به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 [ 09:14]
    سطح
    3
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1956 نمایش پست ها
    واقعا من نمیدونم اقایون بالاخره چی میخوان یکی مث شما ناراضیه چرا خانمش به خودش نمیرسه یکیم مث شوهر من همش باهام دعوا میگیره چرا قر و فرت زیاده ... بگذریم :

من خودم اوایل ازدواج زیاد حوصله کار خونه نداشتم البته واس من از رو تنبلی نبود و به خودم زیاد میرسیدم ولی غذا پختن برام سخت بود . شوهرم یه بار دعوا کرد باهام و بهم گفت بی مسئولیتم . منم ترسیدم اوکی شد . میدونم راهکارم زیاد روانشناسی یا اصولی نیس ولی یکم بترسونش شاید به خودش بیاد . البته اگه توان مالیشو داری به نظرم راحت ترش همونیه که بقیه گفتن ، یکیو استخدام کن .

+ درباره مشکل شلختگی خودشم به نظرم خودت تشویقش کن مثلا واسش لوازم ارایشی یا لباسای قشنگ بگیر و وقتی پوشید خیلی ازش تعریف کن و بگو چقدر به نظرت زیبا شده

+ به کار خونه که نمیرسن ، واس ظاهرشونم وقت نمیذارن ، شاغلم که نیستن ... میشه بگین دقیقا چجوری روزشونو شب میکنن ؟

+ نمیدونستم پینه کف پا هم پتانسیل مشکل زناشویی شدنو داره ! فک کنم باید یه تاپیک بزنم راههای جلوگیری از پینه ی پا رو هم بپرسم قبل از اینکه شوهرم بخواد اینکارو کنه ...

همین ضرب المثل الان واسه خواهرخانومای ایشون جواب نمیده ...
    __________________________________________________ ________________

با سلامی مجدد به همه ی عزیزان

پس چندین روز بالاخره سه شنبه قرار شد با توافق من و همسرم به نزد یک مشاور خبره در بحث خانواده بریم
    روز بسیار خوب و مفیدی بود
    خودم هم باورم نمیشد ، واقعا تاثیر گذار بود و اون نقطه های کور و حلقه های گمشده این ماجرا که باعث این همه جر و بحث ها شده بود رو مشخص کرد.
    ای کاش از اول پیش مشاور رفته بودیم تا به این مشکلات برنمیخوردیم.

مشاور با هرکدوممون بصورت مجزا صحبت کرد و وقت داد.
    پس از نزدیک به دو ساعت مجددا یه صحبتی با هردوی ما انجام دادند.

نتیجه واقعا جالب و مفید بود.

احساس میکنم ان شا الله دلایل و ریشه های این مشکل بخوبی شناسایی شده و در آینده ای نه چندان دور دیگه کمتر شاهد این موضعات خواهیم بود یا بطور کلی به مرور زمان با فرامینی که مشاور محترم با درایت و دقت تمام ارائه دادند حل خواهد شد.

به تمام خوانندگانی که این مطلبو مشاهده کردند و شاید مشکلی مثل ما داشتند پیشنهاد میکنم وقت رو تلف نکنن و با افراد خبره و متخصص در این موارد مشورت کنند.

بازم ممنون از نظرات خوبتون.

یا حق

2. 4 کاربر از پست مفید mohammad1988 تشکرکرده اند .

Eram (یکشنبه 27 فروردین 96), myl (یکشنبه 27 فروردین 96), نازنین2010 (شنبه 26 فروردین 96), جوادیان (شنبه 26 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    کاش برا ما هم می گفتی مشاور چی بهتون گفته و چه راهکار هایی داده
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

4. کاربر روبرو از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده است .

