به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array

ميخام ازدواج كنم راهنمايي كنيد لطفا....

سلام
    اميدوارم سال خوبي رو شروع كرده باشيد و اوضاع بر وفق مرادتون باشه
    قبلا تو فروم همدردي يك تيكه هايي از زندگيم رو گفتم ....خلاصه اي از زندگيم رو باز هم ميگم
    آقايي هستم 27ساله داراي تحصيلات شاغل (آزاد/دولتي) تك فرزند خانواده وضع مالي قابل قبول خونه ماشين و.... دارم ....مذهبي ..
    اما اصل ماجرا من ي بار تجربه شكست تو زندگي رو داشتم كه مشكل از سمت همسر سابقم بود و باعث شد كه از جنس مخالف متنفر بشم .حدود 9ماه يا بيشتر از طلاقمون ميگذره از نظر فكري و احساسي اصلا درگير زندگي سابقم نيسم.اينم بگم كه تو دوران عقد از هم جدا شديم.
    با توجه به اينكه تك فرزندم خانواده تحت فشارم قرار دادن ك ازدواج كن..... اما بد جور از ازدواج مجدد ميترسم و تا الان مقاومت كردم در مقابل ازدواج...از طرفي هم از تنهايي خسته شدم .
    زندگيم شده كار و كار و كار...بر خلاف گذشته كه اهل مسافرت و... بودم الان تفريحم شده كار...عيد و 13 بدر رو هم حتي كار بودم .... برا پر كردن وقت ها آزادم هم ي شغل دوم كوچيك راه انداختم .....
    بگذريم برم سر اصل مطلب
    مادرم خيلي دوست داره كه من ازدواج كنم بهش قول دادم تا آخر بهار آمادگي خودم رو جهت ازدواج اعلام كنم.

به نظرتون اگه بخام ازدواج كنم با توجه به اينكه قبلا تو دوران عقد جدا شدم چطور همسري رو انتخاب كنم؟؟؟
    كسي رو انتخاب كنم كه مثل خودم قبلا شكست خورده باشه تو زندگي؟
    كسي رو انتخاب كنم كه قبلا كسي تو زندگيش نبوده باشه(منظورم اينه ك ازدواج نكرده باشه)
    ازدواج به هر كدوم از موارد بالا چه محاسن و معايبي داره؟
    اگه كسي هست كه در اين رابطه بتونه راهنماييم كنه يا تجربه شخصيش رو بگه كمك خيلي بزرگي به من كرده.
    و در خواست ديگه اي كه دارم اينه كه كساني كه تجربه تلخ شكست در زندگي رو دارن و بعدا زندگي جديد شروع كردن با چه مشكلاتي روبرو شدن؟
    اطرافيانم ميگن زيادي خودم در گير كار كردم.... به نظرتون كسي حاضر ميشه با كسي ازدواج كنه كه تقريبا روزي 15 ساعت بيرون از خونه هست(يا حتي بعضي وقتها 2 روز بيرون از خونه باشه) و وقتي مياد خونه بدون اين كه غذا بخوره ميخابه ؟؟؟

2. کاربر روبرو از پست مفید sia518 تشکرکرده است .

عشق آفرین (یکشنبه 20 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام.
    در حال حاضر پیش از مسئله ازدواج، آنچه که برای شما ضروری هست، رسیدن به ثبات فکری و احساسی هست. اصرار مامان و احساس تنهایی دلایل مناسبی برای ازدواج نیستند، همانطور که اشتباه یک زن رو به پای یک جامعه نوشتن منطقی نیست و صد البته این که معیار رو بذارید بر اساس شکست عشقی طرف که حتما من رو درک میکنه و مشکلات قبلی تکرار نمیشه، به نظر معیاری صحیح و اصولی نمیاد.

ابتدا مشکلاتی که باعث شده اینچنین به خاطرش خودتون رو ببندین به کار که مبادا باهاش روبرو بشید حل کنید، انوقت هر گاه احساس کردید میتونید تعادل رو جایگزین افراط و تفریط در زندگیتون کنید و با گذشته کنار بیاین و مسائل رو قاطی نکنید و البته چنان ثبات داشتید و آماده بودید برای ازدواج که شما از مادر درخواست کنید واستون آستینی بالا بزنند، وقتشه به ازدواج فکر کنید.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

4. 6 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

...zahra (سه شنبه 16 خرداد 96), khaleghezey (یکشنبه 14 خرداد 96), کلانتر جو (سه شنبه 22 فروردین 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 14 خرداد 96), جوادیان (یکشنبه 20 فروردین 96), ستاره زیبا (یکشنبه 14 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    به خودتون فرصت بیشتری بدین
    به یه ثبات رفتاری و روحی که رسیدین اون وقت اقدام کنین
    به نظرم هر موردی در صورتی که معیارهای شما رو داشته باشه مناسبه
    با دقت معیارهاتون رو بررسی کنید و بر اساس معیارهاتون اقدام کنید
    به دنبال یادگیری مهارت زندگی هم باشید
    زندگی گذشته می تونه برای شما یه تجربه خوب باشه که هم خودتون و حساسیت هاتون رو بهتر بشناسید و هم اینکه بررسی کنید از کدوم طیف خانم ها بیشتر خوشتون میاد و باهاشون احساس خوشبختی می کنید

6. 2 کاربر از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده اند .

