به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 57
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 خرداد 96 [ 13:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    از همه شما عزیزان . جناب ye doost . جناب جوادیان . زن ایرانی و نیکیای عزیز خیلی ممنونم

نیکیای عزیز بابام مخالف موندنم اینجا هست و میگه اعصاب و جون تو خیلی مهم تر از نفقه هست .
    جناب ye doost میدونم واقعا همه رو خسته کردم مخصوصا خانوادم رو ولی بخاطر دخترمم که شده تکونی به خودم میدیم
    البته میدونم که شوهرم توی این شرایط دست روی نقطه ضعفم میذاره اونم دخترمه چون میدونه که دخترم رو خیلی دوست دارم و بدون اون نمی تونم زندگی کنم ولی هر شرایطی از شرایط الانمون خیلی بهتره

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 اردیبهشت 99 [ 17:23]
    سطح
    45
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 160
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    532

تشکرشده 229 در 100 پست

Array
    سلام...
    قبل از هرچیزی، لطفا بدون تشکر از من و پاسخ دادن به صحبت هام، فقط و فقط خوب بخونید و هرموقع نسبت به مواردی که گفتم اقدام کردید، نتیجه رو بصورت پاسخ قرار بدید...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    درخصوص دخترتون که فرمودین نگران هستین،
    عملا این آقا هیچ حرکتی نمیتونه انجام بده... چه قانونی، چه عقلانی، چه احساسی! این فرد از هرنظر توانایی انجام تهدیدات رو نداره فقط فهمیده نقطه ضعفتون چیه.(والله ما هم فهمیدیم!)

شما ضعف احساسی خودتون رو باید با پناه بردن به پدر حل کنید نه شوهرتون. خودتون و پدرتون وضعیت رو بسنجید و تصمیم بگیرید که نفقه مهم تره یا مهریه... بعد برای موندن در خونه یا رفتن تصمیم نهایی بگیرید.
    به هرحال با پدرتون مشورت کنید.

اگر تصمیمتون این شد که خونه پدر بمونید و برنگردید، خواهشا روی تصمیم خودتون بمونید. شما دختری دارید که تمام اراده و اعتماد به نفسش از شما بدست میاد... به خودتون و به خصوص، دخترتون خوب فکر کنید. نیاز های احساسی و تحریک های معمولی رو هرگز وسیله بازی با آینده خودتون و فرزندتون قرار ندید.
    زندگی رو بازی نگیرید...

فقط منتظر خوندن پاسخ شما بعد از عملی شدن مراحل درست هستم...

موفق باشید

3. 4 کاربر از پست مفید Ramin231 تشکرکرده اند .

نیکیا (جمعه 22 اردیبهشت 96), نشاط زندگی (شنبه 23 اردیبهشت 96), جوادیان (جمعه 22 اردیبهشت 96), غبار غم (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    همسر شما راضی به خرج هزار تومان پول نیست ، خیالتون راحت با اولین حکم دادگاه خودشو خالی می کنه .

در مورد بچه چند تا سناریو مطرح :
    1-مشکل روحی همسرتون تایید بشه ( که راحت هم هست ) و دیگه نمی تونه ادعایی برای بچه داشته باشه.
    2-بچه به شما سپرده می شه و باید نفقه بچه رو بده ( که با ندادنش ) باز امتیاز منفی می شه و دیگه کلا کنسل می شه .
    3- با مقداری از مهریه می تونید کنار بیایید بچه رو به شما بسپاره

شما اولین کار اقدام به شکایت برای نفقه و مهریه هست ( پیشنهاد مقداریش خوب هست )
    تو همان جلسه اول دادگاه قاضی خودش متوجه می شه ، اینقدر این قاضی ها کیس های اینجوری دیدن که همان نگاه اول می فهمند .
    با وکیل برو جلو حتما

در ضمن بی خیال نفقه و مهریه نشو ،اگر بچت رو می خواهی حتما باید از مسیر گفته شده جلو بری

5. 3 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

نیکیا (شنبه 23 اردیبهشت 96), نشاط زندگی (شنبه 23 اردیبهشت 96), غبار غم (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    به نظرم دوستان خیلی دارند تند روی می کنند.

نمی شه به راحتی دادگاه وطلاق و ... برای یک مراجع پیچید.

مخصوصا این کاربر که زندگی اش و حتی همسرش را با این همه مشکلات دوست دارد.

