به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 57 , از مجموع 57
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    کسانی که تجربه ازدواج دارن به خوبی درک میکنن که هیچ زندگی مشترکی بدون صبر و فداکاری و تحمل رنج وجود نداره و جزوی از زندگی مشترکه...
    مطمئن باشید اگر نخواین تحمل کنین 10 بار هم ازدواج کنین به بن بست میخورین .

خانوم نشاط بنظر من شما خودتون هم از ابتدا به تشدید رفتارهای شوهرتون کمک کردین و قاطع نبودین . شما هم نقطه ضعف های زیادی دارین که شااااااید اگر در یک زندگی دیگه ای هم میبودین از خودتون ضعف نشون میدادین پس بهتره اول دنبال بر طرف کردن اون ضعف ها باشین تا بعدش اگر درست نشد به دنبال عیب های همسرتون باشین.
    لازم نیست الان این زندگی رو کنار بذازین بلکه ترس هاتون رو کنار بذارین .. شما باید حتما به متخصص و مشاور مجرب مراجعه کنین اینجا به نتیجه نمیرسین ...
    ما متخصص نیستیم که نسخه تجویز کنیم و حل مشکلات زندگی شما به تخصص احتیاج داره .. حتی اگر به جدایی هم فکر کنید باید با وکیل صحبت کنید بعد تصمیم بگیرین .
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

2. کاربر روبرو از پست مفید anisa تشکرکرده است .

فرشته مهربان (چهارشنبه 27 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    با سلام

دو نکته
    اولا این خانم تکلیف شون با خودشون معلوم نیست؟ نمی دونند هدف شون از پست گذاردن در اینجا چی است تا بشه بر همان تصمیم و هدف راهنمائی شان کرد.
    دوم، مدیر محترم درست می فرمایند تا جائی که بتوان باید کمک به ادامه و بهبود زندگی افراد کرد. و اینکه کاربر شاید تمایل به حفظ زندگی فعلی داشته باشد (در این مورد خاص خیلی معلوم نیست حتی برای خودشان) ولی یک نکته وجود دارد و اینکه بعضی افراد به دلیل
    * ناآگاهی از عواقب ادامه وضعیت فعلی (فرضا امکان وجود خطر جانی، ...) و یا
    * ترس از تلافی جوئی مثلا جدا کردن فرزند، ترس از آینده ...
    * عدم آشنائی با حقوق قانونی و انسانی خود
    * تریدی ناشی از ضعف اراده
    ....
    نمی توانند تصمیم صحیح رو بگیرند. به نظرم اینجور مواقع مشورت دهنده براساس تشخیص خود باید راه درست را مطرح کند ولو خلاف میل شخص باشد.

در مورد این خانم من ابتدا فرض رو بر این گذاشتم که اعمال شوهر ایشان به دلیل وجود بعضی مسائل داخلی بین ایشان و خانم شان بوجود آمده و آقا تمایل به خرج کردن برای خانم نداره و یا شاید اینطوری تلافی جوئی مشکلات بین خودشان رو می کنه. حتی در مورد نمونه مطرح شده یعنی جوراب همین فرض رو ادامه دادم. چون خانم به نوعی یک طرف قضیه بود.
    ولی در مورد خرید توت فرنگی که بچه تقاضا کرده بود به دلایل زیر این فرض رو متفی دانستم
    1. بی نوجهی به درخواست کودکانه فرزند
    2. سعی در "توجیه و فریب" کودک مبنی بیر مضر بودن آن میوه. ببینید این نکته مهمی است. طرف بهانه رایج بی پولی رو عنوان نمی کنه که بگیم دلش نمیاد خرج کنه. داره برای یک بچه که اصلا توضیح و استدلال متوجه نمیشه اسمان و ریسمان می بافه. شاید در واقع خودش رو هم گول میزنه. به نظر من این فرد مشکل روحی داره.
    3. احتمال آزار فرزند برای آزار دادن مادر (شاید این هم مزید ب بقیه موارد باشد؟)

ولی آنچه که مهم است عدم تمایل ایشان به درمان خود و تاثیر آن بر روی خانم و فرزند فعلی واحتمالا فرزندان بعدی است که در بهترین حالت آن ها دچار کمبود و عقده خواهند شد و در بدترین حالت هر چیزی امکان داره. فقط کمبود پول که نیست. حاشیه هم حتما داره. دادوبیداد. فحاشی. تحقیر و ....

