به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
    عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 مرداد 96 [ 18:45]
    سطح
    16
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 33 پست

Array
    یار مهربان واقعا با سعه صدر پاسختون رو دادند
    ولی بنظرم شما از لحاظ بلوغ فکری برای ازدواج خودتان هم دچار مشکل هستید!! یعنی یک دختر 19ساله که هیچ چیز از زندگی نمیداند را به دختر چندسال بزرگتر و احتمالا عاقلتر ترجیح میدهید! گمان نکنم خیلی زیبایی یک دختر 25ساله تغییری کرده باشد. حتی تا 30سالگی هم دختری که زیبا باشد زیبایی خودش را دارد. حرف شما ولی خیلی عجیب است. شما ظاهرا منظورتان از زیبایی قیافه کودکانه یک دختر هست که فقط دختران دبیرستانی میتوانند داشته باشند. ضمن اینکه همان دختر 19ساله هم یکروز 25ساله و 30 ساله و 50 ساله میشود! نمیتوانید دختر را در آب نمک بخابانید که مثل روز اولش بماند..
    یک دختر 19ساله حتی شاید به این فکر کند که میتواند بیشتر منتظر بماند (حداقل تا 25سالگی) تا همسر مناسبتری را پیدا کنه و ازین جهت نگرانی خاصی ندارد و حتی میتواند شما را به بازی بگیرد. کما اینکه این اتفاق ظاهرا برای شما افتاده است!

2. 6 کاربر از پست مفید coastmelody تشکرکرده اند .

...zahra (شنبه 30 اردیبهشت 96), nardil (شنبه 30 اردیبهشت 96), yarmehrban (پنجشنبه 28 اردیبهشت 96), بامداد روشنایی (پنجشنبه 28 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (پنجشنبه 28 اردیبهشت 96), غبار غم (شنبه 30 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 31 فروردین 98 [ 00:26]
    سطح
    34
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 125
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    244

تشکرشده 133 در 54 پست

Array
    خانم یار مهربان، از نتیجه گیری شما تعجب کردم! یعنی خیانت اون خانوما به دلیل سن کمشون بوده؟ اگه کسی خائن باشه، ربطی به سن نداره. تو هر موقعیتی که براش پیش میاد خیانت میکنه... اگه هم پاکدامن باشه که تحت هر شرایطی به همسرش و از اون مهمتر به اخلاقیات خودش پایبنده.
    یعنی زن سی ساله یا چهل ساله به شوهرش خیانت نمیکنه یا شیوع خیانت بینشون کمتره؟ من که اصلا این فکرو قبول ندارم
    شعور و بلوغ فکری تا یه حدی به سن ربط داره . نه بیشتر! ممکنه دختری نوزده ساله باشه اما فهمیده تر از زن سی ساله رفتار کنه تو زندگیش.
    به همه خانوم و آقاها بگیم صبر کن ۲۵ و ۲۶ سالت بشه بعد به شعور ازدواج می رسی و ازدواج کن که سنگ رو سنگ بند نمیشه! تازه درست هم نیست چون ممکنه کسی پنج سال قبلش به این شعور و بلوغ وتوانایی رسیده باشه کسی ده سال بعد هم نرسه

از روی مثال ِ این خانوم نوزده ساله که کمتر از چهارده ساله ها می فهمه و اون آقایی که خانومش اجازه رابطه نمی داد و من و امثال من، نمیشه استنتاج کلی کرد و قانون درآورد و به همه تعمیم داد. من میتونم براتون مثال بیارم که کجاها عاقلانه تر از سنم رفتار کردم اما دلیلی برای خودنمایی نمی بینم. می تونید پست آخرم توی تاپیک خانومی که سر اختلاف فرهنگ و تحصیلات با شوهرش به مشکل خورده بود رو بخونید و شاید تازه متوجه بشید تمام ماجرای من؛ اونطور که شما از تاپیکم برداشت کردید نبوده!
    این حرفتون که زن و شوهر کنار هم تکمیل میشن کاملا قبول دارم و اتفاقا حرف من بود که باهم می تونن به رشد برسن و شما قبول نکردید

4. کاربر روبرو از پست مفید Hildaa تشکرکرده است .