کلانتر جو (سه شنبه 22 فروردین 96), ستاره زیبا (یکشنبه 14 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آبان 96 [ 14:59]
    سطح
    34
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    140

تشکرشده 180 در 79 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    انشالله که سال جدید همه به خوشبختی و سلامتی و آرامش برسن...فرقی نمیکنه شما چه با یه دختر ازدواج کنی چه با یه خانم مطلقه.....باید بسنجی و ببینی که معیارهای خودت برای ازدواج چیه...و توی ذهنت دوست داری چطور خانمی داشته باشی....خیلی وقت ها من دیدم که دو نفر مطلقه با هم ازدواج کردن و خیلی هم خوشبخت شدند....باید ببینی اون چیزهایی که از زن آینده ات انتظار ذاری رو توی چه شخصی میتونی پیدا کنی....بعدشم برای ازدواج هیچ خانمی با این مسئله کنار نمیاد که شما 2 روز خونه نباشید....بلکه شما باید روال کاری تون و عوض کنید...بنظرم به غیر از اینکه بررسی کنی که خودت چه انتظاراتی از همسر آینده داری و دوست داری چطور خانمی داشته باشی....یه بررسی کن که خانم ها دوست دارن چطور شوهرهایی داشته باشن....بالاخره آدم نباید خودخواه باشه و توی یه رابطه زناشویی فقط خودش رو ببینه و بگه من همینم و خانمم یا شوهرم باید بسازه....همین هاست که بعدها باز مشکل ساز میشه....همون طور که یه خانم همیشه سعی میکنه که نظر شوهر رو جلب کنه ////یه آقا هم باید درصدد جبران باشه و دنبال این باشه که نظر خانم رو جلب کنه....

8. 2 کاربر از پست مفید haniye68 تشکرکرده اند .

کلانتر جو (سه شنبه 22 فروردین 96), ستاره زیبا (یکشنبه 14 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام دوستاي خوبم
    در ابتداي امر بر خودم لازم ميدونم بابت وقتي كه ميزاريد برام ازتون تشكر كنم
    و تشكر ويژه هم بايد از همه دوستاني بكنم كه تاپيك زدن و جسته و گريخته من از تجربياتشون استفاده كردم.
    ميخاستم تاپيك جديد ايجاد كنم اما چون موضوع به مربوط ميشه به ازدواجم گفتم بهتره ادامه تاپيك قبليم باشه
    برم سر اصل مطلب
    تو 2ماه گذشته بالاي 5تا دختر خانم رو براي ازدواج باهاشون صحبت كردم و طي همون جلسه اول به اين نتيجه رسيدم كه نميتونم خوشبختشون كنم و پا پس كشيدم.(البته خانواده نسبت به اين موضوع دارن حساس ميشن)
    براي اينكه ازدواج كنم برا خودم ي سري معيار هاي گذاشتم و از شما ميخام بگين معيارهام براي ازدواج مناسبه يا نا مناسب و اينكه موردي كم يا اضافه بشه (اينم بگم كه اصلا حاضر نيستم برم مشاوره چون با عرض پوزش مراكز مشاوره بيشتر بنگاه اقتصادين تا مركز مشاوره)
    -چون خودم آدم معتقديم پس همسري ميخام كه مثل خودم معتقد باشه
    -قبلا زياد برام فرقي نداشت خانمم مانتويي باشه (البته متعارف) يا چادري اما الان ميگم فقط چادر و مانتو اصلا برام قابل قبول نيست و موردي كه رفتم صحبت كردم همگي متفق القول گفتن ميخان مانتويي باشن(درصورتي كه خونه پدرشون چادري هستن)
    -از نظر مالي تو سطح خوبي هستم و دوست دارم همسرم خونه دار باشه و شش دانگ حواسش به زندگي باشه(تمام مواردي كه صحبت كردم دختر خانم ها ميخاستن شاغل باشن)
    -اينها مسايلي بود كه من نسبت بهشون فوق العاده حساسم و متاسفانه برام داره مشكل ساز ميشه...
    با كساني كه صحبت كردم مواردي مطرح شد كه ميخام نظر شما رو راجعبش بدونم
    دختر خانمي بود ميگفت بايد براش ماشين شاسي بلند بخرم و حاضر نيست با خانوادم رابطه داشته باشه
    دختر خانم ديگه اي بود ميگفت تا الان با 3 نفر تو دانشگاه دوست بوده ... و ميگفت آشپزي بلد نيست
    دختر خانم ديگه اي بود ميگفت بايد خونت بندازي پشت قبالم و مسافرت خارج از كشور و....
    دختر خانم ديگه اي بود ميگفت زندگي من بايد از زندگي خواهرم سرتر باشه!!!! و حق طلاق بدي به من!!!!!!
    با اين مواردي كه من ديدم و صحبت كردم از وقتي كه هدر دادم براشون پشيمونم !!!!
    مواردي كه ديدم فكر ميكردن من قول چراغ جادو هسم و آرزو هاشون بايد برآورده كنم!!!
    سوال مهمي كه دارم اينه كه براي زندگي خوب و آروم چه معيارهايي بايد داشت ؟؟(طرز فكر آدم هاي مختلف رو علاقه دارم بدونم)
    چه مسايلي هست كه تو شروع زندگي ممكنه كم رنگ به نظر بياد ولي بعدها مشكل ساز ميشه؟