به هرحال ما هنوز خیلی از جزئیات زندگی این خانم رو نمی دونیم. اینکه این خساست چه درجه ای از سختی معیشتی رو به همراه داشته؟ واکنش کودک نسبت به رفتارهای پدر چگونه است؟ سایر جنبه های اخلاقی آقا چگونه است؟ ....

به همین دلایل و جون خود خانم بهتر از هرکسی شرایط داخلی خانه را میداند باید خودش تصمیم بگیرد و مشاور براساس همان تصمیم به او کمک کند.

موفق باشید
    ویرایش توسط Ye_Doost : شنبه 23 اردیبهشت 96 در ساعت 12:24

4. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

ZENDEGIBEHTAR (شنبه 23 اردیبهشت 96), zendegiye movafagh (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط *nastaran نمایش پست ها
    سلام آقای مدیر، مشعوف شدم از زیارتتون!
    خیلی از افراد ، نه صرافاً اینجا، اینا زندگیشون وقتی به بن بست خوره دیگه فاتحه ی زندگیه خوندس.
    همین الان تاپیک خانم زمستونیو ببینین، من که در جریان نبودم اما یکی از اعضا گفته بود شما که خوب شده بودین.... ببینین چه بی اثر و بی فایدس!! (جالبه فوش بخوری ، قصد قتلت رو بکنن و بخوان بندازنت بیرون صرفا برای اینکه شوهر داشته باشی)
    این راهکارهای روانشناسانه و غیره برای این مسایل فقط مسکنه ، حالا ممکنه دردت یکبار باشه و برای همیشه خوب بشه، ممکنه دردت بمونه ، ممکنه تبدیل به سرطان بشه!
    بیایم صادق باشیم، یکبار رفتم داروخونه دندون درد داشتم گفتم دارویی، مسکنی بدین تا فردا برم پیش پزشک ، گفت من خوشحال میشم دارومو بفروشم اما میدونم اگر بهت بدم فردا نمیری دندونتو بکشی واسه همین برو حوله بذار روش، سردی نخور تا صبح بری پیش دکتر تصمیم نهاییو بگیره.
    ببخشید جناب شما مردین و در جایگاه یک مرد صحبت میکنین
    من دخترم و میفهمم کتک و بی توجهی و خساست و بی مهری و خیانت و ... چقدر بد و غیر قابل تحمله.
    وقتی میفهمم قرار نیست با این چیزا درست بشه از اول خیال طرفو راحت میکنم، اگر راهی بود حتما میگفتم.
    بعضی از اونایی که در تالار بودن و گفتن زندگیمون خوب شده ، عذر میخوام فقط دارن تحمل میکنن، فوش بخورن ساکتن، تحقیر شن ساکتن، چیزی نداشته باشن ساکتن، یعنی نقش یک مُرده رو بازی میکنن و در جایی دیگه نقش یک فردی که نیازهای جنسی دیگری رو برطرف میکنه.
    اینا تو زندگی هیچ جایی ندارن، نه معشوقن و نه عاشق دلباخته، نه انتطاری دارن و نه توقعی فقط میدونن باید ادامه بدن.اینم که میگن خوبیم صرفاً جهت دلخوشی الکیه!
    چرا چیزای بد رو تموم نمیکنیم،والا این خفت هست که بخوای هی تحمل کنی و طرف مقابلت مثل چی پیش بره.
    آقای مدیر چرا مردم هند میزان پایین طلاق رو دارن و همه از زندگیشون راضین؟
    بریم ببینیم ...
    آره مردمش دستشون تنگه، جمعیتشون خیلی زیاده، به سختی کار میکنن اما شادن اما از کنار هم بودن لذت میبرن. اما میدونن تو زندگی هدف آرامشه ... انقدر این عشقه رو در مردم دنیا گسترش دادن که همه میدونن بالیوود فیلماش نصفش عشقیه و نصفش کارای خارق العاده بامزه... نشدین میگن طرف کردش فیلم هندی..
    ما چی هستیم؟
    فقط حرف خالی....حرف خالیم که باد هواس
    الان خیلی از مردا هستن سنشون بالاس یا همسرشون فوت کرده یا متارکه کردن، آدمن و دوست دارن زندگی جدیدی داشته باشن . چه عیبی داره بعضی از خانمهایی که در زندگی دارن فقط یک تنه جلو میرن با اونا ازدواج کنن، نمونش فامیل خودم. خانمی رو گرفت که شوهرش معتاد بود و یه بچه هم داشت . خانم طلاق گرفت شوهر کرد فامیل ما... کاش بعنوان تحقیق کاری یه سر به زندگی این فامیل ما میزدین ، هیچی کم ندارن جز ستاره آسمون.
    من مخالف زجر کشیدن و تحقیر شدنم و از آدمایی که زجر رو تحمل میکنن واقعا اعلام برائت میکنم.
    ببخشین ممنون
    با سلام مجدد
    نسترن خانم لطفا این تاپیک و تاپیکهای دیگر صاحب تاپیک زیر را مطالعه کنید در این صورت نظر شما تغییر خواهد کرد. خیلی وقتها صاحبان تاپیکها مهارتهایی را اینجا آموزش می بینند که باعث تغییر روند زندگیشان می شود