جوادیان (شنبه 26 فروردین 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 22:49]
    سطح
    38
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    193

تشکرشده 95 در 52 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1988 نمایش پست ها
    با سلام و عرض تبریک سال نو
    محمد هستم ، 28 ساله ، 19 سالم بود ( 1387 ) که با خانومم ازدواج کردم. دوست ندارم بگید زود بود و از این حرفا چون همه جوره شرایط فراهم بود و منم جویای ازدواج و راضی.
    تقریبا میشه گفت ما هیچ مشکل خاصی با هم نداریم الا یه سری کار های و رفتار های خانومم که انگار قصد تجدید نظر راجع بهشون رو نداره.
    ما تصمیم گرفتیم تا 26 سالگی بچه دار نشیم.
    از لحاظ مالی هم مشکلی نداریم الحمد لله.
    خانم من فرزند اخری خانواده بوده و بهش کار کردن تو منزل رو متاسفانه یاد ندادن.
    الان بیشتر از 9 سال از ازدواجمون میگذره اما خانوم من تقریبا در حد همون مهارت های زندگی در 19 سالگیش باقی مونده و نمیخواد رشد کنه. غذا درست کردنش که یکی در میونه و تا گرسنه نشیم یا بچه گرسنش نشه غذا نمیپزه و منم تا امسال زیاد شکایتی نداشتم چون محل کار غذا میخوردم.
    تا اینکه امثال اداره مون تصمیم گرفت دیگه به کارمندان غذا نده و . . . .
    از لحاظ تمیزی هم واقعا نمیدونم چی بگم. خیلی شلخته و بی نظم و کثیف. جوری که اصلا به ظاهرش نمیاد. از نظافت فردیش بگیرید تا منزل که . . . . . اصلا نمیشه وصفش کرد. بیچاره پسر دو سالم که مادرش یه مادر بی مسئولیته.
    هزاران بار با هرازان ترفتند های مختلف ازش خواستم. با مهربانی. با کادو. با تعریف کردن. با جدیت. با اخم. با واسطه قرار دادن نزدیکانی که بهشون ایمان داره. با قهر با آشتی با هررررررررررر راهی که فکرشو بکنین. اما جواب نداده که نداده
    وضع نظافت منزل ما هر روز از دیروزش داره بد تر و بد تر میشه.
    این آخری ها انقدر جدی برورد کردم که تا یه مدت کوتاهی تجدید نظر کرد اما بعد مدتی کوتاهی بازم همون آش و همون کاسه
    این جریان ها ادامه داشت تا امروز که میخواستم بیام سر کار .... لز دیشب تا الان به اضافه ایام تعطیلی و عید کارایی رو با من کرد که دیگه طاقت این خانومو ندارم....!!!

واقعا دوسش دارم اما پختن غذا و گذاشتن چایی و تمیزی و نظافت فردی و منزل از اولین نیاز های یه زندگی خوب هستش.

والا دیگه من بریدم.
    خودشم قبول داره تنبل و بی نزاکته.
    دیگه موندم چیکار کنم. یه مشکلی که خیلی راحت حل میشه رو به بحران تبدیل کرده.

بار ها حتی با زبون تهدید هم باهاش حرف زدمو باهاش اتمام حجت کردم. اما انگار این گوشش در هست و اون گوشش دروازه. تا لنگ ظهر خوابه.

مثلا : جورابا و وسایل فردیش هرکدوم یه جا افتاده و هیچی سر جاش نیست ، لباسهای همیشه نا مرتب و نا مناسب
    .. ظرف ها کثیف. وسایل منزل و لباساش وسط خونه ولو ..... . بوی گند آشغال و شیرابه های زباله تموم خونه رو گرفته.

سوسک و حشرات موذی به خاطرشون ( کثیفی و . . ) پشت تراسمون همیشه مملو هستش
    بخدا من و پسرم مریض شدیم دیگه از این همه کثیفی
    . . . . . هیچی سر جای خودش نیست. وضعیت دستشویی ها و اتاقا سرسام آوره.
    دیگه نمیتونم بیشتر از این توضیح بدم. حتی خودمم باورم نمیشه یه زن انقدر بی اهمیت به این مسائل باشه.
    همیشه بهش گفتم: تو دیگه یه دختر تازه عروس نیستی که بخوایی هی بهمونه بیاری . الن بیشتر از 9 سااااااااااال از ادواجت گذشته و تو . . . !!!
    واقعا دیگه موندم چیکار کنم.
    خسته شدم. حتی خواهراش هم ازش شکایت دارن و همیشه جلو بقیه سر افکنده ام.
    اما ایشون اصلا و ابدا به روی مبارکش هم نمیاره.

