به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,880 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

تشریح "کلید مرد " درمورد زندگی خودم برای بهتر شدن رابطه من و همسرم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان عزیزم
    حالتون خوبه ؟
    موضوعی برام پیش اومده که به نظرم خیلی هم مهمه میخواستم ابتدا خصوصی مشاوره بگیرم ولی ترجیح دادم فعلا اینجا مطرح کنم شاید خیلی ها این موضوع براشون پیش اومده باشه .

من و همسرم دو ساله ازدواج کردیم و چند ماهه داریم خونه خودمون زندگی می کنیم...

در مورد شوهرم بگم که خیلی روحیه مردونه و باصلابتی داره دوست داره حامی من و خیلی های دیگه از جمله خانواده خودش و من باشه...

من که باهاشون ازدواج کردم دانشجو بودن و هستن و فعلا یکی دوسال طول میکشه تا تموم کنه و درمورد کارش به نتیجه برسه و اهداف بلندی هم داره که من از اول گفتم همراهیت میکنم تا به هدفت برسی.

کاملا حمایتش کردم تو هرکاری چه روحی چه مالی خونه گرفتن ماشین گرفتن و ....

به گمانم خوشحال بودم که دارم برای زندگیم صرف میکنم و تصورم این بود که ایشون حتما قدردان من خواهد بود .
    از هیچ هزینه ای دریغ نمیکردم چه خرج خونه چه کادو برای ایشون و چه خودم ...

اما اخیرا اختلاف هامون بیشتر شده بود احساس کردم همسرم ازین که من شاغلم ناراضیه و اذیتم میکنه ناخوداگاه گفتم عجب نمک نشناسی هست و این دور باطل ادامه پیدا کرد چون من شدیدا ناراحت میشدم ازش.

تا اینکه چند شب پیش به
    "کلید مرد" برخوردم و به گمانم جواب رو یافتم ...

دکتر حبشی فرمودن :که شاغل بودن زن به خودی خود مرد شکنه و شکوه مرد رو میشکونه این رو درمورد زوجی که مردش شاغله فرمودن حالا همسر من که تمام وقتش به درس خوندنه و فعلا درامد قابل توجهی نداره یعنی فعلا سرکار اصلیش نیست .
    ذاتا مرد میخواد که حامی زنش باشه و برعکسش داغونش میکنه

فکر کردم باید این وضعیت رو مدیریت کنم خیلی برام مهمه همسرم جایگاه مردونش حفظ بشه و من محبت کامل رو از همسرم بگیرم
    میترسم خلق و خوش عوض بشه چون حس میکنم ناخوداگاه سعی داره من رو از این جایگاه بکشونه پایین و رو محبتش به من اثر بذاره و گاهی بداخلاقی میکنه.

راه حلی که دکتر دادن این بود که "
    زن باید حقوق کارش رو در اختیار همسرش بذاره " تا موقعیت مرد و حامی گریش حفظ بشه ... چون مرد نیاز داره که همسرش ازش بخواد و بهش نیاز داشته باشه .

در نظر داشته باشین همین حالاش هم من کلی خرج میکنم ولی به گمانم چون اختیار حقوقم دست خودمه به چشمش نمیاد ...
    حال با توجه به اینکه من از اول روحیه استقلال طلبانه داشتم و هیچ وقت از کسی پولی نگرفتم نمیدونم چطوری مدیریت کنم ایا توان اجرای این راه حل رو دارم ؟ ایا درسته ؟

در این صورت من اختیار مالی نخواهم داشت چه چیز هایی رو از دست میدم چی بدست میارم ؟
    همسرم چی؟

همسرم حق داره تو این وضعیت ازرده باشه ؟

پ.ن: وضعیت مرسومی که دوروبرم دیدم اینه که همکارام اکثرا حقوقشون دست خودشونه
    شاید لزوما این صحیح نباشه و شاید هم باشه .
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : یکشنبه 03 اردیبهشت 96 در ساعت 22:06