ستاره زیبا (پنجشنبه 28 اردیبهشت 96)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    خانوم یار مهربان عزیز بهتره با امار کلی کشور صحبت کنیم
    البته من با بعضی از قسمتهای صحبتهایتان موافقم
    میانگین سن طلاق مردان 35 سال و زنان 30 سال بوده است.

آخرین آمار ازدواج، طلاق، جمعیت و... در کشور

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hildaa نمایش پست ها
    خانم یار مهربان، از نتیجه گیری شما تعجب کردم! یعنی خیانت اون خانوما به دلیل سن کمشون بوده؟ اگه کسی خائن باشه، ربطی به سن نداره. تو هر موقعیتی که براش پیش میاد خیانت میکنه... اگه هم پاکدامن باشه که تحت هر شرایطی به همسرش و از اون مهمتر به اخلاقیات خودش پایبنده.
    یعنی زن سی ساله یا چهل ساله به شوهرش خیانت نمیکنه یا شیوع خیانت بینشون کمتره؟ من که اصلا این فکرو قبول ندارم
    شعور و بلوغ فکری تا یه حدی به سن ربط داره . نه بیشتر! ممکنه دختری نوزده ساله باشه اما فهمیده تر از زن سی ساله رفتار کنه تو زندگیش.
    به همه خانوم و آقاها بگیم صبر کن ۲۵ و ۲۶ سالت بشه بعد به شعور ازدواج می رسی و ازدواج کن که سنگ رو سنگ بند نمیشه! تازه درست هم نیست چون ممکنه کسی پنج سال قبلش به این شعور و بلوغ وتوانایی رسیده باشه کسی ده سال بعد هم نرسه

از روی مثال ِ این خانوم نوزده ساله که کمتر از چهارده ساله ها می فهمه و اون آقایی که خانومش اجازه رابطه نمی داد و من و امثال من، نمیشه استنتاج کلی کرد و قانون درآورد و به همه تعمیم داد. من میتونم براتون مثال بیارم که کجاها عاقلانه تر از سنم رفتار کردم اما دلیلی برای خودنمایی نمی بینم. می تونید پست آخرم توی تاپیک خانومی که سر اختلاف فرهنگ و تحصیلات با شوهرش به مشکل خورده بود رو بخونید و شاید تازه متوجه بشید تمام ماجرای من؛ اونطور که شما از تاپیکم برداشت کردید نبوده!
    این حرفتون که زن و شوهر کنار هم تکمیل میشن کاملا قبول دارم و اتفاقا حرف من بود که باهم می تونن به رشد برسن و شما قبول نکردید
    عزیزم
    ببین خیانت وجود داره در هر سنی ، این فقط یک مثال بود!
    ماییم که درصد یک اتفاق ناخوشایند رو کم میکنیم، هر چه به استقبال موارد پر خطر بریم باید منتظر وقوع یکسری اتفاقات باشیم.
    سنین پایین به دلیل هیجانات بالا و تصمیم گیری های احساسی، ریسک پذیری و آگاهی پایین گاهی نمیدونن که چه اشتباهاتی مرتکب میشن.
    یک چیزهایی با مرور زمان حاصل میشه و تقریبا برای همه یکی هست، چه کسی که رشد عقلی خوبی داره و چه کسی که معمولی هست... افراد باید ببینن و بشنون و بخونن، مطالعه کنن، سطح دانایی خودشونو بالا ببرن، زوج ها رو ببینن و در سطح جامعه قرار بگیرن، مشکلات زندگی رو لمس کنن و فولادی بشن. اونوقت میتونن برای ورود به زندگی جدید و مسئولیت پذیری اعلام آمادگی کنن.
    یک مثال؛
    الان شما در مقطع دبیرستان فرضاً تو خیابون بلند میخندیدی و با دوستات از مدرسه میومدی خونه، الان اگر مجبورتم کنن اصلا کار نابهنجار یا غیر عادی تو مردم انجام نمیدی، اگر اون موقع بهت میگفتن عصبی میشدی و موضع میگرفتی. اما الان شاید اصلا از اون رفتار متنفر باشی.
    زمان دادن برای بهتر زندگی کردنه. هنوز هم میگم ازدواج بالای بیست و پنج سال برای دختر و پسر بهتر هست و اونها میتونن تصمیمات بهتری بگیرن.
    از نظر شخصی بنده زمانی سنگ روی سنگ بند نمیشه که مردم بخاطر خاطرات تلخ و اشتباهات مکرر در زمینه مسایل عشقی، به ازدواج های نامتعارف روی میارن ، که اینجا و در جای عمومی نمیشه ازش صحبت کرد ، همون سبک ازدواج های غربی، دوستی های بی پایه و اساس خیابانی. اگر واقعا پشت اینها تفکر بود و افراد به خودشون زمان میدادن الان شاهد خیلی پیامدها نبودیم و اونها هم در ازدواج خوشبخت تر میبودن.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid12 نمایش پست ها
    خانوم یار مهربان عزیز بهتره با امار کلی کشور صحبت کنیم
    البته من با بعضی از قسمتهای صحبتهایتان موافقم
    میانگین سن طلاق مردان 35 سال و زنان 30 سال بوده است.