ضمنا مواردي كه باهاشون صحبت كردم هيچ كدومشون تا حالا نديده بودم و فاميل محبت كردن معرفي كردن . البته همشون از خانواده ها خوبي بودن تا جايي كه ميدونم اما متاسفانه نمي دونم دقيقا فازشون چي بود...چون خودم همسر قبليم انتخاب كردم و شكست خوردم تصميم گرفتم وارد هيچ رابطه اي نشم و بيشتر به اصرار خانواده هست كه تصميم به ازدواج مجدد گرفتم ....شايان ذكر است همسر سابقم چندباري ميخاست دوباره برگرده و با احساساتم بازي كنه كه قاطعانه جلوش در آمدم.
    با سپاس

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    دروددرود

چه اسراری هست که زود ازدواج کنیدل،از ترس تنهایی یا اسرار خانواده بنظرم دلیل درستی واسه ازدواج کردن نیست هنور ۲۷ سالته وقت داری

شما که تک فرزندی شاغلم هستی وضعتم خوبه پس لطف کن یا برو مشاور یا خیلی بهتر و راحتتر از مشاوره خصوصی سایت استفاده کن صحبتت در مورد بنگاه مالی مثل اینه که نری دکتر بگی دکترا پولدوست هستن یا نری پیش مکانیک ماشینت خراب بشه بگی دزدن و پولپرست!!

در مورد سوالاتت یکم منعطف تر باش یکبار شکست خوردی تمام شد رفت همه را با یک چشم دیدن خوب نیست توی رینگ بوکس نییتی که گاردت را بالا گرفتی فدات شم

بخش خواستگاری و معیارهای ازدواج را مطالعهذکن صفحه اول سایت هستش

در مورد خواستگاری هم دقت کنی هر ۵ مورد شبیه هم بودن تقریبا لطفا اول یکم بیشتر دقت کن تحقیق کن بعد پا جلو برار میخوای همسر و شریک و همراه انتخاب کنی واسه یه عمر لباس که نمیخوای بخری داری رگبتری میری خواستگاری

ایشالله همسر خوب نصیبت بشه
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

11. 6 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

sia518 (یکشنبه 14 خرداد 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 14 خرداد 96), محیا ناز (یکشنبه 14 خرداد 96), بارن (یکشنبه 14 خرداد 96), ستاره زیبا (یکشنبه 14 خرداد 96), عشق آفرین (دوشنبه 15 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 مرداد 99 [ 22:16]
    سطح
    64
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 271
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    130

تشکرشده 285 در 148 پست

Array
    سلام
    فکر میکنم شما توی تاپیک من نظر داده بودین که ازدواج کار پیش پا افتاده ای هست و گفته بودین امیدوارم هرگز دیگه این اشتباه و نکنم !!!
    خیلی عذر میخوام ولی ازدواج فقط برای من ایراد بود ؟ و حرفایی که راجع به نداشتن خواستگار زده بودم براتون خنده دار بود ؟ دوران مجردی رو تحسین کرده بودین و متاهلی رو دردسر قلمداد کرده بودین !!! خاطرتون که هست ؟
    خیلی جالب بود این تاپیک رو اتفاقی دیدم

13. 2 کاربر از پست مفید نجمه چ تشکرکرده اند .

sia518 (یکشنبه 14 خرداد 96), آنیتا123 (سه شنبه 16 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    دروددرود

چه اسراری هست که زود ازدواج کنیدل،از ترس تنهایی یا اسرار خانواده بنظرم دلیل درستی واسه ازدواج کردن نیست هنور ۲۷ سالته وقت داری

شما که تک فرزندی شاغلم هستی وضعتم خوبه پس لطف کن یا برو مشاور یا خیلی بهتر و راحتتر از مشاوره خصوصی سایت استفاده کن صحبتت در مورد بنگاه مالی مثل اینه که نری دکتر بگی دکترا پولدوست هستن یا نری پیش مکانیک ماشینت خراب بشه بگی دزدن و پولپرست!!