2. کاربر روبرو از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده است .

m.reza91 (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

خب من نمی دونم این آقای حبشی کی چه کاره هستند. ولی اینقدر مطالعه و تجربه دارم که قطعی بگم پرت و پلاگویی کرده اند.
    اون چیزی که مرد رو آزار میده کار یا درآمد همسر نیست.چیزهائی از قبیل
    * بی توجهی به همسر یا فرزند به دلیل ترجیح درس یا شغل
    * عدم رعایت سرپرستی و امر و نهی به جای مرد به هر دلیل
    * فخر فروشی به دلیل تمکن مالی، تحصیلات بالاتر و نظایر آن. آگاهانه و یا ناآگاهانه
    * بی احترامی به وی
    * بی توجهی به امور داخلی خانه. مثل اینکه خانه نامنظم، بهم ریخته و ... باشه. آقا خودش مجبور باشه غذا درست کنه، نظافت خانه رو انجام بده و این چیزهائی که در عرف با خانم است. چرا؟ چون خانم سرکار یا کلاسه و وقت نداره. یا خارج از ظرفیت جسمی یا روحیش می باشد. نتیجه یکی میشه.
    * هر چیزی که باعث بشه جای زن و مرد عوض بشه ...

** " زن باید حقوق کارش رو در اختیار همسرش بذاره "
    با عرض حعذرت، این توصیه احمقانه ترین و خانه خراب خانه کن ترین پیشنهادی است که میشه داد.
    من که خودم آقا هستم همچین مطلبی رو نمی تونم بپذیرم
    اولا غرور و شخصیت خودم پایمال میشه. مرد دوست داره حمایت کنه، نه اینکه حمایت بشه. ببخشه نه اینکه بهش ببخشند. و الی آخر
    دوما این وظیفه و مسئولیت مرد است که اقتصاد خانواده رو تامین کنه. خانم اگر میخواد کمک کنه راهش پول تو جیبی دادن به شوهر نیست. می تونید در سرمایه گذاری ها شریک باشید (بدون اینکه تاجر مآب بشید یا وقت تون رو صرف معامله کنید)، بعضی از اسباب زندگی رو بخرید مثلا ماشین، تلویزیون. ولی به نام خودتون حتما باشه
    سوما، بخشش بیجا انسان رو بدهکار میکنه.
    چهارم اگر خدای ناکرده مشکلی در روابط تون پیش بیاد - انسان عاقل باید یه ذره هم که شده احتمالات رو درنظر بگیره - شما سرمایه و پس اندازتان رو علاوه بر زندگی و جوانی ازدست خواهید داد. نگید امکان نداره. ما چقدر عاشق همیم. قبول دارم که هستید. و البته از این عشق ها و عاقبت اون ها رو همینجا و سایر جاها داریم می بینیم. خوبه که انسان تعقل داشته باشه.
    اگر میخواهید کمک مالی کنید خوب خیلی خوبه. ولی با مدرک و شاهد انجام بدید. مدرک معتبر داشته باشید.
    از شایستگی و ظزفیت طرف تون اطمینان پیدا کنید. این حداقل چندین سال زمان میخواد. در چند سال اول زندگی شناخت ها خیلی قابل اطمینان نیستند.

کاری نکنید بشید مثل بعضی خانم هائی که با خوش قلبی و البته ساده لوحی جلو رفتند کارشون به جائی رسید که کتک میخوردند تا حقوق شون رو به آقا بدند. ماشینی رو که خودشون خریده اند و قسطش رو میدند به نام آقا سند بزنند و خیلی های دیگه.