فقط وقتی یه مهمونی چیزی میخواد بیاد الکی الکی یه تمیزی ظاهری میکنه و . . .
    با خانوادش صحبت کردم. با خوهراش که اصلا مثل ایشون نیستن.
    حقیقتا مادرش هم مثل خودشه و خودش همیشه میگه من عین مامانمم.
    پدر خانومم تو منزل بیشتر کار هارو میکنه. اما اون دو تا خواهرش خیلی با نزاکت و تمیز و کدبانو هستن.
    من یه مرد سنتی هستم اما خیلی مهربون و با عاطفه. من از شب تا صبح زحمت میکشم برای در اوردن مخارج زندگی. دیگه نمیتونم کارای خونه رو هم انجام بدم. پسرمون بیچاره چه گناهی کرده.
    انگار همسر من زده خودشو به کوچه یزید چپ و به در بی خیالی. پیش خودش میگه تا الانش که گذشته بقیشم میگذره.
    برنامه ها و صحبت ها و تشویق ها و تنبیه های من هم هیچ اثری نداشته تا الان.
    شما بگید و پیشنهاد بدید من چیکا رکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

استدعا دارم یه نظر مثبتی بدید.
    سلام منم دقیقا مشکل شما رو دارم.
    دقیقا درک میکنم چه حسی دارید و فقط باید بگم متاسفم...
    البته همسر بنده مدتی است که سر کار میره. ولی سر کار رفتنش بهانه هست چون قبلش هم تو خونه کار نمیکرد. باز شما یه قدم از من جلوتری چون گفتی یکی درمیون آشپزی میکنه ولی همسر بنده اصلا دست به سیاه و سفید نمیزنه شاید سالی دو سه بار بزنه!!! وظیفه ی خطیر تمیز کردن خانه ، شستن ظرفها و دستشویی و ... هم همیشه با منه مگر اینکه کلی دعوا راه بندازم تا ماهی یکبار اون هم با هزار تا نگاه چپ چپ بشوره. خلاصه داستان داریم...اینم تاپیک داستان من:
    http://www.hamdardi.net/thread-43865.html

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط omid12 نمایش پست ها
    سلام روزتون بخیر
    1اولین سوال اینکه خانم شما از اول اینجوری بودن یا بخاطره مسائلی مثل دعوا اینگونه شدند؟چون خیلی مهم
    2خانوم شما سر کار میروند؟
    3آیا شما ایشان را تشویق کردید به دادن اجرت المثل در ازای کار در منزل؟
    بعضی وقتها زن ها برای اینکه در منزل کار کنن نیاز به یک تشویق همیشگی دارند
    ایا شما موقعی که اراسته هستند از ایشون تعریف کردید ؟
    سلام
    همسر من هم اینگونه هست.
    دلیلش هم به خاطر دعوا و اینا نیست
    بخاطر این هست که این مدل از خانومها در منزل پدری دست به سیاه و سفید نزده اند و نازپروده و بی مسئولیت بار آمده اند و درست بشو هم نیستند ...
    شما میفرمایید اجرت المثل و پاداش و اینا ... مگر زن باید بایت کارهای منزل مزد و پاداش دریافت کند ؟ و اگر اینطور هست که چه نیازی به خانم در منزل هست طبق گفته ی خودشان بهتر است کلفت استخدام کنیم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 شهریور 00 [ 16:19]
    سطح
    65
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 400
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    431

تشکرشده 376 در 164 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط myl نمایش پست ها
    سلام منم دقیقا مشکل شما رو دارم.
    دقیقا درک میکنم چه حسی دارید و فقط باید بگم متاسفم...
    البته همسر بنده مدتی است که سر کار میره. ولی سر کار رفتنش بهانه هست چون قبلش هم تو خونه کار نمیکرد. باز شما یه قدم از من جلوتری چون گفتی یکی درمیون آشپزی میکنه ولی همسر بنده اصلا دست به سیاه و سفید نمیزنه شاید سالی دو سه بار بزنه!!! وظیفه ی خطیر تمیز کردن خانه ، شستن ظرفها و دستشویی و ... هم همیشه با منه مگر اینکه کلی دعوا راه بندازم تا ماهی یکبار اون هم با هزار تا نگاه چپ چپ بشوره. خلاصه داستان داریم...اینم تاپیک داستان من:
    http://www.hamdardi.net/thread-43865.html

