بدی میذاره.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)