http://www.hamdardi.net/thread-36205.html

آقای مدیر در صورت امکان بعد از مشاهده کاربر مورد نظر این پست را حذف بفرمایید
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

6. 2 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

zendegiye movafagh (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (شنبه 23 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 خرداد 96 [ 18:59]
    سطح
    25
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    25

تشکرشده 65 در 37 پست

Array
    سلام

ببینید تاپیکهای سوده جان که تقریبا تنها تاپیکهای موفق این سایت هستند رو بنده هم مطالعه کردم ولی شرایط سوده رو هیچ یک از خانم های ایرانی ندارند..سوده تو یه کشور جهان اول زندگی میکرد با قوانین و آموزشهای عقل مدارانه ، شوهر سوده حضرت آدم بود نه پدر داشت نه مادر نه روح القدس.. اصلا تاپیکهای سوده قابلیت اینو نداره که بخوای به زن ایرانی پیشنهادش بدین واسه درس گرفتن... ما ماشینمون اگه خارجی باشه و خراب بشه به تعمیرش امیدواریم ولی اگه پراید باشه میگیم واویلا افتاد تو خرج ... یه مقدار باش مدارا کنم تا یکی بهترش رو بگیرم.... واقعا پست خانم نسترن نکات خیلی جالبی داشت..

8. کاربر روبرو از پست مفید kataioon تشکرکرده است .