موقعیت مرد و حامی گریش باید حفظ بشه ... مرد نیاز داره که همسرش ازش بخواد و بهش نیاز داشته باشه زن باید حقوق کارش رو در اختیار همسرش بذاره "

به قول معروف حقی رو بیان کرده و باطلی رو نتیجه گرفته اند.
    این آقای دکتر هنوز در قرون گذشته آمریکا و اروپا زندگی میکنه. جائی که زن ارث نمی برد. قبل و بعد از ازدواج اختیار دارائی هاش رو نداشت. شوهر می تونست همه اموال زن رو تصاحب کنه یا حتی ببخشه. درآمد زن به شوهر تعلق داشت.

همسر شما حقی نداره از شما چیزی بخواد. طبق شرع، قانون و عرف مرد مسئول تامین هزینه های زندگی شما است. درآمد شما مال خودتونه. اگر این آقا به صراحت یا کنایه چشم به دارائی هاتون داره خیلی مراقب باشید.

یه نکته هم است، یه وقت هائی مرد هرچی تلاش میکنه نمی تونه به اندازه نیاز خانواده درآمد کسب کنه. روحیه اش بهم میریزه و تو دلش انتظار داره همسرش هم "کمک" کنه. "ولی این رو "وظیفه" زنش نمی دونه. کمک داوطلبانه میدونه و قدرشناس هم هست. اینجور موقعیت ها طبیعی است که خانم هم خانمی کنه و به خانواده اش کمک کنه. البته به همان روشی که گفتم. با مدرک و سند و البته مودبانه که به غرور آقا از این طرفی توهین نشه. زمانی هم که گشایش در روزی پیش بیاد و امکانش فراهم بشه مرد اونچه رو که گرفته یه هدیه هم بذاره روش برگردونه.

سوال هائی هم به ذهن میاد. مثلا
    منظورتون از بلندپروازی چیه؟ مرد باید بلندپرواز باشه ولی نه تاحدیکه به رویابافی و خراب کردن زندگی خود و همسر بیفته. بلندپروازی نابجا و خارج از توان از جهات متعددی میتونه آسیب بزنه. یکیس ناتوانی در تامین سرمایه و درنتیجه متوقع شدن از دیگران نظیر همسر است. حالا اگر این فرد منطقی هم نباشه میره به همون سمتی که براتون مثال زدم.
    این اختلاف ها که میگید چی هستند؟
    چطوری اذیت تون میکنه؟
    میگید از شغل تون ناراضیه؟ اگر اینطور باشه منافات داره با اینکه بخواهید حقوق تون رو بهشون بدید. مگه میخواهید رشوه بدید؟ یا باید با هم سر این موضوع به تفاهم برسید یا ترک شغل کنید یا شغل دیگری انتخاب کنید یا راه حل های دیگه. ببینید اگر ناراضی هستند علت چی هست؟

به نظر شما از کاربران باتجربه هستید. این مطالب ساده رو باید خودتون در چند سالی که فعالیت داشته اید باهاشون برخورد کرده باشید و بدونید.

موفق باشید

4. 8 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

nardil (سه شنبه 05 اردیبهشت 96), nazi_ka (دوشنبه 04 اردیبهشت 96), sanjab (جمعه 08 اردیبهشت 96), sara 65 (جمعه 08 اردیبهشت 96), نادیا-7777 (دوشنبه 04 اردیبهشت 96), آیـدا (دوشنبه 13 فروردین 97), الهه آذر (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96), حیاط خلوت (دوشنبه 04 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 فروردین 03 [ 16:00]
    سطح
    71
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 317
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    عزیزم ما 8 ساله حقوقمون رو بی کم و کاست در اختیارشون قرار دادیم
    نتیجه اش به نظرت چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    تازه منت هم میذاره که اگه من باهات ازدواج نکرده بودم تو خونه مونده بودی
    یا وقتی بهش میگم یه چیزی هم به نام من کن میگه به گورت می خوای ببری ؟؟؟؟؟
    به نظرم مسائل مالی بین همسران خیلی پیچیده تر از این حرفاس

6. 3 کاربر از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده اند .

