به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22
    عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    حس مزخرفیه فرقی نمیکنه زن باشی یا مرد از درون تهی میشی و احساس پوچی میکنی....

ایشالله مشکلت حل بشه
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.mim نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من در جواب دوست عزیزمون یار مهربان باید عرض کنم اگر تاپیک این دوست عزیزمون رو بخونید می بینید که وابستگی شدید احساسی به خانومشون دارن وگرنه هر زن و مردی که بتونه منطقی فکر کنه و تصمیم بگیره با دیدن خیانت حتی یه لحظه هم توی اون زندگی نمی مونه.

در ضمن دوست ما مطمئن نیستند خانومشون داره خیانت می کنه یا نه . واقعا با 4 باز تلفن زدن و اس ام اس زدن درست نیست به همسرمون تهمت بزنیم . اینا چیزیه که اگه جاشون عوض می شد حتما خود شما به عنوان مشاوره به یه خانم ممکن بود بگید.

راهنمایی خود من به شخصه این بود که با رسیدن به خودشون و تفریح کردن از این حال منفعل و عصبی بیرون بیان یه ذره شادی لازمه که افسردگی و بعدش هم وابستگیشون از بین بره خوب مسلما وقتی وابستگی کم شه ایشون بهتر می تونن تصمیم بگیرند.

یه مورد دیگه اینکه یه طرفه به قاضی رفتن درست نیست شاید خانوم ایشون هم مریض باشه . مگر نه اینکه وقتی ازدواج می کنیم قسم می خوریم توی سختی و خوشی با هم باشیم. خانوم ایشون شاغل شدن به دلیل اینکه زندگی سخته عزیز من . خرج زیاده، نمی تونه بشینه نگاه کنه ببینه کی شوهرش بهش پول می ده برای بچش لباس بخره پس لزوما کارکردن خانومم نشونه بی اخلاقی ایشون نبوده. حالا خلاء داشته و با توجه یه نفر دیگه پر کرده باید ریشه یابی و حل شه.

اینها صاحب فرزندن و اصلا درست نیست بدون تلاش براشون جدایی تجویز کنی درسته زندگی الان ایشون برای فرزندشون شاید بدتر از جدایی باشه اما سعی و تلاش و شناخت اشتباهاتشون حداقل لازمه. ایشون با مشاوره و فکر کردن به کارهاشون باید بفهمند چی شد که به اینجا رسید و باید سعی کنن درستش کنن درسته 50 50 ولی یه طرف با تلاش بیشتر طرف دوم رو جذب می کنه و از یه جایی به بعد می شه همون نصف نصفی که شما می گی شاید هم طرف کم کار بعدها احساس مسئولیت بیشتر کنه.

شاید ایشون با تفریح کردن توی یه موقعیتی با فرد دیگه ای اشنا شد و تونست از همسرش دل بکنه. اینکه بشنن تو خونه و غصه بخورن و حرص بخورن که زنم داره حیانت می کنه یا شایدم نمی کنه یا زنم سرده یا هرچیز دیگه دردی رو دوا نمی کنه. جدایی هم همینطور تا وقتی ایشون اینقدر احساسی و وابسته هستند جدایی شاید اوضاع رو بدتر کنه.

در مورد درست نشدن زندگی ها گفته بودید که منم دیدم مثالهایی که با وجود خیانت یکی از طرفین یا ناراحتیهای خلقی و اخلاقی به یه مو بند شده و با تلاش 80 درصد فقط یکی از طرفین درست شده طوری که بعد از مدتها 20 درصد طرف مقابل تبدیل شده به همون 50 مورد نظر شما به همراه کلی بار عذاب وجدان و کلی تلاش برای جبران پس عینک بدبینی رو بردارید. خیلی چیزا درست می شه اگه ما ذهن و دیدگاهمون رو درست کنیم. خیلی از مشکلات فقط توی ذهن ماست.