آخرین آمار ازدواج، طلاق، جمعیت و... در کشور
    بله عزیز
    ازدواج هایی که حاصل تفکرات اشتباه، سطحی نگری و تصمیمات هیجانی هست.
    سطحی نگری از این بدتر که دختر بسیار جوان و نا آگاه به مسایل مهم زندگی مشترک رو به دختری پخته تر و با ثبات تصمیم گیری بهتر ترجیح بدیم؟
    در حقیقت این افراد کسانی بودن که دیگه نمیتونستن همدیگرو تحمل کنن بعد دو سال، پنج سال، ده سال از هم جدا شدن.
    ما پیشگیری میکنیم که این آمار رو پایین بیاریم اگر گوشی برای شنیدن، چشمی برای دیدن و ذهنی برای تفکر باشه.
    موفق باشین
    ویرایش توسط yarmehrban : پنجشنبه 28 اردیبهشت 96 در ساعت 17:36

7. 3 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

nardil (شنبه 30 اردیبهشت 96), tonal (دوشنبه 15 خرداد 96), بامداد روشنایی (پنجشنبه 28 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

میشه احساس کرد که شما چقد برای رسیدن به این دختر خانم مشتاق هستید , ولی اینو هم باید در نظر بگیرید که پدر و مادر ایشون نوزده سال زحمت کشیدن برا ایشون و دوس دارن خواستگار باب میلشون باشه, سوای اینکه
    شما خودتون هم گزینه مناسبی بودین براشون لکن زیاد اصرار کردن در این مورد باعث خواهد شد شما تو مشکلات و مسائل بعد از ازدواج با ایشون کمی تو بعضی چیزها عقب نشینی داشته باشید که خود باعثه

بوجود اومدنه مشکلات دیگری بشود

پس بهتره یکی دو ماه صبر کنید و فکر و تمرکزتونو از این دختر خانم بردارید تا ذهنتون باز بشه

و برید سراغه گزینه دیگری که مشتاقانه از شما استقبال کنند ..بعدا خودتون بخاطر این پافشاری بیهوده تاسف خواهید خورد چون هنوز وارد فضای متاهلی نشدید تا تجربه کنید حرفامو

موفق باشید و به گزینه های زیادی که میتونید انتخاب کرده و خوشبخت بشید فک کنید

یادتون باشه بینه این خواستگاری و خواستگاری بعدی یه فاصله دو ماهه بندازید و تا عقد جاری نشده احساساتتونو
    کنترل کنید
    ویرایش توسط جوادیان : پنجشنبه 28 اردیبهشت 96 در ساعت 18:47

9. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

بامداد روشنایی (پنجشنبه 28 اردیبهشت 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 آذر 99 [ 23:51]
    سطح
    48
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    60

تشکرشده 44 در 25 پست

Array
    سلام

از همه دوستان تشکر میکنم. ممنون که زحمت کشیدیدن و نظرتون رو به اطلاع بنده رساندید.امیدوارم عوض خیر ببینید.