sanjab (جمعه 08 اردیبهشت 96), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96), نادیا-7777 (دوشنبه 04 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 بهمن 98 [ 15:04]
    سطح
    60
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsOverdriveVeteran
    تشکرها
    318

تشکرشده 381 در 176 پست

Array
    سلام دوست عزیز

اگر دوست داشتی یه سر به تاپیک های من بزن آخریش (چطوری می تونم بفهمم همسرم دوستم داره ؟) به موضوعی شبیه شما اشاره داشته من از اول زندگی بدون برنامه ریزی خیلی به همسرم کمک کردم از نظر مالی. اما در آخر برگشت و گفت معلوم نیست چقدر پس انداز داری و اصلا کمک نمی کنی تو زندگی که خیلی لجم گرفت یه دعوای شدید هم شد بینمون . تا اینکه به این نتیجه رسیدیم نیمی از حقوقم رو که مبلغ مشخصی می شه و همین مقدار هم از طرف شوهرم بذاریم وسط برای خرجی (هر چیزی می تونه باشه) و هزینه مسافرت و بقیه موارد از پس انداز همین پول + پس انداز همسرم باشه و من دیگه کمکی نکنم و بقیه پولم رو به هرکسی دوست داشتم بدم حتی خیریه. (منظور اینکه اصلا روش حساب نکنه) . تقریبا سه ماهه این رو پیاده کردیم و در مورد زندگی ما جواب داده. دیگه همسرم راضیه چون به توقعاتش که کمک مالی من در زندگی بود رسیده منم کلاه شرعی سر خودم گذاشتم که نفقه ام رو ایشون می ده چون از این پولی که وسط گذاشتیم وظیفه داره پول لباس و آرایشگاه و ... من رو هم بده .

می خوای این پیشنهاد رو بده در مورد من جواب داد و با مشاور مشورت کردم گفت فکر خوبیه . باعث پررو شدن و اینا هم نمی شه البته برای مردهایی مثل همسر من که توقع کمک مالی از خانومش داره چون یه سری از آقایون دوست ندارن این رو .

امیدوارم موفق باشی

تاپیک من : آخراش مهم تره
    چطور می تونم بفهمم همسرم دوستم داره ؟

8. کاربر روبرو از پست مفید maryam.mim تشکرکرده است .

فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 تیر 00 [ 10:36]
    سطح
    67
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 147
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    388

تشکرشده 576 در 165 پست

Array
    سلام.
    دوست عزیز من قسمتی از صحبت های دکتر حبشی رو اصلا قبول ندارم.ایشون معتقد هستن باید اقتدار مرد حفظ بشه.اما نه با توسل به روش هایی که شان خانوم پایین بیاد.
    عزیزم من 7 ساله که شاغلم و تقریبا سه ساله که ازدواج کردم.سال اول ازدواجمون شوهرم کارشو از دست داد و تموم مسولیت مالی زندگی گردن من افتاد.اون موقع مجبور بودم و توی تموم اون مدت علاوه بر تمرکزم روی این قبیل مسائل حواسم هم بود اقتدار مردونه ی شوهرم آسیبی نبینه.
    علاوه بر اینکه من در کنار حقوقی که دارم از طرف پدرم دارایی هایی دارم که درآمدش رو بهم میدن.
    با این شرایط من توی این سه سال هیچ پس اندازی نداشتم.حتی برای خودم یه قطعه طلا هم نخریدم.اما شرایط همیشه گل و بلبل نیست.
    از نظر من یه زن همیشه باید برای خودش پس اندازی داشته باشه.کاری که من بعد از سه سال بهش رسیدم.من عاشق شوهرم هستم اما به جرات میتونم بگم توی عاشقانه ترین روابط هم آدم باید حواسش جمع باشه

10. 5 کاربر از پست مفید hanie_66 تشکرکرده اند .

nardil (سه شنبه 05 اردیبهشت 96), sanjab (جمعه 08 اردیبهشت 96), sara 65 (جمعه 08 اردیبهشت 96), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96), نادیا-7777 (دوشنبه 04 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 17:34]
    سطح
    94
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 848
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام فرشته اردیبهشت عزیز

چه عجب ازین طرفا؟ تاپیک شما رو دوست دارم چون خیلی نگاه تحلیل گرانه و دقیقی داری .