غبار غم (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    با سلام و درود
    من پستهای نسترن خانم و کتایون جان رو مطالعه کردم
    اما به نظرم یه کم تامل بیشتری کنید
    آدمها بخصوص مردها تو یه دوره از زندگی اخلاقیاتشون تند می شه به دلایل مختلف که یکی از اونا می تونه فشارهای اقتصادی باشه با دلیلش کاری ندارم اما اتفاقیه که می افته
    در همین حین خانمها هم به خاطر اطلاعات کم و کم تجربگی عکس العملهای مناسب نشون نمی دن و زندگیشون دچار تنش می شه
    کافیه اشخاص منفی مثل بعضی از دوستان آقا یا خانم یا حتی پدر و مادر نادانی هم داشته باشند که به عمق فاجعه کمک کنه
    حالا تو این شرایط اگر با راهنمایی های مناسب و بالا بردن مهارت های زندگی بشه این زندگیه پرتنش رو تبدیل به یه زندگیه خوب و با کیفیت کنیم چه ایرادی داره؟؟
    ما نسلی هستیم اکه اکثرا طعم گرم خانواده رو چشیدیم محبت پدر و مادر رو در کنار هم داشتیم . چرا این رو از بچه هامون دریغ کنیم
    شما می دونید جدایی چه بر سر عواطف و احساسات بچه ها میاره؟؟
    من خودم به عنوان شخصی که زندگیم رو خیلی عاقلانه عاشقانه و خوب شروع کردم و زندگیم بعد از چند سال با تنشهای خیلی خیلی خیلی زیادی روبرو شد و تقریبا می تونم بگم جزو تاپپیکهایی بود که اکثرا تموم کردن اون زندگی رو ترجیح می دادن به ادامه دادنش وو کمتر کسی تو این سایت با اون همه مشکل روبرو بود اما خدا رو شکر که درست شد درست کردیم
    من تصمیمم رو گرفتم که بمونم و بسازم
    چرا که رفتن و خراب کردن خیلی آسونه
    مهم اینه که بتونی خراب شده ها رو بسازی از نو و بهتر از قبل
    بدون تصمیممت غیر از خودت به آینده چند نفر مرتبط میشه همسرت فرزندت و حتی خانوادت
    نباید خودخواه بود
    من معتقدم هر زندگی و هر مشکلی یه راه حلی داره
    اگه خانم xیا اقای y میاد مشکلش رو میگه متوجه اشتباهات خودش نیست چه بسا که همین اشتباهات زندگی رو خراب تر می کنه، فقط اشتباهت طرف مقابل رو میگن منم همینطور بودم
    زندگی از وقتی شیرین تر میشه که هر کسی اول اشتباهات خودش رو پیدا کنه و رفع کنه
    اگه اعتماد به نفس نداره باید اعتماد به نفسش تقویت کنه
    اگه خونه داریش ضعیف باید بهتر بشه و همینطور تمام مهارتهای زندگی داری
    طرزبرخورد با همسر حتی عشوه گری ، مهربونی ، انتقاد پذیری ، درخواست کردن و خیلی موارد دیگه
    که قبول کنیم تو خیلی از موارد کامل نیستیم
    یا نوسانی عمل می کنیم بیست روز خوبیم یهو همه چیو خراب می کنیم
    باید بگیریم که خودمون باشیم با اعتماد به نفس و صبور ... از کوره در نریم و نتیجه زحماتمون رو خراب نکنیم
    در همین پیچ و خمها این سایت تشکیل شده آقای مدیر خیلی عالی و دلسوزانه راهنمایی می کنن و خیلی از اساتید دیگه که از همه ممنونم
    بیاید استفاده کنیم از این فضا و انرزی مثبت ساطع کنیم
    چرا که خانواده های من و شما و دوستان اینده این کشور و آینده فرزندان ما رو می سازن
    کمی صبورتر باشیم
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

10. 2 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), فرشته مهربان (چهارشنبه 27 اردیبهشت 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    اما یک مطلبی خاص تاپیک شما و آن هم جوراب های دخترتان، برای آن دسته از دوستانی که گفتند جوراب مگر چقدر قیمت داره

من هم همین نظر را داشتم تا اینکه دو روز پیش رفتم برای اولین بار برای دخترم یک جفت جوراب شلواری گرفتم سرم سوت کشید یک جفت جوراب فسقلی 20 هزار تومان بعد هم مگه چند بار از این جوراب می تونه استفاده کنه که چند جفت هم زمان براش بگیرم واسه همین سفید گرفتم تا بتونم با همه لباس هاش ست کنم.

وقتی هم که آمدم خونه دیدم کوچک هستند مجبور شدم به خاطر یک جفت جوراب این همه مسیر را برگردم تا اون رو تعویض کنم. بله فقط به خاطر یک جفت جوراب

بدون در نظر گرفت حساسیت همسرتون روی مسایل مالی شما اشتباه کردید که دو جفت جوراب را بسته هاش را پار ه کردید در مرحله بعد من خودم را می زارم جای همسرم که خیلی هم ولخرجه اگه چنین حالتی برای ما پیش بیاد و من بر خلاف درخواست ایشون مبنی بر انتخاب یکیشون ، دو تا را بر می داشتم ، ایشون هم ناراحت می شد وبا من برخورد می کرد چه برسد به همسر شما که می دانید روی این مسایل اینقدر حساسند.
    ویرایش توسط بی نهایت : سه شنبه 26 اردیبهشت 96 در ساعت 14:59

12. کاربر روبرو از پست مفید بی نهایت تشکرکرده است .