رامین جان ممنون . ببین دوست عزیز اگه بنده دکتر بودم یا مثلا فلان ماشین زیر پام بود و یا توی فلان نقطه شهر خانه داشتم احتمال شنیدن این جواب چند درصد بود؟ از نظر خودم صفر درصد . منظور من از ویژگی های خاص صرفا مواردی نظیر این هاست و لا غیر .
    من به شخصه فکر نمیکنم که دختر خانم یا خانوادشون معیار خاصی برای انتخاب داماد آیندشون داشته باشن.چرا که اگر اینگونه بود باید خیلی زودتر از این حرف ها به من جواب منفی میدادن.مادر دختر خانم آدم دهن بینی بودن و طبق فرمایش دیگران برای آینده دخترش تصمیم گیری کردن.
    من اگر با ایشون وارد فاز احساسات شدم به این دلیل بود که فکر میکردم جواب دختر خانم و خانوادشون مثبت و قطعی است.
    به نظرم شما خیلی خوب میتونید حال منو درک کنید.

خانم یار مهربان بله حق با شماست . به نظرم سن پایین ایشون اگر چه دلیل اصلی این جواب منفی نیست ولی مزید بر علت شده است. ایشون باید بر خواسته خودشون اصرار و پافشاری میکردن که متاسفانه به دلیل ترس از والدین عقب کشیدن و خیلی راحت صحنه رو خالی کردن.
    حتی اعتراف میکنم که بیشتر رفتارها و برخورد های ایشون کاملا نابالغانه و از سر بچگی بوده است
    اما باید خدمتتون عرض کنم که این رفتارهای کودکانه و نابالغانه از طرف ایشون برای بنده جذابیت به خصوصی داشته است.
    در ضمن از نظر من یک دختر خانم بیست و چهار ساله به اندازه یک دختر خانم هیجده ساله جذاب نیست. نه از نظر ظاهر ، نه از نظر برخورد و رفتار ، نه از نظر ابعاد شخصیتی و ... شما باید یک مرد باشید تا بتونید متوجه حرف من شوید.تا وقتی که از جایگاه یک زن به قضییه نگاه میکنید از خواسته های یک زن سخن میگویید.
    خیلی ممنون و متشکر

خانم coastmelody ممنون به خاطر نظرتون.ولی با عرض معذرت باید عرض کنم که نظر شما کاملا مغرضانه و از روی قضاوت نادرست میباشد.مسئله من چیز دیگری است. من از دید خودم میگم. برای بنده نوعی یک دختر خانم بیست و چهار ساله جذابیت رفتاری و ظاهری کمتری دارد.شاید برای شخص دیگری بر عکس این موضوع صدق کند. مثلا من کسی رو میشناختم که همیشه دوس داشت با خانم های سن بالا رابطه دوستی برقرار کنه.اصلا ممکنه یک خانم بیست و چهار یا حتی سی ساله از یک دختر خانم هیجده ساله زیباتر باشه ولی انتخاب من صد در صد اون دختر خانم هیجده ساله است.چون تمایلات درونیم منو به سمت اون دختر خانم هیجده ساله سوق میده.هر کسی برای خودش یکسری هیجانات و احساسات غیر قابل کنترل دارد که اگر با قوه منطق سرکوب شوند ممکن است در آینده دوباره فوران کنند و آثار سو بیشتری رو به دنبال داشته باشد.
    من نمیدونم شما چند سالتونه و چرا تحمل نظر من تا این اندازه براتون سخته ، اما بنده فقط عقیده خودم رو عرض کردم نه عقیده کل مردان جامعه رو . شما بگذارید پای عدم بلوغ فکری.