- - - Updated - - -

سلام
    همسر من هم اینگونه هست.
    دلیلش هم به خاطر دعوا و اینا نیست
    بخاطر این هست که این مدل از خانومها در منزل پدری دست به سیاه و سفید نزده اند و نازپروده و بی مسئولیت بار آمده اند و درست بشو هم نیستند ...
    شما میفرمایید اجرت المثل و پاداش و اینا ... مگر زن باید بایت کارهای منزل مزد و پاداش دریافت کند ؟ و اگر اینطور هست که چه نیازی به خانم در منزل هست طبق گفته ی خودشان بهتر است کلفت استخدام کنیم.
    بله
    طبق قوانین اسلام و شرع زن بابت کاری که در منزل انجام میده و بابت شیری که به بچه میده مزد دریافت میکنه.
    اینو محض اطلاعتون عرض کردم و اینکه طبق همون قانون زن وظیفه نداره کار کنه و مرد باید برای زن کنیز بگیره(طبق قوانین اسلام)
    با بحث انسانی و وجدانیش کاری ندارم که چرا خانمتون کار نمیکنن و غیره من فقط قسمت قانونیش رو گفتم.
    و اما قسمت دوم حرفتون.فرمودین اگر اینطوره پس چرا زن میگیریم بریم کلفت بگیریم.واقعا متاسفم برای خودم و همه خانم ها که این طرز فکر مردامونه.
    خب برید کلفت بگیرید ذهنیت شما و قصدتون از زن گرفتن کلفتی کردن بوده لابد که اینجوری میگید.
    شما زن گرفتین که فقط کار خونتونو بکنه؟؟؟؟همسرتونم با شما ازدواج نکرده فقط به این دلیل که کلفت شما باشه وگرنه توی خونه باباش میموند دست به سیاه و سفید نمیزد و ارزشش حفظ میشد نکه ازش توقع داشته باشن کلفتی کنه تو خونه مردم

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    البته من فکر می کنم اسلام این شرط رو گذاشته که مردها زیادی سخت نگیرن به زنها یا مثلا توقع نداشته باشن کارهای مادر پدر و خواهر برادرشونم همسرشون انجام بده

ما توی روایات اسلامی هم می بینیم که حضرت محمد کار منزل رو به حضرت زهرا و کار خارج از منزل رو به حضرت علی سپرد و به این نحو بین این دو بزرگوار تقسیم کار انجام داد

ما اول باید بپذیریم زندگی مشارکتی هست زندگی مشترک یعنی وظایف مشترک یعنی یه زندگی رو دو نفری پیش بردن

نه مرد میتونه بگه زن باید همش توی آشپزخونه باشه و نه زن میتونه بگه من نه بیرون کار می کنم نه توی خونه و نه بچه نگه میدارم چون اسلام گفته (حتی اگر بیرون کار کنه هم نمیتونه در امور منزل هیچ مشارکتی نکنه چون به هرحال مرد هم بیرون داره کار می کنه)

اسلام همچین چیزی نگفته

اگر بحث نفقه و اجرت المثل مطرحه، خوب همون خوراکی که مرد تهیه می کنه پوشاکی که برای همسرش میگیره همون خونه ای که اجاره کرده همه اینها میتونه نقش نفقه و اجرت المثل رو داشته باشه

این تفکر افراطی بعضی زنها رو قبول ندارم که فکر میکنن نباید هیچ مشارکتی در امور داشته باشن

ولی من هم بابت این طرز تفکر که اگه اگه بخوام هزینه کنم میرم نوکر میگیرم بسیار متاسفم
    زن روح زندگی هست آیا نوکر و کلفت هم روح میدن به زندگی؟؟؟
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

8. 5 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

Eram (یکشنبه 27 فروردین 96), فرشته مهربان (یکشنبه 27 فروردین 96), نیکیا (یکشنبه 27 فروردین 96), جوادیان (یکشنبه 27 فروردین 96), زندگی خوب (چهارشنبه 30 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    431

تشکرشده 376 در 164 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فکور نمایش پست ها
    سلام
    البته من فکر می کنم اسلام این شرط رو گذاشته که مردها زیادی سخت نگیرن به زنها یا مثلا توقع نداشته باشن کارهای مادر پدر و خواهر برادرشونم همسرشون انجام بده