من خودم هم چندوقت پیش به سوال شما توی زندگیم برخوردم .دقیقا وقتی سخنرانی دکتر حبشی رو گوش میدادم برام سوال پیش اومد .البته من شاغل نیستم دانشجو ام و همسرم

شاغل هست . این بستگی به هدف و خواسته ی هر خانوم توی زندگیش داره ،بعضی خانم ها مثل من دوست دارند از همسرشون پول بگیرند و این درخواست رو دوست دارند چون حس

تحت حمایت بودن و تحت مدیریت همسر بودن رو دوست دارند . انقدر این مدیریت همسرم رو دوست دارم که میگم وقتی شاغل شدم هم دوست ندارم این رویه بهم بخوره .

فرشته اردیبهشت عزیز به نظرم یه ماه امتحان کن ، به امتحانش می ارزه اگر خیلی خوشت اومد و اون حس خوب رو به هردوتون داد پس ادامش بده . نمیشه برای همه ی زندگی ها یه

نسخه پیچید . شاید جامعه امروز این رو نپسنده اما هر چیز جامعه پسندی لزوما درست و اصولی نیست. مهم حس شما دوتاست .

شاد و موفق و پیروز باشی

12. 2 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

paiize (سه شنبه 12 اردیبهشت 96), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    سلام
    ضمن اینکه من با بند بند نوشته ی آقای Ye_Doost موافقم، دوست داشتم نظر شخصی خودم رو هم بیان کنم.
    دوست عزیزم زندگی های الان بسیار پیچیده هستن و زن و مرد اگر میخوان که زندگی خوبی کنار هم داشته باشن لازمه که هر کدوم مسئولیت قسمتی از زندگی رو به عهده بگیرن. چون فعلا در مورد مساله ی مالی صحبت میکنیم، حداقل در جامعه ی ایران بر طبق شرع و قانون مرد مسئول تامین مالی زندگی هست و زن از طرفی باید امانتدار امینی در زندگی مشترک باشه. مرد کار میکنه و تمام پولی رو که کسب میکنه موظفه به خانواده ش اختصاص بده و از طرفی زن باید به بهترین شکل سعی کن از این پولی که به خانواده تزریق میشه پاسداری کنه. اگر زنی بتونه پولی رو که همسرش به خانواده میاره با بهترین برنامه ریزی به قسمت های مختلف زندگی اختصاص بده وظیفه ی مالیش رو در خانه انجام داده. من زنانی رو در اطرافم دیدم که واقعا مرد رو با این طریق امداد رسوندن و از طرفی زنانی رو دیدم که دارایی مرد رو با نفهمی به باد دادن.