خواهش می کنم دوستان کمی نسبت به پست هایی که می گذارید مسوولانه تر برخورد کنید اینجا صحبت یک زندگی است.

مشاوری که می رفتم خدمتتشون مثال خوبی زدند اینکه خانمی بوده که همسرش معتاد بوده و زندگی با ایشون برایش بسیار دشوار شده بوده ، مشاور از ایشون می خواهند بر اساس نقاط قوت ونقاط ضعف این زندگی یک نمره ای به این زندگی دهند و از آنجایی که نقاط ضعف بسیار بیشتر بوده این زندگی نمره منفی می گیرد. اما قسمت جالب این زندگی این بود ، که خانم تصمیم می گیره در این زندگی باقی بماند چرا که با شناختی که از خودش داشته می دیده از لحاظ جنسی از سمت همسرش تامین می شه و نمی تونسته این یک امتیاز را نادیده بگیره.

پس خواهش می کنم اینقدر راحت مراجع را به سمت وسوی جدایی هدایت نکنید. حساب یک زندگی خیلی پیچیده تر از حساب دودوتا چهارتاس.

7. 5 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

فکور (شنبه 23 اردیبهشت 96), فرشته مهربان (چهارشنبه 27 اردیبهشت 96), نشاط زندگی (شنبه 23 اردیبهشت 96), افسونگر (شنبه 23 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (شنبه 23 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 07:44]
    سطح
    13
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 71 در 30 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی نهایت نمایش پست ها
    به نظرم دوستان خیلی دارند تند روی می کنند.
    نمی شه به راحتی دادگاه وطلاق و ... برای یک مراجع پیچید.
    مخصوصا این کاربر که زندگی اش و حتی همسرش را با این همه مشکلات دوست دارد.
    خواهش می کنم دوستان کمی نسبت به پست هایی که می گذارید مسوولانه تر برخورد کنید اینجا صحبت یک زندگی است.
    .
    سلام ، یه عادت بدی ایرانیا دارن به نام خود گول زنی! این از سرطان بدتره.
    خیلی از آدمای تالار موافق اینن که شوهر ایشون واقعا مشکل داره. حالا شما میخوای بگی نداره!! یا للعجب
    من خیلی خیلی از نشاط زندگی معذرت میخوام، شما میگی ایشون با این مشکلات زندگیشو دوست داره، ببخشید شاید ایشون قدرت تشخیص نداره و متوجه نیست داره با خودش چکار میکنه چرا ما هم باید گولش بزنیم.
    در ضمن من به خانواده ها توصیه میکنم برای دختر و پسرشون که مشکل روحی ، روانی دارن اقدام برای ازدواجش نکنن!! حالا بعضی مشکلات قابل حله شکست عاطفی و ... اما بعضیا واقعا بیمارن.
    چرا میرین برای پسرای مشکل دارتون زن میگیرین، ازدواج قرار نیست همه ی مشکلاتو درمان کنه.
    پدر من یه مرد معمولیه، وقتی خونه می آمد واقعا کلی خرید مایحتاج میکرد بدون اینکه کسی بهش بگه. ده تا جوراب میخرید بجای یک دونه.
    آخه یه آدم چقدر میتونه مریض باشه که بیاد بگه این جوراب یا اون. مگه جوراب دونه چنده؟ کسی که به جگر گوشش رحم نکنه به دختر مردم رحم میکنه؟
    این افراد باید تنها بمونن تا به اشتباهاتشون پی ببرن و‌ بدونن اگر کسی ازدواج میکنه هدفش زندگی خوبه و به نیت طلاق شوهر نمیکنه!
    حالا من نمیخوام بگم ، ولی تو زندگی سالمش آدما بدون هیچ مشکلی کلا با هم نمیسازن. این که دیگه یه زندگی از بنیان ویرانه.
    من نمیدونم، قضاوتم نمیکنم اما تو این خونه میشه غذای خوب خورد، لباس خوب پوشید، تفریح رفت، خرید مایحتاج خونه کرد، برای نظافت و شستشو اقدام کرد؟؟؟ سلوله یا منزل؟
    ویرایش توسط *nastaran : شنبه 23 اردیبهشت 96 در ساعت 06:20

9. 4 کاربر از پست مفید *nastaran تشکرکرده اند .