ما توی روایات اسلامی هم می بینیم که حضرت محمد کار منزل رو به حضرت زهرا و کار خارج از منزل رو به حضرت علی سپرد و به این نحو بین این دو بزرگوار تقسیم کار انجام داد

ما اول باید بپذیریم زندگی مشارکتی هست زندگی مشترک یعنی وظایف مشترک یعنی یه زندگی رو دو نفری پیش بردن

نه مرد میتونه بگه زن باید همش توی آشپزخونه باشه و نه زن میتونه بگه من نه بیرون کار می کنم نه توی خونه و نه بچه نگه میدارم چون اسلام گفته (حتی اگر بیرون کار کنه هم نمیتونه در امور منزل هیچ مشارکتی نکنه چون به هرحال مرد هم بیرون داره کار می کنه)

اسلام همچین چیزی نگفته

اگر بحث نفقه و اجرت المثل مطرحه، خوب همون خوراکی که مرد تهیه می کنه پوشاکی که برای همسرش میگیره همون خونه ای که اجاره کرده همه اینها میتونه نقش نفقه و اجرت المثل رو داشته باشه

این تفکر افراطی بعضی زنها رو قبول ندارم که فکر میکنن نباید هیچ مشارکتی در امور داشته باشن

ولی من هم بابت این طرز تفکر که اگه اگه بخوام هزینه کنم میرم نوکر میگیرم بسیار متاسفم
    زن روح زندگی هست آیا نوکر و کلفت هم روح میدن به زندگی؟؟؟
    بنده عرض کردم با قسمت انسانیش و وجدانیشو بقیه ش کاری ندارم من فقط قسمت قانونیش رو گفتم.و به نظر شخصی افراد هم کاری ندارم که کی چی رو میپسنده فقط قسمت قانونیش رو گفتم.
    رفتار پیامبر هم همیشه توام با درایت بوده
    اما قانون چیز دیگه ای میگه.
    نقفه و مهریه هم ربطی به اجر المثل نداره.
    ایشون پرسیدن این حرف خانمشون درسته من گفتم بله از نظر قانون درسته.
    تا بوده اینطور بوده که مادران ما کارهای خونه رو با جون و دل انجام میدادن و منتی هم سر کسی نبوده و هیچ کدوم نسبت به این حق قانونیشون مدعی نشدن.
    من نه این قانون رو تایید کردم نه رد.من فقط اطلاع رسانی کردم.
    هیچ زنی مجبور به انجام امور خانه نیست و هیچ مردی هم حق نداره زنش رو وادار کنه که کار خونه رو انجام بده.
    البته رفتار زنی هم که کارهای خونه رو انجام نمیده جای تامل داره.اگر زن عاشق همسر,فرزند و زندگیش باشه نه از روی اجبار و نه از ترس این کارهارو با عشق انجام میده.
    اگر طرز تفکر خانم ها این بود که بابت کار خونشون مزد دریافت کنن خب ازدواج نمیکردن و میرفتن داخل منزل مردم کار میکردن و پولش رو میگرفتن.