دوست دارم مثالی براتون بیارم. من در نزدیکی خودم زنی رو دیدم که از زمانی که ازدواج کردن واقعا مثل سنگ بزرگی جلوی راه زندگی مرد بودن. شوهر این خانم گویا نه فقط با این خانم که با کل اعضای خانواده ی این خانم ازدواج کرده و مسئولیت مالی تمام اعضای خانواده ی خانم به عهده شونه. بردن خواهر/برادر خانم به دندون پزشکی، استحمام تمام اعضای خانواده ی خانم به صورت هفتگی در منزل این اقا، شستن ماشین برادرخانم در منزل این اقا، استفاده از فریزر منزل این اقا برای مواد گوشتی و مرغی مادرخانم، تهیه ی قسمت عمده ی جهیزیه ی خواهرخانم، تهیه ی لباس عروسی و دسته گل برای خواهرخانم زمانی که ازدواج کردن، خرید طلا برای بچه ی خواهرخانم زمان تولد، خرید طلا برای برادران خانم زمان ازدواج، دادن قسمت عمده ای از سوغاتی های از خارج امده به خانواده ی خانم، گرفتن بهترین پاگشاها برای خواهران و برادران این خانم موقع ازدواج و ... حتی تصور همه ی اینکارا باعث میشه سرسام بگیرم من یکی، ببینین بیچاره اون مرد چه حالی داشته اون موقع. یک زن بیسواد بیفرهنگ از یک خانواده ی فقیر که مثل کنه به زندگی این مرد چسبیده بود. یک زن فقط باید این مدلی نباشه و سعی کنه هر پولی که مرد آورد فقط فقط به زندگی خودشون بزنه. برای خونه وسایل مناسب بخره، پول پس انداز کنه حالا یا توی بانک یا خرید طلا یا سرمایه گذاری یا ...، لباس مورد نیاز خودش و همسرش و بچه ش رو بخره، خورد و خوراک منزل رو برنامه بریزه بخرن، ماشین و ... بریز و بپاش الکی انجام نده و بهترین استفاده رو از پولشون ببرن. اما اینکه حتما بره سر کار یا درامدشو به همسرش بده کار مورد نیازی نیست.

14. 2 کاربر از پست مفید nardil تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96), Ye_Doost (سه شنبه 05 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 بهمن 96 [ 17:21]
    سطح
    33
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    7

تشکرشده 54 در 27 پست

Array
    سلام
    معمولا ما انسان ها تصمیماتی در طول زندگی میگیریم و با توجه اون نتایجی رو میبینیم . الانم شما هم یکی از تصمیماتون شاغل بودن هست و نتایج اون مشخصه مثلا مرد هم میتونه تصمیم بگیره خانه دار باشه البته در عرف ایرانی اولی موردی نداره ولی دومی مشکل داره که خودش جای بحث زیادی داره

عموما خانم ها وقتی شاغلن و اعتقاد به این دارن که حقوقشون مال خودشونه در واقع روزانه مدت زیادی در قالب زندگی مشترک نیستن ایا حاضرن معادل همون زمانی که که سرکارن شوهرشون تفریحات مجردی داشته باشه . متاسفانه در این مورد درک اکثر خانم ها پایینه و جالب تر از اون که همواره خودشون با جوامع غربی مقایسه میکنن

پ.ن: البته من خودم یا شاغل بودن خانم (به طور عام نه از سر اجبار ) موافق نیستم مگر پاره وقت در محیط مناسب .

16. 2 کاربر از پست مفید mohammad89 تشکرکرده اند .

paiize (سه شنبه 12 اردیبهشت 96), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام فرشته اردیبهشت عزیز

با توجه به اینکه زمان زیادی را شاغل بودم کاملا می فهمم چه می گویی و با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنی. نه تنها شما بلکه هر زن شاغلی.

اینجا من فقط نظر شخصی ام را می گم شاید از نظر خیلی ها قابل قبول نباشه.

زمانی که اسلام می گه زن درون منزل و مرد بیرون از خانه ، وقتی متعاقبش می گه زن هیچ وظیفه ای جز تمکین و طنازی و عرضه خودش به همسرش نداره ، زمانی که می گه حق زن مهریه ونفقه می باشد چرا ما خانم ها اصرار داریم همزمان هم شاغل باشیم هم همه چیز سر حای خودش باشه؟؟

به نظر من که نمی شه آش شله قلمکار می شه ، حالا هر چقدر روانشناسا بیایند سخنرانی کلید مرد بدهند بیرون هر چقدر راه روش برای برقراری توازن بدهند ، فایده ای ندارد. چون اصل کاری که باید سر جاش باشه نیست.

نمی شه زن شاغل باشه ، در آمد زا باشه (چیزی که در اسلام جایی براش قرار داده نشده) بعد بخواهد اقتدار مردش را هم حفظ کند.