فرشته مهربان (چهارشنبه 27 اردیبهشت 96)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    با سلام

این تاپیک از ظرفیت مجاز عبور کرده اما قبل از قفل آن لازم می دانم که :

در راستای پست جناب مدیر و بعضی دیگر از دوستان عرض می کنم

راهنمایی دادن در مورد یک زندگی که در جریان است آن هم زندگی یک خانواده با وجود فرزند آنهم در شرایط زمانی که آسیب های اجتماعی زیاد شده در فضای غیر مجازی هم دقت ، ظرافت و توجه بسیار می خواهد و در بسیاری مواقع نیاز به راهنمایی اهل فن ، آگاهانی که بر خود مسلط هستند و احساسات و نگاه شخصی را دخالت نمی دهند و متخصصین روانشناس دارد و کار هر کسی نیست چه رسد به دنیای مجازی .... در فضای غیر مجازی فراوان دیده ام کسانی که از دریچه نگاه خود و با نظر به روحیات و نوع تربیت و وضعیت آگاهی هاشون وقتی از زندگی و مشکلاتشان می گویند اگر دقیق و با اطلاعات نباشی تحت تاثیر جهت گیری خاص ذهنی و روحی فرد قرار گرفته و تشخیص و راهنمایی درست نخواهی داشت چه رسد به دنیای غیر مجازی ..... اما با دقت و آگاهی هم می توانی بفهمی وضعیت واقع بینانه مشکلات او چگونه است هم حتی به او کمک شود همین واقع بینی را خود بیابد و مشکلاتش را فاجعه بار تر از اونی که هست نبیند و .... واقعیت در مورد خانمها بنا به تجربه ای که از مراجعین فراوانی که در دنیای غیر مجازی و مجازی و حتی زندگی اطرافیانم دارم این هست که غالباً با احساس محوری مشکلات را :

1 - مرثیه سرایانه نظر می کنند.... و مبتنی بر آن فاجعه بینی دارند ( عنوان تاپیک را دقت کنید ....... فاجعه آفرین شد ..... نقطه ثقل موضوع است که همین مرثیه سرایی را می رساند )

2 - سهم خود را یا اصلاً توجه نمی کنند یا تصور نمی کنند سهمی دارند

3- احساس بن بست و نبود هیچ راهی برای حل مشکل را بخاطر تمرکز بر شخص نگری نه مسئله محوری دارند ( تمام تمرکز روی فردی هست که بارفتارش مشکل دارند نه خود آن رفتار و نحوه مواجهه و مدیریت آن ) که این باعث انحراف راه حل یا حتی احساس یاس می شود

4- غالباً خطاهای شناختی هم در کنار سه مورد قبل قرار می گیرد

با این اوصاف فکر نکنیم یک پا متخصصص هستیم و کاملاً درست و بجا تشخیص داده ایم و هرچه خوانده ایم دقیقاً با واقعیتت منطبق است و نگاه و احساسات مراجع در آن دخیل نبوده و راحت می توانیم قاطعیت در اعمال نظر خود را تا جایی داشته باشیم که حتی حرفهای متخصص تالار را هم رد کنیم ....البته این آفت امروزی بخصوص در نسل جوان ما هست که بهتر است بگم دچار توهم همه چیز دانی شده ایم ..... حتی هرکدوممون که اطلاعات گسترده داریم ، غافلیم از اینکه اقیانوس اطلاعاتمون عمقش بند انگشتی هست یعنی عمیق نیستیم و بیشتر اطلاعات ما ژورنالیستی و سطحی و بازاری هست و تحریک احساسات دارد نه تعمیق تفکر و رشد عقلانیت .... ( دلایل فراوان و نمونه های عینی دارم که به این صراحت عرض می کنم )