على و فاطمه عليهما السّلام از رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم تقاضا كردند كه آن حضرت كارها را بين آنها تقسيم نمايد. پيامبر(ص) انجام كارهاى داخل خانه را به عهده فاطمه(س) نهاد و امور خارج از منزل را به عهده على(ع) عليه السّلام گذاشت. امام باقر عليه السّلام مى‏گويد: فاطمه عليها السّلام مى‏گفت: هيچ كس جز خداوند نمى‏داند كه من چقدر خوشحال شدم از اينكه رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم كارهاى بيرون از خانه را به عهده من قرار نداد و مرا از مراوده با مردان نجات داد. (قرب الإسناد، ص: ۵۲)مساله ۲۴۱۴ : مسأله زن وظيفه ندارد خدمت خانه را انجام دهد و غذا تهيّه كند و نظافت و مانند آن را انجام دهد مگر به ميل خود و اگر مرد او را مجبور بر اين كارها نمايد زن مى‏تواند حقّ الزحمه خود را در برابر اين كارها از او بگيرد. (توضيح المسائل (المحشى للإمام الخميني)، ج‏۲، ص: ۴۷۸)نکته ای که از مقایسه دو پاراگراف فوق به دست می آید، این است که از منظر اسلامی رابطه زن و شوهر با یکدیگر، رابطه ای فراتر از قواعد خشک حقوقی است. و اصل و اساس این پیوند بر مبنای توافق و همدلی بین زن و شوهر است و تنها در جایی که زن و شوهر از رسیدن به توافق و همدلی عاجز شده اند، به خاطر آنکه بنای ازدواج نابود نشود، در سطوح دیگری (مثل قواعد حقوقی) از این رابطه صیانت می شود.به تعبیری اصل کانون خانواده، بنایی عاطفی است که قواعدی حقوقی در اطراف این بنا قرار داده شده، تا در صورت فرو ریختن ستون بنای عاطفی تا حد ممکن از فروپاشی کانون خانواده جلوگیری شود. و این نوع نگاه در جای جای دیدگاه قرآنی دیده می شود.مثلا اگر اختلافی بین زن و شوهر ایجاد شود، در قدم اول توصیه می شود که خود آنها به نوعی سعی در حل مشکل بنمایند. حتی اگر توافق آنها خلاف اصول اولیه تعیین شده در قاعده حقوقی ازدواج باشد:فَلا جُناحَ عَلَيْهِما أَنْ يُصْلِحا بَيْنَهُما صُلْحاً وَ الصُّلْحُ خَيْرٌ (۱۲۸ نساء) مانعى ندارد با هم صلح كنند (و زن يا مرد، از پاره‏اى از حقوق خود، بخاطر صلح، صرف نظر نمايد.) و صلح، بهتر است.و اگر آنها نیز نتوانند به گونه ای به سازش برسند؛ مساله را به نهادهای قضائی احاله نمی کند و این مساله را به تاخیر می اندازد، و پای خویشاوندان را باز می کنند تا شاید آنها بتوانند سازش را ایجاد کنند:وَ إِنْ خِفْتُمْ شِقاقَ بَيْنِهِما فَابْعَثُوا حَكَماً مِنْ أَهْلِهِ وَ حَكَماً مِنْ أَهْلِها إِنْ يُريدا إِصْلاحاً يُوَفِّقِ اللَّهُ بَيْنَهُما إِنَّ اللَّهَ كانَ عَليماً خَبيراً (۳۵ نساء) و اگر از جدايى و شكاف ميان آن دو (همسر) بيم داشته باشيد، يك داور از خانواده شوهر، و يك داور از خانواده زن انتخاب كنيد (تا به كار آنان رسيدگى كنند). اگر اين دو داور، تصميم به اصلاح داشته باشند، خداوند به توافق آنها كمك مى‏كند زيرا خداوند، دانا و آگاه است.ویژگی این دیدگاه ها زمانی برجسته تر می شود که آنها را با تمدن پر ادعای امروز غربی مقایسه کنیم که به محض اختلاف در همان گام اول، نزاع را به نهادهای قضائی می کشاند در حالی که این امر می تواند به سرعت کانون خانواده را به فروپاشی برساند! چرا که تلاش دو طرف در نزد یک غریبه برای محق نشان دادن خود و سخن گفتن علیه طرف مقابل، ثمره اش نابودی هر گونه مودت و دوستی بین آن دو است.بنابراین باید در نوع روابط زن و شوهر دقت نماییم که زن و شوهر دو رقیب برای یکدیگر نیستند. بلکه دو مکمل هم هستند که بناست با دوستی و محبت در کنار یکدیگر به هم آرامش ببخشند:
    وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (۲۱ روم) و از نشانه ‏هاى او اينكه همسرانى از جنس خودتان براى شما آفريد تا در كنار آنان آرامش يابيد، و در ميانتان مودّت و رحمت قرار داد در اين نشانه ‏هايى است براى گروهى كه تفكّر مى‏ كنند.

ویرایش توسط ZENDEGIBEHTAR : یکشنبه 27 فروردین 96 در ساعت 11:14

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array

با سلام

این طبیعت زن است که به امور ظریفه با مایه هنری کشش دارد .... یعنی اینگونه خلق شده ....

زن با روحیه مادری خلق شده .... با روحیه همسر داری خلق شده و همه اینها در جای خود و موقع خود از قوه به فعل در می آید ....