البته یک مورد هست که شاید بشود اما در آن صورت هم زن خیلی تحت فشار قرار می گیرد، و آن اینکه :
    مرد کاملا بی نیاز به حقوق زن باشد و در آمد بالایی داشته باشد و با رضایت مرد زن شاغل باشد و زن تمام حقوقش را سرمایه گذاری کند و هیچی از آن را داخل منزل نیاورد و تمام نیاز هایش اعم از خوراک ، پوشاک ، درمان ، تفریحات و.... را مرد بر آورده کند در عین حال زن وظیفه اش در مقابل همسر ش را مانند خانم هایی که شاغل نیستند برآورده کند نه اینکه شب زود بخوابد چون صبح زود باید برود سر کار و یا خستگی هایش مانع از سر زندگی ، طنازی ، آراستگی و ...ایشان نشود.

به نظرم اکثر خانم های شاغل این مشکلات را دارند و استثنا مواردی تونسته باشند این توازن را بر قرار کنند
    ویرایش توسط بی نهایت : سه شنبه 05 اردیبهشت 96 در ساعت 20:06

18. 2 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

اثر راشومون (جمعه 08 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (چهارشنبه 06 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آبان 96 [ 14:59]
    سطح
    34
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    140

تشکرشده 180 در 79 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad89 نمایش پست ها
    سلام
    معمولا ما انسان ها تصمیماتی در طول زندگی میگیریم و با توجه اون نتایجی رو میبینیم . الانم شما هم یکی از تصمیماتون شاغل بودن هست و نتایج اون مشخصه مثلا مرد هم میتونه تصمیم بگیره خانه دار باشه البته در عرف ایرانی اولی موردی نداره ولی دومی مشکل داره که خودش جای بحث زیادی داره

عموما خانم ها وقتی شاغلن و اعتقاد به این دارن که حقوقشون مال خودشونه در واقع روزانه مدت زیادی در قالب زندگی مشترک نیستن ایا حاضرن معادل همون زمانی که که سرکارن شوهرشون تفریحات مجردی داشته باشه . متاسفانه در این مورد درک اکثر خانم ها پایینه و جالب تر از اون که همواره خودشون با جوامع غربی مقایسه میکنن

پ.ن: البته من خودم یا شاغل بودن خانم (به طور عام نه از سر اجبار ) موافق نیستم مگر پاره وقت در محیط مناسب .
    سلام آقای محمد
    نمیشه یکطرفه به قاضی رفت....الان 80% آقایون اطراف من ،دنبال خانم کارمند هستن که هر جا از زندگی از لحاظ مالی کم اوردن ،حداقل روی حقوق خانم حساب باز کنن.....و اصلا حساسیتی با کار خانم ندارن....البته میگم بستگی به دیدگاه آدم و فرهنگ و شرایطی که اون آقا توش بزرگ شده داره..................
    از یه طرفم من خودم یه خانمم و به جرات میگم که 95% خانم های اطراف من کار رو دوست ندارن(کار بیرون از منزل)....ولی خب بالاجبار ،بدلیل درآمد کم پدر یا شوهر مجبورن شاغل بشن تا بتونن تو این دنیا پر زرق و برق شاد زندگی کنن....واقعا این دوره و زمونه آدم بی پول مثل آدم مرده و بی روح حساب میشه....دیگه مثل قدیم ها نیست و شرایط تغییر کرده.....پس اینو بدونین که اگر آقا بتونه خونه و زندگی و خانم رو تامین کنه:چه بهتر از این واسه یه خانم که به علایق خودش برسه....تا کار اجباری توی شرکت

20. 5 کاربر از پست مفید haniye68 تشکرکرده اند .

maryam.mim (چهارشنبه 06 اردیبهشت 96), paiize (سه شنبه 12 اردیبهشت 96), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 07 اردیبهشت 96), Ye_Doost (چهارشنبه 06 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (چهارشنبه 06 اردیبهشت 96)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)