لذا عدم توجه به توصیه های مدیریتی و بخصوص تاپیک آفت های مشاوره ای و دخالت دادن احساسات و هیجانات باعث می شود در کنار عومل دخیل در عدم تشخیص مناسب .... راهکارهای اشتباه دهیم و حتتی باعث شویم زندگی ای که پتانسیل اصلاح و خوشبختی دارد از هم پاشیده شود و مسئولیم .... به تاپیک زیر توجه کنید .... اگر مراجع خود فعال نبود و نظر راهنمایی دهنده ها را اجرا می کرد چه می شد ؟؟؟؟!!!!:

بالاخره رفتم سر خونه و خوشبختم

در هیمن تاپیک حاضر ( موضوع جورابهای دخترم .....) مثال می زنم :

استارتر عزیز همسر شما خواست از دو جفت جوراب یکی انتخاب شود شما هم گذاشتید به انتخاب دخترتون اما :

1 - در اینکه می خواهید دمکرات دمکرات انتخاب دخترتون را لحاظ کنید تعارض نشان داده اید چون اعمال نظر خود را به خاطر نگاه و نظر تماشاچیان لباسهای دخترت را نتوانستی نادیده بگیری ( مشکل تعارض )

2 - دقت و توجه نداشتی که همسرت فقط نیاز به تایید و اطاعت شما داشته و مطمئناً اگر این هنرمندی و مهارت را با توجه به قلقها و روحیاتش از شما می دید خود جورابی که انتخاب نشده بود و شما هم دست نمی زدید را نگه می داشت و می گفت استفاده کن تا شما با ذوق و اشتیاق خوشحالی نشون می دادید و او هم احساس قدرت خود را تامین یافته می دید
    این را ندیدید چون این یک مشکل فراگیر است که ما اغلب حتی در جنسیت خودمون و شخصیت خودمون شناخت کافی حتی از خود هم نداریم چه رسد به شناخت کافی از مرد و روحیاتش و مردی که شریک زندگی ما هست .... حتی از مسائل پیش آمده فی مابین هم نمی خواهیم در جهت افزایش شناخت در مورد خود و او استفاده کنیم تا مدیریت بهتری در روابط داشته باشیم

3 - نگاه احساسی به دنبال رفتار همسرتان مانع از آن شد بتوانید با مهارت به گونه ای رفتار کنید که او خلع صلاح شود که من قاطعانه می گویم می شد و در ادامه درتاپیکی دیگر خواهم گفت چگونه

و اما :

شما یا باید به انتخاب دخترت برای آنکه قدرت انتخاب او و اعتماد به نفس و عزت نفسش را تقویت کرده باشی تا آخر احترام می گذاشتی و مهم نمی بود که دیگران آنرا با لباسهایش ست نمی بینند یا به دخترت یاد می دادی که انتخابی متناسب با ست لباس و سلیقه و نگاه دیگران می داشت و جوراب سفید را که با نوع نگاه شما هماهنگ بود انتخاب می کرد ( که در اینجا دیگر بطور بکر اون تقویت قدرت انتخاب و اعتماد به نفس و عزت نفس منتفی می شد ) و جوراب دیگر را دست نمی زدید و به خواست همسرت احترام می گذاشتی و اطاعت خود را نشان می دادی که مانع بروز رفتارها و اتفاقات پیش آمده می شد .

در خصوص اینکه چطور همین رفتار و روحیات همسرت می تواند فرصت مهارت آموزی شما شود و اینکه نکته های مهمی در روحیات همسرت هست که نشناخته ای و به طبع درست مدیریت رابطه را نداشته ای در تاپیکی که شما در صورت تمایل با همین رویکرد که چگونه بتوانی با همسری که او را فلان می دانی با مهارت رفتار کنی باز کردی با شما سخن خواهم گفت

14. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

zendegiye movafagh (یکشنبه 31 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (چهارشنبه 27 اردیبهشت 96)

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)