آقای جوادیان ممنون از پست مفیدتون.من با حرفای شما کاملا موافقم.شما درست میگید پدر و مادر ایشون نوزده سال برای ایشون زحمت کشیدن و حقشونه که انتظاراتشون برآورده بشه. اما آیا به نظرتون این درسته که هر روز یک فکری بکنن و یک نقشه ای بکشن. مردم بیکار نیستن که از عمر و زندگی و احساس خودشون مایه بذارن و بعد سرانجامش ......... . به نظرتون آیا درسته از همه اهل فامیل و خاندان و طایفه نظر سنجی کنن ؟ آخه دهن بینی هم حدی داره دیگه .به نظرتون اگه من قرار باشه روی نظر خاله و دایی و عمه و عموم تکیه کنم همه اونها این دختر خانمو تایید میکنن ؟ به نظرتون آیا این درسته بدون دلیل کسی رو رد کنیم و یا از گفتن دلیل اصلی امتناع کنیم؟ به نظر شما آیا این درسته که از اول تموم معیارها رو بررسی نکنیم که کار به جای باریک بکشه؟ به نظرتون من حق نداشتم در دوران نامزدی در حالی که چند بار جواب مثبت شنیدم به همسر آیندم ابراز محبت و احساسات کنم؟ به نظرتون آیا درسته به ما بگن نشان بیاورید بعد بزنن زیر همه چیز ؟ به نظرتون آیا درسته که هفتصد کیلومتر ما رو بکشونن دنبال خودشون و بعد خیلی نسنجیده و غیر اصولی جواب منفی رو به اطلاع ما برسونن؟ به نظرتون آیا درسته وقتی نظر دختر مثبته بگن نظر دختر ما منفی بوده ؟ من با اینها مشکل دارم.وگرنه هر کسی حق داره معیار تعیین کنه و بر اون معیارها تاکید داشته باشه
    ممنون از شما آقای جوادیان

ویرایش توسط بامداد روشنایی : جمعه 29 اردیبهشت 96 در ساعت 01:39

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بامداد روشنایی نمایش پست ها
    سلام

خانم یار مهربان بله حق با شماست . به نظرم سن پایین ایشون اگر چه دلیل اصلی این جواب منفی نیست ولی مزید بر علت شده است. ایشون باید بر خواسته خودشون اصرار و پافشاری میکردن که متاسفانه به دلیل ترس از والدین عقب کشیدن و خیلی راحت صحنه رو خالی کردن.
    حتی اعتراف میکنم که بیشتر رفتارها و برخورد های ایشون کاملا نابالغانه و از سر بچگی بوده است
    اما باید خدمتتون عرض کنم که این رفتارهای کودکانه و نابالغانه از طرف ایشون برای بنده جذابیت به خصوصی داشته است.
    در ضمن از نظر من یک دختر خانم بیست و چهار ساله به اندازه یک دختر خانم هیجده ساله جذاب نیست. نه از نظر ظاهر ، نه از نظر برخورد و رفتار ، نه از نظر ابعاد شخصیتی و ... شما باید یک مرد باشید تا بتونید متوجه حرف من شوید.تا وقتی که از جایگاه یک زن به قضییه نگاه میکنید از خواسته های یک زن سخن میگویید.
    خیلی ممنون و متشکر
    سلام بامداد عزیز
    تصمیم نهایی با شماست. ما در حد مشاوره ای که خواستین راهنمای شما بودیم.
    مردان و پسران زیادی در اطراف من بودن که به جرأت میگم تموم اونهایی که همسن شما بودن بسیار هوشیارانه و با معیارهای درست انتخاب همسر داشتن و من هرگز ندیدم کسی آینده خودش رو دستخوش چنین صحبتی کنه.
    فکر میکنم شما بتنهایی نیاز دارین بصورت حضوری با مشاوره درباره خودتون صحبت کنین ، چون من اون
    بلوغ فکری لازم رو برای ازدواج درون شما نمیبینم.
    تا زمانی که دیدتون به زندگی چنین هست و معیارهای نادرست دارین، باید بگم در ازدواج توفیقی پیدا نمیکنین، مثل همین حالا که با وجود نشان و صحبت هاتون شما رو کنار گذاشتن، هم دختر و هم والدینش.
    البته بنده ناراحت نیستم که شما این راه رو پی میگیرین، گاهی کسی با دیدن مشکلات دیگری درس های بزرگی میگیره، اما بعضی ها باید خودشون برای خودشون درس عبرت باشن و حتما تجربه هایی بکنن که تاوان سنگینی رو بپردازن، اون موقع هست که میتونن در زندگی آینده موفق باشن.