زن سالم و زن به معنای واقعی به طور خود جوش اهل خانه داری و کدبانوگری هست و از آن لذت می برد
    اگر زنی اینگونه کششی نداشت مشکلی در اوست ، برای همین هم اسلام خانه داری را برای زن به عنوان وظیفه شرعی قرار نداده چون خدا در نهادش قرار داده و از آنجا که زن ریز بین و اهل دغدغه در برابر مسئولیت هست اگر به عنوان وظیفه برایش قرار داده میشد دچار استرس می شود ... زنهایی که به معنای واقعی زنی کدبانو هستند گاهی در موضوع خانه داری که به افراط می روند دچار وسواس می شوند حال اگر به عنوان وظیفه و تکلیف شرعی و قانونی براشون قرار داده میشد حتماً وسواس عارضه غالب زنها میشد لذا اینکه خانه داری به عنوان تکلیف واجب برای زن قرار داده نشده حکمتهایی دارد و معنی آن این نیست که نباید خانه داری کند ....

چه زن چه مرد اگر در در ایفای نقشی که خدا در نهادشان قرار داده اهمال داشته باشند ،همین به تنهایی برای دچار افسردگی شدن آنها کافیست چون
    کار و فعالیت که برای زن بطور اساسی خانه داری هست نشاط می آورد و لذت بخش است و اگر کسی از آن لذت نمی برد و برعکس رنج می کشد و برایش عذاب آور است نشانه یک اشکالی در خود اوست یا نگرشش اشتباه است و تن به آن داده و با ذات خودش مقابله می کند و در نتیجه عذاب می کشد .... یا عادت به اهمال و تن پروری دارد و احساس ناتوانی از ترک عادت مانع تحرک اوست....که در هردو صورت مراجعه به روانشناس بالینی و روان درمانی و مطابق دستورالعملها، تمرین ها و راهکارها را در پیش گرفتن چاره کار است که به مرور نتایج آن انگیزه را برای ادامه قوی تر می کند ....
    گاهی نیز وجود افسردگی چه در زن چه در مرد موجب اهمال است که در این صورت افسردگی باید درمان شود .

لطفا اگر ممکن است نظرات و راهکارهای مشاور را قرار دهید که دیگران هم استفاده کنند.

توصیه می کنم همسرتان را کمک کنید که مدتی طولانی بتوانند پای بند به راهکارهای مشاور باشند تا برایش ملکه شود .

11. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

ستاره زیبا (یکشنبه 27 فروردین 96)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    فکور عزیز بحث اجرت المثل از نفقه جداست
    من حتی شنیدم برای به دنیا اوردن فرزند هم به زن اجرت المثلی تعلق میگیرد برای شیر دهیش هم همنطور
    این یک قانون یا بهتره یگم در شرع است حالا به هر دلیلی که دارد
    حالا منم از یک طرف دیگه نظرم میگم
    شاید این دستور بخاطره این بوده که ماهیت کنیز از زن جدا بشود چون به کنیز و غلام مالی تعلق نمیگیره در ازای کار
    حالا یه چیز جالب این طلاق های توافقی که الان خیلی زیاد شده که خانوم توفشار شدید مرد میزاره تا زن همه رو میبخشه چه مهریه چه نفقه چه اجرت المثل تا طلاق بگیره
    خیلی از مراچع میگن که مرد باید قیامت جواب این حقوق زن که بهش نداده رو پس بدهد چون زن تحت فشار قرار گرفته و مجبور شده ببخشه تا طلاقشو بگیره

بعدش این غزبیها ادعا میکنند قانون ما بهترین قانون بشر است از حقوق زن دفاع میکنند در صورتی که دین ما هزار چهارصد سال پیش برای زن برای شخصیتش حرمت و منزلت قائل شده است

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 22:49]
    سطح
    38
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    193