نشاط زندگی (شنبه 23 اردیبهشت 96), Ye_Doost (شنبه 23 اردیبهشت 96), جوادیان (شنبه 23 اردیبهشت 96), غبار غم (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط *nastaran نمایش پست ها

خیلی از آدمای تالار موافق اینن که شوهر ایشون واقعا مشکل داره. حالا شما میخوای بگی نداره!! یا للعجب
    با سلام و احترام
    من هر چه پست "بی نهایت" گرامی را مطالعه کردم جایی از آن ندیدم که بگوید شوهر ایشون مشکل ندارد. بلکه ایشون توصیه بسیار جالبی کردند و اینکه اگر مراجع تصمیم به کار قضایی و دادگاه داشت حتما به وکیل مراجع می کرد.
    یعنی ایشون احساسات خودش را به مراجع منتقل نکرده است. بلکه سعی کرده است که احساسات مراجعش را درک کند که خیلی کار صحیحی هست. چون گفته است:
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی نهایت نمایش پست ها

این کاربر که زندگی اش و حتی همسرش را با این همه مشکلات دوست دارد.

بله مراجع خودش به خوبی می داند مشکلی در زندگی اش وجود دارد و تمایل دارد با راهنمایی عزیزان گره کار را با سرانگشت تدبیر نه درگیری و دعوا حل کند.

حالا اگر کاربران عزیز چنین هنر و خلاقیتی دارند (با توجه به تاپیک آفتهای احتمالی در کار مشاوره) ، کمکش کنند نه اینکه احساسات بر انگیخته شده خودشان را در تاپیک خالی کنند.

نکته دیگر اینست که اگر آقایی بعد از ازدواج خانمش یک آزمایش داد و متوجه شد بیماری قلب یا ms یا ... دارد. راهش چیست! دادگاه و طلاق..
    ما همه دچار بیماری شده ایم. و جالب اینست که همه ما می دانیم بیماری فقط جسمی نیست.

حالا روش کار چیست؟ با دیدن مشکل دور بزنیم بر گردیم.
    تقریبا این ایده بیشتر دختر و پسر امروز هست. آنها اگر ماشینشون دچار اشکال شود و خراب شود بارها و بارها به تعمیرگاه می روند و سعی می کنند مشکل را برطرف کنند. اما وقتی با مشکلات شدید زندگی روبرو می شوند تصمیم به کنار گذاشتن آن می کنند کاری که با ماشین خود نمی کنند.

البته قطعا اگر روزی زوجین همه آگاهی را کسب کنند و همه مهارتها را به کار بگیرند و بعد روز به روز زندگی آنها آسیب بسیار داشته باشد و چیز مثبتی برای آنها نداشته باشد ، خودشان تصمیم مقتضی را در این مورد می گیرند.
    اما مراجعی که اینجا مراجعه کرده است در مراحل کسب آگاهی یا انجام مهارت هست. نه طلاق.
    پس بدیهی هست ما اینجا به مراجعان آگاهی می دهیم. به آنها مهارت ورزی را یاد می دهیم و به آنها تمرین می دهیم.

البته مراجعانی هم که مسئله خود را خیلی مهم ارزیابی می کنند یا حضوری به مشاور متخصص مراجعه می کنند. یا در محیط های مجازی مشاوره های خصوصی و تخصصی دریافت می کنند.
    طرح مشکل در انجمن های عمومی و راضی شدن به نظرات کلی دیگران صرفا جهت بررسی مسئله اشان هست و موید این نکته هست که مشکل حاد نشده است. در مشکل حاد فرد به اورژانس مراجعه می کند. و خود درمانی نمی کند.

باز هم تاکید می کند. کاربران گرامی قبل از راهنمایی مراجعان یا مشاوره دادن به آنها یا نظر دادن حتما تاپیک آفت های احتمالی در کار مشاوره را مطالعه کنند تا با نکات ظریف و ناشنیده از طرف مراجع دقت کافی بکنند.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

11. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

فکور (شنبه 23 اردیبهشت 96), فرشته مهربان (چهارشنبه 27 اردیبهشت 96), نشاط زندگی (شنبه 23 اردیبهشت 96), zendegiye movafagh (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), جوادیان (شنبه 23 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (شنبه 23 اردیبهشت 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    با سلام ضمن تایید کلیات صحبتهای مدیر همدردی و بی نهایت عزیز اشاره به یک نکته را ضروری می دانم و آن اینکه همسر ایشان به نوعی با گول زدن ایشان سعی دارند همان روند قبلی را ادامه دهند مثلا به ایشان گفته که طی تحقیقاتی که انجام دادم بچه تا 4 سالگی پیش مادرش هست که این یک دروغ محضه. کلک هست. باید توجه داشت که همسر ایشان با چشم و گوش بسته نگه داشتن ایشان این زندگی را به همین صورت میخواهد پیش ببرد. اینکه اگر کسی بیماری خاصی داشته باشد نباید توسط همسرش ترک شود هم کاملا صحیح است ولی در شرایطی که همسر بیمار حاضر به مراجعه به پزشک هم باشد یا چنانچه درد مربوطه درمان نشود مشکل از نوع درد باشد نه مشکل از عدم مراجعه به پزشک باشد. نشاط زندگی عزیز باید به نحوی همسرش را راضی به آمدن پیش مشاور کند ولی اگر ایشان همکاری نکرد چه باید کرد؟ این یک سوال مهم است و اینکه این یک تصمیم مهم هست که عواقب خوب و بدش به خود صاحب تاپیک برخواهد گشت
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

13. 4 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (شنبه 23 اردیبهشت 96), نشاط زندگی (شنبه 23 اردیبهشت 96), آنیتا123 (شنبه 23 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (شنبه 23 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 07:44]
    سطح
    13
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 71 در 30 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    بله مراجع خودش به خوبی می داند مشکلی در زندگی اش وجود دارد و تمایل دارد با راهنمایی عزیزان گره کار را با سرانگشت تدبیر نه درگیری و دعوا حل کند.
    حالا اگر کاربران عزیز چنین هنر و خلاقیتی دارند (با توجه به تاپیک آفتهای احتمالی در کار مشاوره) ، کمکش کنند نه اینکه احساسات بر انگیخته شده خودشان را در تاپیک خالی کنند.
    سلام آقای مدیر، مشعوف شدم از زیارتتون!
    خیلی از افراد ، نه صرافاً اینجا، اینا زندگیشون وقتی به بن بست خوره دیگه فاتحه ی زندگیه خوندس.
    همین الان تاپیک خانم زمستونیو ببینین، من که در جریان نبودم اما یکی از اعضا گفته بود شما که خوب شده بودین.... ببینین چه بی اثر و بی فایدس!! (جالبه فوش بخوری ، قصد قتلت رو بکنن و بخوان بندازنت بیرون صرفا برای اینکه شوهر داشته باشی)
    این راهکارهای روانشناسانه و غیره برای این مسایل فقط مسکنه ، حالا ممکنه دردت یکبار باشه و برای همیشه خوب بشه، ممکنه دردت بمونه ، ممکنه تبدیل به سرطان بشه!
    بیایم صادق باشیم، یکبار رفتم داروخونه دندون درد داشتم گفتم دارویی، مسکنی بدین تا فردا برم پیش پزشک ، گفت من خوشحال میشم دارومو بفروشم اما میدونم اگر بهت بدم فردا نمیری دندونتو بکشی واسه همین برو حوله بذار روش، سردی نخور تا صبح بری پیش دکتر تصمیم نهاییو بگیره.
    ببخشید جناب شما مردین و در جایگاه یک مرد صحبت میکنین
    من دخترم و میفهمم کتک و بی توجهی و خساست و بی مهری و خیانت و ... چقدر بد و غیر قابل تحمله.
    وقتی میفهمم قرار نیست با این چیزا درست بشه از اول خیال طرفو راحت میکنم، اگر راهی بود حتما میگفتم.
    بعضی از اونایی که در تالار بودن و گفتن زندگیمون خوب شده ، عذر میخوام فقط دارن تحمل میکنن، فوش بخورن ساکتن، تحقیر شن ساکتن، چیزی نداشته باشن ساکتن، یعنی نقش یک مُرده رو بازی میکنن و در جایی دیگه نقش یک فردی که نیازهای جنسی دیگری رو برطرف میکنه.
    اینا تو زندگی هیچ جایی ندارن، نه معشوقن و نه عاشق دلباخته، نه انتطاری دارن و نه توقعی فقط میدونن باید ادامه بدن.اینم که میگن خوبیم صرفاً جهت دلخوشی الکیه!
    چرا چیزای بد رو تموم نمیکنیم،والا این خفت هست که بخوای هی تحمل کنی و طرف مقابلت مثل چی پیش بره.
    آقای مدیر چرا مردم هند میزان پایین طلاق رو دارن و همه از زندگیشون راضین؟
    بریم ببینیم ...
    آره مردمش دستشون تنگه، جمعیتشون خیلی زیاده، به سختی کار میکنن اما شادن اما از کنار هم بودن لذت میبرن. اما میدونن تو زندگی هدف آرامشه ... انقدر این عشقه رو در مردم دنیا گسترش دادن که همه میدونن بالیوود فیلماش نصفش عشقیه و نصفش کارای خارق العاده بامزه... نشدین میگن طرف کردش فیلم هندی..
    ما چی هستیم؟
    فقط حرف خالی....حرف خالیم که باد هواس
    الان خیلی از مردا هستن سنشون بالاس یا همسرشون فوت کرده یا متارکه کردن، آدمن و دوست دارن زندگی جدیدی داشته باشن . چه عیبی داره بعضی از خانمهایی که در زندگی دارن فقط یک تنه جلو میرن با اونا ازدواج کنن، نمونش فامیل خودم. خانمی رو گرفت که شوهرش معتاد بود و یه بچه هم داشت . خانم طلاق گرفت شوهر کرد فامیل ما... کاش بعنوان تحقیق کاری یه سر به زندگی این فامیل ما میزدین ، هیچی کم ندارن جز ستاره آسمون.
    من مخالف زجر کشیدن و تحقیر شدنم و از آدمایی که زجر رو تحمل میکنن واقعا اعلام برائت میکنم.
    ببخشین ممنون
    ویرایش توسط *nastaran : شنبه 23 اردیبهشت 96 در ساعت 11:34