.
    سلام مریم عزیرم، حالتون چطوره دوست من؟
    ببینین نظر شما درست، اما همین چهار روز پیش بود
    آقایی با من صحبت کرد و گفت من با نامزد برادرم صحبت کردم که میانجی زندگی اونها باشم اما بعد که تلفنو قطع کردم به برادرم گفتم بهتره همینجا تمومش کنین!
    منم ازشون سؤال کردم میتونم علت این حرفتون رو بپرسم؟ گفت بله من یک مردم و نامزد ایشون رو میخواستم به همسرش که برادرمه باز هم پیوند بدم اما ایشون اسم پیامک ها و خندیدن و برخاستن با مردای دیگر رو روابط اجتماعی میذاشت و دیدم برادر من توی چنین زندگی قطعا یک روز با خیانت به انتها خواهد رسید.
    اینکه ما خوشبینی کنیم و اسم یک کار پنهانی رو چهار تا اس ام اس بذاریم، اصلا درست نیست دوست من!
    اگر این آقا هنوز مطمئن نیست چطور انقدر پریشانه ؟
    دیگه وقتش نیست که اون چهار تا اس ام اس و بگو بخند این خانم تموم بشه؟ دیگه زمانی رسیده بعد این همه سال زندگی ایشون غصه بخوره و بگه خوشبحال اونایی که فلانن با شوهرشون؟
    چرا خانم با همسر خودش حرف نمیزنه که وقتشو برای یه اجنبی هدر میده؟
    اگر مریضه بسم الله بره درمان چرا از جا بلند نمیشه؟

نه اجازه بدین کمی عاقلانه فکر کنیم کسی که خارج از کشور میره حساب دو دوتای خودشو باید بکنه، پیدا کردن شغل همچینم ساده نیست . پس این خانم هم اگر منظورش شغل بود سرشو مینداخت پایبن به شغلش میرسید.
    چطور در فکر لباس بچش هست اما در فکر روح و روان بچش نیست
    در فکر خرجی هست اما در فکر شوهرش نیست

خواهش میکنم مسایلو بزک دوزک نکنیم.
    بنده جدایی تجویز نکردم عزیز جان، ایشون خودشون شعور و بلوغ فکری دارن کسی نمیتونه از هزاران کیلومتر دور تر ایشونو ببره محضر ! من عرض کردم اگر حس میکنین زمین خوردین بدونین فرصت جبران و روزهای بهتر و انتخاب های بهتر هست .
    ببینین خانوم گلم
    من زن خائن زیاد دیدم، همینطور مرد
    اینها
    بچه هاشون دربزرگسالی دچار سوء رفتار میشن ، فرزند یک خانمی که خیانت کار بود میدونید از شخصی چه سؤالی کرد؟ خیلی از حضور دوستان عذر میخوام
    خاله یه زن چطوری بچه دار میشه!!!
    وافعا نمیشه اینو سرسری گرفت ، هر فرزندی نیاز به محیطی امن و پاک برای رشد داره
    خانم این آقا هم خدا رو میخواد هم خرما رو، هم شوهرشو داره هم کاراش رو! و این به بهای نابودی این آقاست .اینحا زمینه و قانون خودش رو داره ما گاهی موفق میشیم شرایطی رو درست کنیم و گاهی موفق نمیشیم و تنها راه تغییرات مثبت هست.
    عینک بدبینی یا خوشبینی دردی از یک فرد رنجیده خاطر دوا نمیکنه
    این آقا باید بین عقل و عشق به توافق برسه
    در پایان آقای aas1354 من هرگز دوست ندارم کسی رو سوق به جدایی بدم هر کاری که میدونین درست تره و هر نظری که بیشتر بدرد زندگیتون میخوره اجرا کنین و حداقل کمی قاطع تر و با جذبه تر در زندگیتون ظاهر بشین، انشالله مشکلتون حل بشه
    والسلام
    ویرایش توسط yarmehrban : یکشنبه 28 خرداد 96 در ساعت 14:27

3. 2 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 29 خرداد 96), maryam.mim (یکشنبه 28 خرداد 96)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)