رَحِمَ اللّه ُ عَبدا تَفَكَّرَ وَ اعتَبَرَ، فأبصَرَ إدبارَ ما قَد أدبَرَ، و حُضورَ ما قَد حَضَرَ
    (
    خداى رحمت كند بنده اى را كه بينديشد و عبرت گيرد؛ پس، رفتن آنچه را كه رفته و فرا رسيدن آنچه را كه فرا رسيده است، ببيند . )

12. 3 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

nardil (شنبه 30 اردیبهشت 96), tonal (دوشنبه 15 خرداد 96), بامداد روشنایی (جمعه 29 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 مرداد 96 [ 18:45]
    سطح
    16
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 33 پست

Array
    دوست عزیز ما که نمیتونیم شمارو مجبور کنیم معیارهاتون رو عوض کنید. ولی درمورد معیارهاتون فکر کنید که چقدر عاقلانه ست و چقد بر اساس احساسات زودگذرست. شما چه با دختر 19ساله ازدواج کنید چه دختر 25ساله نه از ما چیزی کم میشود ونه به ما چیزی اضافه. زندگی خودتان هست و خودتان تصمیم میگیرید که چطور برایش برنامه ریزی کنید ولی وقتی چندنفر از بیرون قضیه و طرز تفکر شما رو میبیند و میگوید این طرز فکرتان اشتباه هست کمی به معیارهایتان شک کنید وگرنه عواقبش را تنها خودتان متحمل میشوید و بس!
    موفق باشید

14. 3 کاربر از پست مفید coastmelody تشکرکرده اند .

nardil (شنبه 30 اردیبهشت 96), tonal (دوشنبه 15 خرداد 96), بامداد روشنایی (جمعه 29 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام...
    صراحت بیانتون واقعا توجهمو جلب کرد دوست عزیز این جا خانم های زیادی و با سنین مختلف طبیعتا خواننده هستند اما

ببینید همین اخیرا این جا چندین تاپیک دیدم مثلا اقایی می گفتند خانمم کم سن و خیلی جذاب هستند و... و حالا بعد ازدواج به این نتیجه رسیدم چقدر اشتباه فکر کردم و.. دقت کنید بازم تاکیید می کنم شما هم دقت کنید صرفا بر اساس هیجان تصمیم نگیرید ...

و همچنین ببنید اگه همین خانم مد نظرتون با همین شرایط فعلیشون و تنها با یک تفاوت و به جای 19 مثلا 24 ساله بودند چه بسا به شما جواب مثبت می دادند همون طور که دوستان اشاره کردند ایشون فکر می کنند هنوز اول راه هستند و..

همین طور که شما قابل احترامه و دوست دارید مثلا همسرتون در سنین خاصی باشه پس به اونا هم حق بدید انتظار داشته باشند دامادشون داشته هایی مادی داشته باشه ...

ضمنا من ناراحت شدم از رفتار پدر ایشون با پدر شما ... ارزش داره به نظرتون ادامه بدید با این تفاسیر ؟!