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    سلام آقای مدیر، مشعوف شدم از زیارتتون!
    خیلی از افراد ، نه صرافاً اینجا، اینا زندگیشون وقتی به بن بست خوره دیگه فاتحه ی زندگیه خوندس.
    همین الان تاپیک خانم زمستونیو ببینین، من که در جریان نبودم اما یکی از اعضا گفته بود شما که خوب شده بودین.... ببینین چه بی اثر و بی فایدس!! (جالبه فوش بخوری ، قصد قتلت رو بکنن و بخوان بندازنت بیرون صرفا برای اینکه شوهر داشته باشی)
    این راهکارهای روانشناسانه و غیره برای این مسایل فقط مسکنه ، حالا ممکنه دردت یکبار باشه و برای همیشه خوب بشه، ممکنه دردت بمونه ، ممکنه تبدیل به سرطان بشه!
    بیایم صادق باشیم، یکبار رفتم داروخونه دندون درد داشتم گفتم دارویی، مسکنی بدین تا فردا برم پیش پزشک ، گفت من خوشحال میشم دارومو بفروشم اما میدونم اگر بهت بدم فردا نمیری دندونتو بکشی واسه همین برو حوله بذار روش، سردی نخور تا صبح بری پیش دکتر تصمیم نهاییو بگیره.
    ببخشید جناب شما مردین و در جایگاه یک مرد صحبت میکنین
    من دخترم و میفهمم کتک و بی توجهی و خساست و بی مهری و خیانت و ... چقدر بد و غیر قابل تحمله.
    وقتی میفهمم قرار نیست با این چیزا درست بشه از اول خیال طرفو راحت میکنم، اگر راهی بود حتما میگفتم.
    بعضی از اونایی که در تالار بودن و گفتن زندگیمون خوب شده ، عذر میخوام فقط دارن تحمل میکنن، فوش بخورن ساکتن، تحقیر شن ساکتن، چیزی نداشته باشن ساکتن، یعنی نقش یک مُرده رو بازی میکنن و در جایی دیگه نقش یک فردی که نیازهای جنسی دیگری رو برطرف میکنه.
    اینا تو زندگی هیچ جایی ندارن، نه معشوقن و نه عاشق دلباخته، نه انتطاری دارن و نه توقعی فقط میدونن باید ادامه بدن.اینم که میگن خوبیم صرفاً جهت دلخوشی الکیه!
    چرا چیزای بد رو تموم نمیکنیم،والا این خفت هست که بخوای هی تحمل کنی و طرف مقابلت مثل چی پیش بره.
    آقای مدیر چرا مردم هند میزان پایین طلاق رو دارن و همه از زندگیشون راضین؟
    بریم ببینیم ...
    آره مردمش دستشون تنگه، جمعیتشون خیلی زیاده، به سختی کار میکنن اما شادن اما از کنار هم بودن لذت میبرن. اما میدونن تو زندگی هدف آرامشه ... انقدر این عشقه رو در مردم دنیا گسترش دادن که همه میدونن بالیوود فیلماش نصفش عشقیه و نصفش کارای خارق العاده بامزه... نشدین میگن طرف کردش فیلم هندی..
    ما چی هستیم؟
    فقط حرف خالی....حرف خالیم که باد هواس
    الان خیلی از مردا هستن سنشون بالاس یا همسرشون فوت کرده یا متارکه کردن، آدمن و دوست دارن زندگی جدیدی داشته باشن . چه عیبی داره بعضی از خانمهایی که در زندگی دارن فقط یک تنه جلو میرن با اونا ازدواج کنن، نمونش فامیل خودم. خانمی رو گرفت که شوهرش معتاد بود و یه بچه هم داشت . خانم طلاق گرفت شوهر کرد فامیل ما... کاش بعنوان تحقیق کاری یه سر به زندگی این فامیل ما میزدین ، هیچی کم ندارن جز ستاره آسمون.
    من مخالف زجر کشیدن و تحقیر شدنم و از آدمایی که زجر رو تحمل میکنن واقعا اعلام برائت میکنم.
    ببخشین ممنون
    سلام نسترن خانوم شما خودتون ازدواج کردین ؟
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام و احترام
    ضمن تشکر از احساسات پاک و دلسوزانه شما نسبت به همنوعانتان.
    بنده این کاملا درک می کنم و البته تحسین می کنم.