در مورد سوالاتت یکم منعطف تر باش یکبار شکست خوردی تمام شد رفت همه را با یک چشم دیدن خوب نیست توی رینگ بوکس نییتی که گاردت را بالا گرفتی فدات شم

بخش خواستگاری و معیارهای ازدواج را مطالعهذکن صفحه اول سایت هستش

در مورد خواستگاری هم دقت کنی هر ۵ مورد شبیه هم بودن تقریبا لطفا اول یکم بیشتر دقت کن تحقیق کن بعد پا جلو برار میخوای همسر و شریک و همراه انتخاب کنی واسه یه عمر لباس که نمیخوای بخری داری رگبتری میری خواستگاری

ایشالله همسر خوب نصیبت بشه
    سلام ممنون از وقتي برام گذاشتيد.
    من بيشتر به اصرار مادرم هست كه دارم تن به ازدواج ميدم .متاسفانه مشكلات كاري و مشغله هاي روزمره طوري گرفتارم كرده كه مطمنم هيچ دختر خانمي باهاش كنار نمياد. و همين مشغله ها باعث شده خيلي چيزها كه تو زندگي زناشويي كه خيلي مهمه (مثل محبت كردن) برا من ي چيز كم اهميت جلوه بده و همين موضوع 100%باعث مشكل ميشه برام.
    اما راجعبه اينكه گفتيد رگباري ميرم خاستگاري متاسفانه حق با شماست اما مادرم زير بار نميره كه مجرد بمونم .
    راستش بخاييد من مدتي خونه مجردي زندگي ميكردم و نمي دونم چي به مادرم گفتن راجعبه من كه متاسفانه مادرم فكر ميكنه خبرهايي هست (البته مادرم چيزي به روم نمياره از رفتارش فهميدم) در صورتي كه اصلا من اهل اين حرف ها نيستم و نخواهم بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط نجمه چ نمایش پست ها
    سلام
    فکر میکنم شما توی تاپیک من نظر داده بودین که ازدواج کار پیش پا افتاده ای هست و گفته بودین امیدوارم هرگز دیگه این اشتباه و نکنم !!!
    خیلی عذر میخوام ولی ازدواج فقط برای من ایراد بود ؟ و حرفایی که راجع به نداشتن خواستگار زده بودم براتون خنده دار بود ؟ دوران مجردی رو تحسین کرده بودین و متاهلی رو دردسر قلمداد کرده بودین !!! خاطرتون که هست ؟
    خیلی جالب بود این تاپیک رو اتفاقی دیدم
    سلام نجمه خانم
    اگه ي سر به تاپيك هاي قبليم بزنيد و يا نوشته هام رو با دقت بخونيد متوجه ميشيد كه هنوز من مجرد بودن رو به متاهل بودن ترجيح ميدم.
    براتون از ته دل دعا ميكنم خداوند به حق همين ماه با بركت مشكل شما رو حل كنه.

15. 2 کاربر از پست مفید sia518 تشکرکرده اند .

نیلوفر:-) (سه شنبه 16 خرداد 96), نجمه چ (پنجشنبه 18 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 بهمن 96 [ 01:21]
    سطح
    8
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    101

تشکرشده 15 در 9 پست

Array
    به چه دلیل مجرد بودن رو به متاهلی ترجیح میدین؟
    اگر خواستید دلیلی که از ازدواج قبلیتون باعث به وجود امدن این فکر شده رو توضیح بدین.

17. 2 کاربر از پست مفید ...zahra تشکرکرده اند .

sia518 (سه شنبه 16 خرداد 96), نیلوفر:-) (سه شنبه 16 خرداد 96)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    نظر شخصی خودم را میگویم.
    بنظرم هنوز درگیر زندگی قبلیت هستی یعنی ترکش هاش توی بدنت هست داره وول میخوره و توی تصمیم گیریت برای زندگی جدید تاثیر گذاشته
    فعلا خانه مجردی بیخیال شو بهانه دست خانواده نده خودنم استپ کن هنوز آماده نیستی

- - - Updated - - -

در قسمت معیارهای خواستگاری و خواستگاری و انتخاب مقاات را مطالعه کن برای شما و بصورت کلی در زمان انتخاب همسر و شریک زندگی لازمه حتما

شرمنده با گوشی ام نمی توانم لینک بدم
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

19. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

sia518 (سه شنبه 16 خرداد 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)