تشکرشده 95 در 52 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZENDEGIBEHTAR نمایش پست ها
    بله
    طبق قوانین اسلام و شرع زن بابت کاری که در منزل انجام میده و بابت شیری که به بچه میده مزد دریافت میکنه.
    اینو محض اطلاعتون عرض کردم و اینکه طبق همون قانون زن وظیفه نداره کار کنه و مرد باید برای زن کنیز بگیره(طبق قوانین اسلام)
    با بحث انسانی و وجدانیش کاری ندارم که چرا خانمتون کار نمیکنن و غیره من فقط قسمت قانونیش رو گفتم.
    و اما قسمت دوم حرفتون.فرمودین اگر اینطوره پس چرا زن میگیریم بریم کلفت بگیریم.واقعا متاسفم برای خودم و همه خانم ها که این طرز فکر مردامونه.
    خب برید کلفت بگیرید ذهنیت شما و قصدتون از زن گرفتن کلفتی کردن بوده لابد که اینجوری میگید.
    شما زن گرفتین که فقط کار خونتونو بکنه؟؟؟؟همسرتونم با شما ازدواج نکرده فقط به این دلیل که کلفت شما باشه وگرنه توی خونه باباش میموند دست به سیاه و سفید نمیزد و ارزشش حفظ میشد نکه ازش توقع داشته باشن کلفتی کنه تو خونه مردم

اگر استدلال شما خانمها این است که باید بگم مگه مردا کار میکنن و خرج زن و بچه رو درمیارن خرحمالی محسوب میشه ؟ مگه مردا کارگر خانمها هستن که از صبح تا شب برای آنها زحمت بکشند ؟الان که خانم بنده در منزل نیز دست به سیاه و سفید نمیزند حتی انجام کارهای منزل نیز به گردن من افتاده است ایا انجام این کارها توسط مرد نوکری حساب نمیشود ولی اگر خانمها بخواهند این کار را در منزل انجام دهند کلفتی حساب شده و باید مزد بگیرند ؟ استدلال شما واقعا نابخردانه است

14. کاربر روبرو از پست مفید myl تشکرکرده است .

جوادیان (دوشنبه 28 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    431

تشکرشده 376 در 164 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط myl نمایش پست ها
    اگر استدلال شما خانمها این است که باید بگم مگه مردا کار میکنن و خرج زن و بچه رو درمیارن خرحمالی محسوب میشه ؟ مگه مردا کارگر خانمها هستن که از صبح تا شب برای آنها زحمت بکشند ؟الان که خانم بنده در منزل نیز دست به سیاه و سفید نمیزند حتی انجام کارهای منزل نیز به گردن من افتاده است ایا انجام این کارها توسط مرد نوکری حساب نمیشود ولی اگر خانمها بخواهند این کار را در منزل انجام دهند کلفتی حساب شده و باید مزد بگیرند ؟ استدلال شما واقعا نابخردانه است

نه مثل اینکه یه عده عادت دارن بدون اینکه مطالب رو کامل بخونن و اصل مطلب رو درک کنن الکی جبهه بگیرن و حرفی برای گفتن داشته باشن.
    من پاسخی برای شما که حتی به خودتون زحمت نمیدین مطالب رو درست بخونید و هرچیز غلطی که به ذهنتون میرسه رو به زبان میارین ندارم.
    و متاسفم برای کاربرهایی که سابقه خوبی در تالار دارن و مطالب شمارو لایک میکنن.
    کاش بجای اینکه وقت بذارین و متعصبانه جواب منو بدین وقت میذاشتین و چندبار مطلبم رو میخوندین.
    من درمورد نظر شخصی خودم حرفی زدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من ننوشتم کاری با نظر شخصی افراد ندارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نگفتم این قانون هست و من دارم بازگو میکنمش؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگر بله پس لطفا یه تجدید نظری توی روشتون داشته باشین.
    اظهار نظر متعصبانه شما باعث میشه دیگه برای کسی مطلبی ارسال نکنم و کار رو بسپارم به افرادی که سعی دارن در برابر مسایل احساساتی و هیجانی تصمیم بگیرن و نظر بدن.
    خواننده خاموش بودن در این سایت خیلی بهتره
    ویرایش توسط ZENDEGIBEHTAR : دوشنبه 28 فروردین 96 در ساعت 13:16

16. 4 کاربر از پست مفید ZENDEGIBEHTAR تشکرکرده اند .

maryam.mim (سه شنبه 19 اردیبهشت 96), nardil (سه شنبه 19 اردیبهشت 96), narges_khanom (دوشنبه 28 فروردین 96), جوادیان (سه شنبه 29 فروردین 96)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)