16. 2 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

nardil (شنبه 30 اردیبهشت 96), بامداد روشنایی (شنبه 30 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 بهمن 96 [ 01:21]
    سطح
    8
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    101

تشکرشده 15 در 9 پست

Array
    ممنون از نظرات خوب یار مهربان من تاحدی موافقم باحرفاتون بلوغ فکری برای ازدواج مهمه چون ازدواج موضوع جدی و مهمیه.
    ولی در مورد سن مناسب،این درسته که یه خانم تا سن 24 به یه ثباتی می رسه و تو این سن عقل و احساسش بیشتر تناسب دارن.ولی این نسخه ای نیست که بشه برای همه پیچید.شرایط تو این موضوع تاثیر زیادی داره.
    مثلا همین بچه های کار در عین اینکه دنیای بچگیشونم دارن و در حدی کودکی هم می کنن گاهی میزان مسئولیت پذیریشون حتی بایک جوان بالغ هم برابری نمی کند.شرایط به اجبار اونارو از سن خودشون بیشتر رشد میده.
    یه دختر هجده نوزده ساله هم مقتضیات سن خودش رو داره،احساساتی تره بچگونه تر رفتار می کند و برای ازدواج که مسئولیت میاره هنوز به پختگی مطلوب نرسیده.
    ولی نمیشه بگیم فقط بخاطر سن کمت نباید ازدواج کنی.شاید واقعا تو همین سن براش مورد ازدواج خوبی پیش بیاد که حیف باشه به دلیل کم سنی ردش کنه.
    ولی حالا که دختر خانم تو سن مناسبتر برای ازدواج نیست(همون24 به بعد) باید بریم سراغ شرایط ،محیط و نحوه زندگیش.
    آیا تصمیمات و رفتارای منطقی اش تاحد مقبول به تصمیم و رفتارای کودکانش برتری داره؟
    اگر داره پس این زمینه درش هست که بعد از ازدواج هم میشه اعتماد کرد و یه سره زندگی مشترک رو بدستش سپرد.
    اما رفتارای ناپخته نازک نارنجی واحساساتی بودن زیاد خوشگذرانی و هیجان بالا نشون میده که واقعا ازدواج براش زوده داره بچگیشو می کنه چطور باید توقع داشت که بیاد و بشه زن زندگی؟
    بامداد روشنایی محترم بنظرم اصلا بد نیست که دوست داری با دختر کم سن ازدواج کنی به هرحال هرکس ایده آلی داره.
    ولی از حرفات حس میکنم که واقعا داری احساساتی تصمیم میگیری و حواست به شرایط دیگه نیست انگار واقعا دختر و شرایط و خانواده شو بخوبی نمیشناسی و فقط هدفت که رسیدن به دخترخانمه مدنظره.
    اگر بعد از عقد و ازدواج زمان بگذره و ببینی مشکلات بوجود آمدن اونموقع دیگه طراوت و جوونی خانم مسائلو حل نمی کنه طرز فکر و رفتارشه که کمکت میکنه و البته خانواده اش هم حتما تاثیر گذارن حتی از راه دور چون اون هیچوت نمیتونه از خانواده اش جدا بشه کامل حتی اگر بد باشن
    الان که مسیرتون از هم دوره خودش یه مشکل بحساب میاد تازه خیلی مهم نیست دربرابر بقیه موردا.
    ولی وای از زمانی که ببینی فرهنگ و فکرتون چقدر با هم فاصله داره.
    بنظرم شما بیشتر صبر کن اگر امکانش بود که شناخت بیشتر بدست بیارین...ولی اگر دیدی از رفتارای غیر منطقیشون دست برنمی دارن بدون انتخابت برای یک عمر زندگی درست نبوده.

18. 2 کاربر از پست مفید ...zahra تشکرکرده اند .

بامداد روشنایی (شنبه 30 اردیبهشت 96), بارن (شنبه 30 اردیبهشت 96)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)