لیکن شما به عنوان یک کاربر ممکن است راهکاری برای درد کسی نشناسید. آیا به معنی اینست که باید به فرد بگویید دردت چاره ندارد.
    اگر شما کسی دردی جسمی داشت و راهکاری برایش از دید خود نمی شناختید ، بهش می گفتید دیگر به زندگی شما امیدی نیست. یا برای درمان سطح بالاتر به متخصص ارجاعش می دادید.
    امروزه تخصصهای زیادی در همه حوزه ها وجود دارد از چمله روانشناسی، مشاوره و ...
    لذا اگر دلسوزی داریم باید با تعقل بیشتر همراه کنیم و عقل سلیم می گوید اگر راهکار در سطح خودمان بلد نیستیم ، این ضرورتا به معنی بی درمان بودن نیست.

نکته دیگر اینست که شما به تاپیک آفتهای مشاوره که معرفی کردم مراجعه نکردید و با دقت همه آن را بررسی نکردید.
    شما تازه وارد هستید، پیشکسوت ها می دانند که ما کلمه به کلمه اشکالات شما را در مقالات چند صفحه ای به صورت تخصصی پیشاپیش جواب داده ایم.
    آیا شما مقالات ذیل را مورد توجه قرار داده اید؟! مهارت ورزی، دانش اندوزی، و در کنارش امید و تحمل و حتی رنج بخشی از زندگی همه ماست. حتی یک مادر بودن رنج زایمان نمی تواند طعم مادری بچشد. ما در همه زمینه های زندگی موفقیت هایمان با رنج همراه هست. هیچ پزشک متخصصی نیست که رنج درس خواندن و کنکور را تحمل نکرده باشد. هیچ بیمار سلامت یافته ای نیست که درد بیماری را نچشیده باشد.
    پس تغییر در باورها حتی از مهارت ورزی مهمتر هست. چون با باور صحیح فرد انگیزه تغییر می یابد. و با باور غیر صحیح ناامیدانه اجتناب کرده و به هنگام بروز مشکلات فرار می کند و به دام مشکل بزرگتری می افتد.
    خواهش می کنم به مقالات ذیل توجه ویژه بفرمایید:
    چگونه همسران مشکلات،اختلافات و درگیریهای بین خود را حل کنند؟ (1)
    آرامش و نحوه مواجهه افراد در مقابله با مشکلات زندگی
    مفاهیم معنا درمانی و مثنوی درمانی _ مجموعه مقالات گلچین

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

17. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

anisa (شنبه 23 اردیبهشت 96), فرشته مهربان (چهارشنبه 27 اردیبهشت 96), zendegiye